Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Bellana! Nem volt semmi érdekes itt, a Babanet Rendelöben, csak valami hülye blabla, a doki, aki 1 levélre irt valaszt, azt irta, az ö lanyanak is volt 15 évvel ezelött, meg, hogyha 1 gyerek ezzel fertözödik, 2 év mulva ujra kell kontrollalni, stb... Semmi ujat nem tudtam meg...Kép De nem adom fel!!!
Bobita!1, mert dolgoztam 1 utazasi irodanal-nem volt fizetésem, viszont ingyen jegyek igen!!!, 2, csipkebokor vesszö, 3, mert imadok utazni 4, diplomata az exem (az egyik...Kép)
Zsuzsi!
Szerintem vizsgaltasd ki Magad, fontosabb a Baba mindennél. Nem??? Ha védett vagy a toxo ellen, nyugodtan nyuzhatod a kobor macskakat is!!!Kép Nem hinném, hogy a papagàjajjjid veszélyesek lennének... Ha mégis: Te is almozhatsz gumikesztyüben, mint Bellana!!!Kép
Jocccakat!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Voltam dokinál, szó nélkül kért vérvizsgálatot toxopl.-ra, bár megjegyezte, hogy papagájtól nem kaphatok ilyet. Másfél hét múlva lesz eredmény.

Dokim mondta, hogy ha ettől a vizsgálattól jobban megnyugszom, akkor természetes, hogy elvégezteti. Ez a normális hozzáállás, nagyon örültem, hogy nem kellett kikönyörögnöm a vérvizsgálatot.

Üdv: zsuzsi
zsuzsi
 


Szia Zsuzsi!Kép
Nagyon klassz, hogy ilyen rendes a doki!!!Kép Majd ird meg, mi az eredmény, hogy védett vagy, vagy nem? Puszi!
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Remélem azért még hébe-hóba benéz ide valaki, mert fontos dolgot szeretnék írni! Mégpedig azt, hogy ha kijön egy pozitív lelet akkor annak még nem kell ám feltétlenül bedőlni és ha mód van rá meg kell ismételtetni!
Fentebb írtam,hogy egy barátnőmnek friss cytomegalovirust diagnosztizáltak, ami állítólag fejlődési rendellenességet okozhat. A babát nem tartották meg. Azóta sikeresen teherbeesett -most 12 hetes- és megint kitalálták pár hete, hogy ismét cytomegalovírusa van...Ami marhaság,mert ezt csak egyszer lehet elkapni!!! Szóval levették mégegyszer a vért és kiderült,hogy soha nem is volt ilyen fertőzése!!!!!!!!!!!!!!!
Képzelhetitek. Ő nem tesz semmilyen panaszt,elege van már és ezt a gyereket mindenképpen megtartotta volna. Szóval vigyázzatok, a laborban is emberek dolgoznak, akik tévedhetnek. És tévednek is.

Bellana
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek hogy jártam Kép Már hetek óta hívom a labort, hogy mi az eredmény, erre 23-án végre egy illetékes elárulja nekem, hogy ők ilyen vizsgálatot nem is vállalnak és biztosan nem küldték el az illetékes laborba, ahol végeznek ilyen toxopl. vizsgálatot!!!!Kép
Kb. 3 hétig 2 naponta hívtam őket, erre az utolsó pillanatban mondja a kis asszisztenső, hogy hiába várom az eredményt, ilyennel nem foglalkoznak. Létezik ilyen???? Vagy buta nővel beszéltem? A dokim miért adott beutalót ilyen vizsgálatra, ha a labor nem vállalhat ilyen vizsgálatot? Vagy egyszerűen ünnepek előtt/közben/után nem hajlandók dolgozni????

Ma felhívtam a háziorvosomat, hiszen közelebb van, mint a nőgyógyász, hogy adjon újabb beutalót, majd én elmegyek helyileg közvetlenül abba a laborba, ahol végzik, csak legyen már erdmény. Erre a dokim szabadságon van, helyettesítő van, de a nővérke nem engedte, hogy személyesen beszéljek a pótdokival, mikor mondtam, hogy egészségügyis ismerősöm mondta, hogy beutalhat a doki is, akkor nehezen igent mondott, hogy menjek, akkor ad beutalót!
Egyszerűen felháborít, hogy egy olyan vizsgálat, ami nyugatabbra tőlünk teljesen normának számít, itthon könnyörögni kell érte...

Most feladtam, elegem lett az egészből, úgy döntöttem megvárom jövő szerdát, akkor megyek uh-ra, akkor megbeszélem a dokival. Kép

Teljesen kiábrándultam, azt hiszem csak legvégső esetben fordulok dokihoz, végülis nagyanyáink is szép egészséges gyerekeket szültek mindenfél vizsgálatok nélkül!

Bellana: a Te példád is igazolja, hogy milyen fejetlenség uralkodik. Szörnyű, ami a barátnőddel történt, nagyon sok boldogságot kívánok neki a babával!Kép

Boldog Új Évet !

Üdv: Zsuzsi
zsuzsi
 


Szia Zsuzsi!

Az eszem megáll!!
Ez egyszerüen felháborító! Mi az, hogy nem küldték el az illetékes laborba? Mit csináltak vele, megitták?!
Én most már ugyanúgy gondolom mint te,a multkor a cytomegalovirus miatt könyörögtem, ami úgy tünik attól függöen pozitív ki végzi...
Én is úgy gondolom beszélek a dokival és majd lesz ahogy lesz. Az embert csak halálra sokkolják és lehet hogy feleslegesen!
Azért írj, mi lett a dologból!!
Most mennyi idös terhes vagy??

Puszi, Boldog Új Évet:
Bellana

Ui: bocs a rövid ékezetekért, de állandóan számokat irt helyettük, ha hosszut akartam.
 
 


Sziasztok!

Elég régen írt ide valaki. Édesanyám toxoplazmózis fertőzést kapott, amikor engem várt. Sajnos én szemkárosodással születtem. Az egyik szememre nem látok. A látóidegen van egy hártya.A 80-as években úgy gondolták, letakarják a jó szememet haderősödjön a másik. Majd szemüveget kaptam. Arra nem jöttek rá, hogy foltokat látok vele és soha nem lesz épp és egészséges a jobb szemem. 8 hónapja született egy kislányom. Toxoplazma vizsgálatokat én kértem a tanácsadóban, és láss csodát én nem estem át a fertőzésen. Terhesség alatt nagyon vigyáztam a nyers hússal és az állatokkal. Szülés előtt szemésznél voltam, aki elmondta, hogy szülhetek természetesen. A szememet meglehetne műteni, de a látóideg már nem tud újjáéledni. Nem lehet észre venni, hogy az egyik szemem rossz, csak ha fáradt vagyok.

Mindenki vigyázzon magára!!

Évi

Évi

Kép

Kép
kicsi_evi
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Kisfiam súlyos halláskárosodással született és most derült ki, hogy 2 hónaposan vizsgált toxoplasma ellenanyag szintje pozitív. Ez mit jelent pontosan? Én úgy emlékezetm, hogy nekem mintha egyszer régen nézték volna és akkor azt mondták hogy voltam már. Mégis elkapható többször is? Lehet még valami következménye? Most 3,5 hónaposak az ikrek. Ja és cerebralparezisük is van. Azt is okozhat?

Előre is köszi ha valaki válaszol:
Kriszta


Sziasztok!
Végig veszélyes ez a fertőzés a terhesség alatt?
Szüleimnél két cica is van.Imádom az állatokat így náluk sem birom ki, hogy ne vegyem fel őket vagy ne cirógassam meg.Én 4 és 1/2 hónapos terhes vagyok. Az eddig végzett vizsgálatok eredményei teljesen jók.Ezt a fertőzést szűrik autómatikusan vagy kérni kell? És miben mutatható ki?

timcsusz

Kép

Kép
 


Timcsusz!
Én kértem, szerintem nme csinálják automatikusan. De lehet, hogy kórháza válogatja. Mindenesetre a sima vérvizsgálatban nincs benne. Szerintem fontos, hogy nézesd! Kép(Vérből nézik)
 
 


Timcsusz,
Külön kell kérni általában, a sima vizsgálatokban nincs benne. Nekem csináltak, mert volt egy rossz májfunkcióm amit semmilyen gyulladás nem támasztott alá. Vagy három hét mire elkészül, vérből nézik. Megmutatja, hogy volt e már, vagyis átestél e már ilyenen, ha igen és még a tehesség elött akkor védett az ember, vagyis egyszer lehet elkapni. Nekem is ez derült ki, hogy már átestem rajta régebben, valószinűleg az első terhességem emiatt szakadt meg. Helyesen nem tudom leirni a vizsgálat nevét csak fonetikusan Torcs ha jól emlékszem.

Ági

KépKép
KépKép
 


Sziasztok,

egy hasznos info-t szeretnék írni a toxo szűrés témában: akit nem akar elküldeni a dokija ilyen típusú vérvételre, vagy gyorsabban akar biztosat tudni, az keresse fel a Hungária Krt-on az Interlab magánlaboratóriumot. Ez egy osztrák-magyar cég. Reggel 8-tól 19 óráig folyamatosan lehet menni vérvételre hétfőtől péntekig. A vért Bécsbe küldik ki vizsgálatra, és 1 hét alatt megvan az eredmény. (a kórházira 3-4 hetet kell várni!) Ide beutaló nélkül lehet menni, és 3000,-Ft-ba kerül. Szerintem ennyit mindenkinek megér a lelki nyugalmaKép

üdv: Timcsi
 
 


Sziasztok,

egy hasznos infot szeretnék megosztani aggódó kismamatársaimmal. Van egy magánlaboratórium a Hungária krt-on, Interlab néven, ahol beutaló nélkül végeznek toxo szűrést. Az eredmény 1 hét alatt kész van! Ára: 3000,-Ft.

Timcsi
 
 


Szia Timcsi!

Mennyire megbízható ez az eredmény? Én úgy tudom azért tart több hétig egy ilyen vizsgálat, mert addigra tenyésztik ki belőle a dolgokat. Amúgy jó lenne, mert én az előző terhességem végigizgultam a toxoplasma miatt és ha majd egyszer megint babát vállalnék, akkor akár többször is megcsináltatnám, hogy időközben nem kaptam-e el.
Ági
 
 


Agica,

Megbízható. Szerintem a kórházi is azért tart eddig, mert ők is továbbküldik egy szaklaborba.

Timcsi
 
 


Sziasztok!

Nincs itt véletlenül valaki (vagy nem ismertek valakit), akinek volt friss toxoplazma fertőzése a terhesség alatt? Mert nekem tegnap derült ki, hogy friss fertőzésem van Kép A 10. héten vagyok. Az orvos szerint lehet, hogy a fogantatás előtt kaptam el, hiszen akár hónapok is eltelhetnek, amíg visszaállnak a szintek az eredeti értékre. Most Rovamycine-t kell szednem.

Fogalmam sincs, hogyan kaphattam el, mert világéletemben volt cicám, most is van kettő, de kint laknak, nincs a lakásban macskaalom, nem szoktam őket puszilgatni, ráadásul 17 éves koromban egyszer már átestem ilyen fertőzésen, akkor furcsa kiütéseim lettek tőle, onnan derült ki. Csak biztonsági okokból kértem a vizsgálatot, és tessék Kép(

Ha esetleg van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata, akkor szívesen venném, mert eléggé meg vagyok ijedve, nem tudom mit kéne tennem. Egyébként teljesen tünetmentes vagyok és a picivel is látszólag minden rendben.
 
 


Sziasztok!

Megmondom őszintén nem olvastam végig a fórumot, de lenne egy ötletem izguló mamáknak:
Csepelen van egy magán labor (ide viszik a kórházok közül is sokan a vért, ők azok akik apaságit is csinálnak), de ami nekünk a legfontosabb, hogy itt pár nap alatt elvégzik azokat a vizsgálatokat amikre a kórházban heteket kell várni, rosszabb esetben a doki lazasága miatt nem is csinálnak.
Itt nem kérdezik, hogy miért jöttél, csak fizess be x ezer forintot (szerintem nem vészes, a rubeola szűrés 3000 Ft volt).
Mivel én nem vittem a vért, hanem ott vették le, előre időpontot egyeztettem.
Ez a weboldaluk:
www.genodia.hu

Virnya

Virnya és Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Maternity tickers
virnya
Pilisvörösvár
 
 


Sziasztok!
No nekem idén a dokim azt mondta, hogy toxoplasmat tobbszor is el lehet kapni, azaz mindegy, hogy volt-e mar elotte fertozesed, cicaalomba nem szabad nyulni, minden etkezes elott kezet kell mosni, ha simogattal allatot, ha nem. Agyba allat nem mehet, es a szortol tavol tartani magad amennyire lehet. Persze simogatni, tutujgatni lehet, de csak kezmosas utan szabad az arcot megerinteni.
 
 


Szegeden, Mórahalmon rutinszerű a toxo szűrés, védőnő küld az első vérvételkor.
 
 


sziasztok,

tudja vki hogy mondjuk a macska ürüléke meddig fertőzőképes?azt tudom hogy maga a fertőzött állat 2-3 hétig ütíti a kórokozót és hogy az csak 24 óra elteltévelé fertőz de arra vonatkozólag nem találok infót hogy meddig.találtam a kertben a füvön meg az ágyásban nem egy kupac macskavégterméket amit ugyan kesztűben távolítottam el de azért ha összeszedem a füből a fiam játékait nem húzhatok kesztyűt hónapokon keresztül :shock: és nem is biztos hogy minig eszmbe jutna :roll: és érdekelne hogy a kupac helyén maradt kórokozók meddig fertőznek,mert egyszer azért csak kipusztulnak,neeeeeeeeeeeeeeeem?

remélem még jár erre vki
köszi
Vendég
 


Én ugy hallottam hogy a birka szőre is tartalmazza a toxoplasmozist.Ez igy van?Mert tegnap született egy kisbárányunk és fejnem kellene de ha igy van nem csinálom.A 13.hétnél járok.
 


Szia Kicsiwuki!

Olvastam már erről valamit,de nem a toxoval kapcs.,hanem valami más kórokozó van a kisbárányban,ami várandós nőkre nézve veszélyes.
Szerintem inkább kerüld őket most messzire,legalábbis kontaktusba ne kerülj se báránnyal,se az anyukájával.Pedig biztos édesek,én megzabálnám őket,de a gyerekünkért mindent.
Majd azért gondolkodom,hátha eszembe jut hol olvastam erről és megírom neked.

Boldog babavárást!

Edina

Kép
 


Sziasztok!

Én 12 hetes terhes vagyok, és kecskékkel foglalkozunk a párommal. Mindig én fejek, igazából a páromat nem fogadják el (harapdálják, rúgkapálnak, stb), ezért nem megoldható, hogy ne én fejjem meg őket.
Sok embert kérdeztem már, hogy nem e veszélyes a babára, és mindenki mást mondott.
A toxo vizsgálatom pozitív lett, nem is csodálom, van 5 macska 2 kutya, meg minden állat ami falun kell.
Az igazság az, hogy ha az anyósom, az édesanyám és a nagyszülők is végigcsinálták ezeket (fejés, etetés stb), és egészséges baba született, nem hiszem hogy gond lenne. Az orvost még kérdeztem, mert sose ért rá.
Szerdán megyek hozzá, akkor a magánrendelésre, és akkor megkérdezem tőle.

Azt isszomorúnak tartom, ha nem magánrendelésre megyek, akkor nem foglalkozik velem a kutya se...

De ez van, a baba még 12 hetesen is kárpótol mindenért! :P
 


Sziasztok!

Nem tudom itt kellene -e érdeklődnőm, de ide vezettek a szálak. A 6. gyermekemet várom, de csak az elsőnél végeztek toxoplasma szűrő vizsgálatot nálam, akkor is én kértem a védőnőt. Akkor azt az infot kaptam, hogy ha átestem már ilyen fertőzésen, akkor nincs gond.
Most aggódom, mert van 2 macskánk, 2 hete egy kutyánk is, és 3 hete derült ki az UH-on, hogy a kicsinek béltágulata van. Egy ismerősöm hívta rá fel a figyelmet, hogy valami TORCS féle szót emlegetve, hogy az ő magzatának is bélproblémát diagnosztizáltak, de már az x-edik ovos, mert senki nem tudta mi a baj, majd kezelés után miután kiderült, a gyerek még a pocakjában meggyógyult. A TORCS, ha jól tudom, egy vizsgálat, aminek a toxoplazmózishoz van köze. LEhet, hogy akko a gyerekem bélproblémáját egy új toxoplazma fertőzés okozza??? Elég gyenge lábakon áll ez a következtetés, de a terhességem alatt nem sokan foglalkoznak igazán velem, így megpróbálok utánnamenni a dolgoknak. A Cytomegallo... vagy valami hasonló nevű vírusról is írnátok? Van valaki, akinek bélproblémás lett a gyermeke ilyen típusú fertőzéstől?

Aki érdemi infoval tud szolgálni, kérem írjon: szdkata@t-online.hu címre.

köszi

Kata
KépKép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron