Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Már írtam egy levelet nektek, de nem tudom átment-e? Látnom kell a sajátomat?Tudnék egy csomó infót adni mind a magzatvíz, mint a corion-boholy vizsgálatról. Mindkettőt átéltem!
kriszta_28
 
 


Helló!
Megint én.Végre rájöttem hogy küldi el. Írok pár szót magunkról.6 éve volt az 1.terhességem. Az AFP-m magas lett, mire kiderült, hogy a kisfiam hasfala nyitott. A 21. héten kellett megszülnöm.Szerencsére a 3 hónapos kötelező várakozás után rögtön újra terhes lettem.Az AFP itt is magas lett!!!Gondolhatjátok mit éreztem, pedig ekkor 2 hetente jártam UH-ra, hogy időben észrevegyenek mindent.Csináltak ekkor magzatvíz-vizsgálatot, ebből normális lett az AFP!!Kislányom teljesen egészségesen született 5 éve.
Most 20 hetes terhes vagyok, ismét egy kislányt várunk.Az AFP persze most is kicsit magasabb, bár most nem annyira mint az előzőkben.MIvel már az elejétől fokozott genetikai ellenőrzés alatt állunk, most időben csináltak corionboholy-vizsgálatot(ezt ugye csak egy bizonyos ideig lehet, a magzatvizet tovább). Szerencsére minden rendben.Mindkét esetben a Schöpf-Mérei kh.-ban csinálták a vizsgálatot, én nagyon meg voltam elégedve az orvossal, pedig nem oda járok különben.
kriszta_28
 
 


Szia Kriszta_28!
Mesélj!Én most fogok menni chorionbiopsziára.Úgy tudtam eddig,hogy 12 hetes korig lehet,de a doktornő a 13.hétre rendelt be.Ez még normális?Mondjuk az én számításaim szerint akkor leszek 12,de a dokim szerint már 13 és pár napos.Nekem az életkorom(36)és a családban meglévő genetikai betegségek miatt kell mennem.
Szia,Gabi.
gabriela
 
 

 
 

Szia Kriszta!
Nekem amniocentézist csináltak, de ha megint terhes leszek a chorionbiopsziát csináltatom. Melyik volt a rosszabb? Nekem egyáltalán nem fájt a vizsgálat. A chorionbiopszia sem fáj? Mit mondtak, melyiknél nagyobb a vetélés kockázata? Mert a dokim azt mondta, hogy egyforma, de sok helyen azt olvasni, hogy a chorionbiopsziánál nagyobb?
előre is köszi az infókat
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
De örülök nektek, hogy máris írtatok.
Gabi!A biopsiát nem csak a 12. hétig lehet, hanem kb a 16-17.hétig Nekem azt mondták, a lepény tapadásától függ, ha elöl tapad korábban lehet, mint ha hátul.Nekem a 16. héten csinálták, mert hátul van.
Nyanya!Sajnos az amniocentézisre nem annyira emlékszem már, de az rémlik nem nagyon fájt. Most viszont eléggé fájdalmas volt.Neked hasfalon, vagy hüvelyen át végezték az amnioncentézist?
Igazából az fáj ahogy a tűt átszúrják a hasfalon, meg amikorveszik a mintát olyan mintha erősen kapirgálnának ott benn. Én meredten bámultam az UH-monitort és figyeltem a babámat.Megnyugtató, hogy tőle nagyon távol zajlott a dolog.
Ami még kellemetlen volt, hogy utána gyakran keményedett a hasam.Nem görcsölt vagy hasonló, csak keményedett, ez a mai napig előfordul néha.
A kockázatról én is azt hallottam, hogy egyforma,de a biopsia eredménye hamarabb megvan(2 hét), míg a centézisé 2-3hét.Ha ehhez azt is hozzávesszük, hogy a biopsiát hamarabb meg is lehet csinálni, akkor már jobban megéri az idő miatt.
Majd írjatok, főleg Gabi ha tudsz valamit!
sziasztok!
kriszta_28
 
 


Köszi a választ,megnyugtattál.Én nem merem ilyen kérdésekkel zaklatni a dokimat,nehogy hülyének nézzen.Meg általában akkor jutnak eszembe,amikor már rég eljöttem tőle.
Köszi,Gabi.
gabriela
 
 


Kriszta!
Köszi a választ. Nekem hasfalon keresztül csinálták és egy hónapot vártam az eredményre. Lehet, hogy kifogtam egy ügyesebb kezü dokit, de nekem egyáltalán nem fájt. De az is lehet, hogy neked izmosabb a hasad és ettől volt kellemetlenebb.
Gabi
Én is várom a beszámolódat. Hogy döntöttél végül feljössz Pestre?
Én is mindent elfelejtek megkérdezni a dokimtól. Valahogy úgy érzem magam mikor bent vagyok, mint egy szűz lány.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Igen,felmegyek,már beszéltem is Hajdú doktornővel.Így telefonban rendesnek tűnt.Meg egy nap alatt mindent elintézünk,hogy ne kelljen nekünk Bajáról kétszer felutazni Bpestre.
Remélem,minden rendben lesz!!!!!!!!!!!
Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok!
Gabi, majd írj mikor mész, milyen volt, stb.
Különben én mindig tűzök egy papírt a mappámra, amibe a leleteimet tartom és viszem az orvoshoz. Erre a papírra írom mindig ami kérdés épp az eszembe jut, így amikor ott vagyok a dokinál csak végigmegyek a kérdéseken. Bár előny az is, hogy magánrendelésre járok, és mindig van ideje a dokinak beszélgetni velem.Ti hova jártok dokihoz, főleg Nyanya hisz te pesti vagy, ugye?
Legközelebb csak hétfőn tudok írni, mert csak a munkahelyemen van net.
Szisztok!
kriszta_28
 
 


Sziasztok!
Kriszta!
Én is maszek rendelésre járok,a doki is rendes,válaszol mindenre,ami épp az ESZEMBE JUT.
Mennyi nálatok a magánorvosnál egy vizit?
Gabi.
gabriela
 
 


Kriszta!
A HIETE-re járok, ahol szültem is. Nem járok a magánrendelésére, mert az nekem messze van és megkérdeztem, van e ott valami eszköz ami jobb mint a kórházban, mert a csillogó rendelő miatt nem tennék 1 óra kitérőt. Nekem az orvos a fontos nem a csillogás. Azt mondta, hogy csak az ideje több. A hosszabb kérdéseket fel tudom tenni e-mailben is Kép Egyébként sose kellett órákat várnom, mindig nagyon kedves volt és annyit adtam, amennyitt épp akartam.

Gabi
Én a terhességem elején egy másik dokihoz jártam és nála a magánrendelés 6eFt volt egy alkalomra (ez egyébként itt Pesten eléggé középár), de a szülésért nem kért volna pénzt és ezt magától mondta, kérdezés nélkül. A terhesség közben kialakult terhességi cukor miatt átadott egy erre specializálodott nőgyógyásznak (Gyurinak, akivel már beszéltél a másik topikban), de sajnos nála is csak rövid ideig voltam, mert közben átment egy másik kórházba főorvosnak és így kerültem ahhoz a dokihoz, akinél szültem (akit Gyuri ajánlott) A második babámat is szeretném nála szülni. Remélem azt már sikerül egy dokival végigvinnem Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Nyanya!
Nem mondhatod,hogy korán fekvő vagy!Vagy valami baj van Balázzsal?
Nekem is az orvos a lényeg,de.........
Az én dokimnak szupermodern UH készüléke van a maszekjában, és EGYEDÜL van a rendelőben.Nekem a várakozás nem szempont,mert valószínűleg a rendes rendelésen várnom sem kellene,mert ismernek az asszisztensek,itt meg általában kell fél-1 órát.Mellesleg tőlem nem fogad el egy fillért sem itt sem.De ha elfogadná is ide járnék.
Gabi.
gabriela
 
 


Gabi
Hát igen, ha lenne a magánrendelőjében egy a kórházénál modernebb eszköz (pl UH), akkor én sem gondolkodnék.
Szép is lenne, ha kollegától elfogadna pénzt a dokid, de azért tényleg rendes. Kép
Kell már insulinoznod vagy még tartod a diétát?
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Gabi
Nincs baj Balázzsal, csak itt volt egy barátnőm és sokáig dumáltunk, aztán még benéztem egy percre Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Kriszta!
Diéta,plusz Glucobay tabletta,majd controll.
'Hál Istennek!De a diétám így eszméletlenül szigorú lesz.Nem baj,rám fér egy kis fogyás is.
Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!
Jó fogyókúrát.
Én szülés után 2kg-al kevesebb voltam, mint terhesség előtt Kép Megéri koplalni, már ezért is, de elsősorban a babáér.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztk!
sajna csak ma jutottam gépközelbe.Az én dokimnál is 6000 egy vizit, de mindig kevesebbet kér.Nincs nála jobb UH, mint a kórházban, de ő most onkológus-nőgyógyász lett(ha jól tudom), ezért a kismamáit már nem tudja a kórházban fogadni, csak magánban.Az első babával még a kórházba jártam hozzá.
Sajna lehet, hogy soká fogok újra jelentkezni, ugyanis egy iskolában dolgozom, ma derült ki, hogy egy kislány skarlátos lett, ezért azt hiszem itt az ideje táppénzre menni. Kicsit meg vagyok ijedve, szerencse, hogy a 21. hétben vagyok már. Mindenesetre egy szűrést gyorsan megcsináltatok!!
Amúgy is kezd fárasztani a munka.
Ja, képzeljétek én az első lányom után, amikor abbahagytam a szoptatást(11 hónap) kereken 10 kilóval voltam kevesebb, mint a terhesség előtt.Pedig nem vagyok kövér, alig voltam 50 kiló a szoptatás után.
kriszta_28
 
 


Sziasztok!
Kriszta_28!
Jó Neked,hogy fogytál a terhességed alatt-után.Nekem biztos nem lesz ilyen szerencsém.Olyan leszek,mint egy léggömb.
Remélem,nem lett semmi problémád a skarlátos kisgyerek miatt!Mit tanítasz?
Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!
Légy nyugodt, ha nem is fogysz, hízni nem nagyon fogsz. Emellett a diéta mellett nem nagyon lehet Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem.

A történet lényege, hogy az AFP 0.8 MOM, a beta HCG 0.5 MOM lett, az orvosom elküldött a Schöpf-Méreibe genetikai vizsgálatra, biztos ami biztos alapon.
Ott egy kedves fiatal doktornővel kellett beszélgetni a dologról, aki szerint ajánlatos elvégezni a corion biopsiát, mert szerinte van két betegség, aminek előjele lehet az alacsony AFP és betaHCG.
Nekem már kezdetben is gyanús volt, hogy nem biztosan indokolt. Miután aláíratta velem a papírt, hogy hozzájárulok, el kellett menni UH-ra, ahol az orvos megkérdezte az asszisztenst, hogy vajon engem miért küldtek oda. A válasz az volt, hogy a doktornő mindenkit oda küldött (tehát mindenkinek javasolta).

Azért írtam alá, hogy vállalom a vizsgálatot, mert nincs sok időm, már a 20. hét közepén járok. Elvileg vasárnap kellene befeküdnöm, de jó lenne előtte megbeszélni egy másik genetikussal a dolgot.

Sok jót hallottam Hajdú Krisztináról, nem tudom, el tudnám-e érni a következő 2-3 napon.
Ha valaki tudja a telefonszámát, esetleg azt, hogy mikor rendel, szokott-e hétvégén dolgozni, stb az nagy segítség lenne.

Előre is köszi
Zsana
zsana75
 
 


Zsana
Próbáld meg ezen a számon név szerint kérni.
1135 Budapest Szabolcs utca 33-35.
Központi telefonszám: 06 (1) 350-47-60

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nyanya

Köszi, holnap megpróbálom.
zsana75
 
 


A Schöpf Méreiben a genetikai tanácsadáson mindenkinek javasolják a chorionbiopsziát (jó, van bennem egy kis keserűség is). Nem is tudom, mitől tanácsadás. Én Most töltöttem októberben a 35-öt, decemberben fogok szülni, és az AFP-m jó lett, meg a nyakiredő is. A dokim nem is akart küldeni genetikára, de a védőnő addig piszkált minket, amíg elmentem. Ott javasolták - csak a korom alapján - a szűrést. Hát, nem volt valami meggyőző... Főleg, amikor kérdeztem, hogy akkor az AFP-t minek, meg a nyakiredőt minek csinálják. A terhesség elején is pontosan tudták, hogy betöltöm a 35-öt szülésnél, akkor miért nem küldenek egyből, a 12. hétig chorionbiopsziára, miért csak egy már mozgó bébivel a hasamban,amikor nem kevs álmatlan éjszakába kerül eldönteni, mi legyen.
kriszta35
 
 


Na, mostmár kicsit jobb kedvem van.
Most beszéltem Hajdú Krisztinával, szerinte az adataim alapján elég kicsi a valószínűsége a rendellenességnek. Az alacsony értékeim valóban utalhatnak Edwards szindrómára, de valószínűleg lehetne látni ultrahangon erre utaló jeleket.
(nálam meg ugye minden rendben)

Szoval a nagy para elmúlt, de ettől függetlenül a felelősség az enyém, hogy az megcsináltatom a vizsgálatot és az 1%-os kockázatot vállalom, vagy nem csináltatom meg, akkor viszont fennáll egy minimális lehetőség, hogy sérült gyermekem születik. Kép

Hihetetlen, hogy ekkora terhet rónak egy gyermeket váró nőre!

Kriszta
Egy fiatal doktornőnél voltál?
Egyébként furi, hogy be is kell feküdni, főleg, hogy előtte.
Gondolom, ez a kórháznak pénz, na de akkor is!!

Mindenesetre ez tanulságos volt, már tudom, hogy oda többet nem megyek!
zsana75
 
 


Igen egy fiatal doktornőnél voltam, aki közölte, hogy az AFP csak statisztika, aztán elsorolt egy másik csomó statisztikai adatot a Down szindróma 35 éves korban történő előfordulásáról. Maj arra a felvetésemre, hogy 1-2 % a vetélés esélye ellenben a 2-3 ezrelékes Down eséllyel, közölte, hogy még mindig jobb elvetélni, mint beteg gyereket szülni.
Mindegy, én nem akarok senkit rábeszélni, vagy lebeszélni, csak azt nehezményeztem, hogy miért a 16-18. héten kell ebbe és ilyen módon beleverni a fejünket. És az a magamra hagyatottság. Hogy tulajdonképpen senki nem segít, csak számokat sorolnak. Elég kegyetlen.
Én is aláírtam és elmentem az UH-ra még ott, aztán megint láttam a gyerekemet mocorogni, aztán bőgtem. Egy hetet.Meg fogytam. Ami a 18. héten enm előnyös.
kriszta35
 
 


Sziasztok!
Kriszta!
Szerintem ne keseredj el,bármit is választasz,a Te döntésed lesz.Szerintem nem jó (nem elég emberséges)orvost fogtál ki.Lehetett volna ezt másképp is.Mellesleg abban igazad van,hogy a terhességed elején is tudták,hogy betöltöd a 35-öt,ezért már akkor meg kellett volna az orvosodnak említenie a lehetőséget és akkor készülsz rá.Én 36 vagyok,elmegyek a biopsziára,de én így gondolkodom,ás másképpen.Volt itt olyan csaj,aki azt mondta,hogy nem megy el,mert ha Down-os lenne a baba,akkor is megszülné,akkor meg minek?!Mindenki másképp gondolja.Van aki a vetélés kockázata miatt nem vállalja.
Jól gondoljátok át a pároddal,mindent rágjatok át,nehogy később megbánd a döntésedet!
Ne idegeskedj(könnyű ezt mondani),mert nem jó a babának!
Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok!
Olvasgattam, amiket írtatok, és osztom Gabi véleményét: egy kismamákkal foglalkozó orvosnak valóban több empátiával kellene rendelkeznie. Sajnos ebben a döntésben nem lehet tanácsot adni, itt mindenkinek a saját álmatlan éjszakái árán kell meghoznia a döntésétKép.
Hajdú Krisztinához szerintem is érdemes elmenni. Egyrészt velem nagyon emberséges volt, másrészt az orvosom is nagyon jó szakembernek tartja (engem nem a nőgyógyászom küldött hozzá, saját szakállamra mentem el, és utólag beszéltem csak az orvosommal).
Gabi! Mi újság van veled? Megvan már, hogy mikor mész? Nagyon drukkolok neked, hogy minden rendben legyen!
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Tünde
Ez a saját szakálladra mentél hozzá dolog hogyan történt?
Csak azért kérdezem, mert előbb beszéltem a dokimmal, aki tanácsolta, hogy menjek el a Hajdú doktornőhöz, hogy lásson is, ne csak telefonon egyeztessünk.
Úgy tudom, kedden délelőtt ultrahangoz a Szabolcs utcában. Szerinted csak menjek oda, és ha kivárom a sorom, akkor megvizsgál, vagy előtte le kell egyeztetni? (beutalóm nincs)

Zsana
zsana75
 
 


Szia Tünde28!
Örülök,hogy hallok Felőled!Remélem,jól vagy?!
Igen,megvan az időpontom,nov.2.Előtte viszont most a héten be kell feküdnöm itthon a kórházba Insulin beállításra.
Majd jelentkezem.Szia,Gabi.
gabriela
 
 


Tünde
rögtön írd meg, ha meglesz az eredmény

Zsana
szerintem mindenképp egyeztess vele telefonon.

Gabi
neked meg üdv. Kép

Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Tünde
bocsi, de hülye vagyok Kép Elfelejtettem Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Nem akartam beleszólni a fórumba, de több napos vívódás után mégis megteszem.
Előszöris az AFP: ennek az értéknek a megitélése kórházfüggő. Valakik szerint a 0.4-es minimumérték már jó, valakik szerint ez 0.7, 0.8, illetve 1. Az AFP mennyiségének terhesség közbeni változása is fura. Czeizel szerint a 16. héttől mutatható ki egészen a 18. hétig (csökken). A mi nőgyógyászunk szerint az AFP értéke egész terhesség alatt a 16. héttől folyamatos szinten van. Összegezve: az AFP-t egész másra találták ki, mint amire most használják. És csak statisztikai adat, jó AFP mellett is lehet down-kóros újszülött.
Elvégeztük 19+1-nél a 2 markeres hivatalos AFP-t, 19+2-nél megcsináltattuk a 4 markeres (anglai) tesztet. Az eredmények: 19+1-nél: 0.7, 19+2-nél: 0.55 MOM. Látható, hogy az AFP értéke csökkent, ráadásul le is késtük 1 héttel az ajánlott időpont utolsó napját...
Mi a chorion biopsia mellett döntöttünk (kb. 20. hét). Schöpf-Mérei kórházban befekvés este 6-ig, majd másnap reggel a kisműtét, majd délután haza. Túl vagyunk már a kritikus 2 héten, megtörtént az ilyenkor szokásos UH is. Nekünk egy idősebb orvos csinálta (36.000 biopsiát csinált eddig), van némi tapasztalata. Ezzel a megoldással egy közvetlen adathoz jutottunk, kizárva a statisztikai átlagolásokat. Azért döntöttünk mellette, hogy nyugodt legyen az elkövetkező pár hét.
udojurgen
 
 


Szia Udojurgen!
Én is vívódtam, hogy leírjam-e a véleményemet.
Én végülis nem csináltatom meg a biopsiát, mert az 1% vetélési kockázatot magasnak tartom, legalábbis ahhoz képest, amennyire az én eredményeim indokolják a vizsgálatot.
Az, hogy az orvosnak mennyi tapasztalata van, az csak egy része a dolognak, nem (csak) e miatt történhet a vetélés.
Persze amikor az ember túl van a kritikus 2 héten, akkor már könnyen beszél. Ha előre tudnám, hogy így lenne, én is megcsináltatnám.
Hogy mennyire lesz nyugodt az azt követő időszak, az megint csak egyéntől függő. Én például azért is nem vállalom, mert ezzel csak néhány kromoszóma-rendellenességet lehet kiszűrni, de ettől függetlenül lehet több ezer olyan genetikai probléma a babával, ami időnként sokkal súlyosabb tüneteket produkál. Azt senki nem nézi, tehát én a biopsia után sem lennék nyugodt.
zsana75
 
 


Sziasztok,
most már én is megírom, hogy nem csináltattam meg a biopsziát, mert nem találtam meggyőzőnek a genetikai tanácsadót, amiatt, amit már leírtam, és elmentem én is a 4 markeres vizsgálatra. Azt nem mondom, hogy nyugodt vagyok, de (be)lenyugodtam, hogy lesz, ami lesz. Most már úgyis hamarosan találkozunk...
Kriszta
kriszta35
 
 


Sziasztok!
Megjöttem.Mint egy nagy húsdaráló.Az emberek ömlesztve be,ömlesztve ki.Nincs itt idő egyenként foglalkozni az emberrel.A doktornővel egyeztettem,de nem ő foglalkozott velem,hanem egy nagyon rendes Bánfalvi doktor.A doktornő stílusától meg abszolút nem voltam elragadtatva.Miután itt mindenki szuperlatívuszban beszélt róla,én egy nagyon kedves nőre számítottam és abszolút nem tűnt annak.Persze,lehet,hogy túlterhelt volt.Még magát a biopsiát is a doktor végezte,ő csak felügyelt.Bánfalvi doktort ajánlani tudom,nagyon kedves és ügyes.
Nagyon kellemetlen volt a biopsia,nem mondom,hogy annyira fájt,de őrült rossz volt.Nem szívesen mennék mégegyszer.Remélem,jó eredményt kapok,majd 2-3 hét múlva postán fogják kiküldeni.Maga a vizsgálat szerncsére csak kb 5-10 percig tartott.
Sziasztok.Gabi.
gabriela
 
 


Gabi
Sajnálom, hogy rossz élményed volt a doktornővel, biztos nagyon le van terhelve, Bánfalvi viszont egy tünemény, mindenki imádja. Álltalában együtt dolgoznak H.K. doktornővel. Ismertem már a terhességem alatt is és láttam mennyire kedves mindenkivel. A szobatársamnak is Ő volt a dokija és többször leült az ágyára beszélgetni. Ő volt az UH-on, mikor a második terhességemnél kiderült, hogy már nem él a baba. Nagyon kedves volt akkor is. Biopsziával kapcsolatban nem nyugtattál meg Kép "csak kb 5-10 percig tartott" hmm ez neked "csak" Az amniocentézis 2 másodperc volt. Örülk, hogy túl vagy rajta Kép Pihenj sokat és rögtön jelentkezz, ha már tudod az eredményt.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Hát újra itt vagyok, már alig vátam. Szerencsére skarlát-ügyben nem volt semmi baj, különben sem lehet ilyenkor már mit tenni.Most visszajöttem még dolgozni, mert otthon sem jó egész nap, meg jól is érzem magam. Különben gyógypedagógus vagyok, nem tudom már melyikőtök kérdezte.
érdeklődve olvastam az elmúlt hetek leveleit.
Gabi, örülök, hogy túl vagy rajta, és hát a lényeg ez még ha kellemetlen volt is.
Sajnálom, azokat, akik a Schöpft-Méreiben rossz tapasztalatokat szereztek, nekem semmi problémám nem volt, nem is találkoztam fiatal doktornővel, a doki középkorú férfi volt, nagyon kedves, és tapasztalt.Már 5 éve is ő csinlta nekem az amniocentézist.Abszolút megbíztam benne. Ráadásul nekem nem is lett volna annyira indikolt a vizsgálat, mert az első babaámnál előforduló rendellenesség nem genetikai hátterű volt, és még csak 28 éves vagyok. De én ragaszkodtam hozzá!!
Amúgy az AFP tényleg nem mindig mérvadó, nekem mindhárom terhességnél(most is) magas volt, és csak az elsőnél volt ennek oka a baba betegsége!
Különben szerintem nem volt az 5-10 perc(nekem), de nem is 2 másodperc.kb 2 perc lehetett.
Kriszta28
kriszta_28
 
 


Sziasztok!
De eltűnt mindenki!
Mi van veletek?
Gabi van már eredményed? Remélem minden rendben van.
Mi szépen növögetünk, már a 26.hetet tapossuk, iszonyúan nő a pocak, nem férek bele a télikabátomba...Mi lesz még ezután?
Írjatok mi van veletek, sziasztok!
Kriszta
kriszta_28
 
 


Szia Kriszta!
Még nincs eredményem,holnap telik le a 3 hét.3-4 hetet mondtak.Én holnap lépek a 17,hétbe és még nem látszik rajtam semmi.Egyébként is elég jó súlyban voltam.Nem is bánom a ruhatáram miatt.
A biopsiára visszatérve az 5-10 perc nem csak a szúrást foglalta magában,hanem a műtőben történt előkészületeket is.Uh,stb.
Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Szia Gabi!
Gondolom elég hosszúnak tűnik a várakozás, nekem csak 2 hét volt, nem is értem neked miért ilyen sok...
A pocakról: Én nem voltam "nagy darab", teljesen átlag, 59 kilósan lettem terhes, de most már 72 vagyok. Mindenki szerint ez csak a pocakon látszik, de akkor is elrettentő, hogy már 13 kilót híztam.A Dorkával összesen 11-et, és kb akkora hasam volt a szüléskor, mint most.
De ez legyen a legkevesebb.
Mikor kell jelentkezni az eredményért?Vagy folyamatosan kell érdeklődni, és egyszer csak meglesz?
Várom a fejleményeket!
Sziasztok!
kriszta_28
 
 


Szia Kriszta!
Végre a 4.hét letelte előtt 1 nappal megkaptuk az eredményt.Anyai életkorral összefüggő genetikai megbetegedés nincs és fiú.Most már csak a nyitott gerinc miatt izgulhatok!
A héten megyek UH-ra.
Sziasztok,Gabi.
gabriela
 
 


Gabi!
Már megijedtem, hogy baj van és azért nem jelentkezel. Örülök a jó hírnek és gratulálok a kis fütyishez. Kép
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Nyanya Te még élsz????????????
Köszi a gratulációt.Visszaadtam a Netet,úgyhogy csak akkor tudok írni ezentúl,ha a férjem unokaöccse odaenged a gépéhez.Veletek mi van?
Gabi.
gabriela
 
 


Szia Gabi!
Mostanában csak akkor jutok géphez, ha Balázs alszik, mert állandóan Ő akar gépezni Kép Ma 2 éves a fiam Kép Jól vagyunk és készülünk a nagy bulira, mert szombaton babazsúr.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Jó zsúrozást,habár már túl vagytok rajta.Remélem,jól sikerült,Gabi.
gabriela
 
 


Sziasztok4
De jó újra "hallani" benneteket, már azt hittem meghalt ez a topic.
Gabi gratulálok, a Picur lába közötti részéért meg még irigyellek is egy kicsit!Mi lesz a neve?
Nyanya a te fiacskádnak utólag is boldog szülinapot, a zsúr biztos tuti jól sikerült!
Holnap megyünk 3D-s UH-ra, már olyan kiváncsi vagyok Laura arcocskájára, mekkora, hogy fekszik meg minden!!
Ti gondolkodtatok ezen az őssejt-témán?Mi most intézzük a szükséges laborokat, mert ennek meg kell lennie a 30-32 hét között mert különben nem veszik le. Inkább legyen meg, bár még nem döntöttünk 100%-ra.Most a 28.hét végét tapossuk.
Sajnos ezután én is ritkábban leszek gépnél, mert a téli szünet után már tuti nem jövök vissza dolgozni. Kicsit sajnálom, mert olyan jól érzem magam.Ti még dolgoztok?
Puszi nektek. Kriszta
kriszta_28
 
 


Sziasztok!
Megint terhes vagyok, ma voltam uh-on, még csak az 5.hét Kép

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Nyanya ez aztán a nagy hír! Hogy fogadtátok? Jól érzed magad, olyan izgi előről kezdeni megint mindent, nem?
Voltunk a 3D-s UH-n, nagyon édes a picink, fejvégű fekvésben van(hála istennek), már 1,3 kg, a gép szerint 30 hetes.(mi 28 és félre számoltuk)
pusza:Kriszta
kriszta_28
 
 


Kriszta!
Minden OK, nagy bőlcsödekeresgélésben vagyok, mert vissza kéne mennem dolgozni, hogy jó legyen a gyedem. Persze sehol nincs hely, így a szomszéd kerületbe fogom íratni.
Kriszta

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!
Mivel ma van az utolsó munkanapom, nem tudom mikor írok legközelebb, ezért mindannyiótoknak nagyon békés boldog karácsonyt, és nagyon boldog, egészséges újévet, és főleg, egészséges szép babákat kívánok.
Vigyázzatok magatokra!
Puszi.Kriszta
kriszta_28
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: