Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Mindenki!

31 hetes terhes vagyok, és már több éve refluxos. Pár hete, hogy kiújult a betegségem, azóta sokat szenvedek. Folyamatos gyomorégés, hányinger, melkas fájdalom stb. A gasztroenterológus írt fel gyógyszert, de sajnos kevés vele a tapasztalat, ezért csak súlyos esetben ajánlják terhesség alatt.
Nem merem szedni, de nagyon szenvedek. Nehezen megy az evés és az alvás. Van valaki kozuletek, akinek hasonló problémai voltak, netán vannak? Esetleg tud valaki hasznos tanacsokat adni, mit erdemes tenni ilyen helyzetben?

Köszönettel!
Petronella
 


Szia!

Még csak most olvastam ezt a topicot. Nekem terhesség alatt volt "csak" refluxom. Illetve epekővel együtt jelentkezett a hányás, úgyhogy nem tudták igazán eldönteni, hogy melyik okozza. Mindenesetre mivel rettentően égett a nyelőcsövem, először Nilacidot kaptam, aztán mivel az semmit nem segített, adták a Losec-et. Szintén gasztroenterológus adta, nagyon klasszul helyretette ezt az égő érzést. Igaz a terhességem alatt végig hánytam és többször hosszabb ideig is voltam kórházban... azóta kivették az epehólyagot kövekkel együtt és most tervezzük a következő babát.
 
 


Szia!

Nekem is a Losecet ajánlotta a gasztroenterológus. Nekem hányás nincs, de így is nagyon szenvedek. Most főleg a melkasi fájdalom kínoz, de a nyelőcsövem is nagyon ég. Azok alapján amit írtál, nem lett gond a babával, ugye? Te hányadik héttől szedted a gyógyszert és mi volt a szoptatás alatt? Nekem ez is gondot okoz, mert állítólag akkor sem ajánlott.
 

 
 

Szia!

A 20-21. hét körül kezdtem szedni a Losecet, már az első szemtől abbamaradt az iszonyú égő érzés!!! Egy gyógyszerész segített utánanézni ennek a gyógyszernek, és ő nyugtatott meg, hogy semmilyen problémát nem fog okozni, mert nem szívódik fel a méhlepényen keresztül. Tulajdonképpen a gyomorban egy bevonatot képez. A fiam pedig 3,24 kg-val és 54 cm-rel született egészségesen!!! :)
A szülés után már egy darabot sem kellett beszednem, mert varázsütésre elmúlt a hányás, az égés. Úgyhogy a szoptatás "simán" ment.

Alapból refluxos vagy, vagy csak a terhesség váltotta ki???

De butus vagyok, most látom csak az első hsz-ben leírtad.

A Losecet nyugodtan beszedheted!!!
 
 


sziasztok!

a Nilacidot is lehet szedni? nekem a terhesseg alatt alakult ki a reflux, eddig semmifele problemam nem volt :cry:

hatha valaki erre jar... :roll:
Vendég
 


Szia!

Hátha olvasod! :D Én is nilacidot kaptam 4*1-et, de megmondom őszintén soknak találtam és csak 1-et esetleg kettőt vettem be este ill. éjszaka. Amúgy nekem a belgyógyász, azt mondta szedhetem nyugodtan, mert nem szívódik fel a vérbe. Szóval így nekem nem használt. Egy ideig tűrtem... Aztán egy borzasztó éjszaka után, mit veszthetek alapon vettem homeopátiás gyógyszert, amiben nem igazán hittem. Hát bevált. Azt nem állítom, hogy minden tökéletes, de sokkal jobb és viselhetőbb. Most már legalább az alvás összejön :lol:
Amúgy én 3*5 robinia pseuodoacacia 5ch-val kezdtem, most 9ch-sat szedek.
Remélem segítettem!
Szióka és további kellemes babavárást!
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: