Új privát üzeneted érkezett!

SZIASZTOK!

:D :D :D :D
Vendég
 


Szia!

Nem írsz le valami finomságot?
Vendég
 


Sziasztok!
Ez az egyik kedvenc tortája a páromnak és nekem is! :)

Túrótorta

Hozzávalók:
-12,5 dkg Rama
-30 dkg cukor
-1 cs. vaníliás cukor
-3 tojás
-fél kg túró
-2 cs. zselatin
-2 dl forró tej
-2 nagy pohár tejföl
-4 ek. porcukor
-1 cs. Alsa gyümölcskocsonya

Elkészítés:
1.lépés: A Rama-t,a porcukrot, a vaníliás cukrot habosra keverjük;majd a tojásokat is hozzáadjuk. Majd a túrót is hozzáadjuk és alaposan kikeverjük.Ezek után a zselatint 1 dl vízzel felengedem, majd ráöntöm a tejet,majd ezt a túrós masszába öntöm és jól elkeverem. Ezt a túrós masszát kivajazott kerek tortaformába öntöm és beteszem a hűtőben.
2.lépés: A tejfölben elkeverem a porcukrot. A zselatint 1 dl vízzel feloldom és felmelegítem,majd beleöntöm a tejfölbe és jól összekeverem.Majd hűlni hagyom(langyosra).Ha kihűlt ráöntöm a túrós masszára és vissza teszem a hűtőbe.
3.lépés:A gyümülcskocsonyát megcsinálom,majd hűlni hagyom addig amíg el nem kezd kocsonyásodni.Ha kihűlt ráöntöm a masszára és hagyom állni a hűtőben míg meg nem dermed.
Vendég
 

 
 

Ez a párom kedvenc túrós sütije:

Mirinda szelet

Tészta:
78 tojás sárgája
7 ek. porcukor
1 cs. sütőpor
1 dl olaj
2 ek. olaj
5 ek. liszt
7 tojás felvert fehérje

ezeket összekverem, zsírpapírral kibélelt tepsibe öntöm és 180-200 fokon tűpróbáig sütöm.

Töltelék:
1/2 kg túró
vaníliás cukor
5 ek. porcukor
20 dkg. Ráma.
ezeket megint összekeverem és a kihűlt tésztára kenem.

Teteje:
7 dl szénsavas narancsos üdítőital
2 cs. vaníliás puding
4 ek. cukor
a pudingot a cukorral és egy kevés itallal összekeverem és a rotyogó narancslébe öntöm és megfőzöm, mint a rendes pudingot, vigyázni kell vele, mert hamar odakapja. Mikor kezd hűlni a massza, nagyon hamar köt, ráöntöm a túró tetjére, ha megszilárdult és kihült szeletelhető.


Kevert süti

4 egész tojás
1 bögre cukor
1 bögre olaj
2 bögre liszt
1 kávéskanál sütőpor 1 kk. szódabikarbóna
kakaó
fahéj
sok darabolt mindenféle gyümölcs.

ezeket összekeverem száraz sima tepsibe öntöm és 180 fokon sütöm kb. 20-25 percig.

Kép
Kép
bbeti
 
 


ez nagyon jó hogy megnyitottátok én sajna nem tudok sütni de szerintem innen nagyon sok fincsi receptet kipróbálhat a párom :):):): Ja és ha csoiináltok szerintem tegyetek fel hozzá képeket is ugy lesz a tuti :):):):):

nika70
Salgótarján
 
 


Ünnepi leves :D

Hozzávalók:




1 csirkemell

20 dkg vegyes zöldség

1 kis fej vöröshagyma

2 db erőleveskocka

5 dkg margarin

2 evőkanál liszt

2 dl tej vagy 2 dl tejszín

2 tojássárgája

egy csomó petrezselyemzöld



bors



Elkészítés: Két liter vízben feloldjuk az erőleveskockát, hozzátesszük a megtisztított zöldséget, a vöröshagymát és a borsot. Amikor a leves forrni kezd, beletesszük a csirkemellet, és fél óráig főzzük. Közben a margarinból világos rántást készítünk, felöntjük a 2 dl tejjel, és a leveshez öntjük, tovább főzzük kb. 20 percig. Ízlés szerint tovább ízesítjük. A csirkemellet kivesszük, felszeleteljük. A tojássárgát tűzálló tálra tesszük (de ki is lehet hagyni), és állandó kevergetés mellett ráöntjük a levest. A hússzeleteket visszatesszük a levesbe, megszórjuk petrezselyemzölddel, és forrón tálaljuk.

Megjegyzés:
Nagyon egyszerű, mégis finom ünnepi leves. Ki lehet hagyni a tejszínt és a tojássárgát is belőle, úgy is finom.


Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Nagyon jo ez a topik lanyok, majd en is irok finom gorog recepteket. (Ja es irjatok turo nelkuli recepteket is -bar imadom- de itt nincs, nem ismerik :(

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Réteges puding :lol:

Hz:


2-3 féle fözös puding

k.cukor

bármilyen gyümölcs

tej

tejszínhabpor

mandula díszitéshez


Elkészíted a 2-3féle pudingot. Én vaníliát és epret csináltam. Mikor egyik kész lett,rögtön eladagoltam poharakba. Utána megszórtam sárgabarck darabokkal,és ahogy kész lett a másik puding azt is ráöntöttem.

Tálalás előtt tejszínhabot teszek rá,amit mandulával szórok meg.

Jó étvágyat!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Joghurtos szelet:

Hozzávalók:


1 db tojás, 25 dkg cukor, 3 dl joghurt, 25 dkg liszt, 1 cs. sütőpor, meggy, vagy barack befőtt.



Elkészítése:


Az egészet összekeverjük, és vajazott, lisztezett, kicsi tepsibe öntjük. A tetejére meggyet, vagy bármilyen gyümölcs befőttet szórunk. Sütőben 180 (hőlégkeveréses sütőben 160) fokon, 30-35 perc alatt megsütjük. Ha kihűlt, vaníliás porcukorral megszórjuk.

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Rakott palacsinta:
Hozzávalók:

10-15 palacsinta

A töltelékhez:

25 dkg áttört tehéntúró

1 csomag vaníliás cukor

1 tojás

kevés reszelt citromhéj

5 dkg mazsola

Az öntethez:

1/2 l tejszín

2 evőkanál cukor

1 csomag vaníliás cukor

kevés tej

baracklekvár

darált dió

Elkészítés: A töltelék hozzávalóit összekeverjük, az öntet hozzávalóiból tejfölsűrűségű masszát készítünk. A palacsintákat megtöltjük a túróval, feltekerjük. Egy tűzállótálba fektetünk egy sor palacsintát, baracklekvárt kanalazunk rá, megszórjuk dióval, és meglocsoljuk az öntettel. Addig folytatjuk a rétegezést, amíg a palacsinták elfogynak. A tetejére tejszínes öntet kerüljön. Előmelegített sütőben 15-20 perc alatt készre sütjük.
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Boszibaba: isteniek a képek meg a receptek is jó kis könnyen elkészíthetőek :)

nika70
Salgótarján
 
 


Na én is leírok egy receptet,ma csináltam először de nagyon fini lett!!!
6szelet karaj,0.5kg hordós káposzta,kolbász(fél szál),bacon szalonna-6szelet,tetszés szerint:borsó,répa,krumpli.

A húst kiklopfolom,hogy szép nagyok legyenek(besózóm és 1óra pihi)Ezután kiterítem a húsokat és befedem káposztával(lazán)majd egy kis kolbászt 5-6cm beleteszek és így feltekerem a húst(a lényeg benne)ezután egy csík bacon szalonnával még körbetekerem.
Én pataki tálban készítettem:alulra a megmaradt káposzta,ráteszem szépen sorban középre a göngyölt húst,oldalára tettem:borsó,répa krumpli.Aláöntöttem 1dcl vízben feloldott ételízesítőt(de jó a húsleves leve is)1óra fedéllel,majd egy jó fél óra fedél nélkül!Jó étvágyat!

KépKép
vicuska
 
 


Tejfölös lecsó :lol:
Ez az egyik kedvenc ételem,a mamámtól tanultam.


Készíteni kell lecsót ahogy szereted,tehetsz bele kolbászt is,jó ízt ad neki. Utána teszel bele 1 kanál lisztet és 2-3 kanál tejfölt. Kicsit összerottyantod. Ha kész egy pici cukrot és ecetet raksz bele és kész is.

Tésztával tálaljuk!
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sajtos muffin
Hozzávalók:


2 csésze liszt
1 csomag sütőpor
1 evőkanál cukor
2 teáskanál só
2 tojás
1 csésze tejföl
½ csésze olaj
kb. 15 dkg sajt
½ csésze tej



Elkészítés:


A sütőt előmelegítjük 180 °C-ra, a muffinformákat papírral kibéleljük.
A sajtot lereszeljük.
Egy tálban elkeverjük a lisztet, a sütőport, a cukrot, a sajtot és a sót.
A tejfölt simára keverjük a tojások sárgájával és az olajjal, majd hozzákanalazzuk a lisztes keveréket felváltva a tejjel.
A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, és hozzákeverjük óvatosan a masszához.
A tésztát a formákba töltjük, és kb. 20 perc alatt készre sütjük.
Amikor kisült, a muffinok tetejére teszünk egy-egy kis kupacnyi reszelt sajtot és még 1-2 percre (csak hogy éppen ráolvadjon) visszatoljuk a sütőbe.



Tipp: Trappista sajtból is finom, de kicsit megbolondíthatjuk, ha fele-fele arányban keverjük a trappistát füstölt sajttal.

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


1/2 csésze olaj és 1/2 csésze tej :D

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Meggyes-pudingos álom :lol:
Hozzávalók:


25 dkg vajat 25 dkg cukorral habosra keverünk, 6 tojást, 35 dkg lisztet, 1 csomag sütőport adunk hozzá, simára keverjük.




Elkészítés:
Felét egy nagy méretű tepsibe kenjük, a másik felébe 2 evőkanál kakaót keverünk, majd a sárga tésztára kenjük. A tetejére 1-1, 5 (nagy) üveg meggyet szórunk és megsütjük. 1, 5 vaníliás pudingot megfőzünk, kevergetve hűtjük, majd 25 dkg vajjal habosra keverjük. A krémet a kihűlt sütemény tetejére simítjuk, ha megdermedt, csokimázzal, csokireszelékkel vagy szitált kakaóval díszítjük.

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Hát hoztam én is valamit ide a sok finomság közé.

ABBAHAGYHATATLAN CSIRKE

1 kg csirkemell
5 evőkanál liszt
1 teáskanál pirospaprika
1 mokkáskanál majoránna
1 mokkáskanál őrölt fekete bors
1 teáskanál só
2 gerezd fokhagyma
késhegyni őrölt köménymag
10 dkg reszelt füstölt sajt
1 nagy fej vöröshagyma
2 dl tejföl
4 evőkanál vaj

Elkészítés: A megtisztított csirkemellet feldarabolom, megmosom. A lisztet a fűszerekkel és az apróra vágott fokhagymával összekeverem. A húsokat beleforgatom és egy kivajazott tepsibe egymás mellé rakom. A megmaradt fűszeres lisztet a tetejére szórom. Rárakom a felkarikázott hagymát, megszórom reszelt sajttal, majd olajjal elkevert tejföllel leöntöm. A tepsit alufóliával letakarom, előmelegített sütőben közepes lángon 50 percig sütöm. Utána leveszem a fóliát, hogy a teteje megpiruljon. Vegyes körettel vagy krumplipürével tálalom.

Mint a neve is mutatja,tényleg abbahagyhatatlan!
Kép sajna nincs,rég csináltam. :oops:
Vendég
 


Hű emberek! Ide ne nézzen be,aki fogyózik!! :roll: :D :D :D :D
Boszibaba,hogy te milyen jól tartod a párodat!! Aztaa!! Megyek hozzátok ebédre!! :lol: :lol: :lol:

Meggyes poharas süti:

2 tojást habosra keverek 1 pohár cukorral. (Lehet kristály is,de porcukorral finomabb). Hozzákeverek fél pohár olajat,ezzel is habosra kavartyulom.
Aztán hozzáadok 2 pohár lisztet (amiben elkevertem 1 cs sütőport),és 1 pohár kefírt-az eredeti recept szerint legalábbis. Én van,hogy tejfölt rakok bele,úgy is finom.
Olyan "szakadós" állagúnak kell lennie,ha szárazabb,kell még bele tejföl,vagy kefír..
A tepsit kibélelem sütőpapírral,beleöntöm a tésztát.
Megszórom gyümölccsel (meggy,barack,körte,stb..)
Előmelegített sütőben,180 C fokon,kb 50 percig sütöm.

Ez egy kisebb tepsibe elegendő mennyiség,de én nagy bögrét szoktam használni,ahhoz persze kb. fél liter tejföl v. kefír kell..

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj,igen,, Betti:

Az aranygaluska tésztáját nem annyira lustaságból,mint inkább időhiányból.. boltban veszem. (Pl az Auchanban..)
Az öntet:

2-3 tojássárgáját habosra keverek-hű,hát kb. 6-8 evőkanál cukorral. (Szemre szoktam sütni-főzni.. :oops: ). Teszek bele 1-2 cs. vaníliás cukrot is. Ezután még egy púpozott evőkanál liszttel is habosra keverem. Felöntöm kb. 1 liter tejjel,és állandó keverés mellett MAJDNEM felforralom.
(SOSE szabad bugyorgásig felforralni,mert összeugrik a tojássárga,és csomós lesz!!)
Lehűtöm,és kész.. :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Uristen micsoda finomsagokat talalni itt! :D
Boszi, szerinted a meggyes sutit barackkal is lehet csinalni?
Es az baj ha joghurttal csinalom? Itt se tejfol, se kefir :( , de a joghurt nagyon szep kremes...

KépKép
KépKép
pannica
 
 


ja es meggy sincs.. :( cseresznye van, de aranyarban merik, 6 Euro kiloja (kb 1500 Ft) :evil: hat nem vettem...

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Tótpecsenye :lol:

Hozzávalók 4 szemelyre:


4 szelet hús (sertés, csirke- vagy pulykamell) natúr szeletnek megsütve

25 dkg gomba

1 nagyobb vöröshagyma

3 gerezd foghagyma

kevés liszt

reszelt sajt

2 tojás



bors

petrezselyemzöld

olaj



Elkészítés: A burgonyát megpucolom és nyersen lereszelem. Hozzáteszem a tojást, a tört fokhagymát, sót, borsot és annyi lisztet, hogy sűrűbb palacsintatésztát kapjak, majd lefedve hideg helyre teszem.
A vöröshagymát kisebb kockára vágom, és 4 evőkanál olajon megdinsztelem, majd hozzáadom az apróra vágott gombát, fűszerezem sóval, borssal, és fedő alatt saját levében puhára párolom. Amíg a gomba párolódik, elkészítem a natúr szeletet.
A húst egy kicsit kiklopfolom, behintem fűszerekkel, és gyors tűzön először mindkét oldalát megkapatom, majd közepes tűzön készre sütöm,(kb 15 perc).
Amíg a hús készül, a bekevert tésztából nagyobb palacsintákat sütök. Minden palacsintába beleteszek egy szelet húst, rá a gombát, félbehajtom, a tetejét megszórom bőven reszelt sajttal, és petrezselyemzölddel díszítem. Friss idénysalátával tálalom.




Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 0 hozzászólás
Kefires muffin
2007. Jún. 8, péntek 09:43
Kategória:

Hozzávalók (12 darabhoz):
2 tojás

20 dkg kristálycukor

2 pohár kefir

1 dl olaj

25 dkg liszt

1 csomag sütőpor



Elkészítés: A tojásokat a cukorral fehéredésig keverjük. Hozzáadjuk a kefirt és az olajat. A lisztet a sütőporral összeforgatjuk és az előzőekhez adjuk. A muffinsütőt kivajazzuk vagy papírkosárkákkal kibéleljük. A masszával majdnem teljesen megtöltjük. A közepébe lehet egy kiskanál lekvárt vagy meggyet tenni(én azt raktam) is rakni.

Tetejére is lehet csokimázat tenni,mint ahogy én is csináltam.

Előmelegített sütőben 25-30 percig sütjük.





Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 0 hozzászólás
Rakott zöldbab
2007. Jún. 8, péntek 09:34
Kategória:
Hozzávalók:


darálthús

zöldbab

rizs



bors

milánói alap

tejföl

sajt


A rizst és a babot megfőzöm,hagyom teljesen kihülni.

A húst lepárolom,majd a milánói vagy pörkölt alappal elkészítem.

Kivajazok egy jénait. Beleteszek egy sor zöldbabot,rá rizs,majd tejföl és a hús,megint rizs,tejföl és a maradék babot.

Tetejére tejfölt és reszelt sajtot teszek. Alufóliával lefedve 30 percig sütöm,majd leveszem a fóliát ás további 10 percig pirítom a tetejét.



Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 0 hozzászólás
Tejfölös lecsó
2007. Jún. 3, vasárnap 15:21
Kategória:
Ez az egyik kedvenc ételem,a mamámtól tanultam.


Készíteni kell lecsót ahogy szereted,tehetsz bele kolbászt is,jó ízt ad neki. Utána teszel bele 1 kanál lisztet és 2-3 kanál tejfölt. Kicsit összerottyantod. Ha kész egy pici cukrot és ecetet raksz bele és kész is.

Tésztával tálaljuk!




Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 7 hozzászólás
Elefántkönnycsepp
2007. Máj. 21, hétfő 13:34
Kategória:
Hozzávalók:Tészta: 6 tojásból piskótát sütünk, a tésztába 1 evőkanál kakaót keverünk. Sütés után a tésztát hosszában ketté hajtjuk úgy, hogy a közepébe sodrófát teszünk, és úgy hagyjuk kihűlni. Krém: 2 és fél dkg cukor, 3 tojássárgája, 1evőkanál liszt, 1 csomag vaníliás cukor, 1dl tej. Sűrűre főzzük. 10 dkg vajat 10 dkg porcukorral habosra keverünk és a főzött krémmel összekeverjük. Egy egész banánt tányérban jól összetörünk és apránként a krémhez keverjük. Elkészítés:
A krémet a tésztára kenjük és két egész banánt a tészta közepére fektetünk és összehajtjuk. Ezután csokoládémázzal leöntjük. Máz: 10 dkg vaj, 10 dkg porcukor, 2 evőkanál kakaó, 1 kanál tej. Felfőzzük.



Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 0 hozzászólás
Réteges puding
2007. Máj. 21, hétfő 13:31
Kategória:
Hz:


2-3 féle fözös puding

k.cukor

bármilyen gyümölcs

tej

tejszínhabpor

mandula díszitéshez


Elkészíted a 2-3féle pudingot. Én vaníliát és epret csináltam. Mikor egyik kész lett,rögtön eladagoltam poharakba. Utána megszórtam sárgabarck darabokkal,és ahogy kész lett a másik puding azt is ráöntöttem.

Tálalás előtt tejszínhabot teszek rá,amit mandulával szórok meg.

Jó étvágyat!





Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 4 hozzászólás
joghurtos szelet
2007. Máj. 21, hétfő 11:37
Kategória:
Hozzávalók:


1 db tojás, 25 dkg cukor, 3 dl joghurt, 25 dkg liszt, 1 cs. sütőpor, meggy, vagy barack befőtt.



Elkészítése:


Az egészet összekeverjük, és vajazott, lisztezett, kicsi tepsibe öntjük. A tetejére meggyet, vagy bármilyen gyümölcs befőttet szórunk. Sütőben 180 (hőlégkeveréses sütőben 160) fokon, 30-35 perc alatt megsütjük. Ha kihűlt, vaníliás porcukorral megszórjuk.


Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 4 hozzászólás
Rakott palacsinta – másképpen
2007. Máj. 17, csütörtök 13:40
Kategória:
Hozzávalók:

10-15 palacsinta

A töltelékhez:

25 dkg áttört tehéntúró

1 csomag vaníliás cukor

1 tojás

kevés reszelt citromhéj

5 dkg mazsola

Az öntethez:

1/2 l tejszín

2 evőkanál cukor

1 csomag vaníliás cukor

kevés tej

baracklekvár

darált dió

Elkészítés: A töltelék hozzávalóit összekeverjük, az öntet hozzávalóiból tejfölsűrűségű masszát készítünk. A palacsintákat megtöltjük a túróval, feltekerjük. Egy tűzállótálba fektetünk egy sor palacsintát, baracklekvárt kanalazunk rá, megszórjuk dióval, és meglocsoljuk az öntettel. Addig folytatjuk a rétegezést, amíg a palacsinták elfogynak. A tetejére tejszínes öntet kerüljön. Előmelegített sütőben 15-20 perc alatt készre sütjük.


Küldte: holdsugar Üzenetküldés | 0 hozzászólás
Sajtos muffin
2007. Máj. 17, csütörtök 13:38
Kategória:
Hozzávalók:


2 csésze liszt
1 csomag sütőpor
1 evőkanál cukor
2 teáskanál só
2 tojás
1 csésze tejföl
½ csésze olaj
kb. 15 dkg sajt
½ csésze tej



Elkészítés:


A sütőt előmelegítjük 180 °C-ra, a muffinformákat papírral kibéleljük.
A sajtot lereszeljük.
Egy tálban elkeverjük a lisztet, a sütőport, a cukrot, a sajtot és a sót.
A tejfölt simára keverjük a tojások sárgájával és az olajjal, majd hozzákanalazzuk a lisztes keveréket felváltva a tejjel.
A tojások fehérjét egy csipet sóval kemény habbá verjük, és hozzákeverjük óvatosan a masszához.
A tésztát a formákba töltjük, és kb. 20 perc alatt készre sütjük.
Amikor kisült, a muffinok tetejére teszünk egy-egy kis kupacnyi reszelt sajtot és még 1-2 percre (csak hogy éppen ráolvadjon) visszatoljuk a sütőbe.



Tipp: Trappista sajtból is finom, de kicsit megbolondíthatjuk, ha fele-fele arányban keverjük a trappistát füstölt sajttal.



Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


jajj mi ez? :evil:
Na akkor mégegyszer!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Tótpecsenye

Hozzávalók 4 szemelyre:


4 szelet hús (sertés, csirke- vagy pulykamell) natúr szeletnek megsütve

25 dkg gomba

1 nagyobb vöröshagyma

3 gerezd foghagyma

kevés liszt

reszelt sajt

2 tojás



bors

petrezselyemzöld

olaj



Elkészítés: A burgonyát megpucolom és nyersen lereszelem. Hozzáteszem a tojást, a tört fokhagymát, sót, borsot és annyi lisztet, hogy sűrűbb palacsintatésztát kapjak, majd lefedve hideg helyre teszem.
A vöröshagymát kisebb kockára vágom, és 4 evőkanál olajon megdinsztelem, majd hozzáadom az apróra vágott gombát, fűszerezem sóval, borssal, és fedő alatt saját levében puhára párolom. Amíg a gomba párolódik, elkészítem a natúr szeletet.
A húst egy kicsit kiklopfolom, behintem fűszerekkel, és gyors tűzön először mindkét oldalát megkapatom, majd közepes tűzön készre sütöm,(kb 15 perc).
Amíg a hús készül, a bekevert tésztából nagyobb palacsintákat sütök. Minden palacsintába beleteszek egy szelet húst, rá a gombát, félbehajtom, a tetejét megszórom bőven reszelt sajttal, és petrezselyemzölddel díszítem. Friss idénysalátával tálalom.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Kapucíner

Hozzávalók:
6 tojás sárgát, 6 evőkanál porcukorral kikeverünk, majd hozzáadunk 1 dl étolajat, 6 evőkanál lisztet, fél csomag sütőport, 2 evőkanál kakaóport és a 6 tojás keményre felvert habját.


Elkészítése:
A tésztát megsütjük. Krém: 25 dkg margarint 25 dkg porcukorral kikeverünk. 5 dl tejben felfőzünk 2 csomag tejszínízű pudingport. A tejszínes és a vajas krémet összekeverjük, kétfelé vesszük, az egyik felébe 1 evőkanál kakaóport, a másik felébe 1 evőkanál darált kávét keverünk. A tészta tetejére először a fehér, majd a barna krém kerül. A krém tetejére csokimázat teszünk. Rendkívül mutatós, finom és nem utolsósorban egyszerűen elkészíthető sütemény.
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


boszibaba ez a tótpecsenye nagyon jól néz ki ki is fogom próbálni :)

nika70
Salgótarján
 
 


Olyan régen írt már valaki, gondoltam feldobom egy kicsit a topikot, hátha más is kedvet kap!


Hét végén partiztunk, arra gyártottam ezeket a kiflicskéket. Tuti siker!

Anyu-féle party kifli:

1 dl tejben,
2 ek cukorral,
5 dkg élesztőt megfuttatok.

70 dkg liszt,
2 tojás,
1 kefír,
1 dl olaj.

Ezeket meg az élesztős tejet először géppel, majd kézzel összekutyulom, meggyúrom, hogy nyújtható tésztát kapjak. A tésztát 8 felé vágom, gombócokat csinálok belőlük.

1 Ramát összemixerezek 1 evőkanál sóval. (a Ramát előző nap nam árt kivenni a hűtőből, hogy kenhető legyen)

A gombócokat kettesével tányér nagyságúra nyújtom és megkenem a margarinos massza 1/4-ével, majd ráborítok egy másik kinyújtott "gombócot". (Ezt majd szépen minden gombóccal meg kell csinálni, de én először egy adagot mindig beteszek a tepszibe, utána kezdem nyújtani a következő adagot.)

A tányér nagyságú (tészta-margarin-tészta) tésztát először 4-be, majd a negyedeket még 3 vagy 4 felé vágom. (ha 3 felé vágom, akkor jó nagy kiflik lesznek, ha pedig 4 felé, akkor 2 falatos kiflik-48 vagy 64 darab)

A kis cikkeket pedig feltekerem, megkenem tojással és megszórom szezámmaggal, köménymaggal vagy mákkal.

Kép Kép [img]

Nem nagy munka, nekem múltkor 1 óra alatt megvolt sütéssel együtt, de tegnap nem hagyott a kicsi fiam, most tovább tartott. Az a jó, hogy nem kell külön keleszteni.
Ja, és 2 gáztepsiben ki lehet sütni, akár egyszerre is!

sch.judit
 
 


Olyan finomak a szememnek ezek a receptek teljesen elcsábultam....

KépKép
vicuska
 
 


Hello!

Megcsináltam Boszibaba Meggyes-pudingos álom sütijét!
Hát mondhatom,nagyon fincsi sütike!Már azóta kétszer is megsütöttem,nagyon szeretjük.Én megbolondítottam a tésztáját fahéjjal,meg a pudingba is szőttem egykis cselt,a tetejére meg reszeltem csokit.Itt a kép:
Kép Kép
Vendég
 


csajok ez apa almás sütije de majd a receptet később teszem fel csak már itt piszkál hogy tegyem fel :):):)

Kép
Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Nika!
Apa sütötte, vagy ő kapta??? Nagyon fincsinek néz ki, és én úgy imádom az almás sütit!!!!!! Ha ő sütötte, akkor mondd meg neki hogy nagyon ügyi! (Az én férjem hozzá se fogna a sütéshez, de a főzéshez azért néha igen. :lol: )

berzkat
 
 


Sziasztok!
Új vagyok. Illetve már régi, de több fél éve jártam a Babaneten utoljára. Azóta született egy lányom, aki 5 és fél hónapos. Igazából neki szerettem volna recepteket keresni, de hogy itt mik vannak! Csorog a nyálam! :D
Pannica!Az a finom görög joghurt.. itt meg olyan nincs!! :cry: Pedig a tzatziki abból a finom!!
No, majd írok én is ide saját kedvenceket. Babarecepttel kapcs. tudnátok segíteni, hogy merre induljak keresgélni?

omr
 
 


Berzkat: apa sütötte :):):) januárban itthon volt és én szoktam venni a primakonyha újságot és volt kedve sütögetni azóta ő süt én meg főzök :):):):):) de nagyon jókat sütögetett most hogy gergő fél éves lett tortát is sütött de most még persze mi esszük meg.

Kép

nika70
Salgótarján
 
 


Olyan süthetnékem van nekem is, csak ebben a melegben nem akarom Marcit elrángatni vásárolni, de holnap lehet beszerzem a hozzávalókat valami finomsághoz! A párom nekem is főz, de ő nagyon sokszor. Mióta Marci megszületett, alig enged főzni, amit persze nem bánok, nekem meg marad a sütés, mert ő ahhoz nem mer hozzáfogni. Ma viszont kreáltam valami finit, abból, amit a hűtőben találtam. Megosztom veletek, mert szerintem fogyókúrás, és kb. 15 perc alatt kész!!! Ami ugye a babócák mellett nem hátrány! Ja, és nagyon fini lett, persze csak annak, aki szereti a zöldséges kajcsikat!

Íme:

Hozzávalók:
1 kisebb cukkini
1 kisebb padlizsán
1 hagyma
1 450 g-os tejföl fele
1 húsleves kocka
olaj
tészta (én spagettit főztem ki, de bármilyen lehet)

Lereszelem a reszelő legnagyobb fokán a hagymát, a cukkinit és a padlizsánt. (Gyorsan kell dolgozni, mert a padlizsán gyorsan megbarnul=Megoldás: egyből a serpenyőbe kell reszelni. Most már én is tudom :lol: ) Kevés olajat felforrósítok, egy kicsit megpirítom a hagymát, majd beleteszem a reszelt cukkinit és padlizsánt. Kicsit pirítom így együtt, belemorzsolok egy húsleves kockát, majd felöntöm a tejföllel. Összeforralom, és már kész is! Ha egy kicsit hígnak tűnik akkor kis lisztet szitálok bele, és összeforralom!
A tésztát a szokásos módon kifőzöm, majd tálaláskor kiszedem a tésztát, és rá a tejfölös szószt!

Szerintem nagyon fini, bár én imádom a zöldséges kajákat!!!

Fénykép nincs, mert még nem ettük meg, most várom haza a párom ebédre!

Kép
Kép
nikole
 
 


És íme a kép:

Kép

Megettük! Nagyon fini lett!!!

Kép
Kép
nikole
 
 


Ja, és mivel megmaradt a tejföl másik fele, és természetesen tészta is (sohasem tudok annyit kifőzni amennyit meg is eszünk), így holnap a cukkini és padlizsán helyett gombát (konzerv, az gyorsan kész) teszek bele. Úgy már csináltam, tudom ajánlani :lol:

Kép
Kép
nikole
 
 


Méteres kalács

Hozzávalók:
8 tojás
52 dkg porcukor
2 dl víz
2 dl olaj
1,5 csomag sütőpor
52 dkg liszt
2 púpozott evőkanál kakaópor
A forma kikenéséhez:
4-5 dkg vaj
4 evőkanál finomliszt
A krémhez:
2 csomag (8 dkg) főzni való, puncsízű pudingpor
7,5 dl tej
5 evőkanál cukor
30 dkg vaj
30 dkg porcukor
3 evőkanál rum
A tetejére:
30 dkg étcsokoládé
4 evőkanál olaj

A tojássárgájákat a porcukorral, majd az olajjal meg a vízzel jól keverd ki. A sütőport szórd a lisztbe, majd az egészet add az előzőekhez. A masszát oszd kétfelé, az egyikbe keverj kakaóport. A tojásfehérjét verd habbá, majd egyenlően forgasd a kétféle masszába.
Két, egyenként kb. 1 liter űrtartalmú őzgerincformát kenj ki vajjal, lisztezd be, és töltsd bele a kétféle masszát. Előmelegített sütőben 180 fokon 40 perc alatt süsd meg. Rácsra borítva hagyd hűlni, majd a felpúposodott tetejét vágd egyenesre, s ujjnyi vastagon szeleteld fel.
A krémhez a pudingport a tejjel meg a cukorral főzd sűrű krémmé. A vajat a porcukorral keverd habosra, apránként add hozzá a kihűlt pudingot, ízesítsd rummal. A krémmel kend meg a tésztaszeleteket, és felváltva – egy világosat, egy sötétet – tapassz egymáshoz.
A csokoládét vízgőz felett olvaszd meg, dolgozd el az olajjal és vond be vele a méteres kalácsot. Ferdén szeleteld fel!

Kép Kép

Kép
Kép
nikole
 
 


BABATÉSZTA
Hozzávalók:
4 tojás, 10 ek. kávé, 30 dkg porcukor, 12 dkg darált dió, 16 dkg liszt, fél cs. sütőpor, 15 dkg darált dió, 14 dkg porcukor, kevés tej, 1 rumaroma, 15 dkg vaj.

Elkészítése:
A tojássárgáját a kávéval, a porcukorral fél óráig kavarjuk, majd hozzáadjuk a darált diót, a lisztet, sütőport, és a 4 tojás felvert kemény habját, majd pecsenyesütőben megsütjük.
Krém: a diót a porcukorral, tejjel sűrűre főzzük, ha kihűlt, belekeverjük a rumot, és a vajjal habosra keverjük. Rákenjük a tésztára, majd csokimázzal megkenjük a krémet.
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


6. házassági évfordulónkra készítettem:

Túrótorta

Hozzávalók: · 5 egész tojás· 7 evőkanál porcukor· 8 púpos evőkanál búzadara· 25 dkg túró· 1 citrom reszelt héja· 1/2 citrom leve· 2 nagy pohár tejföl· 10 dkg mazsola
Elkészítés: A hozzávalókat a leírt sorrendben összekeverem, és margarinozott, lisztezett tortaformába (nagyobb méretűbe) öntöm. Előre melegített sütőben 3-as fokozaton kb. 55-60 percig sütöm.

Még melegen megszórom vaníliás cukorral.

Megjegyzés:
Melegen, hidegen nagyon finom!
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Csorog a nyalam ahanyszor csak ide benezek...
Boszibaba: nagyon szep ez a turotorta, huuu de hianyzik nekem a turo :cry: itt nincs :cry:

Jon a kaposztaszezon, ugyhogy gondoltam megosztom veletek a gorog toltott kaposzta receptjet!

A gorog neve: Lahanodolmades

hozzavalok:
1 fej kaposzta
daralt marhahus 1/2 kg
1 pohar rizs1 fej hagyma finomra vagva
olaj
so, bors, oregando, 2 gerezd fokhagyma (szetpaszirozva)

a martashoz:
2 tojas sargaja
2 citrom leve
2 kanal liszt
2 kanal vaj vagy margarin

A fej kaposztarol leszedek 2-3 kulso levelet es felreteszem. A szaranal korkoros mozdulatokkal bevagast keszitek, hogy a leveleket kesobb konnyebb legyen leszedni. Felteszedm foni egy nagy fazek vizben egeszben a kaposztat.

A daralt husit, a hagymaval osszekeverem, kis olajon megpiritom. Ha mar a hus jol megpirult, hozzaadom a sot, borsot, oreganot es kis vizet majd a rizst. Hagyom foni amig a rizs megpuhul.

Kozben ha elkeszult a kaposzta (ha mar puha es a levelek konnyen levalnak) leveleire szedem. 1-1 kanal; tolteleket helyezek a levelekre es jol becsomagolom. Egy fazek aljara a felretett friss kaposztaveleleket fektetem es erre rendezem korbe-korbe a megtoltott kaposztaleveleket. Kis vizet ontok ala majd lefedve 3/4 oraig fozom.

Kozben elkeszitem a martast. A tojassargajakat felverem kicsit. Folyamatosan kevergetve fokozatosan (!!!, lassan mert kulonben osszeugrik!!!) hozzaadom a citromlet. A vajaj megolvasztom egy labasban es a lisztet folyamatos kevergetes mellett hozzaadom es kicsit megbarnitom. Leveszem a tuzhelyrol es hozzacsurgatom a tojassargas-citromos kevereket. Vizzateszem a tuzre (figyeljunk arra hogy ne forrjon!!!) es hozzakeverek egy kicsit abbol a lebol amit a kaposztas fazekbol kivettem.

A megfott kaposztacsomagokat ovatosan kiszedem egy talba es nyakon ontom az ontettel. Ha valaki nem szereti olyan citromosan csak 1 vagy 1/2 citrom levet hasznaljon az ontethez es tobb levet a fazekbol.

Konnyu frissito etel, nem olyan nehez es zsiros mint a mi toltott kaposztank!

Jo etvagyat hozza! Kali orexi!
Kép Gorog toltott kaposzta - Lahanodolmades

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Pannica ez nagyon guszta,éhes is lettem! :lol:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Oh csajok ... most leltem a topicra ..
Csorog a nyálam .. szereznem kell valakit, aki tud sütni, és megcsinálja nekem ezeket a finomságokat (MOST :D)
Köszönjük a sok sok fincsi receptet és képeket, viszem anyumnak holnap .. leadom a rendelést :D

Kép
szösszenet
 
 


Püspökkenyér

Hozzávalók:

30 dkg cukor
30 dkg liszt
5 tojás
1 kávéskanál sütőpor

dió, aszalt gyümölcsök, szaloncukor, gyümölcsök, csokik

Elkészítés:
a cukrot, lisztet, sütőport és az 5 tojás sárgáját összekeverjük. beletesszük a darabolt cuccokat, amelyeket előtte érdemes lisztbe forgatni, hogy ne süllyedjen le a forma aljára. Majd az egészbe beleforgatjuk a felvert tojásfehérjét.
Kilisztezett és kivajazott őzgerincfromákba töltjük a masszát és 200 fokra előmelegített sütőben tűpróbáig sütjük.

Könnyebben kijön a formából ha vizes konyharuhát tesztek a felfordított forma hátuljára.

Én mostanában ilyet sütögetek és isteni finom.

Kép
Kép
bbeti
 
 


VÉNUSZ MELLEI

Hozzávalók:
Linzertésztához: 70 dkg liszt, 30 dkg zsír, 25 dkg cukor, 4 tojás, 2 zacskó vaníliás cukor, 1 citrom reszelt héja, 1 csomag sütőpor, só.

Töltelék: 2 közép nagy dobozos barackbefőtt (vagy kb. fél kg nyers barack), citromlé, fahéj (fahéj helyett lehet használni diót, vagy marcipánt).

Elkészítés:
Meggyúrjuk a linzertésztát, és egy pohár segítségével kiszaggatjuk, hogy minden tésztának legyen egy-egy párja. Miután készek a linzerpárok, az egyik tésztára elhelyezzük a citrommal átitatott fahéjjal megtöltött barackokat, s miután ez készen van, a másikat a tetejére helyezzük úgy, hogy a tetejét bevagdossuk, és egy villa segítségével egymásra igazítjuk őket. Ha készen vagyunk, tojással megkenjük a tojások tetejét, és előmelegített sütőben 180°c-on kb. 20 percig sütjük.

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


micsoda pajzan suti :D

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Ezt a receptet hugomtol tanultam, aki 2 gyermekes allando idohianyban szenvedo anyuka. Nagyon gyorsan megvan es igen finom!!!

Kokuszos habos suti (vagy torta, ha tortaformaban keszited)

[url]a tesztahoz:[/url]23 dkg liszt
12 dkg cukor
5 tojas sargaja szepen kikeverve
2 dl tejfol vagy kremes joghurt
15 dkg margarin megolvasztva
1,5 csomag sutopor

A hozzavalokat osszekeverjuk es egy kiolajozott sutoformaba toltjuk.

A tetejere baracklekvart kenunk.

Az 5 tojas feherjet 20 dkg cukorral es 15 dkg kokuszreszelekkel habba verjuk. (a kokuszreszeleket akkor add hozza ha mar a habot a cukorral jol felverted!)

A habot a baracklekvar tetejere simitjuk es a sutit lassu tuzon kb fel oraig sutjuk. (en 160 fokon sutottem, figyelni kell, hogy ne egjen meg a teteje)

Izles szerint diszithetjuk szines cukordarabkakkal vagy csokireszelekkel. Edes bor illik hozza! Jo etvagyat!
Kép

U.i. Babaknak nem idealis mert a kokuszreszelek a torkukon akadhat es a tojasfeherje sem jo meg 1 even aluli babaknak.

[/u]

KépKép
KépKép
pannica
 
 


Pannica nagyon jó recept! :lol: Ki is próbálom majd!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Pitakenyér

Én kenyérsütőgépben készítettem el a tésztát ahhoz:

50 dkg liszt
2dkg friss élesztő
1.5 csésze langyos víz
1 evőkanál olaj
2 teáskanál só

ha nem gépben csináljátok az élesztőt fel lehet futtatni tejben is szerintem egykutya.

A hozzávalókat összegyúrjuk, a tésztát hagyjuk 15-20 percig pihenni, felvágjuk 5 darabra. A darabokat kinyújtjuk ujjnyi vastagra és olyan nagyságúra, amekkorát szeretnénk majd megtölteni, én tenyérnyi (ujjak nélkül) nagyságúra hagytam. A tepsit vagy sütőlemezt kiolajozzuk, ráfektetjük a pitákat. A sütőt 180 fokra előmelegítjük és a pitákat oladalanként 4 perc alatt megsütjük. Ha kész levágjuk a tetejét mint az igazinak és egy éles késsel nyílást vágunk a belsejébe. Jöhet bele csíkokra vágott sült hús, saláta, hagyma és sült krumpli.

Szósz:
Zacskós; Laci bácsi féle, Knorr vagy Maggi.
A port összekeverem 1 nagy pohár tejföllel és egy kis pohár natúr johurttal. Mi kaprosat ettünk.

Kép
Kép
bbeti
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: