Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szörnyű amit Csi írt! Ez nem igazán tett jót...
1-2 szál 1mg-ostól? :-(
Rebecca 2
 


Sziasztok,

Kivancsi, csak gondolom, biztosat sose fogok tudni.Nekem is sok ismerosom van, aki elobb szult es sose dohanyzott. De a fiacskam sokszor volt asztmas is kisebb koraban, kb. ket eves koraig.
Persze sok itt a de. De mi van akkor, de mi lett volna ha?.....
Olvashattok sok erdekes cikket a kovetkezo oldalon
www.hazipatika.com es a temeknal megkeresitek a dohanyzas cimszot.
Nem kerestem vissza, hogy ki irta, de egyetertek,sok az ijesztgetes, de pontos adatokat senki sem ir. En a fenti oldalon olvastam egy cikkben, hogy Magyarorszagon evente 40 000 ember hal meg a dohanyzas miatt elofordulo betegsegekben. ???
Egy biztos, sajnos amit en elfogadhatatlannak tartok, az az, hogy nagyon sok helyen emlitik a cigit egyszinten a droggal. A drogot, barmilyen legyen is az szigoruan tiltjak. A cigit miert nem?? Persze tudjuk a valaszt, az allam penzbevetele es nyeresege miatt. Pl amikor azt olvassuk, hogy az EU-ba csatlakozas utan 600 FT lesz egy doboz cigi, mert igy talan megelozik es csokkentik annak fogyasztasat, nevetnem kell. Sok szegeny ember inkabb cigit fog venni, mint etelt.
Vagyis megint csak az allam nyer. Hiaba vannak ezek az ellenkampanyok, igazabol hatalmas penzekrol van szo. Ha mar ennyire artalmas, miert gyartjak oket????
Igaz nem szukseges megvenni, nem kotelez senki erre bennunket, de aki probalta es benne van, tudja mennyire nehez!!!
Csak egy peldat mondjatok a kornyezetetekbol, aki dohanyos es sajat joszantabol abbahagyta, nem valami betegseg vagy eppen terhesseg miatt, amirol is itt szo van.
Elnezest nagyon hosszu voltam, de eppen az elso irasom ota elhataroztam, hogy leallok, amit birtam is teljes egy Kép napig.
Ez egy ordogi kor vagy csak tenyleg sok szo semmibe es egy kicsivel obb elhatarozas kell.
Egy kicsit elkeseredtem, hogy nekem nincs sok erom, igy nem terhesen es MEG semmilyen betegsegben nem szenvedve leallni, csak ugy.
Kerjek SZIDJATOK Kép le erosen talan az majd segit.

Ancsi
Ancsi
 


Én némi ellentmondást látokKép
Először ezt írod:
"amit en elfogadhatatlannak tartok, az az, hogy nagyon sok helyen emlitik a cigit egyszinten a droggal."

Aztán ezeket:
"Sok szegeny ember inkabb cigit fog venni, mint etelt."
"Igaz nem szukseges megvenni, nem kotelez senki erre bennunket, de aki probalta es benne van, tudja mennyire nehez!!! "
"elhataroztam, hogy leallok, amit birtam is teljes egy napig. "

Nem érzed, hogy valami nem stimml? Hogy mégiscsak függőség, szenvedélybetegség?
Nemdohányzó
 

 
 

Nemdohányzó megelőzött, pont ezeket írtam volna én is a hsz-od alapján. Egyszer korábban azt is írtam, hogy a cigi ugyan szó szerint nem kábítószer, de attól még függőséget okoz, és mint ilyen, nyugodtan lehet a drogokhoz hasonlítani. Azt is én írtam, hogy én pl. minden külső kényszerítő körülmény nélkül szoktam le, tehát ilyen is van. Az árdrágításnak pedig van visszatartó hatása, pl. amerikai tizenévesek körében jelentősen csökkent a dohányzók száma a drasztikus áremelkedéstől. És épp ez a korosztály a lényeg cigi szempontjából. Csak az a fontos, hogy ne apránként emeljék, mert akkor az ember megtanulja kigazdálkodni lassanként, egyben talán sokkoló hatása van. Az meg miért baj, ha az állam jár jól? El is költi aztán a gyógyításra, táppénzre, rokkantnyugdíjra azt a pénzt, ami befolyik. Tán csak nem dotálni kéne, hogy a szegények is hozzájussanak?
 
 


Hm, igazatok van, most visszaolvastam a hozzaszolasomat es valoban ellentmondasos.
Pontositva, en azt tartom elfogadhatatlannak, hogy bar egy szinten emlegetik a droggal, de megsem tiltjak be.
Vagyis eppen ez az, ez egy szenvedely, vagyis valahol drog, es megis hivatalos.
Es mivel nagyon nehez leallni, itt valaszolnek rjulinak is, sajnos nehany szegeny ember akkor is
szivja majd, ha nagyon felemelik az arat.
en mindig elcsodalkozom azokon az embereken, akik penzt kerve ucsorognek valahol es kozben ott fustolog a cigi a kezukben. Pedig mar most sem olcso mulatsag a cigi.
Ha pedig betiltanak, talan a gyogyitasi koltsegek is lecsokkennenek, lasd mennyi betegsegre fogjak ra a cigit.
Ancsi
 


Rjuli, te hogyan szoktal le??
Inkabb ezt a nevet kellenne adni a topiknak:
Segitsunk egymasnak, te hogyan szoktal le??
De tenyleg, minden elismeresem a tied.
A szoptatas alatt ez nekem sem okozott gondot, mert a picimre gondoltam, de miota egykeKép
vagyok, vagyis nem lakik bennem senki, nem megy.
Ket harom nap, azuan ha barmilyen stressz er,hopp,
egy cigi.
Probaltam mar a tapaszt, ragogumit, szopogatos tablettat, de mihelyst lealltam, visszaalltam a cigire.
Rebecca, ha most le tudnal allni, hidd el jot tennel a babanak, es ha mar lealltal, ne kovesd el az en hibamat es ne is szokj vissza ra!!
Ancsi
 


Sziasztok!
Nekem az egyik ismerősöm végig cigizett a terhessége alatt és azóta is állandóan ott lóg a szájában . Tisztára sokkos ha nem gyújthat rá . A kisfia 1 éves kora óta aszmás rohamokkal küzd , nem tudom megszámolni hányszor kellett vele a kórházba szaladni mert befulladt . A szoptatás alatt is cigizett , ráadásul még másnak is adta a tejet és oltári büszke magára hogy "összefejt egy mosógépet és egy hűtőt " Inkább nem írnám le hova dugnám neki.....
A kicsi betegsége ellenére se teszi le , sőt ugyanúgy rágyújt előtte is , nem számít neki hogy belélegzi a füstöt . Milyen anya az ilyen ?
Névtelen
 


Ancsi!
Én rágóval szoktam le. Mindig, amikor rágyújtottam volna, elrágtam egy, majd később fél rágót, és mire így elfogyott a doboz(kb.1 hónap), addigra már nem hiányzott annyira, hogy ne bírtam volna ki. Évekig álmodtam, hogy rágyújtok, és mindig rossz érzés volt. Most lesz 7 éve, hogy leszoktam, de, ha barátnőkkel beülünk v.hová, még most is az jut eszembe, de jó lenne rágyújtani. Persze sosem tenném meg, mert olyan nincs, hogy "csak 1 szál", de azt ne várja senki, hogy egy időn után majd eszébe sem jut. Lehet, hogy rossz példa, de úgy kell elkönyvelni, mint egy cukrosnak az édességet, lisztérzékenynek a kenyeret, sőt, még úgyabbul, mert ebből nincs "még megengedhető" mennyiség.
És tök jó, hogy nem vagyok büdös, ez egy nemdohányzó partner mellett nagyon fontos, nem dobálok ki pénzt, és büszkeséggel tölt el, hogy felülkerekedtem egy 10cm hosszú valamin.
 
 


RJuli!
Ha egy cukorbeteg eszik édességet, bekómázhat és meghalhat. Ha egy lisztérzékeny,lisztallergiás kenyeret eszik, megfulladhat azonnal! Egy dohányzó ha le akar szokni, és mégis elszív egy szál cigarettát, attól még NEM hal meg!!!!!!!
Úgyhogy ez egy rossz példa volt részedről! Nagyon rossz! Nem értem hogy mondhatsz ilyet, hogy egy lisztérzékenynek még van megengedhető mennyiség.....úgy látszik neked fogalmad sincs miről beszélsz!

Nekem viszont van egy 18 cm hosszú valamim amin nem tudok (és nem is akarok) felülkerekedni Kép Illetve a férjemnek....KépKép

Névtelen: 2003.07.24 20:52
Tökéletesen megértelek! Az ilyen az nem anya. Az egy féreg!
Névtelen
 


Névtelen! Marha vicces vagy. Valóban nem vagyok teljesen tisztában a cukorbetegséggel és a lisztérzékenységgel, nem is ez volt a lényeg, de látom, hogy téged ez nem különösebben izgat. A lényeglátásodról a következő bekezdésed is sokat elárul. Egy falattól amúgy még nem halnak meg. Azon kívűl a hasonlat épp arra szolgált, hogy pont úgy kell letenni a cigit, ha egyszer le akar valaki szokni, mintha végzetes lenne akár csak 1 szál is a leszokás után, mert különben visszaszokik és az már lehet halálos.
Talán térj vissza a 18 cm-esedhez!
 
 


"Ha egy cukorbeteg eszik édességet, bekómázhat és meghalhat."

Még ekkora marhaságot...
Névtelen
 


RJuli Te meg a 10 centisedhez Kép

Egyébként apukám így halt meg csak onnan tudom!! Kép Ezért mertem hozzászólni, mert baromságot írt RJuli! Nem egy falat volt "csak" egy szelet, de kómába esett és meghalt mire kiért a mentő, a kisfiam szülinapján......úgyhogy Névtelen kedves nem marhaság....vagy egy marha az orvos, meg a korboncnok.....meg az összes szakirodalom..... Tablettás cukorbeteg volt, még csak nem is inzulinos!!

Gondolkozzatok mielőttt ilyen baromságokat írtok hasonlatoknak!!!
Névtelen
 


Sziaszok!

Itt aztán elharapódzott a vita a cukorbetegségről rendesen!
Névtelen! /Az akinek az apukájával ez a szörnyű tragédia történt/
Nagyon sajnálom az esetedet, és nagyon megrendített. De el szeretném mondani, hogy az aki azt írta egy cukros is néha "vétkezhet", az nem rosszat akart mondani, nem is akarta megsérteni az érzéseidet / mint ahogyan most én sem/ , de tényleg nem mondott akkora hülyeséget mint amilyennek te gondolod. Sajnos tényleg vannak ilyen kirívó esetek, amik nagyon szörnyűek, de az átlag cugorbetegek tényleg nem esenek kómába/ ha rendesen szedik a gyógyszert/, egy szelet sütitől. Minden esetre nagyon sajnálom a történteket. / Hozzáteszm, hogy belgyógyászati nővér vagyok/
De talán ezt a vitát ne is firtassuk tovább, hisz gondolom nem akarunk megbántani embereket.


Valaki azt írta, hogy : "Az ilyen az nem anya. Az egy féreg!"
Ez eléggé durván hangzik!
Igyekszem leszokni, de most is csak úgy megy, hogy ... Most csak két szál cigit szívok naponta. /1dobozról 5-6 szálracsökkentettem, de ezt csak három naponta./Most csak két szál de naponta! /1mg-os/
Szerintetek célra vezető ez? Nem! Szerintem nem! De nem megy jobban. És akkor én most nem érek fel azzal az anyukával aki leszokott? Tulajdon képpen tényleg nem mert ő egyet sem szív. De azért az mégis csak túlzás, hogy ezért én rossz anya vagyok! Vagy én nem is szeretem annyira a gyermekemet? Én azt gondolom, hogy most belenyugodtam, hogy ez az amit meg tudok tenni. Rájöttem, hogy nem fogom magam idegileg kikészíteni azzal, hogy tönkreteszem a babámat, vagy sem. Úgy gondolom, hogy az mégis csak abszurd dolog, hogy a picimet megbetegítem, megölöm, vagy "minden amit írnak" dolgot csinálok vele napi 2 mg nikotinnal. Nagyon szeretem őt, és úgy érzem a három naponta elszívott 6 cigivel, és a hozzá társuló napokig tartó idegbajjal jobban ártok neki, mint a két cigivel naponta, és stressz mentesen.
Most épp ebben a stádiumban vagyok. Azért még nem adtam fel a leszokást, de most legalább nyugodt vagyok, mert a napi kettő tudom, hogy jár, viszont így nem is csinálom azt, hogy amikor már x napja nem szívtam, akkor mint az eszelős szívom a cigiket, és utána, meg közben még teljesen ideges is vagyok.
De azért azt is kijelentem, hogy nem érzem magam féregnek! :-)
Ez most nem a dohányzás reklámozásának szólt, csak annyit jelentett, hogy e pillanatban megpróbálom elfogadni azt, hogy dohányzom, szégyenérzet nélkül. Amúgy is ha most csak kettő, akkor lehet hogy jövő héten egy... Mert azért nem adtam fel, ezt büszkén kijelentem. :-)

Hát most ennyi . Szerbusztok.
 
 


Rebecca!
Igazad van Off a cukros téma, bocs.De válaszolnék arra amit írtál, ha nem probléma! Én meg orvos vagyok (igaz külföldön élek) és van hogy kómába esik és meghal a beteg. Én rengeteget foglalkozok ezzel a témával, mert engem sokszorosan érint. Családon belül is több eset van, meg a munkám terén is érint! Ha kicsit idegesebb vagy, vagy felfokozottt lelki állapotban vagy (öröm, idegesség, bánat ér...stb) akkor is bekövetkezhet, hogy kómába esel. Egyszerűen leesik a vércukorszint és kész! Apunál előbb magasra szökött , majd leesett, és ezért halt meg. A fürdőszobában volt, magára zárta az ajtót, szerintem érezte.....Kép (És annyira félt a tűtől, hogy nem engedte az injekciós inzulint, az megmenthette volna, mert jobb, mint a tablettás!)

Tudod milyen pocsék volt ezt feldologzni?? Orvos létemre nem tudtam megmenteni a saját apámat! Rátörtük az ajtót és csak ott álltam és néztem, mert nem tudtam semmit tenni. Akkor már késő volt. Amikor 5 perc múlva kiért a mentő már 20!! perce halott volt!

És ráadásul a kislányom is cukorbeteg, fiatalkori cukorbeteg! Örökölte aputól a hajlamot és tessék! Nem is praktizálok azóta! Csak a férjem!

Akkor is hülye hasonlat volt RJuli részéről ezt szögezzük le, és csak azért reagáltam rá, hogy ne legyenek az emberek megtévesztve!Nem lehet a kettőt összehasonlítani! Egyszerűen nem!

A férges dolgot meg én írtam, de én a konkrét esetre értettem, amikor a már asztmás,fulladó gyermek orra előtt is napi pár doboz cigit elszívott a "kedves anyuka" -egy légtérben. Nem rád gondoltam!

Azért neked is le kéne tenni Rebecca, tudod-e? Én sose bagóztam. A mi családunkba van épp elég probléma már így is. (cukor, autizmus, egyéb) Nem akartam még bekavarni a cigivel is!!! De elhiszem, hogy nehéz letenni. Remélem sikerül majd neked!

Bocs az Offért, többet nem írok!
Névtelen
 


Névtelen!
Én nem azt írtam vigyorgó fejjel, hogy van egy tíz cm-esem, hanem, hogy felülkerekedtem rajta.
Úgyhogy ne küldözgess engem sehova a saját nyomoraid miatt. Amúgy a lényeg: te is beismerted, hogy az inzulin jobb lett volna, tahát nem a legmegfelelőbb kezelés mellett történta baj és nem egy falat, hanem egy egész süti után. Az azért nem ugyanaz, ha már kötözködünk.
 
 


az orvosin úgy látszik, nem tanítják, hogy be kell mutatakozni...
miféle stílus ez, hogy osztod itt az észt névtelenül?
milyen orvos lehet az, aki az egyéni tragédiái miatt vadidegenekkel ilyen stílusban beszél?
ha bemegy valaki hozzád a rendelőbe,azt is letolod, mint a sz.r-os gatyát? vagy külföldön viselkedsz?
Névtelen
 


Én nem veszekszek, de te mindig! Jól vagy? Egyébként pedig egyértelmű, hogy jobb az inzulin! Ezt a hülye is tudja. De sokan pont azért nem használják mert képtelenek szúrni magukat! Akkor meg már inkább tabletta nem? Úgyhogy jó volt a kezelés....
Nekem nincsen nyomorom, Neked viszont nagyon is lehet ha ráérsz egész nap itt lepzselni a net előtt és mindenkit cseszegetni.De akkor is hatalmas nagy baromságot írtál, valld már be magadnak.

A 18 centi pedig humor volt de úgy látszik neked valahogy nincs hozzá érzéked! Kép Sajnállak!
Névtelen
 


És te?
Névtelen
 


Névtelen: ha jól látom te sem mutatkoztál be édes! Az orvosin nem tanítanak ilyesmit, és már különben sem praktizálok. Neked meg nem teljesen mindegy, hogy ki mit ír be ide? Névtelenül bármit lehet, itt vagy példának te! És miért is tolnám le a rendelőbe a betegemet?? Csak akkor szólok, ha okom van, most meg az volt. És mint már említettem nincs nyomorom, egyszer mindenkinek meghalnak a szülei (még Neked is) és különben is ez már rég volt!Nem kéne ezt szajkózni! Ti csak félrevezetitek az embereket és szólni akartam, hogy nem felel meg a valóságnak amit ez a Juli írt!

És én Magyarországon is viselkedek! Te káromkodtál Kép
Névtelen
 


kedves doktor névtelen!
kezeltesd magad! biztos van egy jó kollégád, aki elvállal
Névtelen
 


Névtelen!
Mi a, hogy "ez a Juli" ?? nekem spec. van regisztrált nevem, kár ilyen degradálóan nyilatkoznod rólam. Ha valaki azt mondja, ,hogy kiugrott a 4. emeletről és egy karcolás nélkül túlélte, akkor azt azért nem nevezhetjük általánosnak, mégis előfordul. Az sem általános, hogy v.ki belehal egy sütibe, úgyhogy az, hogy egy cukorbeteg soha nem ehet egy falat édességet sem, az nem igaz.
"Építő jellegű" hsz-odat normálisabb stílusban is előadhattad volna. Amúgy az írásaid messze nem arról árulkodnak, hogy olyan fene nagy humorod van. Inkább megkeseredett és kioktató vagy. De mások biztosan jókat nevetnek.
 
 


Lányok!

Kérlek benneteket, hogy ne essetek neki egymásnak! Illetve erre már késő kérnem bárkit is de legalább hagyjátok abba.
Kedves Dr!
Amit leírtál az esetről így utólag az ténylegesen megrázó volt. Az az igazság, hogy nekem is az a legnagyobb félelmem, hogy egyszer valami olyan történik amit én nem tudok befolyásolni. Talán épp ezért megszállottan képzem magam szakmailag, és leginkább a gyakorlatban próbálok tapasztalatokat szerezni. /így elég hosszú az önéletrajzomban az osztályok neve, ahol már dolgoztam/. De most ez nem ide tartozik. Azt akartam ezzel csak mondani, hogy nagyon együttérzek veled, bár ezt átélni bizonyára sokkal rosszabb.

És most térjünk vissza a fránya dohányzás témára.
:-)
Jó éjt.
 
 


Sziasztok!
Jé. Én azt hittem, hogy kétféle cukorbetegség van, az inzulinfüggő, és a nem inzulinfüggő, amit diétával+gyógyszerrel is lehet kezelni. És úgy tudtam, csak az alacsony vércukorszint okoz kómát, és ha hirtelen felmegy a cukorszint, akkor aztán az nem tud hirtelen leesni, csak fokozatosan. Mondjuk az, hogy én mit-hogyan tudok, az nem jelent semmitKép

Dohányzás
Továbbra is jó dolognak tartom, hogy Rebecca leírja a dohányzással kapcsolatos gondolatait, biztos nincs egyedül ezekkel az érzésekkel.

Cigaretta, mint drog-- nekem egyetlen dolog miatt nem áll ez a megállapítás, miszerint a nikotinfüggő nincs olyan megterhelő hatással a környezetére, mint a kábírószer-, vagy az alkoholfüggő ember. Szerintem nem minden esetben fogalmalmazunk pontosan. Mert az viszont kétségtelen, hogy a dohányzás is szenvedélybetegség.

Csi
Névtelen
 


Lányok!
Ez a topic a cigarettázásról szól és nem a cukorbetegségről. Vitatkozásra is van más fórum.
Úgy viselkedtek, mint a gyerekek és nem úgy, mint diplomás, felnőtt, többgyermekes anyák.
Csi!
Utolsó paragrafussal 100%-ig egyetértek.

Milla
 
 


Sziasztok!
Erdekes, de az az érzésem, hogy a Névtelenek mind ugyanazok voltak, azaz 1 személy, aki sajat maganak valaszolgatott...KépEz jo???
A nikotinfüggöség nagyon artalmas, Névtelen, talan nem annyira, mint az alkohol-, vagy a drogfüggöség, de jot semmiképpen nem tesz!!!Rebecca, vigyazz magatokra. Komolyan mondom!!! Sok sikert mindenkinek a leszokashoz!!! De jo, hogy én nem cigizek!!!
Juli, ne törödj a sok névtelennel, csak szekalni akarnak!!!Kép
Vendég
 


Kukacz!
Kép
 
 


Sziasztok,

Hu, micsoda hozzaszolasok!Kép
Rebecca, szokjunk le egyutt.
Penteken delutan vettem ragot, es Kép most hetfon,igenis buszken kijelentem, hogy egy cigit sem szivtam el hetvegen. Pedig a picuromnak szulinapi bulija volt es a meghivottak kozul sok a dohanyos. Meg idegeskedtem is, hogy minden jo legyen, de akkor sem gyujtottam ra. Igaz elragtam a kiszabott 6 db ragot, de...
Rebecca, probald meg,valoban jo ez a nicotinos rago. Nekem nem sikerult a tapasszal,hatha tobb szerencsem lesz most.Raadasul jovo hettol szabin leszek, igy talan meg konnyebb is lesz.
Sok kitartast mindenkinek aki le akar szokni.
Ancsi
Ancsi
 


Sziasztok!

Egy kérdésem van! : A nikotin tapaszból a keringésbe jutó nikotin szerintetek nem árt a babának? / bár nem vagyok tisztában azzal, hogy a nikotin tapasz nikotint tartalmaz-e/
 
 


Sziasztok!
Szia Rebecca!
CSak olvasgattalak eddig Benneteket és némán szurkoltam Mindenkinek aki le akar szokni. Most elolvastam a Nicotinell tapasz illetve rágó alkalmazási előiratát, terhesség és szoptatás alatt nem alkalmazható. nagyjából minden gyógyszerre ezt írják, úgyhogy ez a nesze semmi fogd meg jól kategóriája is lehet, de pl. a tapaszban annyi a nikotin, amennyi egy kisgyereket meg tud ölni. Úgyhogy vigyázni kell vele.
Drukk továbbra is, de azt hiszem más módszert kellene választanod. (Részemről mindenesetre gratulálok az adag csökkentéséhez, bár sosem dohányoztam, de fel tudom mérni a rokonaim példájából, mekkora teljesítmény ez. Csak kitartás!)
Üdv
Anyaorsi
Névtelen
 


Kép

Gondolkoztam erosen Képmit is tegyek
Mit szeretnek, igy akarom leelni az eletem,Képvagy pedig ezt szeretnem Kép
Ha leszokom ezt erdemlem,Kép
Kép
ha pedig nem ez jar nekem,Kép
de kerlek azert el ne uldozzetek.Kép
Ancsi
Ancsi
 


Sziasztok!
Igazándiból véletlenül keveredtem ide, de azt hiszem tényleg van létjogoultsága ennek a topicnak.
Jó magam is erős dohányos voltam, most terhes vagyok 12. hétben, a szokásos heti ultrahang előtt, de az első héttől kezdve nem dohányzom.
Napi 1 dobozzal szívtam el, vagy még többel is, és mikor megtudtam, hogy terhes vagyok (5hetes voltam),akkor zsinórban 3 szálat is lenyomtam. Szóval nem indult felhőtlenül, de nagyon boldog vagyok, hogy sikerült.
HOGY CSINÁLTAM ÉN?:
Rögtön a könyvesboltba szaladtam, és kikerestem a könyvekből, mennyi a megengedhető mennyiség, és miegyebek. 10szál, nem sok. Próbáltam több ízben leszokni, de hát SZERETEK dohányozni, meg jó ize van. Szóval kudarcra voltam ítélve, gondoltam. Meg a férjem is dohányos, bár ő az 'ultra light' verziót nyomja, vagyis inkább szívja, de hát akkor is dohányzik.
Na elkezdődött az első hét. Reggel 1 szál, igyekeztem inkább a felénél elnyomni. Bírtam volna még szívni, meg jól esett volna, de elnyomtam. EL KELL NYOMNI, és kész! Aztán 3-4 szálat engedélyeztem magamnak egy egész napra, hasonló metodikával. 2 nap múlva már csak 2 félszál volt a megengedett, és az járt a fejemben, hogy a nikotin IDEGMÉREG, és az első 3 hónapon múlik minden, utána már minden hiába. Jó magam is allergiás és asztmás vagyok, szóval nagyon jól tudom, milyen érzés mások szemében látni a sajnálatot, mikor a tüdőtágítót befújom magamnak.... (anyám soha NEM dohányzik/zott!!!!)
Senkit nem akatok riogatni, de ez igaz, és tényleg árt. A sorozatgyilkos mama és a sok stressz is árt, és minden el nem szívott cigi jó. Kép Szóval ezek jártak a fejemben. na és azon szerencsések egyike vagyok, akiknek az első slukk jól esett, amásodik közepesené s a harmadik kifejezetten szar volt, szóval még hamuzni se lehetett, de én elnyomtam, nemhogy a feléig szívtam volna.. Aztán este se szivtam el, inkább gyorsan lefeküdtem, úgyis hulla fáradt vagyok. Majd a reggeli is elmaradt, egy elalvásos 'kora 'reggelen. Szóval a 6.héten, azaz a baba 4 hetében, 1 hét alatt már nem dohányoztam. Tudom, hogy így is több ment le, mint kellett volna... Kép
MA már viszont hányingerem van a cigitől, semmi mástól. Egyszer nagyon ideges voltam, és rágyújtottam egyedül. nagyon rossz volt és szégyeltem magamat. Amúgy is égett a képem, hogy terhesen dohányzom. Szóval én így estem meg. Eszembe jutott, hogy az első megfázásáért biztos magamat fogom okolni, hogy dohányoztam, hogy gyengék a légútjai stb.
u.i,. párom Nikotin tapasszal (TS20), némi terror segítségével (:I) napi 2-3 szál, lakáson kívüli elszívására redukálta a fogyasztását!! ÉLJEN ÉLJEN SOKÁ.

Anyaorsi!
Maga a nikotin az igedméreg, a kátrány 'csak' rákkeltő. Szóval no nikotintapasz. Kép

Rebeca! HAJRÁ!!! Olyan büszke leszel magadra!

Nem tudom ki írta a 1 szál cigaretta halált okoz gyerekeknél, ha megeszik. De jelzem tisztelettel, hogy a felnőtt ember belébe, emészés céljából került 2darab cigaretta is halálos! Szóval attól még sokan élnek dohányozva.

ja még 3 dolog jutott eszembe:
1. néha döbbentő a hangnem ebben a topikban, nem értem, szóval disztingváljunk, ez nem dühöngő

2. nőgyógyásznál találkoztam egy helyes 18éves leánykával, aki asztmás, ekcémás, allergiás, és egyéb fejlődéi rendellenessége is van (utolsó ujperce nem fejlődött ki rendesen) és anyuci dohányzott, nagyon haragszik rá, azóta közgyógyellátott stb..

3. barátosném is dohányzott a terhesség alatt és most a szoptatás alatt is, napi 3 szálat. Kicsi súlyú babája született, eszik, alszik, szarik a bébi, szóval normális 'babaüzemmódban' műxik. Nem akarom bántani, számára a világlegszebb gyereke, de szerintem a soványsága és a kicsit csúnyasága ennek tudható be. Mivel írogat a babaneten nem szeretném, ha tudná, mit gondolok a babájáról, szóval ezért nem szeretném felfedni magamat. Ne haragudjatok, és ő sem, ha mégis elolvassa.

Senkit nem tudok elitélni, mert nem ment rögtön a leszokás, csak azért, ha meg sem próbálja. Ha az utolsó percben teszed le, az is jó, csak TEDD LE!!!

Millió puszi
Phlora
Névtelen
 


Sziasztok!

Meg kell mondjam, hogy nagyon örülök annak, hogy volt bátorságom ezt a topicot elindítani, mert akik velem vanak azok nagyon sokat segítenek nekem. Az, hogy drukkoltok nekem, hogy bíztattok, és nem elvakultan azt látjátok, hogy "ez cigizik! Fúj!", hanem azt, hogy megpróbálom, és azt, hogy "csak 1-2 szálat szív". Ha nem lettetek volna, akkor nyugodtan kijelenthetem, hogy nem jutottam volna idáig! Köszönöm nektek! És ez most komoly.
Phlora!
Nagyon garatulálok neked. :-) És továbbá azt, hogy te sem ítélsz el, hisz megtehetnéd, mert neked sikerült. Az az igazság, hogy a napi két szálam nekem is úgy végzi, hogy a felénél sokszor eloltom, mert eszembe jutnak az itt elhangzottak. Pl: a két szálat is úgy értem el, hogy amikor azt mondtam, hogy mégis elszívok még egy harmadikat, mert csak nem lessz baj belőle, akkor azt gondoltam, hogy nehogy már nekem az a vékony szál dirigáljon. meg, hogy miket okozhat a babának, stb. És ezeket itt olvastam. meg rátok is gondolok, hogy ti drukkoltok. És hát a babára főleg! Így hát van amikor a két szál sem annyi mert nem bírom elszívni. Hozzá teszem, hogy nem a rossz anyára való rávilágítás segít...
Köszönöm aki velem van.
 
 


Rebecca!
Nem tudom merre jársz a terhességeddel, de menni fog, bizz magadban! Tovább segít, ha esténként, mikor lefekszel, akkor ellazulva arra gondolsz, hogy mindened (minden szerved, szöveted, sejted) nagyon jól működik, és a kis törpéd is szép, egészséges kisbaba, minden rendben fejlődik nála, könnyen é sgyorsan foktok szülni, küldj neki egy mosolyt, és aludj a számodra legkényelmesebb pozitúrában.
A méreg nagyobb része a cigi második felében van, szóval az első fele sem jó, de a második felét el kell dobni. Büszke leszel, mikor még le se lehet hamuzni de te elnyomtad, mert el fogod!!...Kép
Puszi és drukkolok
Phlora
Névtelen
 


Kedves lányok!

Elutazom pár napra! Ha nem írok, ezért nem teszem.
De ti csak írjatok, osztogassatok tanácsokat, és folytassátok s témát. Előre is köszönöm. Ha megjöttem jelentkezem. /már a jövő héten/. Puszi mindenkinek, és remélem hogy azzal a hírrel jöhetek haza, hogy amíg el voltunk addig nem gyújtottam rá! :-) Mert most megfogadtam, hogy nem cigizek. Ha kibírom olyan sokáig akkor már ki fogom bírni! Drukkoljatok! :-))
 
 


Valóban ne említsük egy napon a drogosokat és alkoholistákat a dohányosokkal, hisz ők csak a saját szervezetüket teszik tönkre, a dohányosok viszon másokét is. Kép
Dühödt ellenző
 


???
Névtelen
 


Sziasztok!

Végig olvastam az elejétöl a végéig, amiket írtatok. Leírom, hogy velem mi történt:

10 évig napi másfél doboz cigit szívtam. 1997. májusban elhatároztam, hogy leszokom a dohányzásról, mert ösz körül szeretnék teherbeesni.(Egyébként elöbb-utóbb mindenképp leszoktam volna, lévén, hogy apu tüdörákban halt meg és szörnyü volt végignézni a szenvedéseit)
Sose felejtem el, május 31-én este 9-kor eloltottam az utolsó cigimet (olyan érzésem volt, mintha vmit elveszítenék, amit szeretek, mert én imádtam cigizni, de tudtam, hogy le kell szoknom)
Másnap elkezdtem szedni a Nicobrevin kapszulát. Többet nem gyújtottam rá. Rettenetesen nehéz volt 6 hónapig. Olyannyira, hogy pszichomókushoz is jártam, aki sokat segített, relaxáltunk, stb. Mert, teherbeestem a vártnál elöbb! Pedig azt szerettem volna, ha legalább pár hónapig tisztul a szervezetem. Hála istennek senki sem
dohányzott a közelemben, így könnyebb volt elviselni a kínzó vágyat, amit csak tényleg azok éreznek, akiknek vmilyen szenvedélybetegsége van.
Nagyon nagy akaraterö kell, engem az motivált, hogy nehogy már ez a kis szemét cigirúd erösebb legyen nálam, igenis le tudok szokni! Sikerült boldog voltam, amikor egyre jobban éreztem, hogy erösebb vagyok! Újra érzem az illatokat, fel tudok menni úgy a lépcsön, hogy nem fulladok ki két méter után.
Aztán eljött a szülés: 12 óra vajúdás után császároztak, mert a baba szívhangja nagyon rossz lett: 41. hétre született 2360 gr-mal, a méhlepény el volt öregedve, a baba retardált volt. Most 5 éves, nagyon értelmes, viszont fiú létére elég alacsony és soványka. Igaz, mi sem vagyunk túl magasak. De mégis mindig az jár a fejemben, hogy mi lett volna ha...Pedig leszoktam elötte, csak túl korán jött
a baba, ugye június eleje óta nem cigiztem és júni végén estem teherbe. Túl korán. A mai napig bánt a dolog és valószínüleg fog is bántani.
Nem szoktam vissza azóta sem. Nagyon jól érzem magam így, bár néha eszembe jut, hogy milyen jó is volt egy kávé mellé rágyújtani.
Tényleg mindenkinek azt javaslom, hogy szokjanak le, mert le tudnak! mert megéri! Nagyon nehéz lesz, érdemes megtanulni relaxálni, autogén tréningre elmenni. Mindenki erösebb annál a bűzrudacskánál, ezt kell szem elött tartani!!!
Biztosan vannak dohányzó mamák, akiknek egészséges lesz a babája, de úgy gondolom még azt a néhány százalék esélyt sem szabad(na) megadnunk, hogy mi van, ha mégis beteg lesz, mert soha nem bocsájtjuk meg magunknak.
Mindenkinek sok eröt és sikert kívánok hozzá!

Soraya! Szenzációs, amit leírtál, ki is nyomtatom!

Rebecca! Hogy vagytok? Megjöttetek? Remélem sikerült a terved!?Kép

Az akupunktúra sokaknak segített (fentebb is írta vki), a Nicobrevin is nagyon jó, de azt hiszem terhesség alatt azt sem szabad.

Evey
 
 


Evelyn!

A kissrác egyedüli gyermek? Mert az lenne igazán jó összehasonlítási alap, ha -ugye már évek óta- teljesen tisztán születne egy testvérkéje. De szerintem ő sem lenne túl magas. És szerintem ne gyötörd magad, mert ha valaki, hát te éppenhogy mindent megtettél!

Tisztelettel üdvözöllek!


Rólam: fentebb írtam már az én kálváriámat is, most ott tartok, hogy 1-2 szál, de elmegy. Viszont aminek nagyon örülök, hogy a reflexszerűség már nincs meg (kávé mellé, kaja után), sőt volt, hogy hányingerem lett tőle és eldobtam.

..Valóban ne említsük egy napon a drogosokat és alkoholistákat a dohányosokkal, hisz ők csak a saját szervezetüket teszik tönkre, a dohányosok viszon másokét is... /Dühödt ellenző/

Kedves ellenző, mivel itt a babákról beszélünk, akik a mami pocijában ülnek, ugye nem gondolod, hogy állításod megállja a helyét?? A két szál cigi helyett jobb lenne, ha naponta meginnék két unikomot, vagy elszívnék két jointot???

Üdv.: Fruzsi
 


Fruzsi! Teljesen igazad van! Ebből a szempontból sorolhatjuk egy csoportba. Mindegyik önmérgezés árt a babának is!
Dühödt ellenző
 


Szerbusztok!

Megjöttem az utazásból, és nem szívtam el egy szál cigit sem! Ez még csak öt nap, de eddig ez a legtöbb idő cigi nélkül, és még nincs is szándékomban hozzányúlni!
Azt hiszem most valahogy jobb passzban vagyok, és teljesen könnyen ment eddig, pedig körülöttem is szívják. Kicsit félek, hogy most amikor hazajöttünk, nem-e fogok újra vásárolni egy dobozzal az első egyedül töltött napon. De azért mégis erősnek érzem magam. És az is bíztató, hogy azt olvastam, hogy ha legalább a negyedik hónaptól sikerül nem szívni, akkor még azonos esélyekkel rendelkezik a baba, mint a nemdohányosok gyerekei. Hát ez nagy erőt adott, és most már azokért a cigikért is lelkiismeret furdalásom van amiket eddig is elszívtam. De ezzel most nem foglalkozom, mert kell a nyugalom ehhez a dologhoz. Még ott tartok, hogy ha már nem szoptatok akkor lehet, hogy visszaszokok, és ez is könnyít a helyzetemen, mert így valahogy könnyebb. Hát drukkoljatok nekem, mert most igazán nagyon sok segítségre szorulok. De valahogy most jobban tudok a gyerekkel komunikálni, mert nincs bennem az az érzés, hogy minek simogatom én a hasamat amikor meg cigarettázgatok, és az nem jó neki! Most teljes nyugalommal, és szégyen nélkül élek. Igazából kétszer is a cigivel álmodtam, de amikor felébredtem akkor azt éreztem, hogy még véletlenül sem gyújtanék rá.
Köszönöm a drukkot nektek. jelentkezem, és beszámolok mindenről, mert ez jó lessz annak aki esetleg le akar szokni, és végig tudja nézni mi vár rá. :-)
UI.: ha ez sikerül illetve jól fogok haladni az úton, akkor még azt is elárulom, hogy ki vagyok én eredetileg, mert azt hiszem sokan felismernének, csak még szégyenlem magam. :-)
 
 


Kedves Fruzsi!

Minden beérkező levelet el szoktam olvasni, és olvastam itt a végén, hogy te már leírtad a kálváriádat, a cigivel kapcsolatban. Bizonyára figyelmetlen vagyok, mert sehol nem találom a nevedet, ill. a névteleneknél sem tudtam ki szűrni, hogy az egyik te vagy e. Nagyon érdekelne a te történeted is, ezért kérlek valahogy juttasd el, hozzám, vagy mondd el, hol találom. Előre is köszönöm, és elnézést azért, hogy nem találtam meg. Címem: nurse-ke@freemail.hu
 
 


Kedves Fruzsi!

Rájöttem ki vagy! :-)) Nem tudom, most, hol tartassz a cigizésben, de örülök, hogy nem egyedül csinálom végig azt az egészet, és, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben. Persze most nem azt mondom, hogy hú de jó, hogy többen is károsítjuk a babát, csak azt, hogy talán ketten együtt jobban csinálnánk. Azért az nyugtasson meg téged, hogy én sajnos már 18 hetes elmúltam, és még mindíg nem biztos a leszokás... :-((
Ha gondolod akkor mégis csak írhatnál a címemre, és esetleg ketten is megbeszélhetnénk a dolgot, ha hasonló gondokkal küzdő társaságra vágznál.
 
 


Keves Rebecca
ÉLJEN, ÉLJEN, ÉLJEN
Látod, mondtam, hogy menni fog, és most csak egy kicsit legyél még erős, és aztán már nem kell többé leszoknod. Én többször próbáltam leszokni, de most volt a legerősebb a motiváció. Elég akaratos, és makacs emberlány vagyok,mégsem tudtam letenni. Szóval ha már egyszer letetted, ne vedd fel! A dohnyzásról nem lehet leszokni, csak abba lehet hagyni. Később úgyis le kellene szokni, és hát nem leszünk kellemesebb és könyebb alakok az idő múlásával. Annál meg nincs is visszataszítóbb, mint amikor egy nő hangja leginkább Louis Armstrongéhoz hasonlít, és abőre pedig a Mars krátereihez. Szóval éljenek a leszokottak, és próbálkozzon mindenki, aki még nem tudta letenni, mert egyetlen hónap is számít! Kettő jobb, három mégjobb, és még folytathatnánk
Phlora
Névtelen
 


Hát átrágtam magam a témán. Nem volt könnyű! Én azt gondolom, valóban nem lehet könnyű dolog leszokni, csak azt nem értem mi értelme rászokni!? A nagymamám idelyében még valamelyest érthető volt, hisz pl. a sorozatgyártó, v. egyéb gépek mellől ez az egy dolog volt ami engedett az embernek néhány perc pihenést! Manapság azonban ez a dolog nem áll. Sőt nem egy helyen az ember hátrányt "élvezhet".
Ezen kívül: ha a káros hatásokat nézzük, a magzat az első 3 hónapban van leginkább kitéve károsodásnak. Nem egy nő van, aki addig észre sem veszi hogy terhes. Ja és a szervezetben egyébként is jelen vannak (már a megtermékenyítéskor is!) ezek az anyagok. És nem gondolom hogy a férfiak kevesebb felelősséggel bírnának ebben a körben!

Egyébként pedig, sajnos manapság már nem sok olyan dolog van, ami nem káros az emberre nézve. Ha csak a levegő Co tartalmát nézzük, vagy amit étellel-itallal beviszünk a szervezetünkbe, úgy, hogy nem is sejtjük! Ha lehet, akkor legalább ami rajtunk múlik, azt tegyük meg egészségünk és gyermekeink egészsége érdekében!!!!
Doka

Utólag visszaolvasva: lehet,hogy egy kicsit zavaros az állásfoglalásom, található benne némi ellentmondás, de mit tegyek? Konkrétan nem tudom elítélni, de mégis....?
Doka
 


Doka
Aki nem dohányzott, az nem tudja, hogy milyen ereje van egy ilyen vacak kis rudacskának. Kép Rászokás, való igaz. Ott rontottuk el.
De szerintem ezzel mindenki tisztában van. Aki abbahagyta és aki nem , az is tisztában van ezzel, de nem változtat a tényen: .
Ez a topic abban próbál segíteni, hogy hogyan lehetne mégis abbahagyni. Nem vár senki hátlapolgatást a hibájáért, megbántuk, küzdünk ellene.

És csak gratuláció, meg pozitív motiváció segíthet, a bűntudat mindenkiben meg van szerintem.

Phlora
Névtelen
 


Phlora

Szia! Én igyekeztem vigyázni arra, hogy ne bántsak meg senkit, remélem azért ez kitűnt a soraimból valamelyest! Persze abban igazad van, hogy "aki nem dohányzott, nem tudja, hogy milyen ereje van egy ilyen vacak kis rudacskának"! És le is írtam, hogy nehéz lehet leszokni. Az viszont fordítva is igaz, hogy aki dohányzik, nem tudja elképzelni milyen kellemetlen mások számára ha pl (sok esetben) nem veszi észre magát, és odafüstöl mások orra alá! Egyébként dohányos emberektől tudom, hogy ezt ők se díjazzák túlságosan. Na mindegy, nem akarok jobban belemélyedni csak egy vélemény vagyok a sok közül, semmi egyéb! És sok erőt, kitartást kívánok mindenkinek, aki elhatározta magát, mert becsülendő, ha az ember képes felülkerekedni, bármiről is legyen szó!

Doka
Doka
 


Kedves Rebecca (és mindenki)!

Haladok nagyon-nagyon. Hozzád képest persze sehol nem tartok. Volt már 2 olyan nap, amikor egyáltalán nem gyújtottam rá. És még ma sem, mint látható 13:50 van. Kép Haladás. (?) Na, és nem is szándékozom. Tegnap pld. 1 szál + a kuncsorgások a bátyám cigijéből.. egy-egy slukk.
Most bennt vagyok a mh-en, s mivel itt az épületben tilos a dohányzás, elég könnyen megy tartani magamat. Szóval nem csak én vagyok a gyenge... A párom továbbra is fújja, most már ugyan elvonulva tőlem, másik helyiségbe, de megérzem. (Olyan a szaglásom, mint egy hullakereső kutyáé. Bocs.) Úgy érzem ő sem segít igazán. Ne gyújts rá!!! - ennyi. Múltkor kifakadtam, hogy te csak 3 órára ne gyújts rá, légy szíves! Fejlesztené az empátiás képességedet!
Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de a kezdeti sokk után a környezetemet nem nagyon hatja meg, hogy le akarok szokni, hogy baby van a pocimban. Mintha nem is lenne. ÉN veszekedjek???

Még valami, ami elgondolkodtató: keresztes hadjáratot intéznek a dohányzás ellen. Én Budapesten, peremkerületben, zöldövezetben lakom és dolgozom. Pár napja dugóban sikerült bemennem a belvárosba. Szerintem felért 2 szál cigarettával. De nyilván ezt ki is lehetne számolni az ismert értékek alapján. És aki a körúton lakik???? Komolyan kérdem. Ua. a méreg. Vagy akinek ilyenkor sincs pénze jobb minőségű kajákat vásárolni? Tesco málnaszörp, 2 liter 99 Ft-ért! Tudjátok mennyi méreg van abban? Megkockáztatom, le lehetne bontani azt is nikotin mértékegységre. Ha nem lenne májunk egy szál cigibe, de még a 2 liter Tesco málnaszörpbe + agyon-agyon trágyázott paradicsomba is belehalnánk!!! A kilónként 400 FT-os párizsi .. no comment.
A gyógyszerszedésről meg ne is beszéljünk!!! Életveszélyes!
Ezeket csak azért írtam le, mert mindenki kizárólag a cigarettázáson lovagol!
(Az ételekre különösen figyelek - anya kertje + bio).

Ez természetesen nem mentesíti sem Fruzsit, sem Rebeccát, sem senki mást a felelősség alól, úgyhogy nincs mese, leszokunk! Kép)))))) Kép Kép

Ha ma nem gyújtok rá, este írok.

Még valami: reggel nem kóvályog a fejem és érzem a virágok illatát!
Rebecca, Te meddig és mennyi ideig fűjtad a gyűlöletest??

Üdv. mindenkinek!

Fruzsi
 


Újra:
Rebecca, Te mennyit (naponta) és mennyi ideig fűjtad a gyűlöletest??
 


Nos, más vélemények?
Névtelen
 


Sziasztok! Az én anyukám dohányzott (mértékkel) amíg terhes volt velem, a nővéremmel szintén. Teljesen egészségesen születtünk mindketten, és most sincs semmi bajunk. Viszont anyukámat 1999 októberében elvesztettem. Rákos lett, 1 hónap alatt elvitte a betegség. 54 éves volt, én 22. Tavaly született kislányom, és nincs nagymamája. Anyukám az esküvőmön sem volt ott, nem tudom vele megosztani az örömömet, bánatomat. Soha nem tudom őt megölelni, az unokája csak képről ismerheti őt. Fiatalabb koromban (16-20 éves koromig) én is dohányoztam, leszokni rágóval sikerült. Mellette sok vizet ittam, és elkezdtem sportolni.A sport segített levezetni a felgyülemlett feszültséget. 5 év tisztulás után született a lányom, gyönyörű, egészséges. De nincs nagymamája és nekem nincs anyukám. Nem garantált, hogy hosszú évekig fogok élni, de minden tőlem telhetőt megteszek, hogy lányom mellett lehessek nagyon sokáig. Talán ez is egy érv a dohányzás elhagyása mellett. Higgyétek el: gyermekeinknek az a legnagyobb ajándék, ha szüleik egészségesek és sokáig élnek. Sikeres leszokást kívánok mindenkinek: Magdi
Névtelen
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: