Új privát üzeneted érkezett!

Diétás csokipuding meggyel
1 dl tej
3 g natúr kakaópor
10 g csokoládé ízű (nem édesített) pudingpor
mesterséges édesítőszer
néhány szem meggy vagy cukormentes meggybefőtt

A pudingport kevés hideg tejben elkeverve negyed óráig állni hagyjuk, hozzákeverjük a kakaóport és a mesterséges édesítőszert. E masszát óvatosan, állandó keverés mellett összemelegítjük a felforralt tejjel. Tálkában, lehűtve tálaljuk, pár szem friss, fagyasztott vagy konzerv meggyel, mentalevélkével díszítjük.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Csokigolyó gyerekeknek
25 dkg piskóta
10 dkg étcsokoládé
8 dkg margarin
2 evőkanál tortadara
2 evőkanál kakaó
2 evőkanál porcukor

A piskótát szétmorzsoljuk, majd robotgéppel simára dolgozzuk. A csokoládét apróra tördeljük, és vízgőzben megolvasztjuk. Mély tálban a piskótát az olvasztott csokival és a margarinnal simára keverjük. A masszából 30 kis golyót formálunk. 10 golyót szórócsokoládéba, 10-et kakaóba, 10-et pedig porcukorba forgatunk. Tálalásig hűtőben tartjuk

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


Almás piskótagombócok csokiöntettel

A piskótához:

6 tojás
6 evőkanál cukor,
6 evőkanál liszt
1/2 csomag sütőpor


A töltelékhez:

15 dkg cukor
3 dl víz (a sziruphoz)
kb. 4-5 dl víz (az almapüréhez, az almák nagyságától függően)
1 citrom
1 narancs
2 fahéj (egész)
10 szem szegfűszeg
8 alma
A piskótához a tojássárgákat a cukorral keverjük habosra, majd a liszttel keverjük össze, adjuk hozzá a sütőport. Lazítsuk a tojásfehérjéből vert habbal, majd sütőpapírral kibélelt tepsiben 160-170 °C-on süssük meg a piskótát. A töltelékhez a cukorból és a vízből főzzünk szirupot, a citrom és a narancs héját reszeljük bele. Jöhet még az egész fahéj és a szegfűszeg is. 5 percig forraljuk, majd szűrjük le. A meghámozott almát kockázzuk fel, és külön cukros, fahéjas vízben főzzük szét. A kész piskótát vágjuk 3 lapra. Tegyük mély edénybe az első lapot, locsoljuk meg a sziruppal, és kenjük rá az almapüré felét. Helyezzük rá a következő lapot, locsoljuk meg azt is, kenjük rá az almát, majd az utolsó lapot is tegyük rá, és öntsük le a sziruppal. Tegyük hűtőbe néhány órára, hogy az ízek összeérjenek. A kihűlt almás piskótából tegyünk gombócokat a tányérokra, és locsoljuk meg csokoládéöntettel.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 

 
 

Tejszínes Csokitorta
5 tojássárgája,
10 evőkanál kristálycukor,
5 evőkanál víz,
5 kanál étolaj,
Krém
4 dl tej,
1 csom. Vaníliás pudingpor,
6 evőkanál cukor,
3 evőkanál kakaópor,
4 evőkanál liszt,
5 dkg étcsoki felolvasztva,
2 db tojássárgája.
Ebből sűrű krémet főzünk, majd miután kihűlt, 15 dkg rámával elkeverjük.
Oldalára:Babapiskóta

A hozzávalókat habosra keverjük, majd hozzáadunk 2 evőkanál kakaót, 8 evőkanál lisztet melyben 1/2 csomag sütőport elkevertünk és végül a tojások felvert habját melybe 1 evőkanál porcukrot tettünk.
Kikent, kerek tortaformába (26 átm.) öntjük és előmelegített sütőben 180 fokon tűpróbáig sütjük. Ha kihűlt kettévágjuk. A tortát megtöltjük a krémmel, az oldalát és a tetejét is bekenjük krémmel. Az oldalát körberakjuk babapiskótával. A tetejét tejszínhabbal díszítjük.

Kép

Kép
feluca
Mezőszemere
 
 


MÉZESKALÁCS HÁZIKÓ KÉSZÍTÉSÉNEK FOLYAMATA!

http://desszert.eu/mezeskalacs_haziko_keszites
Vendég
 


Csokis Mandulás süti (ronda, de finom) :-))))

20 dkg liszt
1 teáskanál fahéj
1/2 teáskanál szódabikarbóna
2-3 evők. keserű kakaó (én a 20%os hollandból csinálom, abból elég 2 kanál is, mert az első adagnál 3mat tettem, de kipattant a szemem is tőle, annyira csokis lett )
Ezt egy nagy tálba bele kell szitálni, vagy ha nincs időtök (nekem nem volt ) simán elég beleönteni.

Másik tálba:

10dkg puha vaj (kockarama,liga, stb)
15 dkg cukor
1 tojás

Picit fel kell olvasztani a vajat, hogy habosra lehessen verni.

Majd a kettőt összeönteni, beletenni még 15 dkg étcsokit (szerencsivel csináltam), mondjuk egy kisebb tábla csak 10dkg, én ennyit tettem és elég volt.

Nagyon sűrű tészta lesz belőle, alig keverhető fakanállal össze.. Én a végén gyúrtam inkább.
Aztán kisebb golyókat kell csinálni és mehet a tepsibe.

Majd előmelegített sütőbe kell tenni 200 fokra, 6-8 percre.
Ahogy tapasztaltuk, gáztűzhelynél 6 perc, villánynál 8.
Itt lehet egyedül elszúrni, mert ha picit is tovább marad benn, akkor megég a csoki.
Elkezd a csokitól szétfolyni(tehénlepényre emlékeztet :-) ) és amikor a teteje már picit repedezett, de még puha belül, akkor már kivehető, mert kb. 10 perc alatt megköt a levegőn.

Party/Katica tortabevonót kell felolvasztani, abból pár csepp a tetejére és rá kell szórni a reszelt mandulát.
Esetleg fahéj elhagyásával ilyenkor szórható kókusz is. (sztem a kettő üti egymást, de nem próbáltam)
Illetve továbbfejlesztett változattal sok porcukor pár csepp 100%-os narancslé egyvelegét is rá lehet csepegtetni, az is megköt rajta. Ez utóbbi igazi karácsonyi ízvilág!

Jó étvágyat!

Zsó

KépKép
KépKép
 
 


Tejfölös pogácsa

Hozzávalók 3 gáztepsihez

3 dkg élesztő, 1 dl tej, 1 mokkáskanál cukor, 50 dkg liszt, 1 egész ráma, 1 egész tojás, 2 dl tejföl, 1/2 kiskanál só, tetejéhez 1 tojás, sajt

az élesztőt fél langyos tejben a cukorral felfuttatod, a lisztet a margarinnal elmorzsolni hozzáadjuk az egy tojást, a sót, tejfölt, élesztőt, és a maradék tejet, majd jól eldolgozzuk hogy félkemény tésztát kapjunk...

először fél órát pihenteted, kinyújtod, három rétegbe hajtod, 3 x20 percig pihenteted konyharuhával letakarva vagy kelesztőtálban és mindháromszor 3 rétegbe hajtod

utána 2cm vastagra kinyújtod, pogácsát szaggatsz belőle , berácsozod egy késsel és a tetejét megkened a kissé felvert tojással, majd sajtot is szórhatsz rá ha úgy jobban szereted!

Anyukám szokott csinálni a végén maradt tésztából szilvás laskát... annyi, hoyg kinyújtod kicsi oválalakúra a tésztát, bele a jó kis szilvalekvárt ráhatod atetejét, és benyomkodod a száélét!

Isteni finom, otthon már a családban mindenkinek ő szokta csinálni...

Jó sütést!

Vendég
 


Kapros-juhtúrós sztrapacska
Hozzávalók:
250 dkg juhtúró
75 dkg krumpli
30 dkg füstölt szalonna
5 dl tejföl
2 csokor friss kapor
rétesliszt

Elkészítés: A szalonnát apró kockákra vágjuk, kisütjük a zsírját, majd a kisült pörcöket kivesszük egy kevés zsírral, és meleg helyen tartjuk tálalásig. Közben a krumplit lereszeljük, és annyi lisztet adunk hozzá, amennyit felvesz - tojást nem! -, hogy könnyű galuskatészta állagú legyen. A forrásban lévő vízbe beleszaggatjuk a tésztát, és egy kicsit tovább főzzük, mint a normál galuskát. Hirtelen leöblítjük, és szűrőn tartjuk. Közben a füstölt szalonna megmaradt zsírját felmelegítjük, hozzáadjuk a tejfölt és juhtúrót. Ebből egy meleg, csomómentes masszát kell kapnunk. Ezt a masszát összekeverjük a lecsorgatott sztrapacskatésztával, megszórjuk bőven az apróra vágott kaporral, meglocsoljuk a maradék zsírral, és a tetejére szórjuk az összes kisült pörcöt. Forrón tálaljuk.


<
sziszka78
Tolna
 
 


Kapros túrós pite Benke Laci bácsi módra :)

Tészta:
50 dkg liszt
2 tojás sárga
5 dkg cukor
2,5 dl tej
3 dkg élesztő
5 dkg margarin

vaníliás cukor

Töltelék:
50 dkg túró
2 tojás
1 cs. kapor
2 dl tejföl
10 dkg porcukor
csipet só

Egy finom kelt tésztát kell készíteni, az élesztőre tesszük a cukor felét és megvárjuk amíg folyóssá válik. Ezt a kovászt, a langyos cukros tejet, a két tojás sárgáját, és a csipet sót a liszthez öntjük és lágy kelt tésztát gyúrunk belőle. Csak a végén gyúrjuk hozzá az olvasztott margarint. A tésztát megkelesztjük majd egy cm vékonyra nyújtjuk. A tepsit kibéleljük vele, és majd erre tesszük a tölteléket.
Az áttört túrós, kapros, kissé édes tölteléket vastagon tesszük a tésztára, majd 25-30 percig kelesztjük.
Cukros, tejfölös tojással lekenjük a pitét és 180 fokon kell sütni. Sütés után pihentetni kell egy kicsit és csak utána lehet szeletelni.


<
sziszka78
Tolna
 
 


Legényfogó

Hozzávalók:

½ kg liszt,
1 cs. sütőpor,
20 dkg cukor,
1 cs. vaníliás cukor,
20 dkg zsír,
2 egész tojás,
pici tej, ha kemény.
3 teáskanál cukrozatlan kakaópor

A lisztet a sütőporral, a cukorral és a vaníliás cukorral összekeverjük. Utána hozzáadjuk a zsírt, amit elmorzsolunk a lisztes keverékkel. Ezt követően hozzáadjuk a tojást, amivel jól összegyúrjuk. Ha kemény, vagy nem áll össze egyneművé, akkor egy pici tejet adunk hozzá.
Ha jól összedolgoztuk, kétfelé vesszük, egyik feléhez hozzáadjuk a kakaóport, a másikat simán hagyjuk.
Félujjnyi vastagra kinyújtjuk, kiszaggatjuk, zsírozott vagy zsírpapírozott tepsiben kisütjük.
Ha kisült, 2 korongot összeragasztunk savanykás lekvárral.

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
 
 


Vendég
 


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.19 13:05-kor.
Vendég
 


Vendég
 


Isteni kakaós muffin

Hozzávalók:
20 dkg cukor
2 csomag vaníliás cukor
5 evőkanál kakaópor (ne instant és ne cukrozott legyen)
6 evőkanál olaj
3 evőkanál 5%-os ecet
2,5 dl víz
25 dkg rétesliszt
1 csapott mokkáskanál só
1 púpozott mokkáskanál szódabikarbóna
én még tettem bele durvára tört diót és meggyet is, azokra olyan jó rátalálni

Elkészítés: A hozzávalókat alaposan, csomómentesen elkeverjük. A 12 db-os muffinformát kikenjük vajjal, lisztezzük. A kész masszát elosztjuk benne. 180-200 fokra előmelegített sütőbe tesszük, és 5 percig sütjük, majd 140-160 fokra mérsékeljük a hőt, és további 15 percig sütjük. A SÜTŐ AJTÁJÁT NEM SZABAD KINYITNI!!!

forrás: mindmegette.hu

KépKép
 


Francia almatorta (Tarte Tatin)

Hozzávalók:
1 kg, kb. 6 db közepes méretű alma
10 dkg vaj/margarin
20 dkg porcukor
vaníliás cukor
10 dkg rétes liszt
10 dkg finom liszt
2 nagy ek. tejföl
csipetnyi só

A tésztát előző nap készítjük! Egy tálban összekeverünk 10 ek. lisztet (5-5 rétes/finom) kb. 10-15 dkg vajjal, 2 nagy ek. tejföllel, pici sóval, összegyúrjuk, külsejét belisztezzük, hűtőbe tesszük.
Az almát meghámozzuk, kis kockákra vágjuk. Sütéskor a tepsiben alul lesz az alma, felül a tészta! Közepes tepsit kikenünk vajjal. 5 ek. cukor és a vaníliás cukor 2/3-át a vajas tepsibe szórjuk, rá az almát szorosan egymás mellé, rá a maradék cukrot. Előmelegített sütőbe tesszük 1-2 percig alsó nagy lángra, majd kicsire.
Közben a tészát szétnyújtjuk tepsi nagyságúra. Mikor az alma megfonnyadt és nem látszik a cukor, kivesszük és 10 percig hűlni hagyjuk. Ekkor rátesszük a tésztát, széleit benyomkodjuk, és a sütőbe tesszük kis felsőlángra kb. 50 percre, majd még egyszer alsó nagy lángra max 10 percig. Kiborítjuk egy tálra, és elegyengetjük az almákat.

 
 


Étcsokis lepény

1 tojás
25 dkg cukor
25 dkg liszt
1 csomag sütőpor
5 dkg margarin
¼ l tej
1 Katica étcsoki
(vaníliás cukor)

A tojást a vajjal habosra keverjük. Beleöntjük a tej felét és a cukrot, és jól elkeverjük. Hozzáadjuk a lisztet és a sütőport, és a maradék tejjel hígitjuk.
Kis tepsibe sütőpapírba öntjük, és beleszórjuk a felvágott étcsokidarabokat (ha olvad, előtte lisztbe forgatjuk). 180 fokon kb. 35 percig sütjük.
Ha kész, deszkára borítjuk, még forrón felvágjuk, és vaníliás cukorba forgatjuk.

 
 


Citromos Álom (nagyon egyszerű)

Fél liter tejfölbe belekeverünk 12 ek. porcukrot, 1d vaniliás cukrot,2 közepes citrom levét, héját és fél liter habfix-el( én 2 zselatin fixet szoktam használni) felvert tejszínhabot kb .35 db. piskótával rétegezve lerakjuk egy edénybe .(A krémet kóstold meg és ízlés szerint citromozd v. cukrozd)


<
sziszka78
Tolna
 
 


Zöldséges leves

Hozzávalók 4 személyre:
-12 dkg póréhagyma
-15 dkg cukkíni
-15 dkg sárgarépa
-1 gerezd fokhagyma
-2 evőkanál olívaolaj
-15 dkg zöldborsó (mélyhűtött)
-1,5 l húsleves vagy erőleves
-12 dkg rizs
-1 kávéskanál vaj
-4 dkg reszelt parmezán sajt (vagy trappista is jó)


A zöldségeket megtisztítjuk, megmossuk. A hagymát hajszálvékonyan felkarikázzuk, a cukkinit hámozatlanul apró kockákra vágjuk, a sárgarépát felkarikázzuk.
Elkészítés: Az olívaolajban megfonnyasztjuk a hagymát és az áttört fokhagymát. Rádobjuk a felaprózott zöldségeket és a zöldborsót, néhány percig erős tűzön átforgatjuk, majd felöntjük a húslevessel. Felforraljuk, lefedjük, és szelíd forralással 15 percig főzzük. Eztán beleszórjuk a rizst, és további 20 percig, puhára főzzük. Lehúzzuk a tűzről, belekeverjük a vajat és a reszelt sajtot, jócskán frissen őrölt borsot, végül ízlés szerint utánasózzuk.

Jó étvágyat!! :D

Kép
Kép
 
 


Garnélás spagetti (kicsik is ehetik).

Hozzávalók:

- egy csomag spagetti tészta
- fokhagyma (legalább 2-3 gerezd)
- 2-3 dl főzőtejszín
- sűrített paradicsom (konzerv vagy dobozos)
- mirelit olasz fűszerkeverék
- só, bors, cukor
- garnéla rák (én 400 grammos mirelitet vettem, hozzá a fél kiló tésztát, jó sok adag lett belőle).
- olíva olaj

Kevés olíva olajon a kiengedett (és megmosott) garnélarákot kb. 5-8 percig puhítjuk, piritjuk. Utána beletesszük a fokhagymát, amit vékony szeletekben teszünk bele. Ezt is csak pár percig piritjuk, amíg el nem kezdjük érezni a jó illatát (kb. 3-5 perc). Tovább nem szabad, mert keserű lesz.

Ha megvagyunk, beletesszük a s. paradicsomot, vizet, és a tejszínt, úgy, hogy jócskán elfedje. Közben megfőzzük a tésztát (sós, olajos vízben). Ha kifőtt, leszűrjük hideg vízben és ha besűrűsödött a garnélán a tejszín (nem lesz teljesen sűrű a víztől), akkor hozzáadjuk a tésztát. Ne aggódjunk, ha túl levesesnek tűnik, mert a tészta felszívja. Én reszelt parmezánnal szeretem, de trapistával is jó.

Jó étvágyat hozzá!

Kép
Kép
Kép
 


Ja, bocsánat, a s. paradicsom és víz után fűszerezés: bors, só, cukor. Mert a paradicsomtól savanyú lesz. Szoktam beletenni mirelit olasz fűszerkeveréket, kb. fél kiskanálnyit (sparban kapható). Finom lesz tőle.

Kép
Kép
Kép
 


Kenyér receptek Boninak ajánlva

Tönköly kenyér 1 kilóshoz:
Olaj 1 ek, víz 360 ml, só 2 kk, cukor 1 ek, Tönköly fehér liszt 200 g, Tönköly barna liszt 400 g, élesztő 1 cs (3-as programon sütve)

Csináltam már ugyanezt sima fehér liszttel, vagy úgy is a barnát rozs liszttel kevertem felesben. Nekünk ez a minden napi kenyerünk :D

Kalács 1 kg-oshoz:

3 tojás, 160 g vaj, 100 ml tej, 1 kk só, 5 ek cukor, 420 g fehér liszt, 2,5 kk élesztő, 150 g mazsola (4-es programon sütve)

Pizza tészta (isteni)

1,5 ek olaj, 320 ml víz, 2 kk só, 640 g liszt, 1 cs élesztő (6-os program)

Egyéb receptek:

http://emargit.gportal.hu/gindex.php?pg ... id=1050758

Jó sütögetést!

Szilvi


<
sziszka78
Tolna
 
 


Szerencsehozó Malackák

Hozzávalók:
-50 dkg liszt
-25dkg marcipánmassza
-25dkg margarin
-15dkg cukor
-4 tojássárgája
-4 ek tej
Tetejére:
-mazsola
-tej

A lisztet + cukrot mély tálba tesszük. Belemorzsoljuk a marcipánmasszát + margarint. Mehet bele a tojássárgája is. Annyi tejjel gyúrjuk össze, hogy jól formázható tésztát kapjunk.

Lisztezett deszkán 2-3mm vastagságra nyújtjuk, majd egy kisebb és egy nagyobb pogácsaszaggatóval korongokat vágunk ki belőle: a nagyobb lapokból pontosan kétszer annyit, mint a kisebbekből. (én egy közepes szaggatót használtam a fejéhez+füléhez, az orrához meg egy likőrös pohárkát).

Egy nagyobb, egy kisebb és egy félbevágott nagyobb körlapból a képen látható módon összeállítjuk a malacokat, de előtte megkenjük az "arcát" tojásfehérjével, hogy ragadjon. A szemeit mazsolával alkotjuk, és az orrocskájának szúrjunk két lyukat.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A malackákat sorakoztassuk sütőpapírral (vagy szilikonnal) borított tepsire. Tejjel megkenjük őket és előmelegített sütőben 180 fokon kb 15 perc alatt készre sütjük.

Jó étvágyat, és hozzanak sok szerencsét a malackák! :D

Kép
Kép
 
 


Fehér kenyér
Hozzávalók:(2,5dl bögre)

3 bögre liszt BL-80 (sütőliszt)
fél tk.szárított élesztő
3,75 dl víz
1.5 tk só

Lisztet összekeverem sóval élesztővel,beleöntöm a vizet.Összegyurom. Letakarom 12 órára. A megkelt tésztát lisztezett felületre teszem,néhányszor átlapogatom. Előmelegített jénai tálba teszem és 250 ra előmelegitett sütőben lefedve sütöm 30 percet majd fedőt levéve sütöm 220 on 25 percet.

 
 


Kígyórétes!

Tészta 3 rúdhoz való: 50dkg liszt, 20dkg vaj/margarin, 2tojás, 1kk.só, 2dkg élesztő, 1dl tej, 2ek.cukor.

Az élesztőt a cukros langyos tejben megfuttatom. A lisztet a sóval összekeverem és a margarint belemorzsolom. Kis méjjedést csinálok bele és ide teszem az egyik egész tojást+az élesztőt. Egynemü tésztát gyúrok belőlle,amíg az edény falától el nem válik és már nem ragad.
Majd3 részre osztom és minden részt hengerré formázok, majd 40x25 téglalapokká nyújtom. Hosszabbik oldalát bevagdosom 8cm hosszan és 2ujjnyi szélesen. Ezt fogom a töltelékre hajtogatni,úgy minha fonnánk egyet jobbról, egyet balról.

[/b]
feluca
Mezőszemere
 
 


Töltelékek

Meggyes: 50dkg meggy befött,vagy fagyasztott meggy,5dkg darált keksz(helyettesíthető mákkal is),5dkg darált dió, 2-3ek cukor,1mk. őrőlt fahéj.

Almás: 1kg alma, 5dkg vaj, 4ek cukor, 1kk fahéj, 1ek zsemlemorzsa. Az almát 3milim vastag szeletekre vágom, vagy 2cm kockákra ésvajon,cukorral saját levében megdinszttelem,hogy teljesem megpuhuljon. Amikor kihűlt akkor keverem hozzá a fahéjat.

Túrós: 50dkg tehéntúró, 5dkg mazsola, 1citrom reszelt héja, 3ek cukor, 2ek. búzadara, 1ek tejfől, 1cs. vanilin, 1tojás sárgája és a felvert habja.

A tésztát előmelegített sütőben 180C, légkeverésesnél 160C 30percig sütni.
feluca
Mezőszemere
 
 


Müzlis kenyér

1cs élesztő
350ml tej(langyos)
50g cukor
375g liszt
250g csokis müzli
4ek.olaj
1csipet só
1tojásárga
2ek tej és 3ek zabpehely a tetejére

Az élesztőt a tejben megfuttatni, a lisztet a üzlivel sóval összekverni, majd a felfutatott élesztőt és olajat hozzáadni és jól összegyúrni vele.
Tojássárgával tejjel megkenni és a zabpehellyel meghinteni a tetejét. Én szögletes kenyérformában sütöttem.
200C előmelegített sütőben 170C 25 percig sütni.
feluca
Mezőszemere
 
 


Kelbimbós lepénykék ( egy családi adag)

Lepénykék:
50 dkg burgonya
12 db közepes nagyságú kelbimbo
4 ek liszt (lehetőleg teljesőrlésű)
1 tojás
só, ízlés szerint
olaj a sütéshez

Joghurt vagy tejfölkrém:
4dl natúr joghurt vagy tejföl
petrezselyem
1 kis fej hagyma

Elkészítés:
Mossuk és tisztítsuk meg a hozzávalókat, a burgonyát meg kelbimbót vágjuk kisebb darabokra, majd aprítógépbe aprítsuk egészen finom állagúra. Keverjük hozzá a tojást, lisztet és sót. Hagyjuk állni negyed órát.
Vékonyan olajozzunk be egy serpenyőt, és amikor forró, evőkanálnyi kupacokat rakjunk egymás mellé, majd simítsuk le, hogy a lepény max 3-4mm vastag legyen. Mindkét oldalát süssük meg pirosra.
A mártogatóshoz egyszerűen keverjük össze a hozzávalókat, kicsit állni hagyjuk, és kész is.

Jó étvágyat!
:)

Kép
Kép
 
 


Darálthusis tekercs!

500g darálthús,
apróra kockázott pritamin paprika, (egy fél elég)
1 gerezd fokhagymat,
kisebb fej vöröshagyma,
újhagymát,
5 dkg cukorborsó,
2 egész tojás,
1 evőkanál mustár
izlés szerint só, bors

hozzávalókat jól összedolgozzuk, min.fél órát állni hagyjuk hogy összeérjen

boltban vásárolt 400 g levelestésztát felengedünk szobahőmérsékleten, kettévágjuk, kinyújtjuk és beletöltjük a darált húst.

kivajazott,vagy sűtőpapíros , szilikonlapos tepsibe tesszük és lassú tűzön kb fél óra alatt ropogósra sütjük..mielőtt elkészülne reszelt sajtot szórunk a tésztára.



Kép Kép Kép
Vendég
 


Mákvirág kalács Elkészítési idő: kb 195 perc
Hozzávalók (1 kalácshoz)
A tésztához: 500 g finomliszt (BL55) 40 g friss élesztő 350 ml langyos tej
3 evőkanál porcukor 1 mokkáskanál só 2 evőkanál étolaj
A töltelékhez: 8 evőkanál darált mák 8 evőkanál porcukor 50 g olvasztott vaj
12 g vaníliás cukor 1 db citrom reszelt héja
A kenéshez: 1 db tojás sárgája
Elkészítés
1. Az élesztőt a langyos tejnek kb egyharmad részével, csipet cukorral felfuttatjuk, majd beletesszük az összetevőket a kenyérsütő tartályába az összes hozzávalót a felfuttatott élesztővel együtt. Tészta dagasztás-kelesztés programon elindítjuk a gépet. Ez a folyamat kb 120 percet vesz igénybe.
Figyelem! Általános irányelv, hogy ha kenyérsütő géppel dagasztjuk a tésztát, alulra kerül a folyadék és a só, rá a liszt, és az egyéb járulékos anyagok, legfelülre pedig az élesztő!
2. Ezután lisztezett asztalra tesszük a tésztát és kb 30x40 cm-es téglalappá nyújtjuk. Meglocsoljuk a tésztát az olvasztott vajjal, úgy, hogy mindenhol vajas legyen, rászórjuk a mákos-porcukros keveréket, meghintjük a vaníliás cukorral és ráreszeljük a citromhéjat. Feltekerjük a tésztát.

3. Ezután koszorúba hajtjuk a kalácsunkat, a végeit egymásba dugva, összedolgozva, szép kerekre igazítjuk. Éles késsel bemetsszük a kalácsot, körbe - szimmetrikusan, majd a szeleteket félrefordítva, lapjára igazítjuk.
4. A kalácsot letakarva, 20 percig pihentetjük. Pihentetés után a kalácsot lekenjük tojássárgájával. Előmelegített sütőben, kb 200 C-on, sütőpapírral bélelt tepsiben, 35-40 perc alatt, készre, pirosra sütjük. Akkor tudjuk biztosan, hogy átsült a kalácsunk, ha a fogpiszkálót beleszúrva, nem ragad rá a tészta, vagy ha megkopogtatjuk a tetejét, kongó hangot ad.
feluca
Mezőszemere
 
 


Tojáslikőrös vaníliatorta

Hozzávalók (-):

o 3 tojás
o 22 dkg cukor
o 7,5 dkg liszt
o 5 dkg étkezési keményítő
o 1 teáskanál sütőpor
o 1 üveg meggybefőtt (720 ml)
o 1 cs. vaníliaízű pudingpor
o 36 g színtelen zselatin
o 3 dl tojáslikőr
o 5 dl tejföl
o 5 dl tejszín
o 1 cs. vaníliás cukor
• A díszítéshez:
o 4 dkg reszelt étcsokoládé
o 2 evőkanál kakaópor

Elkészítése: A tojások fehérjéjét 3 evőkanál hideg vízzel kemény habbá verjük, közben beleszórunk 10 dkg cukrot. Egyenként beledolgozzuk a tojássárgákat, majd beleszitáljuk a keményítővel, és a sütőporral elvegyített lisztet. Az alján sütőpapírral kibélelt 26 cm-es, kapcsos tortaformába simítjuk, és előmelegített sütőben, 175 fokon kb. 25 percig sütjük. Kihűtjük, keresztben félbevágjuk, és az alsó lap köré karimát pattintunk. A befőttet lecsöpögtetjük, levét felfogjuk. A pudingport 2 dkg cukorral együtt 4 evőkanál vízben csomómentesre keverjük. A befőttlevet felforraljuk. Belevegyítjük a feloldott pudingport, felforraljuk, és beleforgatjuk a befőttet. A kompótot a tortalapra halmozzuk, és kb. 30 percre hűtőbe tesszük. Hideg vízzel 12 g zselatint elkeverünk. Alacsony hőfokon feloldjuk, és a likőrrel összekeverjük. A tejfölt a vaníliás cukorral és a maradék cukorral ízesítjük. A maradék zselatint feloldjuk, 2-3 evőkanál krémmel elkeverjük, és a többi krémhez adjuk. 4 dl tejszínt felverünk. A habot a dermedő tejfölös krémbe forgatjuk, és 2/3-át a gyümölcsökre simítjuk. A tojáslikőr 2/3-ával meglocsoljuk, márványosra keverjük, és elsimítjuk. Ráhelyezzük a második lapot, végül a maradék krémmel és likőrrel megkenjük. Legalább 4 órára hűtőbe tesszük. A karima eltávolítása után a torta oldalát a maradék tejszínből vert kemény habbal megkenjük. Tetejére szív alakú kiszúrókat helyezünk, és közepükbe szórjuk a lereszelt csokoládét. A fennmaradó részekre kevés kakaóport hintünk.
Sütési idő: 25
Sütési hőmérséklet: 175
feluca
Mezőszemere
 
 


Babapiskótás puncsszelet


Hozzávalók (-):

o 25 dkg liszt
o 1 kávéskanál szódabikarbóna
o 8 dkg porcukor
o 2 tojássárgája
o 2 evőkanál méz
o 1 dl tej
o 5 dkg margarin
• A krémhez:
o 3 cs. puncs ízű pudingpor
o 7 dl tej
o 25 dkg margarin
o 25 dkg porcukor
o 1 db rumaroma
o 1 cs. babapiskóta

Elkészítése: A piskótához a hozzávalókat jól elkeverjük, majd két lapot sütünk belőle. A krémhez a pudingport felfőzzük a tejben. A margarint a porcukorral kikeverjük, és ha a puding kihűlt, hozzáadjuk. Az egyik lapot megkenjük a krémmel, rárakjuk a babapiskótákat, melyet meglocsolunk a rumaromával, majd rákenjük a maradék krémet, és a másik piskótalappal befedjük. A tetejére puncsízű mázat kenünk. Dermedés után szeleteljük.
feluca
Mezőszemere
 
 


Elefántszem


Hozzávalók (-):
• Krémhez:
o 12 dkg porcukor
o 20 dkg margarin
o 1 tojás
o 2 dl tej
o 1 evőkanál kakaó
o 2 evőkanál liszt
o 2-3 banán

o 6 tojás
o 10 dkg darált dió
o 2 evőkanál liszt
o 2 evőkanál kakaó
o 1 teáskanál szódabikarbóna
o 12 dkg porcukor

Elkészítése: A tésztához a tojásfehérjét a porcukorral kemény habbá verjük. Beletesszük a tojássárgákat, a kakaót, a szódabikarbónát és a lisztet. Jól összekeverjük és kikent, lisztezett tepsiben megsütjük. (Minél nagyobb tepsit használjunk, hogy fel tudjuk majd tekerni a tésztát.) Amikor megsült, darált dióval meghintett ruhára borítjuk, és feltekerjük, úgy hagyjuk kihűlni. A krémhez a lisztet a tojással kikeverjük és a tejjel sűrűre főzzük. A margarint a porcukorral habosra keverjük és a kihűlt krémhez keverjük. Elfelezzük, és az egyik felébe belekeverjük a kakaót. A kihűlt tésztát kitekerjük, és megkenjük a fehér krémmel, majd arra rákenjük a barna krémet. Az egyik szélére banánkarikákat rakunk, és feltekerjük a tésztát. Hűtőszekrényben jól megdermesztjük, majd felszeletelve kínáljuk.
feluca
Mezőszemere
 
 


Diós, mogyorós gyerek szelet


Hozzávalók (-):
• Krém:
o 2 dl tejszín
o 10 dkg étcsoki
o 3 ek liszt
o 1 cs vaníliás pudingpor
o 25 dkg porcukor
o 6 sárgája
o 5 dkg porcukor
o 1/2 l tej
o 25 dkg Rama Sütőmargarin
• Tészta:
o 1 cs egész háztartási keksz
o 1/2 ü mogyorókrém
o 6 fehérje
o 6 ek porcukor
o 1 ek étolaj
o 2 ek liszt
o 2 ek zsemlemorzsa
o 1/2 cs sütőpor
o 15 dkg vágott dió

Elkészítése: A tészta hozzávalóit összekeverem és megszórom a dióval, 180 C-on 30-35 percig sütöm. (TŰPRÓBA). Melegen rákenem a mogyorókrémet. Krém: A 6 sárgáját 25 dkg porcukorral és a van.pudingporral, 3 ek liszttel és 1 dl tejjel simára keverem, majd a maradék 4 dl tejet forralom, hozzáöntöm és állandó keverés mellett sűrítem. A vajat vagy sütőmargarint kihabosítom a cukorral, a csokoládét felolvasztom vízgőz felett. A vajkrémet megfelezem. Egyik felébe a sárga krémet teszem, másikba az olvasztott csokit. A kekszet 2 dl tejbe áztatom egyenként. A mogyorókrémes tésztára először a sárga krém, majd a tejbe áztatott keksz kerül. Erre jön a csokikrém. A tetejére a porcukorral felvert kemény tejszínhabot teszem.
feluca
Mezőszemere
 
 


Csiga linzer


Hozzávalók (-):

o 1 sütőpor
o 1 vaníliás cukor
o 2 db tojás
o 20 dkg porcukor (ha édesebben szeretik, akor mehet több is)
o 50 dkg liszt
o 25 dkg margarin
o 2 evőkanál kakaópor
o csipetnyi só

Elkészítése: A hozzávalókat a kakaó és a vanília kivételével összegyúrjuk, két cipót formázunk. Az egyikbe gyúrunk kakaóport, a másikba pedig vaníliás cukrot. Mindkét cipót egyforma nagyságra nyújtjuk, utána egymásra fektetve szorosan feltekerjük. Hűtőbe tesszük, amikor már megkeményedett a tészta, vékony szeletekre vágjuk. Kicsit megnyomkodjuk, hogy jobban összeálljanak a csíkok, majd még formázunk rajta. Vajazott vagy sütőmargarinozott tepsibe rakjuk, előmelegített sütőben 190 C fokon, kb 10-15 perc alatt megsütjük.
feluca
Mezőszemere
 
 


Sajtos pufi


Hozzávalók (-):

o 2,5 dl tej
o 8 dkg margarin
o 1 kávéskanál só
o 15 dkg liszt
o 3 tojás
o 12 dkg reszelt sajt

Elkészítése: A tejet, a margarint és a sót együtt felforraljuk, a tűzről levéve belekeverjük a lisztet, és addig keverjük, amíg a lábas oldaláról el nem válik. Ekkor egyenként beleütjük a tojásokat, tovább keverjük, majd hozzáadjuk a sajtot. Simára kidolgozzuk, és hagyjuk kihűlni. Kikent tepsire vizes kézzel kis gombócokat formázunk, és kb. 30 percig közepes lángon sütjük. 15 percig a sütőt nem szabad kinyitni.
feluca
Mezőszemere
 
 


Csavart sajtos


Hozzávalók (-):
• A tetejére::
o sajt
o tojás

o só
o 1 dkg élesztő
o 1 evőkanál rum
o 1 tojás
o 1 dl tejföl
o 12 dk reszelt sajt
o 25 dkg margarin
o 25 dkg liszt

Elkészítése: A tésztához valókat összegyúrjuk, az élesztőt összemorzsolva adjuk hozzá, nem kell felfuttatni. Alaposan kidolgozzuk, és egy órát pihentetjük. Ezután kb. 3 mm vastag téglalappá nyújtjuk és 1-1,5 cm széles, kb. 10 cm hosszú rudakat vágunk belőle. A tetejüket megkenjük a tojással és a szálakat megcsavargatva tesszük a sütőlemezre. A tetejére szórhatunk sajtot. Forró sütőben aranysárgára megsütjük. Finom puha és mutatós.

Ezt már én is kipróbáltam és ha búzakorpa és rétesliszt keverékkel sütitek még egészségesebb és finomabb.
feluca
Mezőszemere
 
 


Joghurtos kuglóf
Szeretném megosztani Önökkel családom kedvenc kuglófreceptjét. Két kisfiam, Levente és Huba szerint ez a süti a legfinomabb, azok közül, amit készíteni szoktam. Gyorsan, egyszerűen elkészíthető és elrontani sem igazán lehet. Elkészítési idő: kb 75 perc
Hozzávalók (1 darab 8 szeletes kuglófhoz)
4 db egész tojás csipet só 10 g vaníliás cukor 300 g kristálycukor 12 g sütőpor
130 ml étolaj 140 g natúr joghurt 300 g finomliszt 100 g csokoládés tortadara
Elkészítés
1. Először felverjük a tojásfehérjét egy csipet sóval, majd hozzáadjuk a cukrot.

2. Aztán folyamatos keverés közben vékony sugárban belecsorgatjuk a tojások sárgáját, valamint az olajat.
3. A natúr joghurtot is belekavarjuk.
4. Ezek után pedig a liszttel elvegyített sütőport, majd pedig a tortadarát is a masszához keverjük.

5. Egy kuglófformát vajjal kikenünk, liszttel behintjük és a masszát beletöltjük.
6. 180 C-ra előmelegített sütőben 50 percig sütjük. Akkor jó, ha a beleszúrt tűre már nem tapad ragacsos tészta.

7. A formában hagyjuk kihűlni, majd kiborítjuk egy tálcára és porcukorral megszórva kínáljuk.
feluca
Mezőszemere
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: