Új privát üzeneted érkezett!

Szegény Nimike, Levike! Jó korán kipróbálják ezt a sokféle gyógyszert!
A múltkor, mikor a Tűzoltó utca ügyeletére kellett sos bevinni a gyerkőcöket (tüdőgyuszi gyanú), és elmondtam a dokinak, hogy a gyerekorvos estére Sinecodot javasolt, majdnem lenyelt. Úgy üvöltött, mint a sakál. Hogy még ilyen idióta orvost, adja vissza a diplomáját, a Sinecodot már régesrég be kellett volna tiltani...., stb. Állítólag semmi mást nem tesz, csak hozzásegít a totális tüdőgyulladáshoz, mivel nem engedi felszakadni a cuccot. Na, ilyenkor legyen okos az ember lánya...

Úgy látom az ötletem bejött, akkor azt hiszem Fanetta elnevezése szerint a "negyedikvalaki" leszek és bevállalom a tesóajándék beszerzést.
Azért kérem tisztelettel a Főszervező Nagysasszonyokat, hogy a kinevezésemet majd időben nyomatékosítani szíveskedjenek!

A DM-ben Gulliver féle buborékfújót láttam, arra gondolsz Judit?
A lufikról szerintem amúgy is gondoskodnunk kell. Ráadásul előre.

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Lusie!
Én sem értem, mikor köztudott, hogy a Sinecod köhögésgátló, a köptető meg köhögtető (azon felül, hogy oldania kell a váladékot). De jó hogy most ezt leírtad. Csak köhögési rohamoknál fogom használni. Igaz emellett még Rectodelt is írt fel, ami nagyon erős szteroid. Levinek láza sincs, rossz érzéssel adom neki a Zinnatot. :( :( :(

Nem tudom mi a neve a buborékfújónak de jó! :lol:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Sziasztok!

Remelem van meg valaki, aki emlekszik ram :oops: . Neha neha beleolvastam a topikba, de vhogy mindig elmaradt az iras.
Linocs! Koszi a meghivast, de sajnos nem tudunk menni, kicsit nehez lenne hazautazni :) ! Viszont nagyon irigy vagyok es biztos egesz nap ratok fogok gondolni. Tuti buli lesz.
Annyira jo olvasni, h meg mindig osszetartotok es ujabb tagok is jottek :) !

puszi

Kép Kép
rima
 
 

 
 

Na, de az én lányom 13 éves!!! Neki vigyek én valami ajándékot?
Meg a 7-8 éveseknek is dedós a buborékfújó, sztem.
Majd agyalok még egy kicsit....

Szia, Rima! Én néha olvasgatlak ám a másik topikon. Tehetnél fel ide képet rólatok!

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


hm, fanetta, jó, hogy téma a topikotok, hiszen ha rajtunk témáznak, arra viszonttéma van. Szerintem marok nikinek kellett volna befognia a száját és akkor nem lett volna válasz az ingerre. (tudod, inger, átalakul ingerületté és jön rá a válasz....egyszerű képlet) de őszintén mondtam, ha további élvezeteket akartok nyújtani, beszéljetek rólunk. (azért a többiek legalább vették az adást). Tapasztalataim alapján úgy gondolom, hogy egy Bosek féle sokkal értékesebb és életrevalóbb a maga humorával, mint a rózsaszín felhők között lebegő MiNimális Intelligencia.
playgirl
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok ám, köszönöm az aggódó üziket. :)
Nem is gondoltam, hogy egy kis mondattal, ekkora port kavarok, pedig nem volt benne rossz szándék, csak pusztán ténymegállapítás. :)
Jött a hír.... :D :D RSS figyelőt állítottatok a topikra???
Jó bulit Nektek is! :)

Rima, örülök, hogy jelentkeztél, én is pont tegnap néztem, a másik topikot. :) Örülök, hogy írtál. :)

KépKép
KépKép
mni
 
 


playgirl írta:hm, fanetta, jó, hogy téma a topikotok, hiszen ha rajtunk témáznak, arra viszonttéma van. Szerintem marok nikinek kellett volna befognia a száját és akkor nem lett volna válasz az ingerre. (tudod, inger, átalakul ingerületté és jön rá a válasz....egyszerű képlet) de őszintén mondtam, ha további élvezeteket akartok nyújtani, beszéljetek rólunk. (azért a többiek legalább vették az adást). Tapasztalataim alapján úgy gondolom, hogy egy Bosek féle sokkal értékesebb és életrevalóbb a maga humorával, mint a rózsaszín felhők között lebegő MiNimális Intelligencia.


Hoppp, ezt csak most látom. :(
Szóval az baj, ha valaki nem iszik, nem drogozik és esetleg sikerült egy normális, szerető férjet találnia, aki szintén nem iszik és nem üt, ver??? Nálatok lehet, hogy ez rózsaszín, de szerencsére itt a környezetemben ez a normális és egyáltalán nem megy ritkság számba az ismerőseim között sem. Sajnálom, hogy Nektek ez csak rózsaszín álom. :(
Köszönjük, hogy szemléztek minket. :) :wink:

KépKép
KépKép
mni
 
 


Nikoletta, te kezdted, mit vártál? Ha volna eszed, el sem kezdted volna. És képzeld, az én férjem sem üt, nem drogozik.

Te nem rózsaszín álom vagy, hanem rózsaszín hányás.

Igen, néha én is szemlézek, mert kárörvendek, mert én már csak ilyen utálatos vagyok, akinek lételeme a fikázás. Evvan.
playgirl
 
 


na, most már én is felháborodtam annyira, hogy írjak, pedig nem akartam. Kép Kép
szóval mni, ha nem azt írod, hogy nem mernek, hanem azt, hogy nem jönnek, akkor senki nem akad ki. ne mondd már, hogy ez a nem mernek ténymegállapítás... a tény az, hogy nem mennek.
és a bosek pont azért írta amit írt, mert tudta, hogy pont olyan idióta képe van sokatoknak rólunk, mint amit írtál. senkit nem bánt, hogy szerető férjed van, gratulálunk hozzá. nekünk is az van, közülünk senkit nem vernek. és ha volt is szó bulizásról, az közel sem azt jelenti, hogy bármelyikünk is alkoholista vagy drogos lenne, ahogy a férjeink se azok, jézusom, honnan veszel ilyen ostobaságokat?! Kép
amúgy meg nem szemlézünk benneteket, vannak köztünk akik még olvassák ezt a topikot, és írták, hogy mit írtál, mert sértőnek érezte mindenki. ha nincs szó rólunk nálatok, akkor szóba se kerültök nálunk. soha. rrs figyelő... ja, hogyne.
Kép
hihi
 
 


Sziasztok!

Na, most már képben vagyok az elmúlt hetek, napok topikéletjével.

Juditkecskeméti,
még nem írtam, hogy nagyon örülök Levi szobatisztaságának! Azt sajnálom, hogy a tűrőképességed határán vagy tovább táncol, sok erőt!
Nagy-nagy gratula a vizsgákhoz, ügyes vagy! :)
Tetszik a szakdoli témád, szerintem jó ötlet a topikról írni, itt aztán zajlanak az események...

Cicuka,
korábban kérdezted, hogy mit adunk enni a gyerkőcöknek. Dorkánál csak immel-ámmal megy a kanalazás sajna, a fő kajája még mindig a tápszer. Reggelire tápit kap (180-210 ml, Milupa milumil 2), aztán tízóraira gyümit ( vagy alma, banán, narancs, mandarin, körte, ananász +babakeksz, de ma háztartási keksz-szel turmixoltam Neki össze). Ebédre vagy főzelék (mostmár nem babafőzeléket csinálok, hanem a mi főzinket eszi összeturmixolva, a tökfőzeléket kifejezetten szereti, vagy kész ebédünket mixelem össze, mondjuk húst zöldséggel) vagy csokis puding. Ha nem eszi a főzit, akkor ez jön. Aztán újra tápszer. Ezután van, hogy eszik még tápszert, de gyakoribb, hogy csak 4-szer eszik egy nap, mert általában fél 8-kor kel és 4 óránként lesz éhes.
A tejpéppel is próbálkoztam (dm-es gyümölcsös, Milupa vegyes gyümölcsös), de az állagával lehet baja, mert dugja ki a nyelvével... Napközben szokott kapni kiflit, babapiskótát, kenyérhéjat, gyümit majszolni.

Biribon,
olvastam, hogy kórházban voltatok, nagyon sajnálom, hogy ennyire beteg volt Luca és Te is. :( De most már örülök, hogy jól vagytok!
Mi is használjuk a légzésfigyelőt, számomra elengedhetetlen volt, hogy legyen. Mi a kezdetektől külön szobában aludtunk és enélkül nem tudtam volna nyugodtan lefeküdni. Még most is használjuk, Dorka 1 éves koráig.
Képzeld, inkább azt mondják, hogy az apukájára hasonlít. Mikor megszületett, akkor meg azt, hogy rám, biztos azért, mert akkor pufibb volt az arca. :)

Pumperka,
nagyon szép lett a mei tai, ezt nevezem! :)

Mézgombi,
de jó, hogy összejött egy kis kirándulás a pároddal! Sajnálom, hogy nem tudsz jönni a talira, szívesen megismertelek volna!

Petramama,
így utólag hadd gratuláljak hugod kisfiához! :)

Lusie,
jaj, szomorúan olvastam a történetedet a mellgyulladásról, de ez nagyon jó, hogy idáig tejecskét kapott Petike!
Drukkolok, hogy meglegyen az a bölcsihely!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Mezsó,
szeretnélek üdvözölni a csapatban (bocsi, hogy most, már egy ideje írsz). :) Csak néztem, hogy kislányod milyen méretekkel rendelkezik, ezért is különleges. :)

Pété,
előre is sok boldogságot kívánok Nektek! :)

Judit18,
meg van még a feles tanuló kutyus? (Úgy emlékszem Ti kaptatok belőle kettőt, bocsi, ha mégse.)

Panny,
olvastam, hogy mennyire szerettek korizni. Barátnőmmel mi is beszéltük, hogy jövőre kimegyünk a kiscsajokkal a jégpályára (az Ő kislánya 16 hónapos). Én egyszer voltam csak, még kamaszkoromban, rögtön elestem és fel is adtam, de szívesen megtanulnám.
Jó ez a textilpelus hajtogatós sztori, nem semmi, hogy barátnőd apósa emlékezett rá. :)

Fanetta,
úgy szeretem olvasni a topik tagjainak magatartásával kapcsolatos elemzéseidet, meg a mással kapcsolatosakat is. Tényleg, áruld el, mivel foglalkozol? :)

Csujzi,
szia! Örülök, hogy írtál, remélem lesz időd többször jönni a jövőben!

Kölyök,
mennyi programotok van, nem csoda, hogy alig jutsz ide. :( :)
Én is szörnyülködök, hogy mennyi pelus van a kukában, de nekem túl macerás lenne a textilpelusozás. Az jó, hogy Neked jól megy! :)

Nebula,
bárcsak tudnék vezetni, akkor el tudnánk menni hozzátok egy mini talira. De majd a szülinapon találkozunk élőben is. Nagyon kiváncsi vagyok azokra, akikkel még nem találkoztam személyesen, persze a többikre is ám!!! :)

Kmanna,
de jól hangzik ez a wellness-ezés, hogy szépen fejezzem ki magam... Vannak képek?

Andris,
köszi a beszámolót mindennapjaitokról! :) A stílusod nagyon hasonlít Anyukádra, Te is jó fej vagy! :)

Mzx,
örülök, hogy Laura már jobban eszik kanalasat is. Picit aggódom, hogy Dórival mi van, hogy nem kívánja a kanalazást, jövő hét hétfőn elvileg megyünk mérésre a védőnőhöz (csak jöjjön ki addigra a náthából), kiváncsi vagyok, mennyit hízott egy hónap alatt.

Pepike,
Dóri is felsír éjszakánként 1-3 alkalommal. A fogára gondolok, hogy a fájdalom nyilalhat úgy, hogy felébreszti, mert nem éhes. Szerencsére van olyan éjszaka, hogy nem kel fel és megkímél minket. Nektek is ilyen éjszakákat kívánok!

Linocs,
Nálatok is vannak még éjszakai ébredések?

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Szerintem én sajtos pogit fogok készíteni meg vinnék innivalót. Az alkoholt én mellőzném a gyerekek partijáról.

Jó szerintem is, ha 1000-1500 Ft értékben veszünk ajándékot és azt bedobjuk a közösbe és minden gyerkőc húz egyet magának. Tuti lesz kedvük hozzá, sőt, elképzelem, amint nem lehet elhúzni őket, mert még választanának, nézelődnének a sok ajándék között. :)

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Jaj, mi ez már megint? Mit kell megint piszkálódni?
Minek olvassa az ezt a topikot, aki már kiszállt?
Egyértelmű jelzés volt részünkre, hogy nem kiváncsi ránk...

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Ezek költői kérdések, nem várok rá választ :!:

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Azt még írni akartam, hogy minden betegnek gyors gyógyulást kívánok!!!

Melinda

Kép
melinda80
 
 


playgirl írta:hm, fanetta, jó, hogy téma a topikotok, hiszen ha rajtunk témáznak, arra viszonttéma van.


Hát, én azt a fél megjegyzést nem nevezném témázásnak... Egy rövid, irónikus, keserű megjegyzés volt Niki részéről. Viszont nagyon elcsodálkoztam és elkeserített, hogy ilyen durva visszacsapás jön erre felőletek... Ágyúval lövöldöztök a verebekre...

Elég nagy csalódás. :( Miért kell mindenre ugrani? Ráadásul ilyen durván? Ezekre már nem kell feltétlenül válaszolni, hiszen Ti már nem ide tartoztok... Így döntöttetek. Viszont akkor ne is járjatok vissza pocskondiázni, személyeskedni olyan stílusban ami itt nem volt szokás (csak a ti részetekről)! Ha kulturáltan jönnétek vissza nem is lenne gond, mindent meg lehet beszélni. (Hihi legalább a f@szozós hsz-én kívül próbált emberi hangnemben írni. Pedig ő soha nem is tartozott ide. Mégis megtisztel itt minket annyival, hogy normálisan ír. Egyébként tudjuk, hogy Bosek miért írta amit írt, de már a humor határain túlment. Sztem.) De ezzel csak direkt olajat öntötök a tűzre, provokáltok. Próbáljátok tönkre tenni a topikot. Nem csoda, hogy itt már nincs felszabadult beszélgetés, poénkodás, pörgés. És nem azért mert mind humortalan, besavanyodott bigék vagyunk... Személyes találkozók és egyéb kapcsolattartások alkalmával ezt szerencsére bepótoljuk.

Nagyon sajnálom, hogy ez idáig fajult... Szerintem eredetileg itt a topikban nem is hangzottak el olyan dolgok amik ezt indokolnák...
Na ennyi. Megint regényt írtam. Nem is kellett volna semmit sem reagálni, mert így megint témák vagytok és témák leszünk...

biribon
 
 


Még azt mindenképp akartam írni, hogy Andris-Ubul nagyon örülök, hogy olvashattunk rólad! Nagyon jók voltak a fotók! És iszonyú nagynak tűnsz már! :o Remélem, a sok betegséget már magatok mögött hagytátok! Édesanyáddal felváltva jöhetnétek! (Így duplaannyiszor. :wink: )

Pati te is ide dughatnád többször az orrod. :) Örülök, hogy rendeződött valamelyest a szopi!
Tegnap éjjel a szemét kutyáim megtámadtak egy idetévedő szerencséten macskát és annyira összeharapták, hogy útközben az ügyeletre belehalt a sérüléseibe. :( :cry: Éjfélkor Bp-en állatorvosi ügyeleten voltam vele. :( Pedig macska mellett nevelkedtek! Ez a szörnyű! Ugyanígy az imádott Nyulambulamat is megölték már. :( Pedig úgy próbáltam nevelni, hogy megismerjék egymást, összeszokjanak. Sokat találkoztak. Most rettegek a macskám miatt és amiatt, hogy mindig zárjam az ajtót, nehogy bejöjjenek egyszer a lakásba és amikor én véletlenül pont wc-n vagyok rávessék magukat a gyermekre. Így a nagyobbik kutyámnak gazdát keresek, mert ketten, falkában nem tudnak parancsolni a vadászösztönüknek és én azt nem tudom tolerálni. :evil:
A macska miközben a kutyák közül mentettem a bőrkesztyűn keresztül megmart. Most boncoláson van. Viszont mit gondolsz? Be kellene magam tetanusz ellen oltatnom? Orvos nagybátyám feleslegesnek tartja, egy állatorvos barátom meg azt mondta, mindenképp.

Melinda! Na, ez aztán alapos, kimerítő volt! Mint a régi Melinda! :lol: Na ha ezentúl többet jössz, akkor nem kell ennyit kínlódnod a sok felgyűlt hsz-szel. :wink:
Dorka egyéb ételekből akkor mennyit eszik? Mert látom, azért eszik gyümölcsöt, főzeléket... Miért aggódsz? Mennyi az a kevés?

Az alkoholt én is mellőzném a szülinapi babapartin.
És akkor maradunk a zsákbamacskás ajándékozásnál. Az 1250Ft-os (+-250Ft) ajándékoknál.

Szia Rima! Jó volt a bejelentkezés! :wink: Összetartunk ám! :D A szakadároktól sem szabadulunk és ők sem tőlünk. :wink: Gyere máskor is!

Na, jóccakát!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára biribon 2009.01.21 10:03-kor.

biribon
 
 


Én is baromi eltúlzottnak éreztem a másik fél (már ez is röhej) reakcióját. Azt a "nem mer jönni"-t is lehet ám sokféleképpen olvasni, pl. hogy a megromlott viszony miatt azt gondolhatják egyesek, hogy mi nem fogadnánk őket szívesen. De hát a szövegértést is tanulni kell. Mindegy. És egyetértek Biribonnal, tényleg hihi volt az egészben a legkorrektebb. Bosek humora... Nos ehhez én biztos nem vagyok elég kifinomult :shock:

Melinda: akkor majd a szülinapin találkozunk! Én is nagyon kíváncsi vagyok mindenkire, akivel még személyesen nem találkoztam.

Biribon: szegény cica... Durva, hogy már 2 kutya is milyen falkaként tud viselkedni. (Barátainknál 7 van, hát nem is maradtak meg sokáig a kecskék :cry: ) Kíváncsi vagyok, kell-e tetanusz, és hogy találsz-e helyet a nagyobbik kutyusnak.

Lusie, Juditk: ezt a sinecodot megjegyzem.... Durva a sztori.

Az én lányom rettentő boldog lesz a buborékfújóval, pezes adagolóval :)

Pápá

Kép
KépKép
nebula
 
 


Hello csajosok!

Látom, zajlik az élet. Úgy szép ;)
Bosek drága, no meg playgirl, és hihi: adjatok hírt magatokról többet, jó hallani rólatok! Hogy vagytok mostanában? Gyerekek? Súlyuk, hosszúságuk? Mennyit esznek? Időjárás felétek? Minden izgalmas részletre kiváncsi vagyok!
linocs
 
 


Melinda: egyetértek Biribonnal, gyere gyakrabban, és akkor nem kell ilyen hosszút írnod. De jó, hogy írsz! És tényleg a régi Melinda :) Ja, és köszi: Fruzska kisasszony kvázi átalussza az éjszakát, már csak reggel 5 körül kel. Nem tudom, mivel sikerült elérnem, mert csak két éjjel hagytam picit sírni (szerencsére csak 1-2 perc volt a felháborodás), az nem hiszem, hogy elég nevelő célzatú volt... Lehet, a kisasszonynak is már macerás volt a dolog ;)

Biribon: jaj, ezek a kutyák! Remélem, hogy nem kell az oltás!

Nebula: jövő héten mindenképpen ott leszünk nálatok!

Petramama: hát igen, egy 13 évesnek azért már lehet, hogy nem annyira jó ajándék a buborékfújó - no de akkor mi legyen?

Juditkecskemét: gondolom, most már nagyon várjátok ti is a tavaszt, hogy vége legyen már ennek a betegségsorozatnak... Jobbulást nektek!

Mni: egy tanulság volt ugye ;)

Rima: jó, hogy írtál! Igen, azt valahogy gondoltam, hogy nem olyan könnyű átugrani nektek a szülinapi bulira ;)
linocs
 
 


Üdv mindenkinek!

Kedves Nebula!
én megmondom őszintén, nem akartam írni, de a te hozzászólásod......hmmm szval én nem is tudom te miért vagy így kiakadva?????? :?: :?: :?:
és ne haragudj meg, de nekünk szövegértéssel nincsennek problémáink, még a hülye is levágta ebből, hogy mi volt ez a célzás!!!!
és szerintem nem kellett volna.......miért nem hagytok minket békén????
miért kell emlegetni egyáltalán minket????
Ja és igen IGAZAD van, Bosek humorához nem vagy elég kifinomult!!!! :lol: :lol: :lol:
és szerintem jobb ha nem válaszolsz nekem, mert nem vok rá kíváncsi!!!

Linocs!
bár engem nem kérdeztél, de jól vagyunk!!!! Bence iszonyat kis zsivány, cukkerfalat!!!
és szinte mindent eszik....(szinte) tejcsi az már nincs! majdnem 10 kiló.....
időjárás változó....most pill 2 fok van!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
puszi Fruzkának!!!!!!!!!
démongirl99
 
 


Ha már lúd, legyen kövér. Linocsot például azért imádom, mert konfliktuskerülő, meg amúgy is szeretem a jellemét, szóval én meg konfliktuskereső vagyok, de azért próbálok most kifinomultan reagálni. (amúgy köszi, jól vagyunk és Fruzska még mindig gyönyörű)

Nikikének keserű volt a megjegyzése, de ez a "nem mernek" nálam speciel kivágta a biztosítékot. És én így reagálok. De legalább őszinte vagyok, nem úgy mint egyesek. Petramama....és még sorolhatnám, idézni már nem tudok, de pl a hátuk mögött fikázott rendszeresen. Folytassam? A felszínes jópofi nálam bicskanyitogató és ráadásul nem térek napirendre, hogy ha én nem adok rá okot, minek vesz vki a szájára, akármilyen szinten. Meg asszem Panny és Juditkecskemét volt, aki írta, hogy volt rá példa, hogy megütte a férje, ezzel nem engem bántott meg. És az ő rózsaszín világát hányásnak nevezni és nem álomnak, az én szemszögemből szerintem teljesen reális. (nem azért mert a drog már eltompította az agyamat). De azért nehogy már magyarázkodjak hogy 10 éve kipróbáltam a füvet meg lecsúszott némi alkohol a torkomon........most jöjjek én is a szerető férjemmel, aki nem szívott el még 1 szál cigit sem az életében és keresztény..........mert így van, de ami itt történik, ahhoz nem hogy köze nincsen, de kurvára nem is érdekli, mert van jobb dolga, mint ami itt folyik! (nekem is van, de azért még belefér, mert én ugye konfliktuskereső vagyok.)

Bosek beszólása helyén volt és ahogy Nikike lereagálta, akkor meg visszamenően pláne jogos, hiszen az általa rólunk alkotott kép pont olyan. Az emberi ostobaság úgy látom határtalan.

Felvállalom hogy MNI irritál és még arra a magasabb szintre nem tudtam eljutni, hogy aki irritál, nem veszem észre. Próbálkozom, de majd ahogy öregszem, biztos sikerül.

Azt is felvállalom, hogy olvasom néha a topikot, mert azért van, akire kiváncsi vagyok, pl linocs, pumperka, szilvánusz, pété. (akire nem, el sem olvasom, de azért vannak kivételek és előre is bocsi cicuka, de pl a te ostoba megnyilvánulásaid nekem kifejezetten élvezetet nyújtanak)

Ha balhé van, ahhoz szerintem kevés vagyok, nekem úgy tanították az iskolában, ahhoz minimum 2 ember kell. Ja, de van a fránya betegség.......öööö skizofrénia, hallottam Nikike, először az okos fejedben megfordult, hogy Foster Én avgyok. (amúgy ez bók, mert jó csaj nagyon és okos is)

Ez a topik haldoklik, de erőlködjetek. És sajnálom, mert volt egy MÁS állapot, ami összekötött minket, azokat az embereket, akik együtt várták a babát, az első ultrahangfotótól kezdve..........nézzetek már magatokba. Szánalmas.
playgirl
 
 


Sziasztok!

Ez egész egyszerűen felháborító! Most már muszáj (Fanetta :lol: ) nekem is hozzászólni!

Linocs, szóval, kérdésedre a válaszom: Kristófom 9,6 kg volt január elején, amikor a doki néni mérte. Hosszát nem mérték, de néhány 80 körüli ruhát már el kellett tenni a kistesónak :wink: "Tej" már csak reggel és este van, napközben háromszor szilárdat eszik, mindenféle gyümölcsöt és zöldséget, husikkal. Az időjárásra még nem tudok mit mondani neked, ha nem felejtem el, megnézem.

Bulihelyszínt illetően, hogy ha vmi B-tervre lenne szükség, akkor intézkedem :wink: Csak szóljatok!

Már itt is van a kis gézengúz, nem lehet netezni mellette... :roll:
Jövök, ha...
Vendég
 


Mi a fene folyik itt?????
Tényleg ez a legfontosabb Nektek, betolakodó playgirl, hihi, démongirl (megjegyzem fantasztikus, intelligenciadús, szép nevek!), stb... hogy a normális (szerintetek rózsaszín) anyák topikját és hangulatát így feketítsétek? Legalább elmesélhetnétek, hogy kik vagytok. Ennyi erővel jöhetne ide "nagyágyú" névvel is valaki, csak úgy, beszólni. Mi a francot élveztek ti ezen? És ez a stílus ITT NEM KELL!!! Mi az hogy marok niki, meg MiNimális.., stb...? Ezt hogy képzelitek??? Menjetek szépen vissza és élvezzétek egymás humorát ott, ahova tartoztok. Innen önszántatokból mentetek el, akkor mit kerestek még mindig itt? Egyébként meg miért foglalkoztat benneteket egy haldokló? A szánalmatokból nem tudunk és nem is akarunk építeni! Nagy lányok vagyunk már, megoldjuk.


Más:
Petramama: Igazad van, a Nagylányaidnak ez már nem igazi. Meg kell néznünk, hogy hány tesó van 5 éves korig, és hány felette és akkor tudunk variálni. Linocs megnéznéd ha lesz egy csepp időd? Köszönöm

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


háj nullabea, "ha már az a szemét dzsim mert írni, akkor én is" 8)
playgirl
 
 


Sajnálom, hogy a Ti szemetekben mi vagyunk az ellenség. :cry:

Évi

KépKép
kvaszeva
 
 


hm Marok Niki Eszter ötlete volt, a Minimális meg fosteré. (bocs csajok) Szerintem is találó.

Lúzikám, te is irritálsz, és tök jó, hogy kikeltél magadból. Már volt értelme, király. Szerintem a drogos verő férjes megjegyzés sértőbb lehetne akár, de én pl nem veszem magamra. Nem tolakodnék be, ha nem lennénk nyíltan téma. Privizzétek le, hogy mi vagyunk a szánalmasok.........stb és akkor nincs balhé. Mit vártál, nyíltan ha fikáznak, nem fikázok vissza nyíltan. Te főlúzer, te! (találó a neved neked is)
playgirl
 
 


kvaszeva írta:Sajnálom, hogy a Ti szemetekben mi vagyunk az ellenség. :cry:
mert életképtelenek, azért.
playgirl
 
 


lüszike, a kutya nem írt volna ide, ha okosmini nem szegi meg azt a hallgatólagos egyezséget, hogy balhé lezárva, másik topik felejtős. ha azt írja a szokásos szomorú szmájlijával körítve, hogy látom a másik topikból senki nem jön, akkor még azt is gondolhattuk volna akár, hogy de kedves, hiányoznak neki a többiek. de mivel azt írta, hogy senki nem mer jönni, ez betett, mivel ez baromság, és annyira azért már ismerhetné a mi társaságunkat, hogy nem "halvérűség rulez" a jelszavunk... Kép
mindkét társaságnak megvan a maga zártja, csak a tiéteket privinek hívják. ott rommá fikázhattok minket nyugodtan (és teszitek is, ebben egész biztos vagyok), mint ahogy mi is titeket a mi topikunkban ha úgy érezzük, azt hiszem ez senkit nem zavar. de egy nyílt topikon, amit bárki olvashat, és ahova bárki írhat ott ne legyen már téma a zárt topik, semmilyen szinten, mert akkor úgyis mi is a nyílton fogunk válaszolni, és semmit nem tehettek ellene, mert nyílt ugyebár.

te nullabea, azt írod most már muszáj hozzászólnod, oly mértékben fel vagy háborodva, és ezt fékövér betűtípussal nyomatékosítod is. Kép majd leírod mekkora a gyereked, brávó. Kép

amúgy szerintem a legnagyobb sértés az a minitől jött, csak ő szépen fogalmaz, úgyhogy az fel se tűnik nektek. honnan veszi (illetve ja, tudom, a régi zártosok eltorzított, rosszindulatú sztorijaiból valószínűleg) amit rólunk és a férjeinkről ír?! én aztán nem irigylem se a férjét, se az életét, arra mérget vehet, de persze sok boldogságot nekik.

és a bosek humora meg világbajnok, sajnálhatjátok, hogy itt anno nem tudott igazán kibontakozni ilyen szempontból Kép
hihi
 
 


nem ellenség, kvaszévi, ahhoz ennél sokkal több kell

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!

Már tegnap neki álltam irni, délután, de Máté csak fél orát aludt sajnos. :( Igy gondoltam majd este folytatom, de nem volt rá lehetöségem, mert 10 ora elött felsirt és nem volt hajlandó elaludni, csak mellettem, igy mire elaludt és én megfürödtem ,már mehettem is vissza a szobába, mert ujra felébredt. Gondolom sokan vagytok igy, ahogy olvasom. Nálunk már lassan minden napos, hogy ott alszik az ágyba, vagy éjfél után nem sokkal, vagy hajnaltol. Már azon vagyok, hogy vhogy az ágya mellé költözöm, és ott alszom, mert igy egyikönk sem tud jot aludni, csak a Máté :).És éhesnek nem éhes, csak hajnalban eszik tápszert, inni sem sokat iszik éjszaka, ugy látszik ,csak a közelségünkre vágyik, de hát két lépésre vagyunk töle, és az nem elég neki :(

Pumperka: Aranyosak a gyermekeid a képeken :)

Kolyok: Jó hogy nálatok még vannak bonusz alvások, én már a másfél orának is örülök.Jó kis programjaitok vannak :)

Juditkecskemét: Örülök, hoy Nimo kezd gyógyulni :) Mi lehet most fogunk ujra beleesni, mert kezd hörögve aludni és köhögni, meg tüsszögni, amit néha csak magátol viccelödve csinál :) :(. Sajnálom a vizsgádat :(

Nebula: Jó ötlet a zabpehely én is kiprobálom, szerinted mivel még nem evett ilyet vegyek Máténak bébi zabpelyhet, vagy adhatok neki rendes felnött pelyhet?Elöre is köszi :)

Fonetta: Ismerös szitu, nálunk is ez van :)

Pepike: :( :( Sajnálom, hogy igy jártatok a hitellel. Szerencsére Máté is eszik föziket, meg most a túrót eszi nagy elánnal :) azt keverem össze neki joghurttal. Igy vitamin ügyben szerncsére nincs gondom. Meg szerencsére husit is eszik és

Kmanna:De jó hogy mondja Panka ,hogy anya :) :) ugye milyen jo érzés :) Legalább ti akkor végig alusszátok az éjszakát :) A hálozsákot, míg kicsi volt használtuk, de most rugi fölé nem hiszem, hogy eltürné, igaz van a lakásban 23 fok, igy csak reménykedem, hogy nem fázik meg.Ugy van felöltöztettve, hogy hosszu ujju body és flotir rugi, ami talán kicsit melegebb.

Luise:A dm- ben is van tápszer, ami olcso 1000 ft- ba kerül. Én kiprobáltam Máté kb egy hétig ette sajnos, mert nem izlett neki, igy mi a milupánál maradtam abbol is a gyümölcsöst eszi.Bár nem olcsó 2200- 2400 ft ba kerül.Szoval probáld ki hátha az beválik nálatok .Végül is abban is megvannak a tápanyagok.

Mezsó:Jó nagy már Blanka :) Mi majd jövöhéten megyünk méretni, én is kiváncsi vagyok hizott e vmit Máté, legutobb csak 8900 gramm volt.Pedig Máté is jo sullyal született :) de nem ohajt elhizni ugy látszik. :)

Biribon:Köszi neked is a hálozsák ötletett, de mint irtam Kmannának nem hiszem, hogy eltürné, mert ugye fürdés után ö még van hogy játszik velünk egyik szobábol a másikba mászik, igy a hálozsákban nem tudna mozogni :(. Késöbb meg nem hiszem, hogy rátudnám adni mielött elalszik, mert egyik pillanatban még bohockodik, másikban meg pihen és vagy elalszik vagy sem :).Akkor ti is ugy jártatok mint mi :( Van rendes bébipaplanunk, ami az egész kiságyat betölti, de abbol kimászik, mikor betakarom, ha vékonyabb pléddel takarom be akkor van hogy ö vele is csuszik ahogy fordul.Mindig azt nézem, hogy hideg - e a keze vagy sem.

Na ennyit erröl, ugyan is megint felsirt, ugy mint aki megijjedt, vagy fáj valamilye, igy elmentem aludni :(
Már szerda van és gondoltam talán ma betudom fejezni :) ahogy elaludt ideültem, gyorsan irni.
Minden hófordulosnak boldog hoforduot :)
Szüli és Név Naposoknak Boldogot :); utolag :)
Bocsi ha nem irtam mindenkinek, majd potolom.

Most olvasom, hogy megint megy a vitázás:( :(
Probálom majd potolni az utolso oldalakat, de most sietek:) fözni a páromnak :)
Ja szerintem is a kis muffin egy szál gyertyával lenne a jo, az is jo ötletnektartom, hogymindenki vigyen ajándékot azt be a közösbe, és mindenki huz egyet, csak nehogy egy kisfiu kislánynak valo játékot huzzon :) Mi is megyünk a buliba, de csak ketten Mátéval, Melinda volt olyan aranyos és elvisz minket a párjával.Az én párom igy itthon marad, de szerencsére nincs annyira elkenödve :)Na most megint jo sokat irtam :)Még jövök ma este remélem tudok majd irni :)

mimi80

Kép
mimi80
 
 


Mimi: szerintem most már mehet a felnőtt zabpehely, nem hinném, hogy bármi gond lenne tőle. Csak olyat vegyél, ami pl. a pluszban, lidl-ben is van, ami eleve kis pelyhekre van törve, mert azt sokkal gyorsabban meg lehet főzni, és emészteni is könnyebb (bioboltokban nem ilyen szokott lenni).
Remélem, hamar rendbejönnek az éjszakáitok.

Kép
KépKép
nebula
 
 


Mimi!
Mindegy milyen zabpelyhet veszel. Nekem van darabológépem és azzal darabolom (darálom, aprítom). Próbáld ki, valamilyen szerkezeted biztos van. (daráló, aprító, stb.)

A vitával ne törődj, a buli szerveződik ezerrel, az itteni gondok meg meg fognak oldódni... :wink:

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Az én nagyjaimat nem kell kivenni a buborékfújós csoportból. Mi olyannyira buborékfújó fánok vagyunk, hogy nyáron amíg a többiek másfél órákat fürcsiztek a Balcsiban és én kint szobroztam Zsombbal, a trafikban elmenvén szórakozásképpen nem néhány magazint vettem, hanem 3 buborékfújót. :)Húú, micsoda körmondat.(vagy csak símán összetett :oops: ) Így nem csak magamat szórakoztattam, hanem a fél partszakaszt. :roll: :lol:

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


Juditkecskemt: na ja, aki feltalálja magát, és aprít, darabol :wink:

Kép
KépKép
nebula
 
 


Dorka tul.képpen meglesz ám ajándék nélkül is (majd fújhatja a kisebbeknek a bubikat :D ). Petrának meg jöhet még a buburékfújó, ha nincs egyéb ötlet. De szívesen beszerzem a tesó ajándékokat itt a Regio-ban, vagy a Gulliverben. Régebben beszéltünk Littlest pet shop állatkákról is. Vagy ne bonyolítsuk a helyzetet?

Attól azért tartok, hogy a sok kifújt trutyitól csúszni fog minden. (Vagy csak túl parás vagyok?)

Én is tegnap vettem zabpelyhet (Holle), de még nem próbáltuk ki. Ti simán a lereszelt gyümihez keveritek?

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Petramama!
Meg kell főzni!

Judit

Kép

Kép
juditkecskemet
 
 


Látszik, hogy el sem olvastam a leírást. Csak annyit írtatok már róla, hogy gondoltam kipróbálom és tegnap a CBA-ban megláttam és megvettem. Pedig Nebula is írta, hogy megfőzi... :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
petramama
 
 


Biribon,
Ez a kutyás történet szörnyű. :( Szegény macsek. Én beoltatnám a helyedben magam, az a biztos.
Dorka gyümiből 50-100 ml-t eszik meg, de inkább jellemző az 50 ml. Utána még tápszerrel kell pótolnom. Főzelékből meg csak pár kanállal. Pudingból általában fél-1 pohárral eszik meg. Tényleg, az igaz, hogy rágcsálja a babapiskótát, meg a gyümik levét kiszívja, ha egybe adom oda Neki, szóval már arra is gondoltam, hogy jobban szeret kézzel, önállóan enni, mint tőlem elfogadni a kaját kanállal.

Linocs,
Szerintem hatással volt Fruzskára, hogy nem vetted ki a kiságyból, hanem hagytad picit sírni, lehet, megunta és föladta. Jó lenne! :)
Van úgy, hogy én se megyek be Dórihoz, mikor csak picit sír, olyankor szépen visszaalszik.

Melinda

Kép
melinda80
 
 


Ha már így napirendre került a Holle-rizs...
(És én is újra itt vagyok...) :roll:

Milyen más Holle-terméket használtok? Én ugyanis gondban vagyok a kaja-sűrítéssel. Eddig a kölespehely és a rizspehely volt a nyerő minden mást beelőzve, de jó lenne variálni még valamivel a repertoárt. Mondjuk, múltkor a védőnénim nagy szemekkel nézett rám csodálkozva, hogy én mindhárom szilárd étkezéshez más-más kaját adok Kristófnak a nap folyamán? Mert hogy ilyen kis korban még nem fontos a változatos étkezés... 8)

(10 darab gluténmentes és miegyéb követelményeknek megfelelő babapiskóta 625 Ft-ért a bioboltban meg nem annyira vonz...)

"Attól azért tartok, hogy a sok kifújt trutyitól csúszni fog minden. (Vagy csak túl parás vagyok?)" Petramama, így legalább lesz új műsorszám a tarsolyunkban, máris megkönnyítettük a szervezők dolgát a programot illetően :lol:
Vendég
 


Niki: remélem egy életre megtanultad, hogy a mer szó, akár egy világháborúhoz is elegendő indulatokat kavarhat! Leközelebb tessék szinonimákat használni pl. (hősies, hős, lapátol, belapátol, kilapátol, átlapátol , van vér a pucájában ) .

Azt azért mondjuk én sem gondoltam, hogy ilyen önismereti mélységekbe merülhet az ember egy szó kapcsán. Lássuk csak: szánalmas, humorérzéketlen....hmmmm jó, hogy jösztök, mert ilyenkor felfele toljátok a morálom. 8) 8) 8)
Összegzésképpen: jó, hogy sikerült újra szembesülni önmagunkkal, és még jobb, hogy ilyen mélyrehatóan törődnek velünk és önismeretre serkentenek az eltávozottak szellemei. Béke velük. 8)

Batyusbál: az ötlet jó, de úgy néz ki, hogy ezt a jelleget tartalékba kell helyeznünk, a köv. buliig. 8) . Bár egy pár, kisebb mennyiségű ez - az jöhet.
2500 ft. lesz kb. felnőttfejenként, és mivel nagycsaládbarát ez a rendezvény, ezért ez az összeg a több-kevesebb kisebb-nagyobb tesók számától független :D

Tortafelelős: Pumper
Jándékfelelős: Biribon
tesójándék: Lusie

(remélem vetted a hozzászólásokat ehhez a témához)
Ital: Petramama

A kaja-pia összeírás azért kellene, hogy akkor azok legyenek a hidegtálon, asztalon.

Szuper, hogy ennyire bevállalósak vagytok jányok!!!

Torta: mi lenne, ha nem egyenként sütögetnénk otthon azokat a kis fuffinokat, hanem bármilyenmásötletre vevővagyok :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára fanetta 2009.01.21 16:02-kor.

Kép Kép Kép
fanetta
 
 


Én a négykomponensű gabonapehelymixet szoktam venni a Tescoban. Aprítógéppel szétnyúzom és simán, FŐZÉS NÉLKÜL teszem bele a gyümölcsbe. Már kb. három hónapja így csinálom, nem volt semmi gond vele (kakihatásra gondolok)
Néha a főzeléket is sűrítem vele, ott a végén teszem bele és csak átrottyantom együtt. A főziket inkább barnarizzsel (Uncle B. előgőzölt, tizenöt perc főzés elég neki), és újabban durum tésztával dúsítom.

Petramama! Neked a közelben van a Gulliver??? Mert ott tényleg tök jó áron meg lehet venni a bubifújót, és nem mellékesen biztos van belőle elég. Én is oda akartam kimenni, de az hozzánk a világvége. A PEZ adagolót pedig a Metroban akartam megnézni, ha már úgyis Gulliverbe kell menni.

Az ajándékokat meg lehet oldani uniszexként.

Livi
Kép
Kép
lusie
 
 


Holle-t én forralt vízben kikeverem és zutty a gyümihez.
Kb 60 mili vízhez két evőkanál pehely, bár nekem eddig csak kölespehelyhez volt szerencsém... :?

Pumperka

Kép
Kép
Kép
pumperka
 
 


a Müllerben lehet kapni zabpehelypépet meg rizspehelypépet (hippes de máshol nem kapni) nincs benne cukor, én néha azzal sűrítek

KépKép
judit18
 
 


Sziasztok!

Buli
Nagyobb tesó ajándék- már nem jön be nálunk sem a buborékfújó. Állatos dolognak jobban örülne a fiam.
Fanetta- felnőttfejenként 2500 Ft, gondolom ahol apa jön akkor neki is.
Aprósütit szívesen viszek. Egyébként a batyus híve lettem volna én is.
Innivaló: ásványvíz, gyümilé, üdítő, Pia nem kell szerintem sem. Kölyökpezsgő esetleg?

Réka extrahisztis, múlthéten beteg volt mindkettő gyerek. Nem eszik rendesen, szinte alig tudok belenyomni tejcsin kívül valamit. Nekem eltört a fogam, szerencsére még meg lehetett menteni.
Nem kezdődik jól az évünk, sok a problémánk kicsit csúszok is lefelé.......dehát most ez van talán lesz jobb is.

Judit18
Nagyon ügyes Eszter a videón!!!! Réka még mindig csak egyhelyben áll meg, de így nem áll fel.

Kép
Kép
tündérmanó27
 
 


Köszi a sűrítéses tippeket. Attól eltekintve, hogy a fáradtság miatt enyhe diszlexiás problémáim adódtak :oops: , jól fogom tudni hasznosítani őket :lol:

Ha gondoljátok, körülnézhetek én is a buborékfujókat és az állatos játékot illetően, mert itt a közelben van egy játéknagyker, ami állítólag még a Gullivernél is költségkímélőbb (Vegaimpex, ha jól emlékszem a nevére). :roll:

Szánalmas, ahogy nyomulok, ugye? :lol:
Vendég
 


Bea: rettenetesen :D

Kép
KépKép
nebula
 
 


Sziasztok!


Obea,
hello, örülök, hogy újra írsz és jössz a buliba is! :)
A védőnő babaétellel kapcsolatos véleményén csodálkoztam, nekem a miénk már a hozzátáplálás elején azt mondta, hogy mindig próbáljak újat adni, meg napon belül legyen gyümölcs is, főzelék is, persze az újdonsággal 2-3 napig próbálkozzak.

Tündérmanó,
úgy látszik Réka a betegség után lassabban áll vissza a tejcin kívüli evésre...
Sajnálom a fogadat! A rossz dolgok után most már jöhet a jó! :wink:

Melinda

Kép
melinda80
 
 


De most akkor miért nem lehet batyus buli ha a többség azt szeretné???Vagy már előre le lett fixálva...de akkor miért lett a kérdés feltéve??

Nekem sok a fejenként 2.500...apa így tutira nem jön de lehet h én se...ne haragudjatok de nem vehetem el a srácok elől a lóvét....nekem az nem csak 2.500 lenne mert plusz a benzin,az ajándék, a torta..stb...szal lehet h valakinek fura ezt megérteni de nekünk mostában anyagilag meg kell húzni a határt..és sok más fontosabb dologra kell sajna a lóvé...itthon is kell szülinapozni...ráadásul áprlisban Krizsike szülinapja is és Márk névnapja is lesz...előtte apa névnapja,meg a farsangi jelmezek..stb...bocs :( :oops:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Batyusbálra szavazok én is.
Megértem Panny-t, abszolút igaz, amiket ír.
Gondoltam, még írok valami körmondatos fejtegetést, hogy miért, de inkább mégse. Így is egyértelmű :D
Többiek véleménye?
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: