Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kérlek szépen, legyetek a segítségemre!

Félő, hogy a terhességem során (most a 20. hétben járok), átestem egy cytomegalovírus fertőzésem, ami sajnos nagyon komoly következményekkel járhat a Babácskámra nézve.

Pénteken kaptam egy rossz leletet. A témában rengeteg dolgot elolvastam azóta, s úgy érzem, segítene, ha mások értékeivel összehasonlíthatnám az enyéimet. Mert egy csomó olyan infót kaptam, ami alapján a mások értékeitől való eltérés szerint lehetne következtetni a problémára.

Szóval nagyon szépen megköszönném, hogy akinek nem lenne nagy fáradtság, ossza meg velem az ő saját értékeit az alábbiakban:


- Kismama könyvben beírva a 18-20. heti genetikai UH. értékei, méretei.

- Külön leleten: Cytomegalovírus antitest - IgG és Cytomegalovírus antitest - IgM értékek. (ez lenne a fontosabb)



Előre is nagyon szépen köszönöm, ha segítetek, és légyszi ne haragudjatok, hogy ilyen témában kérek segítséget, de nagyon félek, féltem a Babácskát. (orvoshoz járok rendesen, szóval ez nem ahelyett van) Mostani és régebbi kismamák lelet-értékeit is nagyon köszönöm!



KÖSZÖNÖK MINDENT!
 
 


nem ez a lényeg, hanem hogy a placenta átengedte-e a vírust és fertőződött-e a baba. Az IgG talán régi fertőzésre utal, nem számít, a másik friss fertőzésre.
Nekem tünetmntesen zajlott le egy ilyen fertőzés ezelőtt 8 évvel a terhességem alatt. CSak a baba eltérő értékei miatt kezdtek el nyomozni, és így derült ki.
Biztosat szerintem csak a magzatvízvétel mond, ha fris fertőzésed volt.
Mi lesz a következő lépés? Javasoltak már magztvízvételt? HA nem, lehet, hogy csak egy régi betegséget mutatott ki a vérvétel.

Minden jót! Egészséges babát és terhességet kívánok neked!

Erzsi
 


Erzsi!

Köszönöm a választ! Nem javasolták a magzatvízvételt, de lehet, hogy majd fogják. A Babának lehet, hogy nem lesz akkor sem baja, ha ez friss fertőzés?

Köszönöm!
 
 

 
 

Persze, hogy lehet, az attól függ, hogy a szervezeted hogy "reagált". VAn, akinek a mája szinte tönkremegy ( aztán hamar regenerálódik ), de babát teljesen megóvja. Meg egyébként is függ a fertőzés erősségétől, stb.
Nekem gyanús, hogy nem volt ez olyan friss fertőzés, mert a dokid akkor biztos, hogy félne és írná elő a felülvizsgálatokat. Az Uh értékeid is jók? Nekünk már 17 hetesen az átlagostól komoly eltérések voltak. ( kicsi BPD).
Az IgG-d volt pozitív, vagy az IgM? Előszedem majd a papírjaimat. Évekkel később is kimutatható mindkettő. Egyáltalán nem biztos, hogy mostani a fertőzés.
 


Erzsi, nagyon köszönöm, hogy segítesz, mert a teljes kétségbeesés szélén állunk. A doki elküldött a Szt. Lászlóba és egy genetikai UH-ra. Holnapra kaptam időpontot mindkét helyre.

A mi adataink 19+5 naposan:BPD:49, OFD:56, TAD:45/140, FL:35, 321 gramm.

A vírus értékei pedig:

- cytomegalovírus antitest IgG - 3,6 pozitív Ref.érték: 0,00-0,59

- cytomegalovírus antitest IgM - 31,1 pozitív Ref.érték: 0,00-29,99 (ezzel van a gond!)

Köszönök nagyon mindent!
 
 


Az uh teljesen jó. A megemelkedett érték egyáltalán nem vészes. inkább épphogy. Este előkotrom valamelyik dobozom mélyéről a régi leleteimet.
HA gond lenne, tuti lenne a magzatvízvétel, mert csak abból tudják pontosan megállapítani, hogy van- e magzati károsodás. Nálunk volt keringési rendellenesség, agykoponyatágulat és elmeszesedett agyterületek. Ezt mind uh-on is látták.

Nyugodj meg! MAjd este jelentkezem.
 


nekem 2 évvel az eset után 6,68 az IgG. Az IgM akkor már negítív volt. Sajnos akkori eredmények nincsenek, mert a kórház elégé inkorrekt módon nem adta ki a leleteimet.
Drukkolok neked holnap! Isten áldjon!

Erzsi
 


Erzsi! Hálás köszönetem a segítségedért, támogatásodért!
Ma voltam a Szt. László kórházban, vettek újra vért, utána pedig genetikai UH-n. A vérvétel eredménye sajnos csak 2 hét múlva várható, de az UH-n jelenleg nem tapasztaltak eltérést. Azt mondta a genetikus ennek ellenére, hogy 2-3 hetente nézni kell újra, mert még semmi sem biztos.
Köszönök mindent: Adrienn
 
 


Sziasztok!
Nem gondoltam volna, hogy ilyen problémám lesz és itt kötök ki, de szeretném veletek megosztani az aggodalmaimat.
A 23. hétben járok, BPD: 61mm, OFD: 72mm, Femur: 44mm. Úgy tűnik a babával minden rendben, szépen fejlődik és rengeteget mozog. Sőt ez a baj, hogy túl nagy helye van mozogni. A dokim átlagosnál több magzatvízet talált a legutóbbi két vizsgálatnál ezért terheléses vércukorvizsgálatra küldött és CMV vizsgálatra. Holnap megyek mindkettőre. Ha a vércukorral lenne gond, azt nem bánom, a babóért betartok mindenféle diétát, de elkezdtem olvasgatni a CMV-ről és megrettentem.
Ha valakivel hasonló történt kérem írjon nekem.
 
 


Mizu' Maska? Voltál azóta felülvizsgálaton?
 


Sziasztok!
Látom behalt a topic... de azért még hátha valaki olvassa

nekem egy TORCH vizsgálat okozta a legnagyobb meglepetést.
A Rubeola IgM értékem pozitív lett!
Ami azért különösen meglepő, mert 78-as lévén én már kaptam oltást. :?
Érthetetlen!! Főleg hogy rubeolás megbetegedés hihetetlen ritka manapság Magyaro.-on a korábbi oltások miatt.
Tünetem nincs, fertőzött ember a környezetemben nincs.... szóval tanácstalan vagyok... és most 2 hét várakozás. :?

Kép

Kép

KépKép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: