Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Dokihoz + az első CTG-re szerdán megyek. Majd beszámolok.
Az én lányom 5 éve a 34+1 napra született 2820 grammal, és 51 cm-vel. A kisfiam 3 éve 37+3 napra született 3450 grammal és 55 cm-vel. Kíváncsi leszek, hogy most szerdán mekkorára saccolja a doki a babát. 2 hete a 33. héten 2400 grammra mondta. :)
Keny, ha tudsz jelentkezz!!
Vendég
 


Jaj megint lemaradt a vonalzóm.
:lol:
Vendég
 


Sziasztok!Brumi,hogyan tudod elhagyni a vonalzódat?:)nekem mindig jön utánam!:)még 2 hét aztán már jöhet a lánykád!:)Tinam!Igen babusgatja Rozim Csongit.már rá kell szólnom,mert azt akarja csinálni vele amit én!:)Csongim azt hiszem hasfájós lesz,de csak éjjel.egész éjjel,csak nyögdécsel és nem alszik!már 3 napja alig alszom valamit.hozattam angol vizet,ma adok neki belőle,remélem használ.ma megyünk az 1hós vizsgálatra,kivi leszek mennyit nőt a kispasim!:)

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 

 
 

Sziasztok!
Izolda, nem tudom, hogy hagyom mindig el a vonalzómat. :D
Ma voltam CTG-n, meg dokinál is. Képzeljétek, a méhszájam még mindig C2100-es, hihetetlen. Már lassan 3 hónapja stagnál. A doki szerint, most már normálisnak tekinthető a méhszáj.
A baba 3 kg felett van már. Most már teljesen megnyugodtam.
Kenyt láttam véletlen, egy másik fórumban, remélem ha lesz pici ideje, majd ide is ír.
Jaj szegény Csongi, reméljük nem lesz hasfájós, mert az nehéz időszak.
Vendég
 


Sziasztok!Csongim 5,22kg!:)lassan fogyókúráznia kell!:)Minden rendben volt,de lehet a sérvét műteni kell majd!:(Brumi,szép nagy lesz a te babód is!Látod mi megmondtuk,aki ide ír,annak nem lesz gond a méhszájával!:)

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!

Izolda, remélem nem lesz Csongi hasfájós. Szerencsére én ebből az egyből kimaradtam. Nekem a bukás jutott ami még mindig tart. Sérv? Én ebben tudatlan vagyok. Ez mitől alakul ki?
És te hogy vagy?

Brumbrum, örülök hogy minden rendben. Szép nagy baba már most is. Ő is ki fogja várni az idejét, mint itt minden baba. Aktív a kis Zita?

Nálunk Nóri lassan 6,5 kg. Olyan gyorsan telik az idő, jövő héten már 4 hónapos. Még emlékszem a nyárra amikor felkelni is alig mertem. Már kóstolgat almát és barackot.

Várjátok már a tavaszt? Én már nagyon. Nem mintha lett volna eddig tél!
tinam1
Füzesabony
 
 


Helló lányok!

Megjártam a CTG-t meg a dokit. A külső méhszáj nyitva, de még a belső zárt. Kicsit tovább rövidült a méhnyak.
C:2110 az érték.
De ami aggaszt, hogy faros a jelen állapot szerint. Múlt héten még fejvégű volt. Nagyon remélem, hogy megfordul, mert a dokim közölte, hogy a 3. babát már megszülöm farosan is. Kösz. Nekiugrunk a faros szülésnek. Jó, mi? Mondjuk császárt sem szeretnék igazság szerint, hanem normál szülést. Drukkoljatok, hogy megforduljon. Kb. 3200 g. Most kezdem a 37. hetet.
Különben Zita baba annyira nem aktív, sokat alszik. Ma Ikeaába szeretnék menni, kellene pár apróság. Lehet hogy rájön merre a kijárat, és megfordul.
Ti hogy vagytok? Minden rendben?
Vendég
 


Sziasztok!

Brumbrum hogy vagy? Faros szülés? Reméljük megfordul Zita! De lassan akár meg is születhet.( Persze ha már megfordult!) Bár várjon még pár napot. Sikerült mindent megvennetek? A nagyok várják már?

Nálunk minden rendben. Meglepődésemre Nóri este 9-től reggel 6-7-ig alszik.
Holnap megyünk a 4 hónapos oltásra, remélem nem lesz láza tőle. Már szépen beállt nála egy bizonyos napirend. Egy gondom van, hogy ha éhes és azonnal nem kap enni akkor ordít. Szinte sokkot kap. De ez legyen a legkevesebb.

Ha lesz egy kis időtök remélem írtok.
tinam1
Füzesabony
 
 


Sziasztok!

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Keny topictársa vagyok a Kaális babavárók topikban. Ma sajnos leestem a lépcsőről bementem a kórházba ahol megállapították, hogy C2100, pedig ez még csak a 11. hét. :cry: Nem fektettek be, bár a doki azt mondta úgy lenne nyugodt, de mivel van egy pici kisfiam így haza engedett, de ha bármit érzek mennem kell. Írjatok kérlek valami biztatót, bár Keny történetét ismerem, és az szerencsére happyend.
Nem tudok most visszaolvasni ne haragudjatok, mert félek és megyek vissza az ágyba. Ha már megnyugodtam jövök. :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!
Még 2 in 1, és már 37+2 napnál tartok. :D
Már nagyon várjuk, minden megvan. De sajnos még mindig faros, hogy ebből mi lesz?! :(
Tinam, Nóri nagyon rendes baba, hagy pihenni téged!!
Már én is úgy babáznék. Szerdán saccolták 3,5 kg-ra.
Lili77, nekem a 24.héten lett C:2100-es a méhszájam, nagyon meg is ijesztett az orvos. Nekem ő lesz a 3. babám. Azt javasolta, hogy fekvés sokat. Amit be is tartottam nagyjából, és most a 36. hétig tartotta is a méhszájam ezt az értéket, most a 37. héten már C:2110-es, de ez már teljesen jó ilyenkor. Engem be sem akart fektetni, mondván, feküdni otthon is tudok, és van 2 másik gyerekem otthon. Ráadásul a kórházban nagyobb a fertőzés veszély is. A fertőzéstől kell óvakodni. Nekem a férjem átvett mindent amit tudott, ő fürdet, hozza-viszi őket oviba. Szóval sokat segített, hogy feküdni tudjak. A gyerekekkel a szőnyegen fekve játszottam stb.. Most már aktív vagyok, jövök megyek... Most már jöhet a babó.
Én a saját megnyugtatásomra elmentem a Rózsakert Medical Centerbe, ahol csináltattam egy magzati fibronektin vizsgálatot, amivel meg tudják állapítani, hogy lesz-e koraszülés. Mert ha fenyegető koraszülés áll fenn, akkor ez a fibronektin anyag kimutatható a méhnyaknál. Olyan mint egy rákszűrés. Nekem negatív lett, így meg is nyugodtam. Nézz után a neten. Én ajánlom neked is, mondjuk nem olcsó 15-16.000 Ft. Én Dr. Keszthelyinél voltam, de Dr. Csermely is jó. Én úgy tudom, hogy Budapesten ők vesznek csak le magzati fibronektint, vagyis én őket találtam csak. Ja és én még javaslom, hogy a doki vegyen le kenetet a méhnyakról, hogy nem-e baktérium okozza a méhszáj nyílását. Nekem több baci is volt ott. De ezt is a fibronektinnel együtt vették le a Rózsakert Medical Centerben, ők hívták rá fel a figyelmemet. A saját dokim, csak a fekvést javasolta, de közben meg sok baci volt a méhnyaknál....
Remélem tudtam segíteni.
Puszi lányok, írjatok!
Kenynek üzenem, hogy ide is nézzen be hozzánk ha van ideje!!!
:)
Vendég
 


Lili77, elfelejtettem egy nagyon fontos dolgot:
Nem szabad emelgetni, maximum egy ásványvizes palackot. Szóval a kisfiadat nehogy emelgesd!!!!! Nehéz lesz kivitelezni, de muszáj.
Vendég
 


Sziasztok!

Lili, tessék megnyugodni. Nekem úgy mondták annó, hogy többedik babánál nem gáz ez az érték. Bár nekem még csak egy babám van. Nekem a 30. héten hirtelen lett C1000 az értékem, a doki azt mondta bármikor szülhetek. Ehhez képest a kislányom a kiírt napnál egy nappal később született.
Igaza van brumbrumnak, ne emelgess. És lehetőleg ne olvass semmit a neten ami ezzel kapcsolatos. Engem csak idegesített.

Én is elestem egyszer, de nekem már nagy hasam volt. Szerencsére nem hasra hanem az oldalamra estem.
Nem lesz semmi gond.

Brumbrum, nagyon jól állsz. Jöhet a finish. Felénk a faros szülés egyértelmű császár. Mert nálunk is volt róla szó, mert a párom családjában sokan farral születtek. De nem lesz semmi gond, ügyes lesz Zita baba.
tinam1
Füzesabony
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok!! Egy kicsit megnyugodtam. Ha fekszek, és most már nem emelgetem Domit, kevesebbet görcsöl a pocakom. Holnap megyek dokihoz, majd jövök a részletekkel.

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok!Bocsi,hogy picit eltűntem!:)Brumi!Nagyon örülök,hogy már itt tartasz!:)Nálam Csenge is faros volt,aztán a 38 héten megfordult,mikor már senki nem várta!:)Tinam!De rendes a Nórikád,hogy enged pihenni!:)Csongim is jó kisfiú lenne,ha nem lenne az a fránya hasfájás!:(Este szopizik,éjjel csak azért kell fel,mert nem tud pukizni,picit megtornáztatom,aztán alszunk tovább.Lili nagyon sajnálom,hogy neked is ide kellett írnod.Nekem azt mondta a dokim annak idején,hogy nem olyan nagy baj,ha kinyílt a méhszáj,csak fertőzést ne kapjak.Én használtam a bórsavas hüvely kúpot,az nagyon jó.Amúgy nekem a 21 héten 3110,24héten 3210 volt a méhszájam.Hú nagyon hideg van ,ma -15 fok volt nálunk,én már nagyon várom a tavaszt!:)

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!

Brumbrum nagyon eltűntél!

Lili mit mondott a doki? Hogy vagy?

Izolda, örülök hogy jelentkeztél. Csongi is lassan 2 hónapos! Emlékszel mikor még a nyáron egymást nyugtatgattuk. Te ki szoktad vinni Csongit sétálni? Hogy viseli az öltözködést? Csenge babázgat vele?
Hasfájásra próbáltad a kamillateát? Barátnőméknél csak az segített.
tinam1
Füzesabony
 
 


Sziasztok!

Köszi lányok a biztatást. Doki szerint nem olyan vészes a dolog, de azért ne emelgessek, lépcsőzzek, és pihenjek sokat. Próbálom betartani, de azért most már megnyugodtam. Próbálok visszaolvasni, mert most már azért többet merek a gép előtt is ülni. :)

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Sziasztok! Kezdek a finisbe érni, ezt sem hittem volna hogy a 39. héten még 2in1 leszek. Tegnap voltam dokinál, és C:1111 lett a méhszáj, vagyis közeledik a nagy nap. Nekem csütörtökön lesz a szülinapom, milyen jópofa lenne, ha ő is akkor születne. A név megint változott, engedtem a férjemnek, így Léna lesz, Zita helyett. Nem semmi mennyit tudunk variálni, nem??? :lol: :D
Szép napot!
Vendég
 


Sziasztok!Jól eltűnt mindenki!:)Brumi,lehet,hogy te már babázol?:)Tinam mizu veletek?Nórid?régen raktál fel képet!:)Mi ma megyünk a két hósra,meg az oltásra!Remélem nem fog belázasodni!kíváncsi vagyok a pontos súlyára,de már 6 kg felett vagyunk!:))Lili!Jól vagytok?A tesom nagy fiát is Dominiknak hívják!:)

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!

Izolda nálunk majdnem minden ok. Pénteken megyünk gyerekszemészhez. Azt mondta a gyerekorvosunk lehet nem lát az egyik szemére, lehet meg kell műteni. Egyébként 7 kg volt egy hete. Okos, jókedvű baba. Egy kicsit most beteg, köhög.
Nálatok mi lett Csongi hasfájásával? És a sérve? Remélem nem kellett műteni.
Nálunk az oltásokat elég nehezen viseli Nóri. Nem lesz lázas, de amikor ott vagyunk és kapja a szurit mindig nagyon sír.

Most épp álomkóros:) Este 9-től reggel 8-ig aludt. Reggelizett és fél9-től még mindig alszik és már fél 11. Biztos jön a melegfront. Nem is bánnám, mert rettenetesen utál öltözni. Főleg a bundazsák amit utál.
Majd küldök képet.

Brumbrum írj. Szerintem is babázik már.
tinam1
Füzesabony
 
 


Tinam!Veletek mindig történik valami?:((miért gondolják,hogy nem lát Nórid az egyik szemére?Most jöttünk a dokitól.Csongim 6.55kg!:))A 2 szurit megkapta,kicsit sírt.remélem nem lázasodik be.Csongim még mindig nyög éjjel,de talán már egy kicsit jobb.Asérve megvan,majd most beszél a gyerekorvosunk az urológussal ,hogy meddig kell várni,és mi a teendő.Visszatérve Tinam hozzátok,a ti gyerek orvosotoknak nincs valami baja?Mert már nem először írod,hogy mond valamit,hogy mi a baja a Nóridnak,aztán kiderül,hogy nem olyan nagy a baj!Azért remélem,most is így lesz!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!
Febr.13-án hétfőn este 20:45-kor természetes úton megszületett Léna, 4440 grammal, és 59 cm-vel. 39+3 napos voltam. Hihetetlen , hogy sikerült teljesen kihordani. Köszönöm csajok a támogatást!
Remélem, jól vagytok, és mindenkivel minden rendben!
Vendég
 


Sziasztok!Brumi!Gratulálok,jó nagy lett Léna baba!:)gondolom nem volt egyszerű megszülni!:))majd rakjál fel képet!Látod aki ide ír,annak sikerül kihordani a babát!:)Lili neked is szurkolunk!:)Tinam nagyon eltűntél,remélem nem bántottalak meg,a doki miatt!csak nem szeretem azokat,akik riogatják az embert,mikor nem tudnak pontosat!És a te dokid ilyen!Remélem Nóridnak semmi komoly baja,sokat gondoltam rá.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok.

Ne haragudj Izolda, hogy nem válaszoltam. Sajnos Nóri baba majdnem kórházba került. Elég súlyos székrekedése volt. Egyeltalán nem akar inni pedig már a tízórai gyümölcs az ebéd főzelék. Még szopik ezek után is, de inni kellene. Most napi 30 ml folyadéknál járunk. Voltunk a szemészeten is. Könnycsatorna szűkülete van amit ki is nőhet, de át is moshatják neki. Mondanom sem kell, hogy nem engedem, hogy hozzányúljanak.
Egyébként minden rendben 7,5 kg és 67 cm.

Veletek mi újság? Hogy vannak a gyerekek?

Brumbrum, ha lesz időd remélem írsz.

Lili hogy vagy?
tinam1
Füzesabony
 
 


Tinam!Csongimnak is könnycsatorna baja van,azt hittük kötőhártya gyulladása de nem múlt el.Pénteken megyünk szemorvoshoz,Állandóan váladékozik,könnyezik a szeme!:(Én engedem,hogy átmossák,mert az nem állapot,hogy minden reggel,úgy kell langyos vizes vattával kitörölnöm a szemét,hogy kitudja nyitni!:((bár az én szívem is majd megszakad,ha látnom kell,hogy ott matatnak a kicsi szeménél!)Lili!remélem jól vagy!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Izolda, nekünk nem kell reggelente mosogatni, annyira nem váladékozik, hogy ne tudná kinyitni. A könnyezés is múlóban van. Én még várok egy kicsit, mert nagyon sokat javult születése óta. De azért írd meg, hogy mi volt, talán és is rászánom magam.
tinam1
Füzesabony
 
 


Sziasztok!De eltűnt mindenki!Remélem jól vagytok!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia Izolda!

Én itt vagyok, azt hittem Te sem jössz többet. Mi jól vagyunk. Képzeld Nórinak teljesen megjavult a szeme. Semmi váladék, semmi könny. Még egy problémán túlvagyunk. Holnap megyünk védőnőhöz.

Csonginak végül kimosattátok a szemét? Szopik még, mekkora már?
Csenge hogy van?
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia Tinam!Nagyon örülök,hogy meggyógyultatok!:)Képzeld,mi is!:)Április 11-re kaptunk időpontot,az átmosásra,és kb 2 hete egyik napról a másikra elmúlt nekünk is.Szóltam a szemorvosnak,és így nekünk se kell menni.Nagyon örülök!:)Igen szopizunk,de lehet már nem elég neki,mert van hogy 2 óránként kéri.Én még nem adtam mást neki,mert hasfájós,de lehet elkezdem az almát.Ti mit esztek már?Gondolom Nórid már nagyon ügyes!:)Csenge jól van,jár rendesen a "munkahelyére"!:)Lili remélem minden oké veletek!

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia!
Nagyon örülök, hogy írtál. Nálunk a hozzátáplálás kicsit gáz, mert a szilván kívül minden fogja a hasát. Olyan lesz, mint a keresztanyja:( Amit eszik: alma, barack, szilva, meggy, sütőtök, krumpli, cékla, répa, husi. Délután már kap egy hete tejpépet, így teljesen leálltunk a tápszerről.
Még minden evés után szopik, a reggeli és a vacsora csak tejcsi.
Ügyes lenne, ha nem lenne lusta. Nem akar forogni csak ha nagyon nem segít neki senki. Inkább ül és állni akar na meg ugrálni.

Sajnálom, hogy Csongi hasfájós:( Azt nem növi ki 3 hónapos kora körül?
Örülök, hogy meggyógyult a szeme. Nekünk is egyik napról a másikra jött helyre.
Küldesz róla képet? Én is csinálok valami frisset és elküldöm.
Jól eltűntek a többiek, remélem jól vannak.
tinam1
Füzesabony
 
 


Tinam!Ha még szopizik,miért adtál neki tápszert?Ti már jól előre vagytok a hozzátáplálással.Bár Csengénél én is korán kezdtem,mert ő nem volt hasfájós.Igen azt mondják,hogy 3hós után már jobb,nem fáj neki,de nekünk maradt minden.:(Evés után,még 1 órával is büfizik,na meg a szelek is bántják.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Kép CSongim

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Na jól eltűnt megint mindenki!:(

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Szia!
Én vagyok, csak a húsvét miatt kicsit elvesztem. Igazi pasi lett Csongi. Mekkora már? Szerintem már elhagyta már Nórit.
Mikor akarod elkezdeni a hozzátáplálást? Hogy áll a hasfájása? Remélem már múlóban van.

Küldök én is egy képet Nóriról. Már 8 kg és 67 cm. Semmit nem nőtt másfél hónap alatt:( És alig hízott. Igaz nem is eszik sokat. És állandó mozgásban van.
Tudsz valamit a többiekről?

Kép Nóri
tinam1
Füzesabony
 
 


Szia Tinam!Szerdán voltunk tanácsadáson,és Csongim is 8kg,67 cm!:))Pedig 3 hónap van köztük,ugye?De nekem Csenge is nagy volt,tudod mert az apjukra hasonlítanak.Gyönyörű a Nórid!!!!!!!!Milyen nagy kék szeme van!lassan elkezdem a hozzátáplálást ,mert éjjel is 3 óránként cicizik,és már nagyon fáradt vagyok.Igaz,hogy hízik,de ilyen áron.Nem tudom mi lehet Lilivel,remélem minden ok vele.

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok és minden ok. Betartottam mindent és már a 26. hetet döngetjük. :lol: :lol: Kezdek egyre jobban megnyugodni, csak most meg a cukrommal van gond, diétáznom kell és így még azt a keveset is lefogytam amit eddig híztam így nullánál járok. Hát ez van. :?

Gratulálok a babákhoz nagyon édesek!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Lili

Kép


Kép

Kép
 
 


Szia Lili!Jaj de nagyon örülök,hogy jól vagy!:)Jól eltűntél!:)De az a lényeg,hogy minden rendben!Ez a pár hét,meg már hamar elmegy!:)Tinam!veletek mizu?

Családient.hu vonalzók picibaba.hu vonalzó
izolda
Bakonyszentkirály
 
 


Sziasztok!
Lili én is örülök, hogy jól vagy? Fiú vagy lány a babád?
Izolda. Jól vagyunk. Sajnos Nóri 3 napig lázas volt, utána az egyik rokon egy fertőző betegség miatt kórházba került. Végigaggódtam a 2 hetet amíg kórházban volt. Utána én kerültem kórházba. De már mindenki jól van:) Nóri igazi csaj. Hisztis. És okos. Minden kis gyengeségünket kihasznál.

Ti hogy vagytok? Csongi is biztos igazi vagány pasi. Hogy álltok a hozzátáplálással?
tinam1
Füzesabony
 
 


Sziasztok!
Van vki, aki mostanság ilyen méhszájjal küzd?
28hetet kezdem, 2 hete volt görcsrohamom, durva derékfájás+mensigörcs...akkor nyílt 2100.
Azóta próbálok pihenni, 3x2 magne citrit tabl. De néha elkezdi a pocak :(
Van 2 kisfiam már(11, 5) mellettük nem könnyű pihizni...hjaa, és 4,5 hónaptól egyedül várom a kislányom...
mattka
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok Csajok!

Látom sehol senki a régiekből én is csak a nosztalgia miatt néztem be!Nagyon szépek a babák!

Mattka!
Pontosan ma van 3 éve, hogy a 24.héten sima nőgyógyászati vizsgálat alkalmával kiderült, hogy C1111 a méhszájam első terhességgel, minden nyitva volt elsimult méhnyak...hosszú történet nem is ragozom 38+4 inditott szülésem volt végül forgási rendellenesség miatt császár 3580gr 56 cm-es babám született, nekem kórházban kellett feküdni magnéziummal, diaphilynnel, de nem lett semmi baj.A második terhességnél ami 8 hónapra az első baba megszületése után jött, már a 12.-ik héten C mittudomén mi volt, nyitva a külső méhszáj, 16.-ik héten össze varrtak 38+4-en császár 3640gr 57cm kislány:)
Pedig nem feküdtem éjjel-nappal, sőt 33 után már elég sokat emelgettem Kornélt is.
Szóval kitartás sikerülni fog!!!!!!
Gondolom elég nehéz egyedül :(

KépKép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: