Új privát üzeneted érkezett!

Szia Teréz!

Nagyon gratulálok a kisfiatokhoz! :) :) Örülök, hogy megvárta az apukáját!

Hát igen, a szülés maga elég nehéz, ez tény. De én is így voltam vele, hogy utána minden fájdalom elszállt, annyira boldogok voltunk. :)
Hány óra volt összesen a szülésed?

Szerintem még a legelején nem nagyon lehet rendszert kialakítani, legalábbis én így tapasztaltam. 6 hét után már inkább.

Alex nagyon jó fiú, az elmúlt napokban 6,5-7 órákat aludt éjjel egyhuzamban, úgyhogy nincs okom panaszkodni. És egyáltalán nem sírós, nagyon nyugis baba, imádom! :) A hasfájása is elmúlt kb. 1 hete. :)

Alex kerek 2 hónaposan 5200 g volt és 59,5 centi. :)

Voltunk a hétvégén Nagyatádon, utána Balatonon, nagyon jól viselte, ott is 6,5 órát aludt éjjel egyben, szóval egy mintagyerek. :)

Alexnek még mindig gyönyörű kék szeme van és szőke haja. :)

Írjál majd magatokról! :)

Üdv.
Viv

 
 


Szia viv!

Hogy vagytok? Alex biztos nagy mar.
Tejcsid van eleg?
A rota elleni vedooltast ti beadattatok?

Mi tegnap voltunk 8hetesek 5420g es 63cm
Nekem keves a tejem igy potoljuk. Tegnap voltam kontroln,minden rendben.
Gyurci hasfajos nagyon es front erzekeny is es raadasul meg a kakival is bajunk van.
Aludni nagyon keveset alszik,napkozben max 1 orakat alszik. Most mennem kell.

Irj magatokrol.
puszi

Üdv:Teréz
delfinke6
Vecsés
 
 


Sziasztok.

Nalam ma (14+5 hetesen) jelentkezett erosebb verzes. Megneztek, a babaval minden rendben volt, kiveve hogy az orvos szerint kevesebb a magzatvizem mint kellene.
Dolgozni nem mehetek, 2 het szigoru fekves. Azt nem tudjuk mitol van a verzes, de nem tudom mennyire lehet koze ehhez az egeszhez a 7 napja elvegzett chorion biopszia.
Felirtak antibiotikumot hogy megelozzuk vagy kikezeljuk a fertozest mar ha emiatt van a baj.

Nalatok volt masodik trimeszteri verzes?
Elmult? Nalam mar a verzes utan 2 oraval is inkabb sotetbarnat tapasztalt az orvos.
A mehszajam zart szerencsere.

Nagyon aggodjak a kevesebb magzatviz miatt?

Koszonom szepen
zeni87
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok! Rendszeresen szedem a fogamzásgátlót, de mostanában párszor (3x) fordult elő, hogy nem vettem be időbe, majd csak másnap amikor épp eszembe jutott! A barátommal ezalatt én voltam együtt többször is, lehet, hogy teherbe estem? Tegnap pecsételő vérzést vettem észre.. néha érzek egy kis hasfájást is. A héten kellene megjönnie, lehet, hogy ez csak azért van?
pamela_20
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Rengeteget olvasgattam az oldalt és úgy döntöttem én is megírom a tapasztalatomat. Másodszorra vagyok terhes, sajnos az első nem jött össze.. :(
Első terhességem: Egyik nap jelentkeztek a tünetek, ájulás egyebek. Természetesen a teszt pozitív lett két szép erős csíkkal. Nagyon jónak tűnt minden, aztan a 8. Hétben elkezdtem barnázgatni. Több kórházba is voltam, de mindenhonnan hazaküldtek, hogy nincs baja a babának. Szedjek Utrogestant. Az egyik orvos többet írt fel, mint a másik. Teltek a napok és egyre erősebben vérezgettem, nagyon görcsölt a hasam. Bementünk a B.Zs. kórházba, ahol megnéztek és még megvolt a baba. Kaptam csípőbe injekciót. Lefektettek. Majd kimentem 10 perc múlva a mosdoba. A nővér kikísért. Konkrétan tudtam, hogy a kezembe vetéltem el és a nővér is, de ő nem mondott semmit a dokik meg nem foglalkoztak velem ez este volt vasárnap. Másnap hétfőn mondták nyugodtan feküdjek biztos minden rendben. Egész este orditottam a fájdalomtól. Hétfőn egész nap reménykedtem, hogy megvan a gyerek kedden vizsgálat és mehetek haza. Kedden odaadták a zárójelentésem. A párommal csak néztünk, hogy megse vizsgáltak. Konkrétan azt se tudták ki vagyok. Megvizsgált egy bunkó nő, aki közölte hát maga vetél, na szevasz.. kb. Ilyen szinten bánnak az emberrel. Mentünk a másik orvoshoz a papírral, hogy ez mi, hogy képzelik, hogy így kellett feküdöm egy napot, mert nem foglalkoztak velem és bajom is lehet belőle. Később megműtöttek. Felébredtem közben. Nagyon sírtam. Tovább tartott a szokásosnál a műtőn kívülre hallatszott az ordibálásom. Plusz orvosok is jöttek be. A végén közölték, hogy kikaparták ezt az izét. A szívem törték össze olyan szemetek voltak. Majd beraktak, mint egy darab húst az ágyra. Úgy öltözetett fel a párom meg nyugtatgatott nem voltam magamnál és rohamom volt. Mellettem a 2 pocakos nő is sírt azon ahogy bántak velem. Nagyon irigyeltem őket. Később kiderült, hogy lehet ők ölték meg a magzatom és a buta beképzelt elkényeztetett nőgyógyász csaj a vér miatt nem látta a petezsákot. Borzasztóan fáj feldolgoznom.
Második terhességem: Azóta eltelt 5 hónap. Nem telt el nap, hogy ne sírtam volna. Most csak E-vitamint és Elevitet szedek. Nem veszek be mást. Állítom, hogy ez az Utrogesten sem jó. Régen a nők nem szedtek ilyeneket és egészséges gyereket hordtak ki. A vetélésemkor megfogadtam. Hétfőn csináltam reggel a tesztet meg később is. Halvány pozitív, tünetek megvannak. Aztán délután elkezdtem vérezni, de nincsenek nagy görcseim. Pontosan a menstruáció időpontján kezdtem el így furán vérezni, de a teszt pozitív. Olyan mintha egyre jobban véreznék. Holnap megyek a dokihoz, de nagyon félek és már fáj is picit a hasam. Szorítsatok! :(
brigitta1125
Mende
 
 


@brigitta1125:


Szia! Elég rossz volt olvasni, hogy mi történt veled az előző terhességednél, szörnyű, hogy miken kellett keresztülmenned! :( 
Voltál már am orvosnál? Szurkolok, hogy minden ok legyen!

wicky12
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok! 

Probáltalak vissza olvasni titeket kicsit.
Én 4x kezdtem el vérezni, elöször a 8. héten, azóta itthon is vagyok veszélyeztettként és leszek is végig aztán majdnem 2 hetente. 
Utrogestant szedtem a 12. hétig. Nálunk nem találták meg az okát elsősorban, de feltételezhető hogy mivel eleve pcos- ir mellett sikerült spontán teherbeesnem a progeszteron hiány volt a gond. De akár a házasélet is kiválthatta első alkalommal, el is voltunk tiltva jó ideig.  
Most vagyok 16 hetes , a picur jól van egészséges.

Lilypie First Birthday tickers
gina9
Pécsvárad
 
 


Nekem a 7. héten kezdődött az egész, vérzéssel. Nagyon megijedtem, nem tudtam, mi ez, a legrosszabbra (is) gondoltam. (Hozzáteszem, a kislányomnál, az első várandósságom során minden teljesen problémamentesen zajlott.) A kórház sürgősségién szerencsére megnyugtattak, hogy él a magzat. Azt mondták, pihenjek, amennyit csak lehet, és felírtak Utrogestant. Kíméltem magam, amennyire egy két és féléves mellett megtehettem, majd a családom segítségével szinte folyamatosan feküdtem (kb. csak tisztálkodni keltem fel), de 3 hét múlva újabb vérzés jelentkezett, ami után újra a sürgőségin kötöttem ki. Hála a jó égnek, ekkor sem történt baj a babával. Majd három héttel később újabb vérzés jelentkezett. Menetközben a szülész-nőgyógyász tanácsácsára elhagytam az Utrogestant. A haematoma időközben az egyes vizsgálatokon hol kisebb, hol nagyobb lett, változtatta az alakját, végül a baba és méhlepény körül, sarló alakban helyezkedett el, ami már tényleg nagyon ijesztő volt. A kezdetektől tartott folyamatos fekvés, pihenés mellett, itt már önszántamból, a vérzés csökkentésének és a vérömleny felszívódásnak érdekében/reményében elkezdtem napi 2*500-as C-vitamint (elvileg vérzéscsökkentő hatású) és Arnica montana homeopátiás bogyót (állítólag segít a haematoma felszívódásában) is szedni. Úgy voltam vele, hogy mindent megteszek a babámért, amit csak lehet.


Az, hogy ezeknek is hatására vagy sem, de három héten belül drasztikusan csökkent, majd felszívódott a haematoma! Azóta is minden rendben van szerencsére, most kezdem a 33. hetet, vérömlenynek és panaszoknak már régen híre sincs, a baba pedig azóta is szépen, rendben fejlődik. 


Minden hasonló cipőben járó kismamának kitartást, sok-sok erőt, reményt, hitet és egészséges kisbabát kívánok!!! 

 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: