Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok
Immar 6-ik eve vagyunk egyut a parommal,3 honapja hazasodtunk ossze.Az eleetol fogva nemvedekeztunk,nem is hajtottunk igaz a babara.Mar eltelt 3 ev mire elgondolkodtam,hogy-hogy meg nemestem teherbe.Parom is kezdte planolni a dolgot.Az egyik honapban nem jott meg,orultem nagyon,azert vartam meg 2 hetet semmi.Vettem tesztet,de sajnos nagyot kellet csalodnom.Az orvosnal kiderult valami hormonzavar vagy megfazas,kaptam inekciot es kesz.Nehezen belenyugodtam.Probalkoztunk probalkoztunk,teakat ittam,pozokat valtottunk.semmi.Probaltam raszedni paromat forduljunk orvoshoz,de nem akart meg.Alabbhagyott a lelkesedesunk.Talan belenyugodtam nemlehetek terhes,velem van valami baj.Iden aprilisban kulonkoltoztunk a csaladtol,kettesben maradtunk egy alberletben.Aprilis 10 nem jott meg.Hm biztosan megfazas,hormonzavar varok.egyhet semmi,ket het semmi.Rosszul sem vagyok.Azert probaljuk meg teszt,ha nem mutat orvoshoz inekciora.Alig mertem megcsinalni,biztos voltam a kudarcban.Parom munkaba,fogjak hozza.Megcsinaltam,azonnyomban megjelent a 2piros csik.Boldogsagtol sirtam,nevettem ugraltam,jarkaltam.Felhivjam a parom vagy megvarjam mig hazajon.Nembirtam ki felhivtam.Zokogtunk a telefonba olyan edi volt.Szegenykem hazaerve munkabol mutatja az ujjait,latod mit csinaltal velem,nemtudtam a munkara figyelni,a kalapaccsal az ujjait talalta el,nem a szeget.
Orvosnal meg mindig izgultam hittem is nem is.Latja a monitoron azt a fekete tojas alaku valamit,az az on terhessege kb.6 hetben jar.
Bocs a hosszu monologert.Csajok nekeseredjetek el,mi jol szamoljatok 5 evet vartunk a mi picikenkre.Amikor nemgondoltunk ra,nem gocsoltunk csak eltuk az eletunket akkor megtortent.

Kép

Kép
 


Jaj valaszkepp.
Nemvoltam rosszul.Semmi tunet nemutalt a terhessegemre.A derekam fajt,amit az ulomunkanak tulajdonitottam.Kesobb kezdtem a hasamban erezni valamit,leirni nemtudom,rosszvolt ulni.De akkor sem gondoltam ra hogy babat varok.

Kép

Kép
 


Szia Marcsitita!

Nagyon megható a történetetek!
A vonalzódat viszont nem egészen értem! Most akkor 2 babótok lesz, vagy csak a nemét nem tudjátok?? :wink:
Mi október óta (tehát nem régóta) próbálkozunk a babával, és mint látod, Daninak szeretnénk kistesót! Remélem hamar összejön majd, mert nekem is van a hátam mögött ez-az! Ha érdekel majd szívesen megosztom veled!

Szép estét!
Andy

Kép
 
 

 
 

Hát lányok!

(pedig nem vagyok már kezdő itt) mégis csak most vettem észre hogy ez már a 2. oldal! Így viiszamenőleg is:

Rita!
Nagy gratula nektek és további problémamentes pocakosodást!

Kriszti!
Neked pedig hajrá! Hajrá velünk együtt!!! :wink:

Andy

Kép
 
 


Sziasztok.
Egy baboka lesz,csak a 3O-ik hetig nemtudtuk,hogy fiu,ami most sem biztos.Hat meg nemtudtam donteni melyik vonalzot teygem fel.
Szivesen varom a tortenetedet es szoritok nektek.

Kép

Kép
 


Szóval az én kis (nem egyszerű) történetem:
Volt egy 7 éves kapcsolatom, ahol terveztük a babát, de nem jött össze (az akkori párom ismert betegsége miatt). Így jutottunk el Pestre a Kaáli intézetbe. Mivel nálunk adott volt a probléma, nem is „vacakoltunk” inszeminációval, hanem rögtön a lombik programba ugrottunk fejest.
Az első programon 3 petesejtem lett, de csak 2 termékenyült meg így azt a kettőt ültették vissza. Sajnos belázasodtam és nem maradtak meg. A másodiknál jobban megstimuláltak, így akkor 7 embriónk lett, viszont felvizesedtem és abban a hónapban már nem lehetett visszaültetni egyet sem. Lefagyasztották őket. Amikor mentünk volna a következő hónapban, elkezdték kiolvasztani őket és egy sem élte túl. A harmadikra el sem jutottunk, mert a párom megelégelte a dolgokat és lelépett 7 év együttlét és ennyi kínlódás után!
Sajnos itt még nem ért véget a történet, mert bár megismertem életem párját mindösszesen 4 hónap szingliség után, de az év végén kezdődtek a problémák.
A lombikon sikerült ugye túlstimulálni, így lett egy ciszta a bal petefészkemben. Ezt Pesten le is szívták, altatás és érzéstelenítés nélkül, úgy hogy 5-en lefogtak, a doktornő meg egy tűvel átszúrt a hüvely falán bele a petefészekbe és a cisztába. na, mindegy, ezt túléltem, de mint írtam év végén jöttek a gondok. Késett a mensim, hát elmentem a dokihoz. Megállapította, hogy van egy csokicsisztám. Ez az endometriózis, vagyis a méh nyálkahártya rendellenes helyen van megtapadva és ott ugyan úgy mint a rendes helyén, havonta vérzik, Tehát az a ciszta tele volt vérrel. Ezt leszívták, de hát újra telítődött. Ezután irányítottak fel Pestre az I. Női Klinikára. ott kezeltek fél évig. Minden hónapban jártam fel injekciózásra, hogy ne jöjjön meg a mensim. Amikor a kezelésnek vége lett, jött a műtét. Rendes volta a dokim, mindent meg tudtam vele beszélni! De most képzeljétek bele magatokat a helyzetembe: úgy aludtam el a műtőben, hogy lehet hogy 1 petefészkem lesz csak (mindez ugye családalapítás elött). Rémálom volt. De minden szuperul ment és sikerült csak a cisztát kivenni. Na ekkor azt mondta a doki, hogy 1 hónapot várnunk kell a babatervezéssel, utána viszont mindent bele, nehogy kiújuljon! Bele is húztunk, mert Dani már a második hónapban velünk volt!
A kapcsolatunk pedig a következőképpen alakult:
2004- ben lett vége a 7 éves kapcsolatomnak. 4 hónap után egy internetes társkeresőben találtunk egymásra a mostani párommal.
Majd egy évvel a megismerkedésünk után (egy barcelonai kirándulás keretében) megkérte a kezem. De nem akárhol! A repülőn, egy kicsit közel az angyalokhoz.
Aztán nekiláttunk a lázas szervezésnek, így sikrült 2005.10.01-én összeházasodnunk. Addigra már hárman voltunk, persze erről nem tudtunk.
Aztán a nászúton egy hajókiránduláson rosszul lettem (az 5 órás utat végighánytam), ekkor még azt hittem tengeribeteg vagyok. De amikor napok múlva sem múlt a rosszullét, már gondoltuk, hogy más lehet a dolog mögött. Amint hazaértünk, csináltam egy tesztet és irány az orvos: így tudtuk meg hogy Dani 7 hetes és 4 napos.
Aztán a 14. hétig hánytam rendületlenül.. de elmúlt és élveztem a kismamaságot. Aztán a kiírt napon megérkezett a várva várt trónörökös.
Hát ennyi lenne a kis történet.

Kép
 
 


Bocsi!
Az kimaradt, hogy a 2. lombik után az exem bejelentette, hogy lelép!
Ez volt 2004 jan.-ban

Kép
 
 


Sziasztok!

Először is mindenkinek Boldog Karácsonyt!

A pocakosoknak gratula, a leendő pocakosoknak pedig kitartás és fel a fejjel, a lényeg, hogy ne görcsösen próbálkozzatok! (tudom, könnyű mondani)

Szóval mi aug-ban voltunk 5 évesek és 4 éve kérte meg a kezem a párom, de még az esküvő nem volt meg. Nálunk az a furcsa helyzet áll fenn, hogy a fiú szeretne nagy lagzit a leányzó (mármint én :) ) pedig nem. Én megelégednék egy szűk családi körben eltöltött délutánnal és vacsival, a Laci viszont hetedhét országra szóló lagzit szeretne, amihez viszont sok pénz kellene, ezért nem volt még megtartva a lagzi.
Én tavaly év végén vetettem fel itthon a témát, hogy szeretnék kisbabát, de első hallásra egy kicsit döbbent arc fogadott, aztán elgondolkodott rajta és azt mondta, hogy ő is örülne már egy kis menő-manónak, áll elébe :D Én 25 éves vagyok ő pedig 35, úgyhogy nekem még lenne időm, de neki már nem nagyon van, mire várni.
Nekem pajzsmirigy alúlműködésem van, ezért egy kicsit féltem, hogy neheten fog összejönni, vagy ha sikerül, akkor könnyen elmegy a baba, mert ezt lehet mindenhol olvasni, a dokim se ellenkezett, mikor rákérdeztem ezekre az állításokra.
Eléggé össze-vissza menstruáltam mikor abbahagytam a fogigátlót, volt, hogy egy hónap is kimaradt. Előső két alkalommal lelkesen szaladtam a gyógyszertárba tesztért, de mindig negatív lett az eredmény. Egy kicsit elszomorodtam, aztán kaptam peteérést serkentő gyógyszert. Mértem én a hőmet is, de az nem mutatott semmi értelmeset, ugrált le-fel állandóan. í
Aztán nyáron, az egyik hónapban amikor meg kellett volna jönnie, de késett, nem is foglalkoztam vele,mert úgy voltam vele, hogy biztos a szokásos kimaradás. Épp akkor készültünk egy hétre nyaralni, úgyhogy feltankoltam betéttel és tamponnal, mert ismerve a szerencsémet, tuti ott fog megjönni, és nem akartam, hogy ez elrontsa a nyaralást.
Viszont nem jött meg, a mellem pedig úgy feszült, hogy a póló vagy a fürdőruhafelső viselése is kész rémálom volt. De még mindig nem gyanakodtam semmire, nem is voltam rosszul, se fáradékonyság vagy más panasz sem volt, a mellfájáson kívül.
Aztán mikor hazajöttünk pénteken lementem egy tesztért, de csak vasárnap csináltam meg és + lett!!! :lol: :lol:
Nem akartam hinni a szememnek, kiabáltam a páromnak, hogy jöjjön gyorsan, ő pedig nem tudta elképzelni mit rikítok a wc-ről olyan kétségbeesett hangon :)
Hétfő este megismételtem a tesztet és az is + lett, utána mentem dokihoz. Ott megállapították, hogy lúdtojásnyira meg van duzzadva a méhem és kaptam időpontot UH-ra 3 héttel későbbi időpontra. Az UH-n már 9 hetes babát találtak :)
Ápr. 3-ra írtak ki szülésre, de ez egy 2 héttel csúsztatott dátum, mivel olyan össze-vissza menstruáltam. Lehet, hogy a nyuszi hozza a picikénket :) Mostmár azt is tudjuk, hogy leányzó lesz és Lizának fogjuk hívni.
Azóta Apával fel kellett dolgoztatni a tényt, hogy mégiscsak olyan esküvőnk lesz, amilyet én szerettem volna, tehát szűk családi körben polgári esküvő (februárban tartjuk) utána pedig beülünk vacsizni valahova a családdal.
Nos ennyi a mi történetünk, remélem nem úntattalak benneteket ezzel a hosszú sztorival!

Eve

Eve

KépKép
 


Sziasztok,

Én új vagyok még itt, de nagyon sok fórumot olvasgattam, amikből sok hasznos infót el tudtam sajátítani. Köszönet érte mindenkinek.
Sajnos én is olyan helyzetbe kerültem, hogy ADIMET 500mg tabit kell szednem, hogy elősegítse a peteérésem. Kicsivel több mint fél éve hagytam abba a fogmazásgátlómat, és kiderűl, hogy nem érek meg akkorára, hogy terhes maradjak. Tudnátok erről a gyógyszerról bővebb infót adni? Milyen módon segíti elő a terhességet? ez általábam mennyi ideig szedik a nők?

Előre is köszönöm,
 


Manóka :D
Privi ment!

"az élet utat tör magának"
 
 


Kedves babát váró Kismama! :)
Szakdolgozatom kutatásához kérném segítséged. Vizsgálatom fókuszában az életciklusváltás áll, ezen belül is a várandósság időszaka.
Amennyiben babát vársz, (vagy ismersz terhes kismamát, és továbbítanád felé ezt az üzenetet) nagyban segítenéd munkámat a következő linkre kattintva (vagy ha a böngésző sorba másolod)a kérdőív letöltésével, majd kitöltésével : http://www.yousendit.com/download/U0d5b ... YURIRGc9PQ
Utána a kitöltött tesztet a justimister@gmail.com e-mail címre tudod elküldeni.
A kitöltés névtelenül történik, az adatokat bizalmasan kezelem!
Amennyiben érdekel, szívesen elküldöm majd kutatásom eredményét!

Jó egészséget és sok örömöt kívánok az elkövetkezendő időkre! :)
Előre is köszönöm együttműködésed!
 


Olyan üzenetet kaptam az e-mail címemre (justimister@gmail.com) egy kedves Kismamától, hogy nem elérhető már a link... :(
Valószínűleg akkor az is korlátozott, hányan tölthetik le...

Mindenesetre felraktam újra a kérdőíveket , ahol elérhető:)

http://www.yousendit.com/download/U0d6RkJUV Ehv eE9Ga1E9PQ

Elnézést kérek a kellemetlenségekért! És köszönöm szépen a jelzést!

Szép estét!
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: