Új privát üzeneted érkezett!

Göngyölt pacal

1 kg tisztított, előfőzött pacal,
2 fej hagyma, 10 dkg füstölt szalonna,
20 dkg gomba,
1 ek paprika,
10 dkg reszelt sajt,
só, bors,
2 dl tejföl.

A szalonnát kockára vágom és kiolvasztom, az apróra vágott hagyma harmadát ráteszem és aranysárgára pirítom, rádobom a szeletelt gombát, megszórom a pirospaprikával, puhára párolom. A tenyérnyi darabokra vágott pacalt megtöltöm a raguval, felgöngyölöm és hústűvel megtűzöm. A göngyölegeket kizsírozott tepsibe helyezem és leöntöm a finomra vágott hagymával elkevert tejföllel. A tetejét megszórom reszelt sajttal. A forró sütőben fél óráig sütöm.

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
 


Kínai kel saláta

Hozzávalók:
kínai kel
sonka
kukorica
ananász
sajt
tejföl
majonéz
kapor
fokhagyma zúzva

a sajtot és az ananászt felkockázom. A sonkát és a salátát vékony csíkokra szeletelem.
a kukoricát és az ananászt jol lecsöpögtetem.

az egészet összekeverem.

Tejfölt, majonézt, kaprot, fokhagymát összekeverem, és csak annyit teszek a salátához amit el is fogyasztok. előre nem szabad összekeverni!!!!

Kép

Kép
 


Töltött csirkecomb Viki módra

Hozzávalók:
8 db csirkecomb (egész)
2 db családi májas konzerv (baromfi v marha)
2 tojás
2 zsemle
1 doboz gomba konzerv
bors, kakukkfű, kis vaj

Elkészítés:

Kevés vajjal kikeverem a 2 tojás sárgáját. Ehhez hozzáteszem a 2 májkrémet. Aztán a gombát, borsot és a kakkukfűvet. Sózni nem kell a masszát, mert a májkrém eléggé sós. Ezután jöhet a vízbe áztatt zaemle (alaposan kinyomva). Majd a legvégén a habbá vert tojásfehérje. Ez tartja majd össze, és szépen fel is jön majd a töltelék.

A csirkecombik bőrét fellazítjuk, töltés előtt fél órával besózzuk. Megtöltjük a masszával.

Tepsibe helyezzük, fóliával lefedjük és kb. fél órán át a legmagasabb hőn sütjük. Kevés víz kell a tepsibe. Aztán csökkenthetjük a hőt, és kb. még 1 órán át kell sütni. A combok tetejét én olajba kevert kis pirospaprikával szoktam a végén megkenni és miután levesszük a fóliát ropogósra süssük.

Célszerű mélyebb tepsibe tenni,mert nagyon szépen feljön a töltelék.

 
 

kakukkfüves-sajtos hagymakrémleves.

Hozzávalók:
5-6 gerezd fokhagyma
2 közepes fej hagyma
2 közepes krumpli
2 tömlős sajt
1,5-2 dl tejföl
húslé

A hagymát fokhagymát megpucolom, apróra felvagdosom. a krumplit megpucolom, kis kockákra vágom.
A hagymát kevés olajon üvegesre párolom, kevés pirospaprikát szórok rá. Hozzá teszem a fokhagymát és krumplit. Felöntöm annyi huslével hogy éppen ellepje. Addig főzöm mig a krumpli puhára nem fő. Közben pótlom a huslét fokozatosan.
Leturmixolom, és a tűzhelyre visszatéve felöntöm még huslével (kb. fél literrel). felforralom és beleteszem a 2 tömlős sajtot. kavargatom, mig el nem olvad benne a sajt. Ízesítem borssal, őrölt köménnyel. Ha nem friss kakukkfüvet használok akkor a szárítottat is beleteszem. Ha a sajt elvegyült benne akkor a tejfölhöz veszek ki egy kevés lét, elkavarom és igy öntöm a leveshez.
Annyi huslét öntök még hozzá hogy ne legyen túl sűrű de túl hig se.
ha friss kakukkfüvet használok akkor a végén teszem bele a felaprított kakukkfüvet és már csak egyet rottyantom a levest.

Piritóst csinálok hozzá kockakenyérből, vagy ha kerekből akkor féloldalasan szelem meg a szeletet.
A piritóst megkenem vékonyan fokhagymás vajjal és sajtot szórok rá. A sajtot sütőben rá szoktam olvasztani egy kicsit a grillezős fokozattal.


a huslét ki lehet váltani ugy is hogy 1 leveskockát teszek a levesbe és vizzel öntögetem fel.

Kép

Kép
 


ha valaki nem piritóssal akarja csinálni vajgaluskát szaggasson bele.

vajgaluska: 7 dkg liszt, 3 dkg vaj, 1 tojás, pici só.

Az alapanyagokat kikavarom és beleszaggatom nokedli szaggatóval a levesbe és megfőzöm benne.

Kép

Kép
 


Papagáj szelet!

Hozzávalók:
4 tojás,30dkg cukor,1 kockamargarin,2dl.tejföl,30dkg liszt,1 sütőpor,vanília és puncs puding,kakaó.

Elkészítése:a tojásokat,a cukorral,és az olvasztott margarinnal kikeverni,apránként belekeverni a tejfölt,a lisztet,és a sütőport.
Három részre osztani külön tálakba a tésztát.
Egyikhez hozzáadni a puncspudingot,-nem kell elkészíteni,csak a por pudingot belekeverni.
Másikhoz hozzákeverni a vanília pudingot.
Harmadik adag tésztához pedig két evőkanálnyi kakaót.
Kettő őzgerinc formát alufóliával kibélelni,és beleönteni a tésztát:alulra a vaníliás,föléje a csokis,végül a puncs pudingos tészta kerül.

Tálakat kinyalni :wink: -fincsi :lol:

Zsupsz a sütőbe,és hamar készen is van-jó étvágyat :wink:

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Tojáskrém Bondi módra

hozzávalók:
tojások
vaj
mustár
majonéz
tejföl
só, bors, szerecsendió
esetleg hagyma, fokhagyma, petrezselyem

A főtt tojásokat villával összenyomkodom, ízlés szerint adagolom hozzá a vajat, a tejfölt és a majonézt (én jó folyósan szeretem), pici mustárt is adok hozzá, befűszerezem, és friss kenyérrel vagy pirítóson mindmegeszem :)

Kép
Kép
 
 


Sütőtök-krémleves

hozzávalók:
kb. 1 kiló sütőtök
2-3 krumpli
1 szál (póré)hagyma
só, bors, fahéj, gyömbér, rozmaring ízlés szerint

A karikára vágott pórét megpárolom, rádobom a kockára vágott tököt és krumplit, fölengedem vízzel, befűszerezem, puhára főzöm és turmixolom.
Reszelt füstölt sajttal a legjobb!

Kép
Kép
 
 


Babakaja receptek

Almafőzelék burgonyával

Hozzávalók: 1 db közepes nagyságú burgonya, 2 db savanykás alma
A burgonyát megpároljuk a szokásos módon, de nem az almával
együtt, mert a burgonya savat tartalmazó étellel együtt párolva nem puhul meg (alma, citrom, paradicsom). Az almát eghámozzuk, kivágjuk a magházat, felszeleteljük, és annyi vízben pároljuk 5 percig, amennyi éppen ellepi. A főzőlében hagyjuk kihűlni. Az almát és a burgonyát az alma főzőlevével pépesítjük megfelelő sűrűségűre.

Banános cukkini
Hozzávalók:
1 db cukkini
2-3 ek. Fehér/ desszert rizs
1 db banán

Elkészítés:
A rizst megmossuk és feltesszük főni kb. 10 percig. A cukkínit megmossuk, hámozzuk, majd felkockázzuk kb. 1 cm-es darabokra, hozzáadjuk a rizshez, és meg főzzük kb. 5 percig. Lehűtjük és turmixoláskor 1 db banánt adunk, hozzá. Lefagyasztható és 2 hónapig tárolható.

Banános sárgabarackpüré
Hozzávalók:
3 érett sárgabarack,
kisebb érett banán,
4 evőkanál víz.
A barackot forrázzuk le vízzel, 2 percig hagyjuk állni.
A megtisztított, megpucolt gyümölcsöket rúd mixerrel pépesítjük.

Almás brokkoli püré
Hozzávalók:
2 közepes burgonya
6-7 kis brokkoli rózsa (lehet fagyasztott is)
1 közepes alma
Elkészítés:
A krumplit meghámozva, felkockázva felteszem főni annyi lében, hogy ellepje a félidőben hozzáadott brokkolit is. Amíg megpuhulnak a zöldségek, meghámozom, kimagozom az almát. Ezt egy evőkanálnyi vízben a mikróban megpárolom. Vigyázat! Kevés idő kell neki!

Az egészet - főzőlevével együtt - botmixerrel pépesítem, ha sűrű, anyatejjel vagy forralt vízzel lehet hígítani.

Brokkoli burgonyával
Hozzávalók: 2-3 db brokkoli rózsa, 1 db közepes nagyságú burgonya, 2 Szem köménymag, 1 mokkáskanál olaj

A brokkoli vastag, húsos szárát kockákra vágjuk és a Burgonyakockákkal együtt 6 percig annyi vízben főzzük, amennyi éppen
Ellepi. Ekkor tesszük hozzá a felaprított brokkoli rózsákat és 2 szem Köménymagot. Újabb 6 percpárolás után hagyjuk a forró gőzben Megpuhulni. pépesített főzelékre, rámérjük az olajat, a főző lével
Hígítjuk. Illik hozzá a csirkehús püré.

Cseresznyés almapüré / fagyasztás esetén 2 hónapig tartható el.

Hozzávalók:
3 alma,
1marék friss cseresznye,
A megtisztított, megpucolt gyümölcsöket rúd mixerrel pépesítjük.


Húsleves zöldséggel (7 hónapos kortól)

Csirkemellet vagy pulykamellet felkockázunk és feltesszük főni sós, édesköményes, petrezselyemzöldet és zellerzöldet tartalmazó vízbe. Amikor a hús már csaknem megpuhult, különféle zöldségeket (sárgarépa, petrezselyem, brokkoli, zöldborsó, karfiol) teszünk a vízbe és puhára főzzük.

Tipp:A húst külön turmixoljuk nagyon sok húslével (nem baj, ha folyékony, ha lehül, megszilárdul) és jégkockatartóban fagyasszuk le, majd ha megfagy, vegyük ki a tartóból és nájlonzacskóban tartsuk a hűtőben. A zöldségeket szintén érdemes külön turmixolni a főzőlével, mert lehet, hogy valamelyiket nem szereti a gyerek.(Lappa)

Csirkemaj sutotokkel es almaval (9 hotol)

csirkemajat darabolva lefagyasztom, ebedfozesnel egy szem krumplit pucolva darabolva megfozok egy darabka majjal, ilyenkor egy icipici sot dobok bele (a maj miatt), mikor forr, a habot leszedem a tetejerol, ha kesz, akkor osszeturmixolom vagy hazi sutotokkel es parolt almaval, vagy uveges sutotok-almapurevel (rollller)

Brokkolis csirke tésztával (12 hónapos kortól)

Kis olajon megpirítottam egy fél felkockázott csirkemellet (került bele némi só-minicsipet bors-sómentes vegeta is), amikor már félig puha volt, hozzádobtam némi brokkolit (térfogatra valamivel több volt, mint a husi, de így a végeredmény eléggé husos volt), együtt pároltam, amikor már majdnem puha volt a brokkoli is, akkor meg hozzáöntöttem egy kis doboz tejszint és ez így rotyogott még egy kicsit, azalatt föztem ki hozzá tésztát.

Karfiolos babaétel (8-9 hótól)

1 csirkemell, 1 cukkini, 4 szem krumpli felkockáz, hozzá 3 paradicsom (héj és mag nélkül), 1 fej karfiol (csak virág) serpenyőbe bele, picit megsóz, olajon megpirít kicsit, majd felönt vízzel (én 1l, de szándékosan hígra akartam). Kis idő múlva hozzá egy kevés kapor (ahol anya nem undorodik tőle:)), nagyon jó kis ízt ad neki. Együtt főz, amíg a husi meg a karfiol jól meg nem puhul. Én leturmixoltam, mert nálunk a darabos még nem megy. A mennyiség azért ilyen brutál, mert én mindig a mélyhűtőbe is főzök, de az arányok így elég jól bejöttek.

Ceklafozelek (6 hotol):

ceklat elore elkeszitem, ceklat megpucolva, kis orolt komennyel megfozom, es fozolevel osszeturmixolom folyosabbra, jegkockatartoba fagyasztom, ezt azert is erdemes, mert a cekla remesen koszol, jobb egyszerre tul lenni ezen a reszen:)

es akkor maga a fozelek: 1 kis szem krumplit pucolva felteszunk fozni, kozben egy szem almat megpucolunk, es mikroban megparoljuk (

Cékla burgonyával (6 hónapos kortól)

A céklát (egy közepes darab) apróra, a krumplit ( egy kisebb) kicsit nagyobb darabokra vágva, kevés vízben megfőzzük. Ízesítésnek semmit a világon, mert így is nagyon finom és általában ízlik a babáknak.


Darálós gépi keksz!Helyett-legyen a neve formás aprósütemény!

70dkg liszt
25dkg margarin
30dkg kristálycukor
4 egész tojás
2 csomag vaníliás cukor
1 és fél csomag sütőpor

A lisztet a sütőporral elkeverni,és átszitálni a gyúródeszkára,ebbe átmorzsolni a margarint.Hozzáadni a tojásokat,a vaníliás cukrot,és a kristálycukrot.Összegyúrni,jól belisztezni a deszkát,és a tészta tetejét is kissé.Elég vékonyra kell nyújtani,mivel sok benne a sütőpor.Formákat szaggatni belőle,vagy kézzel csinálni...de biztos mindenkinek vannak formái
:wink: Sütőpapíros tepsire rá-be a sütőbe-átlagos hőfokon sütni,de nagyon hamar készen van ,nehogy odaégjen :wink:

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


"Intelligens" krémes vagy Madártej kocka

Hozzávalók: 8 tojás, 25 dkg porcukor, 3 csomag vaniliás cukor, 25 dkg margarin, 9 púpos evőkanál liszt, 1 liter tej.

Elkészítés: A tojások sárgáját habosra keverjük a porcukorral, majd hozzáadjuk a vaniliás cukrot, a megolvasztott margarint, a lisztet, a tejet, majd a felvert tojásfehérjét.

- Ne lepődjünk meg, hogy szinte egy leves hígságú masszát kapunk.
- Magas falú tepsiben süssük.
- A tepsit kivajazzuk, kilisztezzük (az oldalát csak vajazzuk).
- 160 fokon egy órát sütjük. A végére egy aranybarna tetőt kell kapjunk....kést nem kell beleszúrni, mert a középső réteg ugyis krém.
- Meg kell várni míg teljesen kihűl.
- Én hűlés után még egy fél literes tejszínt felvertem, bele kicsi zselatin, és rákentem.

Íme a végeredmény:
Kép

Jó étvágyat!

 
 


Tejszínes hagymaleves

Hozzávalók:
4 nagy hagyma, vaj, 2 leveskocka, kis só, tejszín és víz

A hagymákat félbevágjuk, majd felszeleteljük vékony csíkokra. Vajon megpároljuk kevés sóval. Ha már puha, felöntjük vízzel. Amikor forr beletesszük a leveskocákát. A tejszínt a kevés levessel elkavarjuk külön edénybe, majd beleöntjük a leveshez és 1 percig forraljuk.

Ha krémlevest szeretitek, akkor ezután már csak le kell turmixolni.

Én sajtos pirítóssal kínálom.


Omlós mézeskalács

Hozzávalók a tésztához:
# 55 dkg liszt
# 30 dkg sütőmargarin
# 2 db tojássárgája
# 10 dkg porcukor
# 10 dkg méz
# 1 kiskanál szódabikarbóna
# 4 dkg kakaó
# 1/2 csomag mézeskalács fűszerkeverék
#

# A díszítő mázhoz:
# 1 db tojásfehérje
# 15 dkg porcukor
# kevés citromlé


Elkészítés: A lisztet a kakaóporral elkeverjük, majd belemorzsoljuk a margarint. A többi hozzávalóval együtt, határozottan összegyúrjuk. A kész tésztát 3 órán át pihentetjük, majd kissé átgyúrjuk. Kinyújtjuk 3 mm vastagra, és tetszés szerinti formákat szaggatunk belőle. Előmelegített sütőben 180-200 fokon sütjük, úgy 5-6 percig. Kihűlés után díszíthetjük, de azonnal fogyasztható.

A díszítéshez a tojás fehérjét kemény habbá verjük, a porcukrot kanalanként hozzákeverjük. Elektromos habverővel keverjük addig, amíg a porcukor szemcséit már nem érezzük, ez úgy 15-20 perc. Keverés közben egy kevés citromlevet csepegtetünk bele, ettől fényesebb lesz a máz.

http://www.mindmegette.hu/index.php?app ... cept=12137

Kép
Kép
 
 


Mézeskalács

50dkg liszt
25dkg méz
15dkg porcukor
7dkg vaj
2 egész tojás
fél ek fahéj
fél ek szegfűszeg
1 tk szódabikarbóna
citromhéj

Egészet összegyúrjuk, este és másnap sütjük lassú tűznél inkébb szárítgatni...

dísziteni ahogy tetszik (én szoktam marcipénos cukormázat rátenni és abba kis gyöngyöket (ehető, vagy színes cukoraprólékot)

én kb 150fokon szoktam sütni-elég hamar készen van

Kép
 


Hókifli

25 deka liszt
7 deka porcukor
1 vaniliás cukor
1 tojás
20 deka margarin
10 deka darált dió

(Én már rendszerint 4-5 adagot csinálok ebből karácsony előtt. Praktikus,mert 1-2 héttel előbb is el lehet készíteni, és fedeles dobozban eláll sokáig)

Összetevőket összedolgozni, majd fél órára hűtőbe rakni a tésztát. Utána kis kifliket formálni belőle - én csipkedtem darabokat, és a tenyerem között sodortam (én a nagyon aprókat szeretem), majd kb 15 percre lapos tepsiben zsirpapirra rakom, és sütőbe teszem kb 160 fokon. Miután átsült, még forrón átszitált vaniliás cukorral összekevert porcukorba forgatjuk!

És akkor egy kép! Én dupla adagot készítettem most, abból három ilyen pupos tányérnyi lett!

Kép

 
 



Bondi és Orsi kérésére íme a fini túrógombi receptje! :D


Sült túrógombóc


Hozzávalók a gombóchoz:

1/2 kg túró
10 dkg cukor
1 tojás
1-2 zsömle, plussz egy pár kanál zsemlemorzsa
1 cs. vaníliás cukor
tej

Öntet:
2-3 dl tejföl
3 ek. cukor
1 tojás
1 cs. vaníliás cukor

Tetejére:

zsemlemorzsa
vaj/margarin
cukor


1-2 db zsömlét annyi tejbe áztatok be, amennyit felszív. Az áztatott zsömlét kicsavarom, a többi hozzávalóval összekeverem, végül egy tojást és morzsát is hozzáadom. (Annyi zsemlemorzsát adtam hozzá, hogy jól formálható legyen a massza.) Egy jénait jól kivajazok, nagy gombócokat készítek a masszából, amit leöntök a tejföl, tojás, cukor, vaníliás cukor keverékével és 200 °C-os sütőben megsütöm.

Közben egy serpenyőben margarint, zsemlemorzsát és cukrot teszek, amit kevergetve megpirítok. A cukor közben egy kissé karamellizálódik és a morzsa finom, édes és ropogós lesz. Ezt rászórom az alkotás tetejére.

A receptet erről az oldalról koppintottam, kisebb módosításookal készítettem el (pl nem tettem bele reszelt citromhéjat, sem mazsolát, mert én azt nem tudom a túrógombóc ízéhez társítani, de aki szereti, úgy is elkészítheti):
http://andi1976.gportal.hu/gindex.php?pg=27193755

Szerintem sokkal praktikusabb így készíteni a túrógombócot, mert így tuti nem fő szét a vízben, nem kell leszűrni, nem kell külön öntettel leönteni, csak ki kell szedni a jénaiból és már mehet is a pocakba! :lol:

Jó étvágyat hozzá!

Kép Vakuval készült, de a lényeg látszik. :D
 
 


Mézeskalács (figuráknak, akár fára is de puha marad)

Hozzávalók: 60dkg liszt, 10dkg cukor, 25 dkg méz, 10dkg margarin, 2 tojás, 1 tojás sárgája, reszelt citromhéj, 1 csapott teáskanál szódabikarbóna, fűszer (őrölt fahéj, szegfűszeg)

Elkészítés: mézet megmelegítjük (mikróban is lehet) de ne forrjon fel, cukrot, olvasztott margarint hozzákeverjük, majd a két tojást, tegyük bele a lisztet (amit fűszerekkel és a szódabikarbónával elkevertünk) gyúrjuk össze és tegyük egy éjszakára hűtőbe!

Nyújtsuk ki és formákat vágjunk ki belőle!
Kenjük meg a tetejét tojássárgával és kb. 200 fokon süssük ki, vigyázat, hamar megsül kb 5-7 perc. Nem kell barna legyen inkább olyan világos homokszín, mikor kiveszed nagyon puha és törékeny, de ha kihűt akkor pont jó lesz!

Díszítéshez: 1 tojásfehérjébe 15 dkg porcukor (amit át kell szitálni, ez nagyon fontos)
Vendég
 


Eredeti angol puncs

Hozzávalók:
2,5 dl édes vörösbor, 2,5 dl édes fehérbor, 1,5 dl rum, 50 dkg cukor, 2 db citrom, 2 db narancs.

Elkészítés:
A gyümölcsöket megmosom, letörülgetem, majd mindkettõnek hajszálvékonyra hámozom a sárga héját. 5 dl vizet a héjakkal felforralok, ezután hozzáöntöm az összes többi alkoholt. Beleszórom a cukrot, és éppen csak forráspontig melegítve, belecsavarom a citrom és a narancs levét is. Jól összekeverve, azonnal tálalom.

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
 


Parmezános bundában sült tengeri halfilé

Hozzávalók 4 személyre:
# 80 dkg tengeri halfilé
# 1 l étolaj (a sütéshez)
# A parmezános bundához:
# 5 evőkanál liszt
# 2 db tojás
# 2 dl sör
# 3 evőkanál reszelt parmezán
# 1 gerezd fokhagyma
# 3 evőkanál extra szűz olívaolaj
# ½ citrom leve
# 1 teáskanál só
# 1 evőkanál finomra vágott petrezselyem

Bármilyen sajt és halfilé jó hozzá. Én nem parmezánból csináltam hanem trapistából. igy is nagyon fini lett!!!

A bundához az összes hozzávalót egy keverőtálba tesszük, és sűrű palacsintatészta állagúra keverjük.
A halfiléket előkészítjük, sózzuk, lisztben megforgatjuk, majd a parmezános masszába mártjuk, és bő, forró olajban szép aranysárgára sütjük.

Kép

Kép
 


csirkemájjal töltött gomba

Hozzávalók: 6 db csirkemáj szív nélkül (azt levesbe főzöm), 8 db alma nagyságú gomba, 10 dkg reszelt sajt (lehetőleg többféle), 5 dkg füstölt szalonna, 2 dl tejföl, 1 gerezd fokhagyma, 1 nagy csokor petrezselyem, 1 tojás, 1 kupica konyak, késhegynyi pástétomfűszer, só ízlés szerint.
Először elkészítem a tölteléket: a csirkemájakat forrásban lévő vízbe dobom, és az újraforrástól számított 3 percig a vízben hagyom, majd lecsöpögtetem és kihűtöm. Közben a tojást habosra verem, összekeverem a konyakkal, a pástétomfűszerrel, a finomra metélt petrezselyemmel, sóval, a tisztított, zúzott fokhagymával, a reszelt sajt felével meg a nagyon apróra vágott (vagy ledarált) csirkemájjal, végül hozzáadom a gombák tisztított, apróra vágott szárát is. A jól megmosott, lecsöpögtetett gombakalapokat - üregükkel felfelé - sütőlemezre rakom egymás mellé és a közepükbe (jó vastagon) töltöm a májas tölteléket. Ami nem fér a gombába, abból kis golyókat formálok és melléteszem. A tetejüket meglocsolom a tejföllel, elosztom rajtuk a hajszálvékony szeletekre vágott füstölt szalonnát.
Előmelegített, forró sütőben 20 percig sütöm, majd meghintem a maradék reszelt sajttal, és csak addig pirítom, amíg a sajt ráolvad.
Sült burgonyát és salátát kínálok mellé.

Képwww.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
 


Tejserkentő golyók

Hozzávalók: 205g búza, 150g árpa, 100g zab, 1 marék darált kesudió, 150g vaj, 150g barna cukor

Elkészítése: A gabonát ledaráljuk, és a dióval együtt egy lábasban állandó kevergetés mellett megpirítjuk, amíg erősen illatozik. Hozzáadjuk a vajat és addig keverjük, amíg el nem olvad. Ekkor beleszórjuk a cukrot is a lábasba. Pontosan 10 másodperc után levesszük a lábast a tűzről!!! 5-6 evőkanál vizet adunk hozzá és 2,5 cm-es átmérőjű golyókat formázunk, mielőtt a massza kihűlne.

Naponta maximum hármat szabad enni, különben hasmenést okozhat. (Elvileg, bár én 5-6-ot ettem és nem lett tőle semmi bajom. De tejcsi az lett bőven. Ja, és a lányom is nagyon szerette, meg a párom is :D Úgy kellett eldugni előlük. :D)

Kép
 


Sajtos rudak

Hozzávalók: 50dkg liszt, 50dkg túró, 50 dkg margarin, 1 púpozott ek só.

A hozzávalókat este összegyúrom, majd egy éjszakára a hűtőbe teszem.
Másnap kinyújtom, csíkokra vágom, sütőpapírral bélelt tepsibe teszem, majd a tetejét megkenem tojással, és megszórom sajttal.
Kb. 25 perc alatt sül meg.
Nagyon fincsi!!!

Kép

Kép
 


Raffaello

Hozzávalók:
-1 csomag 6 lapos ostya
-3 csomag turista tejpor (összesen 270g)
-1 kocka Rama
-1,5dl víz
-25 dkg cukor
-mandula vagy mogyoró a közepébe
-kókuszreszelék

A vízbe beleteszem a cukrot és felforralom. Lehűtöm.

Az ostyát apró darabokra töröm (én a zacskójában hagyom és húsklopfolóval "szétverem") Hozzáteszem a tejporhoz és összekeverem. Ha kihűlt a cukros víz, ráöntöm a tejpor és ostya keverékére és összeállítom. Ezek után beledolgozom a margarint. Kicsit beteszem a hűtőbe, hogy keményebb legyen, majd golyókat formázok, közepébe mogyoróval és beleforgatom a kókuszreszelékbe.

Kép
 
 



Kép
 
 


COOKIES

25 dkg finomliszt
egy-egy késhegynyi sütőpor és só
25 dkg cukor
25 dkg finomra darált dió v. mandula v. mogyoró
10 dkg durvára vágott dió v. mandula v. mogyoró
2 tojás
20 dkg margarin
20 dkg étcsoki
a tepsi kikenéséhez zsír, liszt

A lisztet a sütőporral meg a sóval összekeverjük, majd a cukorral, a dióval, a tojásokkal meg a szobahőmérsékletű margarinnal összegyúrjuk. A csokit apróra vágjuk és egy-két mozdulattal a tésztába keverjük. Dió nagyságú gömböket formálunk belőle, kizsírozott, meglisztezett tepsire rakosgatjuk. Nem kell nagy távolságra, mert nem nagyon terül szét. (Én sütőpapírt használok, de csak a jó minőségűt!)
Előmelegített sütőben, a közepesnél erősebb lángon (200 C, légkeveréses 180 C) kb. 10 percig sütjük.
A sütőből kivéve a kekszeket a helyükről kissé elmozdítjuk, nehogy leragadjanak. A többi tésztát ugyanígy sütjük meg. Száraz helyen sokáig eláll. Ha hagyjuk…

Kép

Kép
Kép
 
 


Kókusz golyó update 1-es!

Szóval reszelj le 30dkg almát keverd össze 10 dkg zabpehellyel (apró szemű) 2 púpos evőkanál kakaóval (cukor nélküli) rumaromával (6-8 csepp) fahéjjal, édesítővel (ízlés szerint) és 6dkg kókusz reszelékkel és tedd a hűtőbe!

meggyet (én fagyasztottat) áztass be kevés rumba.
Formálj golyókat és forgasd meg kókuszban!

A férjemnek is ízlett :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


BABÁKNAK SINLAC-OS MENÜK!!!

Sinlac: rizs és szentjánoskenyérmag összetevőinek kedvező tulajdonságait ötvözi. Kiváló energia-, alacsony antigéntartalmú komplett fehérjeforrás, zsír, vitamin és ásványianyag-összetétele ideális. Magas keményítőtartalma részben előre bontott, tehát könnyen emészthető, jó ízű, laktató. Alkalmazható allergia megelőzés céljából, táplálékallergiában is (tej, szója, gabona), kalóriapótlásra, roborálásra.


Barackhab (1 adag 150 ml)
Hozzávalók: 20g Sinlac, őszibarack vagy nektarin, 50 ml víz.
Elkészítés: A friss vagy mélyhűtött barackot lereszeljük. A Sinlacot csomómentesre keverjük a felforralt, lehűtött vízzel. Az alappépet és a barackvelőt alaposan elkeverjük, kissé felhabosítjuk.


Brokkolipüré (1 adag 200ml)
40g Sinlac por, 120g friss brokkoli, 10g hidegen sajtolt növényi olaj
Elk.: A brokkolit apró rózsákra szedjük, kevés vízben megfőzzük, csipet sóval ízesítjük, majd mixerrel pépesítjük. 60 ml felforralt/hűtött vízzel Sinlac pépet készítünk, a zöldségkrémhez keverjük. Ha kell, vízzel hígítjuk. A baba korának megfelelően csirke- vagy pulykahússal dúsíthatjuk.


Meggyes gyümölcskrém (150ml)
30 g S. por, 60g meggy, 50 ml víz
A friss vagy mélyhűtött meggyet pépesítjük. A S. port elkeverjük a vízzel. A pépet és a gyümölcsöt alaposan elkeverjük, krémes állagúra hígítjuk. Ízlés szerint édesíthetjük


Almafőzelék (160 ml)
30g S. por, 100g savanykás alma, 10g kukoricacsíraolaj
Az almát vékony szeletekre vágjuk, kevés vízben, fedő alatt forrástól számítva 5 percig pároljuk. Az almaszeleteket pépesítjük, a Sinlaccal összekeverjük, az alma főzőlevével hígíthatjuk. A baba korának megfelelően csirke- vagy pulykahússal dúsíthatjuk.


Gesztenyefőzelék (130 ml)
20g Sinlac, 50g tisztított gesztenye, 50g savanykás alma
A gesztenyét megmossuk, megfőzzük, ha kihűlt, meghámozzuk. Az almát lereszeljük, és a burgonyanyomón áttört gesztenyével elkeverjük. A főzelékalapot a S. porral összekeverjük, vízzel megfelelő állagúra hígítjuk. A baba korának megfelelően csirke- vagy pulykahússal dúsíthatjuk.


Burgonyás korong
250g Sinlac, 200g burgonya, 150g tejmentes margarin, só
A margarint a Sinlackal elmorzsoljuk, sóval ízesítjük, a megfőtt és áttört krumplival összegyúrjuk. Fél cm vastagra gyúrjuk, és kétszer, háromszor meghajtjuk. Utoljára kb 1 cm vastagságúra nyújtjuk, kis korongokat szaggatunk belőle. A tetejüket olvasztott margarinnal megkenjük. Előmelegített sütőben aranybarnára sütjük.


Sinlac borzaska
60g Sinlac, 150g alma, 60g gluténmentes liszt, 15g cukor, só, fahéj, kukoricacsíraolaj a sütéshez
A durvára reszelt almát az egyéb összetevőkkel összedolgozzuk. A tésztaalapot kevés vízzel sűrű palacsintatészta állagúra keverjük, 15 percig állni hagyjuk. A tésztát felmelegített, kiolajozott serpenyőbe halmozzuk, és kicsit ellapítva mindkét oldalát pirosra sütjük. Magában, vagy lekvárral is ízletes. Hidegen és melegen is jó.

Rémegyszerű:)
Sinlac, alma, banán. De aaaannyira finom:)

Kép

Kép
 


Sajtos tallér

Hozzávalók:
fél kg liszt
2 tojás
25 dkg margarin
10 dkg reszelt trappista sajt
1 csomag szalakáli
1 kis doboz tejföl


Kis golyókat formázunk a tésztából, majd a felforrósított sütővel kisütjük

Kép
 
 


Sonkás hagymás kenyér!
400g fehérliszt, 100g korpás liszt, kb 1 evőkanál só, 1 csomag porélesztő (itt az 12g-os), kb egy "kupica" (mondjuk pálinkás) folyékony vaj...de amugy csak érzésre öntöttem bele... egy kicsi fej hagymár olajon megpirítottam apróra kockázva, és a sonkát is. Majd langyos vízzel kb 3,5 -4 dl összedagasztottam. (ne legyen ragacsos a tészta!!!!)gombóccá formáltam, és 30 percet kelesztettem. Majd ujra átgyúrtam, megformáltam, és vágtam a tetejébe 3 csíkot, és kelesztettem még 20-30 percet (men szabad hogy túlkeljen, mert nagyon lapos lesz). a sütőbe alulra tettem egy jénai tálban vizat, majd zsírpapírral lefedett sütőlapo beraktam sülni a kenyeret (eleve azon kelt) 230 fokra. Ja, mielőtt betettem, lekentem a tetejét víz és tej keverékével. 15 perc elteltével kiveszem a vizesedényt a sütőből, ekkor ujra megkenem a tetejét vizes tejjel. Majd pirosra sütöm. Aztán a LÉNYEG: Ha kész, leveszem a tepsiről, és simán a sütő rácsára teszem, lekapcsolom a sütöt, lekenem még egyszer utoljára vizes tejjel a kész kenyeret, és félig nyitott (becsípek egy fakanalat) sütőnél hagyom kihűlni.

 
 


Meggybedobós

hozzávalók:
5 db tojás,
30 dkg cukor,
30 dkg liszt,
1 dl langyos víz,
1 dl étolaj,
1 sütőpor,
meggy

A tojás sárgáját habbá verjük a cukorral, vízzel, étolajjal.
Hozzáadjuk a lisztet, sütőport. A tojás fehérjét habbá verjük, majd óvatosan a tésztához keverjük. A meggyet a tetejére szórjuk, kivajazott-lisztezett tepsiben sütjük.

Rém egyszerű, nagyon gyorsan elkészül,és a lányaim imádják!
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron