Új privát üzeneted érkezett!

Katuci
Köszönöm a kedves fogadtatást!
Balatonfüred valóban nagyon jó hely, remélem megtaláljuk a munka terén is a helyünket!
Olyan mintha mindig is ide tartoztunk volna... béke nyugalom jó levegő... :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Szia Mamacka!
Persze, hogy emlékszünk Rád!

Nekem is feltűnt, hogy csak Andi vár újra babát. Remélem követik majd még néhányan.

Én még sosem voltam úgy, hogy a legkisebbem 15 hónapos, és nem várom a következőt.... :roll:

Boldog Húsvétot Mindenkinek!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Mamacka!
Persze hogy emlékszem rád, arra is, hogy az Istvánban szültél.
Jó lehetett kiköltözni vidékre, irigyellek érte, én is szívesen mennék oda, ha lenne munkalehetőség, vagy ha nyernék a lottón (he-he-he)

Boeske!
eredetileg mi is rögtön akartuk a köv. babót na jó, az egy évet azért kivártuk volna a császár miatt, de ilyen gadasági helyzetben. Persze ha nemkapunk bölcsihelyet akkor más a helyzet.

Többiek?

Mindenkinek Kellemes húsvéti Ünnepeket kívánok, sok locsolót, és piros tojást...

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 

 
 

Mindenkinek Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánunk, és persze sok sok locsolót :wink:

Mamacka!

Nálunk asszem nem lesz több baba :( de a többiknek: hajrá Csajok! :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Kistesó-témához:

Mi szeretnénk még egy babát, de nem mostanában. Egyenlőre beírattam Lilit a bölcsibe (egy évvel előtte már be kell, mert kevés férőhelyes és sok a jelentkező), így ha minden jól megy és lesz hová mennem dolgozni, akkor 2 évesen bölcsis lesz.
Ha előbb lenne jó munkahely, akkor mehet előbb is. Mondjuk azért nem szívesen adnám be 2 éves kora előtt, de mivel pedagógiai pályán szeretnék dolozni, ahol ugye szeptemberben kezdődik az év, ezért elképzelhető, hogy előbb menne. De akkor is csak félnaposra, mert a nap másik felében bevállalnák a nagyszülők.
Hát, nem tudom. Amilyen gazdasági helyzet van, ki tudja mi lesz.
De optimális esetben mondjuk lesz munkám (persze nem itthon, Ausztriában szeretnék dolgozni), akkor mondjuk 2 évet dolgoznék és utána vállalnánk a következő babucit.
Korban mondjuk úgy 35 éves koromig max. vállalnám a következőt. Utána nem biztos. Aztán ki tudja :)
Ha tudnám azt, hogy mindig lenne hová visszamennem dolgozni, és nem 30000 ft-os gyes lenne, meg ez a semmirevaló családi pótlék, akkor lenne 4. baba is, mert ez a nagy álmom (meg a párom is benne lenne a dologban). De most minden olyan bizonytalan, így azt mondom, hogy max. 3 gyerek.

Boeske!
Ez jó,hogy még sosem volt olyan, hogy ne lettél volna a 15 hónapos mellett terhes :)))))))) Esetleg egy negyedik??? :D

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Áldott vidám Húsvétot!

Kép


... mert legyőzhették hitvány zsoldosok
és megszűnhetett dobogni szíve,
de harmadnapon legyőzte a halált
et resurrexit tertia die...


(Pilinszky János Harmadnapon)


Kép


Boeske
És még szeretnétek?
Mi nyár végére tervezzük a következő lakó beköltöztetését!
Minimum három gyerek de még esetleg négy a cél... :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Katuci mi is kilátástalan helyzetben vagyunk, de én nem akarom ennek függővé tenni a gyereklétszámot, hiszen bármikor bármi lehet... Én azt fontosabbnak tartom, hogy érzelmileg tudjam a kicsiket vállalni... szerintem én olyan három-négy gyerek anyukája szerepre vagyok alkalmas! :) :) :) :)


Olyan csodás itt mamik! Mintha mindig is itt éltünk volna! Hihetetlen. Férjem hajóépítő én iparművész, megpróbáljuk... de hogy ez miért nem jutott előbb eszünkbe...


A pesti lakást sajnos nem sikerül se ki se eladni... szurkoljatok...

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Mamacka!
Egyébként nekem sem az anyagi része a legfontosabb, inkább az, hogy belül úgy érezzem, igen, szeretnék még gyermeket! :)
Kb. 16 éves korom óta folyamatosan úgy éreztem, hogy nekem az a legfontosabb feladatom az életben, hogy anya legyen. Annyira vágytam rá, és olyan boldog voltam, mikor 21 évesen megszületett Vikikém. Sajnos a házasságom zátonyra futott, de kaptam az élettől még egy esélyt, így megismertem a férjemet, akivel folytatódhatott az álmom :) - ami már közös álom lett.
Nagyon szeretnénk még egy babát, mindenképpen, de tényleg a 4 a szívem vágya. Valahogy úgy érzem, hogy úgy lenne teljes a család. (meg mindegyik gyerkőcnek lenne "párja" :DDDD)
A karrier egyáltalán nem érdekel, annyira csak, hogy értékeljék a munkám, szeressem, amit csinálok és esetleg a fizetésemen is meglátszódjon, hogy van is értelme annak, amit csinálok, minden szempontból. De hogy én pozíciókra vadásszak, főnök legyek, vagy hasonló, ez sosem érdekelt. Inkább, hogy anya lehessek- szívvel, lélekkel :)
Sokszor úgy gondolom, hogy kicsit ódivatú vagyok, mert az a meggyőződésem, hogy az apa "feladata" a család fenntartása anyagilag, az anyáé pedig erkölcsileg, érzelmileg - kvázi, nem egy anyának kell megkeresni a százezreket, még akkor sem, ha van lehetőség fényes karrier építésére.
Szeretnék ott lenni, amikor a gyermekeim átélik a nagy pillanataikat, nem akarok lemaradni az anyáknapi ünnepségről egy hülye határidős munka miatt, szeretnék este vidáman mesét olvasni, nem pedig meggyötörten hazaesni, majd alig várni, hogy a gyerekek már aludjanak el végre, mert éjjel még dolgoznom kell, stb.stb.stb...
Értitek biztos, hogy mire gondolok.

Na, de befejezem a filozofálást, nem akarok untatni, vagy megbántani bárkit is. :)

Jó éjszakát!

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok!

Mi is szeretnénk még gyerek(ek)et. De most több kicsivel nem bírnék, úgyhogy csak 2-3 év múlva. :D

Mamacka!
A képen lévő tojásokat Te díszítetted?

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok,

így utólag is Boldog Húsvéti Ünnepeket Kívánunk mindenkinek !! :oops:

gyerek téma
mindenképp szerettünk volna testvért Zsófinak, de nagyon hamar összejött a pocaklakó. már most nagyon szeretjük, várjuk, boldog vagyok hogy érkezik, hogy "minket választott" : ) a gazdasági helyzet és nálunk a lakás helyzet is borzasztó, de majd lesz valahogy, lakást áruljuk és szeretnénk kertes házba költözni vidékre, addig maradnunk kell, míg el nem adtuk a lakást, ez van, össze leszünk zsúfolva de remélem nem túl sokáig, Zsófinak nem lesz külön szobája, már most félek, hogy fog aludni a kicsitől...

Andi

Kép
danidaniel
 
 


Vera,

ciki-nem ciki én is lepihenek ebéd után, ha Zsófi elaludt :oops:
nagyon elfáradok a nap végére így is... szerencsére már egyre inkább totyog, emelgetés Apa feladata, én csak ritkán és keveset, nehogy baj legyen belőle

lányok,
annyira imádom, amikor mocorog, rúgdos a pici a pocakban... : ))

Kép
danidaniel
 
 


Andi!
Ne aggódj amiatt, hogy nem lesz külön szoba. Általában még jobban is alszanak ketten-hárman egy szobában. Nálunk a "nagyok" Márk 2 hetes kora óta egy szobában vannak, és nem zavarják egymást.

Délutáni alvás: az nagggyon jóóóó, kár, hogy Andrist várva már nem nagyon volt benne részem.... :wink:

Jó éjt!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk ám. :-) Csak ez a jóidő kifáraszt, mert mindig kint vagyunk és valamit kapirgálok vagy kapálgatok. Máté meg lelkesen homokozik, mászik az udvaron. Mi is tervezzük a kistesót, de mi mostanában, Most, hoyg megzsavazták ezt a csomagot sajnos nem tudom mi lesz, mert két év után nem jár semmi ha a határidőn túl vállal valaki gyermeket. Na most akkor mi van vissza kel menni dolgozni és a gyerek megy az utcára? Vagy kirúgnak mert nem megyek vissza dolgozni? Most komolyan mérges vagyok erre az egész dologra. De ugyanakkor szívesen belevágnék most egy gyermekbe. De még nem határoztuk el magunkat teljesen. Most a házfelújítás is elkezdődik május 1-el. Nem tudom mi lesz még. De szerintem majd úgyis minden jön magától. :-)

Mamacka ,

nagyon örülök, hogy végre eljöttél hozzánk megint és remélem nem csak látogatóba. Mi azt terveztük ha nyerünk a lottón akkor a Balcsi mellé költözünk. :-) Remélem megtaláljátok a helyeteket a munkában is. Örülök, hogy boldogok vagytok. Én is mindennap úgy érzem most, hogy itt a jóidő, hogy nyaralunk. :-) Mi augusztusban költöztünk ki Fótra, jó nagy a kertünk és végre akkor jövünk ki napozni vagy vacsizni , homokozni játszani a szabadba amikor akarunk nem kell megvárni, hogy elmenjünk nyaralni. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Mamacka,

jó hogy újra jelentkeztél, és nagyon örülök, hogy jól érzitek magatokat az új helyen. drukkolok lakáseladás ügyben

nem az Istvánban hanem a Szt Imrében fogok szülni, Zsófi is ott született

Vikci,
jó olvasni soraidat a kerttel kapcsolatban, mi is erre vágyunk

Andi

Kép
danidaniel
 
 


Zsófi és Marci cica
Kép

Kép
danidaniel
 
 


az semmi de mivel a lakás egy légtér és csendben kell lenni mert Zsófi még a klaviatúra csapkodására is megébred, háááááát még én is ledőlök újabban aludni... na ez a durva... :D
Röstellem, hogy csak utólag de én is mindenkinek áldott békés húsvéti ünnepeket kívánok. Viszont már most előre is, jövöhét péntekre éjjjen május eseje!!! :DDD
Nem tudom, kell majd menni a felvonulásira a Bajnainak integetni??? :DDD
Gazdasági helyzet... na nálunk ez már olyan szinten van hogy épp a minap vetettem fel - ÉN!!!! - Andinak hogy mi lenne ha anyós házát bővítenénk ki egy picit amolyan "helpjorszelf" felinggel... az milyen olyan... :D Az ingatlan egyszerűen be van punyulva... a 12-14 milliós egyedi fűtésű 2szobásokat napok alatt ellehet adni azon kívül semmit... ingatlanos mondta... most a szocpolpánik felpörgeti az eladatlan új építésűeket aztán annyi... Mondjuk szvsz őszre már helyre kellene álljon egy egészséges környezetnek, de az minket ugye nem vigasztal... :( azt hittem ilyenkorra már állni fog a ház.... 3hónap és akasszák a hóhért.... emléxem Zsófival űgy ki voltunk ütve hogy rendesen félrebeszéltünk... olyanokat hogy "napodra süt a has" és hasonlók... most meg ketten lesznek... Zsófi már önállóan tudja mit akar és mit nem, a határait keresi, a picinek meg nem lehet elmagyarázni semmit... 8 hét minimum mire el lehet kezdeni valami rendszerességet belevinni a dologba... hogy fogok én dolgozni????? hol??? hogy fogok pihenni???? Zsófival mi lesz??? Anyu hogy fog pihizni????????? Kááááááosz....

Kép
Kép
zsofiapu
 
 


Zsófiapu!
Ne aggódj előre, másodszorra minden simábban megy.
Házbővítés: mi ugyanígy jártunk. Kibővítettük a szülői házat.
Van annak előnye is: jó, ha közel a segítség. :)

Viszont kitoltok ám velem: csak 2-3 év múlva szeretnénk újabb gyerkőcöt, de ha feltesztek még 1-2 ilyen aranyos képet Zsófiról..... Annak beláthatatlan következményei lehetnek... :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Zsófiapu,

nekem még a pocakomban sincs a baba, de már ezen agyalok. Majd ti memgmutatjátok nekem, hogy hogyan kell én meg majd csak figyelek. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Utólag is mindenkinek BOLDOG ANYÁKNAPJÁT!!!

Remélem, mindenkinek jól telt a napja! :)))

Vikinél az oviban már csütörtökön megvolt az ünnepség, nagyon szép volt és megható :) Már 4. éve ovis, de minden anyáknapi ünnepségen nagyon meghatódok, és most volt először, hogy ő is elpityeregte magát :D Annyira édes volt! :D

További szép estét mindenkinek!

Kép Vikikém (középen) anyáknapján Kép nagyon átszellemült :) Kép

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok!

Dobok én is pár képet a nagyfiúról:
Kép
Kép
Teli bugyorral:
Kép
Kép

Kép

Kép
nagy vera
 
 


nagyon klasszak a képek. :-)

Viki, igazi bagy lány már. Márk pedig igazi kisfiú lett. :-)


Mi is megvagyunk. Még tart a háborús körülmény a házfelújítás miatt, de nyár végére készen leszünk. :-) Mátéka is elkezdett járni. Nagyjából ezek vannak velünk ha lesz időm én is teszek fel pár képet. :-)

Kép
Kép
hornyakmate.freeblog.hu
vikci79
 
 


Sziasztok,

aranyosak a képek : ))
nagyon kihalt a topic :oops: :cry:

pár dolog rólunk
a mai napon pont harminc hetes terhes vagyok, őrület, hogy repül az idő, nemrég még Zsófi volt ici-pici, most meg a kórházi csomagomat készítem :roll: :roll: az utóbbi két hónapban jócskán felszedtem magamra, nem lesz könnyű az elkövetkezendő 10 hét... no de nem panaszkodom...
Zsófi megkapta a 15 hós oltását, de szerencsére nem lázasodott be tőle, fantasztikus ahogy fejlődik, szinte mindent megért és leutánoz minket, szépen eszik egyedül (is), nem válogatós egyáltalán, ha jól számolom 13-14 fogacskája van, most épp a hézagokban bújnak alul. Együtt takarítunk, segít pakolni, locsolni, hozza a konyhaszekrényből a kanalat, ha szólok neki, hogy eszünk... sorolhatnám, bámulatosan fejlődik, imádom : )) nagyon apás de nem bánom, jól van ez így...már puszit is szokott adni, olyankor elolvadunk apával :D :D mindenkinek integet, imád buszon, villamoson utazni, szeret nyüzsögni, és szinte unatkozik itthon ( hogy őszinte legyek nem tudom mi lesz ha megszületik a kistesó)

Kép Kép

Kép
danidaniel
 
 


Sziasztok!

Ezer éve nem jártam erre, bocsi....
minden gyerkőc gyönyörű, mint mindig !
Rólunk: Eszti még mindig csak kapaszkodva megy, de majd megtanul egyedül is! Az ovinak mindjárt vége....nrm todom, hogy ennek örüljek-e, vagy sem....

1-2 kép a gyerkőcökről, mert már 1000 éve nem tettem fel....
reggel:
Kép
ezek a szemek :wink: : Kép
na, mi van.....: Kép Kép
játszunk: Kép
anya, te is kérsz? : Kép
sétálok a mamával: Kép

mindenkinek minden jót!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Andi!
Gratulálok!
:D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
fedi
 
 


Itt is drukk Rolinak! ++++++++++++++++++++++++

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Nagyon régen jártam erre, de mindig olyan kihalt volt a topik, vártam, hátha esetleg történik valami...:)
Aztán egyszer írni akartam kb. 1 hónapja, de 4-szer szállt el, így feladtam... A lényege az volt, hogy élesszük fel a topikot!!!!!

ANDI!
Sok szeretettel gratulálok a kisfiadhoz!!!!! Remélem jól vagytok!?
Várjuk a képeket, és a beszámolót!

Viki!
Nagyon édesek a gyerkőceid, jó lenne, ha mindenki tenne fel képeket. Bár talán ősztől majd többször ül a gép elé mindenki, mivel most a nagy meleget gondolom sokan az utcán/udvaron vészelik át, ahogy mi is!:)))

Este ha lesz időm, én is teszek képeket.

/Roliról lehet valamit tudni? Nem ő volt, aki aztán 5 nap kórház után elhunyt? -remélem nem...:((((/

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok :D :D :D

jajj, de örülök, hogy jelentkeztetek

nagyon köszönjük a gratulációkat, Bence egy kis angyal, ügyesen eszik, hála az égnek ezúttal van tejem rendesen, és Zsófi is jól fogadta a kistesót, sőt a hab a tortán, hogy a szülés is nagyon gyors volt_ férjem megint velem volt ami mindennél többet jelentett, szóval nem is tudom hogyan érdemeltem ki hogy ilyen fantasztikus családom, gyermekeim legyenek...nagyon boldog vagyok

Katuci,
mi újság veletek? (várom a képeket)

Többiek?

Kép Kép

Kép
danidaniel
 
 


Sziasztok!

Nem hiszem el.... nekem is elszállt 2x az üzenetem... :twisted:

Szóval, újra:


Andi! Gratulálok a gyönyörű nagyfiatokhoz! Sok boldogságot kívánunk!

Katuci! Hát hiába vártam a képeket… De még várom!

Viki! Írni akartam neked anno, hogy Barni sem akart elindulni, de gondolom, már rég túl vagytok ti is rajta… Egyszer összefuthatnánk Pécsett, oda jár a férjem fősulira, s időnként elkísérjük.

Tetszenek a képek! A régiek is, így folytatom a sort, hátha kedvet kap valaki….

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
Kép

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Sziasztok!

Andi!
Bence aranyos fiúcska!

Szilvi!
A barackevős kép..... Az csúúúúúúcs!

Nálunk zajlik az élet, nem unatkozom. :D
Májusban volt egy kis izgalom, na meg 2 pozitív HCG teszt, de amilyen váratlanul jött négyeske, olyan váratlanul el is ment. Kivételesen nem bántam. :oops:
Aztán kórházban is voltunk, Barnának a sérvét műtötték.
Július elején meg felvételiztem, remélem életemben utoljára. (Szerencsére sikerült. :) )

Majd keresek képet a fiúkról.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

De, sajnos ő volt Roli! Peti topiktársa :cry: a 2005 ősziekben.

Andi!

Gratula a kisfiadhoz, és sok sok boldogságot családnak! :)Gyönyörű baba!

Szilvi!

Én nem vagyok ellene hogy talizzunk :wink: szólj, hogy mikor jönnétek, és összehozzuk!

mennem kell, mert ciciigény van, amúgy még mindig nem jár a csajom...................................

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szilvi!

Édes kisfiú Barnus! Tényleg, ő mikor kezdett járni? Eszti még nem mer elengedni, de vezetgetve gyönyörűen megy, sőt ha elengedjük és apa várja kis távolságra akkor már megy 6-7 lépést egyedül, de ennyi. Orvos szerint normális, majd elindul, ha biztonságban érzi magát.

Boeske!

Hűűűűűű! Nálatok tényleg zajlik az élet! Hogy viselte Barna a műtétet? Jól van már?

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Csak gyorsan egy-két kép, aztán később majd jövök!:)

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

A képek nem a legfrissebbek kb. 1-2 hónaposak és telefonnal készültek, ugyanis sikeresen leejtettem a fényképezőnket...:))))
Az újabb képek a telefonomon vannak, de az átjátszó kábelt Lilike sikeresen eltüntette, ha előkerül felteszem azokat is.:)

Amúgy jól vagyunk, Lili még mindig szopizik, elég sokszor, nagy huncut lett, sokat bohóckodnak Vikivel.
Nagyon beszédes, rengeteg szót használ és mindent utánunk mond - egy kis papagáj lett belőle. :D
Viki ősszel kezdi a sulit, augusztus közepén megyünk nyaralni.
Én közben lediplomáztam, szóval most egy kicsit fellélegeztem, aztán most ezerrel munkát keresek, mert februárban szeretnék újra dolgozni.

Majd este átolvasom mindenki bejegyzését és akkor majd írok, meg kérdezek többet én is!:DDD

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Katuci!
Iskolakezdés? Hú, az izgalmas.
Aranyosak a lányok.

Viki!
A sérvműtét nem viselte meg Barnát. Jó előre elmagyaráztuk neki, (meg el is játszottuk), hogy mi fog történni. És nem voltunk sokat kórházban, fél 12-kor műtötték, 5-kor már itthon voltunk.
3 nap múlva már biciklizni akart. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Boeske!
Azért még sem lehetett egyszerű 3 gyerekkel, még ha csak keveset is voltatok kórházban. De az a lényeg, hogy már jobban van!
Igen, a barackevős nekem is nagyon tetszik, ráadásul saját termés!

Viki!
Ne izgulj! Én már semmin sem izgulok… Május 5-től megy úgy, hogy ha nem veszi észre, hogy nem fogjuk. Ha észrevette, rögtön leült. Június 19-én mondtam neki, menjen oda a tükörhöz. Rám vigyorgott, odament, azóta imád menni! Másnap már úgy ment, hogy közben ivott csőrös pohárból. Egy hét múlva már szinte szaladt. Ő is tudott menni, csak félt. Biztos Eszter is beindul a napokban, aztán megállítani sem lehet.
:wink: :lol:

Katuci!
Nagyon sokat nőttek a lányok! Jók a képek, csajok pedig még mindig szépek. :wink:

Úgy látom, a szopi még sok helyen megy... Éjszaka is????

Sziasztok!

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Akkor kezdem az elején!:)

Andi!
Bence nagyon édes, olyan furcsa ilyen pici babát látni, pedig még Lili is picinek számít, de mégis olyan nagy már...:)
Örülök, hogy jól megy a szopizás és hogy a szülés is úgy alakult, ahogy szerettétek volna!:DDD Természetesen várunk még képeket!:)

Viki!
Biztos hamarosan elindul Eszti, ne aggódj, nagyon sok gyerekről hallottam, hogy 18 hónaposan indult el!
A keresztlányom már elmúlt 16 hónapos, amikor egyszercsak valamiért odament, addig meg még vezetgetve sem akart járni! A szülei már halálra aggódták magukat, de ő ilyen típus, mindent később csinált, mint más.

Szili!
Barnus nagyon édes, igazi kis huncut!
Köszönjük a dicséretet a lányok nevében!:)))

Boeske!
Nem semmi lehetett azért ez a műtét dolog, mégha csak fél napot voltatok is kórházban. Éppen elég lehetett megszervezni a gyerekek felügyeletét... És hát 4-eske jelentkezése sem lehetett gondolom egy leányálom, de úgy látszik a sors elrendezi a dolgokat helyettünk is... Amiatt pedig, hogy váratlanul ért és te nem örültél igazán, ne pironkodj- éppen elég neked most a három gyerkőc, és ezt biztos tudta a jó Isten is.:)
Igen, kezdjük a sulit, én már jobban izgulok, mint Viki, mert nem viszi túlzásba az iskolavárást...:))) Én nagyon szerettem iskolába menni, most is, amikor megvettük a tanszereit, szerintem engem jobban érdekelt, mint őt...:DDD De azért úgy gondolom, nem lesz gond, mert nagyon jó eszű, az óvodában állandóan dicsérték, hogy milyen ügyesen oldja meg a feladatlapokat, meg milyen tájékozott, stb. Mondjuk tényleg, a szókincse az bámulatos, sok felnőtt megirigyelhetné, és állandóan kérdez, minden érdekli és meg is jegyzi a válaszaimat...:) A memóriája nagyon jó, tök sok régi dologra emlékszik.
Egyszer azt mondta, mikor nem emlékezett egy 2 nappal azelőtti dologra, hogy "tudod anya, a hosszútávú memóriám sokkal jobb, mint a rövidtávú..." Szétröhögtük magunkat:DDD

Szopi: nálunk még nagyon megy, éjjel is nappal is... Nappal Lili megfogja a kezem és leültet a kanapéra (kedvenc szopihely) és közli, hogy anya cici... Nem tudok ellenállni, olyan édesen kéri:)))
Éjjel általában 1-2 alkalommal kel fel, de néha beiktat egy éjféli cicizést is.
Ha beviszem a vizét, akkor először megissza azt (kb. 3 dl-t), majd közli, hogy "CICIM"= ez már az enyém, azonnal ide vele:DDD, és szopizik, mintha mi sem történt volna...
Vagyis nem szomjas, hanem engem akar.:) De ez engem nem zavar, még van idő leszoknia, szóval nem aggódom.
Ha őt ez megnyugtatja, ám legyen. Mondjuk nyilvános helyen is állandóan rájön az "ihlet", de ott azért elterelhető a figyelme.
Bár legutóbb búcsúban voltunk és nem akartunk korán hazajönni, gondoltuk majd csak elájul, aztán alszik a babakocsiban, de nem így lett, a büfé sátorban meg kellett szoptatnom és úgy aludt el...:))) Mondjuk nagyon diszkrét volt, nem ordibált érte és 5 perc után már szunyált. Így senki nem vette észre, azt hitték szimplán altatom.

Viki 16,5 hónapig szopott, de ő akkor azt csinálta, hogy nappal egyáltalán nem kérte, sőt el is utasította, de éjjel 8-10 alkalommal rácuppant. Totál kivoltam, így inkább leszoktattam. A drasztikus módszert kellett választanom, mert a fokozatosság nem ment, így egyik nap volt cici, másnap nem. Mondjuk aznap éjjel a mamával aludt és nem volt semmi gond. Utána 1-2 napig kérdezgette, aztán elfeledkezett róla (bár ez nem teljesen igaz, mert utána sokáig olyan furcsán nézett rám...)

Na, most jó sokat írtam, ti jöttök!!!:DDDD

Jó éjt!

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy ennyien írtatok, folytatom akkor a sort!

Andi!
Gratulálok a kisfiadhoz, igazán szép kis legényke! Zsófi meg kész kishölgy lett amióta utoljára láttam!

Kata!
Ne bánd, hogy szopizik, Márk 14 hónaposan leállt róla (egyszerűen kiröhögött amikor elővettem a cicit, aztán eltolta), nekem néha hiányzik, mert bizony könyebb volt elaltatni vele.

A tápszergyártók viszont ha így folytatja rajtunk gazdagszanak meg: napi 2-3-4 alkalommal kell neki, a rendes kaját főleg most hogy megint jön a foga (13-14.) elutasítja, igazából csak a pépeset eszi meg most.

Rólunk röviden:
Márk hál istennek nagyon eleven gyerek (bár amikor 55-szörre kiabálom neki, hogy lassan, akkor időnként visszasírom amikor még totyogott).
Folyton rohangál, ebből kifolyólag esik is eleget (ahogy a mellékelt képeken is látszik). Nagyon önálló típusú gyerek, szeret mindent maga egyedül csinálni, van is sokszor ebből hiszti, főleg amikor nem akarja, hogy fogjuk a kezét az utcán (muszály, mert mindig kirohan az úttestre).
Éjszakáink még mindig rapszodikusak, sokszor átalussza őket, de ha felkel, akkor minimum 3-4 órát fenn töltünk (sajna ez is gyakran előfordul).
A hisztikorszak amit emlegetnek a "szakértők" igazából most kezdődött el, de majd túléljük ezt is!


Rakok pár képet én is:
Kép
Kép
[img]
Kép
Kép
Kép

Bocs ha kicsit sok voltam, puszilok mindenkit:

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!

Vera!
Hová tűntek a fodrocskák??? :roll: Nagyon megnyurgult Márk! (Bár egy kicsit megnyugtató, hogy nem csak Barni nem akar enni... :oops: :roll: ) De még mindig jól néz ki! A futkosás miatt nem irigyellek... Barni szerncsére nagyon szófogadó, de ő is szeret egyedül menni...

Katuci!
Hogy sikerült megoldani Vikinél a leszoktatást?
Barni volt mostanában beteg, 1 napig nem szopott, de aztán bepótolta... Éjjel én is 4-5 ször kelek, +este+reggel cici. (Van, amikor reggel 2 órán keresztül, 2.3 percesek, cserélgetve, 5 perc pihenőkkel....).
Jó, időnként a déli alvás előtt is kiköveteli... :oops: De gyümölcsön és kakaón kívül csak 3-4 kanálka kaját eszik... Ez nagyon kevés! Ráaadásul jobb lenne, ha nem szopizna, mert meg szeretném műttetni a melleimet. Kiskorom óta nagyok, de most már hatalmasok, s jó lenne még az idén, amíg a tb támogatja... :oops: nincs 650 ezer forintom rá... :oops: :roll: A hátam pedig alig bírja... Szóval, nagyon érdekelne, hogyan oldottátok meg.

Viki! Ha minden igaz, szeptemberben megyünk.. Úgyis egyeztetünk addig.. De azért elküldhetnéd priviben a telefonszámodat..

Sziasztok!

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Szili!
Tényleg támogatja a tb a mellműtétet? Én is hasonló helyzetben járok, nekem is sokszor fáj a hátam!
Van erre valami szabály, hogy hányas mérettől lehet? Ja és még egy kérdés, ha megműtteted a mell mirigyállománya nem sérül?
Éjszakai felkelések: mióta leálltunk a szopival azóta lényegesen kevesebbet kel fel (igaz ha felkel akkor sokszor órákig fennvan), de nemrég rájöttünk a nyitjára mit kell csinálni (előtte órákig játszottunk, meg meséket nézettünk vele):
Gyorsan megcsinálom a tápit ha felkel, odaadom neki, és teljes sötétséget csinálok! Mire megeszi általában visszaalszik, ha nem akkor meg visszaaltatja magát (még mindig a fejét veri a matrachoz ehhez).

Vera

Kép

Kép
nagy vera
 
 


Sziasztok!
Vera!
Ha arra vagy kiváncsi: sajnos nem lehet majd szoptatni... legalábbis nekem ezt mondták. Ha érdekel, szólj, írok bővebben priviben.
A tb támogatást plastikai sebész meg tudja mondani személyes találkozás alkalmával. Azt hiszem, hogy a kivevendő súlynak a teléjes testsúly 0,5 %-ának kell lennie. Nem emlékszem, hogy összesen, vagy mellenként... Én ugyanis nagyon benne vagyok.
De most még gondolkodom. Voltunk Tapolcán, ahol beültették Barnit, s még megvannak a "kistesók", csak nem tudom, szoptatás alatt elvégzik-e. Ilyenkor csak ösztrogént kell adni.
Tehát: nagyon itt az ideje a leszoktatásnak. Számomra... Most múltam 35, s később már nem hiszem, hogy belevágnék.
Bocs, ha hosszú voltam...

Viki!
Megkaptam a telefonszámot! Jelentkezni fogok! Köszi!

Másik Vikivel mi újság???

Sziasztok!

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Szilvi!

Én kb. 1 hete álltam neki a leszoktatásnak. Ha érdekel, majd beszámolok róla, hogy megy.
Nem gondoltam volna, hogy ilyesmire fogok vetemedni, de már elegem lett, hogy éjszaka is 3-4x követeli Andris. Próbáltam finoman visszafogni, csökkenteni a szoptatások számát, de nem ment. Szóval drasztikusabb lépésre szántam rá magam, csak este elalvás előtt szoptatom meg, egyébként nem. Aztán majd ezt is elhagyjuk lassan. És talán 1-2 hét alatt elfelejti a dolgot. :oops:

Elismerem nem túl szép eljárás, de nekem már nagyon nem volt jó.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

egy kis Balaton:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Szili!

várom a hívásod! Remélem összejön egy tali!

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Sziasztok!
1 hete jöttünk meg nyaralásból, dobok a végén majd pár képet én is.

Viki!
A gyerkőceid változatlanul nagyon édesek, Eszti egy igazi kis huncut a képek alapján! :))) (már az iwiw-en láttam a fotóitokat!:D)

Vera!
Márk nagyon aranyos, olyan kis vagány fiúcska, és hát a nyomok a homlokán... :lol: Nem semmi lehet, ha ilyen sebeket csinál magának!:)
Szopi: nem bánom, hogy Lili még szopizik, mert sokszor tényleg könnyebb így megoldani a "rizikós" helyzeteket. Mondjuk utána én is valószínűleg bajban leszek az altatással, de úgy számolom, arra mire leszokik a ciciről már kb. úgyis bölcsis lesz, talán ott majd megszokja, hogy anya nélkül is mennie kell a dolognak.:)

Boeske!
Ne vádold magad, a cicizést addig kell folytatni, amíg a mindkettőtöknek öröm. Ha már fáradt vagy, amit nem csodálok:), és nehezen viseled, hogy ennyiszer szopizik, pláne éjjel, akkor abba kell hagyni. Mert ez már csak nyűg, mégha fáj is kimondani.
Én Vikivel voltam így, már írtam asszem, hogy ő akár 8-szor is kérte éjjel - mit kérte, kiszolgálta magát, vagy ordibált érte...-, nappal meg nem igazán akarta, így hát úgy döntöttem, hogy nem óhajtok kikészülni, úgyhogy egyik este megszoptattam elalváskor és átköltöztettem a mama mellé... Érdekes módon nem kelt fel éjjel.
Utána pedig már nem adtam neki többet, nagyon nehéz volt, neki is, meg nekem is, de muszáj volt, mert az én idegeim már a plafonon voltak, hulla fáradt voltam, Viki pedig szintén, mivel éjjel műsorozott, és nappal is csak egyszer aludt.
Szóval, szerintem ne aggódj, ezen egyszer mindenkinek túl kell lenni.
És azt hiszem, a babák többségét csak "drasztikus" módon lehet leszoktatni, főleg, ha 1 éven túl is szopiznak. Mert egy 6 hónapost gondolom könnyebb leszoktatni, neki ez még nem "életforma" akkor :)))

Szilvi!
Szerintem nálatok is a hirtelen abbahagyjuk lesz a nyerő módszer. Biztos, hogy Lilit is majd így tudom leszoktatni, mert magától nem hiszem, hogy abbahagyná...:DDD

Ma kaptuk meg a 18 hós oltást, még nincs láza, remélem nem is lesz. Legközelebb már csak 2 éves vizsgálatra kell menni, úgy örülök, hogy vége ennek a sok szurinak, most 6 éves koráig nyugi van...:)

Akkor jöhetnek a képek:

Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok!

Katuci!

Szépek vagytok! :)
Remélem nem lesz láza Lilinek, Esztinek sajna volt 38.3 , majd egy egész napon át, de ő a Prevenárral együtt kapta a 18 hóst, és állítólag az csinálta alázat, nem a kötelező :roll:
Amúgy Eszti is szopik még, nem is keveset, éjjel is, és tök erőszakos, majd letépi a ruhámat, ha úgy gondolja, hogy neki cici kell! :shock: :roll: :? nem tudom, hogy fogom levakarni magamról. Petinél Eszti megoldotta , mert ott MUSZÁJ volt, így 3 nap alatt megszokta szegény, hogy nincs tovább.

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Viki!
Sajnos Lili belázasodott éjjel 3-kor, meg délelőtt is magas láza volt, aztán a délutáni alvás után újra jól volt, mint akit kicseréltek. De addig nagyon rosszul volt szegénykém :(
Hát úgy látszik ezek a 2008 elején született fiúk-lányok ilyen cici-követelők! :lol: :lol: :lol:
Nálunk is úgy van, hogy már húzkodja a melltartóm, és még az sem mindegy, hogy melyikből kap... ha nem tetszik, közli, hogy "másik cici" :DDD
Szóval nálunk is lesz gond a leszoktatással, de amíg tudom, hogy itthon vagyok nem bánom, csak nagy valószínűséggel februártól megyek dolgozni, arra pedig jó lenne, ha nem úgy esnénk be a bölibe, hogy előtte nap még volt cici, aznap meg már nem...

Most megyek, mert ez az éjszakai láz (1,5 órán keresztül fent voltunk családostul és Lilikével beszélgettünk, mert csak úgy nyugodott meg a kúp után) teljesen kimerített...:)

Jó éjt!

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Sziasztok!
Viki, Katuci!
A ti gyerkőceitek is nagyon megnőttek! (Tudom, hova megyünk maj udvarolni... :wink: )

Viki!
Elméletileg szept. 19. szombaton megyünk, ha fél órányi időt tudtok szakítani ránk...

Köszi mindenkinek a szopihoz a hozzászólást! Döntöttem: itt az ideje, így elkezdtem. 26-án hajnal 3-kor történt az utolsó szopi!!! :D :shock: Hihetetlen, milyen jól tűri! Tegnap voltunk oltáson, most is lázas a drága, és még így is túlvészeltük cici nélkül! Igaz, ha felkel éjjel, lemegyünk a nappaliba, s vagy gyümölcslevet, vagy kakaót kap (majd áttérünk vízre, csak ne legyen hirtelen túl sok új dolog). Amikor visszamegyünk, kéri a cicit, szinte lehúzza a hálóingemet, elmagyarázom, hogy fáj a cicim és különben is most ivott nagyot. Háttal magamhoz húzom, simaogatom és elalszik.
Ha valaki ezt mondta volna, nem hiszem el. Csipkedte a ruhám, követelőzött, váltogatta a ciciket... Ez csoda! Bár, este nem mehetek látótéren kívül, s az ölemben alszik el. Más nem veheti fel. De úgy gondolom, ez bőven belefér.

Boeske!
Engem érdekel ám, hogy megy a leszoktatás!

Sziasztok!

Szilvi

Szilvi

Kép
szili74
Bugyi
 
 


Még ezeket a képeket meg akartam mutatni:

Kép Kép Kép Kicsi volt az ágy...:))

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 


Hűűűű! MIcsoda meglepetés!!! Így felééedt a topik??? Na, majd igyekszem visszaolvasni... Addig is várom a tippeket, hogyan lehet 24 órába 36-ot beszuszakolni.... :oops: :D
Puszi mindenkinek!!!!

meri
 
 


Szia Meri!!!!!!!!!!!!!! :)))))))))))))))))))
Jó, hogy te is jöttél, dobhatnál fotókat!!!! Persze, csak ha befér a 24 órába! :lol:
Egyébként rövid a nap, tényleg. Sokszor úgy elmegy, hogy észre sem veszem... És nem jutok sokszor semmire, vagy ha nekiállok valaminek, tutira nem tudom befejezni...

Viki elkezdte a sulit, nagyon jól érzi magát, ez a 3. nap. Az első napon azt mondta, hogy szuper volt, nem akart hazajönni, nagyon szívesen megy. Remélem, így is marad!:DDD
Már kapott egy piros pontot is, olyan büszke volt magára!:)
Az első napot én itthon végig izgultam, gyomoridegem volt, állandóan rá gondoltam, hogy vajon most mit csinálnak, hogy érzi magát, stb.
És úgy örültem, amikor mentem érte és olyan örömmel újságolta, hogy mi történt.
Ma kapnak először házi feladatot, de napközis, így gondolom, megírják ott. Mondjuk jó lenne, ha hétvégére adnának itthonra is, mert muszáj lesz képben lennem, hogy mivel hol tartanak. Ha mindig ott megírnak mindent, tutira nem akarja majd itthon elővenni a cuccait...:)

Most megyek, mert közben Lili teleragasztotta a karomat matricákkal, már lassan letépi velük az összes szőrömet.:D

Szép napot!

Kata
Kép
Kép
Kép
katuci81
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: