Új privát üzeneted érkezett!

Azért indítottam ezt a topicot, mert szeretném megosztani és jó lenne, ha Ti is megosztanátok velem
a babavárás idején előforduló kellemetlenségeket, talán így segíteni tudunk egymásnak is.

Sajnos ez a nagyon boldog időszak is tartogat néhány nehezen elviselhető kellemetlenséget, mint a fáradékonyság, aluszékonyság,émelygés, hányinger, hányás, ingerlékenység, stb.
Ti hogy viselitek? Van e ellenszer, ami megkönnyíti a babavárás első néhány hetének nehézségeit?


Írjatok!


Crisztin
Crisztin
 


<font color="aa00aa">Szia Crisztin!
Igaz Én 98-ban szültem...de azt soha sem fogom elfelejteni,hogy minden nap hánytam...naponta 2-3x és Maalox tablettával csillapítottam a sok savamat!Tavaly derült ki,hogy rekesz-sérvem van és anno a terhesség még rásegített, ill. a fiam felfelé nyomta a gyomromat!Ma már gyogyszert szedek rá és meg kéne műtetnem!Azt mondta a doki ha lett volna annyi eszem,hogy már terhesség elött elmegyek kivizsgálásra.....nem szenvedtem volna annyit 9 hónapig!
....és nagyon sokat görcsöltem és keményedett a hasam!
Neked milyen tüneteid vannak?
Első baba lesz?
szia Andi</font>

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia Andi!

Nagyon kellemetlen lehetett amin keresztül mentél!
Én is gyakran émelygek, undorodom néhány kajától, pl. hústól.
Van egy kis kellemetlen folyásom is (bocs), ami ugyan nem okoz egyéb tünetet, de elmondom az orvosomnak, remélem megoldódik a problémám!
Szerinted sem szabad tampont használni a terhesség alatt?

Szerintem fokozott fertőzésveszélynek lenne kitéve a baba!

Igen, első baba, 8. hét.Kép)


Üdv

Crisztin
Crisztin
 

 
 

SZIASZTOK. ÉN 19 HETES TERHES VAGYOK, ÉS KB 1 HÓNAPJA, A REGGELI ÉBREDÉSKOR, ÉS AMIG AZ ÁGYBAN FEKSZEM, NAGYON KELLEMETLEN A FORDULÁS, MOZGOLÓDÁS. MEG VAN KEMÉNYEDVE A HASAM ALJA, ÉS APRÓ SZURÁSOKAT ÉRZEK. ÉRDEKELNE, HOGY VELETEK IS VOLT HASONLÓ TÜNET, VAGY LEHET, HOGY EZ NEM NORMÁLIS ? KÖSZI

zsixx
 
 


Szia Zsixx!

Nem tudom, mi okozhatja a tüneteket, valószinűleg a méhed növekedése okozza, de ha nem szűnik, szerintem beszéld meg az orvosoddal!


Üdv!


Crisztin
Crisztin
 


KÖSZI.
INKÁBB SZÓLOK.

SZIA.

ZSIXX
 
 


Crisztin
Bocsika,hogy igy eltüntem ...
Gratulálok a terhességedhez!
Szerintem ha folyásod van...ne használj tampont,mert csak benned pang majd a "trutyi"...ami jobb ha kijön-terhesség mellékhatása is lehet a fokozott h.váladék!
Tampont Én akkor használtam terhesség alatt 2x amikor fürödtem a Balatonban...szerencsére semmi bajom nem lett!
Boldog babavárást!
üdv Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 



Szia Zsixx
Amint írtam már...végig keményedett a hasam és görcsölt,az elejétől fogva és folyamatossan szednem kellett a Magne B6-ot!Ami enyhitette és elvileg meg is akadályozta a vetélést-sima izmok görcsölését!Tornáznom nem lehetett és légzőgyakorlatokat sem végezhettem a szülés-felkészítőn!
Nem hirtelen ébredsz reggel?
Szerintem szedjél Te is Magne B6-ot!Én 3x2tbl-t szedtem anno!
Voltál már dokinál??????
Minden jót Nektek!
üdv Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Szia.
Hálistennek megszüntek a tünetek. Lehet, hogy azt jelezte nálam, hogy jönnek a baba mozgások ?
1-2 napra rá már észleltem a mozgásokat azóta jól vagyok. De azért megemlitem a dokinak ha megyek.

Köszi a tanácsot, még lehet, hogy élnem kell vele !

Szia.

angi
 
 


Sziasztok!
Nekem a meleggel és a gyomrommal van baj. A meleg ellen úgy védekezem, hoyg napközben bent hűsölök/pihegek Kép
A terheségi rosszullétek, émelygés ugyan elmúlt a 13. hétre, de azóta is néha minden ok nélkül, egy nagyobb étkezés után azonnal visszajön az elfogyasztott étek. Ez csak azért kellemetlen, mert mostanában többször is étteremben kell ennem Kép
Mondjuk most már a 27. hétben vagyok, így azt hiszem, sokszor az a gond, többet eszem, mint amennyit a gyomrom bír, és így tiltakozik. (csak régen nem tette Kép)

Tünde

 
 


Angi
Remélem jóbban vagy és semmit nem kell kipróbálnod....minden oké lesz!
Tünde
Utolsó mondatodban lehet valami szerintem.....sokszor de keveset próbálj enni,esetleg hideg gyümölcs legyen a záró! Kép
Crisztin
Hogy vagy?10.hét?
Mindenkinek minden jót!pusza: Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


A hideg gyümölcs jó hatású lenne? Nem akarom megcáfolni, de az egyik legszörnyebb rosszullétem anno a félig felengedett fagyasztott málna okozta...

Remélem, átvészelitek az émelygős napokat! Nekem a citrusfélék segítettek valamit, de lehet, ohgy másnál épp ellenkezőleg! Próbálkozni kell...
Ami még jó lehet terhességi hányingerre: gyömbér (főleg a friss, néhány szeletke teának elkészítve, akár citrommal) és homeopátiás szerek. Ha valakit érdekel, megírom, miket ajánlanak.

Ami a méhet lazíthatja még: málnalevél tea, (nekem eddig bevált, bár nem voltak nagyon súlyos keményedéseim) esetleg 2 csepp petitgrain olaj 2 evőkanál bázisolajban (jojoba, sárgabarackmag,mandula stb) elkeverve,gyengéden pociba masszírozva. A csíkok ellen is használhat valamit (főleg időben elkezdve). A párom minden este kezdettől fogva bekeni a hasam, vagy ezzel, vagy más zsírosabb testápolóval, és nincs még egy csíkom se (bát ki tudja, ez segített-e? ártani viszont nem árt...)

Remélem tudtam valamit segíteni:

Eszter

34+6

KépKép
KépKép
 
 


Eszter!
Nem kimondottan a fagyasztott gyümölcsre céloztam!Hideg (hütőben tartott) alma-szőlő-dinnye stb.
Apró magvas gyümik még terhesség alatt ,sem kimondottan ajánlottak-nem?
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Erről nem tudtam eddig. Vajon miért nem ajánlottak?
Amúgy én úgy tudom, émelygésnek nem használ sem hideg ital, sem fagyi. Ki tudja?

Eszter

KépKép
KépKép
 
 


Sziasztok, szerintem ez egyéntől függ. Nekem a terhesség elején amikor émelyegtem, a fagyasztott málna volt az egyetlen ellenszerem. Épp hogy felengedett, akkor volt a legjobb. De én mondjuk sok helyen olvastam, hogy a hideg italok, gyümölcsök jót tesznek émelygésre. Aztán lehet, hogy van akinek pont az nem jön be.
Az apró magvas gyümölcsöket én is hallottam, hogy nem jók, de miért? Tudja valaki? Nekem a málnától és az epertől se lett semmi bajom. Viszont a cseresznyét meggyet nem nem ajánlom, olyan görcseim lettek tőle, hogy csak na. De lehet, hogy másnak meg pont az nem ártKép
Kép

Zsófi

Kép
Kép
 
 


Az apró magok puffadást okozhatnak.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
 


Ha már a keményedésről is volt szó, az milyen? Nekem még nem volt, vagy nem tudom, mit kell éreznem ?

Tünde

 
 


Sziasztok!

Én azt szeretném kérdezni, hogy vizesedéssel kapcsolatban tudna-e valaki segíteni???

Brigi
 
 


Szia Mtunde!
Háááááát: Én 98-ban szültem,arra emlékszem,hogy kicsit a keményedés olyan mint,amikor a hasizmodat befeszíted és a levegőt bentartod....vagy nem is tudom....de az tuti,hogy minden terhes azt érzi,hogy ez nem normális dolog!-és akár mit csinálsz nem múlik!(Nekem még görcsölgetet is közben!)Mindentől el voltam tiltva!-nem csinálhattam a gyakorlatokat sem a felkészítőn sem!MagneB6 vitamint szedtem 9 hónapig 3x2tbl,attól jobb volt!Főleg,hogy 4xvetéltem...és hát az 5.-et meg tudtam szülni igy is!
Nem tudom,hogy segítettem....talán majd egy friss kismami elmeséli!-bár inkább ne legyen sok ilyen eset!
Minden jót Neked!
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Brigi74
Ezt találtam Neked....bemásolom!
Én hála nem vizesedtem!
Tehát:
A terhesség második felében gyakori a vizesedés, a végtagok ödémásodnak. Főként estére, és különösen a nagy nyári melegben dagad be a kismama bokája. Bár kellemetlen és nem is túl esztétikus tünete a terhességnek, orvoshoz csak akkor kell vele fordulni, ha az anyuka arcán, kezén is jelentkeznek a duzzanatok. Ez ugyanis a terhességi toxikózis (mérgezés) előjele lehet. Ha az ödémásodás mellett a nagy súlygyarapodás és a magas vérnyomás is jelentkezik, azonnal forduljunk orvoshoz!

Sok egészséget Neked is!
Andi

kandi72
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Én most 34. hetemet taposom és szerencsére a kisfiam nagyon mozgákony fajta, gyakorlatilag végigrugdossa az egész napot - és néha éjszakát.
Nem tudom, hogy részben ennek köszönhető-e, de az utóbbi napokban néha ismét olyan tipusú hányinger tör rám, mint az első szakaszban. Sokszor tényleg úgy érzem, attól van, hogy már hosszú percek óta erősen rugdossa a gyomromat, van, hogy olyan érzés - ami ugye a valóság is egyben-, hogy nagyon erősen nyomja össze a gyomromat.
Fontos hozzátennem, hogy amikor párás meleg idő van, mint az elmúlt hetekben, nagyon fel tud erősödni ez a rossz érzés, ilyenkor nem szivesen megyek sehová, sötét szoba, fekvés, mert néha ájulás kerülget.
Kórosnak egyébként nem érzem a dolgot, mert egyrészt nincs olyan sokszor, más tünetekkel nem párosul.

Érdekelne, hogy van-e közületek, aki tapasztalt ilyesmit a terhesség végén is.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Sziasztok!

Kinga
kgk
 
 


Brigi74!

Szerintem azert lehet mast is csinalni, mint dokihoz menni, mert ezzel ugysem tud mit csinalni. Van egy nagyon jo tea, amit ajanlanak erre, en is ezt iszom, nekem nincs semmi bajom, bar en meg csak a felenel jarok, de ugy gondolom nem is lesz, mert ezt a teat iszom rendesen.
Nem lehet kapni boltban, de ha erdekelne, es tudnek segiteni, hogyan jussal hozza irj egy mailt.

dodo32@freemail.hu

dodo

KépKép
Kép
 
 


Sziasztok!

Szerintetek mikortól normális, hogy egy kismamának dagad a lába? a 23. hétben vagyok, és tegnap este elkezdett dagadni a bal lábam. Szerintetek?
 
 


Szia!
sztem fordulj orvoshoz vele (tudod, én mindig beleszólok a magasvérnyomi topikban is, onnan ismerlek ;) )
itt átlagos, alacsony kockázatú kismamák vannak 90 %-ban, és ami rájuk vonatkozik és érvényes, nem biztos hogy Neked és a babusodnak is jó tanács.
Vannak kórságok (és veszélyes kórságok is!!) amik lábdagadással járnak, nem csak az átlagos kismamanyavaják ....
Sztem az orvosod nem veszi túlbuzgóságnak, vagy zaklatásnak ha megmutatod neki a duzzadó lábadat....
 
 


sziasztok!
Én még új vagyok itt, de szeretném a véleményeteket kérni. Hétfőn voltam dokinál, aki megerősítette, hogy babát várok, bár még korai a terhességem, de a baba jó helyen van (korábban méhen kívülit is gyanított). Egy nappal a vizsgálat után elkezdtem "barnázni", és nem tudom, hogy ez normális-e. Lehet, hogy túl sokat aggódom, de nagyon vártuk ezt a terhességet (az első), és nem szeretném, ha valami baj lenne. Viszont dokihoz sem akarok rohangálni minden aprósággal. Nektek is volt hasonló élményetek? Mit csináljak?

Marcsi
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek gratulálok,aki babát vár!

Nagy örömben lesz részetek.Nekem már 2 gyermekem van.

Amikor 6-7 hetes pocakosan elérkezik az idő,hogy már nem kényelmesek a nacik,akkor gondoljatok rám!

Ugyanis kismama nadrágokat készítek nem "aranyárban".Nálam már 3800 ft-ért kaphatsz elasztikus mikrokord nacit.

Van egy albumom a http://www.kep.tar.hu/lorro oldalon.Ha van időtök,nézzetek be!Bp.,XI.kerület,de postázom is.ű

Kriszti

lasaguilas
Budapest XI. kerület
 
 


Szia Kriszti!

Írnál email címet? Azt nem találtam, de biztos én vagyok a bénaKép

Köszi
Lilka
 
 


Sziasztok! Én még új vagyok itt, de szeretném megkérdezni, hátha járt más is hasonló cipóben. Szóval 20 hetes terhes vagyok, és igazából már a terhességem elejétől fogva van hol kevesebb, holl több folyásom. Aztán múlt héten az Uh-os hölgy azt mondta, hogy a normálisnál kevesebb a magzatvizem és megkérdezte, hogy van-e folyásom. Mire én mondzam, hogy van, sőt a doki heti 1 Klion kúpot is felírt. De még mindig van folyásom. Az eredményeim rendben voltak, a kicsi veséje is jól működik. Szerintetek ez jelenthet magzatvíz szivárgást, mert már ilyet is hallottam? Előre is köszönöm a válaszokat.
 
 


Sziasztok!

Nem tud valaki megoldást arra, ha egész nap rosszul vagyok, és minden kijön belőlem, amit megeszek, iszok....? A gyömbérteát próbáltam, de nekem az nem jött be... :(
Emiatt már eléggé le is vagyok gyengülve, és még nehezebben viselem. :(

Köszike!!!
 
 


Sziasztok!
En most irok eloszor de remelem valaki tud segiteni es egy kis lelket onteni belem,mert mar nagyon sokat aggodom!
Terhessegem 34.heteben jarok es kb;4 hete kezdtem erezni,hogy naponta 1-2-szer 1-2 masodpercre el kezd remegni a baba es mivel mar ugye nagy igy az egesz pocakom beleremeg.
Van,hogy reggel arra kelek,hogy remeg az egesz pocim es utanna egesz nap semmi erre utalo jel nincs de a kovetkezo nap megint elofordul!
Valakinek volt mar ilyen tapasztalata?
Nekem ez a masodik terhessegem de az elsonel en nem tapasztaltam ilyet!!
Remelem minden rendben van a kisfiammal!
Az orvosom persze csak annyit mond,hogy csuklik,de en azt is maskeppen erzem nem igy.
Ha valakinek volt hasonlo erzese kerem valaszoljon!!
Szami!!![/b]
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron