Új privát üzeneted érkezett!

PEtra örülök,hogy otthon vagytok.. nem akartalak zavarni, azért nem hivtealak, utána meg belementünk a következő betegségbe..ma viszem viszem vissza ZSigit,hoyg hallgassa meg drnéni. 1 hete szedjük ACC-t, Spiropentet nem köhö9g, de szörcsög.. remélem megússzuk antibiotikum nélkül..

Ági úgy látszik ez étervirus.. mindenkin végigmegy a fórumokon..

:twisted: ott is van valami jó probiotikum, amit adhatsz Lilinek?


Panna remélem már jobban leszel:)

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


jobbulást minden kis és nagy betegnek!

Mazska, örülök, hogy végre otthon, és egyre jobban! :) Laura nagyon ügyes minden téren! :)

Panna, nekem terhesen már pulmonológiára is kellett mennem, mert hónapokig köhögtem, ahol azt mondta a dokibácsi, hogy azért van, mert Eszti nyomja a tüdőmet, és ezért pang bent némi váladék, ami nem tud kiürülni, és ez köhögtet folyamatosan. én csak egy antibió kúrát kaptam, ami persze semmit nem ért, de a háziorvosom nem akart többet felírni, inkább elküldött szakemberhez, hogy ő mondja meg, hogy mi a szitu! :) kaptam inhaláló cuccot is, mint az asztmások, de végül nem vetettem be!

mit szóltok micsoda tavaszunk van! itt regglre kb. 3-5 centi hó esett... most már azért tényleg elég belőle! tavaszt akarok!!!! meg sok kimoccanást, kevesebb betegeskedést!!! MOST! :)

Boni, dokinéni mit mondott???

mi amúgy jól! Eszter 6760gramm és olyan 64 centi lehet! tegnap voltunk a 3 hónapos oltáson, és tanácsadáson! :) minden okés vele, picit meg van fázva, de ettől még oltották!

jók legyetek!

többiek hová tűntek ismét???

 


Összejöttek nekünk is a dolgok Zsombimmal, krónikus hörgőgyulladása volt, majd begyulladt a fütyije, amivel sebészeten kötöttünk ki, azután összeszedett valami vírust, volt egy kis láz, hasmenés, ami viszont kicsípte a fenekét nagyon és a belei még mindig gyulladásban vannak és fájlalja a hasát szegénykém :( Ezekkel szórakoztunk mostanában. Most meg diétázni kellene, ami egy vicc, mert nem akar enni és ha igen, akkor biztosan nem diétásat és kapja a Normafloret, azt mondta a doki beletelhet egy hétbe is, amíg rendeződik az emésztése.

Csenge
KépKép
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap óta elkezdtelek újra olvasni Benneteket. Jócskán le vagyok maradva.

De örülök, hogy a betegségektől függetlenül mindenki jól van és fejlődik.

Csatlakozom Zsófihoz... Utálom már a havat, tavasz hónap van!!!!!

K.
Vendég
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok, vagyok én is, gyorsan átfutottam a termést....

Mazska, örülök, hogy végre otthon vagytok, reménykedtem, hogy elkerülitek a kórházat... örülök, hogy Laura ilyen jól viselte a hiányotokat, gondolom nagyon rossz lehetett neked is nélküle:( viszont milyen ügyes a bilizéssel, gratulálok! Mi még mindig nem haladunk ezen a téren, na majd ha jön a jóidő;)

Panna, örülök, hogy ti is jól vagytok és ilyen szépen alakultok;) most már tényleg nincs sok hátra;) hozz majd képet, ha van kedved, mert én is nagyon kíváncsi vagyok rátok!

Zsófim börze nem volt túl jó - ez volt az első, nem nagyon volt meghírdetve - 1500,- egy asztal. Egy pár dolgot sikerült eladnom, de vaterán szerencsésebb vagyok, jobban mennek ott a babarucik. Lehet egy Királyerdei börzét még megpróbálok vmikor, azt nagyon dícsérték;)

Kata, üdv téged is újra itt;) jó rég nem voltál, remélem jól vagytok?

velünk minden rendben, ma felhívtam a leendő ovit, nem a körzetesbe viszem Barnust, ennek ellenére szerencsére sok szeretettel várnak:))) Apa nem lesz itthon a beíratási héten, így a jövő héten vmikor beugrunk szétnézni;)

Minden kis és nagy betegnek jobbulást! Remélem Lilike már rendben van?

 
 


Niki, köszi az infót a börzéről! nálunk is 1500 egy asztal, itt Miklóson. most lesz márc. 12-én a következő, foglaltam is asztalt! itt szerencsére mindenki tudja, hogy mikor van, mert nem olyan nagy a város, és akit érdekel, az érdeklődik! :) tavaly voltam én is először, de végülis, pozitívban zártunk, mert sikerült eladnom pár drágább darabot!

ovis téma jól hangzik! melyikbe vinnétek Barnust? hol van? mennyire messze tőletek?

Andi, jobbulást Zsombinak is!!! nem semmi, hogy szegényke jól bekapta ezt a sok nyavalyát! kukijával mit csináltak? nem hangzik jól ez sem! :(

Kata, üdv itt! mi van veletek??? Kristóf bölcsis, ovis? Te dolgozol, ha jól emlékszem! írj, ha van időd! csak nem tesó van a dologban, hogy újra van időd fórumozni? :P

betegeskedők most már gyógyuljatok meg! :)

 


Sziasztok!

Oliver tiszta kiütés, megint rosszabb a légzése is, ez most szerintem valamilyen ételallergia...Mikor lesz ennek már végre vége??? Teljesen kivagyok tőle.

Lauránál meg tombol megint a dackorszak, lehet, hogy most jön ki rajta, hogy nem voltunk itthon, nem tudom. EGyik pillanatról a másikra el kezd hisztizni és nem lehet vele mit kezdeni - az eddig bevált módszerek semmit sem érnek. Ezért is gondolom, hogy esetleg a kórház jöhet így ki rajta. :(

Lányos anyukák - ti ilyen időben az utcán hogy oldjátok meg a bili kérdést? Tegnap a kocsiban kellett neki kakilni és ott sirt, hogy peulsba nem akar kakilni. Szerencsére találtunk egy WC-t és ott sikerült is neki.

Most mennem kell, mert Oliver elfáradt. Kellemes hétvégét!

Mazska
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!
Szerencsére Lili gyorsan túlesett a betegségen, nem is vittem orvoshoz, meggyógyult magától.
Nem adok neki probiotikumot, mert nem szedett gyógyszert, joghurtot kap, más egyébként sincs is, talán a patikában, de nem is látom szükségét. Jól eszik, bár egy kicsit visszafogottabban.
Boni, ti gyógyultok?
Zsófi, nem semmi méretekkel rendelkezik Eszti baba!! Olyan cukik a képek, mindig lesem a fb.-on! Milyen a kislány a fiú után? Érzed már a különbséget?
Örülök, hogy te is jöttél Kata, tartsatok ki, itt már őszül erősen, tehát ott tavaszodni kell :) megy a meleg :)
szép napot!

KépKép
 


Jó reggelt

bocsánat az eltűnésért, de a szabadidőmben gyakoroltam a vizsgára. sikeresen túlvagyok rajta:)

Petra annyira sajnálom,hoyg Oli nem javul..elhiszem,hogyteljesen neki vagy keseredve.. Laura is valószínű emiatt hisztizik.. remélem hamar abbahagyja.. bár most ennek a korszaka van.. ebben az esetben még szerencsés is,hoyg anyud már otthon van és néha be tud segíteni..talán egy újabb csak ti ketten program segíthetne Laurán. mondjuk amíg alszik Oli..egy bábszinház, játszóház akármi..

Ági örülök,hoyg Lili rendbejött:) mondjuk ott alevegő sokat segíthet

mi legyőztük antibiotikum nélkül a bronchitist:) kopkopkop talán az immununk erősödik, vagy ez a sós gép a jó.9

ZSófi nagyon szép méretei vannak Eszterednek!gyűjtitek a zsákban már a meleget?


:wink:

Beleki KAta szia:)

Mindenkinek pusssz

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


SZiasztok!

Mazska! Utcán pisilésnél mi nem gondolkozunk, gyorsan be a fűbe, (fához, vagy akárhova), le a nacit és 10 mp múlva már öltözünk is vissza. Kakilni még nem kellett ilyen téli időszakban RÉkának az utcán-autóban. De nála ez amúgy is problémás. Sztem még egy napig vissza bírja tartani az tuti. Kakilós napokon reggeltől kb 5x látogatjuk a WC-t, van hogy fél óránként, mert mondja, hogy kell kakilni, de ha meg ráül nem hajlandó kinyomni, inkább felugrik és elrohan. Sztem utolsó pillanatig húzza a dolgokat....
Szegény Oli! Elhiszem, hogy kivagy! Kitartást LAurához!

Amúgy nekem ma már délben elegem volt Rékából. Persze szegénykém beteg (vasárnap éjjel belázasodott), köhög, folyik az orra megint. DOkinéni mindent tisztának talált, úgyhogy NO antibika. Azóta láza se volt, csak a mai nap volt őrület. Persz lehet, hogy front is van, de sztem a láz utóhatása ez nála.
Mindegy. Ma szinte folyamatos hiszti volt, kész vagyok én is totál.


BOni! GRATU a vizsgádhoz! Ügyes vagy! És a bronchitis legyőzéshez is gratu!

Andi! Sajnálom Zsombikát! Akkor ti se unatkoztok!

Sniky! Ovit ne is mondd, nekem is mennem kéne utána, csak nem tudom mikor. Remélem péntekre meggyógyul RÉka és akkor el tudunk menni (és engem sem fognak bent csütörtökön...).

 
 


Sziasztok!

Bocsánat a hosszú eltűnésért, de Réka, a két munkahely, háztartás kicsit kiszívja az energiámat….. Este, amikor lehetőségem lenne jönni, akkor már energiám sincs arra, hogy a gépet bekapcsoljam. Így visszaolvasni sem tudtam….
Régebben írtam a lepkehimlőt és, hogy van egy kismama, aki talán megkapta…. Csináltak neki vérvizsgálatot, ami kimutatta, hogy szerencsére már régen átesett ezen a betegségen, így semmi nem veszélyezteti a babáját.
Nálunk az utóbbi időben Réku betegeskedett…. egy-két nap kivételével….. Múlt héten kedd éjjel újra kapott egy kruppos rohamot… azóta köhög, éjszaka alig alszik szegénykém valamit…. Nappal váladékot oldunk, ami nem igazán akar oldódni, este köhögést csillapítunk, de a Sinecod annyit ér nála, mint halottnak a csók…. Már nagyon szeretnénk túl lenni a köhögős időszakon. Holnap újra megyünk gégészhez, nézze meg…. Már több mint egy hete nem volt bölcsiben (előtte is csak pár napot), így már neki is hiányoznak a többiek, és a bölcsiben is hiányolják Őt….
Ami még történt nálunk, hogy Kismanó elkezdett dadogni…. Így most pszichológushoz fogunk menni….Kaptam is időpontot. Alkalmanként 6 000ft…. Amit nagyon húzósnak találok, hogy először 2-4 alkalom velem, hogy az anamnézist felvegye, majd 2-4 alkalom Rékával, és utána mondja meg, hogy tényleg dadog-e és mi vele a teendő…. Így nem elég, hogy két hónap, mire mond valamit, de ráadásul 48 000ft-ba kerül…. Itt a munkahelyemen ajánlották Őt…. és állítólag nagyon szuper…
Túl vagyunk az első farsangon… Szerencsére viselte a megvarrt ruhát. Saját kezűleg (gép nélkül) varrtam, úgy , hogy soha nem varrtam még ezelőtt gombon kívül mást…. Az első variáció nem sikerült így az utolsó előtti napon csináltam a második darabot…. Éjjel ½ 1-ig varrtam, és amikor kész lett megcsodáltam…. és rájöttem, hogy nagyon jól sikerült…. DE nincs hol kidugja a két kezét…. Gyorsan kaptam egy ollót és kivágtam…. Persze azért utána néztem, hogy ha még sem venné vel, vagy valami történik, akkor honnan tudok gyorsan jelmezhez jutni…. Szerencsére erre nem került sor. Viszont volt olyan gyerkőc, akinek Anyáék kölcsönöztek kockás fülű nyúl jelmezt. A Manócska két perc után közölte, hogy nem jó ez a jelmez, adják vissza rá a saját ruháját….
Megpróbálok képet felrakni… remélem, sikerül….
Most gyorsan ennyit rólunk. Ha nem jelentkeznék, mindenkinek nagyon szép hosszú hétvégét kívánok!
Szép napot!

Dorka
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsba: Minden okés méhszáj továbbra is 1ujjnyi. Vérkép jó, strepto negatív, UH-n 3005 gr-ra becsülték a súlyát. Szóval minden okés.

 
 


Sziasztok!

Panna - örülök, hogy minden rendben volt! Most már te is nagyon a végén vagy, bármikor jöhet a kisasszony! Próbálj addig pihenni, amennyire lehet! :)

Nálunk a gyerekek mostmár talán rendben vannak, remélem a jó idő megmarad és elmennek mostmár a vírusok. Csak Oliver nem akar éjszaka aludni, még mindig enni akar. Azt hiszem rá kellene szánnunk magunkat, hogy erről leszoktassuk, csak azért két gyerekkel máshogy esik, ha az egyik ordít éjszaka... :roll:

Mazska
KépKép
KépKép
 
 


Kedves Topiklakók!

A Babanet kommentelői között, nyereményjátékunk keretében, a jövő héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat sorsolunk ki a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Érdemes hát elmondani a véleményeteket, például arról, hogy szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem!

Osszátok meg velünk (is), Ti milyen példát szeretnétek mutatni a gyereknek, és mi mindenben változtatok a gyereknevelés során.

Folytatódott Születésnaplónk is: K. már betöltötte a 30. hetet, most Á. naplójába kukkanthattok bele, ha kíváncsiak vagytok, mit él át egy férfiember várandós felesége mellett.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

holnap délelőtt vagy holnapután délelőtt mennénk állatkertbe! ki csatlakozik?

:lol:

holnapra borult eget írnak,du 13 fok szerdára gyengén felhős du 16 fok.. lehet azt kellene becélozni. a szerdát?

hmm?

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Boni, nekünk a kedd nem jó, szerdán viszont esetleg tudunk menni. Jön egy barátnőm reggel, de 11 után el tudunk indulni (ha nektek nem késő). Lehet, hogy Szuszuék is kijönnek, bár nem tudom, van-e bérletük.
Csütörtök péntek délelőtt még szabadok vagyunk.

ITT A TAVASZ :)))))))))
 
 


Kedves Topiklakó!

Kommentelj még holnap estig a Babanet cikkeihez, hátha Te leszel az a szerencsés, aki nyereményjátékunk keretében ezen a héten egy remek Chicamaca baba és gyerekfüggőágyat nyer majd, a Fuggoagy.hu jóvoltából!

Kép

Nemcsak nyerhettek, de segíthettek is azzal, ha például eláruljátok: ha már szükség volt rá, miképp szabadították meg a gyereket a fejtetvektől?

Elő a farbával: szerintetek szükség van-e napirendre egy baba életében, vagy sem?

Kedves Olvasónk írását is kommentelhetitek, ahol a maguk kálváriáját osztja meg számtalan praktikus tanáccsal fűszerezve, húgyúti fertőzés témakörében.

Hasonló jellegű, igényes és praktikus írásokat egyébként szívesen publikálunk, nemcsak a Te Történeted rovatban - bár oda is várjuk történeteiteket. Írásaitokat erre a mélcímre küldjétek: szerkeszto kukac babanet pont hu.

Megtaláltok minket a Facebookon is, ha van kedvetek, csatlakozzatok, nagyon jó kis közösség alakult ki ott is!

Üdv:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


sushy írta:Boni, nekünk a kedd nem jó, szerdán viszont esetleg tudunk menni. Jön egy barátnőm reggel, de 11 után el tudunk indulni (ha nektek nem késő). Lehet, hogy Szuszuék is kijönnek, bár nem tudom, van-e bérletük.
Csütörtök péntek délelőtt még szabadok vagyunk.

ITT A TAVASZ :)))))))))


oké még egyeztetünk:) pusssz

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


gyorsfontos! Panna üzenete: "Ma éjjel 2.45 kor megszületett .....Mira Eszter .3500g 52 cm. MIndketten jól vagyunk"

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Panna, nagy gratula Mirához! Örülök, hogy jól vagytok!

Csenge
KépKép
 
 


Panna!
Gratulálunk Mira Eszterhez :D Jó egészséget és sok tejet kívánunk!
 


bocsánat.a jó idő kivitt minket a szabadba:) Zsiga égető lett, rengeteg energiát leszív.

Zsigával voltunk pulmonológián és allergia nincs, viszont kezdődő asztma van, most kapott egy állandóan szedendő gyógyszert.
puszi Nektek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bonianyu 2011.03.30 20:33-kor.

Boni
[img:yucp9am9]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1334832748.9884.gif[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb4f.lilypie.com/XHwTp2.png[/img:yucp9am9]
[img:yucp9am9]http://lb1f.lilypie.com/6zjXp2.png[/img:yucp9am9]
 


Panna! Gratulálunk Mira Eszterhez! Jó babázást Neked! Ha lesz majd időd hozzál fényképeket is.

Mazska
KépKép
KépKép
 
 


hahó csajok!

Ma reggel hallottam Verától a nagy hírt! Panna, ezúton kívánunk nagyon sok boldogsgot a kiscsajhoz, jó egészséget és sok tejecskét! :) remélem hamarosan látunk róla képeket is;)

 
 


Sziasztok!

Panna gratulálunk Mira Eszterhez! Mesélj majd,ha lesz egy kis időd!

Eléggé kihalt a topik, néha benézek mizujs, de íri nagyon nincs is időm (no meg kinek? :oops: )
 
 


Sziasztok!

Na ide is sikerült végre bekukkantanom!

Köszönjük a gratulációkat! Azóta már az összecsiszolódással is jól állunk :D

Na és a szülésről (nem pont úgy alakult ahogy "terveztem", de hát ez nem is az a dolog, amit előre lehet tervezni :wink: :

Réka ugye csütörtöktül antibiotikumozott, le is ment a láza, úgy tűnt jól van, de szombat délután megint lázas lett, aztán vasárnap délután megint. Szóval vacak volt a szer amit dokinéni kiírt.
A szép az egészben az volt, hogy vasárnap én is fejfájással és nyomottan ébredtem, mondtam is a férjemnek, hogy carul vagyok, vagy hányni fogok, vagy szülni...
Fájdogálni is elkezdtem, rögtön 5 percesekkel, de persze kb fél-egy óráig tartott (no nem erősen, csak amolyan jóslósan), és utána leállt, majd pár óra múlva ismét.
DÉlután aludtam RÉkával, mikor felkeltem, én is lázas voltam. Hurrá. Fájdogálások megint... Hívtam a szülésznőt, mondtam mi van, vegyek-e be lázcsillapítót. Persze kellett bevennem, meg mondtam, hogy ha ő úgyis bent van, bemennénk, nézzen ránk, csináljon egy CTG-t, hogy minden okés-e.

Este 7-re értünk be, befele menet az autóban végig 5 perceseztem, persze mikor odaértünk, megint leállt.

Felraktak CTG-re, az ügyeletes doki meg egyből elkezdte felvenni az adataimat. Na akkor megint tudatosult bennem, hogy innen már most haza biztos nem megyek egyedül... (Közben persze fájt a szívem, hogy RÉkát lázasan itt kellett hagynom, már bántam az egészet, hogy nekiindultunk)

Ctg-n pár fájás, rendszer is volt benne, egy nagyobb 60-70-es volt, a többi piskóta...
Beköltözhettünk egy szülőszobába, Viki a szülésznő előkészített, aztán f10körül a dokim is megérkezett. Folyamatosan mászkáltam addig, hol fájtam, hol nem. De még mindig gyengén.
Doki vizsgált, meg Viki is, bő kétujjnyira nyitva. Viki szerint nem álltunk olyan rosszul.
Doki 10-kor burkot repesztett, meg mondta, hogy kapok oxitocint. Burokrepesztés tök nehézkes volt, mert annyira lent volt Mirus feje, hogy nem fért hozzá (mellesleg most fájt is az egész,míg RÉkával meg se éreztem szinte). Kicsit össze is karmolta Mira fejét. Persze ezt csak utólag láttam :evil:
Beerősödött a dolog, én szándékosan nem feküdtem, hanem hol labdán ültem, hol álltam, hogy haladjon a dolog, nehogy úgy járjak mint RÉKával, hogy még egy órán keresztül tartsam vissza a nyomhatnékomat. Oxi persze jött egyre erősebb adagban.
Éjjel f1 körül már elég jó erős 2 perces fájásaim voltak. A doki megvizsgált, gondoltam biztos tartunk már 3-4 ujjnyinál.
A vizsgálat is extrán fájt (hú de utáltam ezt RÉkánál is), és amikor a doki közölte, hogy szinte semmit nem haladt a dolog, azért eléggé elkeseredtem.
Ráadásul fel kellett feküdnöm az oldalamra, Oxitocin megint felerősítve. Hát nagyon nagyon durva lett az egész. Gyakorlatilag az nem volt elég, hogy 1,5perces fájásaim lettek, (ami erősebb volt szerintem mint Rékával), a fájások között Mira ahelyett hiogy nyugiban várta volna a csodát, össze-vissza rugdosott, kalimpált. Mondanom se kell, hogy ez szinte jobban fájt, mint maga a fájás. Egy fél óráig bírtam még, akkor mondtam a dokinak, hogy kösse be az EDÁ-t, mert ha még órákig kell azt itt kibírni, tuti belehalok. (RÉkával ekkor már 4 ujjnyira niytva voltam Oxitocin nélkül)
Éjjel 1. 20-kor mekaptam az EDát, (hű de klassz a szer :D ). Hihetetlen jó volt, nem fájtam, beszélgettünk a férjemmel. 2-kor Viki megnézett, mondta, hogy gyakorlatilag a méhszáj elsimulva, szülhetünk is akár, de ha úgyis jól vagyok, várjunk még egy fél órát, hogy lejjebb csússzon a kisasszony, ne kelljen annyira erőlködni.
Így is lett, a kitolás egyszerűbb volt, simábban is ment, némi ingert is éreztem a nyomásra, úgyhogy tényleg simán, ügyesen kibújt végül Mira baba a maga 52 cm-ével, és 3500 grammjával. És az apja jóslatához igazodva tényleg fekete hajjal...
A kisasszony kint is folytatta a benti boxolást, Viki alig tudta lemérni, bepelenkázni, mondta, hogy igazi kis boszorka...
Vágni nem kellett, viszont egy picit repedtem (valszeg a régi vágás mentén), de csak felületileg, úgyhogy nem volt vészes. A doki azért összestoppolt (hű de jó volt, hogy még mindig hatott az EDA), addig Mira a pocakomon lenyugodott. Még 2 órát maradtunk, közben szopizott is a kis manóm egyet.

A kórházban is minden okés volt, tejem gyakorlatilag a szüléstől kezdve szépen megindult, úgyhogy Mirus 2. nap már 40-50ml-eket szopizott. Rá is fért, mert szerdán elkezdett sárgulni, úgyhogy kérdéses lett a csütörtöki hazajövetelünk (amit én marhára érzékenyen fogadtam, mert már RÉka nagyon várt haza. Minden nap bejöttek, és elmenetelkor sírt, hogy még nem megyünk haza. Utolsó nap este elvileg átment durciba, hogy ne is jöjjünk haza. Persze férjemnek ezt muszáj volt közölnie a telefonba, úgyhogy szerda este jól kibőgtem magam odabent, mert ugye akkor derült ki, hogy lehet, hogy nem mehetünk még másnap haza).
Éjjel 5-6 óráig kékfényezték Mirust, 2 óránként kelt, akkor kihozták szopizni, mondtam neki, hogy ügyes legyen és gyógyuljon, hogy mehessünk másnap.
Szerencsére így is lett, és csütörtökön 1 körül elhagyhattuk a kórházat.

A hazérkezésünk amúgy katasztrófa volt. Mirus már éhes volt, az utolsó 5 percet végigordította. Hazaérve megetettem, átpelenkáztam, majd megfagyott szegény a 21,5 fokos házban (a kórházi 26 után). Épp elaludt amikor beállított a dokinő is, hívás nélkül (RÉkát hétfőn visszavitték, akkor monták neki, hogy valszeg csütörtökön jövünk haza) , persze felmacerálta, ordított szegény pici lány.
Réka álmos volt, kezdett hisztisedni, az apja meg extrán nyűgös reggel óta. És hogy mindezt még tetézzük, beállított a védőnő is (szintén hívás nélkül). Addigra RÉka már ordított a fáradtságtól (na meg gondolom, hog y itt van anya végre de kb kettőt nem tudtam szólni hozzá), apja türelmetlen, folyamatosan csak veszekedett vele, ami szintén nem segített a helyzeten. De végre elment a védőnő is, mentem RÉkával aludni,szerencsére MIra is aludt, úgyhogy estére normalizálódott a helyzet.
Péntektől kezdve viszont nem volt semmi gond.

Azóta meg már szépen rendszerbe is álltak a dolgok. Mira eszik alszik sokat, már 4 kiló fölött van. Csütörtök óta együtt alszanak a csajok, így RÉka is nyugodtabban alszik el este. Ha meg nagyon kiabál Mira mert nem győzi kivárni az átcsomagolást, vagy fáj a pocakja, átviszem egy kicsit magunkhoz, hogy RÉkit ne zajongja föl. De amúgy ő meg elég jól viseli, nem nagyon ébred fel éjszaka. És amióta egy szobában vannak, RÉka se jön át éjszaka hozzánk :D
Amúgy meg nagyon szeretgeti a Hugit, puszilgatja, ha sír igyekszik bedugni a szájába a cumit (még akkor is, ha Mirának láthatóan nem kell :lol: ). Még amikor alszik, akkor is macerálná a kiscsajt...
Persze hisztik is vannak tovűbbra is, meg érezhetően érzékenyebb lett Réka, egy-egy erősebb rászólásnál elsírja magát. De igyekszünk szeretgetni őt is, mag sokat foglalkozni vele, hogy ne érezze rosszul magát.
Mira meg szerencsére jó hugica, alszik akkor is, ha RÉka sikongat mellette, egyedül akkor sír- kiabál vagy sikongat, ha a pocit csavarja a puki, vagy a kaki, esetleg bentmaradt büfi van. De ezeken masszírozással, tornával igyekszek segíteni.

Na megyek, mert lejárt a mosógépem, és még jó sok adag vár...

Képek egyenlőre a picasa-n, de igyekszek a héten ide is felrakni, meg azt is frissíteni.

Pusz mindenkinek!

 
 


Hú, Panna, de jó, hogy írtál! Gratulálunk a kis bokszolódhoz :)

 
 


SZia Panna,

Nem semmi lett a szülésed - ezek szerint a második nem mindig megy simábban. :( Lényeg, hogy megérkezett Mira és hogy jól vagytok!

Örülök, hogy Réka viszonylag jól fogadta a hugicát. Nálunk még most is vannak hullámvölgyek, de egyébként imádják egymást és mostmár szoktak együtt is játszani. Kitartást az első pár héthez.

Kellemes húsvéti ünnepeket!

Mazska
KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 


sziasztok!

hátha jár erre valaki:

"nevéhez méltó évszakban, ma hajnal 4kor megszületett Attila 3,73 kg-mal és 52 centivel. Baba és mama jól vannak!"

Dia küldte az sms-t!

 


Szia Zsófi!

Köszi a híreket! Üdv Diának és a kis jövevénynek - sok boldogságot nekik!

Mazska
KépKép
KépKép
 
 


sehol senki!? Kitti, írtam neked privátot, azt láttad esetleg?

 


:)))))
Zsófi, úgy elég nehéz bármit is írni, ha senki nem jár erre.....

azt hiszem kijelenthetem, hogy meghalt ez a topic....

 
 


Niki,én jártam erre ,és olvastam is.
Ez a topic tényleg kihalt, még jó,h a másik virul. :))
 
 


Niki, én csak azért bátorkodtam, mert annyira előbújt mindenki a csigaházból, azt hittem, hogy újra lesztek! de látom, hogy nem :S

remélem, hogy azért mindenkinek jól telik a nyara! kitartást a hőséghez!

 


Kihalt a topik ????!!! hahhhh én nem csodálom!!!

Viruljon mindenki topikja tovább egészséggel és békességgel!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
 
 


Mecsi, gondoltam, hogy nem hagyod szó nélkül......
nem lázításképp írtam, jó hogy megint mindent félreértesz!
Nem kell rögtön támadni!

Zsófi drága!
Te tudod a legjobban, hogy máshogy is lehet tartani a kapcsolatot, ha vki akarja:) további kellemes nyarat nektek is! ;)

 
 


Kedves Niki!

Eszembe se jutott félre érteni amit írtál vagy más írt és nem is lázításként írtam.
Mellesleg jó pár hónapja írtam neked facen és még csak nem is válaszoltál rá pedig nagyon vártam volna arra a levelemre a válaszod!!!


De ami igaz az igaz Ennek a topiknak nagyon off!!!

Mecsi :D
Kép

KépKép[/url]
 
 


Mecsi, gondolkozz el rajta, hogy vajon miért nem válaszoltam.....
Az előző leveledben jól lehordtál minket mindennek, aztán pedig szívességet kérsz.... :?
Te is csak akkor tudod megkeresni az embert, ha vmit akarsz, nem pedig azért mert kíváncsi vagy a másikra! Na az ilyen felszínes kapcsolatokból köszönöm, de nem kérek....

további kellemes nyarat neked!
örülök, hogy csak ez a topic halt meg!

 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: