Új privát üzeneted érkezett!

Hahó.
Mi is hazaértünk, még romeltakarítunk.
Vasárnap voltunk a Galyatetőn, az jó volt.
Futás közben meg találkoztam három vaddisznóval
Mindenki vigyázzon magára.
Most ennyi

Kép
 


Halihó!

Mi is megjöttünk. Beszéltem anyukámmal és mivel semmit nem tudtam itthon csinálni a fekvésen kívül, mondta, hogy vasárnap már ebédre menjünk. El is mentünk. Én pihentem, a fiúk meg jól elvoltak. 
Ma azért már dolgoztam. Elég sokra haladtam. Fel is töltöttem az eddigieket, már majdnem 70 % kész. 
Egyébként még mindig rosszul vagyok. Az arcom is ég állandóan, meg borzasztó, hogy mi ürül belőle, pedig már a gyógyszer felét elszedtem, no, meg megy a hasam is. Holnap reggel visszamegyek, kíváncsi vagyok, hogy mit mond az orvosom.
Közben Bercó sem százas, délután őt is megmutatjuk. Nagy valószínűséggel itthon töltjük a hetet. Anyukám azt ígérte jön és segít kitakarítani, mert szombaton meg jön a német lány is. 

Irinám, ez a balatoni kiruccanás jól hangzik. A vihar viszont kevésbé, nem is csodálom, hogy paráztál. 
Vindo, ott is futottál? Ez igen. Vaddisznók:  Rugóval minden rendben? 
Szerintem megyek és lefekszek.  Borzasztó, de nagyon húz az ágy. Hát, ez nagyon nem jellemző rám. 



 
 


Maggie, jobbulást!
Ügyes vagy a portfólióval.
Meddig marad a német leányzó?

Balaton

Nem a Galyatetőn futottam, hanem otthon. Gáborék faluja egy zsákfalu, és utána tájvédelmi körzet kezdődik (halastavakkal, horgászokkal, vadakkal, vadászokkal). Iható vizű forrással. Sokat jártunk ki kirándulni, szarvasbőgést hallgatni, bulikat tartottunk kinn (ott is ismerkedtünk meg) régen is, de eddig még nem jöttek szembe vaddisznók. Oda mentem ki egy este. Másnap már csak a falun belül voltam.
Igaz, náluk néha a falun belülre is bejár a vad. A kukoricájukat is mindig pusztítják.

Ma sajna munkanap.

Kép
 

 
 

Azt még leírom, hogy a kutyát hazavittük, mert sajnáltuk volna otthon hagyni egyedül. Kicsit tartottunk tőle, hogy a kocsit hogy bírja ki. De szerencsére nem csinált semmi rosszat, az első ülésen csináltunk neki egy kis vackot. Párszor kellett csak rászólni, hogy ne akarjon felállni kétlábra vagy Gábor ölébe ugrani.
Nem pisilt, nem kakált, szóval ügyes volt

Kép
 


Boldog névnapot kívánunk Irinának!

Kép
 


Irinám, Isten éltessen!!!!


Vindokám, milyen jó is lehetett ilyen helyen felnőni. 


A kutyus igazán ügyes volt.

Én voltam az orvosnál, most helyettesítés volt, no, ez az orvos amolyan távgyógyító. Hihetetlen tuskósággal a telefonjával világított a torkomba. Táppénzre vett és adott erősebb antibigyót. Ennyi.
Délután A. elviszi Bercót az orvoshoz, mert és hasmenősen nem mennék gyerekek közé. 

 
 


De legalább táppénzre vett
Jobbulást Bercónak!

Jó volt ott felnőni, de sajna nem véletlenül jöttünk el onnan. Munkahelyek, na, azok nem nagyon vannak.

Kép
 


Sziasztok!

Maggie, tényleg pihend végig a hetet, drága, és mielőbbi jobbulást Neked és Bercónak is!!!

Vindo, ez tényleg egy nagyon aranyos kutyus!
Vaddisznók  nem féltél? azok elég kiszámíthatatlanok tudnak lenni...

Köszi szépen, lányok, bár ez a nap nekem már egy sokkal nagyobb dolog miatt fontos (l. sticker), majd hozok képeket, ha este köszöntöttünk. Most várjuk a fiúkat haza.

Kép
Kép
 
 


Boldog születésnapot Árminnak

Hát, én is átgondoltam, hogy mit is tegyek a vaddisznókkal. De aztán arra jutottam, hogy ha pánikolok és megfordulok, az a rosszabb

Én közben hazaértem, Gábor meg ment dolgozni. Éjszaka jön. Rugó az udvarra kérte a vacsoráját, nézi a szomszédokat egy kis asztal mellől.

Kép
 


Ó, Irinám, akkor Isten éltesse a nagylegényt is!!! 
Hihetetlen, hogy már ekkora.

Bercónál folytatnom kell a megkezdett terápiát, reménykedünk, hogy nem lesz komolyabb. Kicsit piros a torka is, de egyelőre nem vészes. 

Köszönöm Lányok, azért igyekszem pihenni, (muszáj is) de azért van dolgom. Pl. egy hete már nem is tudtam angolozni sem. Azért a portf-val ma is haladtam. Töltöttem is fel. Már alig 10 %-nyi hiányzik. Mondjuk, valahogy nem tudom komolyan venni ezt az egészet.  Megint olyan érzésem van, hogy egy jó elgondolást rossz kivitelezéssel párosítanak. 
Irina, talán Te kérdezted, a határidő ápr. 30. Húzni sem szeretném már nagyon az időt, mert van egy olyan kényszerképzetem, hogy mindenki az utcsó pillanatban szeretné majd feltölteni, de akkor meg majd összeomlik a rendszer.


 
 


Maggie, a német cserediákkal hátha tudod az angolt gyakorolni

Tegnap egy 75. születésnapi köszöntésén voltam egy profnak délután. Volt egy nagyon vicces köszöntés, amiben azt mondták, hogy minden jót kívánnak neki, vágjon bele nagy lendülettel a második hetvenötnek is, és majd meglátja, hogy meddig jut el benne
Annyian voltak, hogy a folyosón is ültek. Teljesen titokban szervezték, az illető semmit sem tudott róla. Nagyon jól sikerült

Napközben majd jövök.
Ma órák lesznek, a szakdolgozóknak finis van, illetve egy könyvbemutatón kell részt vennem. Remélem, nem leszek moderátor, mert azt utálom.

Kép
 


Anyám, mindez elírások nélkül...
Legközelebb elolvasom, mielőtt elküldöm

Kép
 


Ma interjús napom lenne, de tegnap nem vették fel a telefont, ahová mennem kellene. Remélem, ma már vége az iskolai szünetnek, és lesz ott valaki.
Sajna holnap meg holnap után is munkanap.
De már közel az év vége
Elég nyomi vagyok ma reggel.

Kép
 


Láb a szájban

Kép
 



Hahó!

Köszi szépen, lányok!

Maggie, Bercónak jobbulást (de remélem, már jól is van)!
Le a kalappal, tök jól haladsz a portfólióval!

Vindo, összejött az interjú?

No, Ármin náthás és fogzik egyszerre, elég vacak pillanataink vannak emiatt. Ma kimentem vele a Könyvfesztiválra, sejtvén, h ilyenkor még kevesen lesznek, így is volt. (A kedvezményes vásárlási lehetőség miatt mentem ki amúgy, meg jó lenne néhány kedvencet dedikálásra elkapni, de rendszerint nekem tökre nem jó időpontokban vannak ott.) A könyvhét jobban be szokott jönni, igaz, a Kf. inkább a szakmának szól.
Holnap nagy próba lesz, megyünk R. Williams-koncertre S-val kettesben, nem tudom, a gyerekek hogy alszanak el (pontosabban Ádival nemigen lesz gond).

Kép
Kép
 
 


1 kép:

Kép
Kép
 
 


Irina!
Boldog névnapot! 
Árminnak sok-sok boldogságot!  Hihetetlen, hogy már 1 éves (múlt)!
Jó szórakozást holnapra! Majd mesélj, milyen volt!

Vindo!
Vaddisznók... Vadregényes környék...

Maggie!
Oh, jaj! Elég rosszul hangzik ez a betegség! Vigyázz magadra és jobbulást! Bercó is remélem jobban!
A portf.val nagyon ügyes vagy!

Mi mindannyian összeszedtünk valami vírust. Zsuzsu vasárnap este belázasodott, aztán pár óra múlva Gergő folytatta, aztán jöttünk mi. Nem túl magas láz és kellemetlen közérzet... A gyerekek már úgy tűnik kilábalóban...

Kép
 
 


Gica, jobbulást Nektek!

Irina, jó koncertezést! Majd írd meg, milyen volt.
Ne idegeskedj. Ármint simán el fog aludni, éppen azért, mert tudja, hogy nem vagy ott.

Sajna az interjúkat nem sikerült felvenni. Szerdán próbáltam felhívni az intézményeket, de nem sikerült. Elutaztam azért a megbeszélt időpontban, de már az első helyre sem jutottam be (zárva volt a suli). A másik egy óra autózásra lett volna, oda már nem mentem tovább, miután a telefont ott sem vették fel. Csak arra tudok gondolni, hogy máshogy adták ki a tavaszi szünetet
Jövő héten pótolni kell ezeket, mert 30-i határidővel dolgozok

Kép
 



Sziasztok!

Gica, akkor mielőbbi jobbulást Nektek! A konkrét betegségeknél csak a rejtélyes akármik utálatosabbak
Köszi szépen, tényleg elrohant ez az egy év.

Vindo, potyutak és feszes határidők, jaj... :-(
Köszi, nem is annyira az elalvás miatt aggódom, inkább az ébredések kezelése miatt. Nálunk ugye minden eddig szopival működött (altatás, visszaaltatások). Mindegy, remélem a legjobbakat.
Lemaradtam-/tunk filmnézésben, mostanában valahogy semmire nem jut elég energiánk...

Ebben az esős időben nincs mit csinálni kint... remélem, hétvégére jobb lesz.

Kép
Kép
 
 


Na, milyen volt a koncert?
Az indexen nem túl jó kritika jelent meg róla.
Vannak olyan számai RW-nek, amiket kimondottan kedvelek, de ahogy hallom, ezeket most nem adta elő.
És hogy viselkedtek a gyerekek?

Itt minden rendben.
Tegnap a tehetségnapi konnfin zsűriztem. Kaptunk finom ebédet és egy DE tehetséggondozós pólót is Bár zömmel történész szekcióba kerültem, és az azért már tőlem távolabb áll. De a zsűritagokat meg mind ismertem (korábbi évfolyamtársak), plusz új ismeretségeket is kötöttem. És olyan ügyes hallgatók voltak, komolyan
Ma munkanap volt, aztán hazajöttem. Igyekeztünk takarítani, mert vendégeket vártunk. Mire felsuvickoltuk a lakást kívül-belül, addigra meg szóltak, hogy csak beugranak öt percre, mert a gyerekek fáradtak lettek.
Viszont tudtam dolgozni az előbb másfél órát, így este már - hetek óta először - talán filmet is nézünk.
Kávét is ittam rendeset, így nem kéne elaludnom sem este

Jöttek az ötperces vendégek, mennem kell.

Kép
 


Vindo, szia,
az indexesek SOSEM írnak jó kritikát, és itt konkrétan elég nagy baromságok jelentek meg (pl. hogy 1-2 jó száma van az énekesnek, majd a végefelé kapásból kiemel 3-at a jó számok közül, mondja ezt egy olyan világsztárról, akinek minimum félszáz slágere van). Az látszik, hogy az előadásba nem bírt belekötni, belekötött a műfajba (kötelező nagygatsbyzés -- a kritikus részéről is), ill. abba, hogy jön össze a fenegyerekség és a swing, elfelejtve, hogy hát Sinatra sem volt finoman szólva egy szent, plusz ha valamikor voltak nagy duhajkodások, az épp a swing nagy időszaka volt. Meg ez már nem is az első swingalbuma RW-nek, és szemlátomást (meg a divatos retrózás hullámain úszva) tökre bejött a népnek, ő is szereti, az indexes csákó meg nem. Ez van. Húgom szerint a szuper Coldplay-koncertet annak idején azon az alapon húzták le, hogy a zenekar biztos Gwyneth Paltrow miatt futott be, ami elég nagy baki és anakronizmus, ha a szerző venné a fáradságot és utánanézne dolgoknak. 
Röviden ennyi. :-) 
A baba fél 11-kor aludt be, 11 után már itthon is voltunk, úgyhogy az ébredésparámat megúsztuk. 

Tehetségnap, de jól hangzik! 
Jó vendéglátást is! 
Mi most pihizünk, már kitakarítottam a lakás nagy részét. Holnapra gondolkodom programon, mondjuk a tömegben újból könyvfesztiválozni nem akarnék.

Kép
Kép
 
 


Amúgy Robbie Williamsnak egy vulkán van a torkában, valami elképesztő énekes a pali (mondom ezt én moderált, tehát nem elvakult fanként). 

Kép
Kép
 
 


Az jó, ha tetszett.
Pl. amit szeretek tőle, a Let me..., meg a Kids, azok pl. tök jó számok
Az öt perces vendégek el is mentek, de holnap visszajönnek, és hoznak négy gyereket délelőtt.
Délután a kisebbik bátyám jön, hozza () a gyerekeket is. Egész nap nagy jövés-menés lesz.

Kép
 


Én most a Soundgarden-re kattantam rá teljesen. Mindig is kedveltem, volt cd-m/kazettám kamasz korom óta tőlük. Kb. egy hónapja tettem be a kocsiba, és azóta van a gépemen lejátszási listám is.
Na, Rugót bedugom a kádba, aztán megyek futni.

Kép
 


Halihó!

Végre van időm írni. Jelentem, betegség fronton nem nagyon van változás. Hol is kezdjem. A Kedvesnek is vírusos gégegyulladása lett. Bercónak végül antibigyót kellett kapnia. Neki is arcüreggyulladása lett. No, meg valami krupp-szerű köhögős akármi. Eléggé betegnek tűnik. 
Én: elmúlt a hasmenésem, talán kevesebb anyag ürül az üregemből, de továbbra is borzasztó a hangom, gyenge vagyok. Ezt jól benyaltuk. Nálam már a harmadik hét kezdődik. 

Gica, jobbulást Nektek is. Eléggé komolynak hangzik ez. 

Irina, jaj, nagyon szuper lehetett. Én például szeretem őt hallgatni. Köszi az élménybeszámolót.

Vindo, anyukám, hogy van neked ennyi energiád? Jó sok mindent csinálsz. Holnapra sok erőt.

Takarításból itt is volt rendesen. De, ma megérkezett a kislány. Nagyon aranyos, kedves. 

Valamit még akartam.  Ja, igen. Irina, a május kilencedike nekem is jó, már nagyon várom. A másik meg az, hogy tegnap véglegesítettem a portfóliómat. 
Holnaptól remélem vissza tudok térni az angolhoz is. 
Most ennyi.
 
 


Mindenkinek jobbulást a családban!
Anyám, tényleg jól összeszedtétek.

Kép
 


Jó reggelt!
Rugó sajna már felkelt, így a reggeli emaileknek és munkának lőttek.

Kép
 


Rugó megváltoztatta a vonalzóját

Kép
 


Milyen vonalzót fogunk használni, ha a gyerekek már betöltötték a tizenkettedik életévüket????

Móni, Anitja, Panndi és a többiek, hol vagytok?

Kép
 


Tegnap életemben először futottam 5 kilométert

Kép
 


Vindo, sok sikert ma a 4 + 1 gyerekkel 
klassz az új vonalzó, főleg az és/vagy rész :-))) jogos a vonalzós kérdés, de tuti kitalálunk vmit ;-)
A Soundgarten igen jó, én is szerettem hallgatni. 
Megint bealudtam, mire lebirkóztam Ármint este, kész voltam. Mintha két foga is jönne, eléggé ki is készül tőle.

Maggie, szegénykém, ez tényleg nagyon súlyos, mielőbb gyógyuljatok meg! Otthon tudsz még a most jövő héten lenni (úgyis 3 napos)?
Nagyon gratulálok a portfólió befejezéséhez!!
A május 9-nek meg nagyon örülök, remélem, össze tudjuk hozni!!




Kép
Kép
 
 


Én mostanában a Jazzyt hallgatom meg a Klasszik rádiót (utóbbit a fürdőben, jó kis keleti témájú műsorok vannak rajta), egyszerűen nem bírom már a többi adón a bugyogást (= bugyborékoló hanggal vezetett műsorok), a beszélgetős rádiók meg egy idő után unalmasak. 

Jövő héten beiratkozás az iskolába, majd május közepéig értesítenek, h bejutottunk-e. De ha tényleg indul a 3. osztály, akkor tutira. Elvileg a kicsit is felvették a bölcsibe. 

Itt nagyon szép idő van most. 

Kismamák, Ágica, Panndi, Veletek mi újság?

Kép
Kép
 
 


Figyu, a kereskedelmis hanghordozást Gábor sem bírja, egyszerűen rosszul van tőle
De legalább aludtál.

Amúgy a Soundgardennek az új számai is királyak. Ez 2012-es.
http://www.youtube.com/watch?v=ICQ5LbRmebw
Ez személyes kedvenc. Konfi előadás előtt jól felpörget

Az első négy gyerek nemrég ment el. Az a család volt itt, ahol az egyik gyerek autista. Rengeteget fejlődött, Rugóval együtt is játszottak
Most épp a szomszéd srác van itt.
Délután meg az unokatesók jönnek.

Kép
 


Vinod: mennyi gyerek! Ti mikor terveztek 2. Gyerkőc ot?

KépKép
 
 


Nem tudjuk, hogy tervezünk-e

Kép
 


Mizu veletek?

Kép
 


No, áttört a 2. fog is, most van egy felül, egy alul (csak a hegyük jött ki), azokat kocogtatja
Van nyüszi bőven, szegénykém...

Vindo, ennyi gyerkőc, hűha!

Ez tényleg jó, köszi a SG-t! 
Én most teljesen a retro vizein úszom (a régiek, meg a retrózó újak is bejönnek többféle stílusban), meg az olyan vegyítések jönnek be, mint az electroswing. Persze nem árt néha egy kis garázsrock meg régi U2-hallgatás.

Kép
Kép
 
 


ez tök jó példul: 
https://www.youtube.com/watch?v=94wEPfc ... e=youtu.be
még a régi jó szintipopos időket is megpendíti rendesen, hah!

Kép
Kép
 
 


Az előző szám engem egy régi Hooverphonic-darabra emlékeztetett. Tele van jó zenékkel a net :-)
https://www.youtube.com/watch?v=tDwlnFJchE8

Kép
Kép
 
 


Ez meg a Portisheadre hajaz, ami a világ egyik legjobb zenekara. És itt abba is hagyom. 

Kép
Kép
 
 


Ez ilyen dolgozós zene, lehet rá publikációt írni Nem rossz:)

Kép
 


Mármint az elsőre írtam. Dolgozós zenéknek olyat szoktam hallgatni, amiben nem énekelnek.
Ja, a Portishead-re emlékszem még emlékszem a 90-es évekből:)

Kép
 


Hát én már agyalós munkához a süket csöndet bírom csak elviselni. De mivel olyan mostanában nálunk nincs, nem is végzek ilyen munkát.  Szakdogaolvasáshoz, javítgatáshoz, levelezéshez tényleg kiváló, de én ezeket a zenéket magukban is élvezem.


Kép
Kép
 
 


Asszem, a Portishead egyszer járt Mo-n, talán a Szigeten, de arra a bulira nem jutottam ki. Máig sajnálom, nagyon meghatározó zene volt az életemben (az egyetem alatt és után).

Kép
Kép
 
 


Nekem sikerült az egy évtizedig kedvencnek számító Cult-ot látnom 2006-ban a Volt fesztiválon. Előtte egy nappal vettük meg a Daciánkat. Életem egyik meghatározó élménye volt
Az eső szemerkélt, én Type O Negative-os pulóverben voltam, sört ittam, és hajnalban átautóztunk Ausztriába.
Amúgy jól nyomták, a koncert még Gábornak is bejött, pedig sosem bírta őket igazán.

Ma négy húszkor kellett felkelnem. Nyolckor Kunhegyesen kezdek.
Rugó első akar lenni az oviban.
Van rá esélye, hatkor indulni kell itthonról

Kép
 


Ez életem első Valéria-napja, hogy nincs kit köszöntenem
A nagymamám volt Valéria.

Kép
 


Hahó!

Vindo, részvétem a hajnali kelésért...
Valéria: sajnálom 
hát egy jó koncert eddig is nagy esemény volt nekem, de most aztán főleg, igaz, a görcseimből nem sikerül kiengednem, de akkor is jó elmenni néha

Kíváncsi vagyok, meddig marad a szülinapos köszöntés a vonalzón...

Csókoltatom amúgy az evolúciót a fogzás miatt, komolyan, ez mekkora szenvedés a babának és rajta keresztül a családnak, és nem szedálhatom szegény gyereket nap mint nap


Kép
Kép
 
 


Egy hétig marad szerintem.
Hülye fogzás

Rugónak tágul az időhorizontja. Kérdezgetett ma, mi az a jövő, mi a múlt. Este elgondolkodik:
Anya, szerintem most jön a jövő.

Ma borzalmas napom volt, délután fél négykor tudtam ebédelni. Kunhegyes, Tiszafüred és Böszörmény után tudtam hazajönni. Aztán kaja után mentem Rugóért, Gáborért.
Most meg nagy felhők jönnek, így nem tudok futni. Úgy tűnik, vihar lesz.

Kép
 


Anya, a jövőben lesznek zombik?

Kép
 


Sziasztok!

Vindo, hát igen, ahol a zombifilmek ma tartanak, ez jogos kérdés Rugótól :-) lehet, h az élet-halál téma miatt is izgatja őket annyira ez az élőhalottas dolog. Ádi is az oviból hozta haza a zombitematikát, sőt gyerekeknek is van valami zombi city nevű dolog, na mondtam, hogy ez nagyon nem kell nekünk (zombivá vált város, ahol a zombikat azért az eredeti foglalkozásukról jegyezzük meg).
Jó hosszú napod volt, remélem, ma már jobb. 

Nálunk minden a szokásos, de ez a fogzásos szörnyűség tarthatna már szünetet. 



Kép
Kép
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron