Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok
25 eves vagyok es pajzsmirigy tulternelesem van. ez ev januarjatol gyogyszeres kezeles alatt vagyok.ferjemmel szertenenk csaladot alapitani es szertetnem, ha megosztanatok velem a veelmenyeiteket, ha hasonlo problemaitok vannak.
koszonom
ildiko
ildiko
 


Szia Ildiko!

(bocs, most nincsenek ekezeteim)
Noverem epp a mult heten szulte meg (harmadik) kislanyat. Neki is pajzsmirigy problemai vannak. Elobb tul mukodott, kapott jodos (sugarzos) kezelest, aztan meg atbillent, akkor gyogyszereztek, megint atbillent, volt egy masodik sugarzos kuraja. Azota csak gyogyszert szed, ebben a szakaszban jott a baba is. Vegul is nem volt problema a dologbol, jart rendszeresen hormonszint meghatarozasra meg tudomisen. Sajnos nem vagyok teljesen otthon a problemajaban, de majd igyekszem neked megtudni a dolgokat (bar most ket hetig nem tudok vele beszelni, nem vagyok otthon)
Mindenesetre tegnap lattam a babat, szep es egeszseges.
Minden jot!
Ildi
Pethes Ildiko
 


Kedves Ildikó!
Most olvastam a problémádat, valamikor 3 évvel ezelőtt nekem is ilyen gondok jártak a fejemben.
4 évvel ezelőtt alakult ki a hyperthyreosisom (szerintem köszönhetjük Csernobilnak!!!). a gyógyszeres kezelésre jól reagáltam és kb.10 hónapos kezelés után végleg elhagyhattam a gyógyszert. A betegség nem újúlt ki, rendben voltam amikor terveztük a babát a férjemmel a terhességem alatt még hormonpótlásra is szükség volt, de rendben voltam.Panaszmentes volt a terhesség és egészséges, okos kislányom született tavany áprilisban.Sikerült őt 5,5 hónapig szoptatni.Aztán egy szakvizsga miatti stressz újból előhozta a túltermelést. Sajnos most ezzel bírkózom, de remélem hamarosan újból jól leszek és akkor pár év múltán újból szülhetek. ha bármilyen kérdésed van ezzel kapcsolatban nyugodtam kérdezz!
beus (beus)
 

 
 

Sziasztok,
leírná valaki, milyen külsõ-belsõ jelei vannak ennek a betegségnek?
Ui. nekem kb. két hónapja megvastagodott a nyakam, a gége környékén, ráadásul elkezdett szõrösödni a pocakom is. Egyébként is szõrös típus vagyok, meg zsíros bõrû, mitesszeres, kb. hat éve meg is állípítottak egy hormonzavart. Ez a pajzsmirigy probléma okozhatja a tüneteimet? Mert én már gonmdoltam - ne nevessetek ki - gégerákra meg ilyenekre is.
köszi
N.
Névtelen
 


N.
IGen, strumának hívják azt hiszem, mikor vastagszik a nyak, nõvéremnél is ez volt. Amúgy neki most van 4 hónapos kislánya, szoptatja, és közben szedi a gyógyszerét, meg rendre állítgatják a dolgot (hol alul hol túl mûködött neki). Meg ingerlékenység is van, meg talán valami szív vagy vérnyomás kérdés is lehet mellé. Bár lehet, hogy csak az én nõvérem fog mindent rá a pajzsmirigybetegségére (ami neki a második gyerek után kezdõdött)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

Andinak hívnak és az a nagybánatom, hogy alulmuködik a pajzsmirigyem. Emiatt híztam 30 kg-t. S nem tudom leadni. Az elso terhességnél kezdödott. Gyógyszert szedek, de semmit sem ér.
Ha valakinek szintén ez a betegsége és sikerült fogynia kérlet jelentkezz!
szneandi@freemail.hu Köszi
Névtelen
 


Sziasztk,
voltam pajzsmirigy uh-on, nem találtak semmit. Második gyerek után vagyok én is. Hová mehetnék még?
Egyébként néha szabályosan rámtör a zabálhatnék. Ez most emiatt lehet, vagy bennem van a hiba? Kép
De komolyan...
N.
Névtelen
 


Szia Névtelen!
Én az elozo névtelen vagyok. Híztál is? Vagy mibol gondolod a pajzsmirigy alulmudödést?
Budapesti vagy?
Névtelen
 


Szia Névtelen,
Nem híztam, illetve amennyit a zabálásból következõen lehet, de az talán két kiló. A pajzsmirigyem meg van duzzadva, a háziorvos is mondta, hogy pajzsmirigyx probléma, azért küldött pajzsmirigy uh-ra, de az neg. lett. MOst majd visszamegyek a háziorvoshoz, meglátom, mit mond.
Pesti vagyok, igen.
Névtelen
 


Szia Névtelen!

Azért kérdeztem, hogy budapesti vagy-e, mert csak bizonyos kórházakban van pajzsmirigy szakrendelés. Te hol voltál?

Szia
Andrea
 


Nálunk az sztk-ban uh-on. Meg a háziorvosnál. Máshol még nem. Érdemes ezek szerint beutalót kérni pajzsmirigy szakrendelésre?
(hülye kérdés, tudom..)
Névtelen
 


Igen érdemes itt profik vannak. Én a BM kórházat vagy a Szabolcs utcait tudom neked ajánlani.
Értesíts, ha voltál.

Szia

Andi 2
Andi 2
 


Sziasztok!
Nekem túlműködik a pajzsmirigyem. A pajzsmirigy vizsgálata először vérvétellel kezdődik, ebből kiderülhet, hogy alacsony, vagy magas -e a hormonszint. Ha ez bebizonyosodik, akkor menni kell izotópos vizsgálatra, ami abból áll, hogy radioaktiv anyagot fecskendeznek be és számítógéppel elemzik a sugárzás által felfogott adatokat (valami ilyesmi). Ezzel megállapítható, hogy az egész mirigy termel hormont, vagy csak egy göb. Utánna jön az UH. Én legalábbis így tudom, mint LAIKUS.
De egy előnye van. Sikerült lefogynom a terhesség alatt felszedett kilók nagyrészét. Remélem nem billen át a másik végletbe és ripsz-ropsz hízok 20-30 kg-ot.
Üdv
Bea
Névtelen
 


Szia Bea!

Neked ez a túlmüködés mikor alakult ki?
Híztál a terhesség alatt? S egyszercsak elkezdtél fogyni? Milyen jelei vannak a betegségnek?
Köszi
Andi2
andi2
 


Kedves Andi2!
Igen, híztam 21 kg-ot, amiből 14 rögtön lement. Igaz a kisfiam 4700 grammal született. Plusz a szoptatás alatt is híztam párat.Úgy kezdődött, hogy nagyon erős szívdobogás érzésem volt, valamint fáradtság, ekkor mentem a háziorvoshoz. Ő rögtön kért egy hormonszint ellenőrzést, ez kb. 10 nap alatt van kész. Majd a fent említett vizsgálatok következtek. Kb. 2 hónap alatt fogytam 12 kg-ot, de mostmár gyógyszereket szedek és a fogyás leállt. Sajnos, pedig lenne még 1-2 kilócska. Mostmár semmit sem érzek, igazából el sem hiszem, hogy bármi bajom lenne.
Üdv
Bea

p.s.: Jelei lehetnek még a betegségnek (túlműködés esetén): hasmenés, ingerlékenység, hajhullás, erős szívdobogásérzés, fogyás.
Névtelen
 


sziasztok

nekem is pajzsmirogy tultermelest allapitottak meg meg tavaly januarban. a tuneteim hasomlok voltak, mint beanak: gyors pulzus(nyugalmi allapotban 150 is mertem), faradekonysag, izzadas, idegesseg, gyors fogyas (par het alatt 10 kilo). a nyakam megvastagodott.szinten a haziorvos beutalat az endokrinologiara, ahol verbol megallapitottak a magas hormonszintet, amit a pajzsmirigy termel. ultrahangot csinaltak es gyogyszeres kezeles alatt voltam kozel 10 honapig. kb. egy honap alatt sikerult is beallitani a helyes hormonszintet, de az orvos minimalisan fel evet ajanlott, hogy szedjem a gyogyszert, persze mindez orvosi felugyelet alatt volt. oktoberben hagytam abba a gyogyszerszedest, mivel varandos lettem. a terhesseg alatt nem ujult ki a betegseg es hizni sem hiztam tobbet, mint a ilyenkor altalanos. sajnos a terhessegem a 25 heten megszakadt, de nem a pajzymirigy tultermeles miatt.
az orvosom szerint varhatom, hogy a betegseg kiujul a jovoben, lehet par ev mulva csak, de lehet par honapon belul. ezert a vagyok orvosi felugyelet alatt es gondolom egy jo ideig maradok is. jelenleg nem szedek gyogyszert.
roviden ennyit
szep napot
ildiko
ildiko
 


sziasztok
Andi t?led kérdezném, hogy a pajzsmirigy alulmüködésnek milyen tünetei vannak még azon kivül, hogy meghiztál és nem tudsz fogyni. Azért kérdezem mert nekem is megállapitották, hogy a t3 alacsony. Én most 12 hetes terhes vagyok és a háziorvos azt mondta hogy majd a szülés és a szoptatás után foglalkozzunk vele. Szerinted érdemes elmenni a két közül valamelyikre?
Ha tudsz válaszolj!
Köszi.
Névtelen
 


Szia Névtelen!

A pajzsmirigy alulmüködésnek a fáradékonyság, hajhullás,kedvetlenség, esetleg száraz, hámló bőr is lehet a tünete. Nekem csak ez a bőr dolog nem stimmelt. (zsíros!)
Szerintem fontos, hogy minél előbb kezeljék. Nehogy úgy járj, mint én. Ennyit hízni...! Csak a megfelelő hormont kellett volna szednem.
Én most a Szabolcs utcában voltam vérvételen. Ha rendes az orvos (még nem ismerem), akkor majd ajánlom neked.
Hogy derült ki az alacsony hormonszint? Volt valami panaszod?

Szia
Andi2
andrea (andrea)
 


Szia Andi!

Köszönöm hogy ilyen hamar válaszoltál és elnézést hogy én csak most írok vissza. A fáradékonyságon és az els? gyerek utáni +12 kiló súlyfeleslegen kívül nem volt semmilyen panaszom. Az alacsony hormonszint pedig úgy derült ki hogy a munkahelyemen a dimenzió végeztetett sz?r?vizsgálatokat és az EKG-t nem találták rendben. Ezért elküldtek laborra és ott ezt is megnézették valamint további kardiológiai kivizsgálásokat írtak el?. A kardiológiai kivizsgálások negatívnak bizonyultak és azt mondták hogy az EKG eltérést is valószínüleg a T3 alacsony szintje okozza. Aztán ennyiben maradtunk.

Szia
Tiktakora
tiktakora
 


Sziasztok!
Timea vagyok, lassan hét éve kezelnek túlmûködéssel, persze vannak gyógyszermentes idõszakok is. Hároméves a kisfiam, a történet gyönyörû: Azt mondták nyugodtan próbálkozzunk, minden rendben van. Mikor gyanítottam hogy sikerült, az FT4 81 volt(a határ 22), csoda hogy teherbe estem. A belgyógyász ilyen súlyos hypertireosis mellett nem javasolta a baba megtartását. Egyébként egy fiatal hölgy, maga is anyuka. Vettem a bátorságot és megkérdeztem, mit mondana ha magánemberként kérdezném (ekkor már 11 hetesek voltunk, és az UH szerint minden rendben volt). Azt válaszolta hogy megszülné, de nagyon izgulna. A kisfiam egészséges, okos és gyönyörû, és Propycil mellett ugyan, de 10 hónapig szopott! Ennek ellenére nem akarok ok nélkül felbiztatni senkit, mindenkinek más a helyzete. De nekem segítettek az égiek, és sosem lehetek érte elég hálás.
Névtelen
 


Sziasztok!
Azoktól kérdezném, akikrõl kiderült, a pajzsmirigyük alul termel, azon túl, hogy híztatok, a babának nem lett semmi baja? Ma reggel ugyanis teljesen megrémítettek egy pajzsmirigy vizsgálaton, mert azt mondták, hogy a baba fejlõdéséhez szükséges lett volna az elsõ három hónapban a hormontabletta szedése és ebbõl gondok lehetnek.Meg tudtok nyugtatni???
Névtelen
 


Megertelek, ha az ellenkezo elojellel de hasonlo cipoben jartam. Nyugodj meg, alaposan ki fognak vizsgalni es bizzal benne hogy nem lesz baj (a kisfiam az elo pelda ra hogy meg lehet uszni). Sok mulik azon milyen merteku az alulmukodes, de igazan csak a szakemberek tudnak Neked segiteni. Azert gondolj arra, masnak is sikerult mar!
Nagyon drukkolok!
Timea
Névtelen
 


Kedves névtelen, nekem úgy derült ki hogy pajzsmirigy alulmûködésem van, hogy sokáig nem akart összejönni a babuci, és mint kiderült e miatt. Én is hormontartalmú gyógyszert kezdtem el szedni és nem egészen 2 hónap alatt már terhes is lettem. Terhességem alatt csak az elsõ három hónapban szedtem még a gyógyszert utána elhagytam, és magától beállt a helyes értékre. A babucinak semmi baja makk egészséges, gyönyörû gyerek lett. Úgyhogy ne aggódj nagyon fontos a terhesség alatt megfelelõ hormonszint beállítása.
Geva
Geva
 


Kedves Timea és Geva!
Köszönöm a bíztató szavakat, nagyon jól estek és remélem, hogy igazatok lesz.
Névtelen
 


Kedves Nevtelen!
Nagyon drukkolunk!
Majd ird meg hogyan alakult!
Egyebkent - ez egy kis laikus okoskodas - a sulyos tulmukodesben /alulmukodesben ritkan esnek teherbe (bar erre is en vagyok az ellenpelda) ugyhogy bizakodj!

Timea
Névtelen
 


Sziasztok!
Viki vagyok,24 èves,ès 12 hetes terhes.2 èvvel ezelott volt
egy ciszta a pajzsmirigyemen,leszìvtàk,jòindulatù volt,ès szerencsère a hormonok rendben vannak,habàr a jovoben lesz mèg vele problèma.Remèlem, hogy a babànak nem lesz baja,talàltam is egy cikket,ami egy kicsit megnyugtatott.
[url=http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/konzil/terhv.htm" TARGET="_top]http://www.konzilium.hu/pajzsmirigy/konzil/terhv.htm[/url] Olvassa el akit èrdekel,tok jòl,èrthetoen elmagyaràzza a dolgokat. sziasztok viki
viki (viki)
 


Sziasztok!
Megint en vagyok,tok benak lettek az ekezetek,bocsi,azert a
cikk helye jol olvashato,az a lenyeg
viki
viki (viki)
 


Sziasztok!

Ági vagyok, 19 hetes terhes vagyok a kislányommal, és Basedow-kórom van. (a hyperthyreosys immunológiai formája)
Ildinek, vagy aki aggódik emiatt, írnám.
Én elég rossz állapotban voltam tavaly augusztusban, mikor kiderült, hogy beteg vagyok. Elég kemény gyógyszereket kaptam, amitõl úgy néztem ki, hogy alig mertem kimenni az utcára. Egyébként a pajzsmirigy gyógyszerek zöme hízásra ösztönzi a szervezetet, mivel ilyenkor némileg megváltozik a cukor és zsírlebontási képessége a szervezetnek.
Januárra tök jól voltam már, egészen emberi formában, amikor is terhes lettem.
Egy teljes hónapig csak vizsgálgattak, hogy hogy viseli a szervezetem a terhességet, végül megtarthattam a babát, és már azt is tudom, hogy egészséges a kislányom.
Ugye ami ehhez a dolgohoz szorosan hozzástartozik, hogy pár dolgot komolyan be kell tartani, aki erre vállalkozik.
A gyógyszert elég valószínû, hogy egy hyperthireosysos betegnek végig kell szedni a tehesség alatt is, fontos a magzatvédõ vitamin, és a lehetõ legmaximálisabb fizikai és szellemi kímélet! Ezen nagyon sok múlik, hogy egészséges legyes a baba! Nekem mostanra beállította az orvosom a hormonszintemet, úgyhogy már néza eljárhatok úszni is.
Remélem van, akinek tudtam segíteni, ha bármi kérdésetek van, írjatok.
Ági
 


Sziasztok!

OFF
Ági!
Bocs, hogy ezzel zaklatlak itt is, de megkérnélek rá, használj másik azonosítót, hogy ne keverjenek minket.

ON
Egyébként én is 19 (vagy már inkább 20) hetes terhes vagyok. Nekem most vettek észre egy duzzanatot a pajzsmirigyemen, egyébként semmi panaszom nincs. UH-re hétfõn megyek, a vérvétel eredménye is akkorra lesz meg. Kérdésem: volt valakinek ilyen tapasztalata? A pajzymirigyes orvos azt mondta, valószínûleg semmi komoly, de persze hétfõn derül ki minden. Azt is mondta, hogy lehet, hogy egy ciszta, amit le kell majd szívni.
Ha valaki tud errõl többet írni, megköszönném.

Ági
Ági
 
 


Sziasztok!

Nekem születésem óta pajzsmirigy elégtelen mûködésem van, de hála Istennek, kezelhetõ, és elvagyok vele, nem is híztam meg soha olyan drasztikusan, mint a fent említettek közül valaki. A terhesség elõtt mondta a kezelõorvos, hogy emelni kell a hormonszintet, nehogy a baba elszívja. Így is történt (mármint, hogy emeltük a gyógyszeradagot), a szülés után 6 hétig kellett ezt az emelt dózist szednem, de ez a 6 hét elég volt arra, hogy az addig alulmûködõ pajzsmirigyem elkezdjen túlmûködni. 10 nap alatt 22 kilót fogytam a szülés után, és a doktornõ szerint ez volt az oka, hogy nem tudtam szoptatni. Szerintetek hogyan tudnám kivédeni, hogy legközelebb ne járjak így, és tudjak majd szoptatni? A gyors fogyás nem volt igazán ellenemre, de a következménye annál inkább.
Várom a tippeket!

Sziasztok!

Zsu
Névtelen
 


szia Zsu!

2002 jan. 13,-án írtam ebbe a topicba, érdemes elolvasnod. Segíthet a Propycil ha már baj van, nekem azt a tanácsot adták (pocakban van a második), hogy mivel ezt az állapotot nehéz kivédeni szülés után, készüljek fel rá lélekben és ellenõrzik is a hormonszintemet, a kockázatot pedig azzal tudom csökkenteni ha pszichésen és fizikailag is igyekszem kímélni magam. Nekem szerencsém van, segít a családom, de a nyugalmat mindenkinek egyedül kell magára erõltetnie. Újszülött mellett nem tudom, hogy lehet megoldani.
Sok szerencsét és mielõbbi hormonegyensúlyt!

Timea
Timea
 


Sziasztok,
egy ujabb pajzsmirigyes jelentkezne.Kép
MArciusban a nogyogyaszom elkuldott hormonszint meresre (menzesz gondok stb.), ahol kiderult, hogy alulmukodok. Kaptam gyogyszert (L-Thyroxin 50 mg-os tableta felet kellett minden nap beszednem), igy sikerult teherbe esnem.Kép Juniusban a hormonszintem gyogyszer mellett tokeletes volt, szeptemberben eppen a hataron, most okt. vegen mar rendes alulmukodes. A dokim szerda ota a duplajara emelte a gyogyszer adagomat.
Most azert izgulok, hogy a babam egeszseges legyen, es hogy velem mi van/lesz, mitol alakulhatott mindez ki? Kép
Meg tudnatok nyugtatni?
Koszi szepen,
Gombóc
28+0

ui. Es hogy ne legyen egyszeru a kep, most mar a terheleses cukrom is a hataron mozog, igy eltiltottak miden edessegtol, sutitol. Lehet ezeknek egymashoz valami koze?
gombóc
 
 


Szia Gombóc!

Mennyi az az alulmûködés? Beírnád azt a 3 értéket?
Névtelen
 


Szia Nevtelen,

Szept. 23-an
T3: 4.2
T4: 11.6
TSH: 0.85

aztan okt. 24-en
T3: 4.6
T4: 10.5
TSH: 2.2

A marciusit sajnos mar nem tudom.Kép

Okt. 30 ota az 50 mg-s L-Thyroxin-bol napi egyet szedek, elotte felet kellett szednem...

Tudsz ebbol valamit ertelmezni?
Koszi,
Gombóc
28+1
gombóc
 
 


Szia Nevtelen,

Szept. 23-an
T3: 4.2
T4: 11.6
TSH: 0.85

aztan okt. 24-en
T3: 4.6
T4: 10.5
TSH: 2.2

A marciusit sajnos mar nem tudom.Kép

Okt. 30 ota az 50 mg-s L-Thyroxin-bol napi egyet szedek, elotte felet kellett szednem...

Tudsz ebbol valamit ertelmezni?
Koszi,
Gombóc
28+1
gombóc
 
 


Szia Gomboc!

Nyugi, ez a legfontosabbKép Nem vagyok szakertoje a dolognak, csak "aldozata". Nekem ugy a 13-dik het tajekan /nem emlekszem pontosanKép/ derult ki, hogy valami nincs rendben a pajzsmirigyemmel. Raadasul mar keson mentem, csak verveteles vizsgalat lehetett, izotpos mar nem. Gyogyszert sem akartak adni, csak a szivgyogyit, a Betaloc-ot irtak fel. A doki azt mondta, hogy a 12-dik het utan mar a baba sajat pajzsmirigye dolgozik, ne aggodjak! Te se aggodjKép
Igazabol persze elsore en is bepanikoltam, mennyi bajt okozhat, de.. aztan vegiggondoltam, tenni mar ugysem tudok semmit, a termeszet az Ur. Amit en tudok tenni a babamert /azon kivul, hogy rendesen eljarok a kontrollra/, az az, hogy nyugodt maradok, nem aggodok, idegeskedek, mert azzal sokal tobbet arthatok. Hiszem, hogy megerzik, atragad rajuk, amit a Mamajuk erez. Biztam abban, hogy minden szep es jo lesz. Es egeszseges babam szuletettKép
Ha gondolod, elokotrom az en eredmenyeim, hatha segit.
Szia:
-Afonya
Névtelen
 


Szia Afony,
koszi a nyugtatast es a biztatast.
Sajna, a terhessegem tavolrol sem mondhato problemamentesnek, 1 honapig vetelesgyanu (Utregostant a dokim csak a sajat keresemre irta fel, mert azt mondta, mar nem segithet, aztan megis...), aztan felfazas, autobaleset, verzes a 16. heten ujra, mehlepeny a mehszajon (ez mostanra ugy tunik, arrebbnott), tudogyulladas, most a legujabb pedig a pajzsmirigy es cukorproblemak. Es meg csak a 29. heten jarok! (A baba meg egy hettel kisebb meretre, mint ez a hivatalos kor.)
Ennyi elozmeny utan Te tudnal nyugodt maradni es felhotlenul elvezni az ujabb es ujabb felmerulo problemakat? Pedig tenyleg vigyazok magamra. Azert ha megtenned es elkuldened az eredmenyeidet, azt megkoszonnem. Es megprobalok tovabbra is nyugodt maradni....KépKépKép
Koszi,
Gombóc
gombóc
 
 


Gomboc!

Olvastam az elozmenyeidet valahol, hogy mar a baba is nehezebben jott ossze.Kép Az elos honapban folyamatos hoemelkedesem volt, amire a nogyogyaszom azt mondta, van, akinek igy reagal a szervezete, mas meg nem is hallott rola. Elso 3-4 honapot vegighanytam, nem csak reggel, barmikor kepes voltam raKép Aztan a 20-dik heten gorcsoles miatt engem is befektettek par napra, vetelen veszellyel. Cukor nekem a vizeletemben volt neha, a vege fele, en beszereztem olyan tesztcsikot, es nezegettemKép
Persze ezek a gondok eltorpulnek a Tieid mellett. Felfazas, tudogyulladas: tessek vigyazni MAgadra!! Mehlepeny: igen, mondjak, hogy sokszor "arrebmegy", bizzal benne. Cukor: szinten figyelnni kell, mit eszel, dieta. A korhazban voltak cukor miatt befektetettek is, en akkor lattam, miket ehetnek, ugyhogy amikor nalam is veszelyesse valt a dolog, konnyebben lemondtam a sutikrol, mert felremlett, ami a korhazban voltKép.
A baba meretevel szerintem ne foglalkozz, nagyon csaloka, a kismamis topicban is olvashatod ra a peldakat. A pajzsmirigyes dokim szerint az fenygetett, hogy nem fejlodik elegge a baba, a cukor miatt, hogy tul nagy lesz, az UH eloszor 3 hettel nagyobb meretet josolt, a vegen a nogyogyasz szerint meg ra is huzok majd, aztan 5 nappal a kiiras elott szuletett meg a lanyom, 50 cm, 3570-nel, tokeletesenKép
-Afonya
Névtelen
 


Eddig ket eredmenyt talaltam meg /oskaosz van, miota gyerek vanKép/, de megkeresem a tobbit is:

37-dik het:
T3: 3,9 nmol/l
FT4: 6,9 pmol/l
TSH: 0,8 pmol/l

Erre irtak, hogy: normalintervallumban levo trijodtrhyronin- es szabad thyroxin szintek mellett alacsony TSH ertek.
Hypertyreosis subklin, de klinikailag tovabbra is megfelelo allapot, direkt pajzsmirigy-differens teendot tovabbra sem javaslok.

Szules utan 3 honappal:
T3: 2,9
FT4: 10,2
TSH: 5,8
Normalerteku trijodtrhyronin- es szabad thyroxin szintek mellett csokkent TSH ertek.
Hypertyreosis subklin, klinikailag euthyreoid( ez nem tudom, m it jelent) allapot. Pajzsmirigy-differen gyogyszereles nem szukseges.


Annyit tudok meg, hogy a terhesseg mas-mas stadiumaban mas-mas eredmeny a normalis, ezert ezek Neked meg nem sokmindent mondanak, ezert megprobalom eloasni a regieket, amint elaludt a bebiKép
-Afonya
Névtelen
 


Koszi Afonya,
lehiggadtam, es azzal vigasztalom magam, hogy mar csak 11 het. Azt mar fel labbal is...KépKép
A pajzsmirigy miatt most mar nagyobb dozisban szedem a gyogyszeremet, es megkertem a csaladot, hogy az orrom elott ne egyenek sutit. Kép Karacsonyra pedig Canderellel keszitett sutivel tudnanak meglepni, ha mar az unnepi asztalnal is edesseget akarnak enni. KépKépKép

Aztan a ha megszuletik Gombocka (remeljuk egeszsegesen), akkor kivizsgaltatom a pajzsmirigyemet is, meg ujra megnezetem a cukrot is. Kép

Koszi a nyugtatast, idonkent elegge magam ala tudok kerulni, aztan persze osszeszedem magam. Kép
Koszi szepen,
Gombóc

ui. Felfaznom egy mediterran orszagban sikerult, 30 fokban egy seta kozben. Fogalmam sincs mitol, meg csak vizben sem furodtem...a tudogyuszit meg valoszinuleg valamelyik kollegamnak koszonhetem, aki bejott betegen dolgozni a kozos irodaba...Kép
gombóc
 
 


Sziasztok!

Van koztetek olyan, akit mutottek mar emiatt? Van egy cisztam, amit ki kene szedni, de fazom tole nagyon. A doki raadasul azt mondta, ez 9-10 napos korhazi bennfekvessel jarKép Van valakinek tapasztalata, infoja ezugyben?
-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Engem tavaly májusban mûtöttek cisztikus jellegû hideg göb miatt. A mûtét utáni 2. napon varratszedés után kiengedtek a kórházból. Van egy kb.4 cm-es vékony heg a nyakamon, ami gyorsan és szépen gyógyult. Az elsõ 1-2 hét kellemetlen volt, mert nagyon húzódott a seb és kicsit hülyén éreztem magam, hogy nem tudtam rendesen felemelni a fejemet. Viszont augusztusra, az esküvõnkre már csak egy sötét rózsaszín csík látszott. A mûtét után kb. egy hónapig voltam betegállományban, de nem ágyhoz kötve. Nem bántam meg, hogy túlestem a mûtéten, pedig rettenetesen be voltam tõle rezelve. Azóta rendben vagyok és már a 33. hetet tapossuk Babócával. Ha van kérdésed, szívesen válaszolok rá.

Handi
handi
 
 


Szia Handi!

Koszi a gyors valasztKép Irod, hogy az elso 1-2 het kellemetlen volt. Szerinted egy kb. egy eves gyerkoccel azert lehet boldogulni mellette? Kotest kapsz a nyakadra? Vagy miert kell egy honapig betegallomanyban lenni? Altatasban vegzik a mutetet? Utana vannak-e kontrollok, ha igen, milyen surun? Es egyaltalan, mutet elott es utan izotopos vizsgalat van-e? MErthogy terveim szerint szoptatok meg akkor. Ezert is nem tetszett a 10 napos bennfekves, fura, hogy Teged meg 2. napon kiengedtek, azert ez nagy kulonbseg. Gyogyszert kellett-e utana szedned, hormonalis valtozasokat okozott-e, gyerkoc konnyen sikerult? /bocsi, ha tul intim/ Tudsz-e esetleges szovodmenyekrol? Es hogy megoldodott-e ezzel a problemad, nem no ez ujra vissza?
Elore is koszi:
-Afonya
afonya
 
 


Szia Áfonya!

Mivel az elsõ babámat várom, nem nagyon tudom megítélni milyen egy egy éves picurkával KépAz elsõ hónapban sajnos nem nagyon emelhetsz, nehogy felszakadjanak a varratok. A teljes sebgyógyulás 3-6 hónap, de elég gyorsan regenerálódsz. A sebésztõl akár a mûtét után 2 héttel is munkába állhattam volna, de nem vagyok a munka hõse Képa háziorvos pedig rám bízta a dolgot. A mûtétet altatásban csinálták nekem kb. fél óráig tartott, nem volt sem elõtte, sem utána izotópos vizsgálat. Nálam a pajzsmirigy hormontermelése normális volt, így nem kellett gyógyszert szednem. Kontrollra egy év múlva került sor, akkoris csak UH és vérvétel történt, ekkor már 12 hetes terhes voltam. A babócát kb. fél év próbálkozás után sikerült összehoznunk. KépA következõ vizsgálat januárban a szülés után esedékes. Ja a kötés: én egy helyes kis elõkét kaptam a nyakamra, így jól szellõzött a varrat kb. 2 hétig viseltem. Nem tudok szövõdményekrõl, de sajnos a kiújulás benne van a pakliban. Kép
A mûtét elõtt a www.konzilium.hu-n felvettük a kapcsolatot pajzsmirigy specialistákkal, akik nagyon korrektül válaszoltak a kérdéseinkre.
Kicsit hosszúra sikeredtem, bocsi! Remélem azért tudtam segíteni!

Handi
handi
 
 


Handi!

Koszi szepen, sokat segitettel. Es koszi a konziliumos cimet, beneztem oda is, elolvasgattam szinte mindent, azt hiszem, en is fogok irni oda.
Megegyszer koszi es tovabbi kellemes varandossagot kivanok, egeszseget mindkettotoknek es sok boldogsagot a csoppseghezKép
-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Örülök, hogy segíthettem!Kép
Köszönöm a jókívánságokat! Én is jó egészséget és minden jót kívánok nektek! Remélem hamar túl leszel az egészen és nem kell sokáig távol lenned a Manócskádtól!
Handi
handi
 
 


Sziasztok Lányok!
Hol vagytok? Milyen régen nem járt már itt senki!
Tudtok nekem segíten? Nekem alulmûködik a pajzsmirigyem, ezt már két éve megállapították. Azóta rendszeresen szedem a gyógyszert, és sikerült beállítani a hormonszintet. Nekem egy betegség szövõdményeként jött ki és már soha nem hagyhatom el a gyógyszert. Van két gyerekünk, de most szeretnénk egy harmadikat. Elõtte jó lenne, ha egy orvossal mindent meg tudnék beszélni, mert azt mondják, nagyon nehezen lehetek így terhes. Az én dokim /Hungária krt.-on lévõ Pajzsmirigy Ambulanicia/ nagyon rossz. Tudna nekem valaki ajánlani egy jó dokit?! Hallottam a MÁV-ról? Milyen?
Köszi a segítségeteket!
Banett
Banett
 


Szia Banett!

Van egy masik, alulmukodos topic is, esetleg nezz korul ott is. Dokiugyben sajna nem tudok segiteni, en nem pesti vagyok, de van egy oldal, a www.konzilium.hu, ahol van pajzsmirigyes resz is, specialistaval. Irhatsz oda is, a sajat kortortenetedet, o biztos tud dokit ajanlani.

-Afonya
Névtelen
 


Sziasztok!
Tudnátok nekem segíteni?Kép
Most voltam pajzsmirigy uh-án és a következõket állapították meg:

"pajzsmirigy lebenyei nem nagyobbak. Jobb lebeny kp. és alsó határán 7*5 mm-es echoszegény, kisség inhomogén göb különül el, mely kis cystosus részleteket tartalmaz, tõle cranialisabban és medialisabban egy 8*6 mm-es részben cystosus, részben solid részleteket is tartalmazó képlet figyelhetõ meg. a bal lebeny homogén. a nyaki nagyerek mentén kóros megnagyobbodott nyirokcsomó jelenleg nem mutatható ki."

a TSH hormonok eredményét még nem kaptam meg (jövõ héten), viszont a vérképen tökéletes lett (májmûködés, koleszterin, vérsüllyedés, fehér vérsejtek). Az EKG-m is tökéletes. Egyáltalán nem vagyok túlsúlyos, szerintem pont okKép
A jobb nyaki részem picivel nagyobb, mint a bal. Néha érzem, ha elfordítom a fejem balra, hogy húzódik a jobb oldali rész.
Ezek a göbök valamilyen hegeket jelentenek? Akkut gyulladásra utalnak? A pajzsmirigy hormonok eredményétõl függetlenül elküldenek izotópos vizsgálatra (ott megnézik hogyan mûködnek a göbök).
Szerintetek mire számíthatok? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Mi is már régóta szeretnénk babát, de sajna eddig nem jött össze (igazából semmi okot nem találtak eddig és mégsem).

nagyon szépen köszi a segítségeteket
Bogár
Névtelen
 


Jaj még azt elfelejtettem, hogy tavaly áprilisban nézték a TSH szintet, de csak azt a T4-et és a T3-at nem. A TSH-m akkor 1,7 volt. A nõgyógyász erre azt mondta, hogy normális.
Most akkor ez érdekes, nem?
Bogár
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: