Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

13hetes kismama vagyok,sajnos mostanában elég sokat fáj a lábam.Olyanok tapasztalatát várom,akik hasonló gondokkal küzdenek terhesség alatt.
Milyen praktikák vannak???

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Reni!

A témák közt találsz olyat a végén, hogy "Visszér terhesség alatt". Oda kukkants be!

Én is írtam ebben a témakörben, de sajna még senki sem válaszolt a problémámra.

Még mindig fáj a combtövem, néha azok az erek is, ami azon a tájékon van. Nem tudom, mi okozhatja a fájdalmat.

Szia,

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Nekem elég súlyos visszerem volt mindkét terhességemnél. Még régebben műtöttek is vele, de az első terhességnél újra előjött, és az érsebészek a Lioton kenőcsöt ajánlották. A nődoki még a Doxilek nevű tablettát is felírta. A kettő együtt csodákra képes. Nekem elég sok helyen volt visszerem és nem csak a lábamon, hanem a combtövemben is, ami sokkal jobban fájt, de a Liotonnal mindig elviselhetővé lehetett tenni. Csak ajánlani tudom!

Erika
 

 
 

Szia Erika!

Szeretném megkérdezni, hogy ami a combtövedben volt, milyen panaszokat okozott? Nekem is fájdogál ott, a 10. hét körül jelentek meg azon a tájon erek, estefelé meg is duzzadnak. Olvastam a varázsdiókrémet, azt esetleg nem próbáltad? Csak azért gondolom inkább azt, mert természetes alapanyagokból készül. A Liotont nekem is ajánlották a 10. héten, de nem mertem kenni, féltem, hogy valami bajt okozhat a babánál.

A jobb lágyékomon egy duzzanat is szokott dudorodni, az is csak akkor, mikor talpon vagyok. Voltam már sebésznél, azt mondta, nem sérv. Neked ilyen panaszod volt?

Szia,

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Én nem próbáltam a varázsdiót, mert annál erősebbet kerestem. Végig használtam a Liotont és semmi bajt nem okozott. A nőgyógyász ajánlotta a tablettával együtt, így nyugodtan használtam. Amikor nagyon fájt, akkor rögtön, jó vastagon bekentem, ahol lehetett, és szinte érezhető volt a hatása. Nem akarlak elkeseríteni, de ha a combtövednél van, akkor az ott belül is van... Nekem végig volt belül is nagy örömömre, bár az legalább nem fájt. Sajna, minél előrehaladottabb a terhesség, annál jobban fog fájni a lágyékodnál és a combtőnél. :( Én a végén már az ágyról is fél óra alatt tudtam legurulni, megfordulni meg aztán már pláne nem tudtam, annyira fájt. Éjszakákat átbőgtem. Még menni is alig bírtam, pedig csak 7 kg-ot híztam a terhesség végére. Egyébként, én mindenütt tele voltam duzzanatokkal, a lábam még most is tiszta visszér, pedig lassan 1 éve szültem. Amint vége a szopinak, megyek is újra megműttetem.
Remélem, hogy Neked azért nem lesznek ilyen panaszaid, és minden rendben lesz Veletek.
Szia,
Erika
 


Szia Erika!

Nálam további erek nem jöttek elő. Estére, ami van fent a lábamon, attól függően, mennyit terheltem aznap, megduzzad. De nem is tudom eldönteni, hogy az erek fájnak, vagy a lágyékrészi dudorom. Úgy veszem észre, hogy ez a dudor mintha az utóbbi időben kissé nagyobb lenne. Azt gondolom, hogy talán mégis sérv lesz. Bár még soha nem láttam ilyet és a környezetemben sem volt senkinek.
Reggel és délelőtt egészen jól elvagyok, de délutánra nagyon megfájdul, így a legjobb, amit tehetek, fekszem.

Simán szültél vagy császároztak? Nem tudom, mire számíthatok.

Szia,

Kép

Kép
 
 


Martyr!

Most láttom,hogy írtatok ide erre az oldalra. :lol:
Hanyadik hétben járssz?
Én elemnetem a dokihoz,aki felírt nekem detralex nevű tablettát.
Én nem mertem beszedni,pedig állítólag nagyon jó és kismamáknak is ajánlott.Én próbáltam a LIotont,de nekem a venuruton jött be.Vettem amég kismamáknak való kpmpressziós harisnyát,Az is nagyon jó!!!!!2390-ft volt.Hála mióta nincs nagy meleg annyira nem fáj a combom.Pedig volt,hogy aludni se tudtam.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
 
 


Szia Reni!

A 26. hetet "taposom".

Mehetek én bárhova, egy orvos sem foglalkozik velem. A sebész azt mondja, nem talál sérvet (lágyék). A háziorvos pihenést javasol, a nőgyógyász meghallgat, ennyi. Csak találgatok. Szerintem a fő problémám nem a duzzadt ér, hanem a dudor a combtövemben, vagy inkább szeméremtájékon. Estére fáj. Ha fekszem, a dudor és fájdalom is elmúlik.

Kép

Kép
 
 


Szia Martyr!

Nekem mindig azt mondták, hogy a visszér sajnos a terhesség velejárója, és aki hajlamos rá, annál ki is fog jönni. Kinél jobban, kinél kevésbé. Én még tüdőembóliát is kaptam a 26. héten a 2. terhességemnél, és vérhigítóval lőttem magamat még a szülés után is. Ennek ellenére sima szülésem volt és még csak szóba sem jött a császár. Mikor az érsebészeten voltam, még a szülés elött, akkor rá is kérdeztem, hogy a visszér befolyásolhatja-e a szülést és lehet-e miatta császár, de a dokik azt mondták, hogy visszér miatt sosem csinálnak császárt, ha más baj nincs.

Erika
 


Szia Erika!

Borzasztó, amit írsz, hogy tüdőembóliát kaptál! Én is épp a 26. héten vagyok, a 2. terhességemmel.

Már írtam, hogy az én ereim nem vészesek. A 10. hét körül jött elő néhány ér, azóta csak apróbbak jelentkeztek. A dudoromhoz meg már hozzászoktam, és a fájdalomhoz is. Habár még most jön a java!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy már régi topic, de hátha valaki erre látogat! :)

Szerintem a gáttáji visszér egy olyan probléma, amivel sokan küszködnek, viszont nincs autentikus forrás, ahova forduljanak.
Én úgy látom, hogy az intimtorna az, ami a legtöbb nőnek segít, ezért arra gondoltam, hogy ebből írnám a szakdolgozatomat, és ennek keretén belül tartanék egy 10 alkalmas intimtornát ingyen a vállalkozó kedvű nőknek, akik ilyen problémával küzdenek, hogy közösen nézzük végig a fejlődést!

Akinek van kedve hozzá, az keressen nyugodtan ezen az e-mail címen: daboczikinga@gmail.com.

Olyanok segítségét is kérném, akinek már valaha is volt gáttáji visszere, hogy töltse ki a kérdőívemet, ami ezzel foglalkozik. Nagy segítség lenne! :)

https://docs.google.com/forms/d/1gomYfO ... =send_form

Előre is köszönöm!

Kinga
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: