Új privát üzeneted érkezett!

Hello Mindenkinek,
Szeretnem a tapasztaltabb kismamak/probalkozok velemenyet kerni az Elevitrol.Kinek mennyire valt be illetve ajanlottak-e az orvosok.Szoval minden velemeny erdekelne pro es kontra.
koszi elore is Kép
kamelia
kamelia
 


Szia kamelia!
En 6 eve is szedtem, akkor meg ingyenesen adtak az optimalis csaladtervezesi kozpontban. En csak a 3. honapig szedtem. Tavaly a masodik babaval is szedtem, akkor is eddig. Semmi problemam nem volt, nem hiztam meg egyikkel sem. De szerintem a hizas alkat kerdese, es nem a vitamintol van. En mar a fogamzas elott elkezdtem szedni, mivel nem ettem rendesen, es igy legalabb a fontos vitaminokbol es asvanyi anyagokbol feltelitodott a szervezetem. Egyik babam sem lett oriasi. Fiam 3200g 48cm, lanyom 2900g 49cm. Egyikojuk sem beteges. Lanyom elmult 7 honapos, es meg nem volt beteg, pedig a fiam oviba jar.
Mire vagy meg konkretan kivancsi?
Moni
Moni
 


Sziasztok.

Mivel nálunk a baba tervezett volt, ezért én a fogamzás elõtt már 3 hónappal elkezdtem szedni. A terhesség végéig szedtem, de még így is külön vastablettát kellett a végén szednem, mert vashiányom volt. Semmilyen problémám nem volt a szedéssel. Szerintem nem igaz, hogy nagy lesz a baba tõle. Az én babám idõre született 3200 g, 54 cm-el. A kislányunk most 2 és fél éves múlt és csak egyetlen egyszer volt beteg (megfázás 1 hétig ), pedig 1 hónapos korától már tápszert kapott.
Mazsola.
mazsola
 
 

 
 

Én is Elevitet szedtem, az elsõ gyereknél kb. 5 hónapig, vagy 6 már nem tudom, a kisebbiknél is 3 v. 4. hónapig, meg az utolsó hónapban. Fiam 3600g 56cm lányom 2950g 49cm lett. Szerintem nem lesznek óriásbabák az elevittõl.. Viszont nem igaz szerintem, hogy csökkenti a terhesség eleji rosszulléteket.
Névtelen
 


Hello Moni, Mazsola ,

Köszi a valaszokat !
Az igazsag az, hogy en egy kicsit elveszitettem a fonalat a sok kulobozo vitamin kozott ... Materna, Elevit, Pregnavit, folsav, vas, stb ! Te jo eg , eszembe sem jutott volna hogy ennyi minden hianyozhat a szervezetunkbol.
En majdnem minden nap szedek teli idoszakban vitamint.Eleg konnyen megfazom ...Ez egy sima multivitamin.De most , hogy a babatema nallunk is aktualis lett jobban korulneztem.
Aggalyom igazan a tervezett teherbeeses elotti szedessel van ...Ugyanis mi van HA nem esem teherbe evekig ( sajnos minden eselyem megvan ra korabbi endometriozis miatt) ? Akkor evekig szedem ezt a vitamint ?

Igaz errol talan a "ma megint megjott" topikban kellene erdeklodnom...

udv Kép
kamelia
kamelia
 


Szia Kamelia!
Elso gyermekem ugymond elsore osszejott, igy az elso ket hetben nem szedtem, mert gondolni sem mertem volna, hogy ilyen gyorsan sikerul. A masodiknal viszont mar augusztus elejen elkezdtem szedni, es csak novemberben jott ossze. De en nem tartottam hiabavalonak, mert jol feltoltodtek a vas raktaraim, es igaz, hogy a varandossagom vegen irt az orvosom fel vasat, de szules utan olyan jo volt a vasam, hogy nem kellett szednem. Nemreg faradekonynak ereztem magam, verszegenysegre gondoltam, az orvosom elkuldott vervetelre, es olyan szuper verkepem lett, mint meg soha. Egyebkent en a helyedben kikernem az orvosom velemenyet is, bar nem tudom mi az az endometriozis. Azert szurkolok, hogy hamar sikeruljon!
Moni
Moni
 


Hello Moni,

Koszi szepen a drukkolast Kép
A baj az, hogy en is kulfoldon elek , es itt ezt a keszitmenyt nem ismerik. Viszont itt altalanos nezet, hogy SEMMIT amiben akar ici pici A-vitamin van , nem szabad szedni ! Mert a legujabb kutatasok szerint veszelyes.
Szoval ezert nem is tudom megkerdezni az orvosom velemenyet hiszen tudom o eltiltana ettol a szertol.
A vicc az egeszben , hogy senki nem tudja megmondani mi az A-vitamin tuladagolas kovetkezmenye. Csak ijesztgetik az emberlanyat :-(
Viszont jo , hogy ilyen sok pozitiv velemenyt hallottam toletek , mindenkeppen koszonom !


udv
Kamelia
kamelia
 


Sziasztok!

Én gyakorlatilag 5 éve szedem az Elevitet kicsi megszakításokkal, és mostanában már nem túl szigorúan. Teszem ezt abból a szent meggyõzõdésbõl, mert volt szerencsém az optimális családtervezésben dolgozni és megismerni az említet vitamin összes elõnyét. Elsõ gyermekünkre két évet vártunk, 5 kg-os lett, de a mai napig sem tudja senki megmondani, hogy miért. Komplett 3 hónaposnak nézett ki, alig fért bele a kórházi kiságyba. Nem voltam cukros és szerencsére neki sincs semmi baja. 1 évig szopott, ahogy abbahagyta gyakorlatilag terhes lettem a másodikkal. Õ csak 4,24 kg lett. Most 13 hónapos, még szopik és én még szedem a vitamint. Mindkét terhességem zavartalan volt, a hányingert csak mesébõl ismerem és a vérképeim olyan jók voltak, hogy életemben nem produkáltam azokhoz hasonlót. Hajhullás, körömtöredezés - szerencsére ezekben sem volt részem soha. De az Elevit legnagyobb tudása abban rejlik, hogy ha a kívánt fogamzás elérése elõtt legalább 1 hónappal elkezdjük szedni és legalább a terhesség 12. hetéig szedjük, akkor 90%-ban elkerülhetõ a nyitott gerinc és a koponyahiány kialakulása, valamint jelentõs mértékben csökkenhet egyes szív, és vese rendellenességek kiaalakulásának valószínûsége. Jelentõs mértékben csökkenti a hányást és hányingert, megfelelõ vérképet biztosít, szoptatásnál pedig pótolja a nélkülözhetetlen ásványi anyagokat és nyomelemeket, no meg a vitaminokat. Úgyhogy mindenkinek tiszta szívvel merem ajánlani (Nem vagyok a gyógyszergyár beépített ügynöke!!!!)
Sziasztok: Kinga
Kinga
 


Szia Kinga,

Ez eleg pozitiv velemeny volt !
De azert 5 kg es 4.24 kg eleg sok , nem ? Persze a fö , hogy a babak egeszsegesek , gratulalok hozzajuk Kép
Az optimalis csaladtervezoben mit mondanak az A-vitaminrol ?
pl.Mi lehet a "tuladagolas kovetkezmenye " ?

Elore is koszi
Kamelia
kamelia
 


Kamelia: en ugy tudom hogy a csontok kialakulasara lehet veszelyes...

De gondolom ahol elsz, ott is vannak terhesvitaminok, miert nem valasztasz kozuluk?Kép

Egyebkent, oszinten szolva en elkezdtem az elevittol hizni, ugyhogy en abbahagytam...

orsoly
orsoly
 


Kamelia,

En is a terhesseg elott kezdtem el szedni es a 26. hetig szedtem. Ennek ellenere vashianyom lett, mondjuk en egyebkent is verszegeny vagyok.
Nagyon bevalt az emelyges ellen. Reggel soha nem voltam rosszul, csak egyszer mikor elfelejtettem bevenni.
En is tobb helyen olvastam a sok A vitamin karos hatasarol, de most egyet sem talaltam meg Kép
Ja es az en lanyom 4,5 kilo, 58 cm volt szuletesekor, de nem hiszem hogy a vaitamintol. Egyseruen jol erezte magat Kép
En egyebkent hasonlitgattam az Elevitet es a Maternat. Hat a Maternaban mindenbol tobb van.

Bianka
bianka
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tudom,lehet hogy már ismeritek,(ha már írt róla valaki akkor bocsi)de van egy ugyanolyan magzatvédõ vitamin mint az elevit,csak ezt magyarok gyártják,(Hungaropharma Ltd., Gödöllõ,Hungary under licence Novopharm Ltd.,Toronto,Canada)és a 60db kerül 1200ft-ba.Nekem sajnos nem jött be az elevit,és ezt ajánlotta egy ismerõsöm,és ettõl nem volt olyan hányingerem mint amúgy.És ha jól tudom ebben több a folsav is(1mg).És szoptatás alatt is ajánlják.
A neve:Multivitamin terheseknek (Prenatal Vitamin & mineral Supplement)
Mariann
zmariann
 
 


Sziasztok, én is elevitet szedtem, az orvosom azt mondta, hogy sajna a magyar gyógyszerektõl gyakran oriás bébik születnek. Én kb. a 3 hónap körül kezdtem szedni, de már állítólag az a legjobb ha a terhesség elõtt elkezdi az ember szedni. Szerintem nem a hányinger ellen van, hanem hogy felkészítse a szervezetet a terhességre a vitaminok szempontjából. Az utolsó 1 hónapban nem szedtem (orvosi tanácsra-ne legyen nagy bebi) 3100 gr volt a lányom és 50 cm, idõben született. A Maltofer nevû vas tablettát viszont végig szedtem. Szoptatás alatt az elso honapkoban minkét gyógyszert szedtem ismét, mert én amúgy vérszegény vagyok.

Maya
Maya
 


Sziasztok!
A barátnõm elevitet szedett,a babája 4400gr-ra sikeredett.
(egyébként tõle kaptam én is,de egyfolytában éreztem az ízét a számban,és abbahagytam.)
Én szedtem ezt a magyar gyártmányt(külföldi licence)
és az én babám 3660gr és 54cm volt.
Én meg pont azt halottam hogy a materna és az elevit szedésétõl lesznek órjásbébik.
Na mindegy,szerintem itt az a lényeg hogy mi van benne,és nem az hogy hol gyártják.
Én még mindig ezt szedem (még szoptatok).
Nem fizet nekem a magyar gyártó,csak azt hittem hátha más is örül annak hogy ez sokkal olcsóbb,és talán még jobb is.
Mariann
zmariann
 
 


Sziasztok,

En is Elevitet szedtem, az orvosom tanacsara 3 honapos kismamakent kezdtem el. Kisfiam nem lett oriasbebi a 2800g -javal. Most 5 honapos, meg mindig szopizik, ezert a mai napig szedem az Elevitet, nalam bevalt. A szoptatas befejezese utan is folytatom majd.

Szerintem, ha egyfajta vitaminkeszitmenyt szedunk csak, akkor remelhetoleg nem adagoljuk tul az A vitamint sem.

Narancs
narancs
 
 


Sziasztok!
Nekem azt mondta a védõnéni, hogy magzatvédõ hatása csak a 3. hónapig van ezeknek a vitaminoknak, és ez is fõleg akkor érvényesül, ha terhesség elõtt kezdjük szedni. A 3. hó után inkább csak a téli idõszakban ajánlotta, egyébként elég a sok gyümölcs, zöldség.
juci
juci
 
 


Sziasztok!

Még egy elevites jelentkezik. Dokim szerint, ha a terhesség 6. hónapjában befejezi az ember a szedését, akkor egyiktõl sem lesz óriásbébi. Így tettem. Zsombi 51cm-es és 3150g-os lett. Vasat a terhesség 2. felében kellett szednem. Szopi alatt visszatértem az Elevithez, soha nem volt ilyen jó vérképem, mint most, amikor szédülés miatt nézték. Egyébként, akkor kb egy hete nem vettem be. Amikor szedem, nem szédülök. De lehet, hogy csak elvonási tünet Kép

Sziasztok
Snoopy
snoopy
 


Kamélia!

Már fél órája gépeltem Neked egy frappáns kis idézetet Czeizel dr. könyvébõl, amiben a magzatra ártalmas gyógyszerekrõl van szó. Aztán egy elegáns mozdulattal eltüntettem az egészet nem tudom hová. Így mostmár nincs kedvem az egészet újra kezdeni, ne haragudj. A kérdésedre visszatérve csak azt tudom elmondani, hogy a terápiás dózisban adott A vitamin származékok valóban okoznhatnak ejlõdési rendellenességet, mintegy 5-25% valószínûséggel. Ezeket súlyos pikkelysömörök, aknék kezelésére adják, és szigorúan tilos terhességben felírni õket. Sõt talán jobb érzésû orvos csak fogamzásgátlóval együtt írva adja õket foogamzóképes korban lévõ nõknek. Tehát az az A vitamin mennyiség, ami akár az elevitben, akár más terhesvitaminban található, semmiképpen nem okoz fejlõdési remdellenességet. (Gondolj csak bele, milyen morbid lenne, olyan terhesvitamint adagolni, ami rendellenességet okoz a babánál!!!). Az az igazság, hogy a gyógyszergyárak nem engedhetnek meg maguknak ennél kisebb botlást sem, mert azonnal végük lenne, úgyhogy nagyon vigyáznak arra, mit ajánlanak terhességben. Sokszor inkább úgyis az a baj, hogy túlzottan óvatosak, és még olyan gyógyszerekre is ráírják, hogy nem szedhetõ terhesség alatt, amik pedig nyugodtan szedhetõk lennének.
És mégegy dolgot szeretnék megjegyezni, az Elevitben nem véletlenül annyi a fólsav, amennyi. Tudniillik a túl nagy dózisú fólsav sem jó. Ami az Elevitben van, az pont elég.
Ha többet szeretnél tudni a gyógyszerekrõl és ártalmas hatásukról, akkor Czeizel dr. Az egészséges utódokért c. könyvét, vagy hívd fel a teratológiai tanácsadó szolgálatot! (T: 363-52-72, 363-22-29)
Minden jót Neked: Kinga
Kinga
 


Bocs a sok gépelési hibáért, kicsit zokni vagyok már így estefelé......... Kinga
Kinga
 


Na azért ez a magyar vitamin sem olyan rossz.

[url=http://www.babanet.hu/faq/terelet02.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/faq/terelet02.htm[/url]
Névtelen
 


Kinga ,

Koszi szepen a valaszt ! Megnyugtattal Kép
Valoszinu rajuk csorgok telefonon es meglatjuk mit is javasolnak.

minden jot
kamelia
kamelia
 


Még egy Elevites jelentkezikKép Csak annyit tennék hozzá az eddigiekhez, hogy én az Elevitnek tulajdonitottam, hogy csak annyit hiztam, ami a babának kellett, mert nem kivántam meg semmit esetleges vitaminhiány miatt. Kb 2000 júliusától szedtem az Elevitet, decemberben lettem terhes 52,5 kilóval, és szülés után egy héttel 51,5 voltamKép. Egyébként soha olyan normálisan nem kajáltam, mint a terhességem alatt (szerintem életemben nem ettem még annyi zöldséget és gyümölcsöt).

Szile
Szile
 


En is szedem naponta az elevitet, es hizas helyett fogytam Kép.....68,5-rol indultam es most 66,5-vagyok a hetedik heten. Teljesen normalisan eszem de a zsiros kajakat valahogy mar nem kivanom. Hanyingerem ez idaig nem volt....
Melinda
 


Mikor anyukám terhes lett, 1973-ban, még nem voltak ilyen vitamintabletták. Úgyhogy nem is szedett semmit, csak igyekezett egészségesen táplálkozni. 18 kilót hízott és én 3,56 kilóval születtem. Mikor én voltam terhes, az orvosom kifejezetten javasolta az Elevitet. Minden nap szedtem, 18 kilót híztam és a fiam pontosan 3,56 kilóval született...
Úgyhogy szerintem az öröklött adottságok jobban számítanak, mint az, hogy szed-e valaki Elevitet.
Móni
Móni
 


Kedves Mindenki!

Szerintem semmilyen hatással nics az Elevit a hányingerre, aki nagyon hányós hányni fog ettõl is (én 10 hétig hánytam és nem létezett olyan szer vagy módszer amitõl elmúlt volna), nincs hatással a hízásra (én 20 kilót híztam, szedtem Elevitet, de nem ettõl híztam, hanem attól hogy farkas éhes voltam akár bevettem akár nem, a barátnõm egyszálbél, szedi az Elevitet és egy dekát nem hízott 20 hét alatt és nem is fog 5 kilónál többet hízni 40 hét alatt).
A magzatvédõ hatásáról nem tudok nyilatkozni, én nem szedtem az elsõ két hónapban de nem lett semmilyen fejlõdési rendellenessége a kislánmyomnak.
Nem szüntette meg a vas és kálciumhiányt nálam terhesség alatt (kiegészítõ szereket kellett szednem), szülés után hullott a hajam, vérszegény lettem.

A kislányom nem lett különösen nagy súlyú, 3700 gr 53 cm.

Summa summárum, szerintem ez kb olyan kérdés, hogy "ha sok C vitamint szedsz télen nem kapod el az influenzát". Ha ott van a vírus a közvetlen környezetedben elkapod C vitamminnal is, ha nincs ott, nem kapod el, akár szeded akár nem. Hát kb az Elevit is ennyire "véd" és "használ".

Emese
Névtelen
 


sziasztok!

Az Elevittel kapcsolatban én nég semmi rosszat nem hallottam. Ezért is kezdtem ezt szedni a terhességem elsõ napjától. A vérképeim tökéletesek (32. héten járok) és soha semmilyen rosszullétem nem volt. Lehet, hogy a vitamin szedése nélkül is jól lennék, de szerintem mindenki tudja saját magáról, hogy mennyire étkezik egészségesen vagy sem. És amennyiben nem jutsz elég ásványi anyaghoz ill. vitaminhoz, akkor mindenképp ajánlatos vmilyen terhességi vitamin szedése.
Én ezt az igen hosszú telet végig terheskedtem és kétszer is megkörnyékezett vmilyen megfázásos-influenzás dolog. Ilynkor semmi mást nem tettem, csak minden nap beszedem 1 Elevitet. 2-3 nap alatt meggyógyultam!

Izomgörcsök ellen - fõleg, ha redszeres mozgást végzel terhesség alatt, akkor szedj Magne B6-ot is!

Üdv,

Christa
christa
 
 


Sziasztok!

Én, mivel az elsõ terhességemkor a Maternat ajánlották azt szedtem, és most, hogy újra terhes vagyok, mivel ezt ismertem most is ezt kezdtem el szedni. Szerintetek van valami lényeges különbség a kettõ között, mármint az elevit és a Materna között? Úgy látom,hogy mostanában az Elevitet szedik többen, de lehet, hogy csak ez az újabb és most ez a felkapottabb.
Kata
Kata
 


Sziasztok!!
Én is Elevites vagyok. Nekem anno terhesség alatt a dokim nem nagyon ajánlotta, csak a legelején (azt hiszem 1 dobozzal szedtem be össz.) Viszont állítólag a "sima" multivitaminokkal vigyázni kell, mert a bennük lévõ dózis még káros is lehet. Szerencsére én tavasszal+nyáron voltam pocakos, és nem volt gond a megfelelõ vitamin, csak vasat kellett szednem, meg a második felében kálciumot. Viszont most szoptatás alatt szedem az Elevitet, ezt még szülés után maga a dokim is ajánlotta, aztán a gyerek dokink is, így pl. nem is kellett külön D vitamint adni Manónak, csak 2 hónapos kora után.

De hogy most melyik a jobb? ... A hízás, hányás-hányinger meg azt hiszem, inkább alkati kérdés. A baba súlya, mérete már más. Amikor én szültem, csupa 4.5-6 kilós baba született, Manó abszolút mininek tûnt a 2.8-ával. Hogy a többiek mit szedtek, azt nem tudom. De én nem is bánom, hogy a lányom inkább kint nõtt meg :-)))

Rebi

Csenge (2001.11.07.), Levente (2004.02.13.), Emese (2006.11.08.), Réka Zselyke (2009.03.11.)
rebi
 
 


Sziasztok!
Kontrollszemélyként jelentkezem Kép
Bár szerintem nem alkati, hanem terhességenként változó a kérdés.
Az elsõ babámmal Maternát szedtem. Akkor 23 kilót híztam. Rögtön az elejétõl annyit ettem, hogy alig gyõztem vásárolni a kaját. Nem volt hányingerem sem.
Most a második terhességem hányingerrel (enyhe) kezdõdött. MOst, a 22. héten még csak 4 kiló van rajtam. Most Elevitet szedek.
Azért is váltottam, mert azt gondoltam, hátha ez nem annyira hozza meg az étvágyam, meg hát olcsóbb is.
Jó próbálkozást!
Dorka
Dorka
 


Anno a fiammal Elevitet szedtem,már a fogamzás elõtt 2 hónappal, és a terhesség 4.hónapjáig. Sosem voltam rosszul, a fiam makkegészséges,3250g-mal született.Most másfél hónapja szedem újra, mert ismét babát szeretnénk. Jövõhéten esedékes a mensim, remélem nem jön meg! Szóval én hiszek benne, szerintem szedjétek bátran! Mimi
Névtelen
 


Sziasztok!
Engem a 16. héten beszélt le a doki az elevitrõl. Több mint egy hónapig szedtem, azt tanácsolta helyette, hogy a pénzemet inkább a piacon költsem el gyümölcsökre és zöldségekre. A Maltofert viszont szednem kell. Vitamin nélkül sem volt hányingerem, sõt semmilyen kellemetlen tünet nem lépett fel eddig a babavárás során. A 17. hétig még eddig egy dekát nem híztam, pedig eszem rendesen.
Moxi (17 hét)
moxi
 
 


Sziasztok!

Én már lassan egy éve szedem az Elevitet. A teherbeesés elõtt kezdtem kb. másfél hónappal, aztán pedig a dokim tanácsára szedtem egész végig. Szülés után pedig még inkább javasolta a szoptatás miatt megnövekedett vitamin és ásványi anyag igény miatt.
Egy gondom van csupán, amit a védõnénink az Elevittel hozott összefüggésbe, mégpedig az, hogy a kisfiam napközben alig alszik valamit. Kb. 4 x fél órát alszik nappal. A védõnõ szerint ez azért van, mert "tele van pumpálva" vitaminnal. A nõgyógyász viszont azt mondja, ha leállok az Elevittel, a tejben akkor is benne lesz, ami kell a babának, csupán én fogok a szoptatási idõszak végére totálisan lerongyolódni.

body
Névtelen
 


Szia!Kép
Távolálljon tõlem, hogy felülbíráljam a dokidat, de biztos abban is van igazság, amit a védõnéni mond. Szerintem mivel itt a zöldség, gyümölcs szezon, (és ahogy számolgattam nemsokára vége lesz a kritkus 3 hónapnak-hasfájás szempontjából) inkább abból egyél sokat, az Elevitet pedig egy kicsit ritkábban szedd. Mondjuk 2x egy héten. Aztán, ha fáradtságot vagy hasonlót érzel magadon, elmúlik a nyár és még mindig szoptatsz, akkor pl. többet szedsz 1 héten. Ha pedig elfogy ez a doboz, vegyél vmilyen kisebb dózisú terhesvitamint, a gyógyszertárban biztos tudnak segíteni.
Üdv:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok! Mi Ausztriaban elünk, itt is azt mondta az orvos, hogy inkabb sok egeszseges dolgot egyek, mint a vitamint. A lanyommal az elsö terhessegemnel szedtem az elevitet, de most a masodiknal nem tudtam, mert annyira szorulasos lettem töle,hogy szinte szültem a WC-n. (mar elnezest). Az orvosom szerint a magzatvedö vitaminok csak üzleti fogasok, nem tudom igaza van-e, valoszinü ha nincs semmi kellemetlen mellekhatasa en is szedem. En különben növerke unokatesomtol hallottam,hogy a Maternatol születnek oriasbebik. Sziasztok:K.Sz.
Névtelen
 


Kedves Névtelen és mindenki

az elevit nekem is székrekedést okoz, és ez nagyon kellemetlen. Volt vaalkinke hasonló panasza?

Orsi

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom azokhoz, akik szerint az Elevit a hányingerre semmiféle hatással nincs. Aki Elevitet szed és nincs hányingere, annak egyébként sem lenne.
Már csak azért sem lehet az Elevit a tettes, mert a B6 vitamin (ami elméletileg a hányingert csökkenti) kb. 1/10 mennyiségben van benne a gyógyszertárban kapható B6 vitamin 1 db tablettájában lévõ mennyiséghez képest, amit szintén hányinger esetén ajánlanak és napi 2x3-at is be lehet venni. (Megjegyzem, nekem ez a mennyiség is hatástalan, úgyhogy B6-ot sem szedek, csak szenvedek.)
bobita
bobita
 
 


Bóbita!!!!
Csak neeem?!?!?!?
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
GRATULAAAAAAA!!!!!!

Én Elevittel is és anélkül is 21 hétig hánytam. Kétszer kiszáradásig.Kép
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Lányok, adjatok tanácsot! Mi még csak próbálkozunk a babával, de nagyon nehezen akar sikerülni. A dokim most tanácsolta, hogy szedjek Elevitet, 2 naponta egy tablattát. Ugyanakor 15-20 kg. súlyfelesleg van rajtam, így nagyon félek elkezdeni szedni, mert a terhességig le szeretnék fogyni miél toöbbet! Szerintetek merjem szedni? Mennyi ennek a szokásos adagja? Arra gondoltam, lehet, hogy a doki azért írt csak 2 naponta való szedést, mert dagivagyok? Mit mondtok? És miért kell ezt már terhesség elõtt szedni? Segíti a fogamzást, vagy csak mindent vitamint tartalmaz? Mert ha vitaminokat tartalmaz, én inkább eszem gyümölcsöt-zöldséget, úgyis fogyózni szeretnék? Mit mondtok? Köszi elõre is a segítséget: Gyögyi
Névtelen
 


Névtelen!
Nem szakmabeliként írom le ezeket, csak mint anya, aki már túl van egy terhességen.Kép
Nem tudom mióta próbálkoztok a babóval, de semmiféleképp ne adjátok fel. Szerintem nyugodtan szedheted a kívánt teherbeesés elõtt már 1-2 hónappal, nem hiszem, hogy a súlygyarapodásodra annyira hatással lenne. Az Elevit 12 féle vitamin mellett ásványi anyagokat és nyomelemeket is tartalmaz, amik fontosak lehetnek a kezdeti idõszakban.
Idézem:
/i{"Az Elevit pronatal javallat szerint csökkenti a veleszületett, idegrendszert érintõ fejlõdési rendellenességek kialakulásának lehetõségét. Csökkenti a terhesség korai szakaszában gyakori émelygést, hányást és hányingert."
Ha az orvos másképp nem rendeli, szokásos adagja napi 1 tabletta, melyet reggelivel javasolt bevenni.}
Én nagyon vitaminbogyó ellenes voltam, azt hittem az egészséges ételekkel mindent megteszek a baba érdekében, de kb. 5 hónaposan sikerült rábeszélni heti 2 Elevit tablettára(bélrdsz. betegségem miatt nem megy úgy a vitaminok és tápanyagok felszívódása). Abban biztos vagyok, hogy feleslegesen kb. 4kg maradt rajtam szülés után, amit inkább a "nassolásomnak" köszönhettem.Kép Engem igazából az gyõzött meg, hogy a nyomelemeket nem tudod "beszerezni" gyümölcsökbõl, stb., viszont fontosak a szervezet számára. Általában ezek a vitaminkészítmények növelik a szervezet raktározási hatékonyságát(másképp nem tudom kifejezni), persze túlzásba sem lehet vinni a tablettabevételt! Emelett, ha odafigyelsz az étkezésed mennyiségére és minõségére szerintem teljesen normális súlygyarapodásod lesz. Sok sikert a babóhoz!Kép

Üdv.:
Szilvi
sztigris
 
 


Ezekben a kínjukban érett, agyonvegyszerezett gyümölcsökben, zöldségekben (ráadásul fõzve) gyakorlatilag nincs már vitamin. Az igaz, hogy a B vitamin csinál egy kis plusz étvágyat, de az idegrendszerhez ez nagyon fontos. Mármint a B vit. Próbáld ki, hogy nem reggel szeded be, mert akkor tényleg éhesebb leszel napközben. Nekem az vált be, hogy este, lefekvés elõtt veszem be, reggel ígyis-úgyis eszik az ember. Amire még érdemes figyelni, hogy a vas-tartalma az arra hajlamosaknál székrekedést okozhat, de ez is jól kompenzálható rostdús táplálkozással.
Amit még érdemes szedni, az a folsav. Ez kimondottan a velõcsõ-záródási rendellenességek kockázatát csökkenti, és akkor ér valamit, ha már terhesség elõtt elkezded szedni egészen a 3. hó végéig.
Névtelen
 


nikie
 
 


Névtelen
Abban igazad van , hogy a folsav önmagában is csökkenti a velõcsõzáródási rendellenességek gyakoriságaát. Azomban ma mrá tudjuk, hogy a velõcszáródási rendellenesség prevenciójában a legfontosabb faktorok, a folsav, a cink, a B6, B12 C, vitaminok és nyomelem együttese. Csak a pontosítás kedvéért a komplex összetételü Elevit használatával sokkal jobb eredményeket érhetünk elmint az önmagában adott folsav adagolálásval. Mamár az is tudoot, hogy számos más típusu fejlõdési rendellenessség (szív és érrendszeri, hugyuti stb.) kialakulásának rizikója is jelentõsen csökkenthetõ az Elevit használatával. Mindehez azomban az szüksége, hogy 1-3 hónappal a fogamzás tervezett idõszaka elõtt el kell kezdeni szedni és az elsõ 4.-5. hónap végéig rendszeresen mindennap be kell venni.
Egyéébként nagyon örülök ennek a fórumnak, mert egy igen fontos témaával foglalkozik.

Professzor
Névtelen
 


Ezeket a rosszulléteket hogy kell elképzelni?Reggel a hányinger ébreszt és ez egész nap tart?
Névtelen
 


Embere válogatjaKép
Névtelen
 


Huhhh ez rémes lehet.Általában a 3 hónapos korig tart és minden nap van rosszullét?Hogy lehet ezt kibírni?
Névtelen
 


Sziasztok!
Nálunk itt a doktor néni többször elmondta, elég határozottan, hogy az Elevit és társai nagyon károsak, mert agydaganatot okoznak, és csak biznisz az egész. Mi a véleményetek az állítás elsõ felérõl? L.
lilla
 


Ez egy oltári nagy baromság szerintem. Az Elevit és a többi terhesvitamin nem más, mint vitaminok összesége, a másállapotnak és a baba igényinek megfelelõen összeállítva. Hogy a fenébe okozna ez agydaganatot???? Aki szerintem ilyet állít, az nem normális. Nagyon is hasznosak az ilyen vitaminok, mert szinte senki nem állítja össze az étrendjét megfelelõen, úgy, hogy minden szükséges benne legyen. Szerintem sürgõsen válts orvost, mert aki ilyet kitalál, az ki tudja, mit fog még mondani.
Névtelen
 


Lilla

Ezeket a vitaminokat az ember amúgy is bejuttatja a szervezetébe,ha rendesen táplálkozik.Ami ugye elég ritkaKép
De hogy daganatotookozna...elég furcsán hangzik.Amire szüksége van a szervezetnek,az miért okozna agydaganatot?
Inkábbmegelõz egy csomo fejlõdési rendellenességet.Elég régimódi lehet a védõnõd.

Legfeljebb annyit okozhat,hogy kicsit nagyobb lesz a baba.Kép
De ez legyen a legnagyobb bajKép

Anyapoc
Névtelen
 


Sziasztok!

Az én babám Elevit mellett lett 2950 gramm, tehát nem mondhatni, hogy óriásbébi volt!Kép Viszont azóta is makkegészséges, sosem volt beteg, és már 16 hónapos.

Lina
lina
 
 


Már váltottunk, rögtön az elsõ találkozásunk után, csak most megint összefutottunk, és újra elmondta. Mondjuk, nem annyira foglalkozom vele, de azért furcsa, nem? egyébként természetgyógyászattal is foglalkozik, tehát tudhat vmit, de emellett azért még van egy-két érdekes nézete. Azt hiszem, legközelebb is fogom szedni. Ha agyrákom lesz, legalább tudom, mitõl.:-))) Lilla
lilla
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: