Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Heni!
Köszi a bókot,de ne csináld már!!!!! Te is és Tabati is nagyon szép kismami volt! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De tényleg! :lol:
Igaz,tényleg vigyázok,hogy sokat ne hízzak.Eddig 5-6 kg van rajtam. :oops: De tudom,a java még csak most jön! :lol:
Nagyon jó volt a nyaralás!Sok helyen kirándultunk!Az idő is pont nekünk kedvezett! :lol: Raktam fel képeket az iwiw-re,ha lesz pár perced beni mellett,nézd meg! :lol: :wink:

Tabati!
Köszi szépen,Drága vagy! :lol: :lol: :lol: :lol: :oops: :oops:
Örülök,hogy javulgatsz! :wink:
Akkor így nemsok értelme volt a szopis tanácsadónak,ezeket a dolgokat magadtól is tudtad! :roll: :roll:

Wepe miatt megint izgulok!Mi lehet Vele,hogy nem ír? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Képzeljétek ma derült ki,hogy nekem a 16.-ik héten,mikor volt az AFP vizsgálat,lemaradt a HBSAG (hepatitis) vizsgálat és annak az eredménye meg kell,ha megyek szülni,mert ha nincs meg a baba 3 oltást kap.És lehet,hogy feleslegesen. :roll:
Úgyhogy szerintem ezt megcsináltatom a jövő héten.
Ja ezt úgy tudtam meg,hogy ma sikerült Nicollal (barátnőm) bemennünk szülőszobalátogatásra és a kórházi védőnő vezetett végig minket,meg mondott egy csomó okos dolgot.Igaz,csak az apás szüléskor használt szobát mutatta meg,mert a másikban épp szüléshez készülődtek,de nekünk ez volt a lényeg.Nikivel is bennt lesz a párja és velem is! :lol: :wink:
Érdekes,eddig igazából bele se gondoltam,milyen lesz majd a szülés,de ma ahogy bennt voltunk a szobába és ott beszélgettünk a védőnővel azért a gombóc ott volt a torkomban! :oops: :oops: :lol:
Na,majd kiderül milyen lesz! :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Igen, azt a vizsgálatot mindenképpen csináltasd meg mihamarabb, mert nekem sem találták a leletet, pedig akkor már alig volt időm, állítólag egy hét mire kijön, nekem meg necces volt. Tök ideg lettem, de végül megtalálták. Nem lesz semmi baj, de ha mégis valamiért előbb jönne a babud, jó ha megvan, ne oltsák már be feleslegesen.

Tegnap voltam 6 hetes kontrollon. Eredmény:

Nem vicces, de én már csak nevetni tudok rajta, hogy nálunk nincs egy normális nőgyógyász. Eddig már kettőt "elfogyasztottam", most mentem a harmadikhoz 6 hetes kontrollra, mert nem akartam messzebbre a kórházi dokimhoz bemenni. Szülésznőm is mondta, hogy nem szükséges, mehetek bárkihez, úgyhogy elmentewm az itteni rendelőbe. Kérdeztem a dokit, hogy császár után mennyit kell várnunk, hogy újra próbálkozhassunk babával. Erre közölte, hogy semennyit, akár ma is kezdhetjük. Na de én szeretném a következő babám természetesen megszülni. Erre mondja, hogy valószínűleg az is császár lesz. (értem én mit gondol, de miért nem lehet bíztatni, meg pozitívan hozzáállni a dolgokhoz?? ) Aztán mondom neki azt is, hogy ez azért is fontos, mert 3-4 babát is szeretnénk, annyit meg császárokkal nem valószínű... Erre az volt a válasz, hogy látja, hogy már kezdek őszülni ( , tényleg, de szerintem nem vészes, meg melírozva van a hajam, na jó lenőtt egy picit, eddig is terveztem már a fodrászt, de most jövőhéten tuti elmegyek ) és elmagyarázta, hogy ez azt jelenti, hogy a biológiai korom idősebb, mint a rendes korom. Szóval ne akarjak sok babát, mert az ő nővére is idősen szült, aztán akartak még egyet és csodálkozott, hogy nem jön össze neki. (hozzátszem, hogy 30 éves vagyok, szerintetek ez már nyugdíjas kor?? )

Érdekes, nem húztam fel magam, csak konstatáltam, hogy a következő babámnál sem oda járok majd terhesgondozásra, inkább a kórházba. Egyik doki sem százas...

Kép
Kép
tabati
 
 


Tabati, ez a sztori vicces... :) Sztem még nyugodtan tervezzetek be párat. Még én is szeretnék legalább egy kistesót Beninek, akkor ezek szt már én se erőlködjek rajta? :) Na, majd meglátjuk. :)

Sziszkó, örülök, hogy jól telt a pihenés. Wepe miatt én is aggódom... de remélem, csak pihen és jól van. A HbsAg miatt meg ne aggódj, de jó, hogy most derült ki, mint a szülésnél... ha nincs eredményed korábbról, akkor a babát tényleg automatikusan pozitívnak veszik, így oltják... :(

Heni

Kép
szheni
 
 

 
 

Igen vicces sztori, főleg ebben a topicban tűnik annak... :lol: :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Tabati!
Ezek szerint átalakulhatunk nyugdíjas mamik klubbjává!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: Szép mondhatom!Ez a doki,akivel beszéltél NEM normális!!!! :? :? :? :? :? :?
Meg mi az,hogy már őszülsz????(ha mégis van az ember lányának pár szál ősz hajszála,azért nem illik megsérteni vele,hogy meg is említjük neki! :? :twisted: ) És ezt pont egy kitudja hány diplomás doki mondja? :x
Hú,ezen most teljesen felbosszantottam magam! :? :? :? :?

Akartam mondani,jó az új vonalzód! :lol: :lol: :lol: :wink:

Lányok!
Délelőtt óta olyan furi érzésem, illetve inkább fájásom van.
Rögtön a két mellem között-alatt,nagyon szúrkál.Nem tudom pontosabban kifejezni magam. :oops: :roll: Nektek volt ilyen?Ez mitől lehet?A baba helyezkedik feljebb és ő nyom? :shock: :shock:

KELLEMES VASÁRNAPI DÉLUTÁNT NEKTEK!!!!

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Tabati, az ősz hajszálakról inkább ne is beszéljünk. Nekem már lassan több van, mint barna... vagy szőke, vagy milyen. :)

Sziszkó, ismerős érzés, amit leírtál. Igen, nálam Beni helyezkedett. Sőt, a két lábát beakasztotta a bordám alá és nyomta magát lefelé. :) Remélem, nem kellemetlen érzés, mert azt hiszem, meg kell szoknod. :)

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziszkó!

Én csak nevetni tudtam a dokin, te se idegeskedj rajta. :wink: :lol: Attól még nekem nagy családom lesz, ezt nem ő fogja eldönteni. (amúgy meg bejelentkeztem a fodrászhoz végre holnapután 1re megyek :lol: )

Heni!

Lassan nekem is több lesz, de még nem akarom a teljeset festetni, inkább melírozom. Amúgy is világos a hajam, nem feltűnő az ősz hajszál, ha épp nincs nagyon lenőve. (mint most :oops: )

Sziszkó!

nekem ilyen érzés nem volt, de lehet, hogy azért, mert nekem a feje volt felül... :roll:

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma a 30.-ik heti uh-n és vérvételen! :lol: Levették a HBSAG-t is! Egy hét múlva meglesz az össze eredmény!
Uh-n minden rendben volt.jelenlegi mérete 31 hetes 3 naposnak felel meg! :lol: Még mindíg nagyobbak vagyunk a korunknál! :wink:
Fejvégű fekvés,méhlepény a hátsó falon tapad,magzatvíz mennyisége átlagos.
Úgyhogy happy-k vagyunk! :lol: :lol: :lol: :lol:

Holnap megyünk Pestre és már megveszünk mindent! :wink: :lol:
Mivel a babakocsin megy a nagy dilemma már régóta,mondtam Tominak,hogy holnap addig nem jövünk haza amíg nem veszünk egy nekünk megfelelő babaverdát! :wink: :) :)
Majd rakok róla képet! :)

Jók legyetek!Puszi Nektek :P

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok Lányok !

Nagyon sokat gondoltam Rátok attól függetlenül, hogy nem jöttem!
Sziszkó, 4D-s képeket nem tettél fel, pedig nagyon kíváncsi vagyok, és a mai vásárlásotokra is ! Gondoltam Rátok, amikor nyaraltatok, hogy kifogtátok a jó időt! Jó sok helyen voltatok! :D

Tabati, remélem, hogy mostanra már teljesen helyre jöttél, és elmúlt / múlik a csomód! Haza költöztetek már? Remélem, Noé élezi az anyatejet, ha csak üvegből is ! :D
A dokikkal én is ki vagyok ( majd mesélek ), szelektálni kell, amit mondanak !

Heni, sokszor eszembe jutsz, hogy biztos nehéz lehet beosztani az időt, de Beni baba kárpótol mindenért - gondolom! :D

Rólam/ rólunk, amióta nem írtam:
Választottam egy orvost, itt a közelben a másik kerületben, ajánlották, és a neten is utána néztem, csak jót írtak róla. Voltam nála 9 hetesen vizsgálaton, miután hazaértünk elkezdtem jobban pecsételni, visszahívtam, erre mondta, hogy ez normális, 4 nap múlva kontroll, ha nem múlik el. Hívtam többször, mindig lerázott, hogy 4 nap múlva… Aztán augusztus elején vasárnap hajnalban arra ébredtem, hogy folyik belőlem a vér ( bocsánat ) úgy, hogy már a tisztasági betét semmire nem volt jó.
Gondoltam, ha már fogadott orvos, akkor hívhatom gondommal, azok után, hogy annyit keresetem. Írtam egy SMS-t neki, de nem válaszolt.
Bementünk a kórháza, megvizsgált az ügyeletes orvos, és azt tanácsolta, hogy be kellene feküdnöm pár napra, vagy saját felelősségemre hazamehetek. Úgy döntöttem, hogy akkor bent maradok, talán biztonságban.
Jött az orvosom, mert ő volt az ügyeletes, és jól lecseszett, hogy miért zaklatom őt, mert neki magyarázkodni kell a családja előtt, hogy én smsben kerestem, és neki évente van 90 szülése, és épp elég akkor szabad idejében bejönni.
Hát nem tudom, hogy én várok el sok mindent, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy én gondoltam ezt rosszul ????
Majd ő is megvizsgált, és megerősítette a másik dokit, hogy a baba jól van, kicsi méhlepény leválásom van, de mivel annyira nem vérzek, ezért akár haza is mehetek. Hát nem tudom mi nála az erős vérzés, ha nem elég a normál betét, csak Tena Lady, és a vizsgálatkor a lepedő is véres lett ?
Bocsánat, hogy részletesen írok!
Párommal megbeszéltem, hogy 1 éjszakát kibírok. Másnap reggeli viziten mondták, hogy az orvosom egyeztetésével mehetek haza UH után. Aztán UH után mégsem engedtek haza, mert a szonográfusnő a méhszájamnál hematómát ( vérrög ) látott. Mondom az orvosnak, hogy én ezt értem, mert már eddig is volt, amit kb. 5. héten is láttak, és mondom, hogy a másik két orvos méhlepény leválást láttak. Persze egyik orvos sem írta le papírra, és néztek rám, hogy hülye vagyok?! Másnap mondom a szonográfusnak, hogy mi van a vasárnap megállapított méhlepény-leválással, azt mondja, hogy a hematóma, az az! Visszamentem az ügyeletes orvoshoz + ügyeletes szülésznőhöz, és mondtam neki, hogy mit mondott a csaj. Összenéztek, nekem csak az jött le, hogy nagyon jó szakember lehet a kolléga. Ja meg kitalálták, hogy beszéljem meg az orvosommal, hogy az eddig használt kúpomat használjam tovább, aki már a 9. héten azt mondta, hogy felesleges, bár én nem fogadtam neki szót, és fokozatosan hagytam el, ahogy még az intézetben tanácsolták.
Azóta nincs fogadott orvosom, SZTK-ban voltam egyszer, elég rendesek, normál körülmények, felújított is. Ott mondta a doki, hogy majd ajánl valakit. A kórházban szülésznő fogadása a szokás, de azért kellene egy orvos is, ha már ilyen problémás eset vagyok, de remélem, hogy ez változik.
Barnázgatásaim vannak, de jelentősen kevesebb, homeóbogyót szedek rá, a házi orvos ajánlotta.
Párom azóta is egy tündér, mindent megcsinál, egy hete már főz is ! Minden rosszban van valami jó! – Így hogy itthon van munkanélkülin, így mindent meg csinál helyettem.

Ne harizzatok, hogy nem jöttem sokáig, és hogy ilyen hosszúra sikeredett az írásom !

Puszi Nektek és a Babáknak ! :) :) :)
wepe
 
 


Évi, örülök, hogy jöttél. Háááát... ezek a hírek nem túl jók, engem legalábbis nagyon felháborítanak. Hogy képzelik ezt mégis orvosok?? Ha Tena kellett, akkor már tuti nagyon véreztél, és mi az, hogy a dokinak magyarázkodnia kellett a családja előtt az sms miatt?? Otthon nem tudják, hogy nőkkel foglalkozik? Ha meg gond, akkor miért adja meg a számát? Jól tetted, hogy ott hagytad...én azért mondtam volna neki, hogy az az évente 90 szülés nem túl nagy szám... ha meg ez is gondot jelent neki, menjen el inkább portásnak. Hátha azt lelkiismeretesebben tudná csinálni. Nekem volt fogadott orvosom, szülésznőt nem fogadtam, de az orvost senkire nem cseréltem volna le. Miatta biztosan megérte azt a kórházat választani, ha már a kórház miatt nem is. A szülésznő is nagyon rendes volt, hiába nem volt fogadott. Persze vkinek ez jön be, vkinek az. Azért nem árt, ha van orvosod, pláne a Te helyzetedben. Egyébként gratulálok, hogy ez már a 4. hónap lassan... küldhetnél egy pocifotót, hogy lássuk, milyen szép kismami vagy Te is!

Időbeosztás: most már sokkal jobb, mint az elején volt (az első hónapban), de aludni még mindig nem tudok rendesen. És ma sajnos már nagyon kimerült vagyok. Minden nappal egyre jobban merülnek az elemeim, és nem tudok feltöltődni. :( A fejem már állandóan fáj, az arcomra nem ismerek rá, a szemeim égnek és pirosak, és mindez azért, mert napközben egyáltalán nem tudok aludni, pedig Benitó ma is fél 2-től este 7-ig aludt. De én képtelen vagyok nappal aludni. Éjjel meg minden rezdülésére fent vagyok, hiába alussza át az éjszakát. Dehát ez így van rendjén... majd csak jobb lesz már! :)

Sziszkó, remélem, sikerült megvenni a bébjárgányt! :) Beni lassan kinövi az övét. :(

Timi, lassan nekem is mennem kell... most nem tudtam menni a fodrászhoz melíroztatni, így vettem egy festéket, és én festettem be magamnak... de már ez is kezd lenőni, úgyhogy nem halogathatom sokáig. [/b]

Heni

Kép
szheni
 
 


Sziasztok!

Egy kis élménybeszámoló tegnapról:
Hát nem kezdődött fényesen,ugyanis az M3-on mentünk már Gödöllő környékén jártunk,én közben az újságot böngésztem és az utat nem is figyeltem!Egyszer csak Tomi nyomott egy satuféket,gondolhatjátok hogy megijedtem.Be voltam kötve és a biztonsági öv jól megtartott ugyan,de jobb lett volna ha nem lettem volna bekötve,ugyanis féltem,hogy Martinnak valami baja lett.És utána jó sokáig nem is mocorgott,de aztán hál Istennek,beindult! :wink: A lényeg az volt,hogy kb 3 autóval előttünk szállítottak szemetet vagy mit és onnan a kocsiról lerepült egy nagy műanyag vastag lap.Először azt hittük,hogy szélvédő,mert hasonló volt.És az volt a szerencsénk,hogy "csak" a rendszámtáblát kapta el és az leesett.Ha feljebb jön és a szélvédőnknek csapódik,akkor az teljesen tropára törik,mi meg az árokban kötünk ki. :cry: :cry:
Megálltunk és Tomi elkezdte keresni a rendszámtáblát,ami persze elrepült az út belső szélére és hát senki nem lassított,szegény ott állt vagy 5 percig,mire odatudott ugrani érte. :roll:
Úgyhogy csak a szerencsén és Tomi gyors lélekjelenlétén múlt,hogy nem történt nagyobb baj! :shock: :shock:
Na de ezek után már oké volt minden! :lol:
Először bementünk Kispestre egy peenkadiszkontba,ott vettünk egy pár apróságot.Ezután elmentünk barátnőmékhez Érdre.Fullos környéken laknak,még most épülnek arra a házak.Olyan hely,mint nálunk a felsőváros legszéle.Nekik nem extra nagy házuk van,de bőven elég egy családnak.És az udvart most csinálgatják még.A kiscsajuk Nikike most 13 hónapos tündéri,vidám kislány!
Utána elmentünk a 18.-ik kerületbe.Ott két bababolt volt kinézve.Először a Bippa Kft-hez mentünk(fennt vannak a neten is).Itt is vettünk pár dolgot (kiskabát nacival,fürdőlepedő,termosz,lepedő a kiságyba,nekem eldobhatós bugyeszt,kis kezeslábast.)Na és itt láttuk meg a kiválasztott babajárgányt! :wink:
Belinkelem ide,hogy milyen:

http://aprosagokboltja.hu/shop_artdet.p ... green_mozi

Pont ilyen zöld-fekete a miénk is! De ezen az oldalon picivel drágább.Itt 83 ezer és nincs hozzá táska.Mi a kocsit 79990 -ért vettük + 6000 a táska hozzá.
Hát nem akartunk ilyen drágát venni,de ez nagyon megtetszett nekünk és tök praktikus minden tekintetben!Tehát pont nekünk való! :lol: (Anyós meg amúgy is kifizeti,azt mondta! :wink: )
Ezután még elmentünk abba a ker-ben egy másik bababoltba (Gézengúz,ők is fennt vannak a neten)de itt csak két féle próbapelust vettünk.Nagyon kicsi volt a bolt,nem volt nagy a választék.
Utána elmentünk az Ikeába kajálni.A múltkor,mikor Tomi tesójáékkal jöttünk a nyaralásból haza,oda mentünk be enni,mert mondták,hogy 100 ft egy darab hotdog És tegnap Tomival ketten 800 ft-ból jól laktunk és még kólát is ittunk,meg én egy kávét!
És végül bementünk az Auchan-be.Fél 7 körül értünk haza hulla fáradtan!Még kipakoltunk,tologattuk mindketten a babakocsit :lol: ,meg nézegettük a kis rucikat. :lol: :wink:
Még van egy pár apróság ami kell,de az már tényleg nem sok.

Heni!
Hogy hogy lassan Beni kinövi a babakocsit?Úgy érted,hogy a mózes részét?????Pedig még csak 2 és fél hónapos!!!!Úristen,ilyen gyorsan nőnek! :roll: :shock: :roll: :shock:
Mondjuk a mi mózesunk elég hosszú,ez is fő szempont volt nálunk vásárláskor.Mert uyge én 180 cm vagyok,párom meg 193 cm.Martin se lesz kicsi! :oops: :roll: :lol: :lol:

Wepe!
De jó,hogy írtál!!!!!!Nagyon örülök Neked,Nektek! :lol: :lol: :lol:
És hogy azért a sok kellemetlenség után minden rendben van! :lol: :wink: Ha én így jártam volna mint Te,ugyanezt csinálnám én is!Mármint sz@rnék az egészre és nem fogadnék orvost!Azért fizettél neki,hogy ezeket a szavakat kapd vissza tőle :?: :?: :?: Felháborítónak tartom! :evil: :evil: :evil: :evil:
Valamilyen szinten egyet értek Henivel,hogy mivel nem egyszerű a terhességed,jobb lenne ha lenne saját orvosod,de én már nem tudnék úgy megbízni a dokikban.És feleslegesen minek adjak ki havonta több ezret a magánrendelésén,ha az sztk-ban is normálisan INGYEN! ellátnak! :roll: De ez csak az én véleményem,Neked kell dönteni!

Voltál a 12 hetes vizsgálaton?Van már eredmény? :) :roll: :roll:

Bocsika!Mindjárt felrakom Martinomról a 4D-s képeket!Azért nem raktam fel,mert Heni és Timi is fennt van az iwiw-en,oda raktam fel képeket,de most ugrik be,hogy Te nem vagy fennt,így nem tudod megnézni őket! :roll: :cry:
Tehát most itt,csak Neked! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép Mosolygósan 27 hetes :-)

Kép Kis szégyenlős 27 hetes :-)

Kép Bónusz kép! :-) Sziszkó 28 hetes pocakfotója :-)

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Heni,
orvost szeretnék mindenképpen, csak most nincs még hangulatom hozzá.

Remélem, hamarosan eljön az idő, hogy ki tudod magad rendesen pihenni!:D Elhiszem, hogy ilyenkor minden apró mocorgásra felijedsz/felébredsz, és hogy nappal nem tudsz aludni. Régen én sem tudtam, csak most :lol:
Sok erőt küldök! :) :) :)
Nektek van bébi őr vagy légzésfigyelős készüléketek ? Te ott alszol Benivel egy szobában ?

Sziszkó, szerencsére hogy nem történt nagyobb baj ! De a rendszámtábláért úton való "átevikélés" sem lehetett veszélytelen! :( :o
Szuper babakocsit vettetek ! Én is ilyet szeretnék !
:) :wink: Így a képen nem látszik, de gondolom a magasságotokhoz is megfelel. Jó magasak vagytok !:) A képeken Rólad nem gondoltam, csak a párodról, hogy magas. Nálunk csak a párom ! Én csak 160 vagyok :(
És hogy mekkora pocid van, ezt sem gondoltam volna !
Martin kire hasonlít ? Ti már biztos látjátok ! :wink: Nagyon édes, ahogy mosolyog a babátok !
Ikeás hot dogot mi is imádjuk, minap azt is megkívántam :lol:
Voltam 12. hetes vizsgálaton, de a kórházban, de nem adtak képet. :( 9. heteset tudnám felrakni ( talán holnap ), de az meg nem aktuális.
Magamról is holnap teszek fel képet, arra gondoltam, ha sikerül, akkor a párommal egyközöset teszek fel, hogy lássatok, hogy kivel beszélgettek az éteren keresztül
:lol: :wink:
Kb. két hete azt álmodtam, hogy szültem, és mondták, hogy kisfiúnk született. És sikítoztam örömömbe !
Pár napja meg azt, hogy egy kislány kisbabánk volt, és olyan csoda szép volt ! :)
A borítékolásom magamnak, kisfiú volt. Most már nem is tudom, hogy mi lesz, a lényeg, hogy egészséges legyen!!!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára wepe 2009.08.22 18:59-kor.
wepe
 
 


Kép Mi
wepe
 
 


Sziasztok!

Wepe!

Szépek vagytok! :D Doki sztori elég gáz, és természetesen neked volt igazad, mert ha felfogadtad, az azt jelenti, hogy elvárja, hogy szülés után perkálj neki, de ennek fejében meg elvárható, hogy a rendelkezésedre áll telefonon. Persze biztos nem fog állandóan berohangálni miattad a kórházba a szabadidejében, de a "telefonos segítség" igenis elvárható. Az semmibe nem kerül, és meg tud nyugtatni, vagy ha úgy érzi gáz van, akkor majd ő berendel a kórházba. Úgy látszik túl sok szülése van tényleg, nem kell neki még egy elégedett várandós, vagy esetleg egy jó kis ajánlás tőled egy jövőbeli várandósnak...ő tudja... :x

Sziszkó!

Ez az autópályás sztori elég gáz, a hátamon is feláll a szőr... :shock: Na, én azok után tuti hisztiztem volna páromnak, hogy hagyja a francba a rendszámtáblát (persze tudom, hogy az a gáz ha otthagyjátok) én úgy félek az ilyen gázolásoktól....brrrr....

Jók a képek! :D Én sem gondoltam volna, hogy ilyen magas vagy, ez a képekről nem derült ki számomra. :D

Heni!

megvolt a fodrász. :) Ahhoz mentem aki a legközelebb volt hozzánk 10 percre a házunktól. Az én fodrászom amúgy is nászúton van 8) és csak szeptemberben dolgozik, róla lekéstem, pedig ő házhoz is jött volna. Mindegy is, mert Noé aludt és amikorra hazaértem, pont akkor ébredt fel. Mintababa. :lol: De azért én aggódtam, állandóan az órát lestem, pedig anyósommal volt és mielőtt elindultam megetettem, szóval gond nem lett volna, nade mégis.... :oops:

Kép
Kép
tabati
 
 


Ma voltunk oltáson. Szegéyn picúrom üvölött, mint a sakál, de amikor felvettem rögtön elhallgatott és elaludt. Amikor hazaértem is be tudtam fektetni az ágyába, és pont akkor ébredt, amikor barátnőmék jöttek babalátogatóba. Persze éhes volt, úgyhogy szoptattam egész idő alatt, barátnőm meg ki-be rohangált, mert 2 éves kisfia hívogatta állandóan. szóval jó kis baráti összeröffenés volt, na de ez ilyenkor ilyen. Amikor elmentek Noé újabb maratoni szopizásba kezdett. Ennek mondjuk örülök, hogy a szopi ilyen hatással van rá, simán elfogadja a cicit eszik rendesen. Remélem ez a tejtermelésre is hatással lesz. Aztán felkelt, üvöltött megint, de ez már pocifájás. Gondolom ez is a szuri miatt lehet, mert mintha hallottam volna, hogy ilyen hatása is lehet. Mi meg nem szoktunk délután hasfájással szenvedni, csak esténként kicsit. Annyit szoptattam, hogy már megint fáj a mellbimbóm, a legutolsó szopit nem is bírtam, úgyhogy az éjjel lefejt tejet kapta meg és utána beauldt, azóta is alszik. Tejet csak 30at sikerült fejnem (milyen jó, hogy kézzel fejek, most jól jön, így nem birizgálja a fejőgép a mellbimbóm) aztán jött a garmastan. Remélem nem lesz sebes.

Na lányok, ez hihetetlen, hogy mindenki "ellenünk" van. kérdezte a védőnő, hogy mi volt a 6 hetes kontrollon, meséltem neki a bolond dokit, aki tulajdonképpen azt közölte velem, hogy öreg vagyok ne akarjak olyan sok gyereket és egyébként is császár után csak császár lehet a következő is, de nem kell várni semmit akár már ma megfoganhat. Erre védőnőm: tényleg nem eszik az ilyen forrón, de azért elég nektek most egy gyerek, ráértek még a következőre! Vajon miért gondolja mindenki, hogy majd ő fogja eldönteni mikor vállalunk gyereket???? hihetetlen!!! Még arra is rákérdezett, hogy megbeszéltük e a dokival a fogamzásgátlást!! Ez a kérdés rendesen szarul esett, mert utoljára egy kisebbségi volt nála, és róla panaszkodott, hogy hiába mondta neki, hogy védekezzenek, most jön a következő baba, és férjének nincs munkája, anyóséknál laknak, akivel rosszban vannak, ki akarja tenni őket, stb. Teljesen úgy éreztem magam, mintha mi is hárányos helyzetűek lennénk, pedig egyáltalán nem. Vagy azért mondta volna, mert anyóséknál lakunk? De ha mi ide akarunk két gyereket és nem számít mikor épül fel a házunk a gyerekek szempontjából (mint ahogy tényleg megvárnánk a felépülést a második gyerekkel) akkor ahhoz kinek mi köze van??? Még külön szobája is lenne, mert akkora ez a ház, hogy simán elférünk. De az is lehet, hogy csak nekem van üldözési mániám, vagy érzékenyebben érint már ez a téma a hüle doki beszólása után...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Timi, örülök a jó hírnek, hogy Noé maratoni szopizásba kezdett, biztos Téged is megnyugtat, hogy helyre állt a dolog ! :) :D
A védőnővel szt ne törődj, mert nem törvényszerű, hogy a következő babát/babákat is császárral szülnéd. Az egyik unokanővérem, akiről már írtam, hogy az első lányuk szintén farfekvéses volt, a másodikat már rendesen megszülte! A másik meg szt ezt tényleg Nektek kell tudni+eldönteni, és lehet, hogy nem is rögtön jön össze a baba, hanem idővel, még a Te szervezeted is regenerálódik !
Szóval fel a fejjel ! :D

Heni, Neked biztos sok a dolgod, de azért kíváncsiak lennék Rátok, hogy hogy vagytok, és képet is tehetnél fel ! :)

Sziszkó ? Te még ráérsz ! :wink:
wepe
 
 


http://freeportal.hu/babakonyha/

Nem olvastam végig, lehet, hogy van benne valami érdekes, jó, és talán használható információ. Bár Beninek és Noénak is majd később kell. :D
wepe
 
 


Wepe!
Igenis! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Itt vagyok! :wink: Tudod mostanában már eléggé fáj az egész hátam,derekam,nem tudok sokáig a gép előtt ülni! :roll: :?
És bevallom őszintén többször írok az októberi topicba.Azokkal a kismamikkal együtt fogunk szülni (többé-kevésbé :wink: ) és elég sok tippet,tapasztalatot cserélünk egymással! :lol:
Te nem szoktál írni a februári kismamik topicba? :roll: :wink:
Jó dolog eszmecserélni néha! :lol:
Heni és Timi meg ugye a júniusti topicnak tagja! :)
De ezzel nem azt akarom mondani,hogy Ti itt nem tudtok nekem segíteni ha valami kérdésem van!Sőt szoktam én kérdezni a csajoktól,mint meglévő anyukák! :lol: :wink: :wink:

Nagyon arik vagytok a képen! :lol: Tényleg összeilletek! :lol:
Legalább már tudjuk,hogy ki is az a Wepe! :wink: :wink: :wink:
Ja,már kérdezni akartam,hogy az avatarodnál az a csodaszép kutyi a Tietek?Vagy csak egy kép egy ismeretlen kutyusról? :lol:

Belekukkantottam abba a portálba,amit felraktál.Szerintem van benne sok jó dolog! :D

Hát hogy kire hasonlít Martin,nem tudtuk kivenni a 4D-ből.De mások jobban azt mondták,hogy Tomira! :lol: :wink:
Mi vettünk légzésfigyelőt!De még ezmellett is tuti paramami leszek! :oops: :wink:


Tabati!
Az oltások időpontját magadtól tudod vagy a gyerekorvos,védőnő mindíg szól,hogy mikor kell mennetek? :roll:
Olyan tudatlan vagyok ezekben a kérdésekben! :oops:
Nagyon jó étvágya van akkor Noénak! :lol: :lol: Gratula! :wink:

Nincs mindenki ellenetek,szerintem most Te éled meg érzékenyebben a dolgot! :roll: De amúgy se vedd ezeket figyelembe! :wink: Ha Ti jövőre kistesót akartok,akkor jövőre lesz! Ha meg évek múlva,akkor akkor lesz! :) :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Képzeljétek Lányok,ma megszülettek az első "októberi" topic babák!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: Ugyanis ikrek!Egy kisfiú és egy kislány!Egészségesek,csak a 33.-ik héten születtek! :roll:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!

Sziszkó!

Légzésfigyelőn vaciláltunk, de pont az ősök mondták, hogy azt mindenképpen vegyünk. Vaterán vettük használtam, de nem használtuk és már nem is fogjuk. Én egyáltalán nem izgultam rdekes, pedig izgulós vagyok. Most is ott áll a szekrény tetején...azért nem raktuk be, mert nekünk a rácsos ágyunk alul is rácsos, a fekvőfelület. És arra nem lehet rárakni az érzékelő lapokat. Kellett volna rá egy funér lemez, de annyi problémánk volt az elején, hogy ezzel nem tudtunk foglalkozni. Utána meg már nem tartottuk szükségesnek. Stramm legény Noé! :wink: :lol: Persze azért megtartjuk, mert a következő babánál lehet, hogy használkni fogjuk, meglátjuk mekkora súllyal születik. Én attól féltem inkább amúgy, hogy akkor is be fog csipogni, ha nincs semmi baj, én meg attól lettem volna idegbeteg. :lol:

Oltásokat a védőnő mondja, de benne van a kiskönyvében is, hogy melyik hónapban melyik a kötelező.

Kép
Kép
tabati
 
 


TIMI!
NAGYON SOK BOLDOG 30.-IK SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK NEKED!!!!!
:lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :lol: 8) :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Timi, Boldog Szülinapot Kívánok Neked én is ! :) :) :)

Sziszkó, igen a saját kutyánk az avari képem. Ő nem velünk lakik, a panel miatt, hanem van egy saját háza :lol: igazából apunak van egy háza a szomszéd kerületben, ahol mi is laktunk, és ő ott van egyedül :( de minden nap megyünk hozzá :!:
Néha be szoktam nézni a februáriakhoz, de nem írtam még. Úgy vettem észre, hogy inkább 2009. februárban szült anyukák vannak.
Az októberi ikrek: lényeg, hogy egészségesek ! :)
wepe
 
 


Sziasztok!!!
Ezer éve nem voltam már, mert ez a csodálatos babanet nem engedett be a régi felhasználónevemmel és jelszavammal, aztán akárhánnyal próbáltam, mindig azt írta, hogy hibás a jelszó... pedig vagy 6x regisztráltam újra...
Mindegy, most itt vagyok. :)

Évi, Benivel egy szobában alszom, ő mostanában már a kiságyában, én meg az ágyamon. Ettől függetlenül van egy bébiőrzőnk, légzésfigyelő nincs, de a babaőrző napközben is jó, ha Beni a szobában alszik. Most jobb a helyzet egy kicsit, mert talán megszoktam, hogy átalussza az éjszakát, csak akkor rossz, ha arra ébredek, hogy fája mellem. Mert ilyenkor fejnem kellene, (ugye, nincs, aki kiegye a tejcsit), de azt éjjel nem nagyon akaródzik... Alig várom, hogy felébredjen és éhes legyen. :):)

Sziszkó, szépek vagytok nagyon! Martin gyönyörű! :)
Beni babakocsija sem éppen kicsi vagy rövid, de inkább keresztben növi ki hamarosan a mózest... Hosszában még van kb 15 cm-je... :) Most 7 kg, és 74-80-as ruhákat hord. Szóval nem épp kicsi a bébi, dehát ez van. Még mindig nem cumizik, de nem bánom. Itt egy kép róla:

Kép

Sok puszit küldök Nektek! Vigyázzatok Magatokra!

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Sziasztok !

Heni, de jó hogy jöttél, és tettél fel képet ! :D
Nagyon komolyodik a Beni fiú, nagyon aranyos :) :) :)
Sokat nőtt, ha már ekkora ruhákat hord :wink: Lassan 3 hónapos lesz :D :!: Rohan az idő :wink:
Ti is vigyázzatok Magatokra ! :)

Többiek :)
wepe
 
 


Évi!
Jajj de jó Neked,hogy ez a szép kutyus a Tietek! :lol: :lol: :lol:
Én gyerekkoromban sokáig éltem-haltam a husky-ért!Ugye Ő az?
Sajna most nincs kutyink,itt a kertben mindent széttúrna,szívem meg nincs elkeríteni.Akkor nagyon kis helye lenne csak a mozgásra!

Heni!
Beni csodaszép kisfiú! :lol: :lol: :lol: :lol: Mit kisfiú,nagyfiú már! :lol: Még jó,hogy ruhából keveset vettünk,épp ezért mert nem tudjuk milyen gyorsan fog nőni Martin. :lol:
Amúgy október-novemberben mibe kell majd öltöztetni,ha ki akarom vinni a városban? Timi,ez a kérdés Hozzád is szól!
Bocsi a hülye kérdésért,de még nagyon tapasztalatlan vagyok! :oops: :oops: :oops: :oops:

Holnap jön meg a kiságy meg a matrac,ha párom összerakja dobok róla képet!És akkor már mindenünk megvan! :lol: :lol: :lol: :lol:
Már csak Manó hiányzik! :lol: :lol: :lol: :wink: :wink: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó, én megmondom őszintén Neked, hogy nem nagyon vagyok egy paramatyi öltözés terén. Ugyanolyan és ugyanannyi ruhát adok rá, amennyiben és amilyenben én jól érezném magam. Ha agyonöltözteted, tuti megfázik. Én sokkal jobban szeretem a pamut dolgokat, mint a plüss rugikat, mert sokkal jobban szellőznek. Inkább kap bodyt és egy nacit, mint rugdalódzót... Nekem állandóan mondták, hogy adjak a gyerekre zoknit, mert felfázik. Adtam, mindig izzadt a lába, nyűgös volt, mert melege volt. Levettem róla, abbahagyta. Ezek után nem adtam. :) A szobahőmérséklet is 20-23 fokos kell, hogy legyen, ez még nem hideg, (de mi is ebben érezzük jól magunkat), fürdésnél viszont 25 fok kell. Persze anyós szerint mindig fázott a gyerek (egyszer sem volt megfázva, nem volt még beteg vagy lázas, mert hideg volt neki... Most is 23 fok van a lakásban. Ja, igen: azt is fogják mondani, hogy ha csuklik a gyerek, akkor fázik. Szerintem hülyeség... ha hirtelen éri őt hideg ( pl ha az orvosnál levetkőzteted) akkor előfordulhat, hogy csuklik, de azért sosem, mert fázik. Hű, hány ilyen hülye tanácsot kaptam! Meghogy miért nem kenem be a gyerek cumiját mézzel, hogy elfogadja! (Ez is anyós...) Igen ám, de a mézet a gyerek csak 1 éves kora után kaphatja, mert allergiát válthat ki nála a virágpor... ha nem cumizik, hát nem cumizik. Nekem nem hiányzik, hogy cumis babám legyen... :):):) (De szerinte aranyosabb lenne úgy. :) Én meg azt mondom, inkább legyen nagyfiús és ne kelljen leszoktatni, ha már ő nem akarja... ha akarná, nem érdekelne, de erőltetni nem fogom.)
Hű, most jó sokat írtam megint... Ha kérdésed van, csak szólj, és válaszolok. :)

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Heni!
Köszönöm szépen a sok okosságot!A tapasztaltabb anyukától csak tanulni lehet! :lol: :wink:
És ha bármi kérdésem van,nyugi azt úgyis felteszem Nektek! :oops: :oops: :wink:
Igen,ezt a mézet nekünk is mondta a védőnő,hogy sokáig nem szabad adni a picinek! :roll: Anyósod nem tudja? :shock: :shock:
Bár az idősebbek (szüleink,nagyszüleink) teljesen másképp neveltek minket! :roll:

Most akarunk kandallót csináltatni,mert csak padlófűtésünk van az egész házban és ez kevés lesz a babának.A gázra meg rámenne a gatyánk is.Nekünk elég volt télen a 20-21 fok,de a babának az ugye nem lesz elég.Pláne akkor fürdetéskor.És a padlófűtést jó előre fel kell venni a kívánt hőmérsékletre,hogy később jó meleg legyen.
Csak még most filózunk,hogy milyen kandalló legyen.Tegnap volt kinnt 2 kályhás ürge felmérni a dolgokat,kíváncsi vagyok mennyi lesz az árkalkulációnak a vége! :shock: :roll: :shock: :roll:

Lányok!
Azt akartam kérdezni,hogy melyikőtöknek írhatok egy sms-t,ha megszületik Martin? Még egyikőtöknek se tudom a számát.
Priviben elküldi valamelyikőtök?
Persze csak ha kíváncsiak lesztek ránk! :lol: :lol: :wink:

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

Én elküldöm a számom, az ollyan izgi, Heniét is nagyon vártam amikor eljött az ideje! :D

És hogy bírtátok csak a padlófűtést? Csak mert mindenhol azt hallani, hogy nagy bajokat tud csinálni, allergia, mert száll fel a por, meg a lábnak sem jó. nekünk is lesz, de úgy ajánlják csak, hogy kiegészítő fűtésként. Mellette lesz radiátor, és mi még szertnénk cserépkályhát is majd később. Nem akarok beleszólni, de az jobb, mint a kandalló, mert tovább tartja a meleget. Csak azért írom le, mert mi utánajártunk a dolgoknak sokmindent elolvastunk, hozzáértő embereket kérdeztünk meg, és egyértelműen a cserépkályha mellett volt a több szavazat...

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Sziszkó, igen a kutyánk husky. Még szegény nagymamám fogadta be, mert mindig összeszedte a kóbor állatokat. Aztán náluk a csirkéket leamortizálta, és akkor jött fel hozzánk kb. 9 éve.

A babaöltöztetéshez annyit, hogy én is nagy dilemmában vagyok, mert én sem tartom szerencsésnek a rugikat, mert ha lötyög akkor kihúzhatja, a lábfej-részből a lábiját, és akkor nincs semmi értelme - szerintem :lol:
Én is arra hajlok, amit Heni írt, hogy body + naci + zokni, csak ott meg a zoknira kell figyelni. És persze télen még pulcsi vagy kardigán is kell.
Az overállon gondolkoztam, hogy milyen, mekkora kell majd :D
A mézes dolgot nem hallottam még :oops:

Sziszkó, nekem is írhatsz sms-t ! :D :D :D
Meg képeket is tehetnél fel a kiságyról :D Már akartam kérdezni, hogy hogy álltok a babaholmikkal :)

Jövőhéten megyünk a 16. heti uh-ra, szerintetek már látható lesz a baba neme? Én már nagyon kíváncsi vagyok 8)
És azt sem tudom, hogy mikor kezdjünk el vásárolgatni, annyira babonás vagyok :roll:
wepe
 
 


Timi,Évi!
Köszi a telószámokat,már be is írtam! :lol: Majd valamelyikőtöket értesítelek ha eljön az időnk! :lol: :lol: :lol: :wink:

Évi!
Overallt még nem vettünk.Igazából téli cuccokat még nem nagyon lehet kapni.Majd október elején szétnézek ezügyben.Meg akarok egy kis téli kabit is neki! :lol:
Megjött a kiságy! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
De csak holnap lesz összerakva,mert párom 2-ig dolgozik,utána meg Egerbe kell mennünk.Nem tudom mikor érünk haza.De holnap dobok képet a kiságyról,meg mindenről! :lol: :lol: :lol: :lol:
Szóval már tényleg mindenünk megvan! :lol: :lol: :lol: :wink:
Ruhákbból meg keveset vettünk,mert nem tudni még milyen paraméterekkel jön a világra Martin.Amíg a kórházban leszünk,páromat elküldöm egy-két cuccért vásárolni! :lol: :wink:

Timi!
Nekünk elég volt csak a padlófűtés.Bár annó mondták mikor csinálták,hogy mellé szoktak még kiegészítő fűtést csinálni.
Hiba volt,akkor nem hallgatni az okosokra! :roll: Na mindegy,most meglesz.Csak későn kezdtünk bele a keresgélésbe,mert mindkét kályhás tegnap azt mondta,hogy csak novemberben tudja leghamarabb megcsinálni.Mi meg mindenképp október elejéig meg akarjuk csináltatni,hogy mire Manó megszületik,kész legyen!
Most párom azon filózik,lehet megcsinálja Ő egy kollégájával együtt.(A srác magának csinálta.)
Úgyhogy most próbálunk rengeteg infót beszerezni minden szakembertől! :oops: :oops: :lol:
Igen,nekünk is mondták,hogy a cserépkályha sokkal hasznosabb,de nekünk az nem tetszik! :cry: :cry: :oops: :oops:
Mikor elkezdtük ezt a házat átalakítani,volt a hálószobánkba egy cserépkályha,de szétszedtük.Tominak és nekem se tetszett! :oops:
De mondták,ha olyan tűzteret választunk,ami nagyobb teljesítményű,akkor ezt a 80 nm-es házat teljesen befűti!
Rakok képeket,eddig ezek a nyerők,de hogy melyik lesz,még nem tudjuk:

Kép Kandalló 1.

Kép Kandalló 2.

Kép Kandalló 3.

Kép Kandalló 4.

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziszkó!

nekem a 2. számú tetszik, azzal a piros fallal! :wink:

Kíváncsi leszek a kiságyra, biztos jól néz ki. Ruhákból meg tényleg nem kell sok. Mi most nőttük ki csak az első eresztést. :lol: De vannak már újak, nagyobbak, ősziek, téliek is. Kaptunk egy csomót egy ismerősünktől, így nem kellett vennünk. Ennek örülök, mert most minden lóvénk a házba megy.

Wepe!

Hát nekünk meg a rugik váltak be nagyon. Egyáltalán nem lóg ki belőle a lába sohasem volt ilyen, pedig Noé pici baba volt, még az elején nagyok voltak rá a ruhák. Van gatyánk is, de azokból is a lábasakat szeretem. Van olyan aminek nincs lába, de megőrülök a zokniktól, van rengeteg, de mindegyik lecsúszik, egy az ami normálisan tart. Szerintem azért nem tesznek bele erősebb gumit, hogy ne vágja a babu lábát, de gy sem jó, hogy mindig lecsúszik. Úgyhogy én szerintem ráhúzok egy befőttesgumit, majd ráhajtom a zoknit, így nem fog látszani.

Kép
Kép
tabati
 
 


Sziasztok !

Sziszkó, nekem mindegyik tetszik, de picivel jobban a 4. :)

Timi, jó hogy leírtad a Te/ Ti tapasztalataitokat, mert ebből is tanulhatunk :wink:
Sziszkó, én is elmentem nézelődni, de semmi téli nincs még. És ami nagyon bosszantott, hogy csak boríték nyakú bodykat láttam, az unokahúgomnak állandóan a vállán volt a nyakrésze. Reménykedem, hogy télre lesz patentos.
Tényleg keveset kell vásásrolni, csak legszívesebben én már most elkezdeném :lol: 8) de még jó, hogy a párom visszatart 8)
wepe
 
 


QQCS
wepe
 
 


:lol:

Csak ennyire volt időm, de ezt muszáj volt. :lol:

Kép
Kép
tabati
 
 


Timi :lol:
Ma is bekukk :wink:
wepe
 
 


Timi, a zoknikkal vigyázz, mert ha elszorítja a babó lábát, később is meg fog látszani. A bnőm így járt a kisfiával. Úgy néz ki a lába, mintha lenne rajta plusz egy hurka, mert elszorította a zokni. Én jól kinyújtom mindig a zoknik gumiját...:) A lábas nacikat én is szerettem, amíg jók voltak, amiket vettem Beninek. Már kinőtte őket, ésvan egy rakat nadrág, de mind rendes gatyó. Így zoknit kap hozzájuk, és nem kell vennem talpas gatyót... Ha bodyt adok alájuk, még a dereka sincs kint. De persze Nektek lehet, hogy más a kényelmes.Ezt a babák határozzák meg drága Évi! :) Te jó ég, már a 17. héten jársz? Hamarosan fogod érezni, ahogyan mocorog a kisbabád! Jaj, de imádtam, amikor Beni mocorgott még odabent! :) Persze így is jó, de ez az első olyan dolog, amivel még közelebb érzed Magadhoz! Most láttam, hogy tettél képet magatokról!Nagyon szépek vagytok ám! :)

Sziszkó, hihetetlen, hogy lassan eljön a Te időd és Martiné. :):) Mostmár biztosan nagyobb a pocid, mint 4 héttel ezelőtt. Dobsz majd egy friss fotót? Csak hogy nosztalgiázhassak egy kicsit, és hogy dicsérhesselek! :)

Heni

Kép
tücsök75
 
 


Sziasztok !

Már nagyon várom Sziszkót, hogy jöjjön. meg persze az ANYUKÁKAT is :D

Heni, BOLDOG HÓNAP fordulót Beninek ! :) :) :)
Már várom, hogy érezem, megnyugtató lenne :) de tudom, hogy lehet, hogy csak 20. héten érzem.
Ma voltam AFP vizsgálaton, de teljesen ki vagyok a dokiktól.
El vagyok keseredve, hogy ilyen lehetetlen alak vagyok :( :?

Timi, Sziszkó remélem Ti is jöttök hamarosan :lol:
wepe
 
 


Sziasztok Lányok!

Wepe!
Köszi a hiányolást!Jól esik! :oops: :lol:

Rövid leszek,mert a hátam és derekam kezdi felmondani a szolgálatot! :cry:
Sajna kórházban voltunk Manómmal! :cry:

Múlt hét hétfő óta voltak olyan mentruációhoz hasonlító fájdalmaim a hasam alján és a derekam majd leszakadt.Szerdán összefutottam egy ismerős lánnyal és ő 2 hete szült,de pont ilyen tünetei voltak,csak ő a 36.-ik héten szült meg.
És hát kicsit ezzel megijesztett és be is mentünk a kórházba.A dokinőm megvizsgált és azt mondta nem enged haza,mert a hasam is be van keményedve.Kaptam infúziót,mindennap ráraktak az NST-re,de nem voltak méhösszehúzódásaim.Így ma hazaengedtek.Bár az alhasi fájdalmaim nem teljesen múltak el,de jobban vagyok sokkal.
3X2 szem Magne B6-ot kell szednem a 36.-ik hét betöltéséig,meg sokat kell phennem és sok folyadékot kell innom.
És már mostantól kell járnom minden héten NST-re!Pénteken oda megyek,csütörtökön meg a védőnőhöz!

Bocsi Lányok,hogy most csak ennyit írok! :oops: :cry:

Jó éjt! Puszi Nektek

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok !

Sajnálom, hogy kórházban voltatok :!: :(
Remélem, hogy akkor most már jobban vagy, és a sok-sok pihenéssel még jobban leszel :) , és rendben folytatódik a babavárásod :!: :D
Manónak még bent kell maradni egy ideig :) :wink: És ő jól volt az NST-k alatt ?
Egyébként előtte is ittál rendesen ?
Akkor gyere, ha tényleg úgy érzed, mert most a babádra kell koncentrálnod :)
Egyszer eszembe volt, hogy csak nem történt Veled valami, de aztán arra gondoltam, hogy lehet, hogy sok a dolgotok, és nem érsz rá.
Vigyázz magatokra ! :)
wepe
 
 


Sziasztok!

Wepe!
Sajnos nem sokat tudok inni.Legalább 3-4 litert kellene naponta,engem a másfél liter mindíg megfogott. :shock: :oops:
De most Tomi is rámparancsolt,hogy igyak!És ellenőrzi is,hogy mennyi fogy a vízből. :wink: Direkt hozott nekem egy csomó bubimentes ásványvizet. :) Úgyhogy le vagyok ellenőrizve! :oops: :lol: :lol:

Rakok képeket a babasarokról! :lol: :lol: :lol:
És plusz egy pocifotót (Heni kedvéért :lol: ) ez ma készült,de azért nem egészalakos,mert Tomi nincs itthon,egyedül csináltam és csak erre futotta! :oops: :wink: :lol:

Kép Babajárgány minden része :-)

Kép Maga a kocsi :-)

Kép Pluss macik :-) :-) :-)

Kép Kiságy + pelenkázó

Kép Kiságy

Kép 32hét + 6nap

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


sziasztok,anikó vagyok az elmult napokban (mint új belépő) a chat-an érdeklödtem,hogy nem ismeri valaki az Aviva módszert. Sajnos nekem sincs meg,spontán nem esek tehetbe.
De nincs kedvem hormon kezelésre járni.
Ha valaki ismeri,esetleg megvan a cd.neki kérlek titeket jelzzen,
előre is köszönöm.
snoopy74
 
 


Sziasztok !

Sziszkó, én is ivási kontroll alatt vagyok a párom által :lol: :wink:
Nekem az elején még mérni is kellett :? - ezt orvos mondta.
Nagyon szupi lett a babasarok ! Biztos, hogy élvezni majd a Manócskátok :)
Megkérdezhetem, hogy a kék komódot hol és mennyiért vettétek, és volt más színben is ? Egyébként tetszik a színe, csak a kék kicsit kötött :arrow: inkább kisfiús :D

Timi, Heni és a kisbabák ? Jól vagytok ? :D
wepe
 
 


Szia Snoopy74!

Én nem hallottam még erről a módszerről, csak a neten találtam róla infót, de gondolom, azt már átolvastad.
wepe
 
 


Sziasztok!

Most lehet ritkábban fogok jönni,illetve majd akkor,ha párom dolgozik.Ugyanis tegnap fekvésre ítélt,mert nagyon fájt a hátam és a derekam.
Azt mondta,úgy nem is fog jobb lenni,ha sokat a gép előtt ülök! :oops: :oops: :oops: :roll:
Úgyhogy majd igyekszek jönni mikor Ő nincs itthon! :wink:

Wepe!
A pelenkázószekrényt azt kaptuk,már használták,de semmi baja.
Kb 6-7 éve vehették,mert akin használták már 7 éves kisfiú.
Te mikor raksz pocifotót!Már nagyon kivi vagyok a pocakodra! :lol: :wink:

Puszi Nektek

Sziszkó

Kép
sziszkó29
 
 


Sziasztok!
Sziszkó, sajnálom, hogy ilyen hírekre jövök... :( De most igaza van a párodnak! Tessék pihenni, pihenni, és pihenni. Amikor Beni született, volt egy kismama a szobánkban, aki a 25. héttől kórházban feküdt (akkor volt 33 hetes), mert otthon képtelen volt pihenni a kisfia mellett. Erős jóslófájásai voltak, így bentfogták. Neked semmi nem zavarja a nyugalmadat, úgyhogy vigyázz Magadra és Martinra!
Nagyon klasszak a képek! Szép nagy pocid van már!

Évi, Ti jól vagytok?

Heni

Kép
tücsök75
 
 


szia,Wepe,
köszönöm hozzászólásodat.
Igen én is onnan értesültem,valaki ismeretlen küldött egy értesitést,és miútán elolvastam,és felkerestem az oldalt,érdekelni kezdett.
Aztán beírtam a google-ba és ezt az oldalt hozta,pár éve itt volt erről anyag,de nem tudom letölteni mert törölték.
Jó volna ,ha nem kéne orvosi (el)kezelésre járnom,hormonokat tömnöm magamba ,
Számitok rá hogy egy régi is vissza tekint néha.
Szia
snoopy74
 
 


Snoopy, remélem, visszanézel még. Nem igazán értem, miért nem akarsz hormonkezelést. Van ennek vmi extra oka vagy egyszerűen csak nem akarsz és kész? Kivizsgáltak már,és azt mondták, elég a torna? Nincs semmi hormonális oka annak, hogy eddig nem jött össze?

Heni

Kép
tücsök75
 
 


szia tücsök75,köszi a kérdésed,valamikor 15 éve beteg lett a hugocskám.
Akkor az izgalomtól lebetegedtem Pajzsmiriggyel,körülbelül 1 évig jártam kezelésre pestre a nőgyógyászati klinikára,hogy rendbe tegyenek.
Akkor derült ki hogy hormon beteg lettem a gyógyszertől amit kaptam,le is álltam vele,mert túl reagálta a szervezetem,és allergiás lettem,szedtem közben a tanácsukra a Diane35 mellé,hormon tablettát,most is a leggyengébb gyógyszernek tekintik.
Elhíztam ,a 80 kg.omat kemény tornával tudtam helyzetbe állitani,
nem esem teherbe,
Azóta tanulmányozom az egészségügyet,az unka testvérem egészségügyis lett.,figyelek.,tanulok sokat.
Már nagyon régen nem arról szól az orvoslás amiről kéne,rajtam egy orvos se kisérletezzen ,ezt megtanultam.
Vannak barátnőim akik ugyancsak gyógyszertől betegedtek le.
Alapjában kicsit bizalmatlan lettem és keseredett az orvosokkal szenben,
Pláne hogy már cukorbeteg is lettem.
Tudnod kell mit müvelnek a cukrosokkal, én ezt is a saját bőrömön tapasztaltam,mindenféle új gyógyszert kisérleteznek ki rajtuk,és mi nem hogy betegek maradunk hanem még rosszabb.
Én ráleltem "györgy teára" és ha tehetem felkutatom a terheséget serkentő gyógymódokat is.
Voltam(kiváncsiágból) cegléden egy orvosnál a párom késztetése miatt,nagyon negativ élményem van.
Miután beszéltünk az orvossal és leszögeztük,hogy nem a magán rendelőjében akarunk találkozni,bementünk a korházba,vártunk,1 órát is.Na elénkjött egy arogáns nagyon magas ember,szinte le nem harapta a fejünket.Nem emlékezett a telefonra,és azt hajtogadta hogy ha engem szeretnénk az jó,
na lemondtam röviden ,hogy gyermeket szeretnék,elég izgatott voltam nem érdekelt az orvos hangulata.
Meg vizsgált tetszett,mindent elmagyarázott ,mit csinál,mit kell még megvizsgálni,mert nem talált betegséget stb..ezért találgatott.jó,nem tagadom élveztem,határozott volt egyenes.
Na vége volt a vizsgálatnak,erre nekem szögezte ,hogy "hála pénz nem jár?" én meglepödtem és olyasmit mondtam hogy a páromnál van pénz,kimentem,erre párperc múlva kijött és lekezelt minket,hogy az neki jár,de "nem mondhatok összeget"mondta,mikor a tomikám mondta hogy csak 20 ezrese van,és nem tudja felválltani,erre az volt a reakció,hogy "jajj nem ugy gondoltam" majd megbeszéljük,és otthagyott minket a folyósón,
Haza mentünk,másnap elmentem az orvoshoz hogy viszketek,bárány himlős lettem,erre elmentem beteácsiba,és ezt kapd ki,utánna kirugtak az állásomból.
KB ennyi,
DE erős vagyok,nem megyünk vissza ehhez az orvoshoz,és megtaláltam ezeket a gyógymódókat , megpróbálom,veszteni sem vesztek.
Nem vagyok keserü ember,imádok nevetni,kedvesnek mondanak,aki ismert,csak amikor már kezdesz belefáradni valamibe ,akkor azt már komolyan nézed.
Nagyon tettszik amiket olvasok itt.és kedvemet lelem benne,mindannyiótoknak sok örömet kívánok a babáhóz.
Anikó
snoopy74
 
 


Sziasztok !

Heni, köszi jól vagyunk :) Remélem, Ti is ! És ma hónapfurdulótok van ! :D :D :D

Sziszkó, tényleg csak akkor gyere, ha úgy érzed, ne kockáztass, mert beárullak a párodnál ! :wink: Jól vagytok ?

Tücsök, nagyon sok minden történt Veled, ahogy olvasom.
Én sem szeretem az orvosokat, megértelek. És úgy gondolom, hogy sok mindent fejben le lehet, és kell is rendezni, hogy gyorsabban gyógyuljon az ember :arrow: félsiker :wink:
Én sem akartam hormonkezelést, mert szt régen nekem is a fogamzásgátló ártott, de mivel ilyen helyzetbe kerültünk, hogy csak az volt a megoldás, hogy így tudtak segíteni, hogy kisbabánk legyen, bele kellett vágnom, amit nem bánok! De nem tudom, hogy nálatok mennyire súlyos a gond, de én csak azt tudom mondani, hogy nem szabad fel adni!
Én mindig keresek egy másik orvost, ha bizonytalan vagyok; lehet, hogy rossz taktika...
Én nem akarlak semmire sem rábeszélni, csak a véleményemet írtam le, remélem nem bántottalak meg :!:

Timi, réges régen jártál erre :!: :shock:
wepe
 
 


Köszike a biztató levelet,anikó vagyok ,én írtam csak egybe került a névvel.
mivel tücsök írt vissza válaszóltam neki,.
Igaz megpróbáltam megint orvosnál,de nem akarom öket,főleg magamat terhelni.
Mondta a beültetési lombikbébi programot
Várj.merkeresem neked az idézeteket miket írtak ezekről a kismama jelőltek.
PilL:
http://www.femina.hu/kalkulatorok/always/aviva
Hát amit kerestem azt nem találtam,
de ezen az oldalon az a szőke nő,egy gyógytornász aki úgy szült gyermeket,hogy azt mondták meddő és a torna segitségével,2 gyermeket szült.
engem ez nagyon fel villanyozódott.
Meg fogom próbálni. :D
snoopy74
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: