Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem mindenkivel minden OK! Velünk semmi újság. Kivéve, hogy Lizus néhány napja elkezdett motorozni és nagyon élvezi (egyébként én is). Csak röviden: vettünk neki egy motort kb. 2 hete. De lent tartottuk a tárolóban, úgy gondoltam, hogy ott a helye :( Néhány napja aztán gondoltam egyet, és felhoztam a lakásba, hátha akkor gyakorolni támad kedve. Hát, igazam lett, tényleg gyakorolt. És láss csodát, másnap már szinte profin ment vele. Nagyon büszke vagyok :D a párommal együtt.
Dottir! Nálatok van valami fejlemény? Nehogy elfelejts szólni! Egyébként a homokozó nekünk is sláger most, és hiába jár már Lizus, azért ott imád négykézláb közlekedni és magára szórni az összes mokokot. Ma cipőt próbáltunk a lábára, és a párom kérte, hogy vegyem ki a lábán lévő cipő betétjét, ahhoz hasonlítsuk az új cipőt. Ahogy kivettem a bolt közepén kb. egy marék homok szórodott ki a cipőből. Nagyon ciki volt, de szerencsére nem látta senki mi meg jót nevettünk rajta.
Na ez jó hosszú lett. Elnézést érte!
Vigyázzatok magatokra! Kellemes hétvégét!
Igili
 
 


Üdv mindenkinek!

26. hetes kismama vagyok, és a szerdai orvosi vizsgálaton magas lett a vérnyomásom.. 140/80. (a terhességem előtt 120-125/80-as volt, szinte mindig)
Kicsit túlsúlyos is vagyok, nem tudom, ez számíthatott-e. Viszont otthoni többszöri mérést rendelt el a doktornőm. Tegnap többször is mértem, a 125/80-at egyszer haladtam meg, délután, ezt itt a munkahelyemen mértem, bár próbáltam nyugodt körülményeket teremteni.
MA reggel vissza kellett mennem, és amíg várakoztam, próbáltam nem izgulni a várható eredmény miatt... és azt hittem, hogy sikerült is megnyugtatnom magam. Erre megint 140/80-at mértek. Őszintén szólva nagyon csalódott és ijedt vagyok, és leginkább sírnék, de olvasgatom a neten, hogy miket írnak... és félek. Bár én azt gondolom, hogy nincs is semmi komoly bajom, de mi van, ha mégis? Eddig annyira problémamentes voltam, semmi rosszullét, vagy ilyesmi. Most sem fáj a fejem, nincs látászavarom. Viszont olvastam a "fehérköpenyes-hypertonia"-ról, hogy létezhet ilyen, de hogy ott előfordulhat magzati hypoxia.... na hát remek. Egyik jobban hangzik, mint a másik. Igazából nem tudom, mit várok, talán egy kis megnyugtatást azoktól, akik jártak hasonló cipőben, vagy nem is tudom. Elolvastam a megelőző irományaitokat, és így utólag is gratulálok mindenkinek, és minden jót, egészséget a babázáshoz!!!
Detti
 
 


Hallo,

bocsánat, csak annyit szeretnék hozzáfűzni az előbbi üzenetemhez, hogy 2007. május 18-ai, nem tudom miért ír ki más dátumot, az én rendszerem jól van beállítva.
Ha valakinek vannak használható ötletei, szívesen veszem. Kálciumot, magnéziumot szedek, próbálok most több gyümölcsöt és zöldséget beiktatni. Mozgás nem segíthet a dolgon? (jógára jártam egy darabig, de most szüneteltettem....)

sziasztok
Detti
 
 

 
 

Szia Detti!

Szerintem semmi gond ne lesz, ha nem idegeskedsz. Próbáld mellőzni vagy legalábbis csökkenteni a sófogyasztást, az is sokat segít. Egyébként a magnézium is jó ötlet, az egyébként is kell terhesség alatt. Érdemes lenne levinni a mérődet az orvoshoz vagy tanácsadásra és rámérni az ott mért értékre, ellenőrzés képpen. Amúgy pedig a lényeg tényleg az, hogy NE IDEGESKEDJ!!! Nem lesz semmi gond, ha meg kicsit emelkedik a vérnyomásod, akkor majd gyógyszerrel lenyomják. Minden rendben lesz. Kislányt vagy kisfiút vártok?

Többiek??? Hol vagytok???

Igili
 
 


Igili!

Régen jártam erre, de most valamiért benéztem. Nekem az első babánál pont hasonló helyzetem volt. A terhes gondozóban mindig magasat mértek, de sehol máshol. Ekkor csináltattak a kórházban 24 órás ABPM-et, és ennek az eredménye mérvadó. Ne félj ezek a 140/80-ak nem eget rengetőek. VAgy a nőgyógyásztól vagy a háziorvostól kérjél egy ilyen vizsgálatot, ha szükségesnek ítélik, és akkor te is megnyugodhatsz. Semmi baj nem lesz.

Egyébként anélkül orvosságot nem hiszem hogy kellene szedni.

Panni
 
 


Igili,

köszönöm a megnyugtató sorokat.... Azóta hétfő délután megint vissza kellett mennem kontrollra, és vittem a saját adataimat, amik hétvégi mérések voltak, és 120/75 körül mozogtak, ami a terhesség előtti vérnyomásom is volt.

Próbáltam nyugodt maradni, és nagyjából sikerült is, mert azt gondoltam, hogy tuti nincs semmi bajom, ha ilyeneket mérek. No, hát a vizelet teljesen negatív volt és a májfunkciók is rendben... Aztán mértünk egyet:-) Most 130/75 lett. Szóval azért kicsit mégis izgultam, de ezt már "elfogadták". Igaz, továbbra is méregetnem kell, napi 3-szor kb., de az nem gond, én is nyugodtabb vagyok, ha tudom, hogy minden oké. Bár most őrület, milyen meleg van, főleg itt a melóhelyemen...

Hogy kérdésedre válaszoljak, elvileg kislányt várunk, de ezt csak a 18-hetes ultrahangon egyszer mondta a vizsgáló. Azóta nem lettem okosabb. Most pénteken megint megyek, hátha nem lesz szégyenlős a tökmag:-))

Hadd kérdezzem meg tőletek, hogy nektek mennyit mozog, vagy mozgott a pici? Gondolom, hogy ez nagyon változó lehet, de én napközben sokszor inkább csak befelé "kapirgálásokat" érzek, mint határozott rúgásokat, este kicsit élénkebb, de azért a hullámzást még nem tudtam percekig megfigyelni magamon... Persze nem bánom, hogy hagy aludni, meg dolgozni, de csak ha ez a normális kereteken belül van.

Üdv mindenkinek, és még egyszer köszönöm!
Detti
 
 


Szia Detti!

Az én kislányom sem volt egy örökmozgó. A kórházban számolnunk kellett a magzatmozgást, minden nap egy bizonyos órában, pl. délelőtt 11-től 12-ig. De akkor minden nap ugyanabban az időben. Az volt a lényeg, hogy minimum 60 mocorgást érezzünk. Én segítettem ebben a lányomnak és magamnak is, mert zenét hallgattam ilyenkor és a zenére bizony beindult a kisasszony. Egyébként most is nagy zenebolond és szereti a tánci-táncit. :D
Próbáld számolni Te is a magzatmozgást, inkább este lefekvés után, amikor pihensz, akkor többet mocorognak úgy tudom. Egy idő után azt is fogod érezni, ha csuklik. Az tényleg nagyon mókás érzés lesz.
Örülök, hogy jók a vérnyomás eredményeid. Csak így tovább! Látod, az a lényeg, hogy ne idegeskedj.

Uran!
Köszönöm a bíztatást, de nem én vagyok a kismama! :lol: Én is csak próbálok tanácsokat osztogatni. Veletek mi újs?

Dottir! Nagy a csend felétek. Minden rendben???


Igili
 
 


Szia Igili,


tényleg fura dolgokat tud a természet... Most, hogy kezdtem kicsit aggódni, hogy mennyit is mozog a pöttöm, egész sokat érzem nap közben. CSuklani még nem csuklott, pedig nagyon kíváncsi vagyok rá..
A zene jó ötlet, én is szoktam hallgatni, bár lehet, hogy többet kéne. Ki fogom próbálni!

Most már kezd a köldök felett, a gyomromnál is dolgozni, és az is olyan érdekes, legalábbis, ha nem nyomja túlságosan:-))

Remélem megtalálod a többieket, bár biztos nem ez a fórum foglalkoztatja már őket, ha megvannak a babák... próbáltad a saját email-címükön? (vagy az nincs is megadva?)

üdv
Detti
 
 


Sziasztok!

Jó rég írtam már én is ide.Dettó ne izgulj!Nekem az első babánál kb a 30.héten kezdődtek a vérnyomás gondjaim.Kaptam rá 3 fajta gyógyszert,és hál'Isten nem lett semmi gond.A 39.héten szültem,és egészséges tündéri fiam született.A mostani terhességemnél,már kb. a 16héttől szedem a dopegytet,napi 2X1-et.Nekem teljes mértékben fehérköpenyes hypertóniám van.Sőt még az abpm-től is kiborulok,bár nem annyira mintha a doki vagy a védőnő mérné.Itthon mostanában 120 alatt van,amin csodálkozok nagyon,de ez jó :)
Nekem nagyon sokat mozog a pocilakóm,de neki is vannak lustább napjai.Ilyenkor persze izgulok,hogy mi van.Volt,hogy felráztam,hogy mozduljon már meg,és erre bosszúból egész éjjel nem hagyott aludni :lol:
Dettó,Te is augusztusban szülsz ugye?Nincs kedved csatlakozni a 2007 augusztusában szülök topikba?

Kép
Kép
 
 


Sziasztok Lányok!
Nem felejtkeztem ám el rólatok, csak nagyon sűrűek a napjaim. Nem részletezem a vizsgálatokat, ahova az elemet is nekem kell vinnem az ABPM-be, :o))))), szóval a lényeg a lényeg, az értékeim annyira nem lettek most vészesek, a 3. terhespathológusnál vagyok. hehehehehehehe, és most Normodipint szedek 5 mg-osat, napi 2*1-et. Olyan marha jól levitte, hogy elalszom napközben, és kb. 107/60akármennyi szokott lenni. :o)))))
Közben a frászt hozták rám, mert alacsony lett az AFP értékem is, ezért genetikushoz küldtek, a végén aztán elmentem az Istenhegyi Laborba, és csináltattam egy négyes tesztet, és ma voltunk az UH-on. Minden rendben van, és rettenetesen alapos volt a vizsgálat, és most a Marci után kislányt várunk, 98%. Fura, nagyon meglepődtem, annyira 100%-ra fiút vártam. Nagyon örülök, csak még nagyon fura a helyzet. Most tartok a 21. héten, még van időm hozzászokni a gondolathoz. A Jövő héten még egy ABPM, hogy mire jutott a gyógyszer. Ezt leszámítva, nagoyn jól vagyok, vagy vagyunk, csak nagyon utálom a meleget. A Marci pedig úgy beindult, hogy rohan lassan, és most a mindene a hinta.
Majd még jövök, mert látom van úgy belépő is. :o)))
Most nincs időm visszaolvasni, de valaki írta hogy keveset mozog a babája. Az én fiam olyan keveset mozgott, hogy inkább rejtőzködött. Szerintem aggodalomra semmi ok, vannak iylen gyerekek.
Addig is jó babavárást, izgalommentes napokat mindenkinek.
 
 


Sziasztok újak, és régiek!

Egyelőre az otthoni méréseim egész jók, és még nem is nagyon vizesedek, bár biztos, hogy nem fogom megúszni ebben a hőségben.... Azért próbálok megtenni mindent a megelőzés érdekében, és kb. 2 hétig dolgozok még, utána a pihenés talán segíteni is fog rajta.
Holnap megyek megint a dokihoz, kíváncsi vagyok mit fog mérni:-) már nem aggódom ezen, hát, ha esetleg gyógyszer lesz a vége, akkor úgy lesz, és kész.
Mostanában kicsit többet mozgott a picilányunk, de azt látom, hogy munka közben nem nagyon akar "zavarni" :roll:
Remélem mindenki, aki küzd valamilyen gonddal, jól fogja bírni, és az összes pöttöm egészséges, boldog baba lesz. Csak ez a fontos.

Huni! Majd később benézek a másik topikba, amit ajánlottál, köszi. Csak meló közben nem akarom, hogy mindenki azt figyelje, hogy nem dolgozok:-))

Szép napot nektek!
 
 


SZia Dettó!
Ne idegeskedj a gyógyszer miatt. Én a fiammal a 18. héttől szedtem a Dopegytet. Féltem hogy valami baja lesz, és nagyon nem akartam, de nem volt más választásom, azért én is beláttam hogy jobb a kicsinek ha szedem. Semmi baja nem lett. :o))
Most is gyógyszer lett a vége, most egy másik, de nem idegesítem magam rajta, ha ez kell, hát kell. Csak tudják a dokik hogy mi a helyes.
Szóval ne aggódj, ha felírják szedd, de hátha jó lesz a dokinál, és nem is kell szedned. Nekem már az agyamra megy a 24 órás vizeletgyűjtés, meg az ABPM, de nagyon remélem ha a jövő héten túl leszek megint rajta, akkor egy pár hétig megint nyugi van. :o)))
SZép időt mindenkinek!
 
 


Sziasztok,


remélem szépen növöget mindenki. Hihetetlen, hogy múlik az idő... Egyelőre otthon jó a vérnyomásom, bár azért akadnak dolgok, amik felviszik..... Most keresek nőgyógyászt a szüléshez, pl., és hát amilyen összegeket mondanak, kicsit szemtelennek találom. Miért mindig a terhes nőket akarják megvágni, mikor amúgy sem keresnek annyit? ha csak a ruhákat nézem, ha kismama-nadrágot, stb. akartam volna venni, bizony egy vagyont elkölthettem volna... így maradtam a nagyobb méretű sztreccs nadrágoknál, és hál'istennek azok is jók még. És a babakelengyéről még nem is beszéltem...

Van egy másik kérdésem hozzátok: a dokinőmet kérdeztem a 28. héten, hogy cukrot nem vizsgálnak? Ő azt mondta, hogy az elején nézték, meg az utolsó vérvételnél is fogják. De az első az nem terheléses volt, az biztos. Akkor most mi van ilyenkor? Nektek is van hasonló tapasztalatotok?

Dottir! Nekem azt mondta egy ismerős, aki egyébként védőnő, hogy lehet kapni a gyógyszertárban is olyan tesztcsíkot, amivel a vizeletben lévő fehérjét nézik. Ettől függetlenül kell 24-órán keresztül gyűjtened? és ez egybe megy, vagy minden alkalommal külön pohár???

Jó hűvös van, szerencsére, úgyhogy élvezzük!
 
 


Sziasztok!

Dettó!Még nem néztek terhelésest :shock: ?Pedig annak már kb a 22.hét tájékán meg kellett volna történnie.Legalábbis felénk ekkor nézik,meg 2007 aug.szülök topikos anyukák nagy részének is ekkor tájt nézték.Szerintem akkor kérj te ha már a védőnő nem adott magától beutalót.Sőt felénk még a 34.hét táján is nézik :? .

REmélem jól van mindenki,és a vérnyomik is rendben vannak.

Kép
Kép
 
 


Huni,

mondjuk én a kismama újságban azt olvastam, hogy a 24-28. hét között csinálják, ill. itt a babanet szakértős részében meg azt, hogy a 28-32. héten szokták.
De olyat is hallottam, hogy van, akinek egyáltalán nem csináltak, csak hát azt már tényleg nem értem.
A dokinőmet megkérdeztem, és azt mondta, hogy az elején nézték a cukrot, és majd az utolsó vérvételnél is fogják....
Na most az első mérés az mondjuk tényleg úgy volt, hogy a 2 deci tej, meg egy zsemle (amit a glükózoldat helyett szoktak mondani), csakhogy nekem azt itthon kellet megennem, és előtte senki nem vett vért.... aztán beértem reggel a laborba, és kb. fél 8 körül levették....ebből persze kapsz egy cukorértéket, ami jó is lett, de igazából azt nem lehet kijelenteni, hogy előtte ennyi volt, és 2 óra alatt ennyire állt be, mert azt sem tudták, hgoy mikor ettem meg a zsemlét....
Egyébként most akarok amúgy is szülészt keríteni, úgyhogy gyorsan ezt is el kell intéznem. Ha netán cukros lennék, akkor még mindig jobb, hogy 2 héttel később derül ki, mintha egyáltalán nem, nem igaz?

Azért ezt az ahány ház, annyi szokás dolgot elég érdekesnek találom, mind a vérnyomás, mind minden egyéb dolog tekintetében... még jó, hogy vannak fórumok, ahol az ember megtudhat dolgokat!!!

puszi mindenkinek
Detti
 
 


Detti,hát én sem értem.Pl.az előző védőnőm,aki sajnos nyugdíjba ment,megcsináltatta a terhelésest rögtön miután jelentkeztem nála kiskönyvért.Ez a mostani meg sima vércukrot egyáltalán nem is nézetett,csak akkor mikor mentem a terhelésesre.Dokim is kiakadt rajta,és azt mondta,hogy még nem országosan elfogadott,hogy rögtön nézzenek cukrot.De ezek szerint védőnője is válogatja.Na mindegy...
Még az előző hozzászólásodhoz :) ,az én dokim 40000ft.-ot kér a szülésért,na meg egy vizsgálat 5000ft.Nem kis pénzt hagyok nála :? .A kismama rucik...hát igen,nem olcsók.Én halászgatyót 6000ft.-ért vettem,rövidujjút 2500-3000-ért.Babakelengyét nekünk csak frissíteni kell 1-2 dologgal,mert Gábortól sok mindent örököl a kiscsaj(babakocsi,kiságy,pelenkázó,és 1-2 ruhát is).Sajna ezek sem kis összegek :cry: .Tudják,hogy úgy is megveszi mindenki,és jól felnyomják az árát :cry:

Kép
Kép
 
 


Sziasztok lányok!
A terheléses cukrot nem a 26. hét körnéykén csinálják? nekem mintha úgy rémlene még a Marci idejéből. De lehet hogy rosszul emlékszem.
Dettó: 24 órás vizeletgyűjtés. Lehet azt is csinálni hogy minden alkalommal lemérem, és összelötyizem az egész napit egy nagy üvegbe, a végén pedig abból veszek ki egy kis mennyiséget, a kórházban pedig be kell mondani, hogy összesen a 24 óra alatt mennyit produkáltam. Vagy lehet azt is csinálni, hogy minden alkalommal lemérem, és minden mintából kiveszek egy kicsit egy kis üvegbe. A végén szintén megmondani hogy 24 óra alatt mennyit pisiltem. Ebből kiszámolják a mg/l, vagy valami értéket / 24 óra. Igen, én is tudom hogy van ilyen tesztcsík, de ha ők ehhez ragaszkodnak... Én is tudnám nélkülözni. Az ABPM jó lett, marad a Normodipin. Legalább eddig más nem kell. A lábam viszont háznyira dagad tőle estére. Ezt nagyon utálom. Azt javasolta a doktornő, hogy rakjam fel napközben a lábam. hehehehehehe, mondtam neki hogy egy 16 hónapos mellett elég nehéz...
Olyan fura érezni hogy mocorog, újra. Már el is felejtettem a Marci után ezt az érzést. Néha akkorát rúg. A fiam meg mint a puskagolyó. És ez a meleg...
Na, most megyek és felrakom a lábam. Hogy teljesítsem a doktornő kívánságát. hehehehheeh
Vigyázzatok magatokra, pá-pá a kicsiknek is!
 
 


Sziasztok,

ezer éve nem írtam. Bocsi mindenkinek, sajnos itthon nem működik megbízhatóan a net. De most épp jó, úgyhogy elolvastam mindent, amit eddig kihagytam...

Már a 35. hét elején vagyunk, el sem hiszem. A vérnyomásom maradt normális, bár most az a fura, hogy miután találtam egy dokit, aki a Péterfyben szül, és iszonyatosan kedvesek, aranyosak és figyelmesek, az egyéb méréseket nem csinálják... Tőlem kérdezi a doki, hogy hány kiló vagyok. ( A Csengeryben mindig mértek vérnyomást és súlyt is...) Ki érti ezt? Végülis mérlegem van itthon, meg hát vérnyomásmérőm is, de azért gondoltam, hátha ők is ellenőrzik.
Mindegy, jövő héten megyek az első NST-re, kíváncsi vagyok milyen lesz. Már vettem málnalevél-teát, meg vannak homeopátiás bogyóimis, de megkérdezem előbb a dokit, hogy mit mond rájuk, nehogy eltoljak vele valamit...

Hogy bírjátok ezt az időt? Remélem mindenki és minden baba jól érzi magát, és egészségesek vagytok!
puszi mindenkinek,
Dettó
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, kicsit régen jártam erre. Remélem mindenki jól van!
Dettó! Veletek mi újság? Jó híreket szeretnénk hallana!
 
 


Sziasztok!

ugy gondoltam itt hátha tud nekem segíteni v.ki :)
már a terhességem elején is rosszul rosszul voltam sajna...kivert a víz meg kapkodtam a levegőt a szívem majd kiesett..aztán kiderült ugye h valmennyire ez normális mert a vér 40% több és a szív gyorsabban pumpál és emiatt magasabb a pulzusszám...átlagban a 90es pulzus van a kismamáknál..
na hát nekem 97 alatt még nem volt...
napok óta pedig elég komoly rosszulléteim vannak..a vérnyomásom 104 meg 108 ami ugyebár alacsony a pulzusom pedig 111 meg 108 meg ilyenek...
Ezzel forduljak orvoshoz vagy ez még a normális határ?? mert szte m tuti nem...
multkor a védőnöm mondta amikor 97et mért h nagyon nem jó megh 100 felett má van aki elájul...és mondta h milyen jól bírom...de akkoriban még a vérnyomásom jó volt de most állandóan alacsony...
átlagban a félidőnél szokott állítólag a magas pulzus akkor mis mint mondtam 90 lenni de nekem már vagy másfél hónapja küzdés van...nagyon rosszak ezek a rosszullétek..
v.ki észlelt magán hasonlót??
172 cm magas vagyok és 60 kg a terhességem alatt eddig csak 2 kgt hiztam gondolom nem azzal van baj.
Vérszegénynek vérszegény vagyok mert a trombofiliám miatt napi injekciót kapok és amiatt higabb a vérem és ne mépül be rendesen a hematokrit de a vasam ellenben jó...

Nem halottam még olyat h a vérnyomás alacsony a pulzus ennyire magas...általában a vérnyomás is magas szokott lenni.

nagyon megköszönném a segítségeteket!

Üdv: Lituka
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron