Új privát üzeneted érkezett!

Fruzsi, Doka
Igazatok van, biztosan. Egyrész egy érsebész mondta, hogy a nikotin idegméreg, de a kátrány az erek falán marad, és amikor műtenek-jobb esetben nem boncolnak- egy dohányzó embert, akkor az erek falán vastag, fekete rétegben ott marad a kátrány. De helyesen megnyugtatott, hogy aki a körút mellett lakik, annak hasonlóan néz ki ez érhálózata. Éljenek a körúton babakocsival sétálgató kismamik Kép
Szóval a baj elér minket
Ami a dohány szagát illeti, az meg nálam nagyon fura eset. Gyerekkoromban teátrálisan kivonultam, mikor rágyújtott valaki, nem bírtam egyszerűen elviselni a szagát. Aztán az egyetem végefelé egy 'okos' kollegina azt találta mondani, hog yha ennyire zavar, gyújtsak inkább rá, mert akkor kevésbbé zavar. Hát pityóka, meg maróka, szóval rágyújtottam, és úgymaradtam. Kép
De amióta letettem, azóta nem bírom elviselni a dohányos kollégáim szagát olykor 1órával az utolsó cigi után sem!!!!
Párommal komoly válságban vagyunk, mert igényelném a szeretetét, közelségét , és mégis inkább elfordulok tőle, mikor olyan nagyon cigiszagú. Próbálkozott nikotintapasszal, aztán bent mindenki dohányzik náluk, és így maradt a kiindulási állapot.
Tegnap már zokogva kértem, hogy hagyja abba. Erre annyit válaszolt, hogy a lakásban nem dohányzom, és úgyis elmúlik.
HÁT NEM FOG. Negy gyűlölök senkit, aki dohányzik, csak erőt kívánok mindenkinek, hogy szokjon le. Elképzelhetetlenül büdös a lehellete, 1db cigi reggel 10kor, és azt lehet érezni este 6kor is. Kép

Kitartás, és ne feledjétek, ha már el kell szívni, a fele után dobjátok el!!! Ott a sok kátrány!
Drukk-drukk
Phlora
Névtelen
 


Demagógia a rossz levegőt, sz.r kajákat összemosni a cigivel. Az emberek nem úri passzióból laknak a Margit krt-on. Ráadásul nem csak azok cigiznek, akik hegyi levegőt szívnak, így, aki a városban cigizik, az duplán árt, pedig a cigi saját döntés, a kipuffogó gáz pedig kényszer. A kaják esetében nem tudjuk pontosan, hogy mi miből van, és mi mit okoz, a cigi viszont nem zsákbamacska. És itt is ugyanaz van: nem az amúgy bio-kajákat evők cigiznek, hanem a szemét kaják mellé még jön a cigi is. És, hát az egészséges tápl. igencsak pénz-kérdés. Olcsón csak egészségtelenül lehet táplálkozni.
Úgyhogy, aki rágyújt, az ne takarózzon a rossz levegővel, meg az E-kel, mert azok szükséges rosszak, a cigi pedig választható. "Ha már úgyis annyi minden ártalmas, akkor mindegy milyen mennyiségben károsítom magam és a környezetem"- csak önáltatás.
 
 


Sziasztok!

Már kezdtem azt hinni egy pár napja, hogy befellegzett ez a topic, mert nem volt napokig új levél. De most azért örülök, hogy folytatjuk.

Fruzsi!

Én 17 éves korom óta fújtam, kissebb abbahagyásokkal. De már sajnos most sem bírtam , mert tegnapelőtt rágyújtottam, viszont azóta megint nem. Valahogy a tegnapi UH után magint nem tudtam megtenni a cigizést / hála Istennek/ . Azt mondta az uh-os hölgy, hogy kisfiúnk lesz. :-))))
És azt is mondta, hogy minden rendben, jó a koponya márete, meg a csontok mérete is , és 33dkg, és 16,6cm / kb/, de mégis aggódom, hogy nem-e sovány, jól gyarapszik-e, mert a cigi miatt aggódom, hogy az nem-e veti vissza a növekedésben. Így hát nem cigizek megint, és mindennek ellenére egyre erősebbnek érzem magam ehhez.
Mindenki levele segítségemre van, és gondolom Fruzsinak is.

Más:

Nem tudom olvastátok-e az e-havi kismama újságban, a Schobert Norbi feleségének alakítását... Annyi idős terhes mint én /5 hónapos/, és 1kg-ot hízott össz vissz, meg napi 9 km-ert fut... Hát nagyon irígylem az egészséges életmódjáért, de azt hiszem nem merném ezt csinálni, mert nem vagyok biztos abban, hogy az ilyen mértékü egészséges életmód, nem árt-e a mamának. Kiváncsi lennék a véleményetekre ezzel kapcsolatban. Azt azért hozzáteszem, hogy nem mérv adó az én véleményem ez ügyben, mert én szinte teljes fekvéssel kezdtem a terhességemet, mert véreztem, plusz a pajzsmirigy túlműködésem is fennál, tehát én óvatosabb vagyok a kelleténél, ezt nem tagadom. Most búcsúzom, és írjatok.
 
 

 
 

Ezek a sztárocskák mindent megtesznek azért, hogy a lapokban szerepeljenek. Anno Szandi is koplalt meg Dáridózott végig a terhessége alatt, meg is lett az eredménye. 7. hónapra elöregedett a lepény és szült egy 1700 g-os babát. De szupi, mert a kórházból már a régi gatyájában jött ki.
Névtelen
 


Kedves Phlora!
Annyira szeretem az ilyen embert, akinek -bár éppenhogy az ellentáborba tartozik- minden sora építő jellegű. Köszönöm!

Kedves rjuli!
Nem áltatom magam, és hidd el, senki nem teszi. A dohányzás rendkívül káros!! És nyilván egy ÖNKÉNT választott önpusztítás. DE! Az ételed az életed, nem? És igenis nem mindegy, hol laksz. Szomorú, hogy az egyik ember választhat, a másik nem. De ugye ilyen a világ. A nagyapám 89 éves korában halt meg úgy, hogy 16 éves korától szívta a füstszűrő NÉLKÜLI cigarettákat. Nem a Teréz körúton lakott, elhiheteted. Ezek a dolgok nem mentesítő járatok, csupán gondolkodtam. És azt hiszem, nekem IS igazam van.

Szia Rebecca!
Fel a fejjel! Sajnos én is bűnbe estem Kép
De valahol boldog is vagyok, annyira sikerült leredukálnom a cigarettázást, 1 hónapja nem is gondoltam volna. Záros határidőn belül már gondolni sem akarok rá. De éppen tegnap morfondíroztam, hogy ha nekem most annyi cigit el kellene szívnom, amennyit pár hónapja egy nap alatt elpusztítottam, most belehalnék biztos.
Hála Istennek, nálam minden rendben van. Semmi problémám nem volt eddig, viszonylag jól viseltem az első 3 hónapot is (most 13+1 Kép ). Nálad mi volt??? Szegénykém, biztos megrémültél. De ugye most már jól vagy?
Ha lehet, sétálj rengeteget erdőben! Most kicsit le is hűlt hozzá a levegő. Nagyon jót tesz, és azt a lestrapált tüdődet is remekül tisztítja!

Mindenkinek jó egészséget kívánok szeretettel: Fruzsi
 


Ja, a sztárocskák allűrjeihez: NO comment.
Csak: szegény gyerkőc!

Fruzsi
Névtelen
 


Sziasztok!

Kissé megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok megdöbbenve a "sztár"-mamán. És ael is írtam a multkori levélben azt, hogy nem a mama egészségének érzem, hogy árt, hanem a babáénak.

Fruzsi!

Nálam a terhesség eleje nem volt valami felemelő, mert minden nap orvoshoz menetem, nem hagytak nyugton egy percet sem, miután ez a harmadik pici babám, aki remélem meg is születik végre, mert sajnos az előző kettő nem... De most ne is beszéljünk ilyenekről. Minden esetere, most teljes egészségi állapotokkal,és tervezetten indultam neki ennek a terhességnek. De nem voltak jók még így sem az eredményeim, és aztán el kezdtem vérezni ( mint az előző babánál is), 11 hetesen, és akkor azt hittem hogy megint ugyanaz történik mint azelőtt és akkor tényleg megijedtem. Aztán kiderült hogy kiújult a hyperthireosisom, amikor szintén megilyedtem mert az előző babáimnak is ez okozta a bajt.
Gyógyszert szedtem aztán abba hagyatták, aztán lassan békén hagytak az eredményeimmel együtt, és akkor még a vérzés is elmúlt lassan. Így hát szépen el kezdtem végre 6 hét orvosok nélküli terhességemet amikor végre élvezni is kezdtem azt. A pajzsmirigy eredményemet várom, de mindent rendben érzek, és hát a nyugalmat azt mindenképpen biztosítja számomra a párom, mert azért elég sokat aggódom.
De azt hiszem ez a baba meg fog születni, és én nagyon nagyon szeretem őt. Hát ennyi. Azt azért hozzá teszem, hogy miközben az orvosok öt percenként behívogattak magukhoz, közben azt hajtogatták, hogy pihenjek, feküdjek, és próbáljam meg élvezni a terhességet... :-))))) Minden esetere jó orvosaim vannak, mert legalább vigyáznak, ésd figyelnek ránk a babámmmal együtt. Hálás is vagyok érte nekik.
Most jól vagyok, mert az idő mindent megold! :-))
 
 


Én nem értem a dohányosokat, hogy miért nem tudnak leszokni. Én ugyanis 18 éves koromtól 20-ig bulikban dohányoztam, de akkor 10-20 szálat is, folyamatosan-mégsem szoktam rá. egy hónapban kb 4-5 buli volt. Aztán az egyetemen 2 évig minden szünetben 2-3 szálat, + a kávézókvan, vizsgék előtt-megvolt a napi 15-20szál, de hangsúlyozom, csak baráti körömben dohányoztam, otthon soha.
Amikor megismertem a férjemet-ő nem dohányzott és engem is megkért hogy tegyem le. Én pedig megígértem neki., és azóta nem gyújtottam rá-

Ennyi cigi után sem voltam rászokva?
Nekem abszolút simán ment a leszokás. Már 4 éve nem gyújtottam rá.
De szerintem ez csak AKARATERŐ kérdése!!!

Éppen úgy, mint a fogyókúra. aki akar ,le tud szokni, és le tud fogyni.
A többi nyafogás meg a gyenge ember kifogásai hogy miért nem sikerül.

Minden ember a saját szerencséjének a kovácsa. Az ember leélheti az életét gyengén, kibúvókat keresve, másokra hárítva a felelősséget, vagy akaraterővel, felelősen, felnőtt módjára, kézbe véve a dolgokat. Úgy, hogy amit elhatároz, azt meg is csinálja, nem pedig nyafog!!

Aki meg terhesen is dohányzik, az szerintem iszonyú felelőtlen, a fennt említettek miatt!De ha teljesen egészségesen születik a gyereke, nem biztos, hogy nem lett volna cigi nélkül még erősebb, szebb, magasabb iq-jú, ami viszont csak később derül ki, ill. ki se derül, mert nem lehet ugyanazt a gyereket kétszer megszülni.

Ez az én véleményem, tessék összeszedni magatokat!

a sztáranyukákről nekem is hasonló a véleményem, ma tartott 7 hónapos terhesen aerobik órát a Margitszigeten a Norbi felesége, Iszonyú hangos zene ez is biztos jót tesz a gyereknek! Csak nehogy tényleg baja legyen szegénykének a hülye szülei miatt!
 
 


Lehet, hogy RR nem komplett, hogy 7 honaposan aerobikozik, de legalabb nem bagozik. Az aerobikkal plusz oxigent ad a gyerekenek es nem elveszi tole, mint a dohanyosok. Kép((
Es ha valakinek a napi 5-6 aerobic ora a munkaja, akkor terhesen ezt miert hagyna abba? Csokkentette, az biztos, de miert allna le? Fitt es egeszseges es nem talal maganak hulye kifogasokat, hogy az a kis bago nem art.

Kiakaszto egy topic ez. Kulonosen Rebecca2 tetszett, aki apolono (sic!), vagyis vegzett valamely egeszsegugyi tanulmanyokat, viszont gyozkodi magat, hogy az alkohol es a majzsugor kozott egyenes az osszefugges, abban biztos o is, de van aki sosem dohanyzott, megis rakos. Na szep kis onamitas! Nekem nem egy dohanyzo rokonom es ismerosom halt meg rakban, volt kozottuk orvos is es az oxigenmaszkot vette le mar a halalos agyan, hogy ragyujtson. Annyi szuflaja nem volt mar, hogy onalloan levegozzon. Kép(( Iszonyu! De gyozkodjuk magunkat es egymast, hogy a dohanyzas nem is annyira rossz... Nyugi, nem jovok ide tobbet, de ezt nem lehet szo nelkul hagyni Kép((
Névtelen
 


Sziasztok!

Érdekesek a megnyilvánulások,de azt nem hiszem,hogy aerobikkal plussz oxigént lehetne adni egy 7 hónapos magzatnakKép.Arról nem is beszélve,hogy amit fitnessnorbi felesége csinál,nem átlagos kismamiknak való és én nem is verném nagydobra.


Én is dohányoztam hosszú éveken keresztül,gimis koromtól kezdve.Kb 4 éve szoktam le,teljesen magamtól.És nem nagy elhatározás stb miatt,hanem mert egyszerűen a cigi többé.Akkor meg minek szíjjam?KépÉs azóta eszembe sem jut,még akkor sem,ha nagyon mérges vagy bánatos vagyok.Sőt,rosszul is vagyok tőle,ami természetes,véleményem szerint.
A párom még most is dohányzik,de jóval kevesebbet,mint megismerkedésünk előtt.Ami akkor volt napi másfél doboz,az ma naponta semmi,vagy 1-2 szál.És természetesen itthon egyáltalán nem szív.Legfeljebb a munkahelyén,vagy ha dorbézolunk vhol.És ami érdekes,hiába akarom leszoktatni,nem lehet,mert azt mondja,ő azt a néhány szálat elszívni,mert jól esik neki.És bár kicsit dühöngök,mert féltem(allergiás is minden vacakra,ne,de erre nem ámKép),tiszteletben tartom ezt.

A terhesség alatti dohányzással kapcsolatban azt tudom hozzátenni,hogy vagy előtte jónéhány hónappal érdemes leszokni,vagy mértékkel tényleg ajánlatos folytatni terhesség alatt is,mert ha hirtelen leszokunk,nem elég a szervezetnek,hogy a másállapothoz hozzászokjon,de még a drasztikus elvonási tünetekkel is meg kell bírkóznia.Én nem egy orvost hallottam,aki erős dohányosoknál egyáltalán nem javasolja a leszokást terhesség alatt.De ezt mindenki döntse el maga.Ha ezt már írta vki,akkor befogtamKép

Anyapoc

 
 


Sziasztok!

Érdekes, amiket és ahogyan írtok a dohányzásról. Én nagy dohányzásellenes voltam, addig, míg én is rá nem szoktam. Kép
A terhességem elején undorodtam a füsttől, de még ha a TV-ben láttam, hogy valaki rágyújt, akkor is rosszul lettem.
Sajnos a férjem is dohányzik, igaz, már csak a konyhában.
A terhesség alatt a makacs, nem múló székrekedés enyhítésére kábé 16 hetes koromtól újra dohányoztam, naponta néhány szálat. A székrekedésemen segített, de szívből reméltem, hogy ennyi lesz és semmi több.
Kislányom születése után három hónapos koráig egyetlen szálat sem szívtam el. Nem is hiányzott. Akkor azonban olyan stressz ért, hogy nem tudtam megállni, újból rágyújtottam, és azóta is szívom azt a bizonyos pár szálat naponta.
Sajnos a férjem mellett elég nehéz megállni, de próbálkozom visszaszorítani a fogyasztásomat.
Julcsi lányom napra pontosan, 11 óra vajúdás után császárral született, sajnos faros volt kevés vízzel, és valszeg a "nyaklánca" miatt nem szállt
lejjebb még oxitocin hatására sem Kép
Súlya 2700 gramm volt, ami az irodalom szerint betudható a dohányzásnak is, hozzá kell tegyem, én magam is 2750 grammal születtem, és Anyu nem dohányzott a terhesség alatt. Elég kis nyamvadtul nézett ki, de melyik újszülött nem néz ki furcsán 11 óra vajúdás után? Azóta sem kövér, szép, arányos baba, ha érdekel Benneteket, itt megnézhetitek:
http://www.somlohegy.hu/feketejulcsi
Hálistennek tudom szoptatni (még ha ez visszásnak is hat így, hogy dohányzom mellette), és még soha, egyetlen napra sem volt beteg, náthás sem, el sem köhintette magát.
A fentieket nem azért írtam le, mert meg akarom magam vagy bárki dohányos anyát nyugtatni, hanem azért, mert mélyen megrázott Phlora írása, aki szerint a barátnője gyereke "soványsága és kicsit csúnyasága ennek (a dohányzásnak) tudható be", ráadásul ezt nem mondta meg az illetőnek.
Az én lányom is dohányos anya gyereke, és bizony összeszorul a szívem, ha arra gondolok, hogy valamelyik barátnőm esetleg csúnyának láthatja, és ezt - számomra érthetetlen módon - összekapcsolja az én dohányos életmódommal. Én
nem szeretném, ha bármelyik barátnőm annyra nem kötődne hozzám érzelmileg, hogy csúnyának lássa a gyerekemet. Plusz ezt előttem titkolná, de egy nyilvános fórumon közzétenné.
A viszonylag kis születési súlyt valóban okozhatja a dohányzás, de a genetikai állomány éppúgy. Nálam például éppen mindkettő okozhatta. Bár asszem, "kis születési súlyúnak" a 2,5kg alattiakat tekintik, de ebben nem vagyok biztos. Mindenesetre én úgy vélem, csúnya gyerek nincsen, mindegyik tünemény. Ha valaki a képeink megtekintése után csúnyának látja Julcsit, kérem, ne írja meg. Nagyon fájna.

Mindannyiótoknak szép, nem sovány, egészséges babát kívánok, és drukk azoknak, akik a leszokásért küzdenek. Bárcsak én is elég erős lennék hozzá, de pillanatnyilag nem érzek magamban elegendő lendületet ehhez Kép

Remélem, nem köveztek meg. Vállalom a nevemet, nem vagyok büszke arra, amit nap mint nap teszek. Egy valamire kérlek Titeket: mielőtt "lecsúnyáztok" egy gyereket, gondoljatok bele, mit érezne az anyja, ha megtudná. Ráadásul nálunk az a speciális eset forog fenn, hogy Julcsi az apjára hasonlít. Ezért - meg azért is, mert a gyermeke - valószínűleg neki is rosszul esne egy ilyen jelző.

Phlora Kép
téged külön kérlek, gondold át: valóban kicsit csúnya az a gyerek? Nem lehet, hogy csak valamelyik szülőjére hasonlít ... ? Kép

Pussz Mindannyiótoknak!
Kangi és többek szerint nem csúnya Julcsi (6 hónapos)
 
 


Sziasztok!!

Győzelem!
4 napja nem!!!!!!!

Kedves Névtelen + többi jóakaró!!
Tudjátok, az vesse rám az első követ, aki még soha.. semmit, csak tökéletesen...
de remélem nem szedtek gyógyszert, vagy hasonló, nos hagyjuk is.

Csók mindenkinek!

Rebecca!
Hogy vagy???
 


KANGI!!!!!!!!!!!!!!

Úristen, ne vedd már ennyire szívedre!!
A kilány gyönyörű! MINDEN fényképet végignéztem.
És tudod mit?? TE is gyönyörű vagy!

Fruzsi
 


Phlora,

a dohányzáshoz való hozzáállásod tetszik.
De ez a megjegyzés egy kis csöppségről, hááát.. (most olvastam) Nagyon szépen kérlek, erősen szégyelld magad. Ja, és tarts önvizsgálatot is. Ez, hogy a háta mögött beszélsz, ha tudod, hogy ő is ír itt.. a pofátlanság teteje.


Fruzsi
 


Kangi!

Milyen kerek feje van Kép Kép
 


Én tényleg nagyon utálom a bagót. Még a füstjét is. Nincs tőle rosszullétem, meg semmi. Egyszerűen ez már nálam elv. Azt hiszem amikor állapotos lettem átestem a ló túloldalára. Én vagyok az a tipikus, dohányzós kismamákra csúnyán néző... Mindamellett meg is értem a gyengeségeteket. A fogyókúra jó párhuzam. Ha az ember csak önmagát mérgezi, az nem érdekel. Viszont haragszom, ha már az én orromba száll a füst. Szabad levegőn is. A szellő hol erre, hol arra viszi. És dühít, ha valaki nem tud két lépést elvánszorogni a szemetesig, hanem inkább eldobja a csikket. És ha mindezt valaki kisgyermek előtt teszi... Ölni tudnék. Kitől tanuljon a gyerek?
Szóval... Tudom, ti sem azért vagytok itt, hogy a bagót éltessétek, hanem azért, hogy leszokjatok. Szurkolok nektek. Bizakodom, hogy gyerekeiteken később sem fog olyan tünet, betegség kiütni, amit 20 év múlva a tudomány a cigaretta ártalmának tud majd be, illetve annak, hogy egykor dohányoztatok.

Kangi!
Nem értek egyet veled a feltétlen őszinteség terén, annak ellenére, hogy én az őszinteség híve vagyok. Tudod, miért ne gondolhatná a barátnőm, vagy a nővérem, hogy az én gyerekem nem szép. Nem vagyunk egyformák. Attól, hogy ő szeret engem, még nem feltétlen kell, hogy megegyezzen az ízlésünk is. Lehet, hogy a férjem sem az ideálja, pedig nekem az. Gondolhat ami tetszik a gyerekem külsejét illetően, de ha megmondja, az mégrosszabb. Az igazán azt jelentené, hogy semmibe veszi az érzéseimet. Ezt inkább ne mondja meg nekem!
Dühödt ellenző
 


Dühödt ellenző!
Minyá jobb Kép Köszi. Asszem nekem sikerűni fog!!!!

Fruzsi
 


Fruzsi Kép
köszönjük a bókot: kis kerekfejű hajasbabám és én is KépKépKép Sok erőt és kitartást kívánok, hogy tudd magad tartani az elhatározásodhoz!

Dühödt ellenző Kép
nem baj, ha nem értünk egyet. Nem vagyunk egyformák. A hátmögöttiség és a másik oldalon a nyilvánosság a problémám, illetve furcsállom, hogy Phlora nem kötődik a barátnőjéhez (talán nem olyan közeli barátnők), hogy szépnek lássa a gyerekét is. A férj-téma egász más. Az én legjobb barátnőmnek eddig szerintem rémes pasijai voltak Kép Mindig meg is állapítottuk, hogy minő szerencse, hogy nem egyezik az ízlésünk.

Pussz és hajrá minden leszokónak!
Kangi
 
 


Szerbusztok lányok!

Bocsi, hogy nem írtam eddig csak hát bekaptunk valami vírust / a számítógép, és nem mi személyesen.../ és így nem nagyon tudtam feljönni a netre.
Fruzsi!

Jó neked mert elég jól haladsz a nemdohányzással, én viszont nyugodtan kimondhatom, hogy visszaeső vagyok már megint... :-(((((
Volt itt egy levél író aki azt mondta / bizonyára helyesen! /, hogy csak buta kifogások vannak és nem akarat, mert akarattal le lehet szokni. Biztosan igaza van, de akármit is mondunk a helyzet akkor is az. hogy hetente egyszer legalább visszaesek egy napra és akkor elszívok 4-5 szálat. Szörnyen érzem magam amikor most ezt elolvasom. De hát ez nem mentség. Gondolom most mindenki meg fog utálni, és kifütyül... :-(

Kangi!
Ne aggódj! A babád gyönyörű és ezt nem azért mondom, hogy eloszlassam az aggodalmadat. Igazán boldog leszek ha ez én pici fiam is ilyen kis édi lesz! :-)) /bár már ott tartanák... /

Azt azért megemlítem, hogy Phlora szerintem nem akart senkit bántani, csak pont nem akart megbántani egy anyukát azzal, hogy elmondja neki nem tetszik a baba.
 
 


Sziasztok!

Egy gondolat indult el bennem valamelyik irásról, ti talán optimálisan fogékonyak vagytok a dologra. A dohányosokhoz irok, és bár megrögzött bagóellenes vagyok, most nem az abbahagyásról.
Ti hol füstöltök és hova dobjátok el a csikket????
Azt hiszem, a nem dohányosok sokkal toleránsabbak lennének a dohányosokkal szemben, ha utóbbiak is figyelnének egy kicsit előbbiekre. Mire gondolok? Dohányzás aluljáróban, tömegben, buszmegállóban. Ott, ahol a nem dohányos is kénytelen menni a füst mögött, terhesen vagy kisgyerekkel. Kijövök a metróból, nem tudok hova elszaladni, mert hömpölyög a tömeg, a dohányosok rendre rágyújtanak, megyek mögöttük és szivom a füstöt.
A másik ilyen a csikkek eldobálása. Régen az összes buszmegállóban levő szemetesen volt egy kis fém dobozka, hogy a csikkeket oda dobálják. Ma már szemetes sincs mindenhol, meg fém se, de még ott se használják, ahol van. Nézzetek körbe a városban, a megállókban, köztereken. Félelmetes mennyiségű csikk hever és okoz szemétdombot.
Tudom, nem csak ez, de ez is egy csepp a tengerben. HIszek benne, hogy a kisgyermekes szülő az, aki képes gondolkodni és változtatni. EZért kérlek benneteket, ha már magatok dohányoztok, legyetek tekintettel másokra, és intézzétek úgy, hogy a nemdohányosnak ne legyen muszáj szivni a füstöt, és ne kelljen a játszótéren, utcán a csikkektől védeni a kicsiket!
Köszi.

Ildi

Ildi
 
 


Ildi!

Igen, engem is ez zavar. A hátam borsózik amikor a bsumegállóban cigiznek, és mikor jön a busz akkor nagy ívben elhajítják a cigit, persze égve, mert az már nem fér bele hogy eltapossák, vagy tényleg a szemetesnél elnyomják. Tisztelet a kivételnek, de sajnos mindennapos eset. az meg ott füstölög és szívja boldog-boldogtalan. Én megmondom őszintén el szoktam taposni mások csikkjeitKép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
 
 


Sziasztok!

Én ha dohányzom akkor otthon a lakásban, és ott is csak a nappaliban, mert a hálószobában nem nagyon tűröm, pedig azelőtt az ágyban is rágyújtottunk, de most már nem tűröm a páromtól sem. Teljesen egyetértek azzal, hogy a kisgyermekes szülő tudja csak igazán felfogni ezeknek a dolgoknak a jelentőségét. Ameddig nem voltam terhes szívtam mint a gyárkémény, és rágyújtottam bárhol én is, bár azért ha kisgyerek volt a közelben akkor azt mindíg figyelemben tartottam. De azt hiszem azt csak terhesen értettem meg, hogy mennyire rossz dolog ha másokat rákényszerítünk a füstre. Pl.: családi összejöveteleken ahol gyerekek is vannak de mégis megy a dohányzás a felnőttek körében. Amikor csak magamért voltam felelős akkor is sokszor gondoltam, hogy ma már elég sokat szívtam a cigiből, de aztán mégis rágyújtottam, mert az én egészségemről volt szó, és nem máséról. Most amikor csak nagyon ritkán gyújtok rá, sokszor eszembe jut, hogy azelőtt a nap folyamán hányszor gyújtottam rá csak úgy, és fölöslegesen. Igazából biztosan azért láttam meg azt a sok fölöslegesen elszívott cigarettát, mert most boldog vagyok ha néha egy kávé vagy tea mellé elszívhatok egyet. Viszont azt biztosan elértem, hogy ha esetleg nem tudok cigi nélkül meg lenni a szoptatás után akkor is csak az 1mg-osat fogom szívni, utcán nem fogok dohányozni / mert az is csak felesleges dolog/, és csak egy megadott helyen itthon is, és főzés meg takarítás közben is ki fogom hagyni a cigit. Azt hiszem már ezért is megérte terhesnek lenni.
 
 


Én is utálom azt, amikor a buszra felszállva fent fújják ki a füstöt. Meg azt is utálom, mikor tömegben attól kell félnem, a gyerekem beleakad egy lóbált kézben lévő csikkbe. Meg azt is utálom, hogy nem lehet úgy tolni a babakocsit, hogy ne menne bele a kereke guánóba. És utálom, hogy az utak mentén kosz van, és hogy mindent elönt a szemét.
Dohányzás terén talán jó hír, hogy egyre jobban ciki hölgynek nyilvánosan rágyújtani (pl. üzleti megbeszélés)
De mikor lesz ciki a szemetelés, és a kutyapiszok a városban???
Csi
Névtelen
 


Rebecca Kép
köszi a bókot. Ne aggódj, te is hamarosan kezedben tarthatoda kisbabádat! Addig is kitartást, minden el nem szívott szál számít!
Ami Phlorát illeti, szerintem ne írjon oda, ahol esetleg az illető is olvashatja, ezen kívül mekkora marhaság a csúnyaságot az anyuka dohányzásával indokolni, ez azóta sem fér a fejembe.

Pussz
Kangi
 
 


Csi!
Én már nagyon várom, hogy ciki legyen. Abszolút büntetés-párti vagyok. Jó kemény büntikre vágyom!
Dühödt ellenző
 


Dühödt ellenző!
A büntetés semmit sem érKép
Csi
Névtelen
 


Szerintem hosszútávon igenis ér! Ezenkívül komoly agymosás kellene etekintetben az iskolákban és munkahelyeken.
Szarul hangzik tudom, de szerintem hatásos volna.
Dühödt ellenző
 


Dühödt Ellenző Kép
egyetértek veled. Dohányos létemre sosem dobtam el az utcán égő csikket (meg semmilyet se, szemetet sem), és nem fújtam az utolsó slukkot felszálláskor mások arcába. Szerintem ez nagyon bunkó dolog. És étteremben, ha nemdohányzók is ültek velünk, leginkább kiment a dohányos szekció szabadtérre.
Szerintem is KULTÚRA kellene, de ez még jó sok időbe telhet.
Ami az üzleti megbeszéléseket illeti, háát, szerintem is gáz rágyújtani, nemcsak nőnek, pasinak is.

Kangi
 
 


Ha a villamoson megbüntetnek, mert jegy nélkül utazom, akkor biztosan veszek legközelebb jegyet. Ha a vonaton rágyújtok, és elkap a kalauz, akkor ott nem gyújtok rá legközelebb, mert visszatart a büntetés. Eddig működik is, ezt elfogadom.
DE!
Milyen büntetés az, ami miatt az ember saját rokonai nem gyújtanak rá a gyermekkel egy légtérben?
Milyen büntetés kell ahhoz, hogy ne röpüljön ki a kólásdoboz az autóból?
Miért van az, hogy a SZIGET, és a tüzijáték után hírekben számolnak be arról, hogy a főkefe hány konténer szemetet takarít fel a földről?
Komolyan gondolom, hogy ez nem fog büntetések miatt megváltozni. A dohányzáshoz, és a környezetben való viselkedéshez kell némi inelligencia, és ennek kialakulását max. jó példával lehet segíteni.
Szerintem.
No, és persze a feltételek megteremtésével (kuka, dohányzásra kijelölt hely, WC, stb)

Csi

Csi
 
 


KangiKép
Egyről beszéltünkKép
Azt viszont nem tudtam, hogy a pasik esetében is kezd illetlenséggé válni...
Csi
Névtelen
 


Úristen, teljesen igazatok van! A csikktenger, a mocsok undorító.

De a környezetvédelem és egészségvédelem nem biznisz a világ egyetlen állama számára sem!
Nem biznisz, amíg egy doboz cigarettán 300 Ft az adó egy tli tank benzinen meg 5000-7000 !!!!!!!
És ebben hiába fogtok tiltakozni, mert igaz!!!

Ha mondjuk holnaptól kezdve SENKI nem dohányozna és SENKI nem ülne autóba (de külön-külön is elegendő) a világ gazdasága összeomlana.
Tényleg nem kérek ellenreakciót, mert bemásolom Karczaghi Frigyes, az MTA egyik elemző közgazdászának erről készült tanulmányát (ami nyilván kicsit utópiszikus, de tényszerű adattokkkal telitűzdelt, hogy pld a dohányipar hány tízmillió embernek ad munkát és ebből is hány milliónak kizárólagosan - főleg a világ legszegényebb rétege lenne bajban, a termesztők. Ők BIZTOS éhenhalnának).

Én meg azóta sem gyújtottam rá, úgyhogy köszönöm szépen az ovációt és a tapsot!!!! Kép

Rebecca, te is légy ügyes, különben: Kép

Na, puszi, Fruzsi
 


Kedves Kangi
Megnéztelek benneteket, és tényleg nagyon helyesek vagytok!
Tényleg senkit nem szerettem volna megbántani a véleményemmel, és azt hiszem, hogy ha jó barátnők is lennénk, se mondanám meg az őszinte véleményemet. Azt se szoktam közölni másokkal, ha szerintem ocsmányul esznek, vagy ha izléstelennek találom a hajukat/ruhájukat. Nem hiszem, hogy ez képmutatás, csupán nem lehet tudni, hogy mit ér el vele az ember. Ha kérdik, az más.
Pl Nekem selyemszerűen vékony, barna/seszinű szóval vacak hajam van, és hát nem esne jól, ha minden második barátnő és nem-barátnő ezzel fogadna. Az embernek van némi önkritikája, aztán egy borús napon még a hídról is levetné magát az ember egy ilyentől.
Szóval ne vedd tényleg magadra, kicsikéd nagyon édesen virít a kalapos képén.
Fruzsi
Nagyon gratulálok, ügyes vagy! Büszkék vagyunk rátok, drukkolok tovább! Hétfőn megyek AFP-re és már nagyon izgulok! Drukkolj te is nekem!

A csikkeket én is útálom, főleg, hogy borzasztóan érzékeny vagyok rá még mindig. A büntetés meg szerintem se ér egy kalapnyit sem. Arab országokban járba sokkal durvább a helyzet, mindenütt csikk, és mondjuk egy svájci kiránduláson meg eszedbe nem jutna a többi mellé hajítani a magadát, mert NINCS TÖBBI!

na mennem kell, hazajött a párom
Phlora
Névtelen
 


Phlora Kép
az ocsmányul evés meg a saját hajad szerintem más lapra tartozik. Az Isten szerelmére, egy GYEREKRŐL, egy babáról van szó! Hogy mondhatod, hogy csúnya, és miből gondolod, hogy ez összefügg a dohányzással? Komolyan érdekel, nem kekecségből kérdezem! KépKépKép
Amúgy köszönjük a bókot Kép

Fruzsi Kép
ügyike vagy, hajrá!!

Pussz
Kangi
 
 


Fruzsi!
Nem kekeckedni szeretnék, mert amiket írsz az adótartalomról, az mind igaz...
De vegyük bele, hogy az egészségvédelem, és a környezetvéelem is nagy biznisz, sőt az egyik legnagyobb!
Az egészségvédelem részéről az álságos vitaminbogyók, az "egészséges táplálkozás" táplálékkiegészítői, fogyasztószerek, stb az egyik legtöbbet jövedelmező üzlet.
A környezetvédelemre legjobb példa a szelektív hulladékgyűjtés, ami az EU-n belül kötelező lesz majd, és ez hozza magával azt is, hogy egy (többek közt) francia cég erre specializálódott gépei eladhatóak lesznek az új területen is.
Bocs az offért!
Csi
Névtelen
 


Sziasztok!

Fruzsi! Hajrá! Te nagyon nagyon tiszteletre méltó ember vagy, és minden tiszteletem a tiéd ! :-)) Csak így tovább! :-))

Én meg csüggedek, de olyan jó látni, hogy neked sikerült. Már épp kezdtem beletörődni, hogy ez nekem nem megy, de most látva, hogy neked megy én is megint megpróbálom. Te mit teszel, ha eszedbe jut a cigi, vagy ha kísértésbe esel, vagy ha "kikívánod" a másik szájából?

A dohányzás az szerintem nagy biznisz. Nagy adó bevétel, és ha szinte örök bevétel, mert ha valaki rászokik akkor nem egy könnyen szokik le róla. És akkor is megveszi,ha drága. Sajnos! :-((
Ugyan akkor szinte mindenre kihatása van. Szinte mindenre!
Egészségügy, környezetvédelem, kereskedelem. A kisközérttől a kávézókig mindenhol nagy a bevétele. Még most is, hogy egyen ára van. Mert bemész a szórakozóhelyre, kérsz egy doboz cigit, és azért mert leszedte a neylont, róla, meg kiszedte belőle a kis papírkát, mindjárt 600-at kell fizetned érte, és nem 400-at.
Sajnos a gazdaságnak igazán nincs érdekében rávenni a népet arra, hogy leszokjon. Valami történik ez ügyben, de mindenki tudja, hogy a reklámok, és egyebek nem fogják leszoktatni az embereket. Sajnos!
Azért én még mégsem adom fel! Hátha!
Aztán ha nem sikerül akkor elfogadom a tényt, hogy egy ilyen gyenge ember vagyok, és csak nagyon visszafogottan fogom csinálni.
Most szerbusztok, megyek aludni, mert holnap megyek vérvételre és korán kell kelnem.
 
 


Sziasztok!

Fruzsi! Hajrá! Te nagyon nagyon tiszteletre méltó ember vagy, és minden tiszteletem a tiéd ! :-)) Csak így tovább! :-))

Én meg csüggedek, de olyan jó látni, hogy neked sikerült. Már épp kezdtem beletörődni, hogy ez nekem nem megy, de most látva, hogy neked megy én is megint megpróbálom. Te mit teszel, ha eszedbe jut a cigi, vagy ha kísértésbe esel, vagy ha "kikívánod" a másik szájából?

A dohányzás az szerintem nagy biznisz. Nagy adó bevétel, és szinte örök bevétel, mert ha valaki rászokik akkor nem egy könnyen szokik le róla. És akkor is megveszi,ha drága. Sajnos! :-((
Ugyan akkor szinte mindenre kihatása van. Szinte mindenre!
Egészségügy, környezetvédelem, kereskedelem. A kisközérttől a kávézókig mindenhol nagy a bevétele. Még most is, hogy egyen ára van. Mert bemész a szórakozóhelyre, kérsz egy doboz cigit, és azért mert leszedte a neylont, róla, meg kiszedte belőle a kis papírkát, mindjárt 600-at kell fizetned érte, és nem 400-at.
Sajnos a gazdaságnak igazán nincs érdekében rávenni a népet arra, hogy leszokjon. Valami történik ez ügyben, de mindenki tudja, hogy a reklámok, és egyebek nem fogják leszoktatni az embereket. Sajnos!
Azért én még mégsem adom fel! Hátha!
Aztán ha nem sikerül akkor elfogadom a tényt, hogy egy ilyen gyenge ember vagyok, és csak nagyon visszafogottan fogom csinálni.
Most szerbusztok, megyek aludni, mert holnap megyek vérvételre és korán kell kelnem.
 
 


Utóirat!

Kedves névtelen, aki augusztus 20-án írt levelet, és nagyon viccesnek talált engem!
Most vettem észere a leveledet. Sajnos ki kell ábrándítsalak, mert én soha nem állítottam, hogy a májzsugor az egyenlő az alkoholizmussal mert ez nem is igaz! Sajnos sok más dolog okozhatja ezt a betegséget, anélkül, hogy károsan élne az ember. Tehát akkor mégis csak nem elvetemült az a gondolatom, hogy nam minden dohányos kismama gyermeke lesz beteg, vagy bármiben hátrányos.
Semmi harag nincs bennem, de egyet nem tűrtem soha!: ha a szakmai mivoltomat valaki fikázza! A kritikát elfogadom egy orvostól, aki abban a munkakörben forog ahol én, de egy laikus, vagy egy hasonló kaliberü ember mint én, aki nem is ismer az talán előbb beszélgessen el velem és utána közölheti: "Kulonosen Rebecca2 tetszett, aki apolono (sic!), vagyis vegzett valamely egeszsegugyi tanulmanyokat,...".
Tudod soha nem tudhatom, hogy mikor kerülök olyan helyzetbe amikor egy nővér tüdása, vagy mosolya segíthet rajtam, így hát soha nem is fikázom le egyiket sem. Kérlek te se tedd, mert nem ismersz, és én sem gondolok rosszat rólad mert én sem ismerlek téged. Üdvözlettel: Rebecca
Aug.20.-i névtelennek!!
 


"Tehát akkor mégis csak nem elvetemült az a gondolatom, hogy nam minden dohányos kismama gyermeke lesz beteg, vagy bármiben hátrányos."
De elvetemult a gondolatod es rosszul tudod. Nem minden dohanyos no (anyanak lenni szvsz tobb kell a teherbeesesnel) kisbabaja szuletik kis sullyal, de mindegyik karosodik. Csak lehet, hogy ezt te, a szuper apolono, nem latod rajta azonnal. Lehet, hogy evekkel kesobb jelentkezik nala artalom es lehet, hogy mazlista es csak a tudokapacitasa lesz kisebb, vagy csak 20 IQ ponttal lesz kevesebbje es apolono meg mindig lehet belole!

Gratulalok mindenkinek, aki eleg eros, hogy leszokjon a cigarettarol de egy kicsit kisebb a gratulaciom ha ezt terhesen csinalja, mert az elet mar a fogantatas elott elkezdodik. Aki egy olyan fontos lenyert mint a sajat gyereke, akiert allitolag az eletet is odaadna, annyit nem kepes megtenni, a minimumot, hogy leszokjon a bagorol, aki meg terhesen is csak annyira kepes, hogy CSAK napi par szalat sziv, hat [inkabb nem mondok semmit...]
Névtelen
 


Drága Csi!!

El kell, hogy keserítselek!
Egy dohányos ember 100x többet ad a költségvetésbe az élete folyamán elszívott cigaretták megvásárlásával, mint amit visszakap, amikor tüdőrákkal kezelik a kórházban.
A benzin-, a dohány-, az alkoholüzletág szinte legális maffiaként működik szerte a világon.
Gondolj csak bele, itt az alkohol. Hány családot vág tönkre?? Az egyik legnagyobb drog, ami létezik!!!! És ott a polcokon a boltban, mert óriási bevétel az államnak!
Mind csak naiv álom, hogy bárkit is érdekel az én egészségem!!!

Fruzsi
 


Kedves Névtelen!!

(Elküldve 2003 Augusztus 25 hétfő - 22h 59Kép

Mazoista vagy?? Hogy egy olyan topicot látogatsz állandóan, ahol hányingered van??
Ne tedd! Mutasd meg, hogy a te mamád nem dohányzott!

Üdv.. Fruzsi
 


Kangi
Nehezet kérdezel!
Nem tudom, talán a saját félelmem, amit rávetítek arra a kis babyre, vagy a vélt félelmem. Mindenkiben meg lehet találni a szépet, meg stb., de valjuk be, hogy azért van olyan dolog, amire nem vágjuk rá, hogy szép! Az még nem jelent mást. (pl Csokító Kép) Én azt gondolom, hogy az ismerősöm (nevezzük ínkább így, mert látom nálad ez váltotta ki a haragot) babáján látott dolgok igen is betudhatóak a dohányzásnak. Lehet, hogy nem azok, de ÉN ANNAK LÁTOM!
De ne feledd, én is dohányoztam, és leszoktam. Lehet, hogy ez segített, hogy csak becsaptam magunkat, és mindamellett nem bántottam meg senkit. És talán ennyi volt az egész!
Kibékülünk??? KépKépKépKépKép

Rebecca, Fruzsi
Ne vegyétek már lelketekre. Csi más tempóban és stílusban gondolkodik,mint ti/mi. Szóval kár egyetlen idegszálért is! Szabad ország, mindenki azt mond, amit akar, és ott ahol akar. (ld Várandós kismamák öröme c. topic)
Inkább nézzetek ki, csodaszép fények vannak!
Sziasztok
Phlora
Névtelen
 


Fitnessnorbinéra visszatérve: aerobic-órák alatt ugye meg szokás izzadni? hát, mivel a magzat anyuci felhevült állapotában nem képes hőt leadni=izzadni, így igencsak szenved.
most olvastam, hogy a 9. hó elejére csak 3,8 kg-ot hízott. ez már kimondottan káros lehet, mert ennél csak a baba és a járulékos részei is több kell, hogy legyen.
Névtelen
 


Azt hiszem, most vesztettem el a fonalat, vagy itt paranoiások gyülekezete van, ezt most komolyan mondom!
Ha valamit én értek félre, akkor bocs, így életbe lép, "Akinek nem inge, ne vegye magára" közhely!

DE!
Kedves Fruzsi!
Ha megpróbálod ismét elolvasni azt, amit írtam, akkor észreveszed, hogy egyetlen szóval sem a te véleményed ellenkezőjéről beszélek, ezért írtam azt, hogy VEGYÜK HOZZÁ, ez nálam azt jelenti, hogy amit írtsz, ahhoz még EZ IS hozzátartozik. Egyszóval sem írtam azt, hogy bárkit érdekelne a te egészségmegóvásod.
Azt hiszem elbeszélünk egymás mellett, de rendesen!
NEM arról írtam, hogy NEM biznisz a dohányáru, hanem azt akartam volt mondani (akkor maradjunk a szájbarágós stílusnál) hogy amennyiben te rászoksz, akkor az "egészséges életre való nevelés"-ből ott lesz üzlet, hogy neked eladják pl. a nikotintapaszt. Erre írtam, hogy biza' ez jó bót!
És megint elmondom, hogy cseppet sem a te egészséged az érdekes (nem is mondtam egy szóval sem, hogy az lenne), hanem mint célközönség te is alanya leszel majd azoknak a termékeknek, amit "egészségvédelem" álnéven a fejünkre zúdítanak. Egy szóval: az "egészségvédelem" igenis nagy üzlet!

Phlora!
mi a szösz az, amit Rebeccának, vagy Fruzsinak az én részemről bármit is a lelkükre kellett volna venniük??????? Egy szóval SEM bíráltam őket, és ha megteszed, hogy visszaolvasol, akkor rájössz, hogy mást SEM bíráltam. Ahhoz, hogy leírom, a ráadásul nem is ellenkező véleményemet az ÜZLETRŐL, mégcsak nem is a topik címéről, azt miért kéne bárkinek is a lelkére vennie????? EDDIG NEM személyeskedtem, így komolyan nem értem ezt az írásodat:
""Ne vegyétek már lelketekre. Csi más tempóban és stílusban gondolkodik,mint ti/mi. Szóval kár egyetlen idegszálért is!""
Valóban más stílusban gondolkodom, mert én naív azt hittem, ez is egy beszélgetős topik, ahol mindenki elmondHATja a véleményét. De nem!
Megint tévedtemKép.

Bocsánat az offért, de nem szeretem, amikor kiforgatják a szavaimat egy olyan puskaporos topikban, ahol val.szeg a nevüket nem vállaló személyek hergelik a népet. Talán én is lehettem volna egy Nyuszika16-os ebben a topikban, de ez valóban nem a stílusom. Arról meg nem én tehetek, hogy itt csak "ügyi vagy", meg a "gratulálok" kezdetű szöveg írói a szívesen látott topikolók.
Sajnálom. De nem is olyan nagyonKép

Üdv:
Csi
 
 


1.Névtelen!

Ez az izzadós dolog butaság!Anyuci éppen azért izzad,hogy testének hője ne emelkedjen egy bizonyos szint főlé!Babónak nem kell külön izzadni,hogy ne legyen melege!Azt anyuci megteszi helyette!
De a többi valóban borzasztó és nem nyilvánosság elé való!Egy átlagos kismamának biztosan nincs haszna belőle,legfeljebb az önértékelése megy tropáraKép!

Csi

Szerintem nem volt semmi rossz az irományaidban,talán Phlora vmit félreértettKép.

2.Dohányos és nemdohányos csajok!

Láttátok azt a műsort,amiben bemutatták,hgy Japánban(asszem) hogyan oldják meg az utcán való dohányzást?Mivel a nagyvárosokban tilos a nyilvános helyeken rágyújtani,bagósbuszokat állítottak be,ahol rágyújthat az,aki nem bírja ki egy slukk nélkül.Elég érdekes felvétel volt,mit ne mondjak.Jó,hogy látni lehetett a busz belsejét.Igaz,4 -nél több embert nem engednek fel egyszerre,vagyis akár sorba is lehet állniKép...
Az utcán pedig bagókommandók róják útjukat,lesve a lopva rápöffentőket,akiket nem kevés pénzzel húznak le!!

Na,majd előbb-utóbb nálunk is ez lesz!Meg káosz!Kép

3.Nekem is vesszőparipám az utcán eldobott csikk,de vajon milyen alapon szóljak rá egy felnőtt emberre?Ha annak magától nincs annyi esze...Kép
De sokkal szörnyűbb,hogy a gyerekek képesek 300-400 Ft-okat kiadni egy doboz cigire,de a suliban fellépő költségekre már húzzák a szájukat...
És hogy reggel már úgy jönnek,hogy elszívtak legalább 2 szálat.De volt olyan osztályom,akiket meg kellett kérnem,amikor pocakos voltam,hogy az én órám előtt ne bagózzanak,mert annyira tömény cigiszag volt a teremben az óra alatt.Sokkal jobb nem lett a helyzet,mert a bagószag beléjükivódott,de legalább akkor nem szívtak...

Anyapoc

 
 


Hello Csi!

Akkor tényleg félreértettük egymást/elbeszéltünk egymás mellet!

Osztom a véleményedet!
A lelkemre nem vettem semmi, én sem értem.

Fruzsi
 


Jézzzuuuuuuuuussssssss!
Jav.: MELETT!
 


Hát ezt nem hiszem el!
Ezt is bitos a sok cigi okozza.

Szóval M E L L E T T Kép Kép

Csók, F.
 


Phlora Kép
kivetített félelem, és önigazolás ... igen, pontosan erre gondoltam én is valad kapcsolatban. Figyelj, ha működik, akkor menjen így! De azt ne feledd, hogy az ismerősöd is bármikor idetévedhet, és felismerhet téged, és lehet, hogy nagyon megbántod vele.
Békülés rendben, ha ez fontos KépKépKép

Pussz
Kangi
 
 


Nagyon eltűntetek, ki hol tart?
Névtelen
 


Sziasztok!

Kicsit eltűntem, mert szükségem volt időre, és sok türelemre a cigi eldobásához, és ezt magamban tudtam megoldani, mert nem akartam senkivel ideges lenni az én feszültségem miatt. Most egy hónapja és egy napja nem gyújtottam rá, és ha meg is fordult a fejemben akkor sem tudtam meg tenni, pedig itt volt a cigi mellettem. Neki is készültem, hogy most rágyújtok, aztán üres maradt a hamutartó. :-)) Most már tudom, hogy nem a nikotin hiányzik, hanem csak a mozdulat. Ez tényleg egy melléktevékenység! Viszont azt is tudom, hogy számomra nem állt helyt az, hogy csak úgy lehet letenni, hogy egyik napról a másikra. Hiszen ha valaki végig olvasta, hogyan jutottam eredményre az láthatja, hogy egy hosszú folyamat volt, ami a napi egy dobozból 5-6 szál lett, majd napi 2-3 szál, és utána már könnyebb volt letennem. Valószínüleg ezzel a csökkentéses folyamattal, csak a nikotin elvonást tudtam tűrhetővé tenni, viszont így már könnyebb volt leszoknom, mert magát a füstöt nem kívánom, csak a tradíciókat,: kávé-cigi, ébredés-cigi,ebédután-cigi, takarítás-cigi stb., stb.
Ha most eszembe jut, hogy rá kéne gyújtanom, akkor pontosan a cigi ízére , bűzére gondolok, és el is megy a kedvem. Tényleg csak a mozdulat hiányzik.
Tehát kedves hölgyeim! Köszönöm mindenkinek aki drukkolt. A nehezén túl vagyok, és ha körülöttem dohányoznek akkor már észre sem veszem. Nem tudom hogy ha már nem szoptatok akkor társaságba nem-e fogok rágyújtani, de most nem kívánja se testem se lelkem a füstölést. Most már aktívan itt leszek veletek megint, remélem ti is, mert azt látom, hogy amíg nem voltam itt, teljesen elhalt a topic. Kérlek írjatok!

Közben a párom kórházba került, cukros lett, és magas vérnyomásos. Most diétázunk, mert közben én is diabéteszes lettem, bár tudom, hogy a terhesség miatt. De még ezer dolgot tudnék írni arról, hogy mi történt velem, csak nem akarok traktálni senkit. Minden esetre az én pici babám most már rúgdos egy hónapja, és talán ez is segített leszoknom.
Azt olvastam, hogy ha négy hónapos kortól már nem bagzik a mama akkor a babának születésére már ugyan olyan esélyei vannak mint a nem dohányzó mamák gyerekeinek. Én sajnos egy hónappal elcsúsztam, de büszke vagyok magamra, és biztos vagyok benne, hogy a babám teljesen egészséges életének, még így is meg vannak az esélyei, mert jobb 5 hónaposan leszokni, mint végig dohányozni.
Azt megfogadtam, hogy nem fogok lelkiismereti dolgot csinálni abból, hogy nem dobtam el egyből a cigit, mert ha most ezen idegeskedem akkor azt hiszem nem sok értelme volt az egésznek. Ami megtörtént azt már úgy sem lehet visszacsinálni, és most had élvezze a babám is meg én is, hogy nincs füst a szervezetünkben. Most jobban érzem magam mert nem érzek idegességet az elszívott cigik miatt, és kiegyensúlyozottabb vagyok ezáltal, így hülyeség lenne ha ezt felváltanám az elszívott cigik miatti aggodalommal. Láttam dohányos nők egészséges, szép gyermekét. Én abba hagytam! :-)))

Szerbusztok, és köszönök mindent! :-))
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: