Új privát üzeneted érkezett!

Iloly:
:D :D :D Nah,ezt a véleményt feltétlenül elmondom a férjemnek,nagyon fog örülni :D
Nagyon minőségi festőt mindenesetre azért tudok neked ajánlani :wink: , a többit vállaljuk :lol:

Tegnap már ott tartottam,hogy a mellbimbóm sötétvörös lett,és elindult egy vörös csík belőle oldalt :shock: . Kb fél óra alatt haladt 3-4cm-t...
Hívtam a védőnőt,gyerekorvost........... :roll:
Azt mondták,sürgősen borogassam.. Felkutattam az ügyeletes gyógyszertárat "soklyukas" bimbóvédőt venni.. Több-kevesebb sikerrel használtuk,ma már egész ügyesen szopik vele.
(Először akkorákat harapott rá mérgében,hogy nem jön olyan könnyen a tej,hogy :roll: .......)
Ma kikevertek nekem egy speciális kenőcsöt...... Azzal is kenem..

Mindenesetre a borogatás lehúzta a vörös csíkot...

És szellőztetem.. Csak így meg azért fáj,mert NEHÉZ..
Ja... És Petikém meg nem akar rólam leszállni,hogy ő is akar ciciből tejet enni....... :roll: :roll:

A kis zabagépem.. pár perce készült képen :D :
Kép

És a két középső tegnap délután.. :roll: :D :D
Jól aludtak az éjjel.......... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép Kép

Na,Iloly,raktam képeket,most te jössz :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Woww! 50. oldal!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Látom már, hogy csak két leány van talpon a vidéken már megint :lol:
Tényleg nem történik senki mással semmi? Vagy annyi minden történik, hogy a gépig még hetente egyszer sem juttok el?
iloly
 
 

 
 

:lol: :lol: Nálunk volt az anyukám hétfő délutántól,tegnap vittem haza. Olyan jókat dumáltunk :roll:
ÉÉÉÉÉÉs...
megkaptuk a szocpolt a Tomira is :D :D :D
A háromnegyed részéből visszaadjuk,amit már kölcsönkértünk :roll: ,a többiből gazdálkodhatunk.
Például.. Vettünk egy új fényképezőgépet,mert tegnap reggel lefényképezvén anyut a Tomival,szokásosan a hűtő tetejére raktam a gépet.. Csak nagyon előre..,és mikor a párom kinyitotta az ajtót...nagy koppanás...,és a gépünk meghalt...... :roll:

Úgyhogy :twisted: ,mostmár valami csodaszép képekkel fogom tölteni a topicot... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Iloly

még mindig várjuk a képeket
Ha az iwiwre tennéd akkor szóljatok mert nálam nem vagy bejelölve.

Barbamami
Ez a szocpol dolog kb mennyi idő alatt rendeződik?
Gondoltam megpróbálkozhatnánk még vele a padlástérre.
Azt hallottam,h a takarékszövetkezetek csak fényképeket kérnek be.
Fényképező :(
nekünk is kell egy újat venni!
Ja és egy mosógépet! :evil: Mert meghalt.
Ez valami baromi sz@r konstrukció lehetett,mert 6 éves,de gyakorlatilag csak baj volt vele.Gyakorlatilag szétesett!Pedig nem a legolcsóbb fajta.

TOMI NAGYON ÉDI!!!!!!
Vendég
 


Halihó!

A fényképeket megpróbáltam feltenni, iwiwre, de túl nagyok, úgyhogy ha sikerül lekicsinyíteni felteszem őket.

pl. a fényképezőnket kellett volna még megcsináltatnom szülés előtt.. Így anyukám gépével készültek, ami kicsit mindent megbonyolít.

Éljen a szocpolotok!

Nekünk azt afelet sem voltak hajlandók megadni, ami járt volna, most meg már mindegy. Talán ha egyszer elszabadulunk innen és visszaállítják a rendszert...

na megyek tanulni, mert az olyan jóóóóóóó!!!!!!
iloly
 
 


Alziza:
A beadástól számított 30 nap az elbírálás.. Elvileg..
A "beadás" azt jelenti,hogy az összes szükséges papírt összeszedtük,megírtuk...stb.. :roll: :roll:
Most rengetegen próbálnak még az utolsó pillanatban szocpolkérelmet beadni,...hát,megértem...
Mi a szocpol nélkül most sehol nem lennénk még....

De érdemes megpróbálni! Végülis,mit veszíthettek :wink:

Igen,mi is a Takarék.nál adtuk be a szocpolkérelmeket..,és meg is kaptuk. Egyszer sem jöttek ki,csak fényképeket kellett beküldeni.
De persze nem biztos,hogy mindenhol így van,mert ahol mi beadtuk,a vezető csajszit még Törökbálintról ismertem..,és engedékenyebbek voltak.

Magyarán,mivel úgyis lusták voltak kijönni,elfogadták a mi képeinket. De hivatalból persze ki kell menniük..

Iloly:
De miért nem? :shock: Megmondták legalább??? Mert esetleg még meg tudnátok próbálni! 5 gyerekre még a fél szocpol is szép összeg!
Bár azt hallottam,hogy a fél szocpolnál sokkal kekecebbek,mint a teljes-nél.. :roll:
Nem akartok építkezni :roll: :D ?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Lányok,

Bocsi, hogy ismeretlenül bepofátlankodok közétek, de mivel ti már tapasztalt 4-5 gyermekesek vagytok szeretnék tőletek kérdezni valamit.

Légyszi segítsetek. Kicsit aggódok. Barbika jövő hét szerdán kapja a 15 hónapos oltást ami a rózsahimlő, mumsz és a 3.-at nem tudom mi ellen. Ugye az egy legyengített vírus, lappangási idő 2-3 hét.Utána előjöhetnek a betegség jelei gyengébb kiadásban. Na most nekem pont akkor van a pé-em amikor kapja Barbi az oltást, és ha netán összejön, akkor nem fogja a pocaklakó elkapni???Mert a rózsahimlő fejlődési rendellenességeket okoz. :shock: :shock: Most ezen nagyon vacilálok. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
judy5
Székesfehérvár
 
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bekukk. :D
Figyi hoztam valamit. Én ezt most nem értem. A gyes ideje 3-ról 2 évre csökken ez világos. a gyedet ugyan úgy 2 éves korig kapjuk, utána meg igényelni lehet gyermeknevelési támogatást 28 ezer ft.ot. Most akkor mit változtattak??? Csak a megnevezéseket? :roll: :lol: Itt a cikk: http://www.blikk.hu/aktualis/ez-var-a-k ... 48037.html

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Judy: én passzolok. :( dokit kérdezd inkább. Meg ha más nem akkor vigyázni kell arra az időre. :) Drukk. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Judy:
Hát nem tudom,nálunk abszolút semmiféle tüneteket nem produkáltak a 15 hós oltás után...
Egyébként voltál már rózsahimlős?? Mert ha igen,akkor egyáltalán semmi gond,a szervezeted termeli az ellenanyagokat.
Egyébként is.. Ha akkor jön össze a bébi,még be se lesz ágyazódva.. :D Igazából én egyáltalán semmi esélyét nem látom bármiféle problémának..
De ez az én véleményem.. :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Na,megint hoztam képeket :-) Hátha megjön Iloly kedve!
(Persze,van kifogás!!! Küldd el nekem emilben a képeket a bébiről.szívesen lekicsinyítem!! :lol: :lol: :lol: :lol: )

Csináltam őszibarack sütit: :D
Kép

A három legkisebbem :D :
Kép

Jaj! Tomi kapott ma gyümit!!!!
Nekikészültünk,fényképezőgép,minden,hogy lekapjuk a fintorokat meg a kiköpdösést.
Hát a kiköpdösés elmaradt.
Megszoptattam a kis soványomat,aztán nekiültünk. Gondoltam,egy fél üveg is sok lesz,de mindegy,majd megeszi később. Na,az első falatnál volt némi lekaphatatlan csodálkozás,de a harmadik kanálnál már szabályosan utánakapott a kanálnak........... :roll:
Az lett a vége,hogy megette az egész üveggel.............. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami, Iloly!
Üdvözölhettek a klubban.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Melyikben????

Az Ektorp kanapéra vágyakozók, vagy a Diktad pelenkázót a végletekig kihasználók klubjában?

Csak NEEEEEEEM??????? :D

Barbamami, Neked is fogok válaszolni, de az hosszabb és most tanulnom (kéne)
:oops:
iloly
 
 


boeske????? :lol: :lol: :lol:
Nahát!! Csak neeeeeeeem? :lol: :lol: :lol: :lol:
Lehet gratuálni? :D :D :D :D

Iloly:
Te egyszerűen utolérhetetlen vagy :shock:
Hogy a fenébe csinálod ezt????? Egy rakás gyerek :lol: :lol: ,egy férj (ez a kettő kb. egy súlyú.. :roll: ),munka....,háztartás...,egy 3 hetes újszülött,és mellette TANULSZ????
Valami praktikát elárulhatnál... :roll: Klónozás??? Vagy Síva mintájára vett karok???..........

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!!

Bocsánatot kérek, ezer éve...

Először is SZÍVBŐL GRATULÁLOK ILOLY, NAGYON ÖRÜLÖK A KISFIADNAK!!!!!
Képzeld, múlt vasárnap eszembe jutottál, Maja elsőáldozása volt, és a templomban előttünk ült egy család (ill. csak gyanítom, hogy egy család volt, a gyerekek nagyon hasonlítottak) 3 fiú, egy lány és egy kisfiú! :) Mint ti, éppen, csak kicsit öregebb verzióban. :)

Öt gyerek, tanulás, munka, ésmégmiminden, az én kalapom is leng szorgalmasan! :)

(((Képet esetleg lehet látni rólatok??)))

Boeske, én is kíváncsi vagyok, melyik klubról van szó? :)

Barbamami, milyen aranyosak a gyerekek egy kupacban! És a süti is gyönyörűűű, nagyon guszta!
Csak kérdés: a nagyokat is 3 hónaposan kezdted hozzátáplálni? Nincs elég tej, vagy te így szoktad? Mindenesetre valóban jó étvágyú a kisfiad, nekem egyik sem evett meg egy üveggel soha 9 hónapos kora előtt... :)

Judy, a gyerekorvost kérdezd szerintem is, de Barbamamival egyetértek: semmi esélyét nem látom ennek... Egyrészt az oltástól megjelenő tüneteket kizártnak érzem, hogy fertőznének, másrészt egy be nem ágyazódott magzat nem kaphat el semmit. De laikus vagyok, csak okoskodó laikus. :oops:



Eltűnésem oka, hogy kb két hete költözködtünk, ami nagyon jó volt, tényleg várakozáson felül sikerült, de ehhez azért az kellett, hogy kb hat hete egyfolytában dobozoltam, szépen fokozatosan. 11 napja már itt lakunk az új lakásban, de azóta még valahogy nem ültem le hosszabban, pedig 4 nap alatt kiapkoltunk, de valami még mindig akadt. Ez, gyanítom, még hónapokig így is lesz, ami nagyszerű! :)

Még valami: nyugtassatok meg légyszi, hogy a bölcsöde nem az ördög találmánya, és nem omlik össze a világmindenség, ha drága aranyos kis Petikémet beadom... Úgy tűnik muszáj, szeretnék hozzájárulni a büdzsénkhez szept-től, de úgy tartok az elválástól... :(

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Ektorp kanapénk nincs, pelenkázót pedig már Andrissal sem használtam. :) :)

Szóval DEEEEEE. :D

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Nahát!! Boeske,szívből gratulálok! :D :D :D
Januárra vagy kiírva? :D Istenem,de fura! Nemrég még számolgattam,mennyi idő van még a szülésig.. Most meg már a 2010-es gyerekek jönnek.. :D

Rita:
Hát,nagyjából igen,sajnos nem volt elég a tejem egyikkel sem,hogy 6 hónapos korig kizárólag szoptassak.
Persze,amíg csak tudok,szoptatok,de 9-11 hónapig szoptak a nagyok. Maguktól hagyták abba.. :roll:
Ma pl. a 4 órási szopit kihagytam,helyette kapta a gyümit,de 7-kor simán kiszívta mind a két mellem,és hát épphogy elég neki. 10-kor 200ml tápit kap,az 4-5 órára elég csak neki. (Ez elvileg egy 6 hónapos baba mértéke.. :roll: )

Szóval,a gyerekorvos tanácsára elkezdjük a főziket.. Inkább főzit adok neki,mint több tápszert..

Ma voltunk oltáson. (7 és fél kiló a lelkem.. :lol: ). A váróban fogtam a kezemben,rövidujjú volt rajtam.. Hát elkezdte szopizni a karom.. :roll:
Gyönyörű lilásvörös véraláfutás van a szopizás helyén... :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Rita:
Gratulálok az új lakásotokhoz! :D Mekkora? Hány szobás? :D :D
És...hol laktok Budapesten belül? :D

Petid majdnem egykorú Bogimmal.. Hát..,megértelek...
Napsugarat 1.5 évesen kellett beadnom bölcsibe..
Igazából,a gyerektől függ,Napsugár pl. nagyon szeret közösségben lenni. Így könnyebb volt beadnom..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Boeske

Hát ez tök jó!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép

Most már nekem kell következnem :wink:


Iloly
Tényleg sok energiád lehet! :shock:

Barbamami
Ügyi vagy!
Ezer éve nem csináltam ilyen sütit.
Mostanában csak az egyszerű,gyors,általában "bögrés"sütiket szoktam.

Hát Tomi nem az a törékeny típusú gyerek az biztos! :lol:
Jó étvágya van :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Alziza!

Én sem bántam volna, ha megelőzöl.
Ezt a gyerkőcöt kb. 2012-re terveztük. :)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske:
Hát..,mi sem terveztünk ilyen hamar a Bogi után kistestvért..... :roll: De azért meg lehet oldani... :D
Párod mit szólt? :D

Alziza:
Na,hát hajrááá! :D :D Tessék beleadni apait-anyait :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Hát jövőhéten megyünk a kardiológiára és utána majd már esetleg tudjuk mikor mi következik és mikor jöhetne a következő. :)
Bár a férjem most kicsit bizonytalan lett,h itthon van pár napja. :twisted:
Vendég
 


Kaptam egy e-mailt.
Ki a jobb anya ?címmel:


Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
Vendég
 


Szóóóval! Sziasztok!

Először is GRATULÁLOK BOESKE!

Ez így izgi :D Látom Nálatok is szépen pontosan 2 évenként jönnek a gyerkőcök. Nálunk ha nem is 2 évente, de az utolsó 4 mind az év azonos szakában született, amiből arra kell következtetnem, hogy valami oka van, hogy mindig ugyanakkor jönnek össze a babák. Múlt évben még jókat nevettünk Apával azon, hogy nyár elején kivételesen nem szültem. :lol: Hát az idén pont múlt péntekre voltam kiírva :roll: Nem tudom hány éves vagy, de nekem mind a két orvos megveregette a vállamat, hogy van már 5 gyerekem és még mindig elég fiatal vagyok, mások csak most kezdenek próbálkozni az elsővel. Nézd Te is a jó oldalát a kis korkülönbségnek.

Köszönöm Rita Neked is a köszöntést! Ami a bölcsit illeti én sem akartam Marci fiunkat bölcsibe adni, mert ilyen okos gyerek mit fog kezdeni ott a sok kis butuska között...Aztán a szükség nagy úr alapon beadtuk és az okos kis gyerek tök jól érezte magát. Meg mindegyik tök jól érezte magát. Oké, gondozó függő is a dolog, de szerintem ne aggódj túl sokat. Sőt Peti már abban a korban van, hogy ha elég jól fejlett szociálisan (miért ne lenne az 4. gyerekként?) akkor talál magának társat már hamarosan. A mi lányunk egész nap bandázik két kiscsajjal abajgatják a dadus néniket, meg a kicsi babákat.

A szuperwoman jelenségről csak annyit, hogy Apa is vizsgázott tegnap, (sikeresen) úgyhogy nem 5 hanem 50 gyereknek felelt meg egymaga a múlt héten. Rosszabb volt mint amikor beteg

Na írom a gyak.naplómat holnap vizsga és utána már csak az évzárók, kirándulások, erdei iskolák, táborok stb... vannak hátra :lol: :lol:

LESZ KÉP ÍGÉREM CSAK EZT ÉLJEM TÚL!!!!
iloly
 
 


Iloly!
Köszönöm a bíztatást! A kis korkülönbséget nem bánom, csak félek, nehogy megint baj legyen, eddig minden várandósságom zűrös volt. Na, de azért itt vagyunk.
A tanulásról most le kell mondanom, az utolsó évet nem bírnám 3 gyerekkel + nagy hassal.

Ja, és jól sejtetted: szeptemberben leszek 30. :wink:

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 



Sziasztok!
Ezer éve nem voltam... :oops: :oops:

BOESKE!
SZÍVBŐL GRATULÁLOK!

Iloly!
neked is!

Igazából azért is hanyagolom mostanában a babanetezést, mert nem szeretnék rákattani a 4. babára. Szeretném, ha lenne, de tudom, hogy az előzméynek miatt nem sok az esélyem, és azt is tudom, ha olvasgatok, akkor egyre jobban erősődik bennem a vágy, és az nem jó. Próbálom így élvezni az életet, és ha mégis siekrül, akkor boldog leszek, ha nem, akkor meg elfogadom azt is.

Alziza!
Hajrá, hajrá!

Barbamami!
Hogy mekkora már a legkisebbed is! MOst született! LÉs istenien néz ki a sütid! Mennyi ideig maceráltál vele? Mert én imádom, de még sosme csináltma, mert tudom, nem egyszerű összedobni.

Azért megpróbálok sűrűbben jönni.

moni
 
 


Iloly, köszönöm én is a biztatást! Még nem győztél meg, de magamat is győzködöm. Az a baj, hogy a férjem sem tud támogatni, ő is annak örülne, ha P oviig itthon lenne, de ez már nem megy. A munka részét várom, a bölcsi részét nem. P szociálisan nagyon ok, de nem beszél (jó kis cégér egy logopédusnak! :)), és annyira kicsinek látom még, meg ez valaminek a vége... brühühühü

Ti hogy csináljátok, komolyan érdekelne, de mindenkinél, hogyan alakul egy-egy napotok? Biztos tudnánk egymástól ötleteket átvenni, mert ennyi gyerek igen komoly logosztikát igényel! :) Ha gondoljátok én is leírom, bár nem egy nagy vaszisztdasz, csak érdekel a tiétek. :)

Hát ez a tavaszvégi-nyáreleji szülés nálam is bevált, 3 gyerek született ekkor. :D

És a nyári szünet: nem is tudom, várom-e. :oops: Igen, nem kell időre menni, értükmenni, együtt leszünk, laza napok stb, de ((azért olyan jó az a kis egygyerekesség délelőttönként :oops:))

Uhh, akkor én öregbanya vagyok, hamarosan 34 leszek. :) De még így is fiatalnak érzem magam sokszor, ha csak petivel megyünk valahová, sokszor előfordul, hogy nálam idősebb nőkkal találkozom, akiknek az első gyerekük Peti-korú. :shock:

Boeske, azért még ne add fel a tanulást! Nem tudom mit végzel, de nem lehetetlen! (Nem is sétagalopp) Nézd, Iloly is tanul, én is úgy végeztem el a logopédiát, hogy Petit vártam, megszültem, és akkor végeztem, mikor másfél éves volt, és nem is halasztottam. :)

Mi volt a sok bonyodalom az előző gyerekeknél? (ha public...)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Rita!
Nem adom fel a tanulást, csak elhalasztom. Matematikatanár leszek, 1 év van hátra. (Szerencsére a másik szakomon - fizika -már végeztem.)

Igazából a két kisebbnél volt gond, rengeteget véreztem, 2 hónapig szigorúan feküdnöm kellett.

.......

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Na, valószínűleg visszaállunk az A tervre, ugyanis vérzek.
Sejtettem, hogy ez nálam nem fog menni simán. De most még nem bánom. Majd két év múlva.
De azért elgondolkodtató, hogy 50%-os nálam a vetélések aránya.

Szép napot!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske

Sajnálom! :cry:
Már biztos?

Anno mikor a vetéléses topicban ajánlottam neked dokit,azt hiszem voltál nála ugye?
Szerintem menj majd el hozzá és mindenképp csináltass vele egy hormonszintet ha újra babát szeretnél!De esetleg most is beszélhetnél vele.

Én biztos,hogy ezt teszem az előzményekre való tekintettel.
még egyszer nem csinálom azt végig!!!
Mielőtt belefogunk megcsináltatom a hormonvizsgálatot.Amúgy nálam tuti most is van valami hiba.
Vendég
 


Alziza!
Köszönöm.
Hormonszintet fogok nézetni, de nem annál az orvosnál.
(Amikor Andrist várva nála jártam, ő inkább befejezte volna a terhességet. Hát nem neki lett igaza.)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske:
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Szívből sajnálom!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Hát ezek nem jó hírek :( :(

Bár az az igazság, hogy kicsit töübb mint egy évvel ezelőtt én is így jártam, és nem is tudtam igazán sírjak-e vagy megnyugodjak, azután nem egészen fél évvel később meg nem volt mese :D

SZÓVAL SIKERÜLT, sőt 4-es lett, ami nem is tudom sikerült-e még valakinek a maiak közül :lol: Pedig az egyik bácsi kifejezetten ellenséges hangnemben nyomta az elején. Azután rájött, hogy én nem a 2-esért fogok küzdeni, hanem ők küzdöttek az ötösömért, de arra csak akkor lett volna esély, ha én is akartam volna és még tegnap is tanulok :roll: A végén bevallotta, hogy nem szereti, ha vki gyerekkel megy vizsgázni, mert vki legyen vagy anyuka, vagy tanuljon, de belátta, hogy az én rutinommal érdemes volt eljönni...

Rita Te Pesten végeztél logopédián? Ha igen akkor vannak közös ismerőseink! Ma "Pepszi"-ből voltam :D Ha tényleg érdekel, egyszer majd leírom mit csinálok egy nap.

Na hát ennyi.
üdv:i
iloly
 
 


Uff, a pepszi az rossz, kiknél vizsgáztál? Igen, érdekel. Igen Pesten. (És néha sajnálom, hogy vége... :))

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Bocsánat, ezzel akartam kezdeni:

Boeske: :( De mindent megértek.

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Jó reggelt!

Csákváry-Pajor- gondolhatod ki volt elégedetlen. Én értakos vagyok, és most még egy évem van. Ja igen tudom már mi maradt ki. Nem beszélő kisfiú ügyben Alziza az illetékes. Nemrég még Ő várta, hogy Zalán megszólaljon... Aztán megszólalt

:lol:


No nekilódulok a mai napnak, ami a csúcspontját az 5 órakor kezdődő ÓVÓDAI :shock: ballagásban fogja elérni. drukkoljatok, mert az 5 saját mellé még egy 6. gyereket is viszek aki a nagy fiunkkal fog együtt kürtölni, szóval ma megnézzük, hogy egy "fúvószenekar" (kürt+tenor kürt) is befér -e a Zafirába a hét személy mellett :D

i
iloly
 
 


Sziasztok

Boeske
Én arra emlékeztem,h ő adott neked utrót.
Azóta már sok embernek ajánlottam és eddig még mindenki meg volt vele elégedve.
De ott a SOTE II-n bármelyik megcsinálja normálisan ezt a hormontesztet.

Iloly
Ügyes vagy!

Rita
Zalán decemberig egy büdös szót nem szólt!
Már kezdtünk pánikba esni,hogy soha nem fog beszélni.
Aztán dec elején elkezdte és a végére már moindaatokban beszélt.
a férjem megygőződése,h a gyerek már rég tudott beszélni,csak még gyűjtögetett. :lol:

Most a szobatisztasággal vagyunk így.
Nem érdekli,de gyanítom,h az is egyik napról a másikra sikerül majd.



MANDALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Vendég
 


Alziza!
Igen, adott utro-t, de azt mondta, ha két hét múlva is vérzek, akkor befektet és befejezi. Hát, nem mentem vissza. (Kb. 6 hét múlva állt el a vérzés.)
Egyébként kedves, rendes doktorbácsi, de ha nála maradok, Andris nem lenne itt.

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske:
6hét?? Nahát! Akkor nem lehet,hogy most sincs gond...,"csak" vérzel??... Ha Andrissal is véreztél.. :roll: :roll: Lehet,hogy mégis megmarad ez a bébi? :wink:

Igen! MANDALA! Tessék írni!!!
Küldtem neki sms-t pár napja....,de nem reagált arra sem :cry: :cry:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Barbamami!
Biztos, hogy vége, kinyílt a méhszáj. Nagyon pici volt még, 20 éve észre sem vettük volna. Sőt, ha a ciklusom közepén fogant volna, akkor a tesztig se jutottam volna el. Csak az a fura, hogy sose volt még peteérésem a 24. nap körül. :roll: Csak most egyszer.

Szép estét!

Boeske
KépKépKépKép

Kép
boeske
 
 


Boeske:

:cry: :cry: :cry:


Én is meglepődtem,mikor kiderült,hogy terhes vagyok-tavaly júniusban...,mert 3 nappal azelőtt estem teherbe,hogy meg kellett volna jönnie :shock: .. Elvileg akkor nem lehet teherbe esni..
(1x volt esélye abban a hónapban a teherbeesésemnek,innen tudom ilyen biztosan... :roll: :D )
Hát azóta ez a "nem lehet" 7 és fél kiló :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Hát lányok sokszor hallottam már ilyen "kóbor" peteérésről.
Többek között Zalán is egy ilyen eredménye :lol:
Pedig én aztán figyeltem mindent,mert még ugye vérvételre is jártam.


Mandaláéknál akkor most tényleg gáz lehet?
Vendég
 


Sziasztok!

Hát én persze amíg először úgy nem jártam, mindenkit hülyének néztem, aki azt mondta, hogy "váratlanul" lett terhes. Már nem nézem őket annak
:D

Így azután az előttem szólókat sem.

A tegnapi napot túléltük, pedig elég gáz volt, mert 1 helyett 2 ballagás lett az eső miatt. Annyian voltak, hogy 2 részre kellett bontani a ballagókat és csak úgy fért be a pereputty a tornaterembe. Persze az én gyerekem a 2. turnusban volt, úgyhogy a nagyoknak 2x kellett elfújni a dalt. Kicsit megviselten értünk haza 7 körül.

Itt továbbra is borzalmas idő van, reggel 10 fok volt, délben14
Ha Pesten jobb az idő, akkor jó gyereknapozást! A ligetben lesz megint gyereknap+meg ott lesz a vágta is aki szereti a lovacskákat. Én nem nagyon lelkesedek ma értük, mert a családi életük túlságosan befolyásolja a családi életünket :lol: Apa egész nap termékenyít meg vizsgál, én meg nem jutok el egy valamire való boltig, (nagy egy extrém sportoló vagyok, de azért 3 hetes gyerekkel a TESCO még sok lenne) úgyhogy tulképp. feleslegesen kér pénzt a munkáért úgysem tudjuk elkölteni. :lol:

Szóval Rita, ha tényleg kíváncsi vagy elmondom: az tuti, hogy minden nap valamikor felkelünk, a gyerekek elkerülnek suli-ovi-bölcsibe, valahol eszünk is, meg boltba is el szoktunk menni, meg a fiúk is eljutnak uszodába, meg haza is hozza a csapatot valaki, DE hogy melyikünk az, melyik autóval, pontosan mikor és hogy ez hányszor változik meg a nap folyamán az esetleges.

Pl: Van, hogy egy órán belül 2x is megváltozik ki megy kiért és összetalálkozunk pl. Uszi előtt ahová Ő hoz 2 gyereket én meg egyet és akkor én beviszem őket, ő elmegy az én autómmal és hazaviszi a kislányt én meg az ő autójával hazaviszem a kisfiúkat uszi után, de előbb még Marcit felszedjük suli előtt. (Ezt ált. a gyerekülések befolyásolják.) De volt már olyan is, hogy elvitte magával a kürtöt, hogy ne kelljen a suliba bevinni úgyis Ő viszi próbára Marcit. Ezt a tehenek nem tudták és pont akkor kezdett nehéz elleni egy amikor Apa indult volna. Hát akkor én mentem Marciért és mivel szerencsére tehénke menthető volt, mire mi odaértünk a próbára, Apa is megérkezett a kürttel. Az pedig, hogy M. vár a suli előtt 1 órát, éppúgy előfordulhat, mint az, hogy Apa várja 20 percig, aztán rájön, hogy aznap én vittem haza. Szóval Itt annyira nincs rendszer, hogy mindenki ehhez szocializálódott. A legnehezebb az, amikor ez felborul és rendszer kezd lenni. :shock:

És ezt nem azért találtam ki, mert gondoltam írok vmi vicceset ebben a rossz időben.
i
iloly
 
 


Iloly:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát komolyan...,egyszer úgy találkoznék veled ÉLŐBEN :D :D :D

Kicsi bébid hogy van? :D .... TE :roll: ...hogy vagy? :lol: :lol: Van tejed? Pelenkázó bírja még az iramot? :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Iloly, köszi! :) Húúúúú.... :)

"Én nem nagyon lelkesedek ma értük, mert a családi életük túlságosan befolyásolja a családi életünket " :lol: :lol: :lol:

Tényleg nem semmi, dehát asszem a kaotika a sokgyerekes családok életének szerves része, nem?
És mennyi a telefonszámlátok ennyi szervezés mellett? És a férjed mennyit van otthon? Te mikor tanulsz? A bébi beilleszkedett a családba? (Te jóisten, elfelejtettem a nevét, ne haragudj...:oops:)

"Vagy legyen anyuka, vagy tanuljon..." B..ker!! Bizonyára jókedvedben vitted az ötödik gyerekedet kéthetesen szigorlatozni, igaz? Jaj Istenem! És azt nem mondta, hogy valaki vagy legyen anyuka vagy gyógypedagógus? Nem lennének sokan! (Hála Istennek!) Grrrr.... (((Nem ismerem őket, de mintha Pajorról hallottam volna "jókat"...)))

Még arra is gondoltam, hogy ki mikor főz-mos-takarít-gyerekezik stb.

Akkor én is leírom, ha nem váltok ki vele közunalmat...:)

Reggel ált az uram viszi a gyerekeket intézménybe, fél 8 körül. Mi Petivel maradunk itthon, de a legritkább esetben nem történik velünk semmi. :) Jártunk vele zenebölcsi-félébe (diridongó néven fut, P igen lelkes), kedden-szerdán-pénteken különböző számú órám van, hol itthon, hol máshol, ekkor valaki vigyáz P-re. Ált délben megyek az ovisokért, kivéve kedden, amikor 2-ig van órám, utána haza, Peti alszik. Maja valamikor hazajön, ez új, vagyis az, hogy egyedül bkv-zik, kissé féltem is. Kedden-csütörtökön a nagyobbak a közeli Vasasban sportolnak, kis csúszással, összesen fél4 és fél 6 között. Egy ismerős kisfiút is mi vittünk az óvodából, volt hogy az enyémek itthon voltak, és érte mentünk vissza. Közben a két kisebbet valahol szórakoztatom, vagy ott vagy a játszótéren. A többi du itthon vagyunk, vagy valahol máshol, és ált szerda du van kb 2-2,5 órám, amikor a gyerekek mind a nagynénémnél vannak, ekkor van itthon csend és béke. Ez jólesik, bevallom, de már régen volt, várom is a holnapot, ugye ezért nem vettek meg? :oops:
A házimunka P-vel délelőtt, meg mindig, ma pl 6-ot mosok, este szoktam vasalni, főzés minimál, takarítás minimál, ill. a férjem nagyon pedáns ember, ő időnként elkezd egy nagyszabású akciót, akkopr persze csatlakozom. De az ablakmosás, ilyesmi az enyém, ő csak szombat reggel turbó tempóban elkezd rendet rakni, és ha nem akarok szégyent vallani :), és a következő héten szeretném megtalálni a cuccaimat, akkor bekapcsolódom a pakolásba. Vásárlás: néhány naponta, ahol sikerül a közelben, ill. időnként egy-egy komolyabb autóval, amikor a férjem is ráér. Mert vezetni csak ő tud, én nem, a gyerekekkel mindig a bkv áldásait használjuk ki. :roll: Leírva tkp nem is vészes, csak az a baj, hogy a gyerekeim nagyon nem háziasítottak, még arra sem neveltem rá őket, hogy a saját szobájukat rendben tartsák. Így velem együtt pakolnak, miközben én morgok, hogy miért nem tartanak rendet... :oops: Most, hogy sokkal nagyobb a lakás, kezdem érezni, hogy ez így nem lesz jó, rövidtávon sem (megkukulok) és hosszútávon sem (a férjük/feleségük is megkukul). Úgyhogy háziasítás program beindult.

Teherbeesés véletlenül :). Megértem, én is így vagyok vele. Eddig mindenki tervezett gyerek volt, az ezutániak nagyon nem azok.

Alziza, köszönöm a biztatást, Zalán példája tényleg lelkesítő! :)
Az a baj, hogy elég frissen tanultam ezt most, a legmegengedőbb nézetek szerint 2 éves korban 50 szót illene tudni. P holnap lesz kettő, és hacsak ma éjszaka meg nem tanul kb 43 szót, ezt sem teljesíti... Igyekszem nem a tanultakra gondolni, hanem Zalánra... :)

Rita
KépKép
KépKépKép
75rita
 
 


Sziasztok

Rita

Elég bosszantó szembesülni azzal (főleg ha az ember tanulja is),h a könyvek szerint mikor mit kell tudnia egy gyereknek.
Zalánnak pl már illene szobatisztának lennie min. nappal.
De ő le se sz...ja.

Melegben zavarja a pelenka,mert beleizzad,de ha adok rá alsógatyát helyette akkor sír,hogy ez nem jó mert érezni benne a kukiját :shock:

Pedig már beszereztük a Thomas-os alsógatyákat Barbamami :lol:

Most a barátnőmmel beszéltem és mondja,h vett Zalánnak olyan alsógatyát ami belül "bélelt" és nem ázik át.
Kíváncsi leszek :roll:

Vezetés:én sem tudok!
Eddig nagyon nem volt zavaró,mert a barátnőmmel eljutottam mindenhova ha kellett,v ha rossz idő volt akkor ő hozta a gyerekeket,mert egy suliba járt az én két nagy gyerekem és az ő két nagy gyereke.De mióta kint vannak Amerikában ez már nem működik.
A férjemet nem sokat látjuk itthon,úgyhogy ...

Iloly
Mi van a képekkel?
Vendég
 


Alziza:
Tényleg ne agyalj már ezen a szobatisztaság kérdésen..! :lol: Zalán elég okos kis krapek ahhoz,hogy egyszercsak úgy DÖNTSÖN, hogy neki inkább alsógatyik kellenek :D Főleg,ha Thomas-osak :lol: ....

Hát.. :D Iratkozz be egy jogsi-tanfolyamra :D :D
Én nem is tudom,mit csinálnék,ha nem tudnám kocsival elintézni a dolgaimat. Persze,valahogy biztos meglennék,csak még kevesebb időm lenne bármire is.. :roll:

Rita:
Mit takar a "háziasítás" program? :lol: :lol: Esetleg akad valami bevált taktika????? :roll: :roll:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok

Ma voltunk a kardiológián!
Sajnos nem történt csoda :cry: :cry: Sőt!
A bal kamra még tágabb mint volt és a botallo is nyitva.
Így kaptunk időpontot egy állítólag nagyon jó szívsebészhez júli 14-re.
Ez még nem a műtét,itt dől el,hogy katéteres vagy rendes műtét lesz e.

Az Országos Kardiológiai Intézet Gyermekszív Központban fogják műteni.

Egy csomó kérdés foglalkoztat és azt sem tudom,hogy ott bent lehet e éjszakára maradni a gyerekkel.
Én nagyon nem hagynám ott!!!!!!!!!!
Vendég
 


Alziza:
:( Hát ez nem jó hír..
Nem lehet kikérdezni őket előre,hogy ott aludhatsz-e?.. (Mondjuk,még ha ágyat esetleg nem adnának,biztos ott ülnék az ágya mellett.. :roll: )
Remélem,szimpatikus lesz a doki,és főleg...,nagyon JÓ szakmailag..
Nagyon szorítok nektek..!!

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: