Új privát üzeneted érkezett!

Mi van Veletek Csajoooook!Nagggyon elűntetek!Gyertek már elő! :)

 


Sziasztok!

Tenyleg eltünt mindenki. Jol vagytok?
Mi jol keszülünk a nyaralasra. Anyosomhoz megyünk Görögbe. Remeljük jol fogja birni a meleget.
Szoptattok meg? En meg igen, de mondta a gyerekorvos lassan elkezdhetek mast is adni, gyümölcs stb.

Sziasztok!
Eszti

Kép

Kép
 
 


Eszti
Húúúú,de irigyellek! :)
Ó,Vivi már régen nem cicizik.Nálunk már 4 bébikaja,meg 2 tápszer van naponta :) ÉÉÉÉÉÉs, van egy,meg egy nagyon pincuri fogacska :D Úgyhogy már majdnem kettő..... :D
Jó nyaralást!

Többiek :?: :?: :?: :?: :?:

 

 
 

Sziasztok!

Már jó rég írtam.

Gréti még cicizik, de naponta két alkalommal kap mást is. Délelőtt gyümölcsöt (alma, őszibarack, banán) turmixolok, délben pedig tejpép vagy saját kreáció (főzelék). Tegnap krumplit és sárgarépát főztem, majd összeturmixoltam ezeket egy negyed almával, hát olyan jól megette.
Két foga kint van alul, kb. 2 hete hasrafordul.

Nagyon meleg van, utálom!

Eszti, milyen jó lesz nektek, igazán irigyellek! :D
Szilvi, ti kimerészkedtek a strandra? Esztitől nem is kérdezem, hisz ők biztosan. A fiacskám folyton a strandot emlegeti, de nem tudom, hogy ilyen pici babával mi a helyzet?

Írjatok (ne úgy, mint én...) :?

Akartam képet feltenni, de túl nagy, majd csinálok kisebbet.

Kép

Kép
 
 


Kép Kép

Végre sikerült :D

Kép

Kép
 
 


Hahó :!: :!: :!:

Hol vagytok :?: :?: :?:

Kép

Kép
 
 



Sziasztok!

Egy hónapja nem írt senki!!!

Mi újság van veletek? ÍRJATOK!

Kép

Kép
 
 


Háááát, itt még tart a nyári szünet? Mindenki nyaral? Jelentkezzetek, és tegyetek fel új képeket! :wink: Kép már 6 fogam van... Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!


Na mi is megjöttünk a nyaralasbol! Jol sikerült a keresztelö is, Vasilis csak igen keveset sirt. Strandolni nem olyan sokat tudtunk, mert nem igazan maradt ott el. Beletettem a tengerbe a melleig igen tettszet neki, azt mondjak a sos viz segit abban, hogy telen ne legyenek a gyerekek betegek. Hat mi mar most elkeztük a betegeskedest. Virusos hasmenessel jöttük meg görögböl ami meg mindig nem igazan mult el, pedig mar 2 hete itt vagyunk.

Mindenki jol van?

sziasztok Eszti

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Jól vagyunk, köszi!

Vasilisnak jobbulást kívánok!!!!!

Milcsi is jól van, nagyon beindult a mozgásfejlődése, 1 hét alatt tul.képpen lábra állt! Először a mászással kezdte, de hamar megunta, és mindenre felkapaszkodik, és addig ügyeskedik, míg áll. Pedig még csak 6,5 hónapos!!! És már egyedül áll, ha kapaszkodik!

Szopi teljesen elmaradt egy hete, egyszerűen úgy döntött az egyik nap, hogy köszi anya, innentől nem kell a cici, és azóta lefejem, és úgy adom neki. Jön a foga, de még nem szúrta át az ínyét, de már így is okozott néhány álmatlan éjszakát.

Dióhéjban ennyi, írjatok, ha épp erre jártok!

Pusz mindenkinek!

 


Sziasztok!

Végre, hogy jelentkeztetek! Én is jobbulást kívánok, Eszti!

Juti, nálatok nagyon hamar aktivizálja magát a bébike.

Gréti épp 8 hónapos kora óta ül egyedül, bár még labilis, van, hogy eldől. Mászni nem tud, csak kúszik hátrafelé, de előre már nem jön. Ő még nem akar felállni. Viszont a fiókok felkeltik az érdeklődését, egyszer becsukta az ujját.
7 foga van, még cicizik, de jóideje 3x eszik is naponta. A múltkor lázas volt egy-két napig, azt mondta a dokinőnk, hogy "nagyon fogzik". Nálunk se volt nyugodt az éjszaka akkortájt.

Írjatok, nálatok mi a helyzet.

Kriszti

Kép

Kép
 
 


Kriszti!

Mi is totál ledöbbentünk, de Milán annyira akar állni, meg menni, meg mászni, hogy döbbenet! Valószínű ilyen géneket örökölt. Fogacska még nem jött ki, de már jobbak az éjszakák. Már elég pár korty víz, és alszik is tovább.

Na pussz, írjatok!!!

 


Sziasztok!


Sajnos Vasilisnak ejszakankent nagyon erös görcsei vannak, meg rosszabbak, mint az a 3 honapos a születes utan. Kedden ultrahangra viszem. Felek, hogy a tejemtöl van es abba kell hagynom a szoptatast. Pedig ugy szeretek, meg ö is szinte csak tejcit akar. Nem igazan szeret mast enni, egy kis gyümölcsöt, meg a kesz kajakbol nehanyat, amit ugy veszek. Amit fözök, nem kell neki sajnos.
Annyira görcsöl ejjel, hogy a kis labait felhuzza egeszen a fejeig es ott is akarja tartani, igy en tartom szinte egesz ejjel igy. Mit mondjak nem a legjobb ejszakainkat eljük at, de ö sem. Sokszor felsir szegeny. Egy szopizast mar kicselezek teaval ejjel.
Mar legalabb egy honapja egyedül ü, el sem döl. Hasrafordul magatol, de vissza meg nem.
Juti igen ügyes a kisfiad.
Kriszti mar 7 fogatok van? Nalunk meg egy sincs, de a nyal az folyik rendesen.
A többiek hogy vannak?


Sziasztok
Eszti

Kép

Kép
 
 


Eszti!

Én is elvinném orvoshoz, csak hogy megnyugodjak!!! Szerintem a tejciddel nem lehet gond, mert az mindig a baba igényeihez igazodik. Adsz neki valami szélhajtót? Lehet, hogy az bántja a pocakot. Én régebben infacolt adtam, az kifejezetten csecsemők számára van, összegyűjti a szelet egy nagyobb buborékba a pocakjában, és úgy könnyebben kijön, nem nyomja a hasát. Néha még most is adtam neki, ha úgy huzogatta éjjel a lábát. Meg sokat tornáztattam. Lábemelgetés, körzés, stb...az is segít.

Na, jobbulást Vasinak!

Puszi

 


Sziasztok!

Időnként benézek ide, de semmi változás :!: :?:

Gréti áll kb. 3 hete, lassan helyzetet is változtat kapaszkodva. Lehet vele kommunikálni, mondja, hogy lámpa, óra - persze a maga módján. Tapsol, "táncol".

Mi van veletek :?: :?: Írjatok :!: :!: Kép Grétike

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Kriszti igen szep a kislanyod. Mi meg nem igazan mozgunk. Ülve csuszik elöre , de maszni meg nem akar. Ha en felallitom es kapaszkodik a kisagyban, akkor egy ideig megall aztan hupsz. Mar nem igazan faj a hasa ejjel, talan kinövi. Sajnos meg mindig eszik ejjel, szoptatom. Nem tudom leszoktatni rola. Arrol ne is beszeljünk milyen nyugtalanul alszik. Ide oda gördül egesz ejjel felhuzott labakkal. Megörit, en alig tudok aludni töle. Ferjem mar kiköltözött a nappaliba, mert nem igazan lehet pihenni töle.

sziasztok

Eszti

Kép

Kép
 
 


Szia Eszti!

Örülök, hogy jelentkeztél!

Sajnálom, hogy rosszul alszotok. De elmondom, hogy időnként nálunk is ez a helyzet. Néha Gréti is nyugtalanul alszik. Azzal pedig nem vagy egyedül, hogy éjszaka is szoptatsz, mert ha Gréti felébred, úgy alszik vissza, hogy cicizik. Két napja úgy fáj a mellem, szerintem megharapta, vagy felázott, kínszenvedés, ha a szájában van. Nagyon fáj!

Gréti úgy közlekedik a nappaliban, hogy tolja maga előtt a konyhaszéket, és lépeget. Pedig vettem neki járássegítőt, de nem igazán érdekli őt. Azon ne aggódj, hogy nem mászik, és nem akar állni. Ezt úgy sem tudod sürgetni, majd minden megy a maga tempójában. Minden gyerek más.
Grétike se tudott sokáig mászni négykézláb, először a két karjával húzta magát előre, aztán kb. 1,5 hónap után jött rá, hogy kell mászni.

Adsz neki enni is szilárd kaját? Darabosat is? Hány foga van a kis Vasilisnek? Egyébként néztelek az iwiwen, nagyon kis cukika :lol:

Majd mesélj!

Többiek is meséljenek, várom a beszámolókat és fényképeket!

Puszi mindenkinek :D :!:

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti!

Ket foga van lent,de a többi is lassan követi öket, mert ha nem alszik a keze a szajaban van. Akar ragokat adok neki, akar nem. Tegnap elött ejszaka nagy sikerünk volt. Este 7-kor evett es utana ejjel 3-kor. Igen örültem. Most nem teat adok ha megebred, mert azt 10m-re eldobja, hanem vizzel higitott almalevet. Ma sajna evett ejfelkor meg 4-kor. Na mindegy, azert tovabb probalkozom. Igen huncut gyerek. Sokat kell foglalkozni vele, minden erdekli. Rajött, hogy a kisagy racsaban meg lehet fogozkodni es probalja magat felhuzni, de meg nem sikerült. Tervezem, hogy meg 2 honapig szoptatom, aztan rendes tejet kap. En nekiallok fogyokurazni, mert igy nem akarok teherbe esni. Hamarosan akarunk masodikat. De le kell menni legalabb 7-8kg-nak. A szoptatas alatt igen elengedtem magam, pedig ez ram soha nem volt jellemzö, mindig vigyaztam azert.
Hogy tellik a napotok, mikor megy este agyba, mikor kell? Alszik nappal?

Puszi Eszti

Kép

Kép
 
 


Szia Eszti!

Ne légy elkeseredve az éjszakázás miatt. Mi is hasonló cipőben járunk.
Este 8 körül vagy kicsit később kerül ágyba, úgy alszik el, hogy megszoptatom. Ezt követően, gyakran 3-4 alkalommal is felébred 1-2 órán belül. Ilyenkor megint jön a cici. Néhány napja úgy fáj a mellem, de ezt már írtam. Egy pici genny is van ott, ahol megsérült. Eléggé fáj, ahogy szívja.
Éjszaka pedig változó, mikor ébred. Nem is tudom megmondani, de cicizés után alszik. Reggel kb. 8-kor kel.
Napközben úgy 11-12-kor és 16-17 óra körül alszik még, általában fél órát alkalmanként. Nem sokat.

Nálatok nappal hogy van az alvás? Járókába teszed őt vagy szabadon van? Gréti utálja a járókát. Engedem, hagy mászkáljon a lakásban, így legalább hamarabb felfedez mindent, utólag úgy is bepótolná. Vannak kedvenc elfoglaltságai: szemetesben turkálni, persze ezt nem engedem, virágokat szaggatni, függönyt rángatni, na és ezeket se. Jó lenne gyakrabban sétálni kint, de az idő ritkán engedi.
Írjál, hogy nálatok milyen a napirend!
El akarod őt választani, írod, hogy tejet próbálsz majd adni. Marcinál én is 1 éves kortól kezdtem a tejet, de ő csak 6 hónapig szopott.

Puszi,
Kriszti

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti!

Par nappal ezelött meg aludt delelött is egy fel orat utana meg 2 körül egyet. 3 napja elalszik reggel fel 9-ig es utana nem tudom delelött elaltatni. Talan nem almos. Igy csak ebed utan teszem le, de akkor elalszik szopas közben olyan almos. 3 napja mindig atfordul almaban a hasara es nem tud utana vissza, igy elkezd sirni. Akkor en visszaforditom, de ez igy megy egesz ejjel. Mar kivagyok!!! Sikerült viszont kitolnom a szoptatas hajnalra. Este olyan 8 körül eszik es legközelebb 3-4 fele reggel. Közben vizzal higitott almalevet adok neki. De amugy orankent fent van es nyavalyog. Az elsö idöszakra emlekeztet amikor meg baba volt. Alig alszom.
A masik gondom a kiloim. A szoptatas alatt igen elengedtem magam es sajnos kb 8kg felesleg meg rajtam van. Hamarosan akarunk 2. babat, de elötte le kell fogynom. Igy nem vallalok 2. terhesseget.
Ma probaltam tapos tejet adni neki üvegböl , de csak megnyalta nem kell neki. Mi lesz, ha elvalasztom! Ugye 1 eves kortol lehet rendes tejet adni a gyereknek?
Amugy a hozzaetetes mar igen jol megy, elkezdett darabosat is enni. Joghurtot adok meg neki, meg üveges eteleket Hipp. Sajnos sajt fözesüt nem eszik meg.
Bocs hogy agyon panaszkodom magam.

Puszi Eszti

Kép

Kép
 
 


Szia Eszti!

Hát, elhiszem, hogy fáradt vagy. Nem baj, hogy panaszkodsz, csak nyugodtan! Az jutott eszembe, hogy este, mikor adsz neki utoljára 8 körül szopit, lehet, hogy kevés neki és azért ébred folyton? Előtte mikor eteted őt szilárddal? De végülis ebben a korban már elvileg át kéne aludniuk az éjszakát. Gréti is felébred többször is, van, hogy kevesebbszer. De mondhatom, hogy szinte mindig kipihenem magam.

A fiammal ez volt a helyzet annak idején, 5 hónapig alig aludtam éjszaka, ekkor döntöttem úgy, hogy magam mellé fektetem az ágyba és ha felkelt, megszoptattam. Onnantól velünk aludt évekig, és mindannyian kipihenten ébredtünk. Persze ennek ára volt.
Gréti is velünk alszik kb. 2 hónapos korától. Meguntam az éjszakázást, meg hogy folyton felkelt. Már megszoktuk, hogy ott alszik ő is. A kiságyat abszolút nem is használom. Majd jövőre - ha már nem szopizik - szeretnék neki egy ágyat, amiről nem tud legurulni, oda jó lenne őt átszoktatni. Mert azért olyan sokáig nem szeretném, ha velünk lenne, mint Marci volt.

Puszi,
Kriszti



Ezzel nem szeretnélek arra buzdítani, hogy tedd magad mellé a nagy ágyba, mert ezt sokan nagyon ellenzik. Ez is egy lehetőség.

Gréti szeret hason aludni, sőt így jobban is tud.

Kép

Kép
 
 


Nem tudom, mi történt, az utolsó mondatok valahogy nem jó helyre kerültek, nem így írtam őket...

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti!

Vasilis 2 hetig beteg volt, abbol 1-et a korhazban töltöttünk. 10 napig lazas volt es hozza meg gruppos köhögest kapott.Akkor bementünk a korhazba, ott szepen lekezeltek a köhögest, kortizonos kupot meg inhalalast kapott, de a laz miatt nem engedtek haza. Mar jol van.

Kellemes ünnepeket kivanok

pusz

Kép

Kép
 
 


Szia Eszti!

Nagyon sajnálom! Borzasztóan félek a krupptól, remélem, elkerül bennünket. Azt olvastam erről, hogy többször is visszatérhet, ha valaki hajlamos rá.

KELLEMES KARÁCSONYT MINDENKINEK! :wink:

Puszi,
Kriszti

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti!

Buek utolag is. Hogy telltek az ünnepek? Mi megint vagy inkabb meg mindig betegek vagyunk. Vasilis nagyon köhögök ejjel alig aludtunk valamit, mar 1 hete. Most kezd jobb lenni. Nagyon nathas es el van dugulva az orra. Inhalalom es most mar jobb. Igen mozgokeny lett az utobbi idöben, probalja magat mindenen felhuzni meg maszni, de valahogy mindig orrabukik. Majd ha eljön az idö akkor sikerülni fog. Ti hogy altok a haladassal?

Puszi eszit

Kép

Kép
 
 


Szia Eszti!

Úgy tűnik, már csak mi tartjuk itt a frontot... Én is kívánok mindenkinek boldog új évet!

Épp ma vagytok 11 hósak, hogy múlik az idő :lol: Mi pedig már elmúltunk egy évesek. Épp szilveszter napján kapott oltást Gréti, de elég jól viselte. Még nem indult el, de volt már olyan, hogy néhány másodpercig állt kapaszkodás nélkül, meg is lepődtünk.

Ő is beteg volt karácsony után, még szilveszterkor is, de csak egy kis nátha volt, orrfolyással, semmi extra (pl. láz) - szerencsére. Most én rajtam a sor, náthás lettem, fáj a torkom, stb. Az idő is olyan rossz, nagyon hideg van! Azért voltunk szánkózni tegnap és ma is, tetszett a kiscsajnak. Nálatok van hó?

Elég gyakran elkap benneteket a betegség. Szerintem ebből a szempontból is jó, ha szoptatjuk a kicsiket, egy-két nyavalyát így megúszunk. Te hogy állsz ezzel?
Ahogy elmúlt 1 éves, azóta adok neki gyakrabban tejes dolgokat, ivott egyszer kakaót, evett tejszeletet. De nem viszem túlzásba, hisz még cicizik, nem feltétlenül kell az a tej.

Többiek merre jártok? Mi újság nálatok?

Puszi, Kriszti Kép Kép Kép

Kép

Kép
 
 


Hiába nézek be időnként, csak a saját írományomat látom újra:(

Mi van veletek :?:

Kép

Kép
 
 


Szia Kriszti!

Bocs, de semmi idöm nincs. Vasilis rajött milyen jo ha vezetik es allandoan menni akar. Amugy megint köhög es ejjel bedugul az orra, pedig nem nathas. Mar kivagyok teljesen. Tegnap annyira köhögött, hogy vissza kihanyta amit evett. De csak a ´szopastol kezd el köhögni. Ugye annelkül meg nem alszik el, egy ördögi kör.
Amugy jol van, kint a 3. foga is, es jön a 4 is fent. Mar felhuzza magat. Szerencse, nem marad ülö baba :-)
A többiek eltüntek, kar. Mi mar dolgozunk a 2. -on. Igaz szoptatok 3 szor egy nap ,de igy is lehetek terhes, mert mar van menszeszem.
Veletek mi uj?

puszi

Kép

Kép
 
 


Szia!

Nekem is van már menzeszem, dec. 15-én jött meg először, kicsit el is csodálkoztam... Nem hiányzott...

Mi is betegek voltunk az ünnepek tájékán, de a kiscsaj hamar túl lett rajta. Mondhatom, hogy én még azóta se hevertem ki teljesen, az orrom folyton bedugul.

Épp egy hete elindult Grétike, azóta is megy. Egész ügyes, de a cipőjében még nem nagyon tud menni, csak mezítláb. Majd teszek képet, bár csak annyit látni ugye, hogy áll :roll:
Sok mindent megért, tudja több testrészét, hol van, mondja: mama, baba, lámpa. Ha éhes, azt hajtogatja, hogy "hamamam".

Majd jelentkezz, mi történik veletek, hogy áll a babaprojekt :lol:

Puszi :!:

Kép

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: