Új privát üzeneted érkezett!

Ez egy szakmai jellegűnek szánt topic.

Itt szeretnék válaszolni azokra a kérdésekre, amelyek bárkiben felmerülnek a terhesség alatti ultrahang-vizsgálatokkal kapcsolatban (akár 2D, akár 3D).

Kérdezzetek! :)


Jó napot kivánok!

Márc.9,10,11,-ig volt egy 3 napos vérzésem,április 9,10-én volt egy két napos,mivel nekem a ciklusaim 21- 25 naposak igy áprilisban késett.
Ápr.8-án csináltam egy tesztet,igaz halvány pozitiv volt.
Másnap ahogy irtam is 2 napig véreztem,kedden elmentem az ultrahangra,elmondtam az orvosomnak mind ezt,azt mondta nem lát semmit.
Vagyis nem vagyok terhes.
Kezdtem beletörődni,de a terhességi tüneteket a mai napig is érzem és a hőm a mai nap is 37,3 .
Azt szeretném megkérdezni,számitásom szerint,akkor keddi nap mikor az orvos ultrahangozott,4hét 2 nap volt,azt már lehet vagy még nem lehet látni?
Elöre is köszönöm!
Vendég
 


t.kriszti írta:Azt szeretném megkérdezni,számitásom szerint,akkor keddi nap mikor az orvos ultrahangozott,4hét 2 nap volt,azt már lehet vagy még nem lehet látni?


Kedves Kriszti!

Általában a 4-5. héttől lehet hüvelyi ultrahanngal kimutatni, hogy van-e úgynevezett gesztációs gyűrű, ami a terhesség első ultrahang-jele.

Szerintem 1-2 hét múlva érdemes lehet megkontrollálni a dolgot, és talán nem ártana, ha megismételnéd a terhestesztet is.

Üdv
Gergely

 
 

Gergely!

Nagyon szépen köszönöm a választ!
Holnap reggel megyek az orvosomhoz!
Vendég
 


Kedves Doktor Úr!

Két napja voltam uh-os vizsgálaton, 17 hét 6 napos terhességgel. Az orvos megállapította, hogy a magzat agyában, bal oldalon egy 5x4 mm-es plexuscysta látható, egyéb durva magzati fejlődési rendellenesség nincs. Az AFP 1,14 MoM, ami normálisnak mondható. Azt mondta az uh-os orvos, hogy sokat látnak ilyet. Akkor van gond, ha mindkét agyféltekében van és 1 cm-nél nagyobb. 1 hónap múlva kell visszamennem kontrollra. Én persze azóta is idegeskedem, semmi másra nem tudok gondolni csak arra, hogy vajyon milyen következménye lesz ennek. Tényleg gyakori ez a fejlődési rendellenesség? Általában nyom nélkül eltűnik? Ha nem szívódik fel mit lehet tenni? Szülés után leszívják? Esetleg sérült lesz a gyerekem?

Válaszát előre is köszönöm, Móni
 
 


bmoni írta: Én persze azóta is idegeskedem, semmi másra nem tudok gondolni csak arra, hogy vajyon milyen következménye lesz ennek. Tényleg gyakori ez a fejlődési rendellenesség? Általában nyom nélkül eltűnik? Ha nem szívódik fel mit lehet tenni? Szülés után leszívják? Esetleg sérült lesz a gyerekem?



Kedves Móni!

A plexus choroideus az a szerv az agyban, ami az agyfolyadékot termeli. Az ebben látott felritkulás szövettani értelemben nem ciszta, mert nem egy fallal bíró folyadéktartalmú hólyag. Az esetek túlnyomó részében magától felszívódik.

Amit látunk, az nem fejlődési rendellenesség a szó orvosi értelmébne. Egy úgynevezett minor anomália, ami kromoszómarendellenességre hívhatja fel a figyelmet. Ha önmagában látjuk, akkor nem jelent semmi extra dolgot.

Szóval semmi ok az aggodalomra, el fog tűnni.


Tisztelt doktor úr !

A kisbabámnál ( kislány ) UH-on felfedeztek a bal veséje és a petefészke körül egy un.ovarialis cisztát, amit elvileg születés után el kell majd távolítani. A ciszta kb 4 cm . és folyadékkal tele van, benne több fiókcisztával. A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes ez a ciszta , és az eltávolításra születése után kb mikor kerülne sor ?
Válaszát előre is megköszönöm.
Melinda

Üdv: Melinda
 


Üdvözlöm.
Most voltam 12. hetes uh-on, ahol azt mondták, hogy a baba nincs 12 hetes, mert ahhoz pici. Az eddigi uh-ok mindössze 2 nap lemaradást mutattak. Lehet, hogy a baba megállt a fejlődésben?

Kép
 
 


+ még annyit mondtak, hogy a méhlepény a fundusban van. Az jó?

Kép
 
 


s.melinda írta:A kérdésem az lenne, hogy mennyire veszélyes ez a ciszta , és az eltávolításra születése után kb mikor kerülne sor ?
Válaszát előre is megköszönöm.
Melinda


Kedves Melinda, nem vagyok sem szülész, sem gyerekgyógyász, hanem radiológus. Úgy vélem, egy efféle ciszta egyáltalán nem veszélyes, de hogy mikor vennék ki, erről inkább egy gyereksebészt lenne érdemes megkérdezni.

Megkérdezzek egyet? :-)


faul írta:Üdvözlöm.
Most voltam 12. hetes uh-on, ahol azt mondták, hogy a baba nincs 12 hetes, mert ahhoz pici. Az eddigi uh-ok mindössze 2 nap lemaradást mutattak. Lehet, hogy a baba megállt a fejlődésben?


Kedves faul, mit mondtak, mekkora a magzat, ha nincs 12 hetes?

Egyébiránt néhány napos lemaradás miatt nincs értelme idegeskedned.


faul írta:+ még annyit mondtak, hogy a méhlepény a fundusban van. Az jó?


Ez azt jelenti, hogy a méhszájtól a legtávolabb helyezkedik el, és jó. :-)


Köszönöm szépen a gyors választ!
Azt mondták, a baba még csak 11 hetes méretekkel rendelkezik. Egy méretet írtak csak BPD 17 mm.
Azért aggódom, mert az edigi uh-okon, csak két nap csúszás volt. Lehet, hogy nem ettem eleget és ezért maradt el a baba? Még semmit nem híztam, sőt egy kg-ot fogytam.

Kép
 
 


faul írta:Köszönöm szépen a gyors választ!
Azt mondták, a baba még csak 11 hetes méretekkel rendelkezik. Egy méretet írtak csak BPD 17 mm.
Azért aggódom, mert az edigi uh-okon, csak két nap csúszás volt. Lehet, hogy nem ettem eleget és ezért maradt el a baba? Még semmit nem híztam, sőt egy kg-ot fogytam.


Nyugi, éld az életed, és ne aggódj addig, amíg nincs tényleg baj. :-)


Gergely!
Érdeklődni szeretnék, hogy hány százalékos pontosággal lehet megállapítani 12 hetes 4D-s UH-on a baba nemét? Függ az orvos tudásától, a gép minőségétől? (Kisfiamnál már 12 hetesen megmondták 4D-n, hogy kisfiú, és laikusként én is láttam egyértelműen)
Vendég
 


Tisztelt Doktor Úr!
Köszönöm szépen eddigi megnyugtató válaszait! Igaza is lett, és az uh-kontrolon minden rendben volt. a BPD már 22 mm a CRL 65 mm, a tarkóredő 1,7 mm volt. Viszont most a lepényt nem a fundusban, hanem a mellső falon látták. A lepény így vándorolgat? A mellső falon is jó helyen van?

Kép
 
 


fix.b írta:Érdeklődni szeretnék, hogy hány százalékos pontosággal lehet megállapítani 12 hetes 4D-s UH-on a baba nemét? Függ az orvos tudásától, a gép minőségétől? (Kisfiamnál már 12 hetesen megmondták 4D-n, hogy kisfiú, és laikusként én is láttam egyértelműen)


Kedves fix.b, leginkább a szerencsétől függ, hogy hogyan fekszik a magzat. :-)
Természetesen egy nagy és jó géppel biztosabban látszik minden. A 4D orvosilag egyébként jelenleg nem ad plusz információt a 2D-hez képest.


faul írta:Tisztelt Doktor Úr!
Köszönöm szépen eddigi megnyugtató válaszait! Igaza is lett, és az uh-kontrolon minden rendben volt. a BPD már 22 mm a CRL 65 mm, a tarkóredő 1,7 mm volt. Viszont most a lepényt nem a fundusban, hanem a mellső falon látták. A lepény így vándorolgat? A mellső falon is jó helyen van?


Nem arról van szó, hogy a lepény effektíve vándorol, hanem arról, hogy a méh és a lepény nem teljesen párhuzamosan nő.
A méhlepény akkor van rossz helyen, ha a méhszáj közelében tapad, ez a placenta previa.


Gergely!
Köszönöm válaszát (válaszod).Természetesen úgy gondoltam, hogy ha jól fekszik a magzat, akkor hány százalék az esély, hogy pontosan megállapítsák a nemét. :lol: Mi olyan helyre mennénk, ahol második generációs Kretz GE 730 Voluson Expert gép van, amiből Európában csak pár darab van. Ez sem tud többet a 2D-nél?
Vendég
 


fix.b írta:Gergely!
Köszönöm válaszát (válaszod).Természetesen úgy gondoltam, hogy ha jól fekszik a magzat, akkor hány százalék az esély, hogy pontosan megállapítsák a nemét. :lol: Mi olyan helyre mennénk, ahol második generációs Kretz GE 730 Voluson Expert gép van, amiből Európában csak pár darab van. Ez sem tud többet a 2D-nél?


Kedves fix.b, a nem megállapításához az kell, hogy a magzat "alsó" végénél legyen elég magzatvíz-réteg, hogy egy olyan képet tudjunk készíteni, mintha a magzat egy üveglapon ülne. Ilyenkor az esetek legnagyobb részében szépen látszik, aminek látszania kell.

A "csak pár darab van belőle" egy egyszerű reklámszöveg, nem szabad bedőlni neki!

Én olyan gépen dolgozom az egyik rendelésemen, ami szintén csúcskategóriás, és Magyarországon valóban csak 5 darab van belőle (egész biztos infó, mert a cég szaktanácsadója vagyok). Egy másik rendelésemen meg olyan gépen, ami meg középkategóriás, mégis csak 2-3 darab van belőle, mert egy idei modell , és még alig adtak el belőle. Szóval óvatosan. :-)

Az sokkal, de sokkal fontosabb, hogy ki, aki vizsgál.

Engem is beültethetnének egy Forma 1-es autóba, aztán annak örülnék, ha egyáltalán élve kikeveredek belőle. :-)


Gergely!
Köszönöm az információkat! Majd beszámolok róla, hogy mit mondtak az ultrahangon! ;)
Vendég
 


Kedves Doktor Úr!

33hetes terhes vagyok.Nincsen fogadott orvosom.Tudna-e abban segiteni,hogy miért nem küldtek el a 28-32 hét közöt uh-ra?Azt mondta a védőnő,hogy csak indokolt esetben kell menni.Akiket ismerek kismamákat és van fogadott orvosuk mind voltak ez idő alatt uh-on.Normális,hogy 20.héten látták a babát utoljára uh-án?Egy kicsit aggódom,hogy minden rendben van-e.
Válaszát előre is köszönöm!

Kép
Kép
 


Lehet e ultrahangon egy-ket het utan latni hogy valaki terhes ?
Vagyis pont megvan e hogy mejik ultra hangra kel meni hogy lasuk terhes-e valaki ?
A baratnom valamije hasfajdalmakra panaszkodot es elmetnt ultrahanga megkelet inija 2 liter vizet es csak utana neztek at ezen az ultrahangon lathato e hogy terhes valaki egy ket het uta ?
Remelem eleg etrhetoen irtam le :)
 
 


Gergely!
Én voltam, aki az UH-ról érdeklődött feljebb. Voltunk ma 4D-s Uh-on, és azonnal, amikor rámrakta a dokinő a szerkentyűt, azonnal lehetett látni a nemét, kisfiú lesz. Laikusként én is láttam ismét :)Szerintem azért a műszeren is múlik, de mindenesetre nagyon hozzáértő volt, aki csinálta. Mégegyszer köszönöm a válaszokat, további jó munkát kívánok!
Vendég
 


Sziasztok!

Na most fentébb egy beírás jól megijesztett :cry: Az én babámnál is láttak plexus ch cisztát a 17,5 hetes korban készült 3D UH-on, mindkét félen és jó nagyok, 16*9 mm-es-ek kb. Ennek ellenére nekem azt mondta Uh-ot végző hölgy, hogy ne aggódjak, ez gyakori és fel fog szívódni. Sajnos közben az AFP-m is 0,7 lett, így megyek majd genetikára ha végre kapok időpontot. De tényleg van abban igazság amit Móni írt, hogy ha 1 cm-nél nagyobb és kétoldali az veszélyesebb mint ha kissebb? Vagy nagyobb gyanúra ad okot?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Még egy kérdés. Ha közben felszívódik a ciszta, az ennek ellenére felveti a geneikai kockázat magasabb esélyét? Tehát önmagában az a tény hogy volt ilyen?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Üdv!

Nemtudom találok-e még itt vkit, mert ha jól látom rég volt aktivitás, de hátha :)

Azzal kapcsolatban szeretnék érdeklődni, hogy melyik UH géppel csinálják a jobb 4D-s babamozikat?
Medison, vagy G.E. Voluson Expert 730-as?

Van vkinek tapasztalata ebben, vagy esetleg egy orvos, aki megmondja nekem, mert akkor azzal a géppel dolgozoó helyre mennék! :)

Előre is köszönöm!
 
 


Nagyon szeretnék választ kapni a kérdéseimre de nem tudom olvassa e még valaki ezt a topikot.
Ha igen akkor szeretnék valami jelzést és leírom az én hosszadalmas történetemet.

Előre is köszönöm: Szilvia
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: