Új privát üzeneted érkezett!

Szia Dia!

Akkor jó, mert tényleg nagyon szeretnék majd én is bemenni az UH-ra. De jó lesz végre látni a kis mogyit !!!!!!!!!

Szóval tényleg majd lehet látni a dolgoka? A nm semmi. Bocsi hogy ilyen hülyeséget kérdezek, de a ffarkincája alatt mit értesz?
Tudm, ilyt csak egy igazi tudatlan férfi kérdezhet, de vállalom! :D

Sziasztok!

Kép[/
Kép[/
 
 


Sziasztok!

Örülök hogy a topik feléledt! :) Mostanában nem néztem be...
Nos FErraris gyerekülést láttam a Brendonban, nem is volt olyan drága, de vegyél inkább Mclarenest! :wink:

A szüléströténetünket kicsit fentebb olvashatjátok, szerintem nagyon izgalmas apának lenni. A mi lehetőségeink kicsit szükebbek mint az anyukáké. A munkából hazajőve, nem sok időnk marad kicsizni, meg más is mint egész nap együtt lenni. Szerintem ezért alakul ki az, hogy az apák kicsit elkényeztetik a gyereket, többet engednek mint a mama...

ÉLesszük fel a topikot!! Hajrá!!
 


Smato!

A méhen belüli fejlődés során a magzat bizonyos szempontból átmegy bizonyos evoulúciós fejlődési szakaszokon is (pl. egy időben van még kopoltyúja is, stb.). Na, az első időkben van egy olyan időszak, amikor olyan farkincánk van anyánk hasánkban, mint egy kiskutyának (és itt most nem a másodlagos nemi jellegre gondolok a kankutyáknál:)).
Ez később visszahúzódik, és csak a farokcsont marad belőle. Jó esetben.:)

Zorroapu! És mit gondolsz arról, hogy a nőkre hogyan hat a szülés, az otthonlét? Mennyire viseli meg pl. a feleséged a négy fal közé zártság, az éjszakázás?

Tudjátok, gyakran hallani a pasiktól GYED-en lévő anyaként, hogy na, itthon voltál egész nap, azt nem csináltál semmit.... Jó lenne tudni, hogy ez mennyire urban legend, és mennyire nem...

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Végre ideértem! Hát múlt héten egyszerüen semmire nem volt időm, ha egy nap 26 órából állt volna szerintem még az is kevés lett volna!

Szóval képzeljétek múlt hét kedden láttam a kisbabánkat!!!!!!!!! Párom a 2. ultrahangon volt, és beengedtek engem is! Végig fogtuk egymás kezét, Eri azt mondta hogy a kézfejemben érezte a szívverésemet úgy izgultam. Egyébként hallottuk a babáét is, nagyon szuper volt!

A doki szerint minden rendben van, pont olyan amilyennek lennie kell ilyenkor, és most már a baba és az Eri is túl vannak a legkritikusabb időszakon úgyhogy már nagyon kicsi a valószínüsége hogy valami baj történjen! De azért így is nagyon vigyázunk rájuk!

A doki mondata volt a legjobb amikor ránézett az UH monitorra: "hát ez a baba nagyon ott van"

Úgyhogy most nagyon örülünk és alig várjuk a dec 9-et, akkor lesz a következő UH!!

Sziasztok!

Kép[/
Kép[/
 
 


Dia:
A feleségemet a szülés egyáltalán nem viselte meg, inkább a vajúdás volt kicsit hosszú. AMióta hazajöttünk tényleg sokat van itthon, egyedül. Személy szerint én, - a magam módján - megpróbálok sokat segíteni neki. Amikor megjövök a melóból, játszok Benivel. A feleségem már visszament sportolni. Eleinte heti kétszer, most télen már csak egyszer megy edzésre. Ilyesmi. De azért nem lehet könnyű neki. VIszont így ő lehet többet Benivel! :)

Smato:
Szuper hogy láttátok a kicsit. Amikor mi először láttuk, én is nagyon odáig voltam. EGyébként Beni nagyon hasonlít az UH-n látott képre. Főleg amikor megszületett. :)

Nekem az sem lenne elég ha egy nap 30 órábóll állna... :roll:
 


Smato! Hú, de jó.:) Gratula! Emlékszem, amikor Bori lányom szívhangját először hallottam, bőgtem, ahogy kell, pedig amúgy nem vagyok egy túl szentimentális nőszemély. Egyébként enyém lány is júniusi, szép hónap, remek a szülésre.

Zorroapu, dicséretes, hogy vállalod a gyerekfelügyeletet, míg a feleséged sportol. Anno nálunk is a vajúdás volt elnyújtva, mint a rétestészta. De úgy tűnik, kétféle nő van: az, aki rakétabébit hoz világra, ellenben majd belehal a fájdalomba, meg az olyanok, mint én, akik vajúdnak naphosszat, de azért nem annyira kibírhatatlan. Félreértés ne essék, fájt így is, de órákon át simán tudtam még beszélgetni a párommal, anélkül, hogy leszakítottam volna a fél karját.

28-30 órás napok? Nem is lenne rossz. Én is mindig be vagyok úszva a tennivalókkal, sosem fogom magam utolérni. Mondjuk, ha a napok hosszát nem is lehetne megnyújtani, valaki klónozhatna még egy példányt belőlem háztartási robotnak....

Tényleg, hogy álltok a háztartási melóval?:) Abban is lehet rátok számítani?

Szép Napot Nektek!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a gratulációkat! az biztos hogy sosem fogom elfelejteni azt a hangot, amikor először meghalottam a kisbabánk szívverését, egyszerüen fanasztikus volt!

Háztartási munka...........nem akarok nagyképü lenni, de szerintem igyekszem mindent megtenni hogy segítsek a pároomnak. Megbeszéltük hogy ő a főzés felelős, én pedig a red felelő a családban. Biusunk pedig mindenben részt vállalt. Ő még elég kicsi az lyesmihez, de nagyon arnyos amikor neki áll akarítani, vay segteni anyának a főzésben. Peze azért emellett igazi gyerek, szinte megsem tudom számolni hányszor estem már át a játékain, a vagy a plüss figuráin..................olyankor néha robbani tudnék, de persze csak a szitu, nem pedig Bius miatt. Aztán meglátom a vigyorg arcocskáját, és már el is száll minden haragom!


Képzeld Dia, még mosogatni is szoktam! néha van hogy nem tudok azonnal elaludni, és csak fekszem az ágyba párom mellet. Persze lyenkor jönnek a nagy világmegváltó gondolaaim, stb.....ilyenkor általában felkelek egyet cigizni, és közben ha van mit, akkor elmosogatom. Ez arra is jó hogy kicsit lefárasszam magamat, és nem utolsó sorban meglepem vele a páromat. Reggel mikor fel kel és látja hogy rend van a konyhában, mindig nagyon örül!

sziasztok!

Kép[/
Kép[/
 
 


Hali!

Eleinte azt mondom sokat kivettem a házimunkából. Például imádok főzni, tök sokszor én főztem.
Mostanában többször azt veszem észre, hogy keveset csinálok. Pont pénteken viccelődtünk, hogy nem is tudom mikor főztem utoljára... :cry:
IGyekszek segíteni de tény, hogy házimunkában, mostanában lemradok...

Mostanában Beni mindig azt mondja "ó", és csodálkozva néz. IMÁDJUK! :D
 


Smato, te vagy minden nő álma. :D Agatha Christie is mindig mosogatás közben találta ki a krimijeit. Én mosogatás közben inkább hangyazúgást produkálok odabent a fejemben, enyhén szólva is rühellem. Álmaim netovábbja egy mosogatógép...
Nálunk Bori még nem rendszeres segítő, de azért porszívózni, ablakot mosni, csempét mosni szokott segíteni. És a főzés is egyre jobban érdekli.

Zorroapu, pedig a pasik nagyon jól főznek! Pl. az én drága párom is. Igaz, kicsit túlfűszerezi a kaját olykor... Egyébként nálunk is hasonlóképpen van a munkamegosztás: anno, mikor összekerültünk, apa is mindent megcsinált, amit csak kellett, ráadásul úgy, hogy magától vette észre, ha valamit tenni kellett, nem volt szükség arra, hogy én megkérjem. Aztán mikor a gyerek megszületett, valahogy evidens lett neki, hogy én otthon vagyok egész nap, majd megcsinálom. De most, hogy már dolgozom, közel sincs annyi időm a házimunkára, úgyhogy kellemesebb lenne, ha visszaállna a régi kerékvágásba minden.
Most ott tartunk, hogy megcsinál dolgokat (pl. mosogatás, rendrakás), de kérésre. Pontosabban az utóbbi időben már magától is, ami nagyon jól esik. Sajna, a porszívózás, felmosás, sikálás, ablakmosás azonban még mindig kizárólag az én feladatom, ahogy a bevásárlás és a számlák befizetése is. Pedig de utálok azokkal foglalkozni...
dia
Budapest
 
 
 


Szia Dia!

Köszönöm szépen dícsérő szavakat, de vigyázz mert a végén még elbízom magamat! :D

Az az igazság hogy nem biztos hogy ilyen lennék ha valaki más mellett ébrednék reggelente. Csak azért vagyok képes mindezt megcsinálni, mert ez a lány, az én párom, bármit megér!

Érte, értük mindig mindent megtennék és biztos vagyok benne hogy ez mindig így lesz. Egyszerüen szeretem!

Kép[/
Kép[/
 
 


Smato, na, jó, nem azért írom, hogy elbízd magad, de ha ilyeneket mondasz, kénytelen leszek azt írni, hogy bakter, téged klónozni kéne...

Már csak azért, mert mit nem adnának azok a csajok egy ilyen felfogású pasiért, akik a Megcsalás topikba írnak...

Kedves Zorroapu és Smato, jó olvasni titeket!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

mi újság veletek? Elég rég keveredtünk " szóváltásba" :D Presze csak a szó legjobb értelmében!
Dia, sajna a klónozás nem megy, ahogy a páromat ismerem úgy sem adna senkinek (és ez olyan jó!!!!!!!!!!!!!) :D !

Szeretnék venni páromnak övlehúzót az autóba. Mi a véleményteek, van értelme? Biztonságos egyáltalán? Igazából kettős érzelmű vagyok e téren, mert annak nagyon örülnék ha nem nyomná a pociját az öv, viszont tartok attól nehogy a végén baj legyen ebből! Szerintetek vegyünk? Próbáltatok már ilyesmit?

Egyébként szépen nővöget Erika pocakja! A fonalat most már teljesen elveszítettük, mert eddig mindenki azt mondta hogy kisfiúnk lesz, most meg mindenki azt mondja hogy kislnyunk lesz! Igazából mindkettőnek ugyanúgy örülnék, tudom ez sablon duma, de tényleg az a fontos hogy egészséges legyen! Bius is aranyos volt, múltkor mikor mekérdeztem hogy fiú vagy lány tesót szeretne, ő is közölte hogy mindegy csak egészséges legyen, de azért jobb lenne ha lány lenne! :)

Üdv: Smato

Kép[/
Kép[/
 
 


Hali!
Mi nem vettünk övfeszítőt, hanem béreltünk a minimanó boltban. Amikor már nem kellett, az árát le lehetett vásárolni, ebből vettem mellszívót. Juj de izgi volt. :)
Amúgy nagyon hasznos és kénylemes holmi. Én is kipróbáltam...:)

BEni már alszik, itt morog a háttérben...olyan ari! :) Bár éjjelente mostanában felsír néha. Valószínű a foga fájhat. Pedig régóta átalussza az éjszakát. NAgyon jó fiú!
 


Szerintem is jó dolog az övterelő. Emlékszem, nagyon kényelmetlen volt mindig, hogy a nagy hasamon keresztül fut, féltettem is rendesen a gyereket, hogy egy nagyobb fékezésnél valami baja esik. Én a kezemmel tartottam a pocakom alatt, de hát ugye, ez eleve baromság volt, egy balesetnél úgysem bírtam volna megtartani.... Szóval, szerintem érdemes beszerezni, de Zorroapuval egyetértésben én is a bérlésre szavazok!

Zorroapu, Beni most mennyi idős? Látszik is a fogínyén?
dia
Budapest
 
 
 


IGen látszik. Két fogacska alul.

MA megkocogtatta a doktor néni. Igen nála voltunk, mert Benkóci betegecske. Belázasodott, 38.3 volt neki. ELvittük, gyulladt a torka ezért a láz. Kapott kis itlakát, azt kell innia kanállal, meg kúpot a lázra. Szegényke. De azért vidámkodik! :)
És amikor a torokizével kinyitotta a száját, megkoccant a fogacska. :)
 


Jaj, szegény, akkor nem csodálom, hogy nyűgös... Nálunk a fogzás rettenetesen megviselte anno a lányt. Igaz, elég későn kezdte, aztán, mintha csak nem akarna lemaradni a többiektől, kupacokban produkálta az új fogakat. Volt olyan, hogy egyszerre 5 is jött...

Szerencsére, legalábbis én úgy tapasztaltam, az ilyen vírusos, lázas nyavalyákat a picik nagyon szépen átvészelik. Bori is vidám volt, attól függetlenül, hogy amúgy agyvérzést kaptam a lázmérés után az érték láttán.... Kitartás, gyors gyógyulást Beninek!
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Hát elég jól eltűntem. Ne haragudjatok.

Elég sok minden történt velünk: Voltunk 12 hetes ultrahangon, kis Mogyikánkat megdícsérte a doki, hogy mint egy jó gyerek egész addig jól viselkedett, amíg tartott a vizsglat, a végén meg el kezdett bulizni: pörgött- forgott, még a kezecskéjét és az ujait is megmutatta! Nagyon aranyos volt, a doki szerint mindene olyan, amilyennek lennie kell!
Biusunknak megvolt első karácsonyi koncertje. Furulyáztak az egyik pécsi templomban, aztán másnap a suliban is, anya elmonása szerint eszméletlen ügyes volt, de ebben nem is kételkedem! :) Sajna én nem tudtam ott lenni, mert dolgoznom kellett, de szerenycsére anya mindent felvett kamerával, úgyhogy mozizunk egy jót karácsonykor!

Képzeljétek, a Mikulás meghozta anyának, az övlehúzót. Már be is szereltem az autóba, és nagyon szereti. Azt mondta tényleg nagyon kényelmes.
Alig várom hogy újra láthassuk Mogyikánkat. 12.29- én megyünk legközelebb UH-ra!
Nm tudom mikor sikerül újra írnom, úgyhogy ezúton kívánunk mindenkinek Kellemes Karácsonyi Ünnepeket, és Boldog Új Évet!

Sziasztok, üdv: Smato

Kép[/
Kép[/
 
 


Szia mindenkinek.Reg nem jartam erre.Valahogy semmire nincs idom.Mi ujság zoroapu?Adam 1 eves es 2 honapos kuldok kepeket. Kép
 
 


Nahat 1 apa!Milyen erdekes hogy felraktal ide minket mintha minden okes lenne mikozben egy masik novel elsz es azt sem tudod hogy van a fiad.Es hogx en hogy vagyok,mert ugye az uj kedvesed miatt meg a fiadat is elfelejtetted hogy letezik.Ja es elvaltunk,csak hogy tudjatok rola.
Rohadtul erdekes.Kis baratnodt tud rila,hogy ide irogatsz mintha meg velunk lennel?Hazug!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép

Kép
 


December ota mas novel vagy egy honapig a hatunk mogott csinaltad es van pofad ide irni es felrakni a kepunket.A kicsit sem latogatott

Kép

Kép
 


:( :( :( :(

SAJNÁLOM,hogy ez történt veletek!
Már régebben végigolvastam a topicot és láttam,hogy a férjed mennyire várja a babót!
Most meg még nem is törödik vele?Hát tényleg sajna!!! :roll: :roll: :roll: :(
 
 


Szia
Koszonom.
Tudod vannak olyan nok akik imadjak tonkretenni csaladok eletet a ferjem 25 evesen elhagyott minket egy 30 eves noert.7 ev es mi semmit sem jelentunk,mintha nem is leteztunk volna vagy leteznenk.De legalabb szep vagy kedves lenne talan meg megertenem.Adi sem jelent neki semmit.Sokak szerint a no tiltja,de megis az ove a dontes.
Soha nem fogom felfogni,megerteni,tultenni magam ezen.Soha

Kép

Kép
 


NAgyon nagyon régen jártam itt, most eszembe jutott mi is lehet apáinkkal.
Sajnálom ami 1apáéknál történt. Azt hiszem nincs jogom ítélkezni, nem vagyok bíró. Találgatásokba sem bocsátkozok, ami történt megtörtént.
Bízok benne, hogy rendeződnek a dolgok, akár így akár úgy.

Sok sikert, és erőt!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron