Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Mandala mindenkit puszil!
Jól van csak sok az intézni valója.

Iloly??


Ildi is úgy eltűnt!Vele mi lehet?

Barbamami

Több kérdésem lenne.
Nálatok,hogy sikerült Petit arra rászoktatni,hogy a wc-be kakáljon?
Zalán nem hajlandó,inkább tartja.

A másik,hogy Zalán szülinapját még nem sikerült megtartani,mert hol ez,hol az nyaralt
Szeretnék tortát csinálni,olyat amit marcipánnal vonok be.
Mennyi massza kell egy tortára?Hogy kell kinyújtani,úgy,hogy ne repedjen,szakadjon?És hogy szeded fel?
Vendég
 


Hi!

Iloly még él, de már csak a kávé tartja életben. Bővebbet talán holnap :lol:
iloly
 
 


Alziza:

Hát,nem is tudom... Talán látta,hogy anya is,apa is,Napsugár is... a wc-be kakil..
Ja,és először azért kapott jutalmat,mert a bilibe kakilt.. Aztán egy idő után közöltük vele,hogy most már csak akkor kap jutalmat,ha a wc-be kakil,úgyhogy azóta nem bilizik :D :D :D :D
Jutalom... Most épp a Haribo gumicukrokért vannak oda..... (Boginál is beválik a zsarolás........ :oops: :wink: )
Állatformák, szív, meg ilyenek..... :roll:

A marcipánt kis tömbökben tudod megvenni. Egy tömb nagyjából egy közepes méretű..... tortára elég kell,hogy legyen.
Sima gyúródeszkán,sodrófával ki tudod nyújtani,porcukrot hintsél alá,akkor nem ragad le. (Ja,és ne hidegen nyújtsd).
Felszedni.. Vagy két széles késsel alányúlsz,vagy finoman meghinted porcukorral,feltekered lazán a sodrófára,és a torta fölött meg szépen letekered róla :D ,mintha tepsibe akarnál rakni egy vékonyra nyújtott tésztát.

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

 
 

Barbamami

Nálunk nincs bili.
Nem volt egyiknél sem.

Hiába ültetem a wc-re inkább visszatartja.
Látszik,hogy majd besz..rik,de nem.
Múltkor kipróbáltam mi van ha nem adok rá pelenkát.
Akkor nem kakált aznap.
Nem akarok erőszakos lenni,mert akkor szerintem még rosszabb lesz.
Nem tudom mi miatt van ez?

Marcipánt köszi.
Remélem sikerül.
Vendég
 


Alziza!
Tudom nem vígasztal, de a legnagyobbik fiam pontosan ilyen volt. A végsőkig visszatartotta, és a végén ment a gatyába. 4 éves volt, mire megoldódott a dolog. Remélem Nálatok hamarabb megy majd.

A marcipán témához javasolnám, hogy 2 tömböt vegyél, mert nem biztos, hogy elég lesz. És 3 mm-nél ne nyújsd vékonyabbra.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske

Köszi :lol:

Mi újság nálatok?
nem sokat írtál mostanában.
Vendég
 


csak egy gyors: azt hittem azért kell 2 tömb, mert az 1. kell a gyakorláshoz :lol:
iloly
 
 


Szijja Lányok!

Na, a nagy csönd után végre hallatom a hangom kicsit. Látom, azért megvan a csapat, aktívan,

összehangoltan. De ugye hiányoztam egy kicsit? Naaaaaa, ugyeeeee??? :twisted:
Sokmillió dolog szakadt a nyakamba... képzelhetitek....
Anyukám meghalt, előtte a rémálom, utána a borzalom... közben az iszonyat.....
Anyuka elment szombaton este, hétfőn mentem be a proszekturára rendezni a dolgokat, kedden mentem a nőgyógyászatra, szerdán ismét az onkológiai intézetbe, immáron én.... tumormarkerre.... azt hittem megbuggyanok.... anyukám még a halottasházban én meg már a laborban vérvételen.... petefészekrák szűrésen.... szép kis rumli az amúgy sem túl egységes lelkemben....
Aznap még a vérvétel után a kegyeleti irodába intézni a hamvasztást, ja és még mielőtt megtudtam volna hogy rákos vagyok-e vagy sem, még anyuka ruháit is be kellett vinnem a
proszekturára, amibe majd felöltöztetik és úgy viszik a hamvasztóba....
Apukám kiborult, a bátyám azóta sem megy el a temető előtt (holott a temető előtti út vezet a házához, vagyis arra kéne hazajárnia minden nap autóval, de nem ő inkább kerül vagy 4 kilométert, de nem megy el a temető mellett, ahol anyuka fekszik)....Szóval a temetést is én intéztem, mert mint mondottam a bátyám úgy kivan, hogy nem volt képes erre sem.
Na de én.... a négy gyerek mellett még ezt is végig csináltam....
Komolyan mondom, nem tudom honnan van bennem ennyi erő. Valószínűleg én nem engedhetem meg magamnak, hogy kiboruljak, mert lássuk be, ha megtenném... hát világvége lenne...
és ez nem túlzás, higgyétek el.Szóval azon a szerdai napon nem sok dolog maradt meg az agyamban.... vártam a vérvételem eredményét, ami délutánra lett meg. Azért is mentem oda, mert Szentendrén várnom kellett volna 3-4 napot az eredményre... na, azt már nem bírtam volna cérnával.....
De hála a Jóistennek negatív lett, minden oksi, kaptam egy lóerős gyógyszert (amitől mondjuk én azt gondoltam kinyúlok), de a doki szerint jót tett nekem... Hát ő tudja, de az tény, hogy a cucc lekopott a petefészkemről és most minden rendben odabent... azazhogy remélem, mert most meg a citológiám lett nem annyira jó... 3-as.... állítólag az nem annyira jó a méhnyakrák szűrésnél.... no de ez már nem fog ki rajtam!
Elintéztem a kórházi ügyeket, a hamvasztást és kellékeit, a temetést, közben anyuka ruháit összedobozoltam és odaadtam a Máltaiaknak, apukám, és anyukám volt élettársának a sorsát is normál mederbe tereltem (ld: két hétig én főztem rájuk.... na ez sem volt semmi: szombaton reggeltől estig főztem, hogy egész hétre lefőzzem nekik a mindennapramáskaja menüt....), most már rendelem az ebédjüket, de hát ezt is én ugye.... étlap egyeztetés, megrendelés, pénz átadás, stb.... de ez még mindig jobb, mint főzni egész nap...
Átvettem a teljes ellátásukat, gondolok itt arra, hogy csekkek befizetése, mérőállások lejelentése, a rengeteg hülye biztosító és bank ügyintézést, ld. számla zárás, biztosítások módosítása, apu nyugdíjának rendezése, az élettárs testvérével vívott küzdelem, stb... stb.. stb...
Ja, és még az én rokonságom is megsértődött, mert a temetésre nem hívtunk el senkit. Mindenkinek szóltam mi történt anyuval, de mivel egyszer régebben anyu azt mondta, hogy nem kell a sokszáz ember a temetésre, úgy gondoltam, hogy csak a szűk család legyen ott.... elég nekem a magam baja, nem akarom még a többszáz kilométerről érkező rokonokat is istápolni, mert hát ugye ha valakit hívsz, akkor mindenkit kell, mert sértődnek ha valaki véletlenül kimarad.....
És még anyukám bátyja is a bíróság elé akar citálni, az agyam szétrobban!Mondjuk tényleg elcsesztem a dolgot, de ez akkor is szemétség, úgy érzem: ugyanis, anyukám szülei közös sírban nyugszanak. Anyut oda temettettem melléjük, ne kelljen új sírhelyet fizetnem, ott még van hely, amúgy is anyuka évekig fizette a sírhelymegváltást, gondoltam ez így jó lesz. Igenám, de a legutóbb a bátyja hosszabbíttatott, és bizony az senkit nem érdekel, hogy előtte 50 évig anyu tette, most 5 éve a testvére... és ő nem járult hozzá hogy anyut oda temessük, én meg mégis odatemettem. És ő most ezt ugye megtudta, és megy a cirkusz. Nem volt épp felhőtlen a viszonyuk, de ez hosszú história.... a lényeg, hogy a temető kellős közepén kezdett el velem ordítani a bátyuska, hogy nekem ahhoz sincs jogom, hogy egy szál virágot a sírra tegyek, nem még hogy apámat is oda temessem.... mert csináltattam egy márványtáblát, amin apu neve is szerepel.... gondoltam hát ez nem lehet gond... dehát mégis.... én naiv.... szóval anyut eltemettük csütörtökön, ez a jóember meg hétfőn végigordította nekem a temetőt.... azt hittem elsüllyedek szégyenemben, ott álltam tök egyedül, ő meg negyed magával.... na, akkor bőgtem mint állat, hazáig.... kicsit legalább kiengedtem a fáradt gőzt....
Szóval most közjegyzőnél rendelkezett, hogy aput nem temethetem oda, és nagylelkű gesztusként hozzájárul, hogy anyut ne kelljen onnan kivennem, cserébe fizessem ki a sírkő csináltatásának a felét, amit fél milla volt (szerinte), szóval tartozom neki közel 3százezerrel.... mondom, jó... kérem a számlákat és fizetek, csak hagyjon már békét nekem. Őt felveti a pénz, én alig jövök ki a havi keresetünkből, de ha ez kell kifizetem, csak hagyjon engem a büdös fenébe békén!
Na, aztán jött a hagyaték.... anyukámnak volt egy kocsi a nevén. Hitelre vette, kvázi több volt a hitel rajta, mint a kocsi értéke....
Na a bank az egy igazán jófej intézmény.... ha azt mondom a telefonba, hogy én vagyok én, akkor közlik, hogy nem adnak felvilágosítást arról, hogy mennyi a még hátralévő tartozás, mert csak a szerződő félnek árulják el. Mondom, ja de ő halott. Hát bocsi.... Oké, de a törlesztőrészleteket anyu halála óta én fizetem. Hát, akkor sem. Mondom ez fsza.... akkor nem fizetem a törlesztőt tovább, mert ugye aki halott, az nem tud fizetni, én meg ha akkor nem vagyok partner a banknak ha tájékoztatást kérek, akkor akkor se legyek az, ha fizetni kell.... erre mit mondanak???!!!! Hogy oké, de ha nem érkezik be a törlesztő két hónapig, akkor a bank azonnal felmondja a szerződést, elviszi a gépkocsit, áron alul értékesíti, a különbözetet meg azonnali hatállyal az örökösökre veri, behajtásra kerül, ráadásul BARlistára is tesz....
Na ez a valami!!!! Mondom oksi ez is nagyon nemes hozzáállás, de mi van akkor, ha a hagyatéki tárgyalás csak fél- egy év múlva lesz....???? Hát, akkor addig nem adhatom el a kocsit (mert ugye nem az enyém....), viszont a havi 50 rugót ki kell fizetnem a banknak...
No akkor hadd fizessem ki a teljes fennálló hiteltartozást, és nem kell fizetni a havi sok-sok kamatot.... na hát ezt sem lehet, mert nem én vagyok a szerződő fél.... és még nincs hagyatéki végzés.....
Oké, akkor engedjék, hogy valaki átvállalja a törlesztőrészletet a banknál, egy szerződésmódosítással.... ezt sem lehet.....
Vagyis: a kör bezárult: a bank tutira bevédte magát az állambácsi segítségével aki volt oly jó ilyen törvényeket hozott, és semmit nem tudsz csinálni, mint a hagyatékiig fizetni....
Na de ahhoz kell ám bravúr, hogy úgy add el a gépkocsit, hogy ki is fizessék egy összegben, hogy ugye majd legyen mivel kifizetned a bankot, nem pedig utána fizessenek, hogy addig is előleget kelljen szerezned valahonnan, hogy lenyomhasd a bank torkán.... szóval találj valakit, aki úgy vesz autót, hogy nincs a nevén, és képes azt megvárni, míg a hagyatéki megvan, viszont hajlandó előre kifizetni a teljes vételárat. Na ez a valami.

És megcsináltam!!!! Igen! Ezt is! Vállveregetés, önimádat, tömjénfüst, mirtusz és babérkoszorú.... :D
Meghirdettem a kocsit pénteken és vasárnap már el is vitték. Két hét múlva meglett a hagyatéki és már a nevükön is van az autó.
Ja, mert ugye a hagyatéki tárgyaláshoz szükséges minden papírt én intéztem, a hagyatéki után is mindent én intézek; a bátyám használhatatlan....

Hát most ennyi jut eszembe amiért ekkora volt a csend köröttem.....
Ja, meg hát a másik: Enkőt el kellett vinnem nyirokrákszűrésre, mert azt mondta az onkológus, hogy ha a nyakán lévő nyirokcsomók 3 hónapnál tovább maradnak nagyok, akkor mindenképpen meg kell mutatni onkológusnak. Elvittem vérvételre, de szerencsére minden oké.... :)

Megyek aludni lányok, mert nagyon kivagyok... holnap meg anyósékhoz megyünk.... ki leszek pukkanva ha nem fekszem időben....



Jaj, még valami:
felmondtak a melóhelyemen is, szóval közös megegyezéssel lepattantam, így most egy kevéske pénz állt a házhoz, de hát ugye mostantól már csak a gyest kapom, ami valljuk ben nem túl magas összeg. Viszont aminek örülök, hogy ebből a pénzből most ki tudtuk fizetni a Dacia Logan-unk hitelét. Többre már ugyan nem futotta, de legalább havi 25 ezer a zsebünken marad. :)
És varrtam egy mackót a fiamnak. Gergő imádja a kismackót, majd rakok fel róla fotót. :D


Puszi mindenkinek, majd kukkantok... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Miért van itt fél tizenkettő, amikor nála már holnap van????!!!! :shock: :shock: :shock: Fél egy elmúlt...!!!!! Jesszus, megyek aludni! Jó éjt lányok!

Kép

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala!!!!!!!!!!!!!!!!!!

De jó,hogy jöttél! :lol: :lol: :lol:
Bár nem túl jó hírekkel:Vagy de?Az is van közte!

A bankos história elég gusztustalan a nagybátyádról már nem is beszélek!! :evil:


Remélem most már egy kis nyugalom is költözik az életedbe!

Miből gondolták,hogy petefészek rákod van?

Mit jelent Enikőnél,hogy nagy a nyirokcsomó?
Zalánnak van egy a nyakán,de csak ha erőlködik.
A lágyékában is több,de az is inkább ha erőlködik ill,ha hanyatt fekszik és kifeszül a bőre.(sok hús nem jutott a gyerekre,ez hozzátartozik) :roll:
Akkor most nekem is el kellene vinnem?

Bocsi,hogy egyből kérdésekkel támadlak
:oops:
Vendég
 


Mandala... percekig csak ültem itt, és nem tudtam, mit írjak...
Meg vagyok döbbenve a környezetedben történtek miatt, elképesztő, hogy milyen borzalmas az emberek érzéketlensége... ez egyszerűen elképzelhetetlen volt nekem...

Előtted meg meghajolok, hatalmas erő van benned.

Most kívánok neked CSAK JÓKAT!!!

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Mandala..........
Azt hiszem,pont ugyanaz a szitu,mint a Ritánál...... Hát... elolvastam,amit írtál......
Édes Istenem,mennyi minden szakadt a nyakadba!! Nem is kérdezem,HOGY csináltad mindezt végig..
De azért akkor is megírom,hogy nagyon-nagyon le a kalappal előtted,te nő!
A családi történet sajnos nem lepett meg.. a mi családunk is érdekes. De nehogy már te szégyelld magad!!
És tudod mit,és megmondom őszintén,egy fillért se fizetnék neki.
Anyukádat nem fogja exumáltatni onnan,viszont minden egyes fillért,amit kifizetsz neki,a saját gyerekeidtől veszed el. Hát tudod mit kapjon be?!!!!!!!!! Azt...
Talán már csak fontosabbak a gyerekeid,mint egy ilyen... ember!!

Mandala,én egyvalamit kívánok neked,de azt szívből. Végre egy kis meghitt nyugalmat,és valami ÖRÖMÖT az életedbe. (Persze,hogy a gyerekek örömet okoznak,meg ilyenek... De én most konkrétan... valami mosolyfakasztó örömre gondoltam......)

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Hát a többiek már (majdnem) mindent leírtak előttem, és bevallom nincs annyi kávé a kamrámban (pedig elég sok van) ami segíteni tudott volna Neked!

Nem tudom, hogy bíztat-e, de megfigyeltem, hogy ha gáz van, az tuti nem jár egyedül és jól kitombolja magát.
Szerintem mostmár eleget tombolt Nálad, úgyhogy jöhet a jószerencse és miegymás :lol:

A testvéred meg rázd fel kicsit, mert ha ráhagyod ezt a viselkedést, Neki nem segítesz viszont magadat meg kicsinálod.

Egyszer majd írok ám magamról ,de most sok a dolog
iloly
 
 


Iloly

Várjuk!(mármint,hogy írj :lol: )

Én most kicsit megint megvagyok zuhanva.
Elkezdtem szedni homeopátiás cuccot erre az egész stressz helyzetre és nem alvásra.
De igazából nem látok sok javulást.Nyugtatóra nem akarok rászokni,de már kivagyok nagyon.
Gyakorlatilag mióta a műtétre várunk nem alszok.

Az első 3 hétben szó szerint semmit.Ez komoly.
Most van azért,hogy 2-3 órát sikerül.

Feszült vagyok és ideges.
Sokszor van bennem az az érzés amikor bármikor elsírnám magam.
Tudjátok amikor érzitek belül,hogy szétrobbansz,hogy verekedni tudnál vagy legalábbis a falat szétütni.

Az a baj,hogy nem nagyon tudom kikapcsolni a gondolataimat.
ezerszer elképzeltem hogy lesz ez az egész.
Mert félek tőle!Magától az altatástól is és a műtéttől is.
De ott van még az,hogy harcolnom kell majd valószínűleg és az,hogy hogy a büdös francba fogom lekötni 24 órán keresztül?Hogy magyarázom el neki,hogy nem lehet felkelni?

Minden telefoncsörgéstől kiver a víz.

Bocsi de ez van!
:cry:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.09.16 20:26-kor.
Vendég
 


Jaj,Alziza,annyira megértelek!!! Bár nem voltam még ebben a helyzetben,amin most keresztülmész,de tudom,hogy ráadásul mennyire kiborulsz a kisebb betegségektől is.
Hát okos tanácsot az alvásra,pihenésre nem tudok adni :( :(
Én is ilyen lökött (már bocsánat..) vagyok,mindenen idegeskedem.
Pisti mindig azt mondja,hogy "na,és attól,hogy ideges vagy,változik valami? Semmi nem lesz jobb." És be kell látnom,hogy igaza van.
Mikor lesz a műtét???

A lefoglalás,hát talán az lesz a legkönyebb,addigra már túl lesztek a műtéten.
Nálunk úgy nézett ki még a nyáron,hogy a Petit műteni kell,a fitymaszűkület miatt. Vetem olyan játékokat,amit az ágyban is lehet játaszani. Bár gondolom,Zalánnak csak feküdni lehet majd,ugye?
Láttam a neten,azt hiszem a Thomasboltban (ha érdekel,kutakodok,és megkeresem!) pl egy olyan játékot,ami kivetíti a falra,mennyezetre a mese-képeket. Nem az a "könyves-vetítős",annál azért komolyabb.
Vagy pl a hordozható dvd lejátszók.... :roll: Hát,nem is tudom,most csak ennyi jutott az eszembe.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na,a lényeget elfelejtettem. Iszonyú helyes kis krapek!!!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Alziza!

Szerintem ebben a helyzetben meg igenis szükséged lehet nyugtatóra. A nemalvás olyan komoly pszichés gondokat tud okozni, hogy azt sokkal nehezebb lesz rendbehozni. Nem fogsz rászokni, hiszen ez egy ideiglenes helyzet, amiben ráadásul tökéletesen érthető, hogy ki vagy borulva. Gondolj bele, mekkora szüksége lesz rád Zalánnak, amikor a műtétre kerül a sor, neked jól kell lenned. És ha most ebben egy enyhe nyugtatóra van szükséged, szerintem ne habozz.
(((Nem vagyok orvos, csak érintett. 21 éves korom óta vagyok pánikbeteg, ami nagyon sokat javult, de sokszor szedtem gyógyszert. Ha nem tettem volna/nem tenném, tudom, hogy a családomnak is és nekem is rossz lenne, nem lennék teljes értékű. A drnő azt mondta, tudja, hogy nehéz elfogadni, ha az ember "segédeszközre" szorul a normális életéhez, de aki szemüveges/cukorbeteg/magas a vérnyomása... az is élhet teljes életet - kis segítséggel. Ez nem szégyen, most már így érzem. :) )))

Lefoglalás: óóó, az menni fog! :) Addig gyűjtögetjük neked a hasznos tippeket. Nekem a következők jutottak eszembe: olyan matricás és mágneses könyv, amiben a matricákat/mágneseket fel kell ragasztani a könyv megfelelő oldalaira. Van olyan, amiben a matrica is többször felhasználható. Vagy nagyon szeretik a gyerekeim a hangoskönyveket utazás közben. Nagyszerűek a Mazsolák (Für Anikó) - 3 része van. Vagy diavetítőzni is lehet talán. Vagy - bár ez nekünk nem volt, de ilyen esetben biztos vennék- gyerek-laptop. Mennyi ideig kell feküdni?


Mi megvagyunk, gyermekeim 4 különböző intézményben, ill. Peti csak 3 hét múlva kezdi a bölcsis életet. Én a jövő héttől dolgozom, javarészt délután, úgyhogy 1. hatalmas lelkiismeretfurdalásom van 2. naaaaagy családi összefogásra lesz szükség. De bele fogunk jönni, nagyon remélem.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 



Sziasztok

De aranyosak vagytok.

Rita
Ennyi link! :shock:

Maga a fekvés 24 óra,műtét után.De akkor úgy,hogy egyáltalán nem mozoghat.
Tehát nyugtatják,altatják és állítólag kikötik.

Ez,hogy kikötik sokkhatásként ért!!!! :cry:
De azért,mert hát a lágyékában vezetik fel a katétert,amire azután nyomókötés kerül és így nem szabad eröltetni stb.

Na de nyilván lesznek éber percei és fájdalmai,és hogy a jó büdös francba magyarázod meg egy 3 évesnek,hogy miért történik ez az egész.

Nekem is vannak ötleteim,arra,hogy mivel "ütjük" el az időt,a bent lét alatt,de erre a 24 órára nincs ötletem.
Annyiszor vetítettem már le magamban ezt a képet és nem tudom,hogy lesz.

Találtam egyébként egy nagyon jó könyvet,amiben feladatok vannak és van hordozható dvd is.(a Shrek és a Szörny Rt. a sláger)
De egy kikötött gyereket szerintetek ez mennyire fog érdekelni?

A nem alvással kapcsolatban biztos nem lesz gondom a kórházban.Edzek rá
:roll:

Most találtam egy újfajta gyógyszert ami azért gyenge.
Vendég
 


Bocsánat,de délután félbehagytam.

A könyv:
http://www.libri.hu/konyv/jatszva-gondolkodjunk.html

Nagyon jó!

A gyógyszer pedig szintén valami gyógynövényes bigyó.
Sedacur a neve.(asszem)
Vendég
 


Sziasztok!

Tegnap csak olvastam, és azóta azon gondolkodtam, hogy nem fogják-e altatni ill. nyugtatni azalatt a 24 óra alatt, ami a műtétet követi. Engem még csak 1x altattak egy kis időre, de nem úgy emlékszem, hogy felébredés után sok kedvem lett volna bármit is tenni. Szerintem azért bízz abban is, hogy akik ott dolgoznak már jópár 3 éves gyereket tartottak 24 órán át nyugalomban, nem feltétlenül csak a kikötés segítségével. Amire pedig akkor is szükség van gondolom, ha alszik, mivel akkor is mozoghat.

A dokit nem lehet felhívni és megkérdezni tőle mi a gyakorlat? Lehet, hogy csak elirányít a nővérkékhez, de ha ők elmondják pontosan mire számíts, akkor talán nyugodtabb leszel.

Üdv:i
iloly
 
 


Oké, hogy az én fiam Mátyás? de mindig nekem kell megtörnöm a jeget?!

Éltek még?
iloly
 
 


Iloly:
Nálunk most takonykór van...... Két hetet járt Napsugár iskolába,és most itthon van.. Tomikám éjszaka visít,nem tudom tökéletesen kiszívni az orrát.. Bogi most kezdett köhögni,az éjszakai orrszívások már megritkultak nála..
Kipihent vagyok,és vidám...

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Iloly Igazad van, miért mindig neked... :)

Én is itt vagyok, de most csak kapkodom a levegőt meg a fejem...
A héten elkezdtem dolgozni, délutánonként, a gyerekeimet így iskola után az anyukám meg egy nagynéném intézi, egyelőre szokom a gondolatot, hogy olyankor csak a távolból gondolok rájuk.
A munka meg egyrészt szuuuuuuupppppppeeeeeeeerrrrrrrrrrr, olyan felnőttes :), csak lóg a belem. De nagyon élvezem, csak ez a fránya lelkiismeretfurdalás ne lenne.. :(
De majd belejövünk.
Peti 28-án kezdi a bölcsödét, igyekszem erősíteni magam.

(((na most visszaolvastam, és láttam, h múltkor szinte uezt írtam, bocsánat...)))

Barbamami, Petiről nem is írtál.. :D De tudom, könnyű nekem viccelődni, most komolyan kívánok jobbulást mindannyiotoknak!

Alziza, hogy vagy az alvással?

Iloly, az oké, hogy megtöröd, de mesélhetnél is! Szeretem olvasni az életeteket! :) Milyen az élet öt gyerekkel?

Megyek, nyaggatnak... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok!

Rita nálad a pont :D Én is elgondolkoztam rajta, milyen dolog is az, hogy itt hajtalak Benneteket, én meg sunnyogok és infót nem írok, csak olyan vagyok mint egy osztályfőnök!

Alapjában véve semmi sem történik, Kisbaba meg-meg fordul mostanában, tegnap pedig bemutatót tartott ebből a feladatból reggel negyed óráig mást sem csinált, mint forgolódott.

Az ovi-iskola elindult, eddig még nem késtek el a nagyfiúk az idén, ami elég nagy szó mifelénk. A késést úgy kell érteni, hogy bár 8:00-kor kezdődik az első óra, 7:45 után már késnek. Mi 7:50-kor szoktunk odaérni.

Nekem elkezdődött a szokásos szeptember októberi turné, (minden évben van 5 olyan rendezvény ahol ott kell lennem, és most szombaton indul az első. Készüölünk a másodikra 3 csapattal, ez a fóti lovasverseny, ami ha érdekel benneteket a
lovasok.hu-n a lovas TV lovasterapia alatt Fóti lovter. verseny 2008 megnézhető. Ez azt jelenti, hogy kedd kivételével minden délután a lovardában vagyunk Matyival, aki így tutira nem lesz D vitamin hiányos :D

A milyen az élet kazdetű kérdésre egyelőre nem tudok válaszolni, hiszen Matyi még nincs 6 hónapos úgyhogy gyakorlatilag egyek vagyunk :lol: Most a legizgibb, hogy ki mit csinálhat majd délután ovi-suli után úgy, hogy össze is tudjuk őket szedni. Órarendet kell írnom hozzá.

Na most ennyi elég is belőlem, talán majd a blogra is írok már, de még levegőt sem nagyon vettem az elmúlt hetekben. Ja és jövő héten indul a félév a főiskolán.

üdv:i
iloly
 
 


Iloly....téged még olvasva is elfárad az ember :D Jó ég...ezt mind összeegyeztetni.. Na,én nem is panaszkodom... :roll: :D

Rita:
Petinek semmi baja :D :D :D Az összes tesója taknyos,ő meg virul,mint aki nem is itt van :D Nahát,ilyen se volt még :D :D
És már nagyjából egy éve nem is kell szondázni,ha taknyos az orra,szépen kifújja. Ez nekem maga a menyország :D :D :D

Biztos írtad...,de nem emlékszem :oops: . Mit csinálsz a munkahelyeden?
Akkor ez tulajdonképpen félállás,ugye?

Alziza:
???? Mi van veletek? Hatott a gyógynövényes bigyó?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Iloly, kedves of.asszony :), na ez az! Bár úgy érzem, hogy egy fonnyadt nyúl vagyok hozzád képest mert én azért a négy gyerek+meló felállásban is tikkadok, te meg oly könnyedén írsz, hogy csoda. :)

Iskola-óvoda: még nálunk sem késtek a gyerekek, nagyrészt szerencsére a férjem hordja őket reggel, én csak néha. De meglepően jól megy eddig. Igaz, még világos van reggelente, így azért könnyebb...

Barbamami, hát tkp egész állás, de ez bonyolultabb. Egyik helyen hat óra, vagyis negyed állás, másik helyen 16, azaz 3/4 állás. :) Vagyis így egész, és logopédusként. A legnehezebb, hogy a kettőt időben összeegyeztessem, ahány gyerek, annyi igény, összesen 3 helyen kell jelenlenni a munkából kifolyólag, szóval mozgalmas. :) Most szeptemberben még "csak" jelen vagyok, meg átveszem az elődöm munkáját, azaz együtt vagyunk bent az órákon, ismerkedem a gyerekekkel, együtt tartunk fogadóórát, stb. Legfőképpen meg beletanulok, mert ez még nagyon kemény terület nekem (diszkalkulia).

Lányok, lehet, hogy nem kéne egy nyilvános fórumon ilyesmit szóbahozni, de egy kicsit odavagyok. Azért ez a szeptember nagyon-nagyon kinyírta a költségvetésünket. Igaz, sok sebből vérzünk, költözködés, gyedhelyettgyes, nekem még nincs fizum szept-ben, iskolakezdés, stb, de nagyon sok a mínuszunk...:( Ti hogy csináljátok? Pl. biztos nem vesztek marieclaire-t, mint én tegnap :oops: , meg nem mentek mekdonálcba, mint mi ma a gyerekekkel (na jó, ez évente egyszer fordul elő...) de komolyan érdekel. Barbamami, nálatok pl csak a férjed keres (nem mondtam azt, hogy csak a férjed dolgozik... véletlenül sem!!! :)), vagy te is keresel a munkáiddal? Szóval hogy csináljátok? A kétkeresősek is... Csak én vagyok a béna???? :(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Na ezt már szeretem!

Írjatok csak rendesen és rendszeresen, ha már én nem töltögetem az oldalakat!

Ezt a munkahely dolgodat Rita így elsőre én sem látom át, de majd holnap is elolvasom :D

A saját dolgaimmal kapcsolatosan valószínű azért írok róla "könnyedén" mert mindig eszembe jut az a bizonyos mondás, hogy "Ti akartátok" ráadásul közeli lelki kapcsolatban állok Jirzi Menzellel, és tudom, hogy mit érezne, ha látná amit véghez viszünk nap-mint nap :)

Hát én annyira nem veszek "marieclaire-t", hogy nem is tudom mi az :D :D

A "mendonácos hambunger" pedig csak évente 1x figyel be, hogy mégse érezze magát a társaság kitaszítottnak ha megkérdezik a pajtikák szeretik-e a hambungert.

Na megyek kacsát sütni :D :D

i
iloly
 
 


Kedves kismamák szeretnék egy kedvező lehetőséget a figyelmetekbe ajánlani, a bolti árak feléért készítek kismamaruhákat 34-52-es méretig, akár méretre is.

Nadrágok, felsők, melegítőnadrágok, melegítő felsők, (34-42 méretig): 3700 Ft-4200 Ft
Most ha 2 nadrágot rendelsz nálam, egy bolti nadrág áráért két nadrágot vásárolhatsz: 2 nadrág most 7000-7500 Ft!

Igény szerint anyagtól és mérettől függően hasonló árakon más méreteket is elkészítek, akár egyedi méreteket is!

Vidéki megrendeléseket is vállalok! Hozott anyagból is dolgozom!
További információkért forduljon hozzám bizalommal:
e-mail: sziszilva@freemail.hu
sziszilva
 
 


Rita:
A "marieclaire" egy parfüm? Vagy nagyon mellé tippeltem?... :oops:
Hát..,ha én megengedek valami "nem kifejezetten életbevágót",az pl egy-egy növény a kertbe,vagy valami gyerekjáték :roll: ,de most pl minden hónapban próbálok félretenni,mert tavaszra szeretnék összespórolni a gyerekeknek egyafféle csúszdás-mászófalas toronyra... :roll:
Épp ma mondtam a páromnak,hogy egyenlőre még "jól vagyunk",mert csak a Napsugár jár közösségbe,tehát csoportpénztől az összes többi pedagógus hasfájásig csak ő érintett.. De mire nagyjából befejezzük a házat,akkor meg ilyesmikre megy el a pénz..

Egyenlőre Gyed-et kapok,meg a családit.. Tervezem,hogy nyitok egy weboldalt,egyedi dolgok készítésével..,de egyenlőre semmi időm és energiám nincs ilyesmire. :(
Napsugár pl a gyerekorvos szerint most gyógyult. Tegnap voltam vele fül-orr-gégészeten,mert most már állandóan arcüreggyulladása van ,egész évben! Közölték,hogy vagy szívogatom az orrát orrszívóval napi 12-15x(mert a gyerekek12 éves korig nem tudják kifújni tökéletesen az orrukat. Na erről se hallottam még!),vagy felszúrják.
Hát inkább szívogatom.
Persze mellette a Tomiét és a Bogiét is. Kész gégészet vagyok már....... :roll:

A párom keres annyit,hogy tudjuk fizetni a csekeket,meg ilyesmi,de messze nem vagyunk azon a színvonalon,mint mondjuk 2-3 éve.
Tekintve,hogy 4 éve nem emelt munkadíj-árat,mert egyszerűen nem lehet..... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Rita:
Most néztem,hogy Bernát pont a Napsugár 1. szülinapján született :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

nem vesztem el csak kicsit sűrű volt a hét.
Meg azt hiszem ez így lesz most egy ideig.
Kemény a suli.
Már egy csomó dogát írtak,főleg Alexék.
Neki most új tantárgyak is vannak.(kémia,biológia,fizika,földrajz)
Ráadásul az osztály el van kanászodva!(nem kicsit)
Őt meg könnyű bele vinni a hülyeségbe,aztán nem tud leállni.
Így történt,hogy a héten már telefonált a kémia tanárnő,hogy nem bír magával a gyerek az órán! :evil:

Az a helyzet,hogy náluk a legkevesebb az osztálylétszám így ők kapják az új és a bukott gyerekeket.Ezekből idén is jutott.
Most aztán az összes többi vagánykodik.
Ciki tanulni és tudni.
Menő a számítógépezés.
Nálunk pedig hétköznap nincs,így már megkapta,hogy eminens.Pedig....

Van olyan gyerek aki éjfélig gépezik így csak 1-es és 2-es osztályzata van.

Hú csajok,nehéz ez!!!
Kössétek fel a gatyátokat ha elértek ehhez a korhoz!!!!!

Rita
Csak én vagyok a béna???? Sad


NEM!!!!!!!!!!!!!!!!
Sokszor jut eszembe nekem is,hogy mások hogy csinálják.
Pont a szomszéd csajszival beszéltünk egyik nap,hogy nem lehet félretenni.
Mi is egy fizetésből élünk mint Barbamamiék.
A férjem jól keres és mégsem marad túl sok.Pl a padlásterünk nincs még mindig kész.
Mondjuk ebben nagy szerepe van annak,hogy van egy olyan cég akinek sokat dolgozik,de ők rendszeresen késve fizetnek.
A késve az van amikor 1-1,5 hónap.
:evil: :evil:

Barbamami
Nem nagyon érzem a bogyók hatását. :roll:

Iloly
BOLDOG SZÜLINAPOT TEGNAPRA!!!!!!!!!!!!!!
Kép
Vendég
 


Barbamami :) nem, csak egy női lap... Ritkán veszek ilyesmit, inkább nyáron, de most annyira fáradt voltam, hogy jólesett valami könnyűt olvasni. Egyébként asszem mi is gyerekjátékra költjük a legtöbb pénzt... :roll: :)
Csoportpénzek: hát ez az! Most már nálunk négyből négy közösségben = kész csőd :) A színvonalesést egyértelműen érzem én is...

Iloly, igen, nálunk is évi egy mcdonalds van kb. Hamburgert meg szerintem kb most ettek másodszor, addig a sült krumpit vettem nekik. ((Nem is tudták, mi a mcdo, úgy nevezték, hogy krumplis bolt. :D))

Alziza, akkor jó! :) Vagyis nem jó, de jó, hogy nem vagyok egyedül. Tkp akkor szoktam egy kicsit megnyugodni, amikor kiderül, hogy a sógoromék, akik ketten keresnek és nincs gyerekük, nagyjából kétszer annyiból élnek, mint mi. :shock: Vagy ez nem nekünk büszkeség, hanem nekik ciki? :wink:

Na mindegy, azt várom, hogy nullára visszakerüljünk, onnan már csk felfelé fog vezetni az út. Úgy legyen. :)

Iloly, most van a születésnapod? Akkor boldogot..! :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Megnéztem az iwiwen, tényleg most van! (ügyes vagyok, mi? :wink: )

ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG!!!

És hogy te milyen vékony vagy 5 gyerek után!!! :shock:

És milyen eszméletlen szép gyerekeid/tek vannak!!! Húúú, Nóra... :shock: :shock: :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Iloly:
Vanak új képeeeeeeeek???? Woww! Megyek megnézni!!!
És nagyon boldog szülinapot!!!! :D :D :D Így utólag... :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Vanak=vannak...... :roll: Na,jobb is,ha nem írok többet ma... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Lenne egy ötletem!

Már többször eszembe jutott,de aztán,ahogy olvastam Rita írását.
Pontosan ezt:
Lányok, lehet, hogy nem kéne egy nyilvános fórumon ilyesmit szóbahozni, de egy kicsit odavagyok


Nem szeretnétek átmenni egy zárt fórumra????

Annyi minden van amit leírna az ember,de ide nem akarja.
Olyan kevesen maradtunk amúgy is.
Na???

Spórolás:
tegnap még gondolkoztam ezen.Biztos jobban tudnám csinálni,ha:
-nem olyan cuccban járnának a gyerekek amilyenben
-ha nem olyan kaját ennénk amilyet eszünk
-ha nem mennénk nyaralni
-ha nem járnék fodrászhoz
-stb
De akkor egy életen át spóroljak?
Nyilván nem csinálok valamit jól,mert ennyi pénzből bőven tudni kellene félre rakni,de ez van.
Vendég
 



Sziasztok!

Mindenkinek köszönöm a köszöntéseket, és a gyerek dícséreteket!

Szokásomhoz híven, csak egy-két dologra rávilágítanék:

Alziza!

Tényleg összehasonlítottam és már többször leírtam, hogy attól hogy "kínai" stb. ruhában járatja valaki a gyerekét, nem biztos, hogy olcsóbban jön ki.
Azt is megfigyeltem itt a világvégén, ahol csak úgy hemzsegnek a különféle okokból hátrányos helyzetű családok, hogy ha azt a pénzt amit cigire, és csokira költenek rendes ennivalóra. (Csak alap) tej és kenyér költenék, nem kéne éhezni.
Tanmese: család lovacskáját apa 3 hétig kezelgette, állatka megmaradt, de közölték, hogy nem tudják kifizetni a munkadíjat. Nincs semmi pénz, anya munkanélküli. Egyik nap anya és kislánya mögött álltam a boltban. (Mint ismeretes én csak kenyeret és tejet veszek a helyi boltokban tehát ez volt a kosaramban) Anyánál: üccsi, csokikák, pudingocskák, söröcske, és persze vett még 2 féle cigit is. Hát ennyi...
Én sem veszek vacak virsliket, nem iszunk "reggeli italt" és ruhát is szoktam venni a gyerekeknek. Nem hiszem, hogy ez lenne az oka annak, ha nem tudsz félretenni. Ja csak annyit, hogy amikor elmegyünk a Metroba bevásárolni, akkor a korábbi évekhez képest legalább 25%-al fizetünk többet kb ugyanannyi árúért, mint 2 éve. Úgy, hogy mostanában pl. műszaki cikket nem is vettünk csak élelmiszert.
Itt mifelénk a gyerekeket azzal szeretik, hogy MINDEN nap amikor elviszek a bölcsiből-oviból akkor kapnak egy csokit és akkor le is van rendezve minden. Mi meg sátrat vettünk nekik, hogy kint alhassanak nyáron az udvaron, mert az buli
:lol:
Ja és azt is elárulom, hogy én nem hozattam Amerikából iskolatáskát a gyereknek (mint Lóci egyik osztálytársának) sőt 2500 Ft-ért olyan igazi elsős iskolatáskát vettünk, ami pont jó arra, hogy azt a semmit amit haza kell hoznia elhozza benne.

Rita!

Ne aggódj, amikor felújítottuk a házat mi sem álltunk soha +ban, de sokszor még 0-n sem. Viszont hamár rám találtál, igazán bejelölhettél volna :lol:

Ha a többség úgy dönt én veletek tartok a zártra!

üdv:i
iloly
 
 


Nem a zárt osztályra gondoltam :shock:
iloly
 
 


Iloly:
Na,ehhez nem is igen kell hozzátennem.. Tömören leírtad,ami nálunk is vala... (Ja,Alziza,te is..)
A kaján egyszerűen nem LEHET spórolni,mert az olcsó virsli és társai finoman szólva is ehetetlenek. Ruhát márpedig venni kell.....
A fodrász..,hát két-háromhavonta 1800Ft-ot szerintem azért talán ki lehet bírni. :roll:
Amin lehet spórolni:
Hát... Nyilván KEVESEBB új cuccot veszünk a gyerkőknek..,kevesebb játékot,mint mondjuk 2 éve,kevesebb dvd-t és társait. Nyaralni eddig sem voltunk sehol,de azért még nem adtuk fel :lol: :lol:
Iskolatáska a tavalyi.. de még tökéletesen szuperál.. Jövőre be van ígérve új.. :roll:
És kicsit lassabban haladunk a házzal...... Hát,nem kicsit,nagyon..
De azért haladunk :D :D
Viszont van egy csomó jó dolog,ami nem kerül pénzbe,és tulajdonképpen azért elvagyunk,úgyhogy nem nyavalygok... :wink:

Alziza:Te meg ne morfondírozz azon,hogy mit nem csinálsz jól.. Így csinálod,és kész. És amíg a gyerekeknek,a párodnak,és neked jó így,addig nincs is értelme morfondírozni. :D :D

Én megyek veletek zártosztályra is :D :D :D :lol:
:D :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Még egy dolog jutott eszembe a DVD témában. Mivel ugye Tv nincs itthon, mi is DVD-t szoktunk nézni. Mostanában főleg azért mert mi Apával nem nézünk meg egy filmet egymás után 10x mint a gyerekek, tehát nem akarom itthon felhalmozni őket, inkább a megyei könyvtár DVD kölcsönzőjéből veszünk ki filmeket. Azért onnan, mert a kínálat is inkább nekünk való, meg jóval óccsóbb is mint egy átlagos kölcsönző. Marci is imád a könyvtárból kihozni könyveket, most van az indiánregények bűvöletében és annak pedig tényleg használtan van romantikája.

Játékot bevallom én nem is tudom mikor vettem utóljára a gyerekeknek, mert azt inkább a rokonoktól kapják, bár a csecsemőjátékokat sikeresen a bölcsinek adtam (nem látva a jövendőt) múlt nyáron, így most Matyi kapott egy-két apróságot, bár Neki most úgyis a rongyok a kedvencei, amiket a fejére teregethet. :lol:

üdv:i
iloly
 
 


elküldhetnétek a csapat nevét
iloly
 
 


Iloly
Elküldtem
Vendég
 


Sziasztok!
Kulcsár Bogi vagyok,4.éves dietetikus hallgató.Most írom a szakdolgozatomat:Gyermekvállalás örömei és veszélyei 35év feletti várandósok körében címmel.Segítséget szeretnék kérni,hogy akinek lenne kedve kitöltené-e a kérdőívemet.Kérem olyanok írjanak,akik jelenleg várandósak.
emailben küldeném el a kérdőívet.címem:bogibogarka26@gmail.com
előre is köszönöm
bogibogarka
 
 


Sziasztok!
Elküldhetnétek nekem is a csapat nevét. Remélem nem felejtettetek még el.
Köszi.
Moni

moni
 
 


Mi nem , csak Te is eltűntél, ahogyan a többiek. :lol: Azért aki szokott ide írni, pl: Mandala, Boeske, Pattogó, adhatnátok Ti is életjelet.
iloly
 
 


Életjel!

Sziasztok!
Nem nagyon érek rá netezni, tanulok, gyerekezem, stb.
Épp ezért a zárt fórumotokra sem jelenkezem. Oda tényleg csak az aktívak írjanak. Az nem lenne korrekt, hogy csak hetente beleolvasgatok, írni nem írok.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Sziasztok!

Iloly!
Sulikezdés, miegymás miatt el votlam havazva. Olvasni, olvastam. Írni, már nem volt időm. Most, hoyg a mókuskerékbe visszarázódtunk, már több időm van. Szívesen csatlakoznék a társasághoz megint, ha eláruljátok hova bújtatok el. Köszi.

moni
 
 


Sziasztok!

Még mindig várom a linket.

moni
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: