Új privát üzeneted érkezett!

Ha valaki tud az EDA-ról jó és rossz tapasztalatokat, kérem irjon !
 
 


Zsixx!

Én úgy szültem császárral, de el nem tudom képzelni hogy lehet ezzel hüvelyi úton szülni, mert deréktól lefelé nem éreztem semmit. A kinyomáshoz pedig fontosak a tolófájások.

Hüvelyi úton is szültem, de azt mindenféle érzéstelenítő nélkül.

Szerintem ezt a fájdalmas-gyönyört egyszer az életben át kell élni!

Miért akarsz EDÁ-t?

Lilka
 
 


Sziasztok!

Nekem volt egy EDA-s meg egy anélküli szülésem. Az eslő volt a nélküli, de akkor megfogadtm, hogy a köv. csakis EDA-val lesz.
Nekem nagyon jó volt az EDA, csak 1 órát kellett vajúdnom és tudtam, hogy be fogják kötni. Jól sikerült és semmi fájdalmat nem éreztem. A kitolásnál viszont jobb ha már érzi az ember a fájásokat, nekem sikerült túladagolni, így eléggé leálltak a fájások. (Ill. nem éreztem őket.)
Én mindenképp egy olyan orvost keresnék aki nyitott az EDA felé, ha nagyon "gáz" van beköti. Viszont tényleg fontos, főleg ha első szülés, hogy a végére már ne hasson teljes mértékben.
Van itt a neten egy aneszteziológus anyuka, Snoopy néven szokott írni, keress rá a nevére. Õ is pártolja és azzal szült, nekem is bejött.
Sok szerencsét, mert az a legfontosabb! Kép
Üdv.
Andi
 
 

 
 

 
 


Köszi lányok.
Én 36 éves vagyok, és gondolom, hogy már nem is tágulok annyira és az első baba. A környezetem már teljesen elijjesztett, hogy mégegyszer nem szülnének, mert nagyon fájdalmas. Én a Dél-Pesti-be fogok, ott nem tudom, hogy milyen rutinnal csinálják.

zsixx
 
 


Zsixx!

Már ne haragudj, de ez hülyeség! Van olyan 25 éves is aki nem tágul, de ez igen ritka. Azonkívül a tágulásra nem is hat pozitívan az EDA, sőt hátráltathatja. Ha nem tágulsz akkor csaszi vagy EDÁ-val vagy altatásban ha gyorsan kell.

Szerintem ne félj, hanem bízd rá magadat a gyerkőcre és a testedre, no és az orvosodra!

Nagyon fájdalmas, de gyönyörű élményKép

Lilka
 
 


Szia!
Már leírtam én is más topicban a véleményemet.A két nagyobb gyermekemet EDA-val szültem,nagy klinikán,"babagyárban", tehát igazán volt gyakorlatuk.Ennek ellenére éveken át tartó idöszakos derékfájdalmak alakultak ki. Az elsönél ráadásul az idözités se volt jó (valszeg elég nehéz PONT eltalálni, hogy mikor és mennyit kell adni)A másodiknál egyáltalán, semmit nem éreztem, de ez nem volt jó. Semmi szülésélményem nem volt.Teljesen inaktív voltam, nem én irányítottam a dolgokat, hanem csak úgy megtörténtek velem. A harmadikat nagy kihagyás után szültem, viszont sokkal tudatosabban, mindent elolvastam, amihez hozzáfértem pro és kontra, és amikor végigolvastam hogy milyen mellékhatásai lehetnek az EDA-nak (amit a gyerekgyárban senki nem közölt velem anno) akkor megkérdeztem magamtól, hogy hülye vagyok én? És elmentem egy közeli, csendes kisváros kis kórházának a még kisebb szülészetére szülni, EDA és rutinszerü gátmetszés nélkül.A leghosszabban vajúdtam a harmadikkal (!!!) ennek ellenére sokkal pozitívabban és intenzívebben éltem meg, mint az elsö két szülésemet. Amúgy meg minél idösebb és tudatosabb vagyok, annál inkább törekszem a természetes dolgok irányába, és utasítom el a müvi dolgokat. De mindezt Lilka sokkal rövidebben és lényegretöröbben leírta, bízd rá magad a gyerköcre és a testedre.No és a szülésznödre.Ha sima a szülésed, akkor semmi szükség az orvosra. Jobb kórházakban ezt tudják, és ott az orvos csak néha megkukkant, egyébként nagy ívben semmi dolga veled.Ha jó szülésznöd van, akkor mindent ö fog körülötted (és veled) csinálni.
Minden jót kívánok!
Cseri
 


Köszi.
Majd ott minden kiderül, hogy hogy lenne jobb.

zsixx
 
 


Sziasztok!

Vannak esetek amikor igenis segít az EDA a tágulásnál, mivel ellazítja az izomzatot. Vagy ha van tágulás de nagyon lassan halad a szülés és a vajúdás elhúzódik, 10-14-16 órát és ilyenkor az EDA arra jó, hogy a kitolásnál legyen ereje az anyukának. A derékfájás meg nem bizonyított hogy az EDA-tól van, a lakosság nagyon nagy százaléka derékfájós és lehet hogy csak véletlen egybeesés, vagy a terhesség alatt csúsztak szét a csigolyák, vagy a gyerekcipelés nem tesz jót. Ezer oka lehet. Nekem EDA előtt is pontosan ugyanúgy fájt a derekam, mint EDA után. (Legalább akkor nem fájt, amikor hatott az EDA Kép )

Mondjuk én is szívesen kipróbálnék egy olyan szülést, amikor minden megy a maga természetes módján, de ez nagyon ritkán adatik meg mostanában, (sajnos) mivel az esetek nagy százalékában oxitocint kap a szülő nő, és így már minden csak nem természetes a szülés. Akkor meg ha már beleszólnak (mert kockáztatni meg senki nem akar) miért kell szenvedni, ha fájdalom nélkül is végig lehet csinálni.
Nekem nagyon jó élmény volt az EDA-s szülés, én inkább az elsőnél, EDA nélkül kerültem egy olyan lelki állapotba, hogy pár napig nem is tudtam igazán örülni a babábnak, mert annyit szenvedtem a természetesnek nem mondható (oxitocin) de EDA nélküli 16 órás szülésben. Természetesen azt is túléltem és amit túlélsz az csak erősít, de mégsem mondanám azt hogy egy olyan élmény volt, amit szívesen átélnék mégegyszer.

Félreértés ne essék, én nem azt mondom, hogy kizárólag EDA-val szülnék harmadszorra, csak azt hogy ha úgy alakul a helyzet akkor legyen meg a lehetőség rá.

Nem tudom a Dél Pestiben hogy megy az EDA. Én érdeklődnék a helyedben az orvosomtól és a szülésznőktől.



Sok sikert és szerencsét!
ÜDv.
Andi
 
 


Szia. Igen én is gondoltam már rá, hogy be kellene menni és ott érdeklődni, hogy hogy megy ez az egész dolog.

Köszi mindent !

zsixx
 
 


Nincs mit! Kép
A.
 
 


Zsixx!
Én EDA-val szültem és nagyon jó volt. Semmit nem éresztem és utóhatása sem volt.
A "Terhességi Cukorbetegség" topikban van egy orvos (Gyuri), aki a Dél-Pestiben dolgozik, biztos elmondja, hogy milyen rutinnal csinálják ott. Én 2,5 éve szültem és akkor még nem voltak rutinosak a Dél-Pestiben, ez volt az oka, hogy nem mentem át az említett doki után Kép 2,5 év alatt elég rutint lehet szerezni Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Köszi szépen, mostmár tényleg megnyugodtam.
A fejfájást meg csak túlélem, ha lessz, de mostmár biztos hogy, kérni fogom.

Köszi mindent !

Kriszta

Angi
 
 


Hali!

Szerencsés szülést neked! Kép
Amúgy szerintem még fejfájás sem szokott nagyon előfordulni, csak a spinál-nál amit császármetszésnél alkalmaznak, és ott sem törvényszerű.

Ja, és én specel a szúrást nem is éreztem! Kép
Az volt nehéz, hogy nehogy megmozduljak amikor szúr, és persze közben nagyon nagy fájásaim voltak. De szerintem még be sem adta, már kezdtem érezni hogy hat! Kép

Üdv.
Andi
 
 


Zsixx!
Én külön kértem, hogy szúrja be, még mielőtt a fájások elkezdődnek. Sokaktól hallottam, hogy már nem volt idő bekötni, mert a finishben voltak. Meg attól sem kellett félnem, hogy megmozdulok egy fájás miatt. Egyáltalán nem zavaró, ha előbb be van kötve, a gyógyszert úgyis csak akkor adagolják, ha szükséges. Kellemetlen érzés a szúrás, de nem fáj. Inkább a szokatlansága miatt félnek tőle. Nem mindennap szúrják hátba az embert Kép Én sokkal rosszabbra számítottam, mint amilyen volt. Kép Csak arra koncentrálj, hogy meg ne mozdulj, ne arra, hogy fájni fog, mert tényleg nem fog. A vérvétel jobban fáj.
sok sikert
Kriszta

Kép

KépKép
 


Köszi !

Andi és Kriszta

Angi
 
 


Zsixx!

Én is EDA-val szültem, és pont a Dél-Pestiben 7 hónappal ezelőtt. Sem a beszúrást és sem a kivételt nem éreztem, nálam semmi mellékhatása nem volt. Se fejfájás, se derékfájás. Mivel a szülésem 26 órát tartott az EDA nélkül nem is bírtam volna. A kitolásnál ugyan nem éreztem a fájásokat, de a gép jelezte, és nekem mindig mondták, hogy mikor nyomjak. Így kb. negyed óra alatt, 6 nyomásra kint volt a baba, pedig nekem is első gyerek volt és én sem vagyok huszonéves. Kívül-belül repedtem, varrtak vagy fél órát és az érzéstelenítőnek köszönhetően semmit sem éreztem. Egy biztos, hogy tuti, hogy a 2. gyereket is EDA-val fogom szülni és hála annak, aki ezt a fajta érzéstelenítést kitalálta.

Erika
 


Köszi neked is Erika !

Angi.
 
 


Zsixx!

Én is EDA-val szültem az elsőt, nagyon szeretném a másodikat is, csak jó tapasztalataim vannak, kitolásnál csak nyomást éreztem és tudtam mikor mi történik. A beadás tényleg nem kellemes, de csak a közben érkező fájások miatt.

Lilka!

Ne keverd össze a császárnál alkalmazott spinális érzéstelenítést az EDA-val. Az elsőnél valóban nem érzel semmit, a lábadat sem, de a másodiknál nem teljesen ugyanabba a térbe adják az érzéstelenítőt, tehát nem úgy hat!!

Macskavati
Vendég
 


Márcsak azt szeretném megkérdezni, hogy mi az ára ? És mielőtt beadják akkor kell fizetni vagy a végén ?

Köszi !

angelika98@freemail.hu

Angi
 
 


Hali!

Õszintén én egy kanyit nem adtam az aneszteziológusnak. Pedig megérdemelte volna, mert nagyon jól szúrt meg. Még a nevét sem tudom, és fel sem ismerném, mert maszk volt rajta amikor bejött.
Lehet, hogy bemegyek a kórházba és visszakerestetem a szülésznővel a kórlapomat. Hátha meglesz a neve a dokibácsinak és elmennék megmutatni neki Petit! (aki már másfél éves!) Persze ehhez nagyon össze kell szedjem magam, de meg fogom csinálni, mert már hónapok óta tervezem.
Viszek neki valamit, de még nem tom mit.
Ha van választott orvosod, ő fog szúrni szerinted?
Meg kell kérdezni. Nálam is úgy volt, hogy ő adja be, de aztán el kellett mennie és küldte nekem ezt az ismeretlen hőst! Kép

Mikorra várod a babát?

Üdv.
Andi
 
 


Szia !
November 5-re várom. És a Délpestiben fogok szülni, oda tartozom. Nekem nincs fogadott orvosom, de szerintem nem is lessz. Akihez járok nem nagyon vagyok megelégedve, mást meg már nem akarok keresni. Aki épp ott lessz, annak adok a végén, vagy a szülőnőnek.

Köszi Andi

Angi
 
 


Zsixx, én az első gyermekemet EDÁval szültem, csak kb 3-4 perces fájásoknál kötötték be, tehát megtapasztaltam azt is, hogy milyen a fájdalom, és azt is, hogy milyen jó kicsit erőt gyűjteni.
Nekem azért kötötték be, mert a kimerültségtől többször elájultam. A bekötés nem fáj, helyét érzéstelenítették, viszont megváltás volt, amikor hatni kezdett. A kitolást már EDA nélkül csináltam végig, nem volt szörnyű.
Utána semmi mellékhatása nem volt.
Egy hét múlva szülöm a másodikat, EDA nélkül indulok neki és majd meglátjuk mi lesz.
 
 


Sok szerencsét Tigris !

Te fizettél az EDA-ért ?


Angi
 
 


Zsixx
én is eda-val szültem a dél-pestiben 2003-ban. Ez semmi extra pénzbe nem kerül. Vagy csak a hála pénz miatt kérdezted ?
Én mikor bementem szülni, az ügyeletes vett fel és ott rögtön mondtam, hogy eda-t szeretnék.Sokat olvastam én is róla előtte és megmondom őszintén eléggé be voltam tojva a szüléstől.
A kórházban ez úgy zajlott, hogy szóltak egy nővérnek, aki vett vért azt elvitték és valamit megnéztek, de már nem tudom mit. Aztán szóltak, hogy rendben van, kaphatok eda-t. Ezek után szóltak az anesztes orvosnak. A dél-pestiben a szülészetnek van külön orvosa, tehát elméletileg mindíg ott van. Ez az egész kb. 1 órás műsor volt. Megkaptam az eda-t, ami nekem egyáltalán nem fájt. Ezután tényleg nem éreztem semmit. Nagyon jó volt az a pár óra pihenés. Persze kaptam oxitocint is (szerintem túl sokat is) a kitolásnál már nem kaptam újabb adagot, ezért azt már éreztem, bár nálam is volt valami féloldalas érzés. Mármint, hogy az egyik oldalamon jobban fájt, a másikon kevésbé. A vége vákum lett, mert szegény lányom megakadt és nem akart tovább jönni. Persze végig repesztett kivül-belül és a méhlepény sem jött ki egyben, szóval, varrtak,altattak, még vért is kaptam. Ha nem lett volna az eda, valszeg elájulok a fájdalomtól.
Mindezek ellenére nagyon gondolkodom rajta, hogy a következő gyereknél kérjek-e eda-t. Én sem éltem meg a szülést, persze a komplikációk miatt is, de nem voltam "belsőleg" felkészülve.
Mindenképpen menj el a kórházban a szülőszoba látogatásra, azért az sokat segít, ha már láttad a helyszínt. Az én orvosom Dr. Csütörtöki Attila volt. (nem fogadott) Mégis meg voltam vele elégedve nagyon. Kedves, nyugodt orvos. Az ügyeletes elég bunkó volt, de másnap ő is odajött érdeklődni, hogy hogy vagyok.
Se fejfájás, se derékfájásom nem volt utána.
Remélem tudtam segíteni.
Dorki
 
 


Köszi Dorki !

Csak azért kérdeztem, hogy mibe került, mert van ahol fizetni kell érte, van ahol nem. Azóta már voltam én is szülőszoba látogatáson, és ott mondták, hogy kell előtte labor vizsgálatot végeztetni, hogy megnézzék belőle a véralvadást.
Remélem azzal nem lessz baj, mert már nagyon beleéltem magam, hogy igy fogok szülni.
Köszi az információt !

Angi
 
 


Sziasztok!
Én a Szabolcs utcában szültem két és fél éve.
Eleve EDÁ-t akartam,úg is lett.Nagyon jók a tapasztalataim, nem kínlódtam.Előtte 10 évvel a lányomat simán szültem, azt hittem belepusztulok a fájdalomba.A kitolás alatt sem fájt, szerintem nem igaz, hogy fájás nélkül nem lehet nyomni.Érzel valamit,meg a doki is mondja, hogy mikor nyomj.Szóval, ha még 1x szülnék, csak Eda!
Erika

Kép
 


Sziasztok!

Ugyan már nem aktuális, de hátha valaki olvassa.

Azért kaptam EDA-t, mert van olyan mellékhatása, hogy lenyomja a vérnyomást (ezért edával együtt adnak vérnyomásemelőt). Nekem toxémiám volt a legmagasabb vérnyomásom szülés alatt 190/ valamennyi. Választhattam EDA vagy csaszi. Persze, hogy az EDA mellett döntöttem. A tolófájásokat már éreztem. Semmi mellékhatás utána.

Azért a toxémiásoknak jó tudni, mert a legtöbb doki helyből nyisszant, de be lehet próbálkozni az EDA-val. Az én dokim nem császár párti, ezért is örültem a lehetőségnek.

 
 


Nekem császárom volt edával, csak annyit írnék ide, hogy aki császáros lesz, feküdje ki a 8-10 órát utána és lehetőleg mozdulatlanul. Nem mindenkinek, de nekem is pl őrült fejfájásom lett utána (nem tartottam be...)
Ja, és visszamaradt egy tenyérnyi folt a combom oldalán, ahol érzékeny, ill fáj (férjem sikeresen mindig megtalálja, ha el akar fenekelni). :oops:
 


Sziasztok!

Én EDA-val szültem.
A beadás nem volt kellemes élmény, a kivételt már nem éreztem, annyira mással voltam elfoglalva.
Viszont nekem valószínűleg egy járat volt elzáródva (az okosok szerint), mert csak az egyik oldalra hatott. Pedig nézték többen is, a dokim teljesen jól adta be. És teljesen hátonfekve megvártam, míg szétoszli, tehát nem is mozdultam bele... Szóval az egyik oldalam teljesen megkönnyebbült, a másikon viszont nagyon fájt.
Igaz, ez a fájdalom akkor is szép volt (így utólag pláne).
Meg persze furcsa volt, hogy mikor már mozoghattam, de még nem kellett tolni, akkro az egyik oldalamon fekve "görcsöltem". Szegény apa nézett is furán, és kész volt, hogy nem tud segíteni.. Pedig nagy segítség volt, hogy bent volt. De ez másik téma...
Mindezek ellenére a másokiat is EDA-val szeretném majd szülni, hiszen valamennyit azért csak könnyített, és hátha a következőnél valamiért mégis sikerül mindkét oldalt csillapítani.


Kép
2006.01.21.
Kép
2008.07.12.
szilpa
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Itt többet megtudhattok az érzéstelenítésről. Ezek szerint lehet h., nekem is spinális volt a császár??? :lol:

http://www.peterfyszuleszet.hu/Szulonok ... m#tortenet

Lilka
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: