Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Olyan anyukákat keresek, akik a fent említett betegség miatt vesztették el kisbabájukat. Kép Szeretném tudni, hogy a terhesség hányadik hetében diagnosztizálták nektek a betegséget? Létezik olyan vizsgálat, amely kimutatja, hogy a szülők valóban hordozzák a hibás gént? Vállaltatok gyereket az előző elvesztése után? Lehet valamilyen módon növelni az esélyt, hogy a következő baba egészséges legyen?

Minola
 
 


Szia Minola!
Leírnád bővebben, hogy mi ez a genetikai rendellenesség?
Én azt tudom Neked tanácsolni, hogy a nőgyógyászodtól küldetsd el magad genetikára. Én is azért voltam ott 2 sikertelen terhesség után, hogy vállalhatok-e még babát.
Igaz ekkor már volt egy egészséges kislányom.
Nekem az első babám fiú volt, a másiknál nem lehetett tudni mert elhalt az embrió és nem foglalkoztak vele.
Szóval én sem terhesen mentem először genetikára, és nagyon aranyosak voltak.
Kis plutó

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Mi ez a genetikai rendellenesség? Nálam volt egy hydrops, amit a 23. héten vettek észre.... Képzelhetitek..... Két nap két éjjel vajúdtam, mire meglett (az akkor már élettelen) kislányom. Kész rémálom. Nálunk 5% alatti az ismétlődési kockázat. Az álalad említett polycisztás vesebetegségről annyit tudok, hogy egy kedves barátnőm kislánya született így. Sajnos Fannika 2 hónaposan meghalt.

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 

 
 

sziasztok..engem is érdekelne ez a téma.köszi
Vendég
 


Elnézést,téves volt.....
Vendég
 


sziasztok!

phpBB: Kép
 


Sziasztok!

Ha jár még erre valaki, akit sajnos érint ez a dolog, akkor szívesen venném a tapasztalatait.
Mi decemberben, 19 hetesen vesztettük el a Kisfiunkat emiatt.

dido
 
 


sziasztok.
Sajnos nekem is két vetélésem volt,mire kiderult hogy egy választ fal kette vállassza a méhemet.Metroplastikai mutetem volt vagyis hasmuteten keresztul kivettek a valasztfalat a mehembol.Most 5-hetes kismama vagyok de nagyon felek mi lessz a vége
 


....
 
 


Sziasztok!

Remélem találok itt valakit, aki tudna választ adni nekem.
Alacsony AFP, magzatvízvétel, mennyi az esély a pozítiv tesztre?

üdv
enigma6
Budapest XI. kerület
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!! :D 21 hetes kismama vagyok!Hétfön lesz két hete hogy levették a magzatvizet!AFP alacsony az orvosok szerint Edvard syndromás a babám!!tegnap voltunk Budapesten Dr. Hajdú Júliánál a ST.NŐGYÓGYÁSZATI KLINIKÁN és ö azt mondta szív tengelye balra rotált. KAMRAI SÖVÉNYEN SÚLYOS DEFECTUS!!DE HA NINCSEN KROMOSZÓMA RENDELLENESÉG AKKOR RENDES ÉLETET ÉLHET EGY MŰTÉT UTÁN :) :?: Úgy hogy, most várunk a csodára,már ha vannak még csodák:?: :?: :?: :?:
majesz
Polgár
 
 


:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Sziasztok!Nem is tudom hogy hol kezdjem, de a múltkor írtam reménykedünk a csodákban!!Sajnos számomra csodák örökre meghaltak!!2011.10.24.-én elveszítettem a kisfiam.21 hetesen megkellet szülnöm és örökre elvesztenem!!!!Számomra megállt a világ :cry: :cry: :cry: Kiderült valóban kromoszóma rendellenessége volt!!MIÉRT???MIÉRT???Nem tudok mást kérdezni önmagamtól!Miért az én kisfiam???????? :cry: :cry: :cry: :cry: Nem találom a helyem a világban!!Hogy lehet ezt feldolgozni??????????????? :cry: :cry: :cry:
majesz
Polgár
 
 



KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Kedves társalgók!
Én egy 8 hetes terhes vagyok, igazából azért fordulok hozzátok, mert első terhességem van.
Kb. 2 napja egy vmi furát vettem észre pisilés után a vécében, egy pici 1 cm magzat alakot (de csak az alakja, szeme szervei nem látszottak,mint a szakkönyvben a képen)! De a szakkönyv szerint az én magzatom legalább 2-2,5 cm es , de nagyon megijedtem. Lehet h vmi más volt?
Azóta fájt egy picit a hasam, néha belenyilall, de vérzést nem észlelek, görcseim és rettentő fájdalmam sincs.

Kérlek titeket mondjatok erről vmit!
Köszönöm :(
noni1990
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Ha már fejlődési rendellenességek lettek a téma...

Nekem az a véleményem erről, hogy mindig van élet a halál után!

Én is példa vagyok erre a testvéreimmel együtt! Anyukám első terhessége még a kezdeti időben elhalt majd a következőnél Meckler Gruber szindrómát diagnosztiltak és 20-24 hetesen meg kellet szülnie a bátyámat ÉLVE. Ákos 2 órát élt a szülés után, de ha nem veszik észre akár végig ki is hordhatta volna, mert ez egy olyan rendellenesség amelyben a szív, máj és tüdő szivacsos szerkezetű, viszont az anya életben tuja tartani, hisz magzatként az ő szervezete méregtelenít és adja a szükséges oxigént a szív meg működni képes annyira ami kell bent, de kint már teljesen életképtelenek ezek a babák!

Ezek után anyukám még 5 egészséges babát tudott szülni!

Ja és nekem is mind a 3 terhességemnél alacsony volt az AFP így az elsőnél voltam Dr. Czeizel Endrénél genetikai tanácsadáson, de teljesen megnyugtatott, hogy nagyon kicsi az esélye, hogy bármi gond legyen és azt mondta, hogy az alacsony AFP-vel önmagában nem mond semmit és csak e miatt nem kell aggódni! Lehet rossz levételi időpont stb az oka is, de a genetika uh mindenre választ ad!

Üdv: Kinga
KépKép
KépKép[/ur]l]
[url=http://lilypie.com]KépKép
KépKép
eBizsu képviselõ lettem így ha valakinek kell valami csak szóljon minden alkalomra van! http://www.ebizsu.hu/katalogus/online-katalogusok.html
liliommanó
Budapest IV. kerület (Káp 1.)
 
 
 
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron