Új privát üzeneted érkezett!

Tisztelt Szülész-nőgyógyász Kollégák!

Alapítványunk, a Leány, Anya, Gyerek Közhasznú Alapítvány 2005. március elején nyitja meg az első Leányanya Otthont, ahová azokat a krízishelyzetben lévő fiatal várandós lányokat várjuk, akik az abortusz helyett a nehéz körülmények mellett is szeretnék megtartani gyermeküket.

Az alapítvány különleges lehetőségnek tekinti, hogy az otthonba kerülő fiatal lányoknak új életlehetőséget, továbblépést és felemelkedést biztosíthat, a magzatok, újszülöttek megmentésén és a babák családban való nevelkedésén kívül.


Kérem a kedves Kollégákat, amennyiben fiatal lányok jelentkeznek Önöknél megszorult helyzetükben abortuszra, és az a benyomásuk, hogy a Lea Otthon támogatása mellett vállalnák, hogy megszülik kisbabájukat, küldjék Őket hozzánk. (06-20-9583706)

Munkánkról többet tudhatnak meg a: www.leanyanya.hu lapon

Szívesen juttatnánk Önökhöz szórólapot is, ha azt rendelőjükben elhelyeznék. Kérjük ezt az igényüket erre a info@leanyanya.hu címre írják meg.
Köszönettel:

Dr. Telkes József
kurátor
Lea Alapítvány
 


Szerintem rossz ötlet, akkor már inkább az abortusz. Inkább a védekezéshez kéne támogatást és felvilágosítást adni. A felemelkedés meg történjen a teherbeesés előtt. Micsoda dolog szinte még gyerekeket rábeszélni, hogy tanulás helyett válasszák a pelenkázást, hisz még Ők is épp hogy kinőttek a pelenkából. Ha maguktól választják az megint más, bár én inkább le mint rá beszélném.

Kép

KépKép
 


katt ide: www.leanyanya.hu

Olvasd végig.
 

 
 

Virág!

OK, beleolvastam Kép
Látom a jó oldalát is és az üzleti részét isKép
Az egyik ne menjen a másik rovására.

Ez a mondat szúrt szemet nekem:
"Kérem a kedves Kollégákat, amennyiben fiatal lányok jelentkeznek Önöknél megszorult helyzetükben abortuszra, és az a benyomásuk, hogy a Lea Otthon támogatása mellett vállalnák, hogy megszülik kisbabájukat, küldjék Őket hozzánk."

Ha lelkileg és szociálisan nincs felkészülve miért kéne rábeszélni, hogy megszülje? Csak azért, hogy más gyermekhez jusson? Szerintem inkább az adortusz után kéne lelki támaszt adni, hogy ne forduljon elő mégegyszer és a következő terhesség már felkészülten érje vagy ha nem kívánja tudjon védekezni.
Természetesen más a helyzet, ha már nagyon előrehaladott a terhesség, de ebben az esetben ha jól tudom az abortusz is csak élettel összeegyeztethetetlen okok miatt végezhető el. Ilyenkor minden támogatást meg kell adni az örökbeadás érdekében. És azután a leány anyának jöhet a lelki támasz és felkészítés az életre. A rábeszélést leszámítva tényleg nagyon szép amit csináltok, és sok sikert kívánok hozzá.

Kriszta

Kép

KépKép
 


Szia, Kriszta! Kép

Akik odakerülnek, olyan lányok, akiknek a szociális, anyagi, pszichés hátterük a béka feneke alatt van. Jogos lehet a kérdés, miért szüljenek akkor ők.

Ebben a házban kiemelik őket a családjukból, folyamatosan fejlesztik őket, igyekeznek begyógyítani a sebeiket, szakmát kapnak, és pénzt gyűjtenek maguknak.

Senki nem akarja rábeszélni őket, hogy tartsák meg a babájukat. Azoknak van ez a ház, akik meg szeretnék tartani, de a szubkultúrájukon belül ez nem lenne lehetséges.

Valóban elgondolkoztatott a kérdésed, továbbítani fogom, mert így bennem is megkérdőjeleződött ez-az.

Nem látok itt egyébként semmiféle üzleti részt. Ez egy nonprofit szevezet.

Örökbeadás: nem ez a cél. Biztosak a LEA létrehozói abban, hogy szórványosan előfordul ilyesmi, de bíznak abban, hogy nem ez lesz az általános.

Virág
 


Virág!

"Akik odakerülnek, olyan lányok, akiknek a szociális, anyagi, pszichés hátterük a béka feneke alatt van."
Éppen ezért inkább lebeszélném őket a terhesség megtartásáról. Ezzel a háttérrel még plusz egy terhesség? Szerintem nem ez az a helyzet amikor ki lehet szakítani a családi légkörből. Előbb kéne lépni. Miért lennének előnyben a terhesek más sorstársukkal szemben? Miért Őket kell kiszakítani? Ezzel még buzdíthatjuk is a kiszakadni vágyókat, hogy hajrá egy nem kívánt terhesség majd jön a LEA és hipp-hopp minden jó lesz. Kifejezetten rossz elgondolás. Ha tényleg kiszakadnak és jobbra fordul a soruk, biztos hogy híre megy. Vagy segít a LEA a nem terhes szociális, anyagi, pszichés hátterű, béka feneke alatt lévő fiataloknak is? És az apákról még szó sem esett. Nekik nincs joguk megkapni a lehetőséget a kiszakadásra?
Sajnálom, hogy ilyeneket kell írnom, de tényleg nem itt kell elkezdeni a jótékonykodást.
FELVILÁGOSÍTÁS FELVILÁGOSÍTÁS FELVILÁGOSÍTÁS
KÉPZÉS KÉPZÉS KÉPZÉS KÉPZÉS

Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta,

nem vitatkozom veled, mással sem. Ez az otthon létrejött, és segíteni fog azokon, akiken tud. Nyilvánvalóan nem segíthetnek mindenkin. Senkinek és semminek sem feladata mindenkin segíteni. Neked ez a véleményed, nekem más.

És miért lennének előnyben? Akkora hátránnyal indulnak, hogy igazán megérdemelnek ennyi segítséget. Bárki jelentkezhet oda, aki már legalább a 4. hónapban van. Mellesleg sosincs szó semmiféle társadalmi igazságosságról. Én is háboroghatnék, hogy miért nincs annyi pénzünk, mint másnak, de nem teszem, hálás vagyok azért, amink van. Ha pedig valaki ennek a révén ki tud ugrani a szörnyű helyzetéből, nem értem, miért sajnálod tőle ezt...

Mégvalami: a fiúk felcsinálják a lányokat. Itt ne rendezett, tervezett babákra gondolj! Az egyedüli következményeket a lányok viselik. Vagy abortusz vagy baba. És szörnyű lelki sérülések követik az abortuszt.

Szerinted nem itt kell elkezdeni a jótékonykodást, szerintem pedig igen. Rengetegen rengetegféleképpen segítenek, és hálás vagyok azért, hogy valaki ezekre a szerencsétlen lányokra is gondol. Pont itt kell, a születés kezdeténél. Itt még lehet változtatni. Utána már...

A felvilágosításhoz pedig iszonyatosan sok jól képzett ember kellene, sokkal, sokkal több, mint amennyi egy ilyen ház létrehozásához, fenntartásához. Mondd meg, honnan vegyünk ennyi embert, és elküldjük őket felvilágosítani.

Virág
 


Virág!

Ne haragudj, de ismét csak ezt a mondatot tudom idézni. És ne mondd, hogy nem rábeszélés, hisz elment a kórházba és döntött.
"Kérem a kedves Kollégákat, amennyiben fiatal lányok jelentkeznek Önöknél megszorult helyzetükben abortuszra, és az a benyomásuk, hogy a Lea Otthon támogatása mellett vállalnák, hogy megszülik kisbabájukat, küldjék Őket hozzánk."
MIÉRT? MIÉRT? MIÉRT?
Ha már eldöntötte, hogy elveteti, hát miért kéne megtartania. Ne hitessétek már el vele, hogy jobb lesz, mert ez nem olyan egyszerű. És kikérem magamnak ezt a mondatodat "Ha pedig valaki ennek a révén ki tud ugrani a szörnyű helyzetéből, nem értem, miért sajnálod tőle ezt... "
Nem a kiugrást sajnálom, csak épp nem látom benne a kiugrást. Gyerek nélkül is nyomorgott. Vetesse csak el azt a babát, aztán kapjon segítséget ennek feldolgozására. Hidd el nem ez a legnagyobb trauma az életében. Miért kéne még egy éhező száj. Mondhatod, hogy szociálisan érzéketlen vagyok, de szerintem nem pont őket kell meggyőzni egy nem kívánt terhesség megtartására. És terv szerint meddig tartana ez a kiemelkedés? Órákig, napokig, hetekig?
"Pont itt kell, a születés kezdeténél." Nem nem itt, hanem előbb, jóval előbb.

Kriszta

ui.: Tényleg felesleges a vitánk, mert merőben ellentétesen gondoljuk

Kép

KépKép
 


Kriszta!
Szerintem kell a LEA, és kell, hogy a szakemberek tudjanak róla. Nem a bármire rábeszélés miatt, hanem mert vélhetőleg ők fognak találkozni a megesett lányokkal. Akik esetleg épp azért kétségbeesettek mert nem akarnak abortuszt, de a gyereket se tudják hova tenni. Vagy épp olyan későn kerültek orvoskézre, hogy már elvetetésről szóó se lehet, vagy... vagy...

Ami biztos, nem ártana az általános iskolai képzésbe a cserebogár szaporodása helyett/mellett az emberi szaporodást beszuszakolni. Méghozzá felkészült előadókkal, akik megteremtik az érdeklődő, kérdezősködő hangulatot.
Meg nem ártana, ha nem az abortusz lenne az egyetlen "családtervezési" mód, amit a TB támogat - legalább diákigazolvánnyal vagy közgyógy alapon lehetne kedvezményes árú óvszerhez/tablettához jutni.
És még akkor is lenne létjogosultsága az ilyen otthonoknak, mert balesetek mindig vannak, és se az életet, se a halált nem lehet ráerőszekolni senkire.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Virág!
Soká éljen a kezdeményezésetek! Ugyan én csak egy sima középiskolai tanár vagyok, de ha találkoznék krízishelyzetű tanítvánnyal, a Lea Alapítványhoz küldeném.

Kriszta!
Az alapítvány nyilvánvalóan a MÁR krízisbe került lányoknak segít, tehát merőben más feladatot lát el, mint egy családügyi minisztérium, egy iskola, egy normális család vagy akármi, aminek a feladata a felvilágosítás és megelőzés. NEM tartom születésszabályozási módszernek az abortuszt, bizony nem tudom könnyű szívvel azt mondani, hogy "vetesse csak el". Szerinted tuti tudja, mit és miről döntött, ha egyszer esetleg úgy esett meg, hogy tán azt se tudta, mi történik vele? Akkor honnan tudná, mi az abortusz, milyen következményekkel járhat és mit lehet tenni helyette? Megdöbbent egy ilyen diszkriminatív álláspont, hogy "miért kéne még egy éhező száj". Az alapítvány célja éppen az, hogy az a száj ne éhezzen. És nyilván naivan optimista vagyok, de ilyen módon éppen a gyerek apukáját is magával húzhatja fölfele, ha meg tud kapaszkodni a kapott segítséggel.
Más kérdés, hogy egy jómódú családból való tinédzserkorú leányanyát éppen úgy védelembe vehet az alapítvány, arra is azt mondod, hogy kár életben hagyni azt a gyereket?!
Kr.
 
 


Borcsa!
Szerintem is kell a LEA, de nem azért "hogy a Lea Otthon támogatása mellett vállalnák, hogy megszülik kisbabájukat", hanem hogy a LEA segítsen, ha már késő elvetetni. Egyébként az abortusz tudtommal nem támogatott, ha nem kívánt terhességről van szó. Vagy fiatalkorúaknál igen? Bár lehet, mert védőnői igazolással a rászorultaknak elengedik az összeg felét.
Egyébként mindenben nagyon egyet értek veled.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Krtek!
Igen arra is azt mondom. Egy gyerekvállalásra fel kell készülni. Teltház van az árvaházakban.
Persze el kell nekik magyarázni, hogy mivel jár az abortusz és mivel jár ha megszüli, aztán döntsön Ő. Nem könnyű.
"azt se tudta, mi történik vele" akkor hogy is lenne képes felnevelni?
Kriszta

Kép

KépKép
 


Fizetni kell érte, de messze nem az önköltségi árat, illetve igazolás alapján (nem tudom kitől beszerezhető) csökkentett árú vagy akár ingyenes.
(Az sztk-nkban van árlista)

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
 
 


Ha jól értelmezem, pont olyan lányokról van szó, akik meg akarják tartani a babát, és fel is akarják nevelni szívük szerint, csak nem tudják hogyan, miből. És ehhez kapnak segítséget. E segítség nélkül viszont lehet, hogy kétségbeesésükben, - bár nem ezt akarják,- elvetetik és egy életen át nyögik a következményeit. (Gondolod, Nyanya, hogy egy ilyen megesett kislány az ab után veszteségterápiára fog járni?! Még ha ingyen is lenne....)
Biztosan nem azok fognak a Leához fordulni, akiknek NEM kell a gyerek, azoknak akkor sem kell, ha befogadják őket egy kis időre és tanulhatnak.
Azt hiszem, Nyanya, van pár nüansz, amit nem veszel észre.

Virág,
te milyen kapcsolatban állsz a Leával? Ott dolgozol, vagy fogsz majd, mint dúla? Katiékat lassan 10 éve ismerem, érdekel, amit csinálnak.
 


Szilvi,
dúlaként fogok náluk dolgozni, igen. Felajánlottam azt is, hogy segítek a lányoknak felkészülni a szülésre, de nincs erre képzettségem. Ezért lehet, hogy G. Ági segítsége leszek.

Katit egyébként 5 éve ismerem, agykontroll oktatóm volt. A távolság és a MODULE, Születéshete házatáján vállalt elkötelezettségeim miatt a dúlaság elég is nekem a Leánál. Kép
 


azert azon vitatkoznek, hogy egy abortusz nem a legnagyobb lelki trauma! biztos embere valogatja, valakinek nem szamit talan...

Kép
 


Virág,
ez jól hangzik. Kívánom, hogy megtaláld amire vágysz.
 


Szilvi,
köszönöm. Kép Te Waldorfos vagy, ugye?

Babarózsa,
elgondolkodtató, amir írsz...

Virág
 


csak mert nekem ugyan nem volt, de veszitettem el babakat, es az eleg nagy trauma volt
de el tudom kepzelni, hogy valaki fel sem fogja mit csinal, mert mas az ertekrendje, es attol meg a trauma ott van, csak lehet, hogy mas dolgok foglaljak le, akkor ott nagyobb problemak, mert akinek nincs mit enni, azt nem fogja ugy foglalkoztatni a dolog

szerintem ez a hely tenyleg azoknak segitseg akiknek van annyi energiajuk, hogy meg a babajukra is gondoljanak, es tenyleg akarnak valtoztatni, mert ez nehez, ha otthon generaciokon at sok volt a gyerek stb.
ezt a peldat lattak
es mar elnezest, de ehhez kell nemi intelligencia is

Kép
 


Virág,
igen. :D
 


Szilvi,
Jó, akkor átmegyek a Waldorfos topicba kérdezni.

Babarózsa,

hogy mennyire igazad van, katt ide: http://www.leanyanya.hu/eletmesek.htm Hosszú, de érdemes végigolvasni.

Virág
 


Szilvi
Azt hiszem van pár nüansz, amit meg Te nem veszel észre. Gondolod azok a lányok, akiknek a szociális, anyagi, pszichés hátterük a béka feneke alatt van és nincs még 8 álltalánosuk sem eljutnak valaha odáig, hogy felneveljenek egy gyereket? Hisz még magukról sem tudnak gondoskodni. Egy gyerekkel meg végképp elveszítik a reményt, hogy kiemelkedjenek ebből a nyomorból. Előbb Őket kéne kiemelni, hogy később, ha már magukról tudnak gondoskodni, alkalmasak legyenek a gyermekáldásra.

Babarózsa
Egy szóval nem mondtam, hogy nem számít és tudom miről beszélek, mert én magam is 2 abortuszon vagyok túl, ráadásul én nem önként mentem és nem véletlen becsúszott babákat veszítettem el, de nem ezen siránkoztam egy hét múlva is, hanem a következő terhességemre koncentrálok, hogy ott majd minden rendben lesz. Vitatkozni nem akarok, tényleg nem a legnagyobb lelki trauma, de nem sorolnék itt fel nagyobb traumákat, mindenkinek a fantáziájára bízom.

Virág
Lehet, hogy Téged láttalak a HírTV-ben tegnap este? Dúlákról volt szó és ha minden igaz ott voltál a háttérben a lányoddal. Kép

Kriszta

ui: ezennel befejeztem vitáimat, úgy látszik csak nekem nincs rózsazin felhő a fejem fölött. Kép

Kép

KépKép
 


Kriszta, (bocs, nem vitát akarok folytatni, de ha már eszembe jutott, leírom, és nem is neked szánom igazán, de nem tudom magamban tartani)
Attól, mert egy gyereklány nulla háttérrel 8 általános nélkül teherbe esik, attól még igenis eljutnak odáig, hogy felneveljenek gyerekeket. Még ha felkészületlenül is, de belecsöppennek egy helyzetbe, és ha már ott vannak, az nem mindenkinél kérdés, hogy felneveli-e. A dolgok menete egyszerű: fiú, terhesség, gyerek. Ez a természet rendje, az, hogy huszon- helyett tizenévesen történik, az még nem jelenti azt, hogy nem történhet ilyesmi, vagy ha igen, akkor azt a babát automatikusan kapartatni kellene. (Most morbid leszek, de HALLOTTAM: miért is kéne, kaparásra nem jár családi pótlék)
Nagymamámmal szembe beköltözött egy család két kislánnyal. Több évvel voltak fiatalabbak, mint én. Már jó régen volt. Én most vagyok 30. Közülük az egyik már nagymama. (!!!)
Nem a rózsaszín felhőről van szó és nem a felvilágosításról, ill. annak hiányáról, hiszen világot megváltani nem lehet egy maroknyi ember összefogásából; hanem arról, hogy a LEA-nak sajnos létjogosultsága van, igenis vannak olyan tinédzserek, akik terhesek, nem akarják vagy nem tudják elfogadni az abortuszt, vagy későn vették észre a terhességet, hiszen van, akinek terhesen is megjön a havija még 2-3 hónapig, vagy esetleg igenis akarták a babát, mert olyan szerelmesek voltak, de otthon sem maradhatnak ilyen-olyan okok miatt. És az utca helyett mehetnek máshova is. Szóval az élethelyzet adott, ezt nem a LEA létrehozói kreálták. Kép
 
 


Kriszta,

igen. Kép Engem láttál meg Recsit. Kép
 


Sadrien!
Nem bírom ki, hogy ne reagáljak.
"igenis eljutnak odáig, hogy felneveljenek gyerekeket" Igen, még egy állat is képes rá. De egy embernek lakás kell, meleg szoba, étel. Vagy megszerzi mint az állatok? Igen elmegy vadászni, tömött buszokra, zsúfolt áruházakba és megszerzi a betevőt. A gyengébb nem pedig gyűjtöget (viszi magával a kölkét, akinek a nagyapja az apja és tartja a tenyerét).
"miért is kéne, kaparásra nem jár családi pótlék"
morbid, de sajnos igaz, hogy sokan csak ezért szülnek. És azután???? Ez persze csak az egyik véglet, de gondolom ez a gyakoribb. Miért gondolom, hogy gyakoribb? Hát ezért: "Akik odakerülnek, olyan lányok, akiknek a szociális, anyagi, pszichés hátterük a béka feneke alatt van."
Az életmesékben valóban vannak megható történetek és tényleg azt mondom, hogy kár, hogy akkor nem karolta fel senki ezeket a lányokat. De a később érzelmileg is megérett lányoknál sem biztos, hogy mindenki egyformán éli meg ezt a történetet. Nekem van berátnőm aki fiatalon átélt abortuszt és nem a múlton rágódik, hanem szépen neveli gyermekét, aki már házasságban született, és örül, hogy inkább a tanulást választotta annó.
Gondolj bele, ha a gyereked eléd áll, hogy abbahagyja a gimnáziumot (vagy általánost), mert szülni fog. Egyértelműen tudnád neki mondani, hogy jólvan lányom jól döntöttél? Én nem, de ha már eldöntötte, hát támogatnám amiben csak tudom. De ezeknek a lányoknak a többségénél nincs a háttérben anyuci, hogy támogassa, hogy esetleg valahogy elvégezhesse a 8 általánost vagy leérettségizzen, netalántán egyetem a gyerek mellett. Mert egyedül ez nem megy. És mi lesz 3 év múlva? Ott egy gyerek és nincs semmi végzettség, még egy szakmunkás se. És mit fog látni az a gyermak, hogy fog felnőni?
És mint már többször említettem én csak azokról az esetekről beszélek, ahol még van választási lehetőség, mert korai a terhesség, itt a LEA-nak kell dönteni, hogy miben támogatja ehhez pedig képzett pszichológusokra és szociológusokra van szükség. Nem győzöm hangsúlyozni, hogy igen is jó, hogy létrejött a LEA, pont azért, mert van ahol már késő azon töprengeni, hogy abortusz vagy baba, és itt nagy szükség van a segítségre.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Kriszta,

egyrészt igen sok pszichológus és egyéb szakember áll a lányok rendelkezésére, másrészt pedig szakmával és lakásra összespórolt pénzzel hagyják el az otthont.

Virág
 


Virág!

Ez nem semmi, őszintén gratulálok. Ez tényleg nem kis teljesítmény.
És mennyi idő alatt spórólnak össze egy lakásra?

Kriszta

Kép

KépKép
 


Mint írtam, másfél évük van rá. Persze érzem a kérdésedben rejlő gúnyt. Kép Nem tudom, mennyit tudnak ennyi idő alatt öszeszedni. Ha érdekel, utánakérdezek. Kép

Virág
 


Virág!
Nem állt szándékomban gúnyolódni, bocsánat ha félreérthető voltam. Ha gúnyolódni akarok az egyértelmű lesz, ígérem Kép Tényleg érdekelnek az adatok, én már csak ilyen kiváncsi vagyok. Kép
Kriszta

Kép

KépKép
 


Oké. KépKépKép Utánakérdezek, de nem igérem, hogy hamar, mert Katinak (Domján) így is rengeteg dolga van, nem akarom állandóan zaklatni a kérdéseimmel. Kép

Virág
 


Én azt nem értem, hogy egy anya bírja megtenni önmagával és a gyerekével(eivel), bárkivel szembem is, hogy bocs, de a (nagy- v. kis)testvéred nem kellett és most ezért az döntésért nekünk meg mindenkinek mennyivel jobb. ÉN nem tudom ezt felfogni. Elfogadni sem.
Ezt csak úgy leírtam.
 
 


Sadrien!
Ne átlag családokat képzelj el. Én meg azt nem értem, mikor TV műsorokon keresztül kérnek segítséget utcán bolyongó sok gyermekes anyák. Miért kell a 4. 5. 6. gyereket is megszülniük? Megmondom. A GYED-ér, amit anyuka elkölt a gyerekek meg éheznek és örülhetnek ha nem verik őket. Ez a szomorú, nem az abortusz Kép

Kép

KépKép
 


Virág
köszi Kép

Kép

KépKép
 


Nyanya, inkabb GYES, nem?
meg a csaladi potlek
es az anyasagi
ezek jarnak alanyi jogon)
csak reszletkerdes, bocsi

Kép
 


Virag, de ezzel a haziasszony szakmaval el lehet helyezkedni?
es fenttartani egy csaladot?

Kép
 


Babarózsa!
Ezt nem tudtam. A GYES nem csak 2 éves kortól jár 1 évig? És előtte van a GYED, ami a gyerek 2 éves koráig jár. Ezek szerint ez utóbbi nem alanyi jogon? De akkor ez hogy van? A munkanélkülieknek mikor jár a GYES és mennyi ideig?
Elnézést az OFF-ért

Kép

KépKép
 


KrisztaKép

Off
Ha valaki nem volt megfelelően biztositva akkor eleve GYESt kap alanyi jogon a gyerek 3 éves koráig és esélye sincs hogy a GYEDet kapjon.

KépKép
KépKép
 


Babarózsa,
milyen háziasszony szakmáról beszélsz? Kép
 


Ágiboszi, köszi Kép

Kép

KépKép
 


Nyanya67, merőben eltér a felfogásunk.
"Ne átlag családokat képzelj el." - ezt mire értetted? Mert ha az előtte való hozzászólásomra, akkor pontosan, hogy egy átlagcsaládnál, egy nem krízisben lévő gyereklánynál gondolom nagyobb bűnnek...
"Ez a szomorú, nem az abortusz :-(" - hát... :-(
 
 


Sadrine!
Az biztos, hogy eltér a felfogásunk, különben nem lenne miről vitázni Kép
"egy nem krízisben lévő gyereklánynál gondolom nagyobb bűnnek..."
Itt az abortuszra gondoltál? Ha igen, miért lenne bűn? Mindenki maga dönti el, hogy neki mi a jobb. Ez a topik amúgy sem az abortusz erkölcsi oldalát hivatott megvitatni. Itt a LEA azokon a lányokon szeretne segíteni, akik nem akarják elvetetni babájukat, de nem látnak más kiutat.
"Ne átlag családokat képzelj el."
Ezalatt azt értettem, hogy akikről én beszélek, náluk talán mégis az abortusz a jobb megoldás.
Akiket Te említesz (egy átlagcsaládban nem krízisben lévő gyereklánynál) ott még a LEA tud segíteni és talán érdemes.
Kriszta

Kép

KépKép
 


Sziasztok Lányok!

Beleszólok én is Kép

Először is, bár én rendezett háttérrel rendelkezem viszonylag (legalább is sikerült megteremteni magunknak) és segítő család áll mögöttem (kettő is), ráadásul van egy párom akivel nagyon szeretjük egymást, valamilyen szinten át tudom érezni a döntésnek a súlyát, hogy "megtartsam, vagy ne?" Mert nekem hirtelen jött és nem volt tervezett a terhességem. Akkor döntenem kellett magamról, a gyerekemről és a páromról is. Három ember életéről és ezen kívül még sok emberét befolyásolom vele. De azt hiszem jól döntöttem, hogy megtartom a babát és elkövetek mindent annak érdekében, hogy jó anya legyek (bár még csak 23 éves vagyok). Nagyon várom én is és az egész család.

DE! Mögöttem van család, van párom, van egzisztenciám mert dolgozom (ergo fogok kapni GYED-et, meg GYÁD-ot, elmehetek betegszabira).

Azoknak a lányoknak akikről szó van nincs normális családjuk, sokszor árvák, vagy a szüleik rosszul bánnak velük, a párjuk nem a párjuk, hanem egy pasi aki felcsinálta őket így vagy úgy és ha szerencséjük van nincs semmi fertőzésük ebből adódóan.
Egyből felvetődik az a probléma, hogy felcsináltatta magát.. ha megfelelő felvilágosítás lenne, akkor nem így lenne.. bla bla.. én ezzel nem értek egyet. Amikor én gyerek voltam (általános iskolás), megfelelő felvilágosítást kaptam. De ezek a gyerekek vagy nem is járnak iskolába, vagy ha járnak, többnyire kimaradnak az ilyesmiből. Nem is gondolkoznak előre, mert SOHA nem tanították meg őket arra, hogy felelősen döntsenek, soha nem mutatta meg nekik senki, hogy döntsenek. Ez a szülők dolga.. és máris eljutottunk odáig, hogy a szülőkkel van gond.. de mit lehetne tenni? Az ilyen családokban élő gyerekeket sem vehetik el a szüleiktől, hiszen mindenkinek joga van a saját gyerekéhez..

Ez a probléma sokkal nagyobb rétű, mintsemhogy ezen egyértelmű vitát lehessen nyitni.

A legtöbb olyan lány, akiről szó van nem akkor megy orvoshoz, amikor "nem jött meg két hete", hanem amikor már nőni kezd a hasa, a 4.-5. hónapban van és nincs visszaút. HA! Egyáltalán orvoshoz megy!

Sok olyan hírt lehet olvasni, hallani, hogy lányok titokban megszülik gyerekeiket és megölik szülés után. Ennél sokkal jobb az, ha azt a szerencsétlen gyereket örökbe fogadják, vagy megpróbálják rehabilitálni a fiatal anyukát a babájával együtt.

Egy ilyen lehetőség természetesen nem oldja meg az országos szintű (sőt világraszóló szintű) problémát a gyerekvállalással, felvilágosítással, életszínvonallal kapcsolatban, de legalább egy kis rétegnek LEHETŐSÉGET (nem megoldást, csak lehetőséget) nyújt arra, hogy az addig kilátástalan helyzetből továbbléphessen. Ha egylakásra valót nem is, annyit félre tudnak tenni másfél év alatt, hogy el tudnak indulni egy albérletben, vagy valahogy.. A babáik tiszta körülmények között, szakemberek segítségével nőnek fel kisgyermekké és megfelelő tanulási lehetőséget kapnak ahhoz, hogy szakmájuk legyen, hogy kezdeni tudjanak valamit és el tudják tartani a gyereküket. És biztos vagyok benne, hogy azok az anyukák, akik tényleg akarják és tényleg elfogadják a segítséget tudnak kilépni! Soha nem lesznek olyan életkörülményeik, mint nekem, vagy sokaknak itt a fórumozók között (internet előfizetés havi 10 ezer Ft-ért? ugyan már! Nekik ez egy havi ételpénz!), de SOKKAL jobbak lesznek az életkörülményeik, mint amilyen lehetne a segítség nélkül, vagy mint amilyen lenne, ha otthon csöndben megszülnének és börtönbe kerülnének csecsemő gyilkosságért..

Itt azon van szerintem a hangsúly, hogy legalább megpróbálnak valamit tenni. A segítséget valahol el kell kezdeni! Mert ha lesz sikerük, akkor az gyermekeink után következő nemzedék már okosabban fogja csinálni okulva szüleik példájából. Ha sikerül egy ilyen lányt rehabilitálni, az az igazi segítség, mert ezzel a jövő nemzedékein segítenek. Sajnos a segítség csak így működik igazán és nem a magyar módszerrel, amikor felületesen kezelik a problémát. Hosszútávon az ilyen segítség nagyon is sokat jelenthet. Természetesen nagyon sok olyan leányanya lesz, aki elszúrja, nem sikerül neki, vagy nem akarja igazán, de legalább keveseknek lehetőségük van arra, hogy kezdjenek valamit az életükkel így, vagy úgy..

Természetesen ez is csak egy vélemény, kérlek velem ne kötekedjetek Kép

hanee
 
 


Hanee,
ejha! Jól összeszedted! Kép nem is tudok mit hozzátenni. Kép

Virág
 


Én csak annyit mondok, hogy az élet az élet már méhen belül is! És ki és milyen jogon húzza meg azt a határt, hogy méhen belül még meg lehet ölni egy életet? Miért?!
Egyébként tényleg hajmeresztő, mennyire nincsenek felvilágosítva a mai fiatalok. Az a nagyon durva, hogy azoknak a felvilágosítatlan lányoknak a szülei csak felvilágosultak valamikor, ha egyszer összehoztak egy gyereket... és miért nem ül le egy szülő a gyerekével megbeszélni normálisan az élet menetét?!
Most azokra célzok, akik azt hiszik -például-, hogy a csókolózástól teherbe lehet esni. Siralmas a helyzet sajnos e téren... erre nemcsak az iskoláknak, hanem inkább a szülőknek kellene jobban felkészülni, hogy időben felvilágosítsa a gyerekét, mielőtt késő lenne....
Vio

Kép
vio
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


LEA ... akkor lássuk a tapasztalatokat. Mert itt egy érintett sem szólalt még meg {érintett alatt olyasvalakire gondolok, aki tényleg anyaotthonokat keresett sajátmaga és a kislánya számára}
SZÓVAL ITT VAGYOK ÉN, és szeretnék eloszlatni néhány félreértést.

1. nem felcsináltattam magamat, hanem amikor a baba megfogant, akkor még nem jelentett gondot az érkezése. 2 hónap múlva viszont már igen. Apuka balra el, azóta sincs hír felőle.
2. 8 általánost végzett volnék????????? Nem egészen, hanem 2. éves MEDIKA.
3. az értelmiségi szüleim kidobtak otthonról- szó szerint.
4. dolgoztam 8 hónapot (terhesen kerestem munkát), szóval kapok gyed-et

Ezzel a háttérrel elmenetem anyaotthonokat keresni. Egyik borzasztóbb volt, mint a másik. Az anyaotthon csupán átmeneti megoldást jelent 1 maximum 1,5 év. Ennyi. Ezidő alatt felkészítenek az életre, rehabilitálnak? Na ne röhögtessenek már.
A LEA-nál is magukbaroskadt csajokat, nőket láttam, azok öregem a büdös életben nem fognak talpra állni. Na persze a többi anyaotthon még rosszabb volt, valljuk be.
Szóval úgy döntöttem, h csak azért, h szállást kapjak (mert azonkívül önellátás van) én nem fogok befeküdni a saját koporsómba. Nekem ne ossza be senki a pénzemet, ne figyelgesse, h balról jobbra vagy jobbról balra törlöm ki a baba popsiját.

Biztos vagyok benne, h az ott dolgozókat csupa jószándék vezérli, de ez senkit nem ment fel az alól, h ezt a munkát egészen másképp kell(ene) csinálni. Aki nem kényszerült még megnézni ilyen helyet, az könnyen mondja, milyen szuper. Engem is többen be akartak ide dugni, de SOHA. Elsorvadnék ott.
Egyetlen helyet találtam, amire azt mondtam, h ez igen, az pedig a BÖJTE CSABA csobánkai háza. Nem a vallásról van szó, hanem a hozzáállásról: itt nem kezeltek (erkölcsi) fogyatékosként.

Én teljes mértékben abortusz ellenes vagyok, abba egy nő belehal(legalább egy kicsit), ha megölik a babáját- persze ha egyáltalán bele mer gondolni. Legtöbben ezért nem is gondolnak rá.

Lennének javaslataim arra, hogyan lehetne támogatni, segíteni a bajban lévő kismamákat, de SZINTE SENKI NEM HAJLADÓ A KISUJJÁT SEM MEGMOCCANTANI, H SEGÍTSEN. Az ab ellenesek pedig főként nem, Ezért szokott kinyílni a bicska a zsebemben. Könnyű biztos háttérből osztani az észt (stabil párkapcsolat, támogató szölők) De ha rákérdezek arra, h Te személy szerint segítenél vagy segítettél-e már valakinek, akkor jönnek a kifogások
- ez a mai világ, senkiben sem lehet bízni. Nézz meg egy híradót.
Qvára nem arról van szó, hanem arról, h vállalj annyi áldozatot, amennyire képes vagy. ÉN NE AKARJ A SEGTŐ SZEREPÉBEN TETSZELEGNI, ne akard a semmiért cserébe megkapni a mindent.
Példa: egyik barátnőm anyja amikor mmegtudta, h mi a helyzet velem (hozzáteszem, ekkor már jártam 4 anyaotthonban, mindenhová felvettek, sehova nem költöztem be) nagylelkűen be akart dugni egy ötödikbe. :S Utánna meg követelőzött, h hadd legyen ott a szülésnél meg ilyesmi. Nagyon gyorsan meg is szakítottam vele a kapcsolatot. Áldozatot nem vállunk, de a szép dolgok kellenének?

Mind1, nem fosom itt a szót. Ezt úgyis nagyon kevesen fogják megérteni. Maximum Böjte Csabáék. De ők meg nem olvasgatnak ilyeneket, hanem cselekednek.
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: