Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Lilka!

Írtam priviben,kicsit hosszúra sikerült,de még annyit kérdeznék,hogy ha programozott császárom lesz tényleg nem lenne idő az antibiotikumra a szülés elött?


Köszi
Pamacs
pamacs81
Kápolna
 
 


Kedves Lilka!
Olvasgattam a topicot, de a kérdésemre nem találam benne választ. Nem tudom, hogy olvassátok-e még, írok, hátha kapok választ.
Kisfiam 8 napos, nálam hüvelykenetből a terhesség 36. hetében streptoB tenyészett ki.
Szüléskor kaptam vénásan antibiotikumot, de gyors szülés volt, max. 45 perc telt el az antibiotikum beadása és kisfiam születése közt.
Ezek után, új kórházi protokoll szerint, nem tettek semmit. A baba nem kapott antibiotikumot, nem vettek tőle kenetet. Kitartó problémázásomra nagy nehezen annyit tettek, hogy vettek vért tőle. A CRP érték rendben volt. Ha jól gondolom, akkor ez max. arról adott infot, hogy akkor épp nem állt fenn gyulladás. Nagyon aggódom, minden mozdulatát lesem a fentiek miatt. Azt kérdezném, hogy az megoldás lenne, ha a gyerekorvossal kenetet vetetnék tőle, hogy abban kimutatható-e a strepto? Vagy mit lehetne tenni, hogy megbizonyosodhassunk, hogy van-e okunk aggodalomra a témában vagy sem?
Egyébként szülés előtt egy hétig arcüreggyulladásra antibiotikumot szedtem, az vajon csökkenti a baba fertőzésénék esélyét?
Köszi előre is a választ!
 
 


Kedves Pepe!

Igen, a háziorvosnál érdemes lenne érdeklődni, hogy Ő esetleg venne-e kenetet a babától? Vagy, hogy egyáltalán Ő mit gondol erről. Én a helyedben, bár persze én ilyet nem mondhatok, mert nem vagyok orvos, de a gyermekorvossal megbeszélve, vagy kenetet vetetnék, és/vagy ugyanazt az antibiotikumot adnám szájon át a babának is, mint amit Te kaptál vénásan.

Figyelni a babát, hogy eszik-e, szopik-e, nem túl aluszékony-e, ha nagyon sír csillapíthatatlanul, ha feszíti a fejét annyira, hogy nem tudod előre billenteni, akkor azonnal kórház! A hőemelkedése vagy láza van, kórház!

Ha olyan antibiotikumot szedtél szájon át, amire érzékeny volt a strepto, akkor nagyon jó, mert lecsökkentette a csíraszámot benned. Igen, a CRP a gyulladást mutatja.

Lilka

 

 
 

Köszönöm a gyors választ.
A mai nap fejleménye, hogy elmentem a gyerekorvosunkhoz a streptos aggodalmammal- annál is inkább, mert pöttömnek sikerült benyelnie valamit valamelyikőnktől, sárga váladékkal volt tele a nózija. A gyerekorvossal megbeszéltünk, hogy kap antibiotikumot (Zinnatot írt) és levett torokváladékot tenyésztésre. Azt nem tudom, hogy szüléskor milyen antibiotikumot kaptam, a zárójelentésemen szót sem ejtnek arról, hogy kaptam. Azt viszont megnéztem, hogy a hüvelyváladékban jelenlévő bacinál mind a szülés előtt az arcüreggyulladásra szedett Curam Duo, mind a most a babónak felírt Zinnat hatóanyagánál E betű van feltüntetve a leleten (gondolom az azt jelenti, hogy az pusztítja.) Szerinted így nagyjából megnyugodhatok strepto témában? Ha megkapja ezt az adag antibigyót, akkor azzal ő védve van? Ha esetleg pozitív lesz a ma levett torokváladék, akkor gondolom mindenképp lesz majd kontroll az antibiotikumos kezelés után. Viszont, ha negatív, akkor nincs további teendő?
Köszi előre is a választ!
Emese
 
 


Igen, azért ez így megnyugtató! Kap antibogyót, levették a torokváladékot tenyésztésre. szerintem ez a lehető legjobb kombináció. Minden rendben lesz. Ha negatív a tenyésztés,az szuper.

Azt kell, hogy mondjam, hogy valóban csak nagyjából nyugodhatsz meg, mert bár ezek nem az én gondolataim, de "amint az embernek gyermeke születik, a testén kívül kezd el dobogni a szíve". Mostantól nincs megállás, folyamatosan aggódni fogsz, ha nem a baciért, akkor majd azért, mert nem evett eleget, keveset aludt, vagy éppen túl sokat, jobbra nézett, pedig balra kellett volna .......... 4-est hozott, pedig 5-öst kellett volna stb.

Szerintem minden rendben lesz, légy résen és ha úgy érzed valamit nem úgy csinál ahogyan azt Te szeretnéd, vidd orvoshoz és inkább Te legyél az aggódó idióta anya, akitől mindenki falramászik, mint hogy 1x ne vidd el időben.

Ha mégis Pozitív lenne a lelet, mármint strepto agalaciae-ra akkor, kapsz majd róla leírást, hogy mely antibiotikumokra E érzékény, és melyekre R rezisztens, de ez a fajta strepto szintem minden antibigyóra érzékeny.

Kérlek írj majd!

Lilka

 


Köszönöm a válaszodat!:)
A tenyésztés eredménye negatív lett, az antibiotikumot végig adtuk azért neki, remélem tényleg rendben lesz minden strepto és minden egyéb témában is...
Annak ellenére, hogy ő a 3. gyerkőcünk, nem tudom miért, de sokkal jobban lesem minden mozdulatát, jelét, mint a nagyobbakét. Persze az övékét is lestem/lesem azért...:) Szóval tényleg nincs olyan már, hogy teljes nyugalom...
Minden jót nektek is! És még egyszer köszönöm, hogy segítettél-megnyugtattál.
 
 


 Nagyon örülök, hogy segíthettem!!

Minden szépet és jót Nektek!

Lilka
 


Sziasztok!
38 hetes kismama vagyok. Harmadik babánkat várjuk. Két hete streptococcus agalactiae baktériumot és MRSA bacit tenyésztettek ki. Telefonon hívtak fel a kórházból hogy be kellene másnap mennem mert antibiotikumot kellene kapnom. Be is mentem másnap a kórházba (nőgyógyászat) ott közölték hogy menjek át az infektológiára mert ott mondják meg a további teendőket. Át is mentem és ott a főorvos közölte, hogy be kellene feküdnöm, hogy vénás kapjak antibiotikumot. Mielőtt elfoglaltam volna a szobámat vissza küldtek a nőgyógyászatra hogy újra leoltsanak, mert egy tenyésztés nem tenyésztés és hát ha szennyezett volt a minta. Ez meg is történt. Majd újra vissza az infektológiára, befektettek, elkülönítettek de nem voltam nyugodt. Közben tájékoztattak, hogy úgy nagyjából hogy mik is ezek a bacik, és lehetséges hogy császármetszéssel fogok szülni a további fertőzések elkerülése miatt. Volt vérvétel, vizelet vizsgálat. Antibiotikumot persze nem kaptam, arra hivatkoztak hogy várjuk meg az új tenyésztés eredményét. Közben az orromat is leoltották. Másnap elküldtek 38 hetes terhesen hasi uh-ra hogy minek az a mai napig nem derült ki. Mikor vissza értem pont nagyvizit volt, és megkérdeztem, hogy minek is vagyok én itt 38 hetes terhesen ha nem kapok semmit sem, csak várunk. Akkor közölték, hogy igazából haza is mehetekpéntek volt), és majd hétfőn telefonáljak be hogy mi lett a leoltások eredménye.Hétfőn kellett mennem nst-re, mikor végeztem fel is hívtam az infektológiát hogy mi lett az eredményem. MOndták hogy legyek szíves befáradni a leleteimért. A streptococcus agalactiet cervix váladékból ismételten kitenyésztették, az Msra-t meg "csak" az orromból. Az infektológián a főorvosnő felírt a msra bacira egy krémet (bactrobant) három napig kenjem az orrom sőt az egész család és 3 nap múlva újra leoltják az orromat. A másik bacival meg nem nagyon foglalkoztak, nem is beszéltek róla. Annyit mondott hogy a császármetszés meggondolandó, egyeztet a nőgyógyászattal.A nőgyógyászaton a doki is azt mondta hogy megfontolandó a császármetszés tekintettel arra hogy a második babám szülés után fertőzést kapott. (Ott a kórházban ezzel nem is foglalkoztak haza is engedtek minket majd pár nap múlva vissza is kerültünk a gyerekosztályra. Antibiotikumot kapott a babám, 9 napig voltunk bent. Mikor bekerültünk szörnyen nézett ki, tele volt a pici teste nagy vörös foltokkal aminek gennyes közepe volt.Az antibiotikum után helyre is jött, haza mehettünk azóta semmi baja. Jelenleg 2 éves, és nagyon eleven) A nőgyógyászaton ismét vettek mintát aminek ma jött meg az eredménye. Mrsa nincs a cervix váladékban, az orromat és a garatomat ma újra leoltották. Ma vissza kellett mennem a nőgyógyászatra hogy mi lesz velem császármetsz vagy szülhetek hüvelyi úton. A főorvos szerint nem indokolt a császármetszés, mivel két gyereket megszültem simán akkor a harmadik is menni fog. Szte a fertőzés veszélye ugyan úgy fenn áll mint ha simán szülnék, majd kapok antibiotikumot szülés közben. Kedden kell újra nstre mennem és akkor az újabb leoltás eredményem megjönn. Kicsit hosszú amit írtam, de valahogy nem vagyok nyugodt. Ha nem olyan "nagy" gond ez/ezek a bacik akkor miért fektettek be az infektológiára és miért vetődött fel a császár gondolata? És egyik nődoki miért császározna meg a másik miért nem? A lényeg hogy nagyon aggódok senki nem segít. Egyik kórházi osztály a másikra mutogat hogy vállalja fel a császármetszést. Holnap kezdem a 39.hetemet és lelkileg totál kész vagyok, hogy majd szülés közben mire számíthatok.
Ha valakinek van valami tapasztalata, véleménye, gondolata legyen szíves velem megosztani. Előre is köszönöm!
editti
Székesfehérvár
 
 


Kedves Editti!

Azt tudom erre mondani, hogy önmagában az, hogy tudnak a baktériumokról az nagyon jó. Próbáltál beszélni a kórházi neonatológussal? Kérdezd meg Ő mit fog tenni a megszületett babával, mert Te úgy gondolod, hogy tekinettel az előző babádra + a fennálló fertőzésekre a babát le kelle oltania majd és megelőzésre is talán kellene adnia majd valamit, mert Te így olvastad valahol... A hüvelyi szülésnél, ha kapsz vénásan antibiotikumot, vajúdás alatt, akkor talán tényleg mindegy, hogy így vagy úgy jön a baba, mert nálam is felajánlották a hüvelyi szülést 2x-ra csak én már nem akartam és ragaszkodtam a császárhoz.

Így vagy úgy de most már a legfontosabb, hogy vénásan kapj gyógyszert és a babát kezeljék!

Írj majd!

Sok sikert!
Lilka

 
 


Kedves Lilka!
10 napja császároztak farfekvéses babával.Előtte 1 héttel kaptam meg a hüvelyválladékból be kenet eredményét,miszerint pozitív lett sterpt. B re.
A kórházban csak a műtétkor kaptam antibiotikumot,nem előtte 4 órával (SOTE I.).De ez a zárójelentésben nem szerepel csak mondták Utólag a kérdésemre válaszolva,hogy ez a protokoll.
A baba füléből mintát vettek kitenyésztésre,addig megelőzésképp kapott antibiotikumot,3 napig szájon át. Az eredmny negatív lett.
Az itthoni gyerekorvos azt mondta ne aggódjak,mert csak nyálkahártyán keresztül fertőz. Viszont olvastam,hogy akár puszival vagy ha begyulladt az emlő a tejjel is fertőzhetek. Nagyon aggódok.
Valóban ha a higéniás előírásokat betartom akkor is fertőzhetek?
Olvastam,kislányotok is kapott antibiotikumot és császárral született a későbbiekben volt-e ennek a kúrának más egészségre vonatkozó hárulütője.Persze sokkal rosszabb egy agyhártyagyulladás mint az antibiotikum esetleges hatása éretlen bél esetén,de aggódom emiatt is,hisz indokolatlanul kapott a kislányom gyógyszert. Manapság derül ki milyen fontos a bélflóra az immunrendszer szempontjából és sok betegség a bélrendszer gyengesége miatt alakul ki (pl. szivárgó bél és autizmus).Egy újszülött bélrendszere éretlen,főleg nem hüvelyi úton születetteké,ráadásul antibiotikummal kezelik. Félek, hogy ennek később valami következménye lesz.
 
 


Kedves Klári!

Nagyon örülök, hogy írtál. Az antibiotikum nem volt indokolatlan. Ha nem kaptatok volna az lenne csak igazán baj. A bélflórája pedig pont a Te anyatejedtől fog kialakulni, mert alapból nem is igen van a babának, tekintve, hogy steril körülmények között van. Az anyatejjel én úgy tudom nem fertőz, az enyémben nem volt, de ha félsz ettől, azt is le lehet tenyészteni. Nem kell a babával fürdeni és akkor nem lesz baj. Sztem nyálban, torokban Strepto agalaciae nincs. Hüvelyben, hólyagban, végbélben lehet. Érdemes azt megnézni, hogy Te negatív vagy-e már.

2 gyerkőcöm is született ezóta és mind a kettő makk egészséges, hihetetlenül okos jó tanulók, jó sportolók és az emésztésük is kiváló.

No para!!!
Üdv. Lilka
 
 


Kedves Lilka!
Köszönöm a gyors és megnyugtató válaszod. Gratulálok a gyerkőcökhöz!!!
Sok-sok éve segítetek az aggódó szülőknek. Ez nagyon jól jön olyankor, amikor a gyermekünk miatt aggódunk.
Ha eltelik az első négy hónap, ami a legkritikusabb egy csecsemőnél az agyhártyagyulladás tekintetében, akkor "nyugodtan" hátradőlhetünk (persze mindig lesz valami,ami miatt aggódhatunk).
Üdvözlettel:Klári
 
 


Kedves Klári!

Jó hír! 3 hónap után már nem gond ez a fajta strepto. Hajrá!

Üdv.

Lilka
 
 


Kedves Lilka!

Annyira nehezen engedem el azt a gondolatot, hogy a kezelések ellenére még nem múlt el a veszély.
Annyira lassan telik el ez a lélektani 3 hónap.
Ti is a második és harmadik gyermeknél izgultatok, hogy minden rendben legyen?
Annyira alattomos ez a baci, hogy képes órák alatt ölni.
Félek, hogy esetleg itthon fertőzöm meg. Annyira aggódom, hogy szegény nagylányommal is türelmetlenebb vagyok.
A kislányommal a 38. héten császároztak meg, mert farfekvéses volt meg előtte is volt már egy császárom. A picit azonnal elvitte a neonatológus, állítólag légzési nehézség miatt mert a sokktól magzatvizet nyelt (amiben szerencsére nem volt meconium). Születéskor felsírt, emiatt nem értettem miért vitték a nic-be. De lehet, hogy amiatt is figyelték meg, mert strep. + voltam. Az az egy nap, meg a bizonytalanság borzasztó volt, de hát ezt neked nem is kell mondanom. 
Légzéstámogatást kapott orron át és aztán szájon át. Kapott ampicillint és gentamicint az nap (a kis kezében volt ha nem is kanül, de egy tű szúrva), majd utána 3 adag syr. ospamox-ot. Meg biogaia-t, de ez szerintem prebiotikum.
A császár alatt, bár ez a zárójelentésemben nincs, kaptam a antibiotikumot. Legalább is a műtét alatt megkérdeztem a műtősöket és azt mondták, hogy kapok. Gondolom ilyen jellegű műtéteknél  a szepszist megelőzendő mindenki kap.
A pici mivel faros volt és alig volt helye (én is kisnövésű vagyok, 157 cm) a kis buksija olyan furcsa formájú volt. Amikor a férjemmel megnéztük, kicsit megijedtünk, hogy nem fogjuk tudni férjhez adni. Elég paramami vagyok, már koponyműtétet is vizionáltam, mert olyan csónakfeje volt. Azóta szépen kigömgölyödött, szép kisbaba lett. A csipőjét kötöttnek érzem, de önszorgalomból tornáztatom és duplán pelenkázom, azóta lazult is.
Kicsit kreolos volt a bőre ( mi amúgy fehérbőrüek vagyunk, a férjem pláne - vörös hajú. Még jó, hogy a postásunk nő). A gyerekorvosunk mondta kicsit besárgult, de nem kórosan. Azóta a végtagjai, fejecskéje rózsaszín lett. Még a hasa, háta barnásabb ( a szeme fehérje amúgy nem volt/van sárga). Fejét jól tartja, jól eszik és gyarapszik, de nagyon sokat alszik.Eszik-alszik baba. A gyerekorvos nem aggódik (nem az ő gyereke), de nekem ez szokatlan, mert a nagylányom rossz alvó volt picinek is. Napi 13 órát ha aludt, alkalmanként 20-30 perceket. Szóval lehet, hogy csak jó baba, vagy a sárgaság miatt aluszékony?
Milyen óvintézkdéseket tehetek, hogy ne fertőzzem meg utólag?
Ez a baci csak a nyálkahártyában életképes, vagy akár a kinti környezetben is (pl. szobahőmérsékleten, száraz helyen)?
Inno-sept kézmosót használok, már tiszta száraz tőle a kezem, mint egy napszámosé.
Minden nap tiszta törölközőt használok, és a kéztörlöt is naponta cserélem. Nem fürdünk együtt, nincs közös törölköző használat, nem tervezem, hogy 1,5-2 éves kora előtt a tesójával együtt fürödjön.
Ti milyen óvintézkedéseket vezettetek be a két kisebb gyermeketeknél az első időszakban?
Vagy ha már nem vagyok várandós, akkor a strep. is lecsillapodik, ill az antibiotikum miatt lecsökken a száma?
Köszönöm a választ Klári
 
 


Kedves Lilka!

Annyira nehezen engedem el azt a gondolatot, hogy a kezelések ellenére még nem múlt el a veszély.
Annyira lassan telik el ez a lélektani 3 hónap.
Ti is a második és harmadik gyermeknél izgultatok, hogy minden rendben legyen?
Annyira alattomos ez a baci, hogy képes órák alatt ölni.
Félek, hogy esetleg itthon fertőzöm meg. Annyira aggódom, hogy szegény nagylányommal is türelmetlenebb vagyok.
A kislányommal a 38. héten császároztak meg, mert farfekvéses volt meg előtte is volt már egy császárom. A picit azonnal elvitte a neonatológus, állítólag légzési nehézség miatt mert a sokktól magzatvizet nyelt (amiben szerencsére nem volt meconium). Születéskor felsírt, emiatt nem értettem miért vitték a nic-be. De lehet, hogy amiatt is figyelték meg, mert strep. + voltam. Az az egy nap, meg a bizonytalanság borzasztó volt, de hát ezt neked nem is kell mondanom. 
Légzéstámogatást kapott orron át és aztán szájon át. Kapott ampicillint és gentamicint az nap (a kis kezében volt ha nem is kanül, de egy tű szúrva), majd utána 3 adag syr. ospamox-ot. Meg biogaia-t, de ez szerintem prebiotikum.
A császár alatt, bár ez a zárójelentésemben nincs, kaptam a antibiotikumot. Legalább is a műtét alatt megkérdeztem a műtősöket és azt mondták, hogy kapok. Gondolom ilyen jellegű műtéteknél  a szepszist megelőzendő mindenki kap.
A pici mivel faros volt és alig volt helye (én is kisnövésű vagyok, 157 cm) a kis buksija olyan furcsa formájú volt. Amikor a férjemmel megnéztük, kicsit megijedtünk, hogy nem fogjuk tudni férjhez adni. Elég paramami vagyok, már koponyműtétet is vizionáltam, mert olyan csónakfeje volt. Azóta szépen kigömgölyödött, szép kisbaba lett. A csipőjét kötöttnek érzem, de önszorgalomból tornáztatom és duplán pelenkázom, azóta lazult is.
Kicsit kreolos volt a bőre ( mi amúgy fehérbőrüek vagyunk, a férjem pláne - vörös hajú. Még jó, hogy a postásunk nő). A gyerekorvosunk mondta kicsit besárgult, de nem kórosan. Azóta a végtagjai, fejecskéje rózsaszín lett. Még a hasa, háta barnásabb ( a szeme fehérje amúgy nem volt/van sárga). Fejét jól tartja, jól eszik és gyarapszik, de nagyon sokat alszik.Eszik-alszik baba. A gyerekorvos nem aggódik (nem az ő gyereke), de nekem ez szokatlan, mert a nagylányom rossz alvó volt picinek is. Napi 13 órát ha aludt, alkalmanként 20-30 perceket. Szóval lehet, hogy csak jó baba, vagy a sárgaság miatt aluszékony?
Milyen óvintézkdéseket tehetek, hogy ne fertőzzem meg utólag?
Ez a baci csak a nyálkahártyában életképes, vagy akár a kinti környezetben is (pl. szobahőmérsékleten, száraz helyen)?
Inno-sept kézmosót használok, már tiszta száraz tőle a kezem, mint egy napszámosé.
Minden nap tiszta törölközőt használok, és a kéztörlöt is naponta cserélem. Nem fürdünk együtt, nincs közös törölköző használat, nem tervezem, hogy 1,5-2 éves kora előtt a tesójával együtt fürödjön.
Ti milyen óvintézkedéseket vezettetek be a két kisebb gyermeketeknél az első időszakban?
Vagy ha már nem vagyok várandós, akkor a strep. is lecsillapodik, ill az antibiotikum miatt lecsökken a száma?
Köszönöm a választ Klári
 
 


Klári!

Tök normális, h. parázol, de én nem látok sarokban ólálkodó streptot  No de félre a tréfával. Nem gondolom, hogy megfertőzöd a babát, most, h kint van már, kaptatok antibiotikumot stb.  Ez a baci ált. a terheséégben okoz gondot a babánál. Kellő odafigyeléssel, ahogy Te is teszed, nem lesz baj. Igen, a baba a sárgaságtól is aluszékony. DE ha eszik amikor kell és amikor fent van azt csinálja amit ennyi idősen csinálnia kell, az szuper.

Nálunk a 3 gyerek tök különböző volt. Az elsőt nem is mondom mert az speciális volt, azt inkább szeretném elfelejteni. A 2 a kislány,evett, aludt, büfizett, és így sorban. Csodálatos volt, aztán lett egy akaratos, kitartó, okos, erőszakos nagy lány :)) A 3. fiú, hát Ő folyton sírt és gőzöm nem volt miért, kevesebbet evett, nyűglődött, vergődött, majd mikor 3 éves lett egy tüneményes, kiváló humorú, izgő-mozgó be nem álló szájú, okos, ügyes fiúcska lett. Ezt csak azért írom,mert annyira különbözőek a babák, h hihetetlen. Elvileg ezonos feltételekkel indulnak és mégis teljesen más utat járnak be.

Tarts ki és ne engedd, hogy magad alá temessen az aggodalom. Persze, figyelni kell. Talán írtam már korábban az intő ejleket, de azt gondolom, Ti ezt megúsztátok a császárral, leginkább. A baba ugyanis nem ment át a legkritikusabb szakaszon a hüvelyen, ahol a baci megtelepedhet. Szoptasd és akkor rendben lesz az immunrendszere. A 3 hónap azért a bűvös határ, mert akkorra alakul ki az ún. agy-ér gát ami nem engedi, hogy a nagyobb sejtek átjussanak az egyba. Nem férnek át, ilyen nagyobb sejt ez a baci is, azért tud agyhártyagyulladást okozni. Szerintem ha azt mondom, h a bacik nagy eséllyel túlélnek váladákban a levegőn, nem nyugtatlak meg! Pedig jó lenne ha elővennéd a józan anyai ösztönödet én ebben hiszek.

Ráadásul, mivel már van egy gyerkőcöd, sokkal jobban megérzed, ha valami nem stimmel. Bárcsak nálunk is inkább 2.-nak születik Zsömi, akkor rájövök, h. vmi nem stimmel.... dehát ez történelem. Fogod tudni, ha baj van DE NEM LESZ!!!!!! Minden szép és jó, van egy gyönyörű babád aki csak Rád számíthat. Szeretgesd!!!! Ne csak fertőtlenítgesd

Fel a fejjel!
Lilka
 
 


Sziasztok, remélem él még a fórum. Végigolvastam, és nagyon köszönöm nektek, innen tudtam, hogy szólni kell a szülés előtt hogy adjanak antibiot és utána is, hogy a kicsi kapjon/később, hogy igenis meg kell kérdezni, hogy ugye kapott.. Hiába volt rajta a kiskönyvemen a piros GBS! , ha szülésnél nem szólok, sajnos ez elmarad.
A kérdésem a következő lenne: decemberben a 32. Héten pozitív lett a strepto agilactae tenyésztésem (hvt), és 10 nap antibiot kaptam, ezután a 11. Napon levett újabb hvt már negatív lett. Ezután nem szűrtek többször, mondván, hogy szülés előtt közvetlenül majd adnak úgyis antibiotikumot, viszont a szülés olyan gyors volt, hogy bár ezt meg is kaptam, fél órán belül kint volt a kisfiam. Ezután őt nem szűrték, de a szülés után automatikusan kapott két napig 2-2 adag Ampicillint. Most tíz napos, és pár napja mintha kicsit (sokkal) többet aludna.. De lehet, hogy ez teljesen normális :) kérdezném, hogy mit gondoltok, elég védelem ez így a számára? Vagy szűressük le? Ezt elég egyszer, vagy érdemes lehet bizonyos időközönként 3-4 hós korig? És ez hogyan történik, vizeletből? Nagyon köszönöm, ha válaszoltok.. Lehet, hogy túlparázom de olyan rossz lenne hónapokig ezen aggódni... Köszönöm.
 
 


Ha szülés után automatiklusan kapott akkor annál több édelem nem kell szerintem...

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


de kérdezd rá a gyerekorvosnál,én laikusként ezt mondanám és ugy emlékszem hogy ez igy van

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


Köszönöm hogy írtál.. Remélem így van..:) Hát, igen ez a gond, hogy én sem tudom biztosra, a háziorvos (falun..) pedig annyit mondott, hogy szerinte nem kell. És hogy figyeljem a babát :/ az a gondom ezzel, hogy ha már tünet van az lehet h már régen rossz.. Inkább azt megelőzném.
Lilka, Doki esetleg, szerintetek?
 
 


Kedves Lincus!

Ha az antibiotikum beadását követően túl hamar történt a szülés, a védelem nem megfelelő. A babának 2 napig adott antibiotikum rövid lehet.

A több alvás,ha minden egyéb rendben van, nem valószínű, hogy gyulladásos tünet.

De a fent leírtak miatt a baba légzésének, sírása jellegének, etetési nehézségeinek fokozott figyelése javasolt. Ezek bármilyen változása gyanús lehet.

Miután az antibiotikus védelem az elmondottak alapján, nem teljesen megfelelő, beszélni kellene a gyerekorvossal. Az antibiotikum adásának komoly kockázata nincs, de ha a kórokozó mégis ott lenne, akkor nagyon fontos. (Több antibiotikum pl. ampicilin az anyatejbe is bekerül, így még az anya kezelése is lehet előnyös.)

A legmegnyugtatóbb a baba orr-fül vagy torok váladékának mielőbbi tenyésztése lenne, antibiotukum kezelés megkezdésével együtt. Ez a legjobb lehetőség.

Üdv
Doki
 
 


Kedves Doki!

Akkor rosszul tudtam es bennem is felmerul egy kerdes.A lanyon lassan 8honapos...
En surgossegi csaszarral szultem...elotte nem tudom mennyi idovel kaptam antibiotikumot.Aztan csaszaroztak.Utana semmit nem kapott a lanyom.
Utana aluszekony volt enni sem evett sokat.en hiaba akartam tesztet azt mondtak felesleges

Ha strep b poz lett volna akkor mar kiutkozott volna?Megnyugodhatok?

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


Hozzateszem en is strep b poz voltam vegig!

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


Szia Liza,

Igen, megnyugodhatsz. Ez a típusú baktérium addig jelent veszélyt, ameddig feljuthat az agyba. A vér-agy gát 3 hónapos korra alakul ki és akkor már túl nagy a baktérium, hogy ezen a vér-agy gáton átjusson.

Ezért sem betegszik meg agyhártyagyulladásba tőle a kismama.

Lilka
 
 


Koszonom a valaszt:)

Lilypie Premature Baby tickers
 
 


@lilka (#p4955102):
Kedves Doki, nagyon köszönöm a gyors választ. Kicsit azóta elakadtunk, mert megkerestük ezzel ("valahol olvastuk") a gyermek háziorvost és szerinte nincs szükség semmi ilyesmire (=nem írja fel), mivel szerinte a kötelező protokollt megkapta a kicsi, és nem valószínű hogy fertőzött, a teszt úgyse 100%, az antibiotikum meg ártalmas. Kicsit elkeserítő...Magánúton mit tehetünk? Másik orvos? Van valahol mondjuk szűrésre/kenetvételre, vizeletre akár fizetős megoldás? Mit kérjünk, mi lenne a legmegfelelőbb ha ilyet találunk? Nagyon köszönöm.
 
 


Sziasztok. 12 hetes kismama vagyok, 3. babával. Elsőnél nem volt strepto, másodiknál mar igen. Terhesség alatt 1x kezeltek es a kiskönyvem elejére ráírta a dokim (nem fogadott, tehát nem nala szültem, hanem ugyeletesnel, fogadott szülésznővel) nehogy bárkinek is elkerülje a figyelmet a 2 adag antibiotikum. Aztán jöttek enyhebfajasok, inkább kemenyedesek, szülésznom eppen ügyeletben volt, bementunk, mondta hogy lehet szülni :O elso anitb. lement, aztán oxitocinnal 2 óra alatt megszültem. Gondolom oxitocin nélkül 2 ór
klauka82
Rédics
 
 
 


Veletlen elküldtem...
Szóval gyorsan megszültem, 2 antib nélkül. Ok, akkor babát figyelik. Minden rendben, a minta viszont kimutatott vmit, streptococcus -t, ezt telefonon jelentettek az osztálynak, elkezdtek a kezelést. Ra 2 napra megjött az írásos eredmény, streptococcus viridans. Nagy rémület... Antibiotikum váltás, en totál ideg, mert info semmi... Vegul 10 nap mulva johettunk haza, baban jol van. 2 het mulva kontroll, ahol az orvos a mikrobiologusokkal egyeztetve közölte, hogy mintavételi hiba tortent, feleslegesen kezeltek, Bocsi.
Na de ez mar a múlt. Most viszont jon a kisteso es persze a rengeteg kétség. Mit tegyek? Hagyjam magam az eü-re vagy irányítsam en a dolgokat? Nalunk a babát csak pozitív eredménnyel kezelik.

Mit tegyek???
klauka82
Rédics
 
 
 


Szia Lincus,

Bocsánat a késésért, igen keressetek magánúton labort aki vesz kenetet, száj, garat, fülből. Tenyésszenek és akkor megnyugodhattok.

Minden rendben lesz.

Lilka
 
 


Szia Klauka,

Én rábíznám magamat az eü-re, DE mivel Nálad volt igazolt Strepto máshogyan kell eljárniuk. Figyelni kell jobban és tenyésztést levenni, vagy egyszerűen ahogy nálam csinálták,már nem nézték van-e baci vagy sem, szednem kellett antibigyót az 5. hónaptól.Már nem tudom pontosan mit és hogyan, ha érdekel megkérdezem dokit. Szóval, amíg minden rendebn ne aggódj, de ha bármi van szólj nekünk és mondjuk mit tegyél. Nem biztos, hogy most is lesz baci

Lilka
 
 


Sziasztok! Szia Doki és Lilka!
Olvastam a fórumot és úgy érzem, nekem is csatlakoznom kell a kérdezőkhöz. 34. hetes várandós kismama vagyok az első babánkkal. Az elmúlt években párszor kitenyészett belőlem hüvelyi úton Streptococcus Agalactie, amit akkor kezeltek is. Ez jeletheti azt hogy én is úgymond hordozó vagyok?
Beszéltem erről a fogadott szülész-nőgyógyászommal, aki nem veszi drámaira a dolgot és nekem is ezt monjda hogy túlaggódom. (Lehet hogy én parázom nagyon túl??) Azt mondta hogy a 36. héten veszünk hüvely kenetet és kitenyésztik, hogy akkor van-e Streptococcus fertőzés. Ha nincs, akkor nincs gond. Én mondtam neki, hogy feltettt szándékom a szüléskor mindennkinek szólni, hogy nekem többször volt Strepto fertőzésem és figyeljenek oda, vegyenek mintát a babából utána tenyésszék ki... De hogy erre hallgatni fog-e ott valaki? Vagy amit a szülész mond, az a mérvadó? ÉS mi van ha 36. hét előtt jön a baba? Erősködjek antibiotiumért mihelyst beérek szülni a kórházba?
A másik bajom (elnézést ha off) hogy nemrég volt vizelet tenyésztésem: sajnos Enterococcus faecalis 10.5 és Eshericia coli 10.3 csíraszámban tenyészett ki belőle. Penicillin érzékeny vagyok, sajnos a gyógyszerek többsége kilőve. Ami jó lett volna minkét baktériumra és fel is írta a nőgyógyász, a Nitrofurantoin , de Mo-on tavaly óta hiánycikk. ÉS mondták, hogy gyakran durva hányingert, hányást is okoz mellékhatásként. És a terhesség utolsó hónapjában már nem lehet használni. Ennek híjján beszélt urulógussal és annak javaslatára felírta a Supraxot. Cefalosporin származék, tehát mint utánaolvastam ez csak a Coli-ra hat, az Enterococcus faecalisra nem. Elkezdtem szedni a Supraxot, ahogy az orvos mondta de egyáltalán nem vagyok nyugodt! Akkor ez csak a fele bacira hat, mi lesz így a másik felével? Találtam külföldi megrendelési lehetőséget is, de beletelik egy hét is mire megkapom. Addigra meg lassan belépek az utolsó hónapba, amikor is már ez a gyógyszer nem javasolt (nem tudom miért). Keressek egy jó urulógust vagy nefrológust? (A háziorvosom is urulógus, aki a tavalyi Coli fertőzésem hasonló eredményét látván közölte hogy ő erre nem adna semmit, ezt a hüvelyből kapom el, oda kell tejsavas kúpot használni és akkor rendbejön. A hüvelyből semmi nem tenyészett ki akkor sem. És használok tejsavas kúpot is.)

Kérem, ha van ötletetek hogy merre induljak mit tegyek, írjatok!

Főleg kedves Doki véleményére lennék kíváncsi!

Előre is köszönöm szépen!!!
 
 


Kedves Zselice!

A tenyésztéseknél általában történik érzékenységi vizsgálat. Ilyen nem látható az enerococcus f mellett?

A streptococcus tekintetében javalatom, hogy ha nincs negatív lelet a 36. héten, azaz nincs még eredmény, a korábbi eredményt mindenképpen szülés előtt a felvételkor és szülés után a gyermekorvosnak is mondani kell.
Akkor is javasolom elmondani, ha a lelet most negativ lesz. Ebben az esetben az orvosok döntenek, de remélhetően jobban figyelnek a babára.
Ha az eredmény pozitív antibiotikumot adni kell szülés előtt-alatt ill. a baba torok, orr, vagy fülváladékából is váladékmintát kellene tenyészteni.
 
Üdv Doki
 
 


Sziasztok
Ismét van streptom, ez most derült ki, kaptam is rá antibiotikumot. Persze hiszek én a dokinak, de az aszisztens és a gyógyszerész is nézett egy nagyot, hogy "ÚÚÚHHH, mekkora adag", szoval csak úgy a biztonság kedvéért kérdezlek benneteket is... Curam 500g/125mg 7 napig 3x1.
Jó ez így? Előre is köszi :)
klauka82
Rédics
 
 
 


Szia Klauka!

Ez egy jó antibiotikum, kövesd a dokik utasításait. Szólj a szülésznőnek, gyerekdokinak, kiskönyvre ráírni nagy piros betűkkel!!! Minden rendben lesz. Később a terhesség alatt szülés előtt én azért megnézném újra van-e ott még baci.

Lilka
 
 


Sziasztok

26 héten levette a dokim a kontroll tenyésztést, strepto nem tenyészett ki, helyett viszont lett más, ami miatt szintén antibiotikum.. :( Doumox-ot kaptam rá, most a 30. héten szedem. Ezután már bizom benne hogy a végéig nem szoporodik el bennem megint...
klauka82
Rédics
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk is volt Strepto B fertőzés, a babám kapott antibio-t, amitől a kontroll vérvétel eredménye negatív lett. Viszont a kezelés óta megy a hasa a kisfiamnak. Kérdésem, hogy másnál is előfordult ez? Lehet az antibio mellékhatása? Amúgy a kisfiam jól eszik, anyatejes, jól alszik, nyugis baba, tehát más tünete nincs.

Lilypie Third Birthday tickersLilypie Second Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
 


Sziasztok!

Ùj vagyok itt, de ebben a Strepto B témában jártas fórumot kerestem, és rátok találtam. Ha nem baj kérdeznék, kíváncsi vagyok ki mit gondol ez esetemröl.

Külföldön élek és itt alapból nem szürik ezt a baktériumot, de felvetettem a témát a védönömnek abból kifolyólag, hogy rengeteg fertözéses bajom volt már az utóbbi években, hüvelygomba, baktérium miatt. ùgy emlékszem pár éve kenetv´tel után ki lett mutatva ez a baktérium de nem vagyok 100%-ig biztos benne, ráadásul az akkori orvosom nyugdíjba ment, esélyem sem volt megérdeklödni, hogy valóban volt-e vagy nem.

Csinálltunk párszor vizelettenyésztést a terhességem alatt ami mindig negatív lett, kenetet egyszer vettek terhességem elött azóta nem, terhesség alatt nem vesznek ...

Egy szó mint 100 a szülészeten azt mondták, hogy bizos ami biztos a negatív teszt ellenére meg, hogy nem vagyok biztos benne, hogy volt-e már nekem ilyen problémám, antibiotikumot fogok kapni a szülésnél.
De azért aggódok kicsit mert nem tudom, hogy az esetleges felesleges kezelésem antibiotikummal  a vajúdás alatt nem árt-e a babának? Esetleg tudtok erröl valamit vagy volt már valaki hasonló szituációban?

Köszönöm elöre is a válaszokat.
dbrenata
Stockholm
 
 


Szia Renáta,

Nekünk született sztrepto B fertőzött gyermekünk aki súlyosan halmozottan sérült lett. A másik két gyermekünknél már meg sem nézték volt-e vagy sem baktérium automatikusan kaptam az antibiotikumot a császár előtt és a gyermek, a születést követően. Épek, egészségesek, szuper okosak

Majd az anyatejeddel feltúrbózod az immunrendzserét ha kibújik!

Sok boldogságot kívánok nektek!

Lilka
 
 


Kedves Fórumtársak!
Új vagyok itt, én is a Stretococcus miatt vetődtem el ide. 15 hetes és 2 napos terhes vagyok, Babóca a 3. lombikra sikerült (ICSI), első baba. A 1-2. után másfél év telt el a 3. lombikig, mert előzör chlamydia lett pozitív, majd más fertőzések merültek fel (E. coli, E. faecalis). Magyarázat nincs, az 1. lombik előtt negatív volt a chlamyddia, a higiénét betartom, és boldog, monogám házasságban élek. 5 vagy 6 antibiotikum kúrát csináltunk végig (a férjem is), majd igyekeztem visszaállítani a hüvelyflórát (Vitagyn, Gynoflor) Sajnos a lombik előtti utolsó kenet kimutatta a Streptot, de mind a két doki (nőgyógyász, lombikos) megerősítette, hogy ez nem akadálya a beültetésnek. Más fertőzés ekkor nem merült fel.
A beültetés után Utrogestant kellett használnom, és Prolutex injekciót progi pótlásra, amit a 12. hét betöltéséig abba kellett hagynom (fiokozatosan). Azóta volt 12. heti UH, ahol mindent rendben találtak. (Előtte is volt már pár UH, hogy kizárják a méhen kívüli terhességet.)
Aztán zöldes-sárgás folyást észleltem, erre csináltak kenet tenyésztést, ami Streptococcust és Candidát mutatott ki. 
Nekem most Semicillint írt a doki a Streptóra, és a kúra után Orungalt a Candidára. A Semicillinről több helyen olvastam, hgy biztonságos a terhesség alatt szedni, de az Orungalról nincs igazán információ, ill. csak a hivatalos tájékoztatón, ahol terhesség alatt nem javasolják, kivéve életveszélyes, vagy súlyos fertőzés esetén, orvos javaslatára. (Ami nem elég informatív a gyakorlat szempontjából, mert a legtöbb gyógyszerre azt írják, hogy csak orvosi mérlegelésre, hogy levédjék magukat, még a Semicillinre is).
A kérdésem az lenne, hogy az Orungalt kapta-e még valaki, ill. van-e róla tapasztalat a terhesség alatt. (Doki? Lilka?)Továbbá, hogy Normaflor ill. Gynoflor vagy Lactofeel használható-e utána, hogy helyrehozza a normál bél- ill. hüvelyflórát.
Még valami. A Semicillinből 250 mg-osat adtak ki a patikában, ebből 4x1-et kell szedni 5 napig (az 5 napot a doki mondta, a kiszeerelésről nem szólt), ez elég? Állítólag a recepten nem volt ott, hogy hány mg-os kell, és inkább a 250 mg-osból adtak (férjem ment el a receptért és röfgtön kiváltotta, úgyhogy nem láttam, mi volt ráírva). Ez elég furcsa nekem, ha nem biztos az adag, miért veszik be egyáltalán a receptet...? 
A védőnő a Semicillint helyeselte, az Orungalra nem mondott semmit (lehet, hogy nem ismeri?).
Minden visszajelzést előre is köszönök!
 
 


Azóta beszéltem a dokimmal, azt mondta, Semicillinből 4x1 kell (250 mg-osból) 5 napig, utána 2x1 Orungal 2 napig, és után bármilyen hüvelyflóra-helyreállító alkalmazható. Normaflore-t pedig az antibiotikummal párhuzamosan lehet. (A férjemnek is szedni kell, bár óvatosságból a beültetés óta mellőzük a házaséletet.)
A Semicillint ma elkezdtük szedni.
Ettől függetlenül az Orungal még mindig aggaszt, jó lenne, ha meg tudna nyugtatni valaki, hogy van gyakorlati tapasztalata arról, hogy a magzatra nem káros (pl. ő is kapta, vagy bárki, akit ismer, esetleg praxisában alkalmazta Doki )... A dokim annyit mondott, hogy minden gyógyszerre azt írják, hogy nem lehet terhesség alatt, és hogy jóval nagyobb a kockázata annak, ha nem szedem be, mintha beszedem.
Köszi a visszajelzést előre is.

U.i.: Egyébként ma vagyok 15+4 hetes, és pár napja időnként "gyanús" csiklandozás-félét érzek a köldök alatt kicsit balra. Ez már lehet a Babóca? (A méhlepény az UH szerint "a fundusban mellől tapad", és bár túlsúlyom van, de inkább körte alkat vagyok... Szóval gyanús. )

 
 


Sziasztok!

Elöször is köszönettel tartozom, hogy van hova fordulnom. :)
A páromnál 3. hét környékén kimutatták a streptot, programozott császárral szult. Sajnos a branult rosszul helyezték be, így a szulés előtti infuziónál derult ez ki, majd újra szúrták az antibiotikumot és másfél! órával rá megcsászározták. A Tudomásom szerint ez a másfél óra kevés az újzulött védelméhez, mert nem jut el az anyaméhbe addig. Vérvételt történt a babánktól és emelkedett crp értéket mutatott  24 órával a szulés után. (20-on pár), majd  újra levették rá pár órával és már 37 volt. Elkezdték az antibiotikum kúrát, ami után  4 nappal már 3,7 volt ez az érték. Természetesen befejezték az öt napot, és holnap hozom el Őket a korházból. 
Kenetet nem vettek a tudomásom szerint, tehát lehet, hogy nem streptotol fertőződött meg, ők sem tudják,vagy nem akarják tudni.Egy kicsit parapapi vagyok, ezért írok ide. Elsősorban a topic inditójához, illetve ,aki konzekvesen tud válaszolni. 
Amennyiben fertőzött lett a kisfiam, nem volt-e késői a kb szuletés utáni 31. órában elkezdett antibiotikum kúra.
Ha elegendő volt, visszafertőzheti-e az anyatejjel az édesanyja?
Egyébként jól szopizik, nyugis baba, max a pocija fáj néha, nyilván az antibiotikum kúra miatt.
Tudom, hogy három hónapon belul kiderul a válasz, de addig is jó lenne egy megnyugtató válasz. A negatív komment sem lesz rossz élmény, mert ennél jobban nem nagyon izgulhatnék már. :)


Elnézést a hosszú és szofisztikálatlan írtás miatt, de már elég későre jár és lefárasztótt a kisfiam bátyója.

Minden jót és mégegyszer köszöntet a topic indítójának a fáradtságos és önzetlen segítségéért! 

Udv.: parapapi



Kedves Parapapi!

Ez így van jól! Szerintem megúsztátok és úgy tűnik helyesen jártak el. Ha nagyon izgultok még,forduljatok a gyermekorvoshoz, hogy mit javasol. Az anyatejből nem mutatták ki nálam a streptot, abban nem volt. Ez a baci a húgyutakban él és onnan fertőzi be a hüvelyt, placentát, babát, illetve amikor a baba kibújik, akkor kerül kontaktusba a bacival, ha a fertőzés addig nem szállt fel. A babát figyelni kell, fentebb írtuk már az agyhártyagyulladás tüneteit. Ne fürödjön anyuka együtt a babával, illetve azon lehetne elgondolkodni, hogy az anyuka szedjen be egy adag antibiotikumot utólag, hogy benne ne maradjon kórokozó.

2 gyermekem kapott antibiotikumot újszülötten, egyik aludt mint a bunda, másiknak fájt a hasa.... Szerintem nincs összefüggés, ráadásul az anyatej, már helyretette a bélflórát, bár ha jól tudom az is csak most alakult ki, pont az anyatej hatására.

Ügyesek vagytok,minden rendben lesz! Hajrá!!! Gartula a babához!
Lilka
 
 


Köszönöm a megnyugtató választ. Azon gondolkoztam, hogy én megfertőzhetem e a kicsit. Nyilvan én is hordozó lehetek. Akkor nekem is javallott az antibiotikum kúra.
Üdv. Parapapi


Parapapi!

Szerintem ne menjünk ilyen messzire. A férfi és női ilyen irányú szervei más felépítésüek. A lányoknál az ilyen bacik megtelepedése anatómiailag, sajnos könnyebb, lásd felfázás (amit szintén baktérium okoz, a felfázás csak a népies neve). A férfiak ebből a szempontból szerencsésebbek. Ha mégis vannak kétségeid, először csináltass vizelettenyésztést, hogy van-e Nálad bármiféle baktérium.

Amúgy azt hiszem a férjemet letenyésztették és benne nem volt, csak bennem...

Üdv.
Lilka
 
 


Két és fél hónaposan(másfél hete) belázasodott,azonnal ügyelet, majd 6 nap kórház antibiotikum kúra. Nem tudják megmondani mi baja volt. Hogy virus vagy baci. Kedden jöttek haza, mára hőemelkedés 38.6 végbélben, levonás előtt,.tehat 38.1. Gyerekorvos azt mondta, hogy ne vigyük be, mert tuti bent fognak, holnap megnézi,adjunk kúpot.. Eszik, elvan. De múlt héten a kórházban se volt pár nap lázon kívül semmi nagyobb baja. Jól evett, de kicsit bágyadt volt. Most a param az,hogy lehet hogy kevés ideig kapta az antibiotikumot és most újra támad a baci. Gondolom 5 nap után simán lehet. Tenyésztés egyébként negatív lett, de vérből,nem köpet stb...nem tudom hogy ki kellett volna e mutatni a streptot,ha ez az. Most nyáladzik.nagyon és eszi a kezét. Jövő héten lesz 3 hónapos. Kialakulhatott már az agy vér gát? Tiszta idegek vagyunk. :(


Kapott antibiotikumot! Figyelik az orvosk! Eszi a kezét, mocorognak a fogai, a nyáladzás is erre utal. Szerintem nem strepto áll mögötte és ellenanyaga is van már rendesen. Tudom, hogy nehéz megtenni, de ne izguljatok! Sajnos csak most láttam az üzenetet, de kb 3 hónapos korra alakul ki a gát, ami most van. De ezernyi más baktérium ill. vírus állhat egy lázas megbetegedés mögött. A vérből kimutatták volna, az biztosabb, részletesebb mint a köpet.

Írjatok!
 
 


Eszembe jutott még, h a streptonál nagyon gyors a folyamat, tehát a tünetek megjelenésétől, az agyba való feljutásig órák telnek el, tehát ez nem az. Más tünet nem volt? Korábban többször leírtuk, h csecsemőnél azonnal jelentkeznek az agyhártyaizgalom tünetei, tarkókötöttség, csillapíthatatlan sírás, étvágytalanság, ill hányás.
 
 


Kedves Lilka es Doki,

olvasgattam a  forumotokat es nagyon hasznos fontos informaciokat nyertem belole. Ezert halas vagyok Nektek, hogy ennyi even at, ilyen lelkiismeretesen foglalkoztok e temaval!

Viszont az osszeset nem tudtam vegigolvasni, talan volt mar az enyemhez hasonlo eset, amire nem talaltam ra a sok kozul, ezert, ha nem banod megkerdeznelek titeket, bar latom mar reg nem jartatok erre. de hatha.

Tehat egyeb panaszok vegett tenyesztest kert nogyogyaszom kb a a 20 het korul s megjelent a leleten e rettegett bakterium....

eloszor nem kaptam ra semmit, mert bar O akart adni antibiotikumot megis a mellette levo fororvossal egyeztetett s o lebeszelte, hogy majd venasan szulesnel...

aztan gombaval kezelt, bar az a leleten irva volt, hogy nem tenyeszett ki... persze a panaszok nem tuntek, mire (akkor már nalatok tobbet megtudtam a temaban) kertem, hogy megiscsak adjon antibiotikumot, hisz nem csak a tunetek allnak fenn, de feltem a babat, hogy odabent fertozodjon!

Augmentin Duo 7 nap, utana tenyesztes... meg maradt, aztan Zinnat 250, 5 nap...

Azt mar latom, hogy szinte kiirthatatlan, meg, ha nem is mutatja a kezeles utan, lehet alnegativ... sajnos a venas antibiotikum egyaltalan nem tud megnyugtatni, hisz, ha jol ertem minimum 1 kene (inkabb 2) s min 4 oraval a kibujast megelozve. Nos elso fiam nem egesz 3 ora alatt kint volt! S eddig ismert tapasztalatok azt mutatjak, hogy a masodik ritkan tart tovabb, mint az elso... Nos, igy mire beerek a korhazba es foglalkozni kezdenek velem es bekotik az infuziot, a baba nagy valoszinuseggel mar a karomban lesz... mar erdeklodtem a korhazba, ahova tartozom, s sajnos a protokolljuk szerint nem aggodnak eleget e temaban.. pl hiaba volt jelen a baci, ha a 36 heten nem mutatja a lelet, nem is adnak venasan... es barhogy is volt, a babat se nem tenyesztik, se nem adnak neki antibiotikumot, megha van is aktualis lelet s a venasrol le is csusztam... csak ha tunete van! de meg a tole le vett tenyesztes se megnyugtato, hisz pont a ti oldalatokon olvastam, hogy naluk is lehet alnegativ s volt is ra pelda, hogy se a mamanal se a babanal nem mutatta ki, a baba megis egy honaposan fertozes jelet mutatta s akkor jelen is volt... tehat a leginkabb az nyugtatna meg, (bar nem vagyok gyogyszer manias, s tudom, hogy az indokolatlan antibiotikum sokat arthat a babanak belflora, hasfajossag stb.., stb de inkabb ez, mint, hogy tunetet produkalva, mire beernenk vele es kezelnek, már keso legyen...) tehat igazan akkor nyugodnek meg, ha szuletese napjatol kapna antibiotikumot! de a korhazban ugye ezt nem tamogatjak, hiaba kerdeztem ra... lenne egy felnott orvos ismerosom, akitol valahogy kitudnek csikarni egy antibiotikum receptet, bar o nem annyira jartas e temaban, azert is nem tole erdeklodom eloszor... tehat a kerdesem az lenne, szerintetek elegendo volna a babanak CSAK SZAJON at antibiotikum??? hany napig kellhet es melyik az, ami ajanlatos? vagy valahogy el kene inteznem, hogy olyan korhazba tudjak szulni, ahol rogton kap venasan? persze ugy gondoltam meg en is kerek tovabbi kezeleseket szulesig, megha negativra valt is az eredmeny... szerintetek magamnak mennyivel szules elott kene az utolso kezeles? vagy, ha nekem adnanak venasan a szulest megelozo napokban, az mar "elegendö" lenne, illetve feler a szules kozbenivel?
(Most vagyunk 31 hetesek)

 

Elore is nagyon koszonom a valaszotokat! Remelem el jut hozzatok e level!

Addig is sok boldogsagot Nektek! Es legfokepp egeszseget!
Mara
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: