Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jelenleg 15 hetes terhes vagyok.Sajnos a tegnapi vizsgálaton kiderült, hogy C:2100 a méhszájam, tehát a külső méhszájam nyitott.
Nagyon elvagyok keseredve, mert már szülte, de még így nem jártam :cry: Napont 3x2 Panangint írt fel az orvosom, fekvéssel.
Hozzáteszem, hogy eddig is feküdtem és a gyógyszert is szedtem, mégis valamiért így jártam

Kérem akinek hasonló tapasztalat van, az írja meg, mert nagyon aggódom, hogy vajon meddig húzhatom így el majd a szülést és félek hogy ebből akár nagy baj is lehet.

Köszönöm a válaszotokat
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa2727!
Én 20 hetes kismama vagyok és nekem is C:2100 a méhszájam, nekem a dokim Magnerot tablettát írt fel.
Nekem a 2. terhességem, az előzőnél nem volt semmi ilyesmi. Én is félek, hogy baj lehet ebből, de szerintem az orvos akkor befektetett volna a kórházba.
Utánanéztem a neten és ezt találtam: www.kismamablog.hu/terhesseg/problemak- ... tt-mehszaj - 24k -
Olvasd el, engem ez "Valamelyest" megnyugtatott!

Vigyázz magatokra! Szia!!
adri0227
 
 


sziasztok!

én 20 hetes ikerterhes voltam, amikor elkezdtem barnázni. elmentünk a kórházba, azt mondták 3000-es, de pár napra megfigyelnek. másnap újra megnézték a méhszájat, és akkor 3111-es volt!!!!pedig akkor csak feküdtem, és szedtem gyógyszert is.(Diafilint). aztán végig benn kellett maradnom, a 39 hét elején szültem császárral. de erős gyógyszert szedtem, Gynipralt, amit csak kórházban lehet szedni, és az ágyam is meg volt emelve. csak WCre és fürdeni mehettem ki, ágyban kellett ennem. egy hónap múlva megvizsgált a dokim(25 hetesen), akkor meg 3100 lett, hogy hogy azt ne kérdezzétek. azt mondják a gyógyszerek nem "húzzák" össze, és főleg ha megrövidült a méhnyak, akkor az nem megy vissza.
szóval pihenni-pihenni-pihenni!!! és magnéziumot is kellett szednem napi 4-6-ot, mert keményedett a hasam, már a 15.héttől.
vigyázzatok nagyon magatokra.

Zs.

zsuzska80
Szombathely
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem a jelenlegi terhességemnél a 22. héten derült ki, hogy 2100 a méhszáj. Legutób 30 hetesen nézték és akkor is ennyi volt.
Ha ez nem egy folyamat kezdete, akkor pihenéssel nagyon sokáig maradhat 2100. Ha rosszabbodik, csak akkor szoktak a dokik drasztikusabban fellépni, esetleg befektetni.
Most vagyok 34 hetes és már nem is nézi az orvos, nem akarja piszkálni.
Nekem semmit nem kellett szednem, csak Magneb6-ot szedek még most is. Keményedéseim sem voltak.

Ja és még annyit mondott az orvos, hogy többedik terhességnél előfordul, mert lazábbak a dolgok.

Vigyázzatok magatokra!

Kép
szly27
 
 


Szia szly27

Én még csak most vagyok 15 hetes :( szóval ilyenkor ez még nagyon korai azt mondta az orvosom.
Mindenestre állítólag végig kell feküdnöm az egész terhességet, mert a C:2100 miatt és mert nekem folyamatosan fájdogál a hasam is, pláne ha megyek 100 métert, akkor meg aztán nagyon-nagyon.

Én mindenestre ezekkel együtt én nem hiszem, hogy ez így természetes lenne többedszer szülőknél, mert még a C:2100 csak-csak, de az hogy nekem egyfolytában fáj a hasam :cry:

Mindenestre én nagyon félek, de azért most egy kis lelket öntöttél belém, hogy te ilyen sokáig tartottad ezt a C:2100-as eredményt.

Köszönöm mindazok nevében hogy ezt leírtad, akik hozzám hasonlóan félnek-féltek.

Köszönjük ezt a kedves megnyugtatást!Ancsa
[/b]
ancsa2727
 
 


[quote="ancsa2727"]Szia szly27

Én még csak most vagyok 15 hetes :( szóval ilyenkor ez még nagyon korai azt mondta az orvosom.
Mindenestre állítólag végig kell feküdnöm az egész terhességet, mert a C:2100 miatt és mert nekem folyamatosan fájdogál a hasam is, pláne ha megyek 100 métert, akkor meg aztán nagyon-nagyon.

Én mindenestre ezekkel együtt én nem hiszem, hogy ez így természetes lenne többedszer szülőknél, mert még a C:2100 csak-csak, de az hogy nekem egyfolytában fáj a hasam :cry:

Mindenestre én nagyon félek, de azért most egy kis lelket öntöttél belém, hogy te ilyen sokáig tartottad ezt a C:2100-as eredményt.

Köszönöm mindazok nevében hogy ezt leírtad, akik hozzám hasonlóan félnek-féltek.

Köszönjük ezt a kedves megnyugtatást!
És ne felejts el minket értesíteni a babádról és magadról!Ancsa
[/b]
ancsa2727
 
 


ancsa2727 írta:Szia szly27

Én még csak most vagyok 15 hetes :( szóval ilyenkor ez még nagyon korai azt mondta az orvosom.
Mindenestre állítólag végig kell feküdnöm az egész terhességet, mert a C:2100 miatt és mert nekem folyamatosan fájdogál a hasam is, pláne ha megyek 100 métert, akkor meg aztán nagyon-nagyon.

Én mindenestre ezekkel együtt én nem hiszem, hogy ez így természetes lenne többedszer szülőknél, mert még a C:2100 csak-csak, de az hogy nekem egyfolytában fáj a hasam :cry:

Mindenestre én nagyon félek, de azért most egy kis lelket öntöttél belém, hogy te ilyen sokáig tartottad ezt a C:2100-as eredményt.

Köszönöm mindazok nevében hogy ezt leírtad, akik hozzám hasonlóan félnek-féltek.

Köszönjük ezt a kedves megnyugtatást!
És ne felejts el minket értesíteni a babádról és magadról!Ancsa
ancsa2727
 
 


[quote="ancsa2727"][b][color=red]Szia szly27
ancsa2727
 
 


ancsa2727 írta:
ancsa2727 írta:[b][color=red]Bocsi mindenkitől, meghülyült a netem és elküldte ugyanazt az üzentet többszőr
:wink:
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa!
Szerintem nyugodj meg, az most a legfontosabb. Nekem a 23. héten nézett a doki 2000-et. Azt mondta ez csak megrövidülés, írt fel magnéziumot és ennyi. Nem mondott pihenést egyebeket. Azóta is jövök- megyek. Hetente egyszer fájdul meg a hasam, ha sokat idegeskedek, vagy nagyon sietek egyik helyről a másikra. Múlt héten -28. hét-vizsgáltak meg. Egyszer a kórházban, autóbaleset miatt, itt 3000-t adott a doki, az enyém megint csak 2000-t, tehát hosszú hetek alatt nem változott semmi. Előttem is lebegett az ágyhoz kötöttség réme, de aztán beláttam, hogy bármennyire is nehéz a babóért mindent. De azért örülök, hogy jöhetek- mehetek. Jobbulást Neked. Ha van rá lehetőséged, tedd az ágyba a számítógépet és netezz! A ruhákat leszámítva én mindent a neten néztem ki. Utáltam volna a boltokat járni és jegyzetelni, hogy hol mit kapok olcsóbban. Legegyszerűsödött az egész. Szépséges babavárást Neked!
bende
 
 


Még valami!
Hamarosan elkezd mozgolódni a pocaklakód és akkor a legaktívabb, mikor te vízszintesben van. Az is leköt majd.:)
bende
 
 


szia Ancsa!

most találtam rá erre a topicra!
Remélem, veled minden rendben!

Én most a harmadik kisbabámat várom, akivel a 16. héten derült ki, hogy C2100-as a méhszájam.
Akkor kaptam a dokitól Magnesi Citricit, napi 4*1-et írt fel.
Ezt az adagot szedem a mai napig, plusz pár hete jött mellé a Spiropent, napi 3*1/2.
Keményedéseim szerencsére nincsenek, amikor kiderült, hogy mi van velem, nagyon féltem, mert én magam is korainak tartottam.
akkoriban én is sokszor éreztem, hogy fájdogál a hasam, igazából nem tudtam eldönteni, hogy mennyi belőle a pszichológia, és mennyi a valódi fájdalom.
Még most is, amikor méhszájellenőrzésre megyek, azokat a napokat kihúzom a naptáramból, mert olyankor csak fekszem.
Azok a napok kellemetlenek ma is.

Viszont holnap betöltöm a 31-ik hetet, a méhszájam továbbra is 2100-as, lassan megfelelő lesz a terhességi kornak. :wink:
Egyre inkább bizakodom, hogy nem lesz semmi baj.

Tudnod kell, hogy én a korábbi két gyerkőcömet is ugyanígy hordtam ki, csak velük a 26. és a 22. terhességi héten lett ugyanilyen az eredmény.
Mindegyikük a 38/39. héten indított szüléssel született, makk egészségesen.

Amikor kiderült, ismét így jártam, engem is kímélő életmódra intett a doki.
konkrétan nem fekvésre, de azt mondta, amikor úgy érzem, fáradt vagyok, vagy fáj a pocakom, feküdjek le.
Csak a porszívózástól és a felmosástól tiltott szigorúan.
könnyű házimunka és főzés engedélyezett volt.

Utazgattam is, voltam a 120km-re lévő ultrahangvizsgálaton, ültem boltban sörösrekeszeken és üdítős ládákon, de még egyben vagyok.

Fel a fejjel, nem elkeseredni, bízzál magadban és a babádban!
Ha bármiben segíthetek, nyugodtan írj!

Boldog babavárást kívánok neked!
Vendég
 


szia bende

Igazán örülök neki, hogy neked nem rosszabbodott az állapotod :lol:
Most jársz a 29. héten?
Szépséges babavárást kívánok neked és remélem a jövőben is beszámolsz majd magatokról :lol:

Én már nagyon várom, hogy megmozduljon a picur, lesem is minden pillanatban hogy mikor következik be a csodálatos esemény :lol:
Annyira akarom, hogy talán már azért nem veszem észre :roll:

Vigyázzatok magatokra!
ancsa2727
 
 


szia t.maria

nekem is ez a 3. terhességem, de most járok így először, hogy nyitott a méhszájam.
Nekem sajnos ez már a 12. héten kiderült :cry:
De mivel elötte is fájt a hasam, így fekszem már a 6. héttől. :cry:
Mindenestre jó olvasni, hogy valaki, aki hozzám hasonló problémával küzd, már a 31. héten jár.
Nagyon drukkolok neked hogy eztán is maradjon így.
Gyönyörűséges babavárást kívánok nektek.
Remélem azért még írsz majd magatokról :lol:
ancsa2727
 
 


Sziasztok

Ezt tegnap találtam, gondoltam megosztom veletek, hátha érdekel valakit olcsóbb pelus :lol: házhozszállítással :lol:

Vigyázzatok magatokra! Ancsa
http://www.pelusfutar.hu

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa!
igen ez már a 29. hét:) Ha arra gondolok, hogy még nincs kész a lakás, akkor sok, ha arra gondolok, hogy mindjárt a kezemben tarthatom és paramami vagyok, akkor nagyon sok, ha az jut eszembe, hogy kánikula van és én még min. tíz hétig egyben leszek akkor kevés:)
Észre fogod venni, mikor megmozdul. Először olyan volt, mintha egy hal úszott volna át a hasamon. :) Azóta pedig fokozódik, enyém gyerek nagyon kreatív még a védőnőt is meglepi, mert mindig pontosan lehet látni, hogy hol fekszik. Nagyon amorf tud lenni, a hasam, főleg ahogy növekszik. Hol az egyik, hol a másik oldala púposodik és mostanában rászokott arra is, hogy valamelyik végtagját teljesen kidugja az egyik oldalon. Amúgy nagyon jó vele játszani. Cirógatom, böködöm és Ő visszaüt, vagy rúg. Néha a párom megmacerálja és olyankor azt mondjuk neki, hogy ,, harcolj,,!:)
bende
 
 


Ancsa! Persze nem teljesen ugyanabban a cipőben vagy mint én és nem is lehetsz. Nekem szerencsére nem fájt a pocakom és nem is keményedett. Vigyázz magadra és pihenj sokat! Csak azért írtam, hogy azért nem kell teljesen kétségbe esni. Sokáig lehet tartani ezt az állapotot.

Kép
szly27
 
 


sziasztok

Remélem mindenki jól van! :lol:

Én jelen pillanatban aggódom nagyon, mert vasárnap éreztem picuri mozgást, azóta meg semmit sem :cry: gondoljátok valami baj van?
Járt már így valaki?
Nem tudjátok véletlenül hol van tatabányán 4D ultrahang?

Ti próbáltátok már orvosi füllhalgatóval meghallgatni a baba szívverését? Aki próbálta az kérem írjon, mert én is nagyon kiváncsi vagyok rá, ma akarok venni és kipróbálni.

Vigyázzatok magatokra! Ancsa

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa!

Az elején még így van, egyik nap érzed, aztán napokig nem. Nincs ezzel semmi baj.
A vásárlás dologgal vigyázz, mert nehéz perceket szerezhetsz magadnak. Egyébként lehet kifejezetten, olyan készüléket kapni, amit a védőnők is használnak a magzati szívhang meghallgatására. DE!!! Még a védőnők sem mindig találják meg a szívhangot. Pl. nálam a 20.héten nem hallotta, pedig 40 percen keresztül kergette a babót. Viszont valakinél meg a 36. héten nem lelte. De persze minden rendben volt.
Szóval lehet, hogy időnként feleslegesen paráztatnád magad. Szerintem miután mindennap érzed a babót, meg fogsz nyugodni. Az enyém amúgy sem szereti ezeket a macerákat: ultrahang, szívhang...stb. Múltkor még a doki kezét is lerúgta a hasamról:)
bende
 
 


sziasztok!

Szia Ancsa!

Tatabányán Dr Lollok Zoltán magánrendelőjében van 4D.

A babamozgás miatt ne aggódj, ilyenkor még nem érezni rendszeresen.

Az orvosi fülhallgatóval kapcsolatban nincs tapasztalatom, sajnos nem tudok segíteni.

Vigyázz magadra, pihenj sokat!
Vendég
 


sziasztok

hát igazán köszönöm szépen, kicsit megnyugtattatok, mert már nagyon bevagyok parázva :cry: szinte az ájulás kerülget, annyira aggódok, hogy ugyan miért nem érzek napok óta icuri-picuri mozgást sem.
Ezek szerint az elején, ti is így voltatok, hogy nem mocorgott semmit sem napokig?

igazán köszönöm, kicsit nyugodtabb vagyok :oops:

most próbálkozok az orvosi hallgatóval éppen, de sajna me, hallok semmit sem :oops: valószínűleg ennyire béna vagyok :roll:

Vigyázzatok magatokra meg a picurokra.
Amint megmozdul megint, írok nektek :lol: :lol: :lol: azonnal

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Én is csak most leltem rátok, de látok itt ismerőst is! :wink: Mária, de jó nektek, hogy már itt jártok! Minden rendben van? Olvastam, hogy kórházban voltatok! Azt viszont most látom, hogy földik vagyunk megyeileg! :wink:

Sajnos nekem is nyílik a méhszájam, már a 9. héttől, most vagyunk 12 hetesek, egyelőre "csak" 3100-as! Majd valamikor összevarrják, mert szinte biztos, hogy tovább fog nyílni! Jövőhét szerdán derül ki, hogy mikor! Már nagyon szeretnék túllenni rajt! :roll:
gröni
 
 


Sziiiiiiiaaaa Gröni!

De jó hallani rólad!
Merre laksz, ha nem titok?
Mert nekem egyszer feltűnt, hogy hozzánk közeli települést emlegetsz...
Én Kisbéren lakom...
Ez szól Ancsának is, Tatabánya sincs messze...

A 3100 nem gáz egyelőre.
Remélem, a bevarrás segíteni fog!
Anno az anyukám is össze volt varrva velem, és lám, ittvagyok, pedig az nem most volt... :roll:

Hol csinálják neked a bevarrást?
Remélem, gyakrabban hallok mostmár felőled!

Amúgy én jól vagyok, a doki csak pihentetni akart a kórházban, úgy érezte, felpuhult a méhszájam, biztos akart lenni a dolgában.
Akkor nem nyílt tovább, remélem azóta sem. :roll:

Én már látom a végét, bízom benne, nem lesz gond!
már számolom a napokat! :lol:
Még 6 hétig nem szülhetek, utána nem bánom! :wink:

Ancsa!
Nyugi! Én is így voltam! ilyenkor az elején még csak ritkán éreztem a mozgást!!! Ne parázz... irgumburgum!
Vendég
 


szia gröni
nagyon sajnálom, ezek szerint te is hasonló helyzetben vagy, mint én.
nekem az utolsó vizsgálat szerint C:2100 aas eredményem volt.
jövő héten megyek megint orvoshoz, remélem nem rosszabbodott.
bár nagyon sokat fáj a derekam is és úgy tudom ez nem jó jel :cry:

még az is előfordulhat hogy a végén engem is összevarnak a nyitott méhszáj miatt :cry: nagyon drukkolok neked hogy ne legyen semmi baj :lol:

t.maria-tényleg? te is voltál így? akkor egy kicsit megnyugodtam :lol: akkor talán mégse olyan nagy baj ez

tudod, nekem ez lessz a 3. babám és attól fogva hogy megmozdultak, utána már mocorogtak minden nap.
hol nagyobb , mikor meg kisebb mocorgások voltak ezek, de minden nap volt mocorgás.
hát ezért ilyedtem én meg most ennyire :oops:
meg aztán újabban el is ájulok uton-útfélen.
pedig ez rám sose volt jellemző.
mindenestre megmondom az orvosnak jövő héten amikor megyek :wink:

remélem ti azért jól vagytok.írjatok ám mi van veletek :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


szia Ancsa!

A lepényed hol tapad?

Mert ez is nagyban befolyásolja, mennyire érzed a magzatmozgást!

De én az elején komolyan nem éreztem sokszor.

Nekem is a harmadik kisbabám, és bár nagyon hasonló a babavárás, azért mégsem egyforma mindegyik.
A korábbi terhességeim alatt pl. sosem voltam vérszegény, csak most...
Meg az aggódás miatt mindent hatványozottan élünk meg.
Akit nem ilyesztgetnek, nem is tudja, mennyire lehet a bolhából elefántot csinálni.
Sajnos én nagyon is megértelek... paramami vagyok! :oops:

Sokat-sokat aggódom ma is, mi lesz.
De látod, már itt tartok.
És egyre jobban reménykedem, hogy ki tudom hordani ezt a kisbabát is.
Bízz te is, hidd el, nem lesz baj!
Persze szót kell fogadni a dokinak, mert nem akarnak rosszat nekünk.
De nekem is mindíg azt mondták a többiek, és ezt mondom én is neked:
Ha akkora lenne a baj, befektetett volna!
És ha higgadtan végiggondoltam, mindíg rájöttem, igazuk van!
Mlyen időközönként jársz dokihoz?
Vendég
 


szia t.maria

ha minden igaz, akkor a 14 hetes ultrahangom szerint idézem ,,főleg a mellső falon".
Miért kérded? és mit befolyásol ez?

Az első 2 terhességemnél csak annyit mondtak a lepény helyzetére hogy: a fundusban.
Ugy tudom hogy ez a méh tetejét jelenti, lehet hogy tévedek?

2-3 hetente járok kontrollra.

tudom igazad, igazatok van, de én nem bízom az orvosokban, azukután amit velem tettek, nem hiszem bárki is megbízna bennük :cry:

Mindkét babám orvosi figyelmetlenség miatt majdnem meghallt.

A lányommal pedig 3 évig légzésfigyelő készüléken éltünk, mert elszámolták a terhességi hetemet, a méhlepény elöregedett és oxigénhiányos állapotba került a picur a pocimba.
Orvostól orvosig jártam, hogy 2 napja meg se mozdult, én meg ájuldozok, valami nincs rendben.
Mire nagy nehezen csináltak NST-ét és kiderült baj.
Azonnal kórházba küldtek szülésindításra, de szerencsére bementem, kicsomagoltamsétáltam egyet a párommal és megindult a szülés, így nem kellett mesterségesen elindítani.

szóval így jártam,nem kívánom senkinek sem, amit átéltünk azokután is, hogy megszületett.hetente 2x vettek a fejéből vért, és folyamatosan leállt a légzése, csak a légzésfigyelő mentette meg az életét.
Kiderült később, hogy sérült az előzmények miatt az idegrendszere is.
Ma már jobban van

Kisfiamnál pedig a tudtom nélkül indította meg az orvos a szülést, Pedig akkor semmi bajom sem volt, sem nekem, sem a picinek.
és még volt hátra 2 hét is a szülésig.
Gondolom december 24.-én nem akart velem bennt lenni a szülőszobába, és ezért csinálta.
Nekem meg azt hazudta, hogy vitamin infúziót adott.
ennek eredményeképpen leállt a fiam szíve, mint kiderült nem bírta az infúziót.
Ha akkor ott a szülésznő nem veszi észre mi történt a kicsivel, akkor ma nekem nincs fiam :cry:

Hát így jártam én az orvosokkal.
Próbálok bennük megbízni, csak nem tudok. :cry:

Bocsi, hogy ilyen sokat írtam.
Vigyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Mária!

Tényleg közel vagyunk, van köztünk vagy 10km! :wink: Majd priviben megírom, nem szeretném itt! Hamarosan költözünk, akkor talán közelebb is leszek hozzád! Te az Ördöghöz jársz vagy Győrbe? Hogy oldod meg a vérvételeket ha Győrbe, mert nekem nagyon kacifántos!? :roll: Fonetikusan írom, szerklázs műtétem lesz, nem tom pontosan mi a különbség a varrás és eközött! :roll: Nekem már az is kész csoda lesz, ha eljutok oda ahol te tartasz! Nagyon szorítok nektek, hogy bírjátok még együtt! :wink: Asszem minden titok nyitja a rengeteg pihenés, legalább is eddig ez jött be, de majd később nyilatkozom, remélem bejön és bírjuk még együtt vagy 20 hétig!

Ancsa!

Köszönöm a drukkokat, én is drukkolok neked! Mennyi és milyen magnéziumot szedsz? Én 4x1 500mg-os magnéziumot és 3x1 magneb6 extrát, ebben 100 mg van, így szinte nincs semmi szúrka, keményedés, görcs, derékfájás! Viszont ha sokat talpon vagyok hamar akkora lesz a hasam, mint egy 6 hónaposnak és rettentő kemény! Rettenetes amin a két babáddal jártál! Fiammal is ilyen gondok voltak, ő 28 hétre született 10/10-es apgárral,tök egészségesen, a koraosztályon meg minden baja volt, leszürkülés, légzésleállás, oxigénhiány! Átérzem amin keresztülmentél! A mocorgás miatt tényleg ne aggódj, szerintem talán még az is csoda, hogy érzed! Én a 3. babát 15 hetesen éreztem először, aztán a 18. hétig nagy ritkán bejelentkezett, a 4. babát pedig csak a 17. héten éreztem, de őt sem mindennnap! Tehát nem biztos, hogy a sokadik terhességnél előbb és ugyanúgy érzed, mint az előzőeknél, minden terhesség, minden baba más és más! Nyugika, még korán van, nagyjából a 20. héttől kell rendszeresen bejelentkeznie! :wink:
gröni
 
 


Hűha Ancsa!
Menyi mindenen mentél keresztül. Nem irigyellek. Legjobb, ha a méhlepény a fundusban tapad, mert az a méh leghátsó, legbelső része. Ha elöl tapad kevésbé érezheted a picur mozgását, mert a méhlepény felfogja a rúgásait. Azt hiszem félidőig még vándorolhat a lepény, tehát eljuthat a fundusba is. De jó helyen van elöl is, az egyetlen veszélyes hely, a méhszáj környéke, de ezt alsó megtapadásnak hívják, vagy valami ilyesmi.
bende
 
 


Elfelejtettem: nekem a doki írt fel magnéziumot, a gyógyszertárban készítik el, apró fehér golyók:)
bende
 
 


gröni- köszi, hogy drukkolsz.
Nekem Panangint írt fel a doki, 4x1-et.
Emellett én pezsgőtablettába iszom a vitaminokat+kalciumot+vasat+folsavat és magnéziumot.

Ma reggel mintha valami buborékok pattogtak volna a hasamban, de csak 1 percig éreztem, ez viszont a hasam is lehetett. :cry:
Tudom, hogy nem kéne aggódnom, de hát én ilyen kis ilyedős vagyok
:oops: -a legkisebb szokatlan, vagy furcsa dologra beparázok, ha a babáról van szó. :oops:

Te hogy vagy?Mikor mész legközelebb dokihoz?
feltétlen írj, hogy mit mondott, mert aggódok értetek is :lol:


Bende-Igen, az első 2 terhességemnél azt mondták, hogy a fundusban van.
Most azt mondta az orvoshoz hogy: főleg a mellső falon van.
Gondoljátok ez is befojásolja mennyire érzem a baba mocorgását?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szia Ancsa!
Sajnálom, amin a korábbi szüléseid alkalmával keresztülmentél! Bízom benne, most minden rendben lesz!
Jól írta Bende. Ha a mellső falon tapad a méhlepény (mint ahogyan nekem is), kevésbé érezheted a picuri mozgását.
Az én kicsi babócám már nagy, de mégis míg másoknak csak úgy hullámzik a pocija, az enyém épphogy.

Amúgy tökéletesen jó helyen van ott is, csak nekünk így nem annyira érzékelhető a benti ugrabugra.
Főleg, ha még pici.
Úgyhogy tényleg ne aggódj!

Gröni!
Az jó, ha ilyen közel lakunk!!!
Akkor még össze is futhatnánk.. :wink:
Amúgy én az Ördöghöz járok, ezidáig nem volt gondom vele.
Győrben viszont a kicsi lányommal jól megijesztettek, akkor megfogadtam, oda csak visítva megyek!
Tehát maradt Komárom.
Most voltam bennt, nagyon kultúrált lett a szülészet. Meg az egész kórház.Mondjuk személy szerint nekem nem volt szerencsém, mert kifogtam jó kis szobatársakat, de remélem legközelebb csak szülni megyek, és akkor másképp lesz!

Mennyi idős a kisfiad?

az tuti, hogy a pihenés jó gyógyszer.
Csak az idegeim mondják közben fel a szolgálatot...
De már nincs sok hátra!
És most én is azt írom, mint anno nekem a nagyok, hogy hajrá!
Semmi gond sem lesz! Én is nagyon be voltam tojva az elején, naná, ki nem lenne?
De itt vagyok! Még 2 in 1 úgyhogy majd amikor én babázok, Ti már másokat nyugtatgattok ugyanezzel, hogy ki lehet bírni!
Remélem, így lesz!
Vendég
 


szia t.maria

Biztosan iagazd van, hogy befolyásolja a baba mocorgásának érzékelhetőségét az, hogy hol tapad a méhlepény.
Én ezidáig azt hittem, hogy ebből a szempontból ez mindegy.
Ezek szerint mégsem :wink: Mindíg tanul az ember valami újat :lol:

Neked milyen nemű a kisbaba?Már én is kíváncsi vagyok a nemére, jobban, mint eddig elötte.
Az első 2 terhességemnél csak a 28-29 héten tudtam meg, elötte sosem lehetett látni mert pont olyan helyzetben volt, állítólag.

Most viszont nagyon türelmetlen vagyok, szeretném ha kiderüle már a 18 hetes uh-án.
Ha nem, akkor pedig elmegyek a 20. vagy a 21. héten a 4D ultrahangra, mert ott állítólag már a 16. héten is megtudják mondani :lol:
persze lehet, hogy rosszak az információim

Nektek milyen volt az előző /vagy előzők/ szülés?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Hali!

Nekem ismét kislányom lesz. Az utolsó verzió szerint Emma.

Csalóka az uh még ebben a terhességi korban.
Nekem 14 hetesen Győrben 4D-n kisfiút mondtak.
Azóta már minden doki kislányt.
először a 20. héten.

A korábbi szüléseim:
Az első olyan volt, mint egy álom. Ahogyan a nagykönyvben meg van írva.
A másodiknál beszorult a baba, és majdnem császár lett belőle... :? Plusz már rosszul is indult, mert nekem is oxigénhiányos volt a méhen belül.
Erről nem szívesen mesélek. Szerencsére nekünk nem voltak utólag komplikációk, de fájásgyengeség is párosult az amúgy is gatya helyzethez... :? Remélem ezt most megúszom, bár egyelőre a császármetszés sincs kizárva, mert faros a kicsike.
Aggódom, mert egyre kevesebb a helye megfordulni.
Azért mégiscsak abszurd lenne, hogy itthon fekszem összeszorított lábakkal, és a végén nem tudnám megszülni. :shock:
Vendég
 


Ancsa!

Én magnesii citricit szedek! A Pananginban mennyi magnézium van? Én már nem nagyon szedem a vitaminokat, időnként bekapok egy Elevitet és próbálok mindennap zöldséget, gyümölcsöt beilleszteni két étkezés közé, valamint rengeteg levest és fözeléket eszek! Folsavat mióta nyitva a méhszájam nem szedek, mert nagyon megnehezítette a nagy dolgomat! :oops:

Mária!

Én is gondoltam, hogy összefuthatnánk, bár mostanában nem vagyok nagyon mobil, majd ha varrnak jobban kimerészkedek! Nem nagyon ismerem az Ördöghöt, nem is hallottam róla se jót, se rosszat, viszont én Győrbe járok dokihoz, csak úgy tudok menni vérvételre, hogy az Ördöghnek le kell pecsételnie a beutalót, ahhoz viszont ragaszkodik, hogy megvizsgáljon! Azt meg nem hagyom, így is annyira félek, nem kéne pluszban macerálni! Így a következő beutalóimat már nem pecsételi le vizsgálat nélkül, hát nem tom, hogy lesz így afp! :roll: Nekem is van rossz tapasztalatom győri dokival, de asszem a mostani az igazi! Bár előtte csak egy volt 10 évig, hát nem szeretnék vele találkozni, az ő érdekében! :twisted:

Nagyon félek, hogy nálam immunológia bibi van és a testem úgy reagál a babákra, mint idegen testre és kilöki őket és a burokrepedés, méhszájkinyílás már a véget jelenti, de nem ezek miatt indul be a vetélés! Ha februárban nem jött volna össze ez a baba, akkor elmentem volna egy alapos kivizsgálásra, méhtükrözésre! Remélem azért jelentkezett be a drága, hogy ne kelljen felesleges köröket futnom! :roll: Az idegeim nekem is ki vannak! Olyan tehetetlennek érzem magam!
gröni
 
 


Mária!

Micsoda nőuralom! Férjednek micsoda jó sora lehet, ennyi nő kényzeteti! :wink:

Nekem a 19 hetes babánál vetélés után elnézték a nemét, igaz burokban volt, de annyira pici még ilyenkor a különbség! Bármi lehet! Én úgy vagyok vele, hogy ha biztosra megtudják mondani, akkor mondják, ha nem ne, de nem fogom kérdezni! Annyira mindegy, csak szülessen meg egészségesen!

Az én szülésem már olyan rég volt, nem is emlékszem már rá! :lol: Sokat vajúdtam, 25 órát, tágítottak kézzel is, nagyon fájdalmas volt, de ahogy kibújt megszünt minden fájdalom! Utána már a következőn gondolkodtunk! Sajnos azóta sincs..... Majd most! :wink:
gröni
 
 


Ne aggódj te sem.

nekem 2,5 éve amikor nem vártam babát, akkor is nyitva volt a méhszájam...
lézerrel műtötték.
Emiatt is gond lehet a mostani szülésnél... hogy majd nem tágulok. :?
Na, erre varrjatok gombot!

A doki engem is gyakran megvizsgál, szerencsére elég kíméletesen. De a kórházban a Rókay..... :shock: három napig véreztem utána!
Azon én is kiakadtam! Mondtam is az Ördögnek, és amikor jöttem haza, azt füllentette neki, hogy ő most vizsgált meg, így azt megúsztam.
Írd már meg, merre laksz, olyan kíváncsi vagyok!
Lehet, hogy már találkoztunk is?
Mikor jössz legközelebb dokihoz?

A nagy dolog könnyítésére én szilvalekvárt majszolok, ha kell..
Mert sajna én most vérszegény lettem, úgyhogy nem mellőzhetem a vasat.

Azzal a dokival, akivel nekem volt bajom, reménykedjen, hogy én sem találkozom!!!
Vendég
 


Már kérdeztem, de nem írtad. Mennyi idős a kisfiad?
Vendég
 


Ancsa!

Te, hogy vagy vele, gyakrabban jársz pisilni, mint az első harmadban? Mária, téged is kérdezlek, ha emlékszel rá, de te már annyira a finisben vagy! :wink: Kicsit zavar, hogy mostanában éjszaka is kétszer, háromszor kelek, eddig nem volt ilyen! Azt olvastam, hogy ezek a "panaszok" megszünnek a 12. hét után, nekem most jött elő! Attól félek, hogy tovább nyílt a méhszáj és lejjebb került a méhem ami nyomja a hólyagot! Basszus, annyi parázni valója van az embernek! Egy tök ternészetes dolgot is feltud nagyítni az ember, de aki már megégette magát......
gröni
 
 


Gröni!

Sokat mentem pisilni én is, és állandó parám volt ugyanez..
Na, meg most is az...
Ez természetes, hogy aggódsz!

Az elején nekem a hányingeren kívül semmi bajom sem volt, a 16. hét után viszont sokat mentem pisilni.
A férjem már kiakadt, hogy akármerre mentünk, mindenhol klotyót kerestem.. :)

Most meg ne is beszéljünk róla... :shock: :lol:
Vendég
 


Mária!

Írtam pü-t!
gröni
 
 


Akkor jó, megnyugodtam picit, mert nem érzek mást ami utalna valami bajra! Én egyelőre biztonságba vagyok itthon, nem kell retyit keresnem! :lol: Na majd szerdán, előre félek! :roll:
gröni
 
 


Akkor jössz?

én is írtam!
Vendég
 


Megmértem a derekamat! :shock: :shock: 108 cm!!!!!!!!!! :shock: :shock: :shock: :shock:
Vendég
 


Én Győrbe megyek! Te is? Mert akkor találkozhatunk, mondjuk elég húzos lesz, mert 11-ig kell végeznem az uh-gal, utána doki és délre még haza is kell érni! :shock:
gröni
 
 


Nem, azt hittem ide jössz...
Akkor beszaladtam volna...
De oda nem megyek most... :?

drukkolok, hogy minden rendben legyen!

visszaigazoltalak! :wink:
Vendég
 


sziasztok

igen, én is gyakrabban járok pisilni, de nem éjjel, hanem este olyan 19 és 22 óra között, szinte van amikor 10 percenként is kell mennem :cry:
Napközben is gyakrabban járok, de az nem ilyen vészes :lol: szerencsére.

Ami nagyon zavar, hogy minden éjjel felébredek és nehezen tudok vissza aludni. :cry:
Pedig nekem mindíg jó alvókám volt :lol:

Pár napja mintha, kisebb lene a pocim :wink: lehet hogy eddig a felvóvódás miatt volt nagyobb, nem tudom.
:wink:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Mária!

Nagyon szép lányaid vannak! Biztos Emmátok is gyönyörű lesz! :wink: Sajnos így elsőre nem vagy ismerős, pedig sokat jártam, nyaraltam ott ahol felnőtél! Viszont férjed nagyon ismerős, uramnak is ismerős, de nem ugrik be, hogy honnan! :roll: A lényeg, hogy nagyon szép család vagytok! :wink:

Ancsa!

Nekem a korai időszakban voltak alvásproblémáim! Nem aludtam többet, mint napi 3 órát, azt sem egyben, a maradék időben malmoztam és tévéztem! Derekad, hogy van, fáj még? Az jó, ha leereszt a pocak, legalábbis én úgy érzem, hogy akkor nyugi van odabent! :roll: Van, hogy egy pillanat alatt hatalmas lesz, kigombolom a gatyát, de be már nem tudom! :shock: Akkor pihi van ezerrel és újra jó rám a gatya!
gröni
 
 


gröni-igen fáj néha a derekam, néha szúrkál és görcsöl a pocim is :cry: sajnos, pedig egyfolytában pihenek, tényleg csak addig kelek fel az ágyból,amikor muszály. :cry:

Holnap megyek a védőnömhöz reggel, és megkérdem tőle megtudja-e hallgatni a baba szívverését babydop-al.
Remélem tartanak ilyet :lol: bár félek, hogy nem.
Azért majd drukkoljatok légyszi :lol:
Úgy megnyugodnék ha hallhatnám picurom szívverését. :lol:

Te jól vagy? Hány hetes vagy most?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Gröni!
Tényleg? hol nyaraltál? Úgy értem kinél?
A férjem boltban dolgozik, talán onnan ismeritek.
A régi Gamma mellett.
Vendég
 


sziasztok

Voltam ma a védőnőnél, de nem tudta megnézni a pindur szívműködését, mert nem volt éppen hozzávaló zseléjük :cry:

Annyira féltem már, hogy elrohantam Tatára 4D ultrahangra.
Felvetettem a felvételt dvd-lemezre.
Pinduri jól van, a méhlepényem a : mellső falon.
Annyit mocorgott, hogy nem sikerült képet csinálnunk az arcáról és ráadásul a popsiját a méhfalhoz nyomta, így a nemét sem tudta megállapítani a doki.
Annyit azért megjegyzett : ,,mintha lenne ott valami a lába között, de ez még nem teljesen biztos"- mondta.
Így marad továbbra is rejtély, hogy kisfiu lessz vagy kislány.

Kb 6-8 hét múlva megyek megint, remélem akkor már nem dugja el a popóját előlünk :lol:

Ugyhogy most megvagyok nyugodva, hogy minden rendben van a pindurral. :lol:

Ti hogy vagytok?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: