Új privát üzeneted érkezett!

Ezt a topikot annak örömére hoztuk létre, hogy odaát megindult a babaeső, immár 6 babával és mamával dicsekedhetünk :) . És ez még csak a kezdet...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Szia Őzi!

NAGYON JÓÓÓ!!!! :wink: :wink:
"odaát felraktam a szüléstörténetem". Remélem elolvastad. Nem tom, hogy csak lemaradtam róla, vagy még nem sikerült feldolgoznod az eseményeket, de szivesen olvasnám a tiédet!!! :D
Vendég
 


Bacilivi,
Igen, hat persze hogy olvastam!!! Nagyon oszinte es szep tortenet. Ezen felbuzdulva epp most fogadtam meg, hogy a hetvegen en is megirom, ha torik ha szakad!

Meg regebben Bettivel beszeltunk rola, hogy ide is kene egy tabla gyerkocok adataival. Szerinted milyen adatok legyenek? Szuletesi datum, suly, kor nev, es meg?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 

 
 

Sziasztok!

örömmel látom az új topikot.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Betti,
Szia itt is :) ! Neked nem folyik a tejed? Nekem eleg ha megnyekken Levi, es dol a tejem. Eleg kellemetlen... Az a baj, hogy errol nem tudok semmit, vajon meddig van ez igy?
Mi a jol bevalt napirend nalatok? Niki hany percet szopizik egyszerre es hany orankent (nappal es ejszaka is kerdem)? Nem alszik el neha szopi kozben? Meleg- vagy hidegfrontra erzekeny?
Ja es teged is kerdezlek, hogy milyen adatok legyenek szted a tablaban?
Na befejezem, nincs tobb kerdesem :D .

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Őzi
nekem éjszaka szokott folyni, elég gáz néha, ciki de már tettem törölközőt az ágyba alám. :oops: nem tudom meddig van, gondolom amíg tejed is van. ahogy nagyobb lesz több kell neki több termelődik, azzal vagy csökken ez a folyás vagy nől.
eddig az volt a napirend hogy felkeltettem, hogy egyen 3 óránként, de néha felkel és óránként enne. azt olvastam, hogy annyiszor kell adni ahányszor kérne, viszont a doki szerint nem kellene túletetni sem. fél 9-kor volt fürdés, 01-kor evett és utána ő keltett enni. most ez tegnap óta felborult, a front miatt, éjfélkkor fürdött meg ilyenek.ma meg egész nap aludt, néha egész nap fent van.
a legnagyobb bajom az, hogy általában egy nap egyszer kakil, ami nem jó de ilyenkkor aztán rendesen. ez nálatok hogy van?
van, hogy fél órát is eszik, és elég sűrűn elalszik, így nem tudom büfiztetni, mivel bealszik.

szerintem szül idő, súly, kor, név ennyi, más nem jut eszembe, de ez neked jobban megy. :wink:


bacilivi
nálatok ezek a fenti dolgok hogy működnek? :?:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Betti,
Koszi a valaszt! Nalunk nincs semmi baj a kakival, minden nap van legalabb 5, pisibol pedig joval tobb. A pocakja neha faj ha szeles, azon eleg nehez segiteni, pedig minden trukkot bevetunk.
Miert baj az hogy Niki csak egyszer kakil? Ugy tudtam, hogy a anyatejes babaknal az sem ritka, hogy tobb napig nincs kaki, es az is teljesen rendben van. Vagy erolkodik szegeny?

Nalunk most az a gond, hogy Levi allandoan a cicin logna, nyugos, es gyakran bealszik szopi kozben, kb a 10. percben. Felkelteni szinte keptelenseg, pedig ez nagyon nem jo, mert igy csak a tej cukros elejet issza, a feherje meg a zsir kimarad. Ugyhogy ettol csak rovid idore lakik jol, es szopizni akar megint. Maskor meg 25-35 perceket eszik. Lehet, hogy fejlodesi urasrol van szo, kiderul ha par nap mulva megint rendszerezodnek a dolgok...

Bacilivi,
Engem is erdekel, hogy nalatok hogy mennek ezek...

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


őzi
nálunk is van már kaki, lehet túlreagálom a dolgot, de aggódtam, hogy nem wc-zett, aztán utánnaolvastam persze a neten és kiderült, hogy 3-4 nap csak a székrekedés, neki meg végül is csak 1 napig nem volt. de hát olyan kicsi és védtelen én meg túlaggódom a dolgokat.

Kép
Kép
bbeti
 
 


egyébként Niki is ha fent van óránként enne, de ilyenkor próbáljuk elfoglalni valamivel, muterom mikor feljön énekel neki, amit nagyon szeret. felkelteni mi sem tudjuk mindig, a kórházi tájékoztatón azt olvastam, hogy nem is kell felkelteni, mert ha éhes, szól, és akkor mindig kell neki adni. a gyerekorvosunk meg azt mondta, hogy ne etessük túl. így már nem tudom mi a jó.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Üdvözlet mindenkinek,

én pár napja sejtem, de egy teszt segítségével ma tudtam meg, hogy anya leszek!Kb. 2007. szeptemberében szülök, ha minden rendben megy (remélem).[/quote]
granda
 
 


BEtti
A másik topikban láttam írtad, hogy azt gondolod, egyedül vagy a sírossággal. Hát nem. és nehogy azt hidd, hogy azért van mert "gyenge" lennél!!! Engem "erűsnek" ondanak, de ennyit nem bőgtem még életemben!!!!! AZt írják, ilyenkor a terhesség alatt felhalmozódott hormon szintje hirtelen leesik és ez közrejátszik. "baby blues"-nak szokták hívni. Ha hiszel a homeopátiában a "pulsatilla"-t próbáld ki!!!
ÉS ezt találtam még neked:
"A "friss" anyukák kezdetben izgatottak, de a tapasztalatok szerint a szülést követő napokban hirtelen letörtnek, elveszettnek, sebezhetőnek érzik magukat. A hatalmas felelősség és a szabadság elvesztésének érzete is nagy szerepet játszik ennek kialakulásában. A statisztikák szerint a frissen szült nők ötven-nyolcvan százalékánál jelentkezik a "baby blues" vagy más néven gyermekágyi szomorúság.

A vélemények megoszlanak arra vonatkozólag, hogy ez a fáradékonysággal, kialvatlansággal járó állapot betegségnek vagy normál reakciónak tekinthető-e. A kialvatlanságon túl persze vannak egyéb, aggodalomra inkább okot adó tünetek is, mint például a gyakori sírás, ingerlékenység, vagy félelem érzése. A legfőbb jellegzetesség maga a változékonyság, például az eufórikus boldogságérzés hirtelen átváltása sírógörcsbe."

Nekem iszonyat lelkiismeretfurdalásom van, hogy itt van ez a gyönyörű baba, akire aaannyira vártam és erre én csak bőgök....
Vendég
 


Hát nálunk is nehéz ügy a papirend...
Általában 4 óránként eszik, de van, hogy 3-5 óránként. Az, hogy éjjel van az baromira nem zavarja...Próbálom napközben ébresztgetni, hogy ne éjjel legyen aktív, de sokszor ez sikertelen...csak alszik tovább, bmit csinálok és persze ilyenkor sokat ficánkol éjjel... TI HOGY próbáljátok éjjel alvásra szoktatni????????????????????????????????
Lehet, hoyg fura kérdés, de nektek mit csinál, ha ébren van???És ti mit csináltok vele??? Én néha úgy érzem, hogy ilyenkor csak nyűglődik... Hiába prbálom szórakoztatni, sokszor eltörik a mécses. Nálunk nincs olyan, hogy percekig elvan, mertpl nézeget valamit stb... NÁLATOK????????
Vendég
 


Sziasztok lanyok, :D
bocs hogy bepofatlankodok meg "babatlanul" de most gyakorlo anyukaktol lenne szuksegem tanacsra...

Milyen eldobhato pelankat hasznaltok? (marmint a markaja) Vagy tok mindegy, mindegyik nagyjabol ugyanolyan? Nekem kellene vinni a korhazba es ez meg hianyzik a baby csomagbol.. Egyaltalan mire kell odafigyelni pelenkavasarlasnal? (azt tudom, hogy 2-5 kilos babanak, de ezen kivul?)

Koszi elore is ha raertek valaszolni! Irigyellek benneteket! A baby blues meg tenyleg gyakori, fel a fejjel, normalis esetben par het alatt elmulik. Nekem meg szules elotti blues-om van :? en is siros vagyok...es nem ertem miert.

KépKép
KépKép
pannica
 
 


PAnnica,
hát a pelusvásárlásból nem csináltunk nagy ügyet, vettünk Pempers-t és azt használjuk. Gőzöm sincs a többi milyen, de ez nekünk bevált!
EZ a szülés elötti blues vicces... :lol: :lol: :lol: Kitratás!
Vendég
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy átjövök hozzátok, de lenne néhány kérdésem.
Most vásárolgatunk Nonókának és azt szeretném megkérdezni, hogy mi mindent kell megvennünk mindeképpen a babának.
A neten olvastam sok babakelengye listát, de Ti mint gyakorló Anyukák jobban tudjátok, hogy mi az amire feltétlenül szüksége van.
Mennyi bodyt és tipegőt vegyünk és milyen méretűeket?

Segítsetek légyszi!

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Bacilivi,
Nalunk most, hogy mar nincs gond a bilirubinnal, mar nem keltem fel a gyerkocot enni, eddig muszaj volt (legalabbis nappal). Szoval nappal 2 1/2 - 3 orankent eszik, kiveve ha bealszik mert akkor lehet ebbol 4 is. Ejjel altalaban 4-ig 3 orankent eszik, aztan egyhuzamban alszunk 9-10-ig. Ez mindin nagyon fincsi! Az ejjeli szopik rovidek, 10-15 perc es ha nem kakis a pelus, akkor nem is cserelunk, hanem alszunk tovabb...

Levi ha ebren van, akkor nyokog, a szajaba veszik a kezet, nezelodik, grimaszol, mosolyog, oldalra fordul meg vissza, ha hason fekszik akkor meg eromuveszkedik, felkonyokol, emelgeti a fejet. Ettol persze baromira kifarad es elalszik. A babak szeretik nezni az eros kontrasztu es fekete-feher dolgokat, mert az mar remekul latjak! Pl. nalunk feher a fal es fekete a faliorank, azzal mindig jol elvan. Meg a kepekkel a falon... Ha megunja ezeket, akkor nyokog es jon kezbe. Akkor beszelunk hozza, enekelunk, zenet hallgatunk, jatszunk a kezeivel a labaival...ilyesmi. Kozben meg millio puszi, simi, szopi es peluscsere. Tegnap vettunk neki egy hintat, ha belefekszik, akkor a feje felett szines, eros kontrasztu allatkak lognak, hat attol teljesen transzba tud esni. Ugy tunik ez jo alternativa, ha valami mast kell csinalnom, mert ez teljesen lekoti...

Ma reggel rendesen kiakadtam, Levi keresztbe fekudt az agyaban. Nektek is ennyit mozgolodik a baba?

Betti,
Igen, sok az ellentetes tanacs, millio dontest kell hoznunk naponta ezekkel kapcsolatban.

Pannica,
Mi Huggies Newborn pelenkaval kezdtunk, mert annak van egy ives kivagas az ejelen, igy a koldoke nem lesz letakarva a pelus szelevel (nem tudom, hogy ez otthon vagy Gorogorszagban is ilyen-e). Mas anyukak a koldokcsonk problemat ugy oldjak meg, hogy a koldoknel visszahajtjak a pelust. Mi a korhazban mar Huggies-t kaptunk, azt is hoztunk haza, es ez eleg kenyelmes volt nekunk. Most mar Levi egyreszt kinotte ezeket, masreszt mar koldokcsonja sincs, ugyhogy valtottunk. Biopelenkat hasznalunk es nagyon meg vagyok vele elegedve. Ugyanolyan jo mint a Huggies volt (merthogy ezzel is nagyon meg voltam elegedve, de az tavolrol sem bio). Amugy kitartas, mar nincs sok hatra! :)

Ancsa,
En ebben nem nagyon tudok neked segiteni, mert itt mas a meretezes... De ha tudod, hogy kb mekkora babara szamithatsz, akkor konnyebb a dolgod. Nekunk ugye Levi 4.5 kg volt, igy a 0-3 honapos meretu cuccaink (talan ez lehet az 56-os otthon) eppen hogy jok. En a legkisebbekbol kevesebbet vennek, mert egy nagyobb ruhat egyszeruen raadhatsz a gyerekre, de kisebbet tuti nem.

Amibol kevesett vettem es potolni kellett: sapka, takaro, zokni, textilpelenka, halozsak.
Amibol sok van es nem is fogom hasznalni: kis body, nadrag, kiskabat...

Ami fontos tapasztalat, hogy hogy zarodnak a ruhak. Hatul tepozaras vagy patentos ki van zarva pl. En azokat body-kat szeretem aminek jol tagulo nyaka van. Minel konnyebben es gyorsabban tudod fel- vagy atoltoztetni a gyerkocot, annal jobb. Rugikbol pedig elol patentosakat vettem, a patentok vegigfutnak egeszen a talpaig.

Hogy mennyi kell a ruhakbol? Attol fugg mennyit akarsz mosni. En szeretnek tovabbra is hetente egyszer mosni, ugyhogy nekunk eleg sok cuccunk van...
Szerintem ami a legfontosabb az elso hetekben az a body, rugi, takaro, textilpelus, zokni. Nalunk szinte csak ezek fogynak, ha itthon vagyunk.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Valami ilyesmire gondoltam. Jo ez igy?

Kép

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok mamik!

Itt lennek en is!

Egy vicces tortenet tolem, a tapasztalt anyukatol...
Ferjem es anci elmentek ma vasarolni delutan. Pindur szopizott, majd peluscsere vart ram. Mi az nekem ?! - gondoltam, sima ugy...
(csinaltam mar egyedul is, de legtobbszor vki mindig ott van korulottem...)
Volt kaka rendesen, megmostam a kis popsijat, majd felvettem Pindurt, h. kicsit szaradjon a popsi, de nem is fazzon meg a pelenkazon. Na erre, eloszor is lepisilt..., majd mire felfogtam h. mi tortent, le is kakilt... :D :D :D Most pedig bekesen alszik :D
En meg mehettem tisztaba tenni magam :D

Ancsa,
En is mentem ma venni zoknit, mert minden ruci nagy es a zokni legalabb "rogziti" a rugi labat, kulonben elveszne benne. Meg sapit is vettem, az elejen ajanlatos. Nekunk minden ruci nagy, de ha kibirtuk volna a 40 hetet, akkor pont jo lett volna. Nem lehet mindenre gondolni, ugyis lesz egy csomo dolog, ami a szuletes utan fog kelleni.

Ma eloszor mentem el intezni papirokat, ugy hogy Pindur apaval volt. Egesz jol ment a dolog, szopi elotte, utana, kozben pedig alvas. :D

Ozi,
Sztem Pindur meg sarga... Mikor kene teljesen elmulnia?
Sztem jo igy a tabla!!!!!!

Livi, Betti,
Hogy vagytok? Alakul mar az a baby blues?
En felkeszitettem Norbit, h. ilyen varhato es termeszetes, es ha lesz nalam ne aggodjon, de szerencsere meg nem jott, sztem mar nem is fog.

Puszi nektek mara!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Ozi,
Mar megfordult Levi az agyban? Neeeem, mi ott meg nem tartunk.
De nyekergunk, szoritja a kezem, mosolyog, ha az orrat megpuszilom, tekergeti a nyakat es emeli a fejet. Es persze grimaszolunk :)

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Vitte,
Udv itt is!!! Ismeros a lepisil, lekakil sztori! Akar egy meterre is siman kilovelhet :) ! En eloszor a tenyerembe kaptam :) .
Sargasag: lassan mulik el teljesen... De en ugy elvezem, hogy szep kis rozsaszin lett, most latom eloszor a szinet! Napfenynel meg latszik a szeme feherjen, hogy picit sargas, de a bore mar nagyon szep! Na de Levinek baromi magas volt a bili-szintje... Szerintem Noahnak hamarabb elmulik!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


TÁRSASÁGBAN JOBB!...
Sziasztok!
Gyógytornász vagyok és én is kisbabát várok... (aug 25-re)
A Batthyány tér közelében, a Fő utcában dolgozom, s keresek olyan ("hasonló korú") kismamát, aki szívesen tornázna velem heti 1-2 alkalommal. A hely nagyon kellemes és tiszta, 6-7 fő kényelmesen elfér. Polifoamot sem kell cipelned, esetleg egy törülközőt...
Úgy gondoltam, természetesen én a tornáért nem kérek díjat, csupán a terembérletért kellene néhány száz ft-tal beszállni.
Várlak szeretettel, írj az info@atma.hu-ra, ha bővebb információt szeretnél.
Ja, és ha jól érzed magad velünk, később csinálhatunk babamasszázst, intim tornát, alakformáló tornát, stb is... :)
Várlak szeretettel:
Acsádi Gabriella
Gyógytornász-Kismama
gabriella-robert
 
 


ancsa,
a 56-os rugikból tényleg ne vegyél sokat, nem tudja majd sokáig hordani.bár Dalmi 57cm volt, azért jók rá a ruhák.5-6 rugi, 5-6 body 56os biztos kell.ÉS ényleg, ha vmi hiányzik, fogod tudni majd pótolni.

Baby blues alakul... :lol: most hogy már tudok aludni is néha és Apa is kezd felépülni a torokgyulladásból és tud már segíteni.Így jobb a szitu. De azért még mindig naaagyon érzékeny vagyok. :oops:

Nálatok mennyi sírás van egy átlagos napon?(mmint a baba mennyit sír... :lol: )

Őzi, hú hát nálunk sem volt ilyen megfordulás a kiságyban!!Komoly erőnek örvend a kis Levi!!

Vitte,
volt valami előjele, hogy a bébid elöbb akarja látni a szüleit a vártnál?
Vendég
 


ja, Őzi!
A tábla nagyoon szuper!!!!!!!!!!!!!!!
CSak annyi, hogy kiderült közben , hogy Dalmi 3640el született.(elmérték... :lol: )
Vendég
 


őzi tök jó a tábla


bacilivi

akkor örülök, hogy nem vagyok idegbeteg :lol: , már nálam elég jól elmúlt, az első hét vagy kettő volt elég gáz. most új napirend az, hogy délután is fent van, meg este fél 9-től hajnal negyed 1-ig, akkor mint akit elvágtak elalszik. ma például 01.00-09.00-ig aludt. egész kipihentem magam.


Nanett babája megszületett Liber Dominika 3.25 kg és 48 cm, mind a ketten jól vannak.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Helló Lányok!
OLYAN jó itt Nálatok!!!!!!
Szinte érzem a kisBabuci illatot!!!!!!!!! mmmmmmmmmm :)
Alig várom, hogy csatlakozhassak Hozzátok!!!! De addigra Ti már OLYAN nagyok lesztek!!! Talán már megis fordultok)))))))) pár szor!!!!!
Gratulálok Nektek!! És büszke vagyok, hogy nekem annyi kismama kisbaba ismerősőm van!!!!
Imádom Titeket!!!

Kép

Kép
fenix
 
 


Sziasztok,
Hát én is bátorkodtam benézni hozzátok, de csak azért, mert nem nagyon volt alkalmam gratulálni Nektek a kisbabákhoz! :D

Igazán gyönyörűek, bár Noahról nem találtam képet. Átugrottam volna azt az oldalt? (már órák óta olvasok, hogy végre jó a gépünk)

Őzi, várom én is a történetet! (írtam privit, bár látom, nagyon elfoglat vagy, ha lesz időd, kukkancs bele) :)

Vitte, nekem azért kell feküdnöm, hogy ne induljon be idő előtt a szülés, (már pár hete nyitott a méhszáj) de így, hogy látom, nálatok minden rendben, már nem izgulok annyira.

Betti, hihetetlen, hogy már egy hónapos a kis Niki, örülök, hogy minden rendbeh veletek! :lol:

Gratula Bacilivinek, Nanettnek és Nikáéknak is!

Most nyomás vissza a saját topikba, mert ide még babonából sem jöhetek

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Nanett,
Szivbol gratulalok itt is, hatha ezt elobb olvasod!!!

Fenix, Lilo,
Nemsokara ti is anyukak lesztek, higgyetek el hamar elszalad az ido...

Na, 10 perce Levi koldokon sugarkakalt, aztan meg elmosolyodott a megkonnyebbulestol. Valakinek van valami otlete, hogy mivel jon ki a kaki sarga szine a ruhabol?
Ma voltunk a szokasos doki viziten, de mivel a bilirubinja mar nem tema es az utobbi 6 napban 300g-ot hizott es igy boven meghaladja mar a szuletesi sulyat, mar nem kivancsi rank amig Levi 1 honapos nem lesz!!! :D

Vio,
Jol vagytok? Remelem csak baromi elfoglalt vagy es nincs semmi gond! Megkerdeztem a dokit a szeme feherjerol mulik el utoljara a sargas szin, akar egy honapig is eltarthat.

Bacilivi,
Kijavitottam Dalmi sulyat!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Lányok!
Nagyon-nagyon örülök, hogy megtaláltalak Benneteket ebben az új topicban! Meg is könnyeztem :cry: Szívből gratulálok nektek a picurokhoz, küldöm meleg ölelésemet mindannyiotoknak! Az én babám kicsit még várat magára, de hamar itt lesz május.....
Boldog vagyok vele én is, de gondolom nektek duplája jut az érzésből, hogy már közvetlenül megérinthetitek és szerethetitek. Nagyon örülök, hogy mindenki jól van és hogy újra indul egy ilyen "babás" topic. Ide fogok nektek írni, hisz már a régiből kiszálltam, de sokat gondoltam rátok.
Puszi: Benita
benita
 
 


Sziasztok Lányok!

Gratulálok nektek a babákhoz, nagyon szépek, sok boldogságot kívánok mindenkinek!

Benita,
neked is nagyon örülök, jó pocakosodást kívánok :D

Timi
Kép
Kép
Kép
timi72
 
 


Vitte,
Tiszta hulye vagyok! Most lattom, hogy mi irtam. Bocsi! Termeszetesen toled kerdezem: Jol vagytok? Remelem csak baromi elfoglalt vagy es nincs semmi gond! Megkerdeztem a dokit a szeme feherjerol mulik el utoljara a sargas szin, akar egy honapig is eltarthat.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


fenix,
aanyira jófej vagy!!!!!! :D :D :D

timi, benita,
köszönjük szépen!!!! :D :D :D

Lilo,
miiféle babona??? gyere csak nyugodtan!!!!!!!!!!

Őzi,
HAsználjátok a babaerszényt? bevált? mi is gondolkodunk rajta...
Maradna két kezem... :lol:

Jajj csajok, úgy érzem, soha nem fogja a kis Manó megtanulni, hogy mikor van éjjel :lol: :lol: NApközben hiába próbálom aktivizálni..ha ő egyszer alszik..akkor alszik!!! Nálatok?????

TEGYETEK KÉÉPEKET!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Kép Kép Kép
Vendég
 


Őzi
nagyon szép és megható a történeted.

bacilivi
nagyon helyes a baba, főleg a narancsos kép, mi is fent vagyunk hajnali 2-ig általában, utánna 3 óránként kel, alszok mikor tudok. felkelteni ha bealszik tényleg lehetetlen. én mindig a melkasomon altatom el, de lehet, hogy elrontottam, mert ha leteszem az ágyába napközben fél óra múlva fent van. én abban bízom ha majd nagyobb lesz, fél vagy 1 éves könnyebb lesz, de addig.......... :?:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Bacilivi,
Nagyon edes Dalmi, nekem is a narancsos tetszik a legjobban :) ! Jol latom, hogy meg o is hamlik?

Betti,
Koszi! Ez a szopi utanni beajulas nalunk is kemeny dio.

Benita, Timi,
Jo volt hallani rolatok!

Vitte,
Minden rendben veletek?

Bacilivi, Vitte,
Elso velemeny a kendorol: Baromira tetszik!!! Ket szabad kez, nyugis baba, kenyelmes, stabil, nem nehez beletenni a gyereket, es meg a gep elott is ulhetsz vele. Nagyon jol kitalaltak ezt... Elvileg mosogatni is lehet benne ha hatrateszed, de en nem merem. Keszitettem par kepet is rola... El sem hiszem, Levi mar ket hetes!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Õzi 2009.11.26 07:35-kor.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Haliho,

Persze, minden rendben... csak Norbi nem beszel nemetul, igy nem tudja intezni a baba dolgait, es eleg sok munkam van vele. (Anya meg Norbi maszkalnak, en csak a hattermelot vegzem...)
Tegnap is bestresszeltem es ordibaltam, mert egyik dokumentum megszerzese a masik feltetele, amit csak egy 3. dokumentumra adnak ki...
Rohej, de az osztrak burokracia is eleg gazos... Ja, Noah nemet allampolgar es kislany lett tegnap :evil: :evil: :evil: Az utlevelembe bejegyeztek "female"-kent... Keszen vagyok.

Ozi,
Levi gyonyoru!!!! Hatalmas baba!!!!! Micsoda szoszi fiu! A kendo szuperul nez ki, es latszik, h. jol erzi magat benne. Szerintem megrendelem.
A szeme feherje tenyleg sarga meg nalunk, akkor ne lepodjek meg rajta. A kezei, labai mar szepek, de az arcan es a mellkasan meg latszik a sargasag.

Sugarkaki :D :D :D
Mososzer cegnel dolgozom, a mi markank kivisz mindent :lol: Na jo nem reklamozom. Nekem eddig minden kijott a ruhakbol, neked nem?

Mi mar ott tartunk, h. kb 2 ora hosszara, ha muszaj, el tudok menni otthonrol. Noah meg sem nyikkan, apa pedig babazhat. Sot tegnap este mar megneztunk egy filmet egyutt :) Hiaba, kisangyalt rendeltem.

Szopi utani beajulas ismeros. Most azt csinalom, h. szopi utan pici pihi, majd pelus csere - mi szopi utan pakoljuk tele - akkor felebred es meg szopizik egy picit, de mar eberebben, majd megy agyba.
Mostanaban olyan mohon iszik, h. nyog hangosakat kozben. Nagyon vicces :D

Ozi, Livi, nektek mennyi ment le? Es Bettire is vonatkozik, lapos mar a hasatok????

Nekem mar 10 kg lement, pedig eszek, de bevallom, nem nagy etvaggyal, pedig anci lesi minden kivansagom. A hasam pedig meg puha ugyan, de mar alig latszik. Azert a regi nacikat meg nem tudom begombolni...

Livi,
Dalmi csodaszep kiscsaj! Hat elmondhatjuk, h. csupa szep babak vannak a topikunkban :D

Lilo, Fenix, Benita,
De jo, h. beneztetek!!!!! Edesek vagytok!!! Lilo tettem fel kepet Noahrol, csak a regi topikban, de ne kerdezd mikor... Felteszem ide es akkor meglesz ebben a topikban is.
Minden jot nektek a tovabbi terhesseghez!

Benita,
Mar 23 hetes vagy?! Hogy szalad az ido, most teszteltel es drukkoltunk ertetek, latod, te is hamarosan anyuka leszel!!!

Timi,
Koszi! Neked is minden jot a terhesseghez!

[img]
http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 366.58.jpg[/img]

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Na jo, benazok ma...

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Hozzánk is kopogtatott a gólya 2007.01.19-én megszületett Bence.
3650g és 58 cm.
Ma engedtek haza a kórházból.
Üdv a mamiknak és a babyknek.
Zsu&Bence

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Gratulalok Zsu Bencehez! Gyonyoruek a meretek!!!!!!!!
Kepeket varunk!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Ozi,
Ide irok velemenyt a szules sztoridrol.
Rengeteg a hasonlosag, a tagulas gyakorlatilag megegyezik... Nekem 2 napig volt 2 ujjnyi, rendszeres fajasokkal. Es az en szulesem is a kitolassal kezdodott igazabol, ami kb. 1 ora volt.
Gratulalok neked es minden elismeresem. Nekem is nehez volt Picurral, de hat hol van o nagysagban Levihez kepest?
A gatmasszazs bizti nalam is segitett, az akupunktura nem, vagy lehet meg kevesbe tagultam volna, h. az nincs, ezt mar nem lehet tudni. Orulok neki, h. nem lett az EDA-tol semmi gondod, fej-, vagy hatfajas es megerte beadatni. Ez mindig utolag derul ki.
Buszke lehetsz magadra, persze tudom, az is vagy joggal!!!!!!!!

NANETT!!!!
Most olvasom, es a wiwen lattam a kepet! Isten hozta Dominikat!!!! Gratulalok es varjuk, h. jelentkezz.


Eldugultam mara, mert kiutaltok a topikbol :oops:

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

zsu
gratulálok a hatalmas babához, kérünk képet!

őzi
nagyon szép a baba, kis hurkás. látszik, hogy tetszik neki a kendő. van súly vagy korhatár amíg bele lehet tenni?

vitte
nagyon szép neked is a baba, rólam 11 kg ment le, de még van így is bőven, TUDOK HASON ALUDNI, és ez mennyei.

nálunk is nyög evés közben, de már azt hittük valami baja van.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Betti,
Hűűű, négy hetesek vagytook!!!!!!!! Sok boldogságot!!! :D :D :D
Én meg abban bízom, hogy nem kell fél évig várni...
Egyébként azt figyletem meg, hogy a legtöbb etetés után kb fél órával felébred.Iylenkor dajkálni kell egy kicsit aztán megint elalszik.Nálad-nálatok van ilyen??????

ZSu.
Itt is gratulálok!!!!!!! GYere sokat ide, ha van időd!!!! :D :D ÉS kérünk sok képet!!!!!!!!!!

Vitte,
Jajj, imádnivaló a Bébi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Az éjszaka hogy megy nálatok??
Kórházból minusz tízzel jöttem haza, aztán mikor mellgyuszim volt nem bírtam enni, négy nap alatt négy kiló ment le.DE....sajnos még mindig van rajtam plussz...hasam még elég lötyi és 1 régi gatyám jön rám. :? Viszont tökjó, hogy már nincs akkora lufifejem mint szülés elött és a kezem-lábam is emberi formát öltött.

Őzi,
a kép már több napja készült, asszem akkor még hámlott, most már nem. LEvi nagyon szép!!Mintha több hónapos baba lenne!!!!!
Jaaa és asszem énis rendelek ilyen hordozót!!!!!!!!!!! :D :D
Vendég
 


bacilivi
köszi nektek is.
nálunk is van ilyen, hogy felébred fél vagy 1 órával utána, de nem mindig sikerül visszaaltatni van hogy újra eszik.
kezem lábam nekem is újra van. a bokámban gyönyörködtem legutóbb, hogy milyen szép :lol:
a fejem nekem is kisebb. :wink:

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok anyukák :D

Vitte, Betti, Őzi,
Gyönyörüek a babák!!! Igazi tündérek!! Imádom őket nézegetni. Mostanában mindig pityergek, ha babákat látok, nagyon meghatódok...

Már nagyon várom, hogy jöhessek közétek, mint friss anyuka :D

Sok tejcsit, alvós éjszakákat, és boldog anyságot kívánok nektek!!!

Puszi

Kép
dijcsi
 
 


Szia Dijcsi,

Koszi a jokivansagokat!
Bocsanat neked nem irtam, pedig olyan aranyosat irtal nekem is a multkor.
Nemsoka itt lesz kozottunk "hivatalosan" is, hamarabb eljon, mint gondolnad!!! Mikor lesz a fotozas vagy mar volt????

Huh, akkor gyorsan csinosodik mindenki, magamrol nem gondoltam volna, azt hittem csak kemeny sporttal megy majd le a nagyja.
Nem is volt lufifejed... Livi, a szules utanin meg latszott volna, de nem latszott...

Szerencsere a kezeim, labaim nem dagadtak, ezzel nem volt gond, szerencsere...

Noah nem ebred fel etetes utan feloraval. Sot, tegnap ota 3-4 oras intervallumokat hagy etetesek kozott. Ezt ejszaka is megtartja.

Na megyek, mert cicit kertunk eppen!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Sziasztok!

Kilok: Korabban csak remeltem, hogy mire hazamegyek addigra ujra emberi formam lesz, gondoltam harom honap csak eleg hogy visszanyerjem az alakomat. Szules utan nem is akartam a merlegre allni, ugyis sok meg a visszatartott viz, stb. De a parom, minden nap megjegyezte, hogy naprol napra fogyok stb ugyhogy megmertem magam. Szoval most kevesebb vagyok, mint amikor teherbe estem, ugyhogy ahogy rolatok is, rolam is rejtelyes modon eltuntek a kilok. Ram minden cuccom jo mar, baromira elvezem, hogy valtozatosabban tudok oltozni... A hasam eleg lapos de mondjuk plotyi is. Gondolom ez is csak javulni fog. Ja, es Levi is nyogdecsel szopi kozben...

Vitte,
Noah gyonyoru! Csuda aranyos azokban a hatalmas ruhakban!!!
Igen, szerencsere semmilyen mellekhatasa nem volt az EDA-nak. Lehet hogy az is szamitott, hogy csak 2 oran keresztul kaptam, a kitolasnal mar nem. Nem tudom, de nincsenek negativ tapasztalataim.

Zsu,
Gratulalok Bencehez!!! Jol megy a szopi, minden rendben veletek? Kepet nem teszel fel?

Betti,
Sulyhatar van. 2.7kg - 16kg-ig lehet hasznalni ezt a kendot. Kezdetben fekve, aztan ulve. Ulo poziciobol is tobbfele van.
Tehetnel fel ujabb kepeket az 1! honapos Nikidrol!

Dijcsi,
Koszi szepen, aranyos vagy! Meg par het es itt a helyed!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok! Engedek a szorításnak. Egy-két kép a BEÁJULÁSRÓL! Kép Kép
Hát igen. :D :D :D

Kép
Kép
bbeti
 
 


Betti,
nálunk is ugyanez megy...és Dalmi is kér ilyenkor plusszkaját :lol:
Most volt az első éjjel, hogy nem kukorékolt a kisasszony egész hajnalban... Mondjuk elötte éjfélig fent volt, aztán bealud.aztán 2-3óránként kért kaját, de legalább közben mindig alvás volt :D :D
Niki mennyit sír egy nap?

Vitte,
ez jólesik... :oops: :oops: de tényleg lufifejem volt, meg akkora tokám, hogy..jajjj.De z is kisebb lett :lol: :lol:

Őzi,
dejóóó, kisebb vagy mint baba elött!!!!hát azért mi még nem tartunk itt...
3 hónap mulva jöttök haza, jól értettem????
MEgrendeltem a babaerszényt!!! :D

Betti,
Niki egy kis angyal!!!!!!! Tündériek vagytok!!!!!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratulációkat!
jól vagyunk, megy a szopi ezerrel,töljük a pelusokat is.
most a kezemben van így egy kicsit nehéz írni de a nagybetűket kihagyom.
kicsit nyügős most, rengeteget kakil de tényleg! Kép
ez a kép még a kórházban készült.
a vonalzómat probálom majd lecserélni.
üdv zsu

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


+ 1 kép a testvérekről
Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Olyan édesek a babókák!Minden nap megnézegetem ezeket a csodálatos képeket!Le vagyok nyűgözve!!!És,hogy nekem is hamarosan ilyenem lesz-hihetetlen!

KépKép
vicuska
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: