Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Renáta vagyok és olvasgattam mindent de a viszérről semmit nem találtam. 25 éves leszek a második babámat várom és egyik percről a másikra az egyik lábamon térd fölött egész a combig kijött a viszér. Teljesen magam alatt voltam "vagyok" mert nem vagyok túlsúlyos, nem vagyok öreg, nem örökölhettem a családtól, szóval csak úgy gondolt egyet és kijött. 23 hetes terhes vagyok és nem hogy biztatnának,hogy majd helyre jön hanem azt mondták készüljek fel, hogy mér rosszabb lesz. Pihenjek sokat, de kérdem én egy 15 hónapos gyerek mellett, a háztartás mellet plusz még a cég ügyeit is intézem, hát nem tudom, hogy lehet így pihenni? Hallottam arról, hogy meg lehet majd műttetni -jó sok pénzért- de nem is az bánt igazán, hanem az, hogy szívesen szültem volna még gyereket, de félek mostmár, hogy a következő gyerekkel még több viszér keletkezik esetleg a másik lábamon is, és elég ezt elviselni.
Aki tud róla valamit, vagy mennyire lehet eltüntetni, vagy más is szenved ebbe a ronda látványba írjon.
Üdv.Renáta
R
 


Kedves Renáta!

Nekem még nincs babám, sem viszerem (hogy írják?), viszont van aranyerem és az Anyukámnak meg viszere. És van egy barátnőm, akinek természetgyógyász az Anyukája. Annakidején tőle kaptam ajándékba egy krémet, ami viszérre és aranyérre is jó. Mivel nekem igen hamar megoldotta a problémámat a krém, nekiadtam az Anyukámnak, akinek az a maradék fél tubus olyan jót tett, hogy csak mostanában kezd olyan állapotba visszatérni a lába, mint a krém hasznélata előtt volt. Valami irtó gyagya neve volt neki, ha jól emlékszem: Varázsdió-krém. Növényi alapanyagok, blablabla. De Anyunak használt. (Azért ha rátalálsz valamelyik gyógynövény boltban, gondolom az orvosodat megkérdezed, hogy használhatod-e. Még akkor is, ha tisztán növényi.)
Pihentetés: szerintem nem csak a mennyiség számít, hanem az is, hogy ha van időd egy kicsit pihenni, akkor a lábadat magasabbra rakd, például párnákra, az sokat segíthet, ha nem folyton lóg.
Egyébként minden együttérzésem, mert valószínűleg nekem is lehet a terhesség alatt (legalábbis az orvos azt mondta, jbb ha felkészülök).
Fel a fejjel! Remélem, az orvosok tévedtek, és gyönyörűen rendbe fog jönni a lábad.
Szia:
Ancsa
Ancsa
 


Kedves Ancsa!
Köszi a biztatást! Ezt a kenőcsöt amit írtál mindenképp megpróbálom valahol felhajtani hátha sikerül. Ha találtam ilyet majd megírom.
Előre is köszi Renáta
R
 

 
 

Kedves Renáta!
Az én lábam is iszonyú ronda volt,mintha összeverték volna,és kb. a 20. héten be is gyulladt egy ér, de a szülés utáni napon egész hihetetlen módon nagyot "szépült" a visszeresség. Azt már csak szülés után hallottam sajnos, hogy nagyon sokat segít napi 2*2 C-vitamintabletta. Ezt én mondjuk nem próbáltam, viszont a védőnőtől kaptam egy kis füzetet Visszértorna címmel, és angiológiai szakrendelésen írattam fel kompressziós harisnyát. Érdemes mindent megtenni az ügy érdekében, mert bár az ember mindig azt hiszi, hogy rondább nem lehet, elképesztően nagyot tud romlani egyik pillanatról a másikra, és ha begyullad,az nagyon fáj.
Tímea
Tímea
 


Kedves Tímea!
Kérdezném, hogy mi szépült a lábadon? Ez egy hülyén hangzó kérdés, arra lennék kíváncsi, hogy a vastag erek szépültek, vagy az is szépült ami már "szétdurrant" és olyan lila és halvány rekből áll. A c vitamint azt megkérdem, hogy szedhetek-e külön, mert egy csomó vitamint már szedek. Köszi a tippet.
Szia Renáta
Renáta
 


Kedves Tímea!
Kérdezném, hogy mi szépült a lábadon? Ez egy hülyén hangzó kérdés, arra lennék kíváncsi, hogy a vastag erek szépültek, vagy az is szépült ami már "szétdurrant" és olyan lila és halvány erekből áll. A c vitamint azt megkérdem, hogy szedhetek-e külön, mert egy csomó vitamint már szedek. A harisnyát már beszereztem, de semmi javulást nem érzek.
Szia Renáta
R
 


Kedves Renáta!
Minden tekinteteben szépült,a lila halványak halványodtak, ami pedig kidudorodott,az visszahúzódott. A harisnya pedig abban segít, hogy ne legyen rondább. Azt orvos írta fel, vagy az a gumírozott, amit lehet kapni?
Szia Tímea
Tímea
 


Szia Tímea!
Fel nem írta az orvos csak mondta, hogy ilyet vegyek. Valami II. kompressziós? lehet, hogy hülyeséget írok, szóval valami ilyen, pont úgy néz ki mint egy rendes harisnya, ugyan olyan könnyen szakad, csak az ára borsosabb 1500 Ft/db. Te is erre gondoltál?
Renáta
R
 


Kedves Renáta!
A visszér tágulat és az aranyér betegség lényege ugyanaz: a vénák (másképpen visszerek) kötőszövetes fala meggyengül és kidudorodik. Csak a lokalizációban van különbség. A kezelésére létezik egy gyógyszer, a neve DETRALEX. Ez még csecsemőfőnyi aranyeres csomókat is képes elmulasztani (ezt abszolut műtét-párti sebészek is elmondják!). Kúraszerűen kell beszedni. Magam is kipróbáltam, és használt. Keresd fel a nőgyógyászodat, ismernie kell a gyógyszert!
Szia: Dóri
Névtelen
 


Szia Renáta!
Az a harisnya amit én hordtam szintén II.kompressiós volt, de sokkal vastagabb,mint egy normál harisnya. Bokánál volt a legszorosabb, és felfelé egyre kevésbé szorított. VENOSAN a neve. Ezt mondjuk nem az orvos ajánlotta, hanem azt mondta, hogy menjek el egy gyógyászati segédeszközöket árusító boltba,és ott érdeklődjek, hogy nekem milyen felel meg. Ott az eladó hölgy (aki mellesleg -úgy tűnt, hogy sokkal tapasztaltabb etéren, mint az orvos)ajánlotta ezt. Vagyis azt hiszem, csak ebből volt kismama-harisnyanadrág is.
Az utolsó 1-2 hónapban pedig Venoruton tablettát is szedtem (a 3. hónaptól lehet),meg vmi.Astrix-ot is lehet,de a nőgyógyászom azt mondta, elég a Venoruton.Mellesleg nekem combtőnél is kijött egy, először azt hittem,lágyéksérv,kb.olyan ijesztő volt, de ez a szülés után nyom nélkül eltűnt.
Fel a fejjel!
Tímea
Tímea
 


Kedves Dóri!
Ezt a DETRALEX-et meg fogom kérdezni az orvostól majd megírom, hogy mit szólt hozzá. Köszönöm.
Kedves Tímea!
Kérdezném, hogy Te érezted is, hogy bokánál szorít a harisnya? Mert a papírra az volt írva, hogy ott kell szorítson, viszont én nem különösebben érzem, hogy szorítana. A combtőnél nekem is kijött és nem is egy helyen, meg főleg a térdemen, de nekem az orvos azt mondta, hogy talán nem lesz olyan csúlya de ne reménykedjek benne, hogy elmúlik. Nem tudom miért ezt mondta hisz már többen az ellenkezőjét írtátok, de talán azért ha nem múlna el akkor nem ringatott felesleges álomba. Minden reményem abba van, hogy már vannak csodaműtétek, és ha meg is marad valahogy csak el lehet tüntetni.
Köszi a biztatást!
Renáta
R
 


Kedves Renáta!
A harisnya annyira szoros volt a bokámnál és a térdemnél, hogy cipőkanál kellett volna a levételéhez! Állítólag muszáj szorosnak lenni, csak így ér valamit. De túl szorosnak sem szabad lennie.Nekem egyet ki is cseréltek, mert annyira szorított, hogy járni alig bírtam benne, a fel- és levételhez pedig kb,2o -2o perc kellett. Viccen kívül.
És bár nem tudom, van-e összefüggés a két dolog között, de nekem nagyon romlott (fájt), amikor vékony talpú v. teljesen lapos sarkú cipő volt rajtam.
Azt olvastam, hogy legtöbbet a visszértorna segít(egy orvos írta vmelyik Kismamában)
Kenegesd a Varázsdióval,és a Venen Gel is nagyon jó (legalábbis nekem az volt)
Szia: Tímea
Tímea
 


Szia Tímea!
Nem tudom, hogy nekem adtak rossz harisnyát vagy nem de én egyáltalán nem érzem, hogy szorítana. Kisebbet nem vehetek, ugyanis ez is majdnem kicsi, mert az ülepe állandóan lent van. Szóval utánlom, ráadásul ebbe a nagy melegbe nem is tudom mindig felvenni, mert kibirhatatlan a hőség. És a lábam csak romlik, csak romlik...
És neked mi történt a lábaddal szülés után? Azt leírtad, hogy a vastag ér eltünt, de mi van azokkal amik szétdurrantak és olyan kék mintha vernének.A vastag ereket az tudom, hogy többféleképpen is el lehet tüntetni (kiszedik, elinjekciózzák) de mivan azzal mi már szétdurrant. Neked nem volt ilyen? Én ettől félek a legjobban, mert ebből van a legtöbb a lábamon.
Szia Renáta
Renáta
 


Szia Ancsa!

Végre rátaláltam a Varázsdió krémre 650 Ft volt. A hatást nem tudom milyen mert ma használtam először, de majd beszámolok róla.
Renáta
Renáta
 


Szia Renáta!
Hidd el, hogy javulni fog! A kis erekre állítólag a körömvirág krém jó, és ha jól tudom, azokat lézeresen lehet eltüntetni.A Visszérklinikáról volt egy cikk kb. 1 éve a Kismamában, ott írták.
De ha elmúlik ez a nagy meleg, jobb lesz.
Annak a harisnyának meg, amit én hordtam, 1 hosszúságre 2 méret volt, tehát neked ha hosszra rövid,szélességre meg nagy, érdemes lenne vmi. mást kipróbálni.A Venosan csinál méretre is.

Tímea
Tímea
 


Sziasztok!
Én 16 hetes vagyok .Nekem különben is viszersek a lábaim.De most különben is sokkal jobban kijöttek.A vadgesztenye krémről valamit?

Ildi
 
 


budapesten az Aradi u 41 ben ( kodaly korondnel ) lehet a legjobb ( nem lecsuszos) kompresszios harisnyakat venni. van direkt kismama harisnya is + van combfix is, azt a legjobb a melegben hordani, akar nadrag ala is. Ezeket mnel korabban reggel kell felvenni es fekve, ovatosan, ha tul szoros -az nem jo. De a fent emlitett boltban ( ez a reklam helye :):) ) mindent elmondanak.

amugy ami meg segit:

- valto zuhany ( hideggel befejezve )
- napi 5 perc fal mellett 90 !! fokban feltenni a labat
- reggel ehgyomorra 1 kanal almaecet vizzel es esetleg mezzel edesitve
- nem szabad keresztbetenni a labad !! ( feljtsd el a nocis ulest )
- kenyemes/ebb cipo
- sok mozgas ( nem ugralosok, hanem pl seta,bicaj, joga, stb de a legjobb az uszas
- minel kevesebbet allni egyhelyben, ulni mozgas nelkul. Legjobb a fekves vagy a mozgas.

sok sikert, nekem ezek egyutt mind segitettek,
gondolom megosztom veletek

bogyo


Sziasztok!

Ehhez a témához már régebben szóltatok hozzá, de hátha valaki tud segíteni.

Most 23 hetes vagyok. Úgy a 10. hét körül a jobb oldali combtövem tájékán ronda visszerek jelentek meg, azóta is ott éktelenkednek.
Azon a részen kicsi fájdalmat is éreztem akkoriban. Kb. 2-3 hete a lágyékrészen annyira felerősödött a fájdalom, hogy néha már elég kellemetlen. Jártam sebésznél, aki szerint lágyéksérvem nincs. Viszont a fájdalom nem múlik, ha talpon vagyok, mindig érzem, hol jobban, hol kevésbé. Ma annyira fájt, hogy... nagyon. Ha fekszem, nem fáj, és járás közben sem.

Volt valakinek ilyen vagy hasonló tapasztalata a terhessége folyamán?

Teljesen tanácstalan vagyok. Jártam már több orvosnál, de eddig eredményre nem jutottunk. Félek, hogy a hasam növekedésével talán fokozódni fog a fájdalom.

Kép

Kép
 
 


Kedves visszeres kismamák!!Sajnos vannak területek,amin a kompressziós harisnya nem tud segíteni.Pl.nekem a hüvely környékén jött ki most,a 2.terhességemnél.Egyik "nagyajak"3 cm-rel lejjebb ér a másiknál,és dimbes-dombos,ahogy az erek dagadnak.Borzasztóan fáj,ahogy a fekvés után belefolyik a vér.Az orvosok mind azt mondják,tűrni kell,mert a szülésig ugyan valóban csak rosszabb lesz,de terhesség alatt nem lehet semmit tenni.Általában szülés után elmúlnak a problémák.Ha olyan súlyos,hogy teher nélkül is gondot okoz,szóba jöhet a műtét,állítólag nagyon hatásos.A lila hajszálereket esztétikai igényből lehet lézeresen kezeltetni.Persze minden pénzbe kerül.Egyébként a VENOSAN a legjobb kompressziós harisnya,recept - re olcsóbb.Két láb között mindenképp csúszik lefelé függetlenül a mérettől,ezért én mindenkinek combfixet ajánlok.Felvenni is könnyebb,a rengeteg pisilés alkalmával pedig sokkal egyszerűbb a dolgunk.
 
 


Sziasztok!

Én most a Scudotex kismama harisnyanadrágot használom. Gyógyászati segédeszköz boltban ezt javasolták, gondoltam kipróbálom. 70 és 140 Den-es van belőle. Én a 140-est vettem, mert nekem is hihetetlenül kifejlődtek a visszereim.Egészen combtőig ill. ahogy Mabo-nál is, szemérem ajaknál is kialakult. Nekem is második terhesség, elsőnél "csak" lábszáron, comb alsó felén volt.Combfixet azért nem mertem venni, mert pont attól félek, hogy akkor még inkább a szemérem ajkak területére lokalizálódik a visszértágulat.
Kérdésem lenne, hogy akinek hasonló panasza volt annak szülésnél nem okozott semmilyen problémát a visszeresség?
Köszi, ha valaki válaszol!

-Ktina-
 
 


Sziasztok!

Nekem a terhesség alatt a szeméremajkak környékén jött ki a visszér. Császárral szültem, így szüléskor nem okoztak gondot. Viszont amiért írtam, hogy megnyugtassam, aki ugyanezzel a problémával küzd, szülés után két héttel már vissza is húzódtak! :)

Melinda

Kép
 


Sziasztok!

33. hetes terhes vagyok és az első babámat várom. Sajna nekem is megjelent a szeméremajkaknál a visszér és kicsit ronda is. Mikor reggel felkelek akkor fáj a legjobban és azzal biztat a doki, hogy a szülésig még fog nőni valamennyit, utánna viszont visszahúzodik. De a következő terhességnél újból előjön és lehet nagyobb is. Melinda80-tól kérdezném, hogy neked is fájt és hogy a szülésnél nem okozott valami gondot?

Üdv, Tünde
 
 


Szia Tünde!


Nekem is volt visszerem mindkét terhességemnél, mindenütt, ahol el lehet képzelni, kívül-belül. A terhességek végénél nagyon fájt már, de egyik esetben sem volt gond a szülésnél. Kívülre nagyon jó volt a Lioton gél, de nekem a nődoki tablettát is felírt, amit végig szedtem a belsőkre. Ez a gyógyszer terhesség alatt is szedhető volt.

Erika
 


Tufy,
nekem egyáltalán nem fájtak a visszerek, csak zavart a látványuk. Szüléskor, a fájásoknál sem fájtak és mivel császárral szültem, nem is rosszabbodott lent a helyzet. Arnica Montana 9ch homeopátiás golyócskákat szedtem szülésig, napi 2x5 golyót, ami valószínűleg segített, hogy ne fájjon és ne is jöjjön ki több rajtam.

Melinda

Kép
 


Mint ahogy korábban írtam,nekem nagyon csúnya vsszerem volt a nagyajkakon,és nagyon fájt is.Tufynak üzenem,hogy természetes szülésem volt,semmi problémát nem okozott a visszér,és valóban teljesen visszahúzódott 2 hét után.Biztonság kedvéért azért a szülés után kaptam injekciót a hasamba trombózis megelőzésére,és ezt naponta egyszer megismételték a kórházi tartózkodásom alatt.Egyébként visszatérve a combfixre,nekem is mondta az érsebész,hogy inkább kismama harisnyát hordjak az említett visszerek miatt,de továbbra is ugyanúgy dagadt és fájt,nem éreztem,hogy kicsit is tartaná alulról a harisnya.
 
 


mabo írta:Mint ahogy korábban írtam,nekem nagyon csúnya visszerem volt a nagyajkakon,és nagyon fájt is.Én is üzenem mindenkinek,aki a szülés miatt aggódik,hogy természetes szülésem volt,semmi problémát nem okozott a visszér,és valóban teljesen visszahúzódott 2 hét után.Biztonság kedvéért azért a szülés után kaptam injekciót a hasamba trombózis megelőzésére,és ezt naponta egyszer megismételték a kórházi tartózkodásom alatt.Egyébként visszatérve a combfixre,nekem is mondta az érsebész,hogy inkább kismama harisnyát hordjak az említett visszerek miatt,de továbbra is ugyanúgy dagadt és fájt,nem éreztem,hogy kicsit is tartaná alulról a harisnya.
 
 


Sziasztok! Nekem nagyon feszült és nehéz volt a lábam, a terhesség elején vagyok, de egyik napról a másikra a feszülés megjelenésével észrevettem, hogy hajszálerek pattantak meg a vádlimban. Veincare krémet kezdtem el használni és a 2 nap után szinte teljesen elmúlt a fájdalom. http://www.vitalland.hu/veincare
 


Sziasztok!

Tudom, hogy már régi topic, de hátha valaki erre látogat! :)

Szerintem a gáttáji visszér egy olyan probléma, amivel sokan küszködnek, viszont nincs autentikus forrás, ahova forduljanak.
Én úgy látom, hogy az intimtorna az, ami a legtöbb nőnek segít, ezért arra gondoltam, hogy ebből írnám a szakdolgozatomat, és ennek keretén belül tartanék egy 10 alkalmas intimtornát ingyen a vállalkozó kedvű nőknek, akik ilyen problémával küzdenek, hogy közösen nézzük végig a fejlődést!

Akinek van kedve hozzá, az keressen nyugodtan ezen az e-mail címen: daboczikinga@gmail.com.

Ha esetleg tudtok valakiről, akit ez még érinthet, akkor légyszi szóljatok neki is!

Addig is szép hetet! :)

Kinga
 
 


Sziasztok!

Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy nagyon nagy segítség lenne, ha kitöltenék olyanok a kérdőívemet, akiknek már valaha is volt gáttáji visszere.

https://docs.google.com/forms/d/1gomYfO ... U/viewform

Előre is köszönöm!
Kinga
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára lkinga 2015.10.17 21:53-kor.
 
 


:D
 
 


Sziasztok! Két és fél doboz Clexane 0.4-es injekció áron alul elvihető. Érd.: bagolylecso@gmail.com.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron