Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ezt a topikot azért hoztam létre, mert biztos vagyok benne, hogy rajtam kívül többünket is foglalkoztat az a kérdés, vajon mennyire van (egyáltalán van-e) káros hatással a bennünk növögető babára az eddig megszokott szoláriumozás, hajfestés, torna, stb. Egyszóval szeretnék beszélgetni veletek arról a kérdésről, mit tehetünk, és mit nem szépségünkért várandósság idején.

Én ugyanis személy szerint eddig rendszeresen szoláriumoztam, tornázni jártam, sőt, szőkíttettem a hajamat, és kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit kellene abbahagyni most, hogy pozitív lett a teszt.

KépKép
 
 


Szia Titi!

Én meglehetősen konzervatív vagyok ebben a kérdésben így ne rám hallgass! Kép

Én nem szoliznék és a szőkítést is elhagynám erre a pár hónapra. A szolizást azért mert felmelegít Téged is és a magzatot is, illetve nincsnek arra "kisérletek" vizsgálatok, hogy milyen károsodást (vagy nem) okoz a szolizás, a kemikáliák pedig a bőrön keresztül felszívódnak.

A torna mehet, persze light-os formában. Nem kell súlyokat emelgetni és csak olyan tornára járj ami kíméli a méhizomzatot. Érdemes olyan edzőhöz járni aki ebben járatos és szól, hogy mely gyakorlatokat csinálhatsz és melyeket máshogy, vagy egyáltalán ne csinálj.

Figyelj a folyadék és szénhidrát egyensúlyra, hogy ne ájulj el és ne száradj ki.

Hát ennyi. Kielégítő a véleményem? Kép

Boldog babavárást, gömbölyödést!
Lilka
 
 


Szia Lilka!

Először is, köszönöm válaszod!

Én is folyamatosan olvasgatok most ezekkel a dolgokkal kapcsolatosan, és hihetetlen, mennyire eltérőek a vélemények. Még orvosok között is akadnak olyanok, akik szinte semmit nem javasolnak, mások pedig azt írják, a hajfestés nem árthat, ha jól szellőzött a helyiség, mivel a fejbőrön keresztül nem juthat be a szervezetbe a káros anyag, csak ha belélegzed.

A szauna egyértelműek tilos, ez most már tuti. És tényleg azért, mert nagyon felmelegszik a testhőmérséklet. Ezzel párhuzamosan a termálvíz is kerülendő.

A szoliról pedig azt írják általában, hogy nem veszélyes.

Talán igaz, hogy mértékkel egy-két dolgot szabad, értem ezalatt a tornát.

KépKép
 
 

 
 

Szia!

Szerintem a torna mehet,hiszen hozzászokott a tested a rendszeres mozgáshoz,de csak óvatosan.Vannak kifejezetten kismamáknak szóló tornák,szerintem azzal próbálkozz!!

A szolárium nekem is az életem része volt de én azt hallottam,hogy nem tesz jót a manónak így -mivel ő a legfontosabb- letettem róla!A szauna és a melegvizes mártózást kerüld mert a méhben vérbőséget okoz ami a vetélés egyik oka is lehet!!!Sőt csak a zuhanyzást ajánlják pont ez miatt!!

A hajfestés az kényes téma,mert valaki azt mondja lehet ,valaki meg hogy nem.Én azt mondom,hogy ne kockáztass,bár talán a hajszinezést azt nem tiltják,de inkább kérdezz rá még erre!!!

A párodnak ezek nélkül is te leszel a legszebb nő,hiszen az ő gyermekét hordod a szived alatt :D

Kép

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: