Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én is dohányoztam kb.13 évig,de hogy megtudtam,hogy babám lesz rögtön le tudtam tenni.
Szerintem ez mindenkinél más kép működik.Van olyan aki rögtön leteszi,van olyan akinek idő kell :x ,van olyan aki nem bír leszokni :twisted: .
Nem a mi tisztünk bántani a dohányzó embereket szerintem.
Az biztos,hogy az ember gyomra fel fordul amikor egy kismamát dohányozni lát.
Sőt én azt sem szeretem ha egy anyuka aki tolja a babakocsit és közben dohányzik.
Úgy gondolom aki kisbabát vár,az tegye le a cigit,még akkor is ha nehéz.
Nálunk a párom még a mai napig is dohányzik és egy kicsit haragszom rá.
De egy pillanatra sem fordult meg a fejembe,hogy én is rágyújtsak.
Mindenkinek aki még nem tette le a cigit,annak nagyon nagy akaraterőt kívánok.
Vigyázzatok magatokra és a babákra is.
Ágica

 


gg
milli80
Aba
 
 


Mi a párommal januárban letettük a cigit, hogy mire jön a baba, már túl legyünk a nehezén. Nem volt könnyű, én elég erős dohányos voltam, de a cél segített :)
Így már 5 hónapja "tiszták" voltunk, mire jött a baba :)

És tudjátok mi segített? Mindenki halálba idegesített, hogy ha babát akarunk, akkor évekkel korábban abba kell hagyni a dohányzást, és hogy képzelem, hogy én most még dohányzom, amikor jövőre babát tervezünk, stb ... nagyon bosszantó volt. Aztán az egyik kollégám mondta, hogy ne izguljak, ő egyik terhessége alatt sem szokott le, mert azt mondta neki az orvos, hogyha nem tud leszokni, akkor szedjen sok C vitamint, és az majd ellensúlyoz. Szóval én se izguljak, akkor sem lesz semmi, ha nem szokom le. Na ez volt az a pillanat, amikor eldöntöttem, hogy nagyon hamar leszokunk, ugyanis ennek a kollégámnak mindkét gyereke olyan beteges, és egy csomó folyamatos problémája is van, hogy nem kellett több. Az elhatározásom szilárd lett :)
 
 

 
 

Sziasztok valaki jöhetne ide :)
 


Nem tudom, de ezek olyan halott fórumok, hogy nagyon.

Kép
 
 


Sziasztok ! :)

Jár erre még valaki ?
 
 


Sziasztok! Remélem jár még erre valaki...Elmesélem a történetem. 14 éve dohányzom, s hogy most jött a baba tudtam le kell tenni. Majd megpusztultam annyira próbálkoztam. Most 13 hetes vagyok. A 11. Hétig napi pár szálat még elszívtam, amikor is elektromos cigarettát vettem ami igen hatásosan működik. Teljesen letettem a  Rendes cigarettát. Az elektromos cigiben csökkentem a nikotint, és egyre jobban megy a dolog. Van valko még itt ako hasonló cipőben jár?? Üdv Gabi
 


Sziasztok
Legalabb 15eve dohanyzom kissebb par honapos kihagyasokkal.
Azonban miota megtudtam hogy babat varok probalom erosen lecsokkenteni a mennyiseget
(2hete tudom, most vagyok 7hetes). azert irok ide hatha tudtok adni tanacsot vagy tippet hogy tudnam 0-ra levinni a napi mennyiseget (most 4-5re sikerul levinnem, elotte kb napi 1 doboz elfogyott)
 
 


@ágica78:


Sziasztok!


Az PPKE pszichológia szakán(MA) vagyok végzős hallgató, és a készülő szakdolgozatomban a meddőség témakörével foglalkozom. Kontrollcsoportként olyan anyákat keresek, akinek nem volt meddőséggel kapcsolatos problémája. Ha időtök engedi, kérlek, töltsétek ki az alábbi linken található kérdőívet:


http://felmeres.hol.es/index.php


A kérdőív kitöltése körülbelül 15 percet vesz igénybe.


A kérdőív kitöltése teljesen anonim.


Előre is nagyon-nagyon szépen köszönöm! J


K. Adrienn

adriennnn
Gyöngyös
 
 


Sziasztok! 23 hetes terhes vagyok. Napi rendszerességgel nem dohányzom, csak hétvégente anyukámnál 4-5 szálat. Régen dohányoztam és amióta babát várok, azóta csökkentettem és nem dohányzom mindennap. Ennek ellenére aggódom.
Van még valaki ezen a topikon?
Szép napot mindenkinek!
 
 


@baba86: Jogosan aggódsz, a cigitől elmeszesedik a méhlepény, így idő előtt elöregedik, ami miatt romlik a kicsi babád tápanyag és oxigén ellátása. Ez a folyamat nem visszafordítható, a nem dohányzók méhlepénye is öregszik, csak lehet, hogy mondjuk neked már a 30. hétre olyan lesz, mint másnak a 40.-re, ami nagyon nem mindegy. Minél hamarabb abbahagyod a cigizést, annál jobb. Ha kibírod hétköznap nélküle, hétvégén is menni fog! Ez nem nagy áldozat a kicsikéd egészségéért! 25 hetes, régebben dohányzó kismama (akkor hagytam abba a cigizést, amikor elkezdtünk próbálkozni) ;-)

Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!
Én 16hetes vagyok és rossz bevallani de borzalmasan nehezen tudom kontrolálni magam :( tudom, hogy nem jó de nem sikerült még elhagyni a cigit... sajnos a párom is cigizik és nem nagy segítség így... sokszor döntöm el fejben h elég! de aztán mégse birom megállni :(
 


Sziasztok :) látom nem halt meg a topic (szerencsére :) ) Én erős dohányos voltam amíg meg nem tudtam a hétvégén hogy várandos vagyok ( jelenleg 5 hetes:) :) :))... Tény elég erős a függőség érzése és csábít a gondolat hogy rágyújtsak ám az  hogy ezzel árthatok a gyermekemnek még erősebb és egyből elhesegetem a rágyújtás szándékát. A cigaretta nem ér annyit hogy a kicsi egy életen át asztmával vagy egyéb betegségekkel küzdjön a saját önző viselkedésem miatt! Ahogy az ember rászokik a cigarettára meg kell tanulni arról leszokni :) ha van elég motiváció, akaraterő akkor minden megoldható.... 14 évig erős dohányos voltam ( napi 2 doboz legalább!) úgyhogy tudom miről beszélek :D
kedveske19
Pécs
 
 


Sziasztok
En is eleg nehezen tudok leszokni pedig rettenetesen leakarok bar nagyon nehez es undorodom is magamtol.... 14+5hezes vagyok es minden almom hogy egeszseges legyen a babank mire megszuletik szval minden erommel azon vagyok hogy sikeruljon de nem igazan megy... Az a helyzet hogy semmilyen gondom nincs a terhessegem alatt se emelyges se hanyas se semmi... Furcsa
Ehet de azt kivanom h undorodjak mar meg a cigitol ugy talan egyszerubb lenne leszokni de ehelyett inkabb mintha jobban kivannam.... Terhesseg elott kb 1dobozzal vagy neha tobbet is szivtam eddig 7-10szal koze tudtam lecsokkenteni igyekszek minnel lejebb es a telhesen elhagyni a cigit de nem igazan sikerul... Mar elektromos cigit is vettem amibe csak 0nikotinos liquvidet vettem hatha azzal jobb egy ideig oraig sikerul is de nem hosszu tavu.... Van olyan nap mikor csak 3-4szalat szivok de jon a masnap es megint 10szalnal tartok....
Nem tudom mi tevo legyek annyi oldalt olvastam es en mindig olyan no voltam h amint pozitiv a teszt mar el is dobom de nehezebb mint gondoltam....
 


Sziasztok 10 hetes terhes vagyok mielőtt megtudtam hogy terhes vagyok addig másfél két dobozzal szívtam naponta most már napi 1 szál vagy van mikor 5-6 szál amit elszivok nagyon nehéz teljesen letenni mivel semmi rosszullét nincs de nagyon szeretném.
berni1986
Dunakeszi
 
 


@berni1986:
Neked hogy sikerult napi egy szalra lecsokkenteni???
 


Lányok! Először is, tudom, hogy nehéz, én is évekig tologattam a leszokást magam előtt, szerettem cigizni. Másodszor pedig nem akarok senkit megbántani, tényleg nem ez a célom, de lehet, hogy valakinek nem fog tetszeni a válaszom, viszont lehet valakinek pont segít, hogy nem szépítek. Szóval a csökkentés nekem soha nem jött be, időről időre sikerült lecsökkenteni, de ebből nem lesz leszokás. Ez csak önámítás, mindig lesz rá alkalom, hogy azt mondjátok, na jó, ma egy-két szállal több is belefér, majd holnap megint kevesebbet szívok. A csökkentéssel csak megerősítítek magatokban, hogy tesztek a babátok egészségéért, csökkentitek a bűntudatot. De az igazság az, hogy tehetnének többet is! Én nem állítom, hogy könnyű, de meg lehet csinálni, anyaként ettől sokkal durvább döntéseket kell majd meghozni, sok mindenről fogtok lemondani a baba érdekében, pedig lehet, hogy sokkal kisebb, jelentéktelenebb dologért cserébe, mint a babátok egészsége. Igazából szerintem motiváció kérdése, hogy kinek sikerül és kinek nem. Amíg fejben nem döntitek el, és alkudoztok magatokkal, hogy csak még egy napig, vagy még egy utolsó (utáni) szál, nem fog sikerülni.
Én is a babaprojekt miatt szoktam le, nem azért, mert nem akartam már tovább mérgezni magam, vagy mert drága. Az én motivációm, a bűntudat, hogy nem engedtem meg magamnak, hogy leendő anyaként fontosabb legyen, hogy magamnak szerezzek örömöt, mint hogy megadjam a babámnak a lehetőséget az egészségre, mert szepíthetjük akár hogyan, de ez önzőség. Már a baba az első.
Hát ez az én véleményem, remélem valakinek segítettem ezzel. Sok sikert mindenkinek! :-)

Lilypie Pregnancy tickers
 


Általában hétvégén tudom tartani az 1 szálat hétköznap nehezen megy. Abban reménykedtem hogy legalább a cigitol rosszul leszek vagy nem fogom kívánni de sajnos nem így van. Lelkiismeret furdalas a maximumon de gyenge vagyok és emiatt rettenetesen haragszom magamra.
berni1986
Dunakeszi
 
 


Ugyan igy vagyok en is....
Szivem szerint felkepelnem magam hogy ezt teszem a gyermekemmel akire evek ota vartunk...
Minden masnkaros dologtol kepes vagyok mentesiteni magam (kave, ital, kola...stb)
De cigi a fogsagaban tart es megorulok miatta nem tudom mit tegyek... Ha nem gyujtok ra tiszta orult vagyok zokogok es orjongok.... De holnap megprobalom h mi lesz ha elmulik a hisztim... Megprobalok nem ragyujtani!!! Remelem sikerul... Szurkoljatok!!!:\
 


@rencsike92:
Na hogy sikerült?? Szurkolok neked nagyon!! Én is most eldontottem hogy ha elfogy a cigim nem veszek többet.
berni1986
Dunakeszi
 
 


Hat nem sikerult de minden reggel ugy kelek hogy ma nem szivok annyit... Probalom vissza fogni hogy minden nap egyre kevesebbet szivjak.. De nagyon nehez foleg ha bemegyek dolgozni...
Neked hogy megy? Elfogyott az utolso szal? Szurkolok neked!!
 


Hát még van remélem utána menni fog
Borzasztoan érzem magam miatta :(
berni1986
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Én 5 hetes vagyok és elég régóta vártunk már erre a babára.
Sajnos én is dohányzom. Lelkiismeretfurdalás gyötör... egyébként nem szívtam sokat napi 10 szál, de most a kávé mellé egyet elszivok reggel. Napközben a munkahelyemen egyáltalán nem, mert megköveznének, de itthon este még kb 2 szálat szivok. Nagyon szeretnem letenni, de most még kívánom. A doki azt mondta drasztikusan ne vonjam meg. A férjem segít a héten ő is mérsékelte, bízom benne hogy hamarosan sikerül letennem. Szégyenlem magam.... de remélem sikerül.. sok sikert kívánok nektek is! És jó babavárást!
dolly83
Budapest XI. kerület
 
 


Sziasztok!
Ami nekem bejött: videók nézése ahol egy kismama szivja a cigit. Láttam egy videot, amiben mutatták hogy hogyan áramlik a füst be a hasba és ott a baba hogyan mozgolódik, torzul az arca, szinte láthatóan fuldoklik. Na ez segített teljesen elhagyni a cigit: amikor beleszivtam egy slukkra, láttam magam előtt, hogy most ő is szivja...
Bocs az irás miatt, telorol vagyok.

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
 
 


Hol talaltal ilyen videokat??? Probaloknkeresgelni de nem tudom milyen neven nezzem...
 


Sziasztok! 16+4 hetes vagyok. 12 eve dohanyoztam, napi kb egy doboznal mondtam azt, hogy baj lesz es ev elejen raalltam a kevesebbre. Kb fel doboz naponta. A ferjem is dohanyzik.
Nekem a baba tulelt egy nagyon durva lanybucsut is kb 3 hetesen, szoval nagyon massziv kis pasi. 5 hetesen

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


5 hetesen tudtam meg, hogy a pocakomban van (pedig minden heten teszteltem, de hamarabb nem jott a ket csik).
Az elso heten napi egy szalat megengedtem magamnak. A legnehezebb a kavenal volt, mert igazabol a cigihez kaveztam, meg mert imadom a izet. Szoval nem kaveztam inkabb 2-3 hetig. Mikor mar sikerult magam kontrollalni, kb akkor kezdtem ujra a kavet inni.
Birtam majdnem 2 honapig, nem cigiztem egyaltalan. Az elmult 3 hetvegen viszont mindig becsuszott 1 szal. Mentem ismerosokhoz, mindenki dohanyzik, es megorultem 1 szal cigiert. Buntudatom van...
Pedig amugy a doki is megmondta, hogy heti 1 nem art, de akkor is. Felek, hogy visszaszokom...
Ferjemre is haragszom, mert amugy nem ujkeletu, 3 eve mondom, hogy szokjunk le. Le se szarja... :(

picibaba.hu vonalzó
mse6
Aszód
 
 


Sziasztok!
Én 8 évig dohányoztam, napi egy dobozzal kábé. Július 1-jén teszteltem, a halvány második csík nekem elég volt ahhoz, hogy - mazochista módon ugyan, de - megálljt tudjak parancsolni. Az első pár nap rettenetes volt, főleg úgy, hogy a párom még mindig vígan dohányzik, és a reggeli kávét nem vontam meg egyből a cigivel együtt. Nagyon sokat sírtam és szenvedtem, de most már majdnem egy hónapja tartom magam. Még most is nagyon kívánom a cigit, nagyon szívesen rágyújtanék, de mindig az jut eszembe, hogy az a babának rosszul esne, na és az én eddigi szenvedéseim is hiábavalóvá válnának. Most már egyébként sokkal könnyebben bírom, sőt, zavar is, ha rámjön más cigijének a füstje. Az első hét volt nagyon rossz, azóta a cigi utáni vágy jócskán lecsökkent.
Egyébként több dugába dőlt kísérleten vagyok túl, már tapasszal is próbálkoztam, de rettenetesen feldagadt tőle a bőröm és viszketett. Szóval ha én le tudtam állni, akkor bárki másnak sikerülhet. Nagyon szurkolok nektek! Gondoljatok a csöppségre és merítsetek erőt belőle!^^

jade87
Nyíregyháza
 
 


@rencsike92:
Szia!-én is ezzel küzdöm,-mert ugye...hát most olvastam utána,-hogy bizony káros a szervezet számára az azonnali leszokás,-pláne ha sok éve dohányzol,:az idegrendszerre hat,...ez pedig kapcsolatban van a magzattal...így még vetélés is lehet következmény!!!-de,-sztem...ha dohányzom,-és ugye a dohányzás nem csak nikotin-bevitelből áll,-így a csak nikotin tapasz segíthet a leszokásban!!!-mert ha azt vesszük,-nem károsabb mint a dohányzás,-sött...6hét után mg-ot tudsz váltani...és lassan leteszed!!!!-én megpróbálom,-mert már túlvagyok egy próbán,"na majd én megmutatom"!!!-s tudom,-átéltem milyen ha azonnal akarod letenni... hányingerem volt,-hánytam,-fájt a fejem,-tiszta stessz voltam,-mint aki "nem is tudom"...influenza+vmi intenzív vírus ami szét akar szedni....pfuuuu...és mindez 1nap alatt!!!!!
 
 


Sziasztok!
Én nem várok kisbabát, csak kíváncsiságból tévedtem ide, de végigolvastam az egész topicot :) 24 éves vagyok és kb. 8 éve dohányzok. A párom is, ő 12 éves kora óta. Nem szép dolog, vicces, de ezen kívül egészséges életmódot élek, étel-ital tekintetében, napi egy kávét iszok és egy energiaitalt, gyors kaja nincs, cola nincs, buliban 2 cider max. Futok, tornázok. De az a fránya cigi... 1,5 doboz/nap most már. Mostanában sokszor van eszemben a baba dolog, pedig még nincs tervben pár évig, de valahogy már most ráparáztam, hogy mi van ha véletlenül valahogy mégis terhes lennék és nem tudnám hetekig és addig cigizek ugyanúgy és Úristen mi lesz a babával...Természetesen nem akarom magam dohányzó kismamának elképzelni... De ez a topic nagyon megnyugtatott, Rebecca, Bellana, és társaik. Nagyon tetszett, ahogy írtak és szurkoltak és nem földbedöngölték a segítségetkérőket! Nyilván mindenki tudja, hogy káros. DE én aszthmás voltam kiskoromban, meg allergiás mindenre a kutyaszőrön kívül, és ez most is így van. Szemüveges is vagyok. Anyukám NEM dohányzott terhessége alatt, csak előtte 2 évig, és mégis. Húgomnak genetikai betegsége van, a fülét többször műtötték, szemüveges és az IQ-ja se túl magas. Anya vele SEM dohányzott és a köztünk eltelt 10 évben sem.(más az apukánk) Azóta rászokott. Sok stressz, idegeskedés. De nem gyújt rá előttünk, soha. A legjobb anya! Szeretnék majd olyan lenni, mint ő, és már a babatervezéskor leszokni. Én szorítok mindenkinek, aki próbálkozik, nagyon ügyesek vagytok, maradjatok erősek!
angelke

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Anitacigis vagyok!
34 éves vagyok. Én 15 évesen kezdtem el dohányozni napiszinten dohányzom kb 2-3 dobozzal szívok el naponta (Kékmulifilter,marbollo stb.). Van egy 3 éves kislányom velésem tudtam letenni sem a terhesség se a szoptatás idejére. Naponta kb 1,1,5  dobozzal szívtam el. én a konyhába,erkélyen és az utcán dohányzom az ő közelébe megpróbálok nem cigizni, de ez nemegyszerű
 egy dohányzó anyánál.
Most megint babát várok mostse teszem le a cigit. Szerintem fölösleges mert úgy is visszaszoknék. Ismerőseim is mind visszaszoktak 2 hónapon belül.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Anitacigis!
A fönti cikkbe írtam  napi 2-3 doboz cigit szívok el. Néha több is mert barátnőimmel buliba rá-rá gyújtunk egymás kedvéért. Meg a húgom is elég  sokat dohányzik(27) ő kb 2 dobozzal szív el naponta. Neki van egy 2 éves lánya és egy 6 hónapos kisfia. Ő 16 évesen szokott rá a cigire ősem tette le terhesség, szoptatás idejére a cigit. De ő is meg én is évente tüdőszűrésen és mamográfiai vizsgálaton megjelenünk.
Nálunk a családba szinte minden nő cigizik(mama,anya,húgom,én,lány unokatesóaim). Nálunk anyáról lányra száll a cigizés.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


sziasztok Melitta vagyok!
Régóta nézegetem ezt a fórumot úgy döntöttem megosztom veletek az én életemet a dolgokkal kapcsolatban.
35 éves vagyok  lassan 22 éve, hogy dohányzom. Napi 1 1,5,2,3 doboz körül szívok el jellemzőbb inkább a 2 doboz. reggel cigi kávé párosítás 2-3 cigi a kávéhoz.
A kislányommal sem tettem le szülésig szívtam napi 8-10 szálat csak addig nen gyújtottamrá amíg a kórházba voltunk. hazajöttem gyújtottamrá már nagyon hiányzott kívántam napi 10-12 szálat szívtam el szoptatáskor.Megpróbáltam mindig szoptatás előtt 15-20 percel elszívni.
Most a 7. hónapba vagyok most 1 dobozzal szívok el (multifilter, Marbollo) kívánom nagyon a cigit.
én a konyhába,erkélyen és az utcán gyújtok rá, hogy a kislányom egészsége ne károsodjon.
Tudom, hogy lekéne tenni, de függő vagyok már 22 év alatt kialakult sajnos én tisztába vagyok a dohányzás okozta hatásokkal, de már nembírnám cigi nélkülki.
Dokit nemnevezemmeg azt mondta a kislányomnál meg most is jó lenne ha letudnám a cigit tenni , de ha nemmegy mert már régóta cigizek csekély az esélye, hogy lebirom tenni ezért napi 5-7 szálat elszívhatok az még nem veszélyes. most 17-19 szálat szívok el kb. naponta 2 hónap alatt 10 szálat lekell vegyek belőle. Kíváncsi vagyok hogy fog-e menni vagy sem. Kínozni nemfogommagam az tuti.
Anya is azt mondta ne szenvegyek gyújtsak rá mikor megkívánom és amenyi jólesik ha 10 szál ha 1 doboz akkor anyi. Anya is cigizik ime 40 éve ő se szokott le velem meg hugival se. Még is makk egészségesek vagyunk nincs mit adni a dohányzó kismamákról kiáított statisztikákra. Hugi 25 éves ő is már 10 éve cigizik. Én halgatok anyára és akárki megkövez én dohányzó anyuka leszek most is mint Adéllal voltam.
melitta83
békéscsaba
 
 


sziasztok Melitta vagyok!
Régóta nézegetem ezt a fórumot úgy döntöttem megosztom veletek az én életemet a dolgokkal kapcsolatban.
35 éves vagyok  lassan 22 éve, hogy dohányzom. Napi 1 1,5,2,3 doboz körül szívok el jellemzőbb inkább a 2 doboz. reggel cigi kávé párosítás 2-3 cigi a kávéhoz.
A kislányommal sem tettem le szülésig szívtam napi 8-10 szálat csak addig nen gyújtottamrá amíg a kórházba voltunk. hazajöttem gyújtottamrá már nagyon hiányzott kívántam napi 10-12 szálat szívtam el szoptatáskor.Megpróbáltam mindig szoptatás előtt 15-20 percel elszívni.
Most a 7. hónapba vagyok most 1 dobozzal szívok el (multifilter, Marbollo) kívánom nagyon a cigit.
én a konyhába,erkélyen és az utcán gyújtok rá, hogy a kislányom egészsége ne károsodjon.
Tudom, hogy lekéne tenni, de függő vagyok már 22 év alatt kialakult sajnos én tisztába vagyok a dohányzás okozta hatásokkal, de már nembírnám cigi nélkülki.
Dokit nemnevezemmeg azt mondta a kislányomnál meg most is jó lenne ha letudnám a cigit tenni , de ha nemmegy mert már régóta cigizek csekély az esélye, hogy lebirom tenni ezért napi 5-7 szálat elszívhatok az még nem veszélyes. most 17-19 szálat szívok el kb. naponta 2 hónap alatt 10 szálat lekell vegyek belőle. Kíváncsi vagyok hogy fog-e menni vagy sem. Kínozni nemfogommagam az tuti.
Anya is azt mondta ne szenvegyek gyújtsak rá mikor megkívánom és amenyi jólesik ha 10 szál ha 1 doboz akkor anyi. Anya is cigizik ime 40 éve ő se szokott le velem meg hugival se. Még is makk egészségesek vagyunk nincs mit adni a dohányzó kismamákról kiáított statisztikákra. Hugi 25 éves ő is már 10 éve cigizik. Én halgatok anyára és akárki megkövez én dohányzó anyuka leszek most is mint Adéllal voltam.
melitta83
békéscsaba
 
 


Sziasztok Rebi vagyok!
Már kezdtem megíjedni, hogy csak én vagy erős dohányos, de megnyugodtam látom más is van hasonló helyzetbe mint én.
28 éves vagyok gyermekoromban ért egy trauma és nembírtam túltenni magam rajta. ezért sajnos 12 évesen a cigihez nyultam segítségért.1-2-3 szál és már rá is szoktam nem büszkeség tudom de ez segít oldani az ieget és a stresszt. Aztán még pár dolog ért és sajnos láncdohányosá váltam. Sajnos most is láncdohányos vagyok napi 5-6 doboz cigi elmegy barátnőmmel buliba 7 doboz is.
2012- be született meg a lányom Gréti. 2120g Asztmás de én tudom mert napi4-5 doboz cigit szívtam el az utólsó percig szívtam. Szülés után kérdeztem mikor lehet rágyújtani. Azt végül szülés után 4 órával lementem elszívtam 2 szálat. Itthon meg 5-10 percenkint gyújtok rá. Sőtt van hogy anya teszi a számba,hogy szívjam el.
Most járok a 6. hónapban. Most is 4-5 dobozzal szívok el.
Anya mondta ne tegyem le fölösleges láncdohányos vag fölösleges.Rebikém én a szádba fogom adni mint Grétinél.
Én nagyon szeretek cigizni már el se tudnám kébzelni, hogy nincs cigi a számba vagy a kezembe. Nekem olyan szinten  van a cigi mint a bugyi meg a melltartó. Grétinél elő-elő fordult ő szopizott én cigiztem közbe egy láncdohányos anyánál ez előfordul én úgy gondolom. Én tudom mielőtt bemegyek egy nagyobb boltba előtte rágyújtok itt 30-40 percig nézelődünk 15 perc után már kívánom nagyon a cigit gyórs bevásárolok hogy rátudjak gyújtani 2-3 szálra.Dohányboltba szeretek menni ott gyorsan végzem
Lények hogy nekem jó így nem vagyok ideges stb. szóval maradok erős(lánc)dohányos még egy ideig aztán meglátjuk.
Írjatok nyugottan!

 
 


sziasztok Anitacigis vagyok!
Olvastam az interneten,hogy https://index.hu/gazdasag/2018/03/29/31 ... y_szerint/ ezen az oldalon,hogy 316 forintal akarják emelni a cigi árát dobozonkint.
Én 19 éve,hogy dohányzom 2 de inkább 3 dobozzal naponta. Ez az emelés napiszinten 948 Ft-ot jelent az én esetembe.Haviszinten 28440 Ft-ot.Ez már tulzás azért mert aki dohányzó megveszi így is.
Én elgondolkoztam rajta leviszem(megpróbálom) 3 ról 2 dobozra.Inkább a kislányomra költöm azt a majd 1 doboz árát. De leszokni 2 doboz alá semmiképp nemakarok menni megveszem mert függő vagyok megnyugtat stb. Persze a tüdőm nem olyan mint a 3 éves lányomé. Tudom,hogy káros de az élelmiszerekse egészségesek nemtudjuk miből és hogyan készítik.Engem nemérdekelnek a cigis tévhitek mondások 40-60 szál se károsabb mint az étel(köménymag). A cigi is van olyan egészséges sőtt....
A lényeg az, hogy rendszeresen járjatok dokihoz és semmi gond nem lesz. Régen még én sem jártam én 10 évi cigizés után voltam először tüdőszűrésen.  Csak 34 vagyok meg 19 év cigi ugye nemárt néha tisztábalenni a helyzettel. Én tüdőszűrőre évente mammográfiára 2 évente járok.Ugye hogy elég sokat cigizek így ajánlott elmenni de nincsen semmi gond egxelőre de nem is lesz.Nem teszem le még egy ideig az biztos. Olvassátok el az előző bejegyzésemet is.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


sziasztok Anita vagyok Budapesről!
Én úgy füstölök, mint a 3 éves lányom kedvence "Tomasz a mozdony".
Én napi 3-4 doboz(80 szál) RGD Pinket szívok. 132000 Ft-ot költök cigire hvonta kb.
Sajnos 9 évesen rászoktattam magam a cigire immár 25 éve mivel 34 vagyok. Kipróbálás képpen gyújtottam rá 9 évesen és még 1 és még 1 és rászoktam 13-14 évesen már napi 1 doboz elment középsuliba meg már 2 ,2,5 doboz mentolos vagy Piros Bond barátnőmmel mind ketten erős dohányosk vagyunk voltunk így a 45 perces tan óráról alig vártuk. hogy kilógjunk cigizni mert nembírjuk ki nélküle 45 percig is csak szemvedve bírtuk ki volt miatta  sok szaktanári,osztályfőnöki,igazgatói figyelmesztetésünk is sőtt 2 fegyelmink is. Volt, hogy mozsdóztunk rágyújtottunk közbe 1 cigire. Ha együtt vagyunk elég sokszor akkor elszívjuk 2-3 perc és gyújtjuk a következőt. Timi lányom is úgy nő, hogy cigizek melette meg persze a párom is dohányzik 12 éves kora óta ő 2-3 dobozzal szív naponta. Anyukám,apukám,nővérem,húgom,párom szülei,húga is dohányzik. Mi sajna egy 2 szobás 7. emeleti erkély nélküli lakásba lakunk így a konyhába vagy kiállunk a francia erkélyhez és kifúlyuk a füstöt az utcára de így is az egész lakásba cigiszagvan ugye 5-6 doboz cigit szívunk el párommal naponta idebent csak azt nem amit az utcán szívunk el a zömét idefönt szívjuk el. A leszokást együkünksem tervezi. Timinél leszoktató teát,kapszlát, e-cigit  bevetettem nembírtam letenni annyi, hogy a kórházba 2-3 óránkint járkáltam ki rágyújtani. Aki dohányos az az is marad hiába próbálja letenni nemsikerül ert függő én így gondolom  erős dohányos ként hisz én s függő vagyok. Reggel a kávé mellé 3-4 cigi elmegy ha átjön a fent említett barátnőm akkor 5-6 szál is.Már nembírnám nembírnmki cigi nélkül ha aztmondanák holnaptól nem ígyújthatok rá mert megnyugta cigizni szeretek a cigi jó több betegség ellen is jótékony hatása van.Így még élek cigizek. Anya is mndig a szánkba dugja húgommal mikor náluk vagyunk otthon mert mi egy aktív dohányzó család vagyunk. A család fogyasztása napi kb 17 doboz. Apa 2 doboz anya 2 doboz húgom 3 doboz én 3-4 doboz párom 2-3 doboz párom apukája 2 doboz anyukája 1 doboz a húga 2 doboz. Szokta mondani apa" mi edzett tüdejűek vagyunk." Ezt mondta páromnak is mikor először hazavittem az én lányom nem csak szép és csinos hanem a tüdeje is edzésbe van és karban van tartva. Mármint nikotinnal és kátránnyal van karbantartva.csak akkor nincs cigi a számba hosszabb idig mikor boltba vagyok vagy ügyet intézek akkor azt a 30-40 percet kibirom  valahogy cigi nélkül. Ha Timim is rászokik fiatalon én nembeszélem le róla mert mi 1 cigis család vagyunk. Én megveszem neki ha Pl: 13 évesen rászokik ha kér ha nagyobb lesz adokneki malyd, hogy próbálja ki tiltani nincs értelme. 18 éves koráig én megveszem neki malyd amenyit szív malyd.Én kislányként 5 dobozzal akartam szívni 3-4 doboz lett. Azt mondtam timinek ha elkezd nőiesedni melltartó kell egyébb nőiesedés akkor cigizhet.

cigi
 
 


Sziasztok Rebi vagyok! 12 éve fújom a füstöt tüdőzöm a dolgokat és még csak 25 éves vagyok. Én 13 évesen oda álltam anya elé mondom neki anya én rászokok a cigire mondta akkor Rebikém még ne ráérsz később is ha ráakarsz szoki, de mondtam neki anya már 1 hónapja kipróbáltam és napi 5 szálat szívok csak azért mondtamel, hogy ne mástól tudd meg.Mondtamneki ha tetszik ha nem én rászoktam és cigizni fogok.
Azóta is dohányzom 1 napsem maradt ki. Én 1és 3 doboz között szívok el naponta. Én mondtam anyának ha terhes leszek valaha akkorsem teszem le a cigit de még 1 doboz alá sem viszem le. Így is lett a kórházban is kijártam dohányozni, de nem szoptattam hogy dohányzom. Rebi lányom 5 hónapos szerencsére makk egészséges.2950g volt.A cigis kamu szövegeket nem hiszem el se a cigis dobozon az ábrákat én akkorsem fogok leszokni mert imádok cigizni. A cigit akkor is megveszem ha 1400-1500Ft lesz 1 doboz inkább mást veszek nadrágszíjraDe a cigit semmi pénzért  nincs az az isten hogy a cgit letegyem. Minden csajszinak ajánlani tudom  a dohányzást ha leszokott baba előtt szokjon vissza.Én is már 1,5-2,5 dobozal szívok el naponta.

25 éves vagyok Békéscsabán lakom


Sziasztok! Aki már megszült azóta, hogy vagytok? Milyen volt a szülés? Babák hogy vannak?
 


sziasztok Anitacigis vagyok!
Én megszültem Bálintot 2750g 65 cm vólt és egészséges. Minden rendben vólt a szüléssel meg mindennel szerencsére.
Pedig cigiztem végig napi 1 dobozzal csak addig nem cigiztem amíg a  kórházba vóltunk. Szoptatni csak napi 1x a cigi nikotin miatt ezért így tápszerezünk. Az az 1 szoptatás meg kell.
Én nem is akartam letenni a cigit.

Vikikke9 és te hogy állsz a cigivel?
Meg persze a cigis anya társaim?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok Melitta vagyok!
Én is megszültem június végén a 2. kislányomat Melita lett ő is. 2500 g 58 cm volt.Úgy, hogy erőscigis vóltam szülésig napi 1,1,5 doboz nemtudtam letenni 22 éve cigizek. 36. ban vagyok.Mondta a doki ha régóta cigizek és sokat inkább cigizzek.Én szoptatok nem kéne de a tej meg kell neki 1 dobozzal szívok el naponta. De igyekszem mindig szoptatás előtt 15-20 percel elszívni meg 2 szoptatás közt mikor alszik 2-3 szálat elszívok. Nekem ez már az 1. lányomnál is bevált. A kórházból mint az 1. nél most semmendtem ki cigizni csak mikor hazajöttünk. Már rettenetesen hiányzott. Így mikor hazaértünk elszívtam pár szálat.
Nálam is minden rendben volt.
melitta83
békéscsaba
 
 


Sziasztok Adél vagyok! Az én történetem ez a következő néhány sor.
Amikor 8. után gimis lettem nagylány 15 éves kipróbálommondom barátnőmnek ő akkor szokott rá a cigire mondom adnál nekem is 1 szálat? Adott 1 héten belül én is rászoktam. Azóta is dohányzunk mind 2-en. Ami érdekes a családba rajtam kívül senki nem dohányzik. Párom is mondja tegyem le. De nem akarom jól esik megnyugtat. Kezdtem rászokni erősen kb 3 doboz/nap akkor 18-20 voltam kb még gyerek előtt voltam. Mondom ez így nem lesz jó már közel 10 éve szigorúan napi 1-1,5 doboz se több se kevesebb.
2015-ben megszületet a lányom Adél 2850g és 71cm volt. Egészséges kislány. Én az 5. hónapban tettem le a cigit a lányom megérdemli, hogy ne cigizzek. Mondtam soha többé nem cigizek! A gimis barinőm előttem 1 hónappal szűlt és mikor Adél 5 hetes volt elmentünk babalátogatóba és megkínált és rá gyújtottam és vissza is szoktam a cigire. Igy mióta rászoktam ez az 5 hónap amit nem cigiztem. És újra ezdek rászokni az Adél előtti 1-1,5 doboz most szoptatás után 1,5-2-2,5 doboz/nap. Ugye a picire költöm a több pénzt így ma már töltöm ezért több mert többet tudok  kevesebb pénzből szívni a bolti árán így van 7-8 dobozzal.
Én már öbbször nemfogok próbálkozni a leszokással. Mondtam páromnak lehet 2. gyerek, de én végig cigizem a 9 hónapot és a szoptatást is én nemfogok szemvedni. a barinőm sem tette le még is minden rendben van.
Én cigizni fogok,mert jó dolog.
 


sziasztok Anitacigis vagyok!
Lányok tanácsot szeretnék kérni tőletek. 1 hónapja írtam idekb. akkor még minden ok volt napi 1 max. 1,5 doboz doboz fogyott el. Mára salynos nem ez a helyzet napról-napra egyre több ki-be járok az erkélyről. Először egy hét alatt felment 10 szállal mondoom ok 2 hét alatt 1 dobozzal. Mára a szülést követő 1 dobozról napi 3-4 dobozra és érzem, hogy még feljebb fog meni. Mittegyek, hogy nelegyek láncdohányos??
Mert nagyondrága a cigi főlleg 2 kicsi gyerek mellett. Salyonos előfordul, hogy mondom a lányomnak most nincs anyánk pénze édeségre. Amikor kijövünk mellette nemmesze van 1 dohánybolt mondomneki az ajtóba várjon meg. A kis cukikám mondja mindig anya cigire van pézed? Mondomneki anyának ez kell mert 20 éve, hogy cigizek így már függő vagyok már nem bírom letenni a cigit. Nem szeretnék beteglenni(tüdőrák,rák stb.) De leszokni semmiféle képpen nem fogok sose! Abba adjatok tanácsot, hogy a láncdohányosságot lejebb vegyem.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok lányok! Klaudiavagyok 29 éves. Nálunk kolbásztlehetne füstölni annyi füst száll itthon, mert mindenki dohányzik. Anya és apa napi 4-4 dobozzal szível, az 1-ik nővérem napi 3-4 dobozzal/nap, a másik nővérem 3 doboz/nap, a húgom 2 doboz/nap és végül én gyárkéményvagyok  a magam napi 5 dobozával. És persze mindanyiónknak a párja is cigizik.  Szóval ez kb. a család napi fogyasztása. Minket már ismernek a dohánybóltba mivel napirendszerességel járunk oda. A 2 nővérem és én terhesekvagyunk jelenleg. Megbeszéltük 3, hogy egyikőnksem teszi le a cigit mert nincs értelme. Voltunk 3-ban dokinál és aztmondta inkább cigizzünk mert erősdohányosokvagyunk és nagy a függőség így kevésbé ártunk magunknak és a babákak is. Ugye mind 3-an nagyon fiatalon rászoktunk a cigire Anita nővérem 33 éves 20 éve cigizik, Kriszti nővérem 31 éves 17 éve cigizik, én 29 évesvagyok 17 éve cigizek (12 vóltam mikor rászoktam). Anyáék nemszóltak semmit mert tudták, hogy ráfogunk szokni mind 4-en a hugi 19 éves 5 éve cigizik. A szüleink mind 2-en 39 dohányoznak megszakítás nélkül anyasem tette le egyikőnkelsrm még szoptatásrasem. Mi 1 dohányzó családvagyunk és ez így is marad mert a cigi az utólsó dolog amiről lemondunk! Ugy osztjukbe a pénzt, hogy a cigire való mindig meglegyen. Így, hogy töltjük mindanyian így havi kb. 288000Ft a hatunk cigije. Mi 4 dolgozunk így magunknak veszük a cigit. Mi szoktunkrá, mi lettünk függők és mi tudjuk mennyit akarunk cigizni. Meglehet érte minket kövezni, meg ,hogy cigizünk terhesen és szoptatáskor is fogunk. De nem zavar mert mem mimd 1, hogy napi 1 dobozzal szívott az anya terhessége előtt és mennyi ideje cigizik.
Vagy 17-20 éve napi 3-4-5 dobozal szív el az anya. Tisztábavagyunkvele, hogy nemkéne enyit cigiznünk, de ez már így alakult már függők vagyunk. Mind 3-an járunk bizonyos időközönkint mammográfiai és tüdőszűrő vizsgálatokra. Inkább járunk dokihoz vizsgálatokra, minthogy letegyük a cigarettát.
 


sziasztok Krisztavagyok! Én is dohányzom napirendszerességel imár 16 éve. Napi 1 doboz RGD pinket,Soplanae barna extra napi 2 dobozzal szívok el. 1019. jauár 1.-től 1500 Ft-ra változik 1 doboz ára. Így megbeszéltük anyával és nővéremmel, hogy tölteni fogjuk mert ők is napi 2-3 dobozzal szívnak el.Anyának lejebbkéne venni mert találtak a tüdején valamit de mondta 35 év doháyzás után ő nemteszi le.
Misem fogunk leszokni nővéremmel. Nővéremnek van 1 3 éves fia ő a 4. hónapban letette 2 hónapig szomtatott és visszaszokott. Mondta erre a 7 hónapra sem kellett vólna letenni mert csak kínozta magát.  A 2. gyereknél már nemfogja letenni a cigit elszívja ezt az 1,1.5,2 dobozzal és  én is így fogom csinálni. Inkább kisebbsúlyú baba...minthogy szemvedjek. Inkább kövezzenek meg szidjon le a doki csak cigizzek cigizzünk nővéremmel.És megbeszéltük nővéremel új év új cigiár és töltősdohány árak az csak kicsit emelkedik így napi 2-3 dobozról felemeljük 4-re mind 2 MERT IMÁDUNK CIGIZNI AZ A LEGJOBB DOLOG MINDENKI DOHÁNYOZZON!


Sziasztok!
Köszi a kérdést anitacigis!
Elvagyok, még 4 hónap van hátra, napi majdnem egy dobozt elszívok. Kivagyok tőle hogy mi lesz ha baja lesz a babának... de egyszerűen borzasztóan kívánom. Ultrahangokon mindent rendben találtak szerencsére, méhlepény sem érett csak I. Fokozatban. Remélem sikerül csökkentenem legalább 10 szálra naponta , ha teljesen nem is fog sikerülni..az egész család 20 percenként rágyújt ha itthon vagyok... megőrülök
 


szia Vikike9! Nehéz lemondani a cigiről én sem bírtam napi 1 doboz elment.A 4 éves kislányommal sem tettem le ő is egészséges.  Bálintot 2750g és 65 cm-rel szültem meg egészséges. Te sem félj. Ha úgy érzed neszokj le inkább szívj el napi 10-12 szálat. Én dohányzó anya kismamaként ezt javaslom neked. Én is nagyon kívánom, kívántam szülés után nemsokkal már felcsúztam napi 3 dobozra. De szerencsére sikerül visszavenni 2 dobozra így 2 doboz/nap amit elszívok. De szigorúan nem mellette kint az erkélyen.
Ne félj minden rendben lesz ha már a doki is aztmondta minden jó.
Te visszafogszszokni szülés után, ha letudod tenni esetleg?
Én 20 éve dohányzom már nemmakezdtem el cigizni. És te mióta szívod, és te mennyit szívtál a legtöbb?
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Szia Anita cigis!
Nekem 1 doboz, néha másfél...
Nem szívok többet , mint terhesség előtt ez így kialakult. Persze bennem sem merült fel hogy abba hagyom... egyszerűen imádok cigizni Alig várom hogy április legyen, és végre megszülessen a kislegény. Még mindig olvasgatok hogy milyen ártalmas meg hogy beteg lesz ... ettől elkeseredek. De olyan igazságtalan hogy mi mint nők mondjunk le mindenről...
Vitaminokat szedem rendszeresen, és eszek mindent szinte... csak gond ne legyen. Most vagyok 24.hetes... Remélem nem kell 40.hétig mérgeznem , nem bánnám ha kicsit előbb jönne :)
Kb 14 éve dohányzom, 25 hónapot le tudtam tenni úgy hogy egy szálat se ... de azt hagyjuk mit éltem meg az első hónapok alatt.. sosem veszekedtünk annyit a férjemmel a családdal mint akkor. Kb 1 év után nyugodtam le, rendesen álmodtam róla hogy rágyújtok. Borzasztó volt... többet soha nem akarom átélni...
És neked hogy sikerült 3 dobozig eljutnod? Milyen időközönként gyújtasz rá ? Nekem a reggeli első amit nem bírnék kihagyni, meg kaja után..
 


szia Vikike9! Én is imádok cigizni. Kívántam nagyon rágyújtotam még1 és még1 és szépen rászoktam ill. hozzászoktam a 3 dobzhoz hoz, de inkább 2 doboz/ nap. Meg sok barátnőm is dohányzik és így hamar ellehet jutni. Én 20-25 percenkint gyújtok rá kb., de van, hogy hamarabb van, hogy 30 perc de az ritka mert kívánom a cigit nagyon. Én is reggel cigivel indítok  meg kaja után én is meg amikor van 1 kis időm akkkor már gyújtok is rá amikor alszik akkor a legjobb. Te is megtudod majd oldani mert ez a cigi jár megérdemeljük én így gondolom. Ha mr dohányzunk.
anitacigis
Budapest V. kerület
 
 


Sziasztok Roni vagyok! Csatlakozom az előttem szólokhoz és én is örülök hogy nem vagyok egyedül.
31 éves vagyok, kb. 15 éve cigizek és 1-2 doboz cigit szívtam el. Már 17 hetes terhes vagyok. Mellettem is mindenki cigizik, de ami leginkább bánt,azaz hogy megvetnek, megszólnak, hogy miért nem vagyok képes letenni a cigit. A napokban próbáltam egyre inkább csökkenteni a cigi mennyiségét 4 szálra, de ma megint bűnöztem és 8 szálat szívtam el. Félek, hogy baja lesz a babámnak. Annyira elkeserít, hogy képtelen vagyok letenni. Tudom, hogy a családnak igaza van, de úgy nem könnyű, hogy ők csak magyaráznak majd rágyújtanak simán mellettem...
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron