Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok, kismamák!
Gondoltam indítok egy új topicot a méhlepény-gondokkal küszködő kismamák részére. Ugyan van eg yrégebbi: placenta praevia címen, de az már elült...
Konkrétan én a 23. hétben vagyok, a dokim már 2 ultrahang alapján is placenta praevia centralist, vagyis méhszájon fekvő méhlepényt állapított meg.

Többet kell feküdnöm, de nem állandóan, egyelőre, amíg nem nagy a baba, mozoghatok, de dolgozni már nem enged.

Hát ennyi, vármo a sorstársakat. Persze nem félelem és ijdetség-keltés céljából. Inkább csak a pozitív tapasztalatok és bíztatások végettKép

Tünde

 
 


Kedves Tünde!

Nekem is elérte a placenta a méhszájat, igaz nem fedte be - a 14.ik héten. 4 hét múlva a kontroll uh-n már nyoma sem volt. Biztos mondta a dokid, hogy a placente szinte együtt mozog a méhvel. Úgy képzeld el, mint amikor felfújsz egy lufit (akár ki is próbálhatod) Ha rajzolsz tollal egy pontot ( ez a méhlepényt jelképezi) a lufi nyílás közelébe (az a méhszáj) és felfújod, akkor távolabb megy a pont. A Te pocid mnég most fog elkezdeni intenzíven nőni. Tehát nyugodj meg, ez átmenetei állapot, a szakkönyvek szerint a 32. hét előtt nem lehet pl.praeviát diagnosztizálni, mert nem végleges a helye. -azért kíméld magad.

Ja, és azóta már május 10.én megszületett a kisbabám, makk egészségesen, hüvelyi úton.

Minden jót, és fő a nyugalom!
Betti

Betti

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Tud nekem valaki segiteni abban, hogy mit is jelent pontosan az, hogy a mehlepny nagyon elol fekszik? Azt mondta az orvosom ( a 14. hetben vagyokj ), hogy ebbol meg gondunk adodhat a jovoben.
Koszonom elore is a segitseget!
 
 

 
 

Encica!
A másikon (Placenta praevia) válaszoltunk neked.
Tünde

 
 


sziasztok!

az utóbbi időben nem szólt ehhez a témához senki...
tudom, hogy nehéz kihívas, főleg azoknak akik előtte dolgoztak!
Én 6 napja fekszem az ágyban, de azonnal felmértem a veszélyt tehát mérlegelni kellett, mi a fontos.
15 hetes kismama vagyok és bízom benne, h feljebb fog húzódni az elölfekvő méhlepényem. (placenta praevia)
kitartás és pihenés!
 


Lanyok,

Tud valaki valamit a progeszteronhanyrol (14 hetes vagyok) es Utrogestan-t szedek 3x2-t.
A 12. heten elkezdtuk folyamatosan abbahagyni de 5 nap mulva elontott a ver, a korhazban azonnal visszaallitottak az Utrogestan-t.

Arra a kerdesemre hogy meddig kell meg szednem nem tudott az orvosom valaszt adni.
Ezek szerint a mehlepenyemmel van valami gond mert ilyenkor mar sajat maganak kene termelni a progeszteront....

Akinek van esetleg tapasztalata kerem irjon! koszi!

udv: Suni


Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: