Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Már nagyon közeleg a szülés, a 30. hétnél tartok, és még mindig nem mentünk el a párommal szülésre felkészítõ tanfolyamra. Pedig nagyon szeretnénk, elsõ gyerek lesz. A Szent Rókusban, ahol szülni fogok, nincs tanfolyam. Tudtok ajánlani olyan kórházat, ahova el lehet menni tanfolyamra akkor is, ha nem ott szülök? Kösz a segítséget. Abi
abi (abi)
 


Szia abi!

A Szent Imre kórházban pl. ilyen a tanfolyam. Minden kedden este 6-tól van az F épületben, és minden héten más a téma.
A kórház 7-es busszal közelíthetõ meg, aminek van ilyen nevû megállója.
Ha valami info kell még, akkor írj: cory@tar.hu

cory

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kedves Cory,

Kösz az info-t, a Tétényi út nekem ráadásul közel is van. Majd felhívom õket. Abi
abi (abi)
 

 
 

Kedves abi!

Én is a Rókusban fogok szülni és pont tegnap érdeklõdtem a téma után telefonon. Azt mondták, bár nem túl bõven, hogy itt a kórházban havonta egyszer tartanak kismamáknak tanfolyamot. Azt sajna nem tudta a hölgy megmondani, hogy mi lesz a téma, vagy hogy ez az elõadás mit foglal magában. Annyit sikerült belõle kiszednem, hogy ebben a hónapban január 30-án,holnap, 15 órától 17 óráig lesz egy elõadás.

Shane
Shane
 


Kedves Shane,

Kösz az info-t. Amikor én az orvosomat kérdeztem, tavaly összel, õ azt mondta, hogy nincs ilyen. Megpróbálok ma odamenni, és meghallgatni. Szerintem az a legjobb, ha oda járok tanfolyamra, ahol szülni is fogok. Te mikorra várod a babát?

Abi
abi (abi)
 


Sziasztok!

Abi
A babómat május 23-ra várom.
Sajnos én ma nem tudok elmenni a Rókusba, de remélem februárban összejön. He elmész írd meg légyszí mirõl volt szó.
Elõre is köszi.

Shane
Shane
 


Sziasztok, a hugom most fog szulni nemsokara es panikol attol hogy nem jart olyan tanfolyamon ahol lelegezni tanitottak volna. En mar szultem tanfolyam es tanult legzes nelkul de ot zavarja es ha valaki tud olyan tanfolyamot ahol lelegezni tanitanak akkor tegye kozze. Nagyon koszonom.

:-) Kicsit lokotten hangzik hogy lelegezni akar tanulni :-)

idi
idike
 


Szia Shane,

Kár hogy nem tudtál eljönni a szerdai elõadásra, nagyon érdekes volt (legalábbis számomra). Csupa olyan pár volt, aki elsõ babát vár, persze ott a legnagyobb az érdeklõdés, és még idõnk is van. Annyian voltunk, hogy három csoportban vittek minket végig. Megmutatták a szülõszobát, és elmondták, hogy mi hogy fog történni (érkezés, vizsgálat, beöntés, vajúdás szülés, megfigyelés). Egy másik szülésznõ megmutatta a szülészet kórtermeit. 12 órás rooming in rendszer van, aki akarja. Napi 7000 Ft-ért lehetsz egyszemélyes szobában a pároddal és a babával együtt. Elmondták a napi programot, és a szokásokat. Problémamentesség esetén szülés után 4 napig vagy bent. Egyébként nekem nagyon jót tett a látogatás, barátságosabb és kultúráltabb, mint amire számítottam. A következõ elõadást febr. 27-én orvosok tartják a szülésrõl: császár, EDA stb. Ha tudsz, gyere el.

Egyébként kismama torna is van, péntekenként 10-tõl. Ma voltam elõször és nagyon jó.

Abi
abi (abi)
 


Sziasztok!

idike
Sajna én nem tudok tanfolyamot. A kismama tornákon ezt nem tanítják? /látszik, hogy nem járok/

abi
Köszi a tájékoztatást.A következõ elõadáson igyekszem ott lenni.Remélem lesz még szülõszoba látogatás is mielõtt meglesz a baba.

Shane
Shane
 


Sziasztok!
Én a SOTE I. - n szültem (Baross u.), ott volt szülésre felkészítõ tanfolyam is. Összesen 10 elõadást tartottak és mindenrõl szó volt. Nem zártkörû elõadás volt, mindenki meghallgathatta, akit érdekelt. Ilyen témák voltak:
1. A terhesség és a szülés lélektana. A szülõszerep.
2. A terhesség higiénéje és mentálhigiénéje. Táplálkozás a terhesség alatt.
3. Családközpontú szülészet. A terhesség és a szülés élettana. A szülési fájdalomcsillapítás. A férj részvétele és szerepe a szülésnél. (Én ennek az elõadásnak köszönhetem, hogy a férjem bejött velem szülni. Elõször nem akart, de meghallgatta õ is ezt az elõadást és meggondolta magát!)
4. A terhestorna jelentõsége, a tornaszobában tanultak alkalmazása a szülõszobán.
5. A magzategészségét vizsgáló eljárások és szerepük a szülõszerep kialakulásának elõsegítésében.
6. A gyerekágyas idõszak higiénéje. Fogamzásgátlás. A családdá szervezõdés korai idõszaka.
7. Családjogi törvények. Társadalombiztosítási törvények és rendeletek. (Magyarán szólva itt mondják el, hogyí milyen papírnukákat kell elintézni szülés után. Ha ez nem lett volna, jóval nehezebb dolgunk lett volna, így viszonylag hamar túlestünk rajta)
8. A korai anya-apa-gyermek kapcsolat és kommunikáció. Az újszülött kórházi és otthoni ellátása. A csecsemõ gondozása, érzelmi szükségletei.
9. Milyen a "jó anya"? Milyen a "jó apa"? Milyen a "jó gyerek"?
10. Konzultáció, filmvetítés (ez utóbbira sajnos nem került sor idõhiány miatt)
Egyébként valamelyik elõadás után levetítettek egy filmet a szoptatásról.
Remélem segítettem.
Sylvike
 
 


Sziasztok!

A SOTE II.-n nincsenek ilyen tanfolyamok? És egyáltalán mikor kell elkezdeni őket? Én most vagyok a 18.héten, és ikreket várok. Tud vki segíteni?
 


Sziasztok!

Ne feledjétek!

Rókusban, december 14.-én 15 órától terhestanfolyam lesz.

Én, kétszer voltam, de rengeteg infót lehet gyűjteni, mindenféle kérdéseket fel lehet tenni.

ZSUZSA
32.hét
 
 


Sziasztok!
BABAVÁRÓ,
SZÜLÉSRE FELKÉSZÍTŐ,
hangolódást segítő, test-, és én-tudatosságot fejlesztő csoport indul kismamáknak, kispapáknak.
Gyermekünk születése életünk egyik legjelentősebb eseménye, melyet minden évben ünnepelni fogunk. Gyere, készülj velünk tudatosan erre a különleges napra.
Céljaink:
Szülői én-tudatosságod megszilárdíthasd, kiteljesíthesd a szülővé válás érzését, harmonikus, stresszmentes életvitelt tudj kialakítani, jobban ráhangolódhass a gyermek születésére, a szülésre, a változásra.
Témáink:
Várandósság, test-tudatosság
Félelmek
Fájdalom, vajúdási pozíciók
Szülés, vajúdás
A baba
Család születik
Szülés utáni tapasztalatok
Módszereink:
Csoportos, páros szituációs gyakorlatok
Hangolódást segítő önismereti játékok
Relaxáció, imagináció
Felvilágosító, problémafeltáró csoportos
és egyéni beszélgetés.

Kérjük, hogy betöltött 26. héttől jelentkezzetek.

Egyéni, önismereti konzultációt is kérhetsz, akár a fogantatás pillanatától, vagy a baba tervezésétől kezdődően folyamatosan.
Szeretettel várunk minden érdeklődőt!
Balatoni-Száz Orsolya 06 20-38-46-550 e-mail magzatom@freemail.hu
Rácz Jenő Iván: 06 30-61-629-24
 


Kedves ismerős, vagy éppen ismeretlen!

Ha arra érdemes információnak tartod, kérlek, add tovább az ismerőseidnek is.

"Március elejétől induló kismama körbe szeretettel hívok és várok minden érdeklődő kismamát. Közös lelki, gondolati és picit gyakorlati felkészülés a szülésre, gyermekágyra és az anyaságra.
Helye: Keszthely, Martinovics út 13.
Első alkalom: márc.3. 16. 00
Érdeklődni, jelentkezni: blackrose01@freemail.hu -n illetve a meghirdetett időpontban a helyszínen.

Varga Éva, dúla (szülés körüli asszonytársi segítő)"

Köszönöm szépen! Kép

BR
Kép
Kép
Kép
blackrose
Keszthely
 
 


Sziasztok!

November környékén nem indul valahol Budapesten szülésre felkészítő tanfolyam?
Hanyadik héttől érdemes rá járni?
hbkinga
Dorog
 
 


Kedves anyukák és leendő édesanyák!

Paku Patrícia vagyok a győri Széchenyi István Egyetem végzős szülésznő hallgatója. Diplomamunkámhoz szeretném az Önök segítségét kérni. Kutatásomban azt vizsgálom, hogy a szülésznőknek milyen szerepe van a várandósságra való felkészítésben és a várandós gondozásban. A kérdőív önkéntes, anonim. Nagyon szépen köszönöm előre is! További szép napot! :)

https://docs.google.com/forms/d/1VigGLV ... c/viewform
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: