Új privát üzeneted érkezett!

A habilitációs előadásomra kell gyúrnom, annak van egy angol része.

Éljen a házvásárlás
És az izomláz

Hát, itt közben a többiek festenek, szóval nagy lesz a kupi, én meg gyerekezek.

Amúgy Rugó felkelt reggel hétkor, így aztán nem csaptam nagy tanulást...

Kép
 


Sziasztok. 

KépKép
 
 


Bocs az eltűnésért, ma még tart a festés.

Kép
 

 
 

Rugó tegnap kapott egy elektromos fogkefét, jutalmul, mert végig asszisztált az öt napig tartó festéshez.
Ma reggel nagy komolyan mondja:
- Anya, mostantól pizsiben akarok reggel fogat mosni, mint a régi szép időkben.

Tegnap este kilencre lettünk kész. Már minden a helyén van, de ez elég durva volt. Minden le van festve, és a nappali, a Rugó szobája és a vendégszoba színt is kapott.

Ma délután jelenésem van a szakkoliban, éjjel még a prezentációmat csináltam Cserébe viszont sokáig aludtam. Pár napja már futni/tornázni sem sikerült.

Irina, mizu nálatok?

Maggie, házfronton mi a helyzet?

Kép
 


Azt még leírom, hogy tegnap leborítottam a telefonomat tejeskávéval, és azóta elég halkan hallok mindent benne

Kép
 


Sziasztok!

Vindo, nem úgy volt, hogy csak egy szobát festetek ki? Ez heroikus lehetett.
Rugi 
Telefont sajnálom.

Velünk semmi különös, Ádi 2 nap múlva végleg végez az ovival.
Én belevetettem magam a konyhatervezésbe, felújítjuk majd idén, szép lassan. Vannak előnytelen dolgok (kilométeres gázcső végig a falakon), kevés hasznos felület, de hát azért lakberendező az ember, hogy ezekkel megbirkózzon. A csempe már megvan. Amúgy nagyon élvezem ezt, csak iszonyú lassan haladok időhiány miatt. A felmérés 2 alvásba került. Ez az új mértékegységem: Ármin-alvás. :-)
Az évek alatt lassan mindent fel kéne újítani, WC jön következőként. És a teljes vízcsőhálózatot cserélni kellene majd, de azt csak majdmajdmajd, mert a fél lakást szét kell hozzá verni. Ez az egy gyenge pontja volt a lakásnak, a villanyrésze újítva volt. 
Szervezem a szegedi szállást (megyek a genderkonferenciára), a többi konf. Bp-en lesz. Sűrű őszünk lesz. 
Ádinak elkezdem beszerezni az ápiszos dolgokat a suliba.

Kép
Kép
 
 


Láttalak a programban

Én nem mentem, mert így is lesz vagy öt-hat előadásom ősszel. És az egyik Portóban, a másik Kolozsváron. Meg most indult egy kutatás, amit elvállaltam, az iskolák meg a különórák kapcsolatáról, és mellé a habilitáció is.

Ármin-alvás

A lakberendezés jó, csak tényleg macerás kisgyerekek mellett.

Itt bazi nagy felhőszakadás volt, másfél órája esik. A ruhák meg a szárítón. Hát, ott is maradtak. Lassan indulok Bösz-be.

Kép
 


Halihó!

Izgalomban, idegben telnek a napjaim. Írok 
 
 


Otthon (anyáék falujában) látták a medvét tegnap, most már dokuemtálva is van...
Óvatosabban kell fukároznom otthon, az biztos

Maggie, egy kalappal.

Kép
 


Sziasztok!

Maggie, mindjárt írok amoda!

Vindo, kemény menet lesz akkor az őszöd. A fele is sok.
A medvével tényleg óvatosan, durva állat tud lenni.
No, mire hozzájutnék bármi érdemlegesek a levelezés, utalások, telefonok után, Ármin már fel is fog ébredni. Azért próbálkozom az ikea home plannerrel. :-D

Kép
Kép
 
 


Hahó.

Épp tisztogatom a telefonomat, mert még mindig halk
Meg szállást nézegettem a nyaraláshoz. Kisbusz már van, és Görögország a legvalószínűbb.

Na, erről az ikeás dologról még nem is hallottam

Itt tegnap este még volt egy második zuhé is, szegény ruhák megint kapták az ívet

Kép
 


Otthon már tele van minden medvés falragaszokkal
http://www.borsonline.hu/20140709_medve ... _a_bukkben

Megyek, elpakolom a konyhát.

Kép
 


Volt valami Laár-műsor medvével anno, de már nem emlékszem rá, csak arra, h vicces volt 
Görögország remekül hangzik.
Telefon: , nálunk Ádi hozza elő időnként az okosteló-témát (egyikőnknek sincs, ahogy elnézem, ne is lesz). S. folyton leejti a telóját, egy okostelefonnak pár ilyen és kampó. 
Tökre nem akarok öreglányosan jelenségeket kritizálni, de hétvégén elnéztem egy beülős helyen, ki mit csinál. A 20-as éveikben lévők kizárólag a telefonjaikat nyomkodták (barátnők is, szerelmespár is), a kajánál felnéztek, pár percet beszélgettek, aztán ismét telefonnyomkodás. 
Kíváncsi vagyok, mi lesz pár év múlva. Mondjuk a Her c. film érdekes volt ilyen szempontból (bár ott mindenki nagyon "rózsaszín" meg szupportív volt amúgy).

Kép
Kép
 
 


Az volt a címe, hogy "Jön a medve"
Hát, szétszedtem már kétszer, de nem lett jobb, az egyik mikrofonjával lehet gond. De ha kihangosítom, akkor minden rendben vele.
Nekünk okostelefon van. Meg a munkahelyemen a hálózat elég ramaty, de a telefonon sokkal stabilabban van net. És bírom, mikor csipog, hogy emailt kaptam.
Rugónak egy SIM kártya nélküli telefonja van két éves kora óta. Pár évig nyomult vele, szépen megtanulta kezelni, de mióta tablet van, azóta azt használja, ha éppen rajta van az angry birds-özés. 
Nagyon aranyosak voltak a múltkor a barátnőjével, közös szelfiket készítettek magukról:)
Én meg ügyesen kihasználom ezeket a perceket. Ma pl. így találtam a szállást

Öt darázsfészek van a teraszon

Kép
 


Célzott támadást intéztünk a darazsak ellen. A legnagyobb fészek a parabola antenna alján található, létrával lehet megközelíteni. Rugóval tisztes távolból követjük az eseményeket. Ő a traktoron ül, mert szerinte így gyorsabban tud menekülni.

Kép
 


Sajnos a műanyag előtető megszenvedte a dolgot. Egyelőre beagasztjuk ragasztószalaggal, majd később csere

Kép
 


Hát mindent lehet okosan és hülyén is használni ;-) nekem sem az eszközökkel van bajom. 
Darazsakkal vigyázzatok, a szomszéd utca a hírekben is szerepelt nemrég, annyira bevették magukat oda a darazsak, hogy alig tudták kifüstölni.

Kép
Kép
 
 


Na, most megnéztük a bolgár tengerpartot, és elbizonytalanodtunk

Darazsakat kipucoltuk, már nincsenek. Tető beragasztva.

Kép
 


Halihó

Nálunk fokozódik a helyzet, amoda megírom. 

Irina, ez a felújítás jól hangzik. Én alapból imádom az ilyeneket, egyedül a festéstől ver ki a víz. Valahogy az olyan mumusos nekem. Ármin hogy van? Ádi fejfájása?

Vindo, micsoda kalandok az állatokkal. Mindjárt elolvasom a cikket. Én tavaly Erdélyben mondtam azt, hogy biztosan engem fog megenni a medve, mert már menni nem bírtam a hegymászás után. 

Telefon: az enyém is tönkre ment, amikor beleejtettem a klotyóba. De az volt a baj, hogy én lüke állandóan ki-bekapcsolgattam. Ha hagytam volna egyszerűen kiszáradni, akkor még most is meglenne. A kollégám/barátnőm pl. az udvari kis medencébe ejtette, amikor a lányokat pancsiztattuk, az övé működik. 

Egyébként rájöttem, nekem sem nagyon való okostelefon, okosabb mint én. 

Bercókám élvezi a nyarat, ami annyit jelent, hogy nem hajlandó semmit sem csinálni, gyakorlatilag közelharcot vívunk egy fürdésért is. 
 
 


Hát, a nyár Rugón úgy jön ki, hogy hihetetlenül anyás lett.
A reggelt pl. úgy kell elképzelni, hogy ébredés után jön a reggeli ölelés, amikor is két percen keresztül össze vagyunk bújva. De napközben is folyamatosan matrica-üzemmódban van, ölelget, biztosít róla, hogy szeret stb. Gondolom, most pótolja az év közbeni kimaradást.

Hát, ez a Bercó

Elolvasom

Kép
 


Vindo, ez édes. Bercó is bújik, de nála ez a max szeretetnyilvánítás. 
Azon is gondolkodok (én is), hogy lassan be kellene szerezni az iskolához szükséges dolgokat.  Szerencsére nem hosszú a lista. 
 
 


Halihó!

Vindo, hát Görögország autóval elég messze van... bár Bulgária sincs közel.

Maggie, köszi! Jól vannak a fiúk, Ádival jövő héten szemészet. Nem vészes amúgy a fejfájása, de van időnként. Nekem pont ugyanennyi idősen kezdett el nagyon fájni a fejem, ki is derült, hogy 3-4-es dioptria kell, meg a migrénre is hajlamos lettem (jó nagyapai örökségként). Ármin fáradékony volt, kétszer aludt egy nap, cserébe hajnali 6-kor kelt egy hétig... ma végre nem, hátha visszaállunk a megszokott mederbe.
Konyha: festeni nem kell, hála az égnek, csempézni csak és a bútorokat beszerelni, de utóbbit majd az ikejás szakemberekre bízzuk. Én eddig mindent összeszereltem magam, de ezt nem fogom. Időm-módom se lenne rá. 
Én tegnap szereztem be az ápiszos listát táskástól, tolltartóstól. Még kell pár dolog a tornaórára meg tiszt. csomag, de elvileg ennyi. A postaírónnál (kék-piros cerka) kicsit bekönnyeztem, az volt a kedvenc cuccom gyerekkoromban, most is ugyanúgy néz ki. :-)
A tankönyvekről semmit nem tudok. Ti igen? Illetve most olvasom a suli honlapján, h a KELLO küld számlát címre, azt be kell fizetni és csak annak ellenében tudjuk átvenni a tk-eket az 1. tanítási napon. Juhé. 

Lányok, Ádi is nagyon bújik, akkor ez tuti hasonló okra megy vissza. 


Kép
Kép
 
 


Sziasztok, életjel :)

Egyszerűen nem jutok ide..
Zsófi nem lett bújósabb, de hihetetlenül sokat segít, mióta itthon van, ma mire felértem az emeletre, tisztába tette és felöltöztette Petit Fruzsit elaltatja ebéd után, mindent odahoz, elvisz, tényleg hatalmas segítség, hogy itthon van. Azon gondolkodom, iskolába sem engedem ;)

Amúgy megvagyok, hát úgy "terhesen"... Visszeresen, lett egy lágyéksérvem, és a cukrom pont határon van, így picit diétáznom is kell...  Szóval ez a terhesség egy picit nehezebb, mint az eddigiek...

KépKép

KépKép

Kép
 
 


Sziasztok, életjel :)

Egyszerűen nem jutok ide..
Zsófi nem lett bújósabb, de hihetetlenül sokat segít, mióta itthon van, ma mire felértem az emeletre, tisztába tette és felöltöztette Petit Fruzsit elaltatja ebéd után, mindent odahoz, elvisz, tényleg hatalmas segítség, hogy itthon van. Azon gondolkodom, iskolába sem engedem ;)

Amúgy megvagyok, hát úgy "terhesen"... Visszeresen, lett egy lágyéksérvem, és a cukrom pont határon van, így picit diétáznom is kell...  Szóval ez a terhesség egy picit nehezebb, mint az eddigiek...

KépKép

KépKép

Kép
 
 


ÁPISZ - anyám, ezt a szót már ezer éve nem hallottam

Ádi - a szemét otthon nézegettétek már, hogy mit lát és mit nem? A nagyobbbik bátyámnál, a mai napig emlékszek rá, akkor jöttek rá, hogy rossz a szeme, mikor egy legós doboz feliratát nem tudta elolvasni, ami a szekrény tetején volt.

Zsófi - az agyam eldobom. Nagyon kis segítőkész
Panndi, kitartást!

Tegnap volt az első angolom, csak este nyolcra keveredtem haza.
Ma Bösz-be megyek, fel kell vennem egy interjút. Röviden ennyi

Kép
 



Kép
 



Kép
 


Na, akkor leírom, hogy megszületett a nagy döntés, hogy Bulgáriába megyünk. De nem a fő nyaralós részekre, hanem Dobrudzsába. Tavaly a román felében voltunk, most megnézzük a másik oldalt. Nézegettünk látnivalókat is.
Amit nem akarok kihagyni, az a román királynő palotája és a hozzá tartozó botanikus kert.
http://en.wikipedia.org/wiki/Balchik_Palace

Várnában a katedrális néznénk meg, és van egy francia stílusban épült királyi nyári lak, azt is:
http://en.wikipedia.org/wiki/Euxinograd

De van egy monostor is, ahol kőbe vájt kamrákban éltek a szerzetesek anno, meg Gábor valamilyen színes sziklákat nézett ki egy erőddel.
http://en.wikipedia.org/wiki/Kaliakra

És van egy akvárium Várnában, arra is gyúrunk.
Lövésem sincs, hogy fog mindez a strandolással beleférni öt napba
A szállás a tengerparton lesz, és tényleg olcsó. Egy apartman öt napra harminc x ezer forint. Lesz wifi is, szóval nem kell babanet nélkül élnem.
Na, nem örömködök itt többet









Kép
 



Kép
 


Férfiak elmentek szomszédolni, én meg megyek futni

Kép
 



Kép
 


Bár ugyan nincs itt senki, azért leírom, hogy ma megmentettünk egy madarat Rugóval. Rendszeresen belepotyognak a kéményünkbe, aztán leesnek a kályháig. Reggelente meg ott kotoznak, szenvednek. Szétszedtük a kályha csövét, és kiszedtük a kismadarat

Kép
 




irina


Kép
Kép
 
 


Sziasztok!
Balya Boglárka vagyok, 4. éves dietetikus hallgató, és szeretném a segítségeteket kérni kérdőívem kitöltésében! A toxémiás anyukák/kismamák táplálkozási szokásait vizsgálom. Nagy segítség lenne, ha kitöltené az, akit érint/érintett ez a kór! Lehet várandós és anyuka is, a lényeg az információszerzés! Köszönöm :)

https://docs.google.com/forms/d/1A8nA-n ... w/viewform
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron