Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ősszel 2 nagyobb myomát távolítottak el a méhemből. Még tavasszal szeretnék teherbe esni.

Szeretném olyan nők tapasztalatait hallani, olvasni, akik hasonló helyzetben voltak/vannak, milyen a várandósság, illetve a szülés myoma műtét után.
Várható-e, hogy csak császármetszéssel tudom majd megszülni a babát, vagy van esély a természetes szülésre is?

Köszönöm előre is,
Üdv:
Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 


Szia Zsuzsa!

Nekem tavaly májusban 2 myomát távolítottak el a méhemből. Idén áprilisban teherbe is estem, ahogy az orvos tanácsolta.
Most a 22. terhességi hétnél tartok, és minden ok.
Dokim szerint valószínű császárral fogok szülni, hacsak nem úgy kerülök a kórházba, hogy már nagyon ki leszek tágulva, mert akkor engedik a természetes módot.

Üdv: Gabi
 
 


Szia Gabi!

Jaj, olyan rég nyitottam a topicot és nem írt senki, már nem is nagyon jártam erre...

Időközben már babát várok, most vagyok 17 hetes, illetve majdnem 18.
A myomám kiújult, megint van 2.. Egyelőre nem tudni, császár lesz-e vagy természetes szülés, de már jól beijesztettek, hogy a myomák miatt előfordulhat koraszülés.
Egyelőre minden rendben és van helye a babónak.

Neked nem újult ki? Állítólag terhesség alatt hajlamos kiújulni a fokozott hormontermelés miatt..

Üdv: Zsuzsa

Zsuzsa
KépKép
 
 

 
 

Szia Zsuzsa!

Végre lett itthon internetem.
Örülök, hogy neked is lesz babád.
Engem a 24. héten ijesztettek meg nagyon, mivel megrövidült a méhnyakam(2100), és a koraszülést emlegette a dokim.Ennek ellenére a 26. hétig engedett dolgozni. Az itthonlét, és a sok pihenés meghozta gyümölcsét, nem rövidült tovább a méhnyakam, stabil, zárt a méhszájam. Most 33 hetes a kislányom:-)
Nem tudok róla, hogy kiújult-e a miómám.Szerencsére.De én is így tudom, hogy nagy a valószínűsége, hogy kiújul a terhesség alatt.
Most már azt mondják nagyon nagy a valószínűsége, hogy császárral fogok szülni.Már csak arra leszek kíváncsi, hogy epidurális érzéstelenítést, vagy altatást kapok-e.Nem tudod véletlenül, hogy van ez pontosan?

Üdv.: Gabi
 
 


Sziasztok!

Nekem januárban vették észre, hogy több myomám is van akkor amikor kiderült a terhességem is.
Emiatt veszályeztett voltam és nagyon vigyáztam magamra.
Sajnos májusban 22 hetesen elvetéltem. Valószínű a myoma miatt.
Júniusban már csak kettő volt és most augusztusban is.
Szerencsére nem nöttek. Szeptember 17-én lesz a műtétem.
Utána majd lehet újra probálkozni. Állitólag egy ilyen műtét után jobb minél elöbb teherbe esni, mivel a myoma bármikor kiújulhat és a terhesség alatt nő is.
Kérlek irjátok meg, hogy nektek milyen volt a műtét. Egy kicsit félek tőle...de mindent egy egészséges babáért!
Ez lett volna az első babám.

Üdv,
Adrienn
 
 


Sziasztok Csajok!
Azert irok mert nekem tavasszal volt mioma műtétem a méh külső falán volt és elég nagy is 11*6cm-es a műtét jól sikerült (Papp profeszor csinálta az 1es női klinikán) és a prof mondta hogy 3 honapo várjunk még utna viszont jo lenne minnél előbb terhes lennék mert a mioma visszajöhet. Hát a műtéthez képest 5 honapra lettem terhes (most már 11.ik hetes vagyok) és ultrahangon is nézték már és teljessen rendbe van a méhem mérete is meg a baba is.
Ugyhogy nem szabad feladni tul kell esni a műtéten és utána babát probálni !!!!!!!!
Sziasztok,
 


Sziasztok!
Holnap mióma műtétem lesz, már egy éve próbálkozunk a babával!Szeretnék minél több tapasztalatot begyűjteni, írjatok!
 


Szia Adrimanóka!

Hogy sikerült a műtét? Hol operáltak? Én húsvét után következem... Teljesen rosszul vagyok, ha rá gondolok, hogy talán sikerül megmenteni, talán nem - pedig egy gyerkőcöt még tervezünk...
 
 


Sziasztok.Azért irok mert most diagnosztizálták nálam hogy myómám van.Most vtéltem el 9 hetes lettem volna már.Amikor a doki nézte hogy hogy van a baba akkor tudatta velem hogy myomám van és hogy a baba már kilőkődött.Szerencsére akkor nem tudttam mi az mert elég nagy sokk volt a baba elvesztése.Még nem tudom miért ment el a babóca.
Szeretném kérdezni hogy hogy megy ez a kivétel.Mikor fogják nekem kivenni ha most vetéltem el?Lehet hogy a myoma miatt ment el babóca?
 
 


Sziasztok

Szeretném tőletek megkérdezni, hogy nektek a mióma okozott e valamilyen rendellenességet. Bár nálam nem láttak semmit, de az olvasottak alapján én is miómára gondolnék. Nekem 2 hónapja nagyon erős vérzésem van és eléggé darabos és rettentően fáj a derekam.
 


Sziasztok.Tanácsot kérnék,vagy inkább vigaszt?Volt egy mióma mütétem,4honapja.6honapot tanácsolt az orvosom,amig teljessen helyre állnak a dolgok.Viszont,ujra fáj a hasam attol tartok,kiujúl a mióma.Nekem még nincs gyerekem,de nagyon szeretnék.Már az első miómánál is majdnem elvesztettem a méhem.Mennyire gyorsan növekszik a mióma,és azért ki tudnám hordani a babát,egyáltalán lehetek terhes,sikerülhet?
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: