Új privát üzeneted érkezett!

Köszi a dícsérteket Bodza nevében is!

Képek majd érkeznek, csak tudjátok: Peti nélkül béna vagyok.

Etus!
Bercel azért édes lehet, amikor árngatja az Audi oldalát. Látom magam előtt, hogy jön a tulaj, te meg: "Őőőő, izé, csak a gyerekem barátnőjének is ilyen van, nem akarjuk ám ellopni..." Tulaj meg: "Na perszepersze...milyen világ van már vezzeg, hogy a két éves kölykét arra tanítja, hogy kössön el egy verdát"

Judit!
Húúú, már majd' 1 hét pluszban vagytok. Hogy bírod? Gondolom azért türelmetlenül. Mondtak vmit, hogy meddig várnak és mik a lehetőségek?

Szülés sztorit már elkezdtem bepötyögni, lassan érkezik, kis türelmet méééég!

Ildi!
Mizu? Mikor mész dokihoz ma v. holnap?

Fronikám!
Mikor vonatozunk?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Judit: biztos nagyon jol erzi magat odabenn a fiatalember ha nem akar meg kibujni... :) Vagy az is lehet, hogy eppen most szulsz! :) Nagyon izgi! :)

A lagyekserv alapvetoen nem kizaro ok ami a termeszetes szulest illeti, csak nekem nagyon kinn van mar, pedig meg csak a 29. hetben vagyok, most fog igazan noni a pocakom... :roll: de a dokim egyebkent nagyon termeszetesseg parti, ugyhogy en remenykedem, hogy hagy "rendesen" szulni, igazabol attol fog fuggni szerintem a dolog, hogy majd a szulesnel milyen allapotban lesz a serv. olvastam olyat is a neten, hogy vkinek lagyekserve volt, es csak annyi volt, hogy kimeletes szulest kellett biztositani neki, nem allhatott, fekunide kellett, mert ugy visszahuzodik a serv, nem nyomhatott csak a kitolasnal, es akkor meg a doki nyomta vissza kozben a servet. Hmmmmmm. De a lenyeg, hogy ugy nez ki lesznek alternativak, ugyhogy bizakodo vagyok :)

zetus8
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2012.06.28 20:38-kor.
Vendég
 

 
 

Fróni!
Köszi szépen a köszöntést, ideje lenne már vonalzót is gyártanom a kis kétévesemnek :oops:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Drágáim!
Itt van a szülés sztorink ide is, bár Nektek szóban akartam elmondani, de ki tudja mikor sikerül ütköznünk, aztán nehogy a másik topikból kelljen levadásznotok :lol: :

Vasárnap este már a két manóm aludt, mi apával tvztünk, dinnyéztünk. Bodza meg iszonyat sokat mocorgott. 11körül elvonultam, hogy aludni térek. Lefeküdtem és szinte rögtön éreztem a keményedést és pici görcsöt. Nem volt vészesebb mint máskor, nem is gondoltam, hogy lesz folytatása. Éjfél körül (ekkor már apa is mellettem, de ő legalább aludt) gondoltam csobbanok egyet, történjen vmi, mert v. aludnék v. szüljünk. A melegvíztől el nem múltak a fájások, de nem is erősödtek. Méricskéltem, de össze-vissza jöttek, hol 5 perc alatt 2-3 fájás, hol 10 percig semmi. Hajnal 1-kor úgy döntöttem, hogy lefekszem és megpróbálok belealudni, mert ezek nagyon gyengus fájások, tuti nem szülünk. Szonjám felébredt, apa odament hozzá, lázas volt. Mire én kérdem, mennyi az idő? Erre apa: "A lázat nem órával mérik". Mondom: azt nem, de mást igen. Mire Ő: "Na ne máár, mi van?" Teljesen kész lett egy pillanat alatt, neki is megfájdult a hasa. Ekkor fél 2 volt, fájások még mindig köszönték megvoltak és el is kezdtek sűrűsödni, erősödni, de még mindig nem annyira, hogy azt mondtam volna, hogy induljunk. De mivel strepto pozitív, hívtam a szülésznőmet, akivel abban maradtunk, hogy bemegyünk, megvizsgálnak és ha tényleg szülünk, jön. Hajnal 3 körül értünk be, ügyeletes megvizsgált (ekkor 2-3 percesek voltak a fájások, de lazán elviselhetőek). Méhszáj 2 ujjnyi. Kicsit csalódott voltam, mert ekkora már 4 órája fájogattam, többre számítottam az előző szülések idejéből kiindulva. Szülőszobán megkaptam az első adag antibigyómat és vártunk. Nagyon béna és rendszertelen fájásaim voltak. Szülésznőm megcsinálta a beöntést, attól reméltük, hogy jobb lesz, de nem történt semmi, azon kívül, hogy kijött aminek ki kellett (nem részletezem, de örülök, hogy nem tiltakoztam a beöntés ellen). Időközben reggel lett, enyémapa szegény alig bírt magával az álmosságtól ide őlt oda dőlt (nem csodálom, mert így eseménytelenül tényleg uncsi volt). Dokim megérkezett, megvizsgált, 3 ujjnyi ismét kész voltam. Fél 9-kor burokrepesztés, na ettől majd beindulnak az események. Tényleg vmennyire felerősödtek és kezdtek hosszabbak lenni, de nem voltak az igaziak, ezt én is éreztem. Na ekkor kezdtem el parázni, hogy nehogy császár legyen belőle. Végül 11 körül bekötötték az oxitocint (amitől kissé elkenődtem, én a nagy természetes szülés szószólója oxitocint kap?), ami kb. 10 perc után megtette hatását (jó anyag volt), 30 perc után pedig már (mit szépítsek?) fetrengtem a fájdalomtól és iszonyat gyorsan elkezdtem érezni, hogy Bodzi bukója jó helyen van. Szülésznőm megvizsgált, mire mondta, hogy hívja a dokit, szülünk. Iszonyat boldog voltam, el sem hittem, hogy 13 óra után végre magamhoz ölelhetem a babámat. A kitolási szak sztem kb. 5 perc lehetett. Dokim nagyon kedves és nyugodt volt végig, simogatott, bíztatott és ez tök sok erőt adott. Apa tartotta a fejemet, szorítottam a kezét, egyik lábam a szülésznő oldalában, a másik a dokiméban. Amikor már látszott a fejecske, mondták, hogy megfoghatom, megfogtam (édes kis maszatos búbocska). Aztán megint nyomhattam, de egy ponton szóltak, hogy most viszont már ne nyomjak, hagyjuk kicsúszni a babát. Nem nyomtam ugyan, de mégis éreztem, ahogy nyomul kifelé a kis drágám, annyira szuper érzés volt, mert az előző kettővel ezt vhogy nem éreztem. (És érdekes, de nem is feszített annyira, mint a többieknél.) Aztán mondták, hogy picit nyomjak megint, hogy a vállacskái is ki tudjanak bújni, nyomtam és egyszercsak éreztem, hogy kicsusszan Bodzi egész testecskéje. Persze rögtön feljebb ültem, húztam fel a rucit, hogy kéremkérem. Apának adtam az instrukciókat, hogy takarót ide a babának és fényképezőt elő. Nem sírt sokat, csak amíg kicsit megmaszírozta a szülésznő (mert nem sírt fel, de végülis én is aludtam, amikor megszülettem). Aztán rám tették, ismét elhallgatott. Olyan aprócska volt és maszatos, de máris imádtam. Aztán elvitték megmérni, felöltöztették, apát ismét nyomattam, hogy menjen vele. Újra megkaptuk és már tettem is a cicire.
Hát ennyi. Bár összességében 13 óra volt, de az igazán kemény része csak 1 óra, az meg már most feledésbe merült. Szóval mondhatom, hogy ilyen szülést bkinek jószívvel kívánok.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Sziasztok!

Naaaaaagyon Boldog Szulinapot Marcinak es Timinek igy utolag,
mentsegemre legyen mondva hogy eleg ramatyul vagyok az utobbi napokban, faj a jobb labam, nem birok ralepni rendesen, Bercel hajnalban mindig atmaszik hozzank, es ugy alszik, hogy rammaszik, ramfekszik, tekereg ossze-vissza, minek kovetkezteben jol elfekudtem a vallam, es napok ota haldoklom a fajdalomtol, es akkor meg itt ez a dogleszto meleg is... aaaaaaaa!

Szoni: azert nem semmi ez a szules-sztori, meg igy masodszorra "hallva" sem, foleg azert, merthogy annyira mar volt mint az elozo ketto... Hogy vagytok egyebkent? Marci baratkozik a kistesoval? Amikor szoptatod pl. akkor o nem akar az oledbe ulni/odabujni?? En ettol felek mar elore, mert Bercel ugyan nem bujos, de ha egy masik gyerek van a kezemben/olemben, rogton odateper o is...

Ildi: hogy vagy? tudsz pihenni eleget?

Froni: veletek mizu? hogy birjatok ezt a nagy meleget?

zetus8
 
 


Marci draga boldog szulinapot!
Nagyon nehezen jutottam most is nethez... :oops: Mondjuk legalabb egy sms-t illett volna dobnom, de meg talan nem keso igy 8 napon belul... :oops:

Bodza baba kepeit nezegetjuk Timivel rendszeresen. Nagyon nagyon cuki!!

baratodildi
 
 


Ildi!
:oops: Én is boldogságosat Timinek.
Mi volt a dokinál?

Etus!
Egyelőre mindketten jól viselik Bozit, Marci is simizi, puszilgatja. Van, hogy mellém ül amikor szopi van, de nem jellemző (mondjuk eddig Peti jól lekötötte őket, mától viszont beindultak a hétköznapok, majd meglátjuk mi lesz.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Hat nem sok volt a dokinal. Mondta, hogy minden zart, 14-en megyek legkozelebb. A baba feje mar 36 (ez ugyebar 33+4 naposan) hetesnek felel meg, ugy kommentalta "akar meg is szulethet"... Nem lesz kis baba. :shock:
Azt mondta, hogy az nem szamit, hogy lejjebb ment a hasam, mert az szamit, hogy a fejecskeje meg magasan van... :roll. Na azert ezt nem irnam ala, mert en igy alig tudok mar jarni, hajolni szinte abszolut nem es minden nyugom lett tole... Az egyetlen jo oldala, hogy megszunt a gyomoregesem teljesen.
Mindenesetre kedden megint okosabb leszek. Mar igazabol a napokat szamolom vissza, hogy innen erjunk meg haza, aztan majd, hogy meg a 36. hetet toltsuk be (nem csak azert, hogy a Szent Imreben szulhessek, hanem mert a szuleim elutaznak es nem igazan tudom mi lesz Timivel, ha mondjuk 2 oran belul be kell mennem a korhazba, mert ennyi ido nekik kb hazaerni), aztan kezdek csak azert szurkolni, hogy a dokim hazajojjon a szabirol. Vagyis ha aug 3-13 kozott szulok, akkor fogok igazabol csak nala szulni, amugy masnal es a legbosszantobb, hogy nem tudom kinel, mert az apja elment nyugdijba. Eddig ez volt a nagy helyettesitoje, most meg senki nincsen, igy a szulesznore bizhatom magam, hogy kerit nekem valami ertelmes dokit arra az idore, amig kell... Nem irigylem magamat ezert az egesz bizonytalansagi tenyezoert. :(

baratodildi
 
 


Húú Ildi!
Akkor neked sem para mentesek az utolsó hetek. Kata a lényeg, hogy ott legyen, a többin ne izgulj! Ha beindul, úgysem tudod visszatartani (gondolom nem is akarnád).

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Na vegre hazaertunk... :D :D :P es meg nem szultem :)

baratodildi
 
 


Judit:
Rolatok semmi hir... Mi ujsag? Remelem mar nem vagytok egyben ebben a kanikulaban?

Etus:
Mi volt dokinal, uh-n? Vagy csak jovo heten mesz?

Ma voltam dokinal. A kulso mehszaj nyitott, a belso zart... Szerinte ez csak azt jelenti, hogy nem elso gyerek, de amugy nincsen jeletosege. :roll: Most elutazik kb 3 hetre, csak augusztus elso ket heteben lesz elerheto ha szulesrol van szo. Horvatorszagba mennek csaladostul. Viccesen ugy fogalmazott nekem, meg egy nalam 1 hettel elobb levo kismamanak, hogy majd a babank odaall az ajtoba es nem engedi, hogy ha eppen olyan doki van ott, hogy tul nagy szerephez jusson... :( Hat nem orulok kulonosebben ennek a helyzetnek, de nincs mit tenni. :(
Jovo heten csutortokon megyek uh-ra meg mar jovo heten lesz nst is.

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Szoni, Bodza tudta a dolgát akkor :D Szép szülésed volt!

Ildi, már nem...július 2-án, 13:00-kor megszületett Hunor Attila :) Szülésindítással, 3810g-mal, 58 cm-rel, 5 óra alatt.
Csak valszeg benyelte a strepto B-met (bár az Ő lelete negatív lett), mert másnap átkerült a korára epés, toxikus hányással :( De már jól van szerencsére, egy hete itthon vagyunk :)

Hunor...egyelőre csak ez a kép van a gépen róla:
Kép

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Ildi, az én dokim is szabira ment, és rendesen megijedtem, hogy nem nála fogok szülni... De végül egyáltalán nem bántam meg, mert átadott egy jófej dokinak, akivel nagyon elégedettek voltunk - szülés előtt, alatt és után is.

Judit
Kép

Kép
balwin
 
 


Judit:
Nagyon nagyon gratulalok! De cuki a kis egnek allo hajaval es a csokos kis szaja is nagyon edes! :P
Nagyon sajnalom, hogy ilyen izgalmak voltak. Timi anno csak bukott, de mar az is olyan ijeszto volt. :(
Engem sajnos senkinek nem adnak at, igy elegge lutri ki lesz eppen ugyeletben. :cry:

baratodildi
 
 


Judit:
Azt nem is irtam, hogy Hunor jokor szuletett, mert igy nem fogom elfelejteni, ugyanis nekem is juli 2 a szulinapom. Sot en 12.35-kor szulettem. :)

Dagad a bokam. :( Kesz vagyok a melegben! :( :cry: tegnap meg hasmenesem is volt, amitol meg az aranyeem is kijott... Ahhhh, e mar a veg! Timi is kesz van, hogy nem megyunk sehova egesz nap... Nagyon hozzaszokott a kerti programokhoz :roll:

baratodildi
 
 


Judit!
Hatttalmasat gratulálok Hunorhoz. Jól elsunnyogtad ám.
Neked viszont legalább rapid szülésed volt, hamár indítani kellett. Tök jó, mert egyébként azt hallottam vhol, hogy az indításos szülések általában el szoktak húzódni.
Saját szülésemmel kapcs.: nekem is tetszett, leszámítva az első 12 órát :D

Ildi!
Még két hetet bírj ki és aztán irány a szülőszoba (továbbítsd Gidusnak is)

Fronikám!
Neked meg köszi szépen az ellátmányt, nagyon édes vagy. Cserébe megvan a cuccos, itt figyel minden a garage-ban :wink:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Vegre volt egy viszonylag jo ejszakam, mert nyitott ablaknal aludtunk hajnalig, amig nem kezdett el vilagosodni. :) Jo nagy zaj volt, de ugy tunik a zaj kevesbe zavar, mint a meleg. Mondjuk estere mar 29 fok volt a lakasban, most 28 van reggelre, hogy bezartuk az ablakokat...

Mano:
Ti nyaraltok?

baratodildi
 
 


Ildi!
Nálunk meg a szúnyogoktól nem lehet meglenni. Ill. én alszok, mint akit fejbevertek, de Peti nyakig be volt takarózva. Szonjin meg annyi a csípés, hogy csórikám egész nap vakarózik mint egy kisdisznó.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Szunyog. :( :evil: Nalunk ejjel egy nagy fekete bogar volt a WC-ben. :shock: Azt hittem a WC-kefe ala becsuktam, de reggel nem volt ott. Gozom nincs honnan jott e shova tunt el... :roll: Utalom ezt a hoseget!
Egesz nap a fejemre megy a ventillator, igy a meleg elviselheto, de a fulem szerintem estere huzatot fog kapni! :evil:

froni:
Nalatok nincs meleg az emeleten?

baratodildi
 
 


Sziasztok, mi is vagyunk, vagyis elvagyunk. Én nem panaszkodom, ha kint vagyunk medencézés, ha bent klíma szigorúan :wink: Úgyhogy elvagyunk itthon mint a befőtt! :P

Kismamikat nagyon sajnálom, és persze a kis babákat is! Iszonyúú lehet így aludni :x
kitartáááás :wink:

Nekem Hannával volt 2 éve az uccsó hónap nagyon meleg, és elviselhetetlen! Akkor még nem volt légkondink :? Úgyhogy átérzem, rohadt kényelmetlen.

Szonikám, nagyon édes a pici Bodza. tejed van? Jól eszik? Alvás?
Szúnyogok, az van nálunk is, eszti hátán egy tök nagy, de Hannus hátán is vagy 3 :cry: Kenegetjük, fenistillel.
Hannát meg tegnap du megcsípte egy darázs :twisted: Vagyis belelépett. Ebbe a melegbe jönnek a vízre, és a medence körül egy csomó repdes. Csórikám meg belelépett a fűbe. A lábujját csípte meg. Úgy sírt, annyira sajnáltam. Egyből ecetes zsepi, meg megitattam vele egy Calciumot. Szerencse nem lett semmi.

Ildi, Doki miatt szerintem se aggódj. Engem ugyan átadtak, de Esztinél én is így jártam, hogy a dokim pont konferenciára ment. De nem bántam én se meg, mert nagyon rendes lelkiismeretes aranyos doki volt akinél végül szültem :D
Úgyhogy fel a fejjel!!!! Nem lesz semmi gond! :P
Fekete bogár :shock: Fúúúúúúj! Én minden bogarat úúútálok! /bocs az állatvédőktől/És tökre undorodom tőlük.
Lehet jobb, ha nem tudod hová lett :P :lol:

Mi nem nyaralunk idén, sajna. Be kell szigetelni a házat, nagyon magas volt a gáz szlánk :? Úgyhogy dönteni kellett, és ez célravezetőbb. Sajna. poedig nagyon akartunk menni nyaralni. Eszti is úgy várta volna.
Úgyhogy itthon strandolunk, meg jövünk - megyünk a csajokkal. Azért programozunk. Esztivel pl. voltunk ma moziba, Jégkorszakoztunk 3D- ben! Nagyon ari volt :)

Etuskám, merre??? Hogy vagy???
manóci
 
 


Ildi!
Azt el is felejtettem, hogy akkor neked utólagosan Boldog Szülinapot! Volt vmi meglepi progi v. vmi? Akkor még Balcsiztatok, ugye? (ha kivonjuk a "cs"-t, akkor egész jó helyen voltatok :lol: Persze így is biztos szuper volt).
Füled megúszta a ventillátort?
Hozzánk asszem most ért ide a beígért lehűlés: elment a nap és jó nagy szél támadt.

Manó!
Jó, hogy jelentkeztél. Vizsgáiddal megvagy ugye?
Darázs: :evil: Átérzem és el is tudom képzelni, hogy hogy sírt Hanni, mert pár hónapja engem is megcsípett ill. én is beleléptem a lakásban és szörnyen fájt. Csak nekem nem hozott rá senki borogatást, úgyhogy még a fürdőszobáig is el kellett ugrálnom és beleraktam a lábam a mosdóba. A hideg víztől sztem még rosszabb lett, lis én úgy éreztem, hogy jobban fáj.
Köszi, tejcsi van és a szopival sincs baj, leszámítva, hogy Bodzi előszeretettel töltené cicin csüngéssel az éber idejét.
Alvás eddig szuper volt, mert teljesen átaludta az éjszakákat, de két éjjel óta egyszer felébred. Remélem csak az időjárás okozza és gyorsan vissza fog állni a "jó kislány vagyok" állapot.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szona,persze, vizsgák kipipálva.És tök jól sikerültek, aminek nagyon örültem :wink: :P
Most pihi van, aztán szeptembertől új életforma kezdődik nálunk. Megy mindenki a dolgozóba :P

Örülök, hogy nálatok minden ok. Reméljük jó kislány lesz Bodzi :wink:

Nagyon nehéz a 3 gyerekkel, vagy még nem igazán tudod?
manóci
 
 


Kepzeljetek sikerult vennem szopiparna utantoltot! :D Annyira orulok neki!!!! :D

Zetus:
Hazajottel mar? Mi van az uh-val? Legyszi meseljel, mert leragom minden kormom mar miattad!

mano:
Hol fogsz dolgozni?

fronell:
Timi mostanaban rendszeresen ki akar koltozni Leanyfalura. :) Allandoan azt kerdezi este, hogy Alma baba mit csinal? Mondom alszik otthon. "Hol van az otthon?" Mondom Leanyfalun, ahol voltunk stb. Erre azt mondja mindig. " En is Leanyfalun lakom". :) Mondom nem, mi Budapesten lakunk. Erre o: "Nem, Leanyfalun."

szoni:
Koszi koszontest! Semmi nem volt a szulinapomon, mar kezdek hozzaszokni, hogy ilyenkor mar Timi a sztar unneplo, en csak masodlagos vagyok. :) Anyosomeknal voltunk, a meglepetes ajandek az volt, hogy Aposom elvitt a kozeli kisvaros piacara bumlizni, de most nem elveztem azt sem annyira, mint szoktam, mert hoguta volt, pad sehol, a hasam majd leszakadt... Mar evek ota ugy jon ki, hogy pont ott vagyunk lent ilyenkor. Eddig etterembe vittek ajandekbol, most az elmaradt, viszont Anyosom sutott nekem tortat. :) Ja es kaptam egy szupi kis MP4 lejaszot, amin akar filmeket is tudok nezni, ha eppen idom engedne valaha. :lol:
A gatmasszazst Te otthon csinaltad? Malnalevel teat hogyan ittad?

baratodildi
 
 


Ma megjartam a korhazat potyara joslofajasokkal. Hajnal 3-tol egeszen mostanaig fajdogalok, de nem erosen... 9-kor bementunk a szulesznovel valo konzilium utan , de hazaengedtek, hogy ez csak josolofajas, tagulas nuku. :roll: A hatulutoje a dolognak csak az, hogy osszesen 2,5 orat aludtam igy... :evil: :evil: :evil:

baratodildi
 
 


Ildi!
Ne idegelj légyszi! Még húzzátok legalább egy hetet!
Málnalevelet már kezdjed! Én úgy csináltam, hogy 3 bögre vizet forraltam fel és bögrénként egy evőkanálnyi málnalevelet tettem egy szűrőbe és azt áztattam (papír szerint max. 10 percig, de volt, hogy bennefelejtettem tovább).
Gátmasszázst mi nem csináltuk :oops: Marcinál sem esett jól. Tudom nem jólesésre megy, de felelőtlen módon kihagytuk. A szülésznőm azt mondta, amikor erről beszéltünk, hogy igazából annyi a jelentősége, hogy szokjuk az érzést, hogy matatás meg feszítés van odalent. Ettől függetlenül biztos hasznos, de nagy részben inkább sztem a gátvédelem sikere függ :
1. mennyire tudsz "szótfogadni" és nem nyomni, ha azt mondják, hogy ne nyomj (nem vagy egy hisztis típus, sztem ezzel nálad nem lesz gond)
2. alkati dolog (szövetekre gondolok)
3. baba mérete

Manó!
Ügyes vagy a vizsgákkal. Akkor szeptembertől Hannus megy bölcsibe? Neked munka hol, mi?

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Igyekszem, igyekszem. Nekem az augusztus 3 van kituzve fejben szulni... Hat egyre tavolabbinak tunik :roll: Ma reggel meg csak felig volt a korhazi cucc osszerakva, vagyis csak a szuloszobas volt, a masik csak reszben... Meg annyi dolgom van. Gyerekruhak nincsenek kimosva, meg azt sem valasztottam ki miben hozom haza Tesobabat. Szoval nehez lett volna, ha most nem engednek haza.

Koszi a gatmasszazs tippet. :)

baratodildi
 
 


Kedves Babanetes Közösség!

Egy topiklakó kisfiú, Roli, nagyon nagy bajban van. Vízbe esett és most tág pupillákkal, agyműködés nélkül fekszik. Kérünk Titeket, hogy ki-ki hite, világszemlélete szerint imádkozzon, szorítson Roliért, drukkoljon a felépüléséért. A közös akarat sokszor csodákra képes, és most erre van szükség. Mától minden este tíz órakor Rolira fogunk gondolni, az ő gyógyulására. Kérünk Titeket, tartsatok velünk!

2005 ősziek


Kép

KépKép
KépKép
fedi
 
 


:cry: :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ildi, Nem semmi sztorik!!! Légyszíves már pakolj össze!!!! Eddig nem lehet húzni. Én már a 7.-ik hónap végén összepakoltam a 3/4-ét, hátha valami baj lesz és rohanni kell :oops: :wink:
De tényleg sose lehet tudni, és akkor nem leszel ott agyilag, hogy mit is kéne még elrakni?!Úgyhogy azonnal bepakolni :!:

Azért jó lenne, ha még 2 hétig húznátok, minél tovább bent van annál jobb!/neki :) /

Szoni,Köszi, igyekeztem :wink: De most jó pihizni azért!
Igen, Hannus bölizik szeptembertől, és én is ott fogok dolgozni ahol ő :D Csak értelem szerűleg nem az én csoportomba lesz, hanem másikba!Együtt nem lehetünk. De jobb is így.

Gátmasszázs, én az ilyenekben sosem hittem :oops: :? De ez persze magán vélemény. Engem mindkétszer vágtak, és sose volt semmi gondom a gátsebeimmel!
Szerintem ezerszer jobb mintha repednél. Nem egy barinőm repedt, és azt mondta szülése után, hogy igazam volt, inkább kellett volna kérnie, hogy vágják! :?
De aztán csomó nőnél meg bejön, nemtom. szerintem nem kell úgy rágerjedni egyikre sem. Az alakalom majd megszüli hogyan legyen.
Amúgy nálam a szülésznőm mondta a végén, hogy engem az uccsó pillanatban vágtak Hannusnál, mert ő próbálkozott magától, hátha megy védelemmel. De látta, hogy tuti repednék, ezért nyissz :P

Etussal, Almáékkal mizu??Nyaralnak??

Roli :cry: :cry: Gondolunk rá!Nagyon édes kisfiú, itt a képen!!
manóci
 
 


Sziasztok!
Elnézést a beszemtelenkedésért, de talán érdekelhet benneteket is:

BABYGARDROB BABARUHA WEBÁRUHÁZ
www.babygardrob.mindenkilapja.hu

Nálunk kiváló minőségű, kizárólag márkás, angol használt babaruhákat, csomagokat találsz, 0-6 éves korig.
A bolti ár töredékéért! Hozzánk megéri benézni!
Next, George, Adams, Early Days,
TU, GAP, Disney, Mothercare,
H&M, Benetton, S'Oliver...
TÖRZSVÁSÁRLÓINKNAK KEDVEZMÉNY!

És a lényeg:
Augusztus 1-én BABASZÉPSÉGVERSENY indul oldalunkon, rengeteg értékes nyereménnyel!

Élményparki belépő, társasjátékok, mesekönyvek, rengeteg szuper ajándék!
Különdíj: Családi hétvége (2 éjszaka 4 fő részére)
Nevezzetek ti is és adjátok tovább, hogy minél többen tudjanak róla!

www.babygardrob.mindenkilapja.hu

Szép napot mindenkinek!
csné
 
 


Kép
Kép
Kép

baratodildi
 
 


Tegnap tettem fel vegre valahara par kepet :)

Ma nagy lakasatrendezest csaptunk, evvel az utolso lepest is megtettuk azert, hogy jo helyre johessen haza a kisteso. Attettunk egy nagy szekrenyt, igy gyakorlatilag ferjecskem el tud a haloszobaban is ugy vonulni estenkent, hogy az alvo manokat nem zavarja a feny es a szamitogepezese... :) Ma kimostam az utolso vasalando dolgot, az anyag pelusokat. A tobbi kisruha mar kivasalva a szekrenyben pihizik. Meg a korhazbol hazahozos rucit kell kivalasztanom, osszetenni egy tatyoba es aztan tenyleg mar nem is nagyon tudok mit kitalalni, hogy mivel keszuljek meg. :lol:
Hetfotol van a dokim, hetfo este talalkozom a csecsemosnoverrel, akit fel szeretnenk kerni, hogy segitsen a korhazi napokban, hogy nehogy ne menjen megint a szopi...
Aztan kedden nst+doki vizsgalat... :roll: Holnap nem szeretnek mar szulni, ha mar eddig vartam, akkor inkabb a sajat dokimnal. Azert tegnap ejjel is voltak 3.30-4.15 kozott rendszertelen, de elegge eros fajasaim. Annyira bizom benne, hogy ilyenkor ha mas nem, legalabb valamit nyilok mar elore. :roll:

baratodildi
 
 


Ildi!
Na, akkor már tényleg kész vagytok, csak szülni kell. Képek nagyon jók, szépen látszik Tesóbaba pofija :wink:
Szopival tuti nem lesz semmi gond, már rutinos vagy.
Nagyon izgi, olyan kíváncsi vagyok mindenre (hogy fog zajlani a szülés, milyen lesz a bébi meg minden). Jaj de jó lesz neked :D

Manó!
Mit fogsz dolgozni a bölcsiben? Bocsi, tudom, hogy vmi ezzel kapcsolatosat tanulsz, de már kiesett, hogy akkor neked most eleve is van egy olyan végzettséged, amivel mit dolgozhatsz vagy hogyisvanez? :oops:

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Ildi,Fú, ez már valóban a célegyenes!!! Hajrá :lol: :lol: Ebbe a melegbe, már jobb lenne túlleni rajta,nem?Nagyon sok erőt kívánok hozzá, és szép szülést!!! Ezt csak azért írtam le, mert ugye már sose lehet tudni :wink: Tudjál menni egy jókívánsággal a szülőszobára :)


Szona,Dehogy haragszom, én is sokmindent elfelejtek, épp ideje lesz 5 év után visszarázódnom a régi "Én"-embe :lol:
Szóval én az AVKF-en tanulom a Csecsemő- és kisgyermek szakgondozónői szakot. Ezzel a nevében is benne van, hogy csecsemő és kisgyermek szakgondozónő leszel :wink:
De bármilyen végzettsége is van valakinek, ha 0-3 éves korosztályhoz szeretne menni dolgozni, ezt el kellene végeznie, mert az óvónő az 3-6 -ig ad ugye végzettséget, a tanító meg 6-. Más mind a három korosztályban a nevelési elv, útmutatás, tudnivaló, stb. Van egy csomó óvós, meg tanítós, meg szocped végzettségű csoporttársam, akik vagy át akarnak nyergelni a kisebb korosztályhoz, (mint pl, én is) vagy csak plussz végzettségként meg akarják ezt is szerezni!
Sokan vannak még azért a szakmában akik képesítés nélkül dolgoznak, de azoknak is el kell kezdeni már ezt az iskolát, mert törvény írja elő, hogy elengedhetetlen. Tehát csak azt foglalkoztathatják böliben gondozónőként akinek ez megvan!Engem is azért vettek fel, mert folyamatban van, meg azért nekem van tapasztalatom, előéletem. Én 6 évíg dolgoztam középsúlyos ért. fogy gyerekekkel óvodában, és normál gyerekekkel nevelőotthonban, mint nevelőtanár több évíg!
Ja, és bizti számított az is, hogy mostmár a legtöbb ovit, bölcsit integrálják. Itt is lesznek sérült gyerekek a csoportokba vegyítve.
Nekem meg ugye azon a téren jócskán van tapasztalatom, és valamennyire értek is hozzájuk :oops: :wink:

Remélem kielégítettem a kiváncsiságod, de ha még bármi kérdésed lenne...... :lol: :lol: :P szívesen, tudod :wink:


Te folytatod így a sulit, vagy halasztasz? Mert te is most fogsz végezni,nem?
manóci
 
 


Voltam ma reggel uh-n, fowmetrian, elegge jol elvan bent a fiam. A szonografus szerint ilyen feltetelekkel meg akar 2 hetig is kihuzhatja. A mehlepeny csak II-III fokban erett, a magzatviz is elegge sok meg es 3500 gr folott mertek. A meretei amugy pont 1 hettel nagyobbak a koranal... Orulok, hogy jol van, de en mar ma szeretnek szulni!!! A szonografus avval koszont el, hogy legyek turelmes... :cry:

mano:
Akkor bolcsiben meg nem dolgoztal eddig ezek szerint? Csak 2 eves a suli, ugye jol emlekszem?

zetus:
Mizujs? Itthon vagytok mar?

fronell:
Hat en mar kesz vagyok... Ha aug. 11-ig nem szulok, akkor kimehetunk az Allatkertbe, jo?

szoni:
Hat remelem menni fog a szopi, csak nem szivat az elet 2x... de azert felkeszulok a legrosszabb esetre is most mar :)

baratodildi
 
 


Manó!
Köszi, így már értem. Tök jó, hogy sikerült hozzátok közel találni munkahelyet. Meg azért így más bölcsibe adni a gyerkőcöt, hogy te is ott vagy, mégha nem is egy csoportban.

Ildi!
Ne keseredj el, tudod, hogy ezek a jósolgatások nem jelentenek semmit. Nekem anno Szonjival este 9-kor mondta azt a nőgyogyi, hogy jövő héten találkozunk uekkor, mert addig tuti nem lesz baba, aztán éjfélkor beindult a buli.
Szorítok, mert ha tényleg 3,5 kiló, akkor azért ne legyen bent még 2 hetet.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szoni:
Koszi! :D Hat probalok turelemmel hozzaallni a dolgokhoz... de valamiert ramtort a turelmetlenseg. Meg ez az atkozott aranyer is idegesit, mert ugy tudok kb. mozogni vele, mint mondjuk anno 2-3 napos gatsebbel, vagyis nagyon nagyon kritikan alulinak es szanalmasnak erzem az egeszet. :cry: Szivas, hogy mar szules elott itt kell szenvedni, hogy hogyan uljek, fekudjek, alljak fel stb... :cry: Legalabb az ido kicsit enyhult, azert ennek nagyon tudok orulni, megha a lakasban ez most csak 1 fokot jelent is eddig, de azert erzem, hogy jobb. :)

Ma voltam a dokinal, meg elotte nst-n egy vadi idegen szulesznovel, mert a helyetes szuleszno epp nem tudott a szuloszobarol elszabadulni. Hat az nst persze jo lett, a doki megnezte az elmult 3 het leleteit es minden ok volt. Meg sem vizsgalt :? pedig jo lett volna tudni hogyan all a mehszaj helyzet, igy csak maradt a bizonytalansag... Ami viszont bosszantott, hogy jovo heten csak keddig van, az elozoleg mondott szerda helyett. Igy max jovo het kedden van egyszerre a doki es a szuleszno is itt. Igy ma vegleg lezartam magamban a dolgot avval, hogy csak az egyikuk lesz ott a szulesemen.
Tegnap este talalkoztam a csecsemos noverrel, akit szinten felfogadunk. Emlekeztem ra 2 evvel ezelottrol. Remelem nem lesz ra nagy szukseg es menni fog tenyleg a szopi, de igy is mar most a fel oras beszelgetes alatt sikerult tanulni tole par uj dolgot.

Szoval aug 11-ig remelem szulok, ha nem, akkor megyek Allatkertbe, hogy tutira szuljek aznap este mielott a doki elmegy. :wink:

baratodildi
 
 


Ildi!
Nagy várakozással és izgalommal kapcsoltam be reggel a telefonomat, mert azt álmodtam, hogy szülsz és reméltem, hogy most kiderül, hogy van vmi eddig elfolytott titkos képességem...de nem pittyeget sms-t :(
Kitartás, már tényleg nincs sok hátra. A türelemetlenséget, ami rád tör, nem is értem miért lehet :lol:
Állatkertben benne vagyok. Vagy jöhetsz felénk fogaskerekűzni, az garantáltan kirázza belőled Tesóbabát (akinek végülis maradt a neve, mert nem volt egyértelmű legutóbb, amikor beszéltünk róla)

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


Szona, :) :) Igen, így valóban jobb egy kicsit!De csak 1 évíg leszünk együtt, utána egy oviba lesz a 2 lányka :wink:

Ildi,Igen 2 éves a suli, jól emlékszel :wink:
Fú, de gáz amiket írsz. Hát én nem is tudom mit mondjak. Semmit inkább. Ilyenkor szerintem nem lehet okosat. Én is így voltam, főleg Esztivel, gondold el, én őt túlhordtam egy héttel. Gondolhatod mennyire tűkön ültem! Pedig nem is volt akkor olyan meleg, és aranyerem sem volt (még) :lol: Szülés után már annál inkább!
Nézd a Duna Tv-n megy megint a Szülőszoba című műsora kandász Andreának. Hátha az beindítja :P Én Esztivel néztem, de nekünk nem jött be :P

Hát nem irigyellek, de én is azt mondom mint Szoni, hogy: türelem!!
manóci
 
 


szoni:
Meg nincs vege a napnak, bar semmi jele, hogy ma tortenne valami. Imadom ezt a huvoset!!!! Annyira jol lehult most az eso utan!!!
Az aranyerem viszont hatarozottan jobb ma. :)

mano:
Nezni fogom a tv-t :)

baratodildi
 
 


Ildi, Bocsi, nem az a Szülőszoba megy a Dunán :oops: :? Ma én is pont gondoltam belenézek, kis nosztalgiaképp, erre átkapcsolom, és valami olasz vagy milyen sorozat!Szappanopera :lol: :lol: :P
De esetleg nézz bele, hátha mutatnak valami szülést ami inspirálja tesóbabát :wink: :P
manóci
 
 


Manó!
De kár, hogy elnézted. A Kandász Andi féle Szülőszobát (is) nagyon csíptem.
Elfelejtettem válaszolni a sulis kérdésedre: nem tudok halasztani, mert a bolognai v. mi az izé féle átalakításosdinak köszönhetően a mi évfolyamunk nem tud halasztani, mert az alattunk járóknak tök más tárgyaik és beosztásaik vannak. De nagyon utálom már és semmi kedvem, energiám, stb. nekiállni a szakdogámnak, oedig bele kéne húzni.

Ildi!
Mizu? Ma már 39. vagy.

Kép
Kép
Kép
szonibaba
 
 


szonibaba:
Tegnap ejjel megint bent voltam a korhazban egy vakriasztason. Mar kezdek ezektol is kilenni. 3 perces fajasokkal, amik 4 oraja tartottak sikerult 1 ujjnyira tagulnom, mert nem voltak a fajasok elegge intenzivek. Hazaengedtek, hogy itthon vajudjak. Persze ejjel elmultak olyan 4 fele... Nagyon klafa. :(
Na mindegy ma talan???

baratodildi
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk, megjottunk a nyaralasbol, Ausztriaban voltunk anyukamnal aztan meg a Balcsin apukamekkal, oda mar Oliver is jott velunk.
Jo volt, de a szules elott en mar nem vagyok hajlando sehova se utazni, az biztos :)

Ildi: jaaaaaaj nem egyszeru, akkor most mar lehet hogy eppen szulsz??? :) Kitartas, most mar biztos nincs sok hatra! Ugy izgulok! :)

zetus8
 
 


zetus:
Nem szultem es nem is nagyon erzek azota mar megint semmit... :( Ami igazan kikeszit, hogy szerdatol nem tudom kinel fogok szulni, mert nem lesz a dokim, vagyis 2 napom van... Most is pocsek volt a szamomra eddig tok ismeretlen ugyeletessel meg beszelni is, hogy engedjen haza a fajasgyengeseg miatt, pedig meg sem vizsgalt. :( Raadasul egy masik doki is volt ott, akit ki nem allhatok, o mondjuk a valasztott orvosakent volt ott valakinek. Szoval kikeszit a tudat, hogy nem lesz a dokim. Plusz a csecsemos, akit sikerult megkerni is 17-tol nyaral, tehat nekem addig gyerekestol el kene hagynom a korhazat... Ahhhh, mikor jon mar ki ez a gyerek a jo kis lakasabol???

baratodildi
 
 


Tegnap vegigbogtem a fel napot, tiszta depi voltam, meg jo, hogy nem mentunk Allatkertbe. :wink: Ma mar jobb, dokim elment, ugyis megvaltoztathatatlan a helyzet. Ma nst, akkor beszelek a szulesznommel doki temarol. Majd meglatjuk mit hoz az elet, kinel akar ez a gyerek megszuletni. :roll:

baratodildi
 
 


Szia!

Ajánlom figyelmedbe, ha szeretsz utazni és szereted az extrém kedvezményeket!

Turisztikai - információs portáljainkon keresztül több száz szálláshely között válogathatsz, illetve exclusive üdülési csomagokat vásárolhatsz extrém olcsón!

Dióhéjban a vállalkozásról:
www.szallasszerviz.hu portál belföldi szálláshelyekről és kapcsolódó szolgáltatásokról ad információkat a hazai utazni vágyó közönségnek.

www.familytravel.hu portál kiemelten a családoknak szóló, gyermekbarát szálláshelyeket és a kapcsolódó szolgáltatásokat katalogizálja és teszi elérhetővé a családok számára.

www.aukciosutak.hu portál üdülési ajánlatokat, programcsomagokat kínál eladásra licit formájában, illetve direkt ajánlatokon keresztül.

Amennyiben szeretnéd igénybevenni az extrém, esetenként 40-50 %-os kedvezményeket, kérlek kattints az alábbi linkre és igényelj Travel Action Klubkártyát most díjmentesen!

www.szallasszerviz.hu/oldal.php?megnyit=1004

KépKép
kaqk
 
 


Ildi: hogy vagy? holnap "kene" szulnod... hat csak kihuztatok a vegeig... :) drukkolok nagyon, hogy most mar tenyleg beinduljanak a dolgok....

Froni: merre merre?? :)

zetus8
 
 


zetus:
Nem indul semmi ugy tunik. :(

Timi lebetegedett, mar 2 napja lazas. :( Ma kiderult, hogy mitol. Valami extra ronda torokgyulladasa van, amire antibiotikumot is felirt a dotorno. Bar hozzatette, hogy ha nem pentek lenne kitenyesztetne, de mivel most szulhetek nem szeretne ha egy beteg gyerek melle jonne Robi haza, igy eleteben 4x kap antibiotikumot Timi. Kepzelhetitek milyen klassz volt az elmult 2 ejszakam... :roll: allandoan azt neztem mikor kezd rettenetesen lehulni a keze-laba, mikor megy fel a laza, kozben meg nyoszorgott... Kozben meg forogni alig mertem, hogy arra ne keljen fel, de ugye igy 1-2 nappal kiiras elott mar nem olyan klassz sokaig egy pozban feudni. na szoval kezdek valami parodiahoz hasonlitani :lol:
Timit mar allandoan emelgetem, rohangalok vele ide-oda... Tegnap 4 orat setaltam, ma mar 2 orat, Robit semmi nem hatja meg. Tegnap viszont ettol szepen feldagadtak a bokaim, ugyhogy lehet az Allatkertben is csak ez lenn. :P :wink:
A rossz hirem, hogy jovo het pentektol aug vegeig a gyerekorvosom van szabin. Vagyis jo lenne pentekig mar hazajonnia korhazbol. A jo hirem, hogy a csecsemosnover bar hetfotol szabin van, arrol is bejon hozzam, mert "csak lakast ujit fel" igy megoldja, hogy ne legyek magamra hagyva. Na ennek oszinten nagyon tudtam vegre ma orulni!!!! :P

Hat ennyi van velem... varok, varok, varok es kozben mar rohogok magamon, hogy en naiv 32 hetesen azt hittem megszulok es azon paraztam 34 hetesen, hogy anyosomektol erjek haza... Vicc.

baratodildi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: