Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Rita: Az avon zselét lehet,hogy kipróbálom.Neked bejött?

A könyvet Devics Józsefné védõnõ írta és két prof.lektorálta.
Mivel az én védõnõm ajánlotta, én is bekenem,csak érdekes,hogy a könyvben meg más volt.
Ja,és a védõnéni nekem mellbimbó masszást "írt" elõ,
hogy felkészüljek a szoptatásra,amit erõsebb vízsugárú
tussal kell csinálni!
Szerintem inkább ez az ami beindíthatja a szülést,és nem a
testápolóval való gyengédebb kenegetés.
Én a 6. hónapban vagyok,nem tudom az oxitocin termelés
már ekkor is lehetséges?
Nekem fogalmam sincs,valaki esetleg?
A védõnõ errõl nem tájékoztatott.

Erla
Névtelen
 


Errõl a vízsugaras "elõkészítésrõl" én is hallottam, furcsálom is. Jó kis ellentmondások vannak...
mikoo
 
 


Errõl az "elõkészítésrõl" olvastam vmelyik Kismamában, hogy a tipikus "tévhitek" közé tartozik. Hogy a mellbimbó arra van kitalálva, hogy szopják, így felesleges "elõkészíteni". Egyébként a "masszázs" meg a forróvizes fürdõ akkor indíthatja be az oxitocin-termelést, amikor a szervezet vmiért már készen áll a szülésre, kinyílt a méhszáj, vannak kenményedések, stb. A 3. hónapban még nem Kép.
Kb. a 37. hétben elmentem a nõdokihoz, hogy volt egy kis barnás vérzésem. Õ pókerarccal: Volt egy kis etyempetyem tegnap, ugye? Hát, igen... mondom. És fogadjunk, hogy a cicivel is babráltak?! Kép
(De nem volt belõle semmi gond.)

Méri
méri
 
 

 
 

Sziasztok!

Erla: Az AVON zselérõl.Az én cickóimról tudni kell,hogy nagyon kicsik,és nekem egyáltalán nem ereszkedtek meg a szoptatások után.Inkább csak elvesztették a feszességüket,és puhábbak lettek.A zselétõl nem veszek észre nagy változást,nem is igazán tudom,hogy ennek a zselének mit kéne csinálnia a cickóimmal,mindenesetre én használom naponta.Persze elolvastam a tudnivalókat róla,de úgy igazándiból változást nem tapasztaltam.
Talán a tudat,hogy olyan zselével ápolom a melleimet amik kimondottan a mell ápolására szolgálnak olyan jó érzést nyújt lelkilegKép
De talán ehhez hozzá tud szólni olyan anyuka is,akinek nagyobb mellei vannak,és használja a krémet.
Szerintem ártani nem árt,ami biztos,hogy nem lettek nagyobbak a melleim tõle,se nem lett feszesebb,talán a csíkok körülötte elhalványodtak amióta tényleg odafigyelek,hogy naponta belegyenek kenve.
Szóval Erla próbáld ki nyugodtan,azzal nem veszítesz semmit.
Ha nem vált be,akkor legalább azért elondhatod,hogy kipróbáltadKép

Rita.
Névtelen
 


Komolyan nem is értem, miért nem lehet egy normális könyvet írni a terhességrõl?!?!?!?
Mellékhatások, tévhitek, utóhatások, meg ilyenek. Szóval nem csak a szép sorozatképek az elbálnásodásról, hanem tartalom-centrikusan, de anyukáknak, nem dokiknak.
Megvettem még az elsõnél az egyik drága viszont legalább szép könyvet, de nem sok információ szorult abba se.
A dokikat meg nem nyaggathatom órákig, hogy elõször válaszoljanak a kérdéseimre, aztán meg mondják már el azt is, amirõl kérdezni sem tudok, annyira gõzöm sincs róla.
mikoo

Méri! Jófej a dokidKép! Te hanyadik hétben vagy?
mikoo
 
 


Ja, és még egy dolog, ami nem ajánlott a terhesség alatt: az influenzát elkapni az ember gyerekétõl.Kép heheKép
Nekem sikerült.Kép
mikoo
 
 


Mikoo!
SZerintem az "Az a 9 hónap" ilyen könyv, nekem bejött!

Márti
márti
 
 


Sziasztok,
igen Márti, az jó könyv, én is sokmindent tanultam belõle.

Erla,
a Devicsné könyvet, dugd el, légyszi, az én kedvemért, Inkább szemzgess a Kismama újságból, és itt a neten a tapasztalt anyukák nagyon sokat segítenekbármiben. Nem olyan rossz, nekem is meg van, de ahhoz képest, hogy bazi drágán kiadták újból, az új dologkat nem nagyon érinti (pl. 6 hónapos korig csak anyatej, nuku tea, most nem találom, de az ételek bevezetése is igencsak hibádzik...stb)

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi Márti, akkor majd utána nézekKép.
mikoo
mikoo
 
 


Sziasztok!

mikoo: Teljesen igazad van.Az elsõ terhességnél a kismama
azt gondolja a könyvesboltokban kapható könyvekbõl tájékozódik majd arról, amit nem tud az orvostól megkérdezni
és egyre másra ellentétekbe ütközik.Fõleg ha védõnõ is besegít a "jó tanácsaival".

Rita: Az én melleim se nagyok,pedig reménykedtem,hogy terhesség alatt egy kicsit megnõnek,de neeem!
Csak nehogy szülés után még jobban összemenjenek.
Hallottam már ilyet anyukától.

Na csók! Erla
Névtelen
 


Sziasztok!

Erla! Hát az én melleim sem duzzadtak,nagyobbodtak meg a terhességeim során,maradt minden a régibenKép
Aztán amikor belövellt a tejcsike,akkor azért nagyobbnak találtamKép
De ez nem tartott sokáig,de ma már nem érdekel.Örülök,hogy használom a zselét,ártani ne árt,a lelkivilágomnak jót tesz,és ez nagyon fontos egy emberke életében,fõleg ha egy kismamáról van szóKép
Ha újra terhes leszek,ugyanúgy fogom használni.Ajánlani tudom másoknak is!

A kismamáknak szóló könyvekrõl nekem az a véleményem,hogy azért jó,hogy van.Én is végig böngésztem jó néhányat,és akkor az adott állapotomban sok hasznát vettem neki.Akkoriban még nem volt internetem,így maradtak a könyvek,most az internettõl függetlenül is,ha terhes leszek biztosan fogom bújni a könyveket.Jó is az,felpocolt lábbal pihizni,és közben okosodni a kismamiknak szóló könyvekbõlKép

Na sziasztok,megyek csicsikálniKép

Rita.
Névtelen
 


Sziasztok!

Most olvastam,hogy a terhesség elején is,hogyha nagyon fáj a fejünk,akkor nyugodtan belehet szedni egy algopyrint,vagy esetleg egy qualerint.Ezt azért jó tudni,mert én bizony elég fejfájós vagyok,de gondolom azért ezzel vannak még így mások is.Igaz,hogy ez nem is nagyon ideiilõ téma,hiszen ez megengedett a terhesség elsõ harmadában is,de gondoltam azért leírom ide.
Névtelen
 


Sziasztok!

Az algopyrint én is hallottam fejfájásra már a terhesség korai szakaszában is,viszont én úgy tudom,hogy a qualerint nem szabad használni.
Névtelen
 


sziasztok!

egyedül algopyrint szabad ,de csak nagyon ritkán!!!!2-3 havonta 1x
és max fél tablettát!

abuu
Névtelen
 


Kedves hölgyek!

Ritka jó lett ez a topic, és sajnálom, hogy még csak most fedeztem fel. Itt aztán igazán sok, és rézletes információtlehet találni, minden szemszögből megítélve.
Én mindíg a " gyakorlat teszi a mestert " elvet tartottam szem előtt. Persze ennek nem az a lényege, hogy amit a szakemberek írnak, tanácsolnak, az humbuk, hanem az, hogy amit az ember olvas valahol, azt össze kell egyeztetni azzal ami másoknak tapasztalat. Ezen a topicon pontosan ez történik. Valami téma felmerül, és a többiek hozzá teszik azt amit ezzel kapcsolatban olvastak, hallottak, tapasztaltak.
Én ápolónő vagyok, és nagyon hiszek az orvosok szavainak, de közülük is azoknak, akiknek van gyakorlatuk, hisz sok dolog van ami a könyvben le van írva, és az élet mégis teljesen más, vagy új dolgokat produkál. Persze ha valaki nem kórházi dolgozó (orvos, nővér stb..) az még nem azt jelenti, hogy buta, csak éppen nem látott sok olyan dolgot, ami bizonyos esetekben a tehetetlenséget, azonnali "tudom mit kell tennem, láttam már hasonlót" tudás cseréli fel.
Ezt csak azért írtam le, hogy jelezzem, az ilyen topicok nagyon hasznosak a kismamák számára. Hisz aki soha nem volt terhes, az honnan tudja mit szabad vagy mit nem. Persze a könyvekből el lehet olvasni, de pontosan az fog történni, mint amit Menta írt, hogy azon kapja magát az ember, hogy semmit sem ehet. Tehát véleményem szerint kell némi lazaság, ráadásul annyira mások az emberek, és a terhességek.
Ismertem olyan hölgyet, aki 40 évesen szülte a babáját, terhessége alatt cigarettázott mint a gyárkémény, három újjnyira ki volt nyílva a méhszája már négy hónaposan, meg ablakot pucolt, és egyebek, és mégis gyönyörű babája született, aki teljesen egészséges most 13 évesen is. Viszont vannak akik mindent betartanak, korban is megfelelőek egy egészséges baba kihordásához, és mégis tele vannak problémával (pl: vérzés, rossz eredmények stb.), a terhesség alatt.
A görcsös "mindent jól akarok csinálni" dolog nem teszi jobbá a terhességet, mert se a mamának, se a babának nem jó.
Ismertem egy kismamát aki khron betegségben szenvedett, és még dohányzott is. Persze nem sokat de 6-7 szálat biztosan ( naponta). Viszont nagyon de nagyon nyugodt volt. És megszületett időre egy gyönyörű, egészséges kisbaba, aki oly kiegyensúlyozott volt, mosolygós, és nyugodt, hogy ritkán látni ilyet.

Ezzel mindössze azt szerettem volna mondani, hogy természetesen nem kell dohányozni, és nem kell egészségtalanül élni, de:
ha a kismama megkíván valamit azt egye meg nyugodtan
ha erőt érez dolgokhoz, és az nem esik nehezére, akkor tegye meg.
Szerintem ezek fontosak ahoz, hogy egy kismama kiegyensúlyozott legyen, és a nyugalomhoz ez kell.
Már pedig ki az aki egy nyűgös pici babát szeretne, aki nem érzi jól magát a bőrében, és ezzel kétségeket okoz a mamájának, aki ettől egyre fáradtabb lessz, ezáltal ideges, ami az amúgy is nyugtalan babát még nyugtalanabbá teszi!
"Ami jó a mamának, az jó a babának ..."
Névtelen
 


Jo lenne ujraeleszteni ezt a topicot!

A hajfestessel kapcsolatosan azt szeretnem tudni, hogy vajon a henna teljesen biztonsagos-e? Jo par eve festem mar a hajam, most, hogy terveztuk a babat mar 3 honapja nem festettem meg es nagyon kopott, sok az osz szal.

A masik dolog ami foglalkoztat, hogy a taplalekkiegeszitok valyon biztonsagosan hasznalhatok-e a terhesseg alatt is. En 5 eve folyamatosan hasznalok feherje es vitamin, asvanyianyag, meg gyogynovenytartalmu taplalekkiegeszitot, sok jo tapasztalatom van, de vajon terhesen nincs-e valami ellenjavallat?

Ildiko
kildiko
 
 


Ildikó

A henna,ha jól tudom,abszolut növényi alapú,így szerintem nem okozhat gondot.

Milyen jellegű táplálékkiegészítőket használsz és miért?

Ha szedsz terhességi vitamint és mellette a normál étkezésedben is vitamindúsan táplálkozol,akkor szerintem szükségtelenek.A magzatvédő vitamin elég jó adag,nekem hajam,körmöm stb..olyan redbe jött tőle,pedig nem szedtem minden nap.Így szerintem vagy egyik,vagy másik.Bár ha minden természetes dolog,akkor nem lehet túladagolás.Ezzel kapcsolatban csak bizonyos vitaminoknál kell félni,de nagy mennyiségnél.Azért a védőnővel vagy orvossal beszéld meg!

Anyapoc
Névtelen
 


Ildikó,

részben csatlakozom Anyapochoz (mi mostanában minden topikban összefutunk?Kép).

Táplálékkiegészítöket én a terhesség alatt egyáltalán nem szedtem, és nem fogok ezután sem. Csak azt, és annyit, amit a nögyógyászom és a háziorvosom rendel. Pl. komplex terhességi vitamint én nem kaptam, hanem a terhesség elejétöl egy folsav-biotin-B-vitamin-készítményt, jódot és kalciumot, késöbb vasat C-vitaminnal (mikor a laborleleteim alapján szükséges lett) és magnéziumot (mikor a lábgörcseim jelentkeztek).

Mint Anyapoc is írta, egyes vitaminok,pl. az A-vitamin nem megfelelö adagolásban károsíthatják is a magzatot. A táplálékkiegészítök meg még annyira sem biztosak, mint a "hivatalos" gyógyszeripari készítmények.

Ha valamilyen táplálékkiegészítöhöz mégis nagyon ragaszkodsz, kérdezd meg szerintem a nögyógyászodat, és ahhoz tartsd magad, amit ö mond.

Amiben vitatkoznék, az az, hogy ami természetes és/vagy növényi alapú, az nem árthat. (Viccnek is rossz: nadragulya...) Komolyan: pl. egyes aromaterápiás készítmények is csak szakember felügyelete mellett alkalmazhatók, mások meg egyáltalán nem. Pl. a rozmaringolaj a vérnyomásnövelö hatása miatt nem ajánlott, de a "szédelgös" kismamákat lehet vele kezelni. Én is ilyen vagyok, 105/65 az átlagom!

Hajfestés:
1. A hajszálakon át ne szívódik fel semmi, mert a haj "halott" szövet.
2. A fejbörön át addig szívódhat fel, amíg a festés tart, miután kész a szín, és hajat mostál, ugyanolyan a fejböröd, mint azelött. Ez a mennyiség nem jelentös.
3. A hajfesték párája nem biztos, hogy teljesen ártalmatlan. Szellöztetni érdemes. A szellöztetés vonatkozik egyébként minden vegyi anyagra, pl. takarítás közben is.
4. Sajnos nem jegyeztem meg a következö hír forrását: Egy klinikai vizsgálatot végeztek várandós fodrásznökön, akik naponta több órán át dolgoznak hajfestékkel és más vegyszerekkel, jól-rosszul szellöztetett helységekben, és nem tudtak összefüggést kimutatni a baba állapota és a mama munkája között. Ami azért azt sem jelenti, hogy nincs is.

Véleményem: komoly ártalmat nem okozhat a hajfestés, se hennával, se másképp. Viszont nem bizonyított az sem, hogy teljesen ártalmatlan. Ha eddig is festetted a hajad, és fontos okból nem akarod abbahagyni, nem látok kivetnivalót benne. Ha azt mondod, "mindent a babáért", és erre a pár hónapra lemondasz a festésröl, azt is teljesen megértem.

Szerintem praktikusabb szempont az, amit Áfonya írt ugyanitt még februárban:
"Szules utani hetekben-honapokban meglehetosen keves idod lesz fodraszra, foleg nem festesre, igy olyan hajszint valassz a vege fele, aminel nem feltuno a lenoves." Ráadásul ez igaz lehet már a terhesség alatt is. Ki tudja, nem kerülsz-e kórházba, mennyi idöre, vagy hogy bírod magad a terhesség vége felé. Ha nem nagyon hosszú a hajad, vonatkozik mindez a frizurád formájára is.

Jó babavárást!

Lynn
Lynn
 


Lynn!

Te álnok!Hát jössz utánamKép?!!!Szerintem nyissunk egy Lynn-Anyapoc topikot,jó?KépKép

Persze,hogy én sem úgy gondoltam a növényi alapú dolgot!!!Nadragulyáról ne is beszélj!Végülis nem a szemét akarja dekorálni IldikóKépKép?

Csak azt tudom,hogy anno olvastam a hennáról,hogy mivel növényi alapú,nem valószínű,hogy okoz allergiát.Anyukám miatt érdekelt,mivel ő allergiás a toluidinre,ami a festékekben van.Ezért gondoltam,hogy jó várandósoknak is.

De akkor bevallom és kövezzetek meg,én festettem a hajam a terhesség alatt is.Na jó,nem minden héten,de nem lett belőle semmi gond.Igaz,én saját magam csináltam,de mivel max 25-30 perc egy festés,nem olyan nagyon gáz szerintem sem!

Na de hogy nadragulya!!!!KépKép

pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Lanyok, kosz a velemenyeket!

A hennat mar megvettem, ha lesz idom felteszem.En is ugy gondolom, hogy nem arthat. Taplalekkiegeszitokent a Herbalife shaket hasznalom. Miert? Mert 5 eve nagyon jol erzem magam vele, ez a reggelink az egesz csaladnak. Ez tudomanyosan ugy van osszeallitva, hogy tartalmaz mindent amit egy kiegyensulyozott etkezesnek kell. Szoja feherje az alapja + vitaminok, asvanyi anyagok. Csak arra gondoltam, hogy terhessegben nem-e lehet valami gond. Az egyik topicban azt irta valaki, hogy pl. az aloe vera nem ajanlott terhesnek, mert gorcsoket okozhat. Amugy az aloe is egy csodalatos gyogynoveny es lam megis?
Ha valaki tud tobbet irja meg.
Az orvosomat hiaba kerdeznem mert taplalkozas teren o nulla.

Ildiko
kildiko
 
 


Sziasztok Lányok!

Sok hasznos véleményt olvastam itt a terhesség alatt szedhető gyógyszerekről, használható hajfestékekről. Jó ez a topic.

Mi a véleményetek a körömlakkok, szőrtelenítő krémek, szőrtelenítő gyanta használatáról a terhesség alatt.
Továbbá, szerintetek mi a helyzet az erős tisztítószerekkel pl. Domestos, Flóraszept (egy kicsit úgyis belélegzel, ha nem akarsz, meg rácsöppen a kezedre...)

Üdv. Gabici
gabici
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy azokon a gyógyszereken, amiken feltüntetik, hogy terhesség alatt nem szedhetőek, azok miért nem szedhetőek?
hogy kicsit konkrétabb legyek: Mycosystet szedek, hetente egy db. 150mg-os kapszulát. A tájékoztatóban leírták, hogy nemlehet szedni terhesség alatt és nekem késik. Ez csak azért lenne baj, mert nem tudom, hogy mit okozhat a babának? Már Erazmuszhoz is fordultam, de gondoltam hátha vki tudja véletlenül.
Köszi Olgi
Olgi
 


Sziasztok!

Engem is érdekelne, hogy a szőrtelenítő krémeknek van-e rossz hatása a babára. Már 31 hetes terhes vagyok, és nem igazán látok a hasam alá. Egyrészt megszoktam, hogy szőrtelenítek, másrészt nem szeretném majd szüléskor, ha a kórházban borotválnának. Azelőtt én is borotváltam, de most nem vállalkoznék rá, így a szőrtelenítőt szeretném használni, de nem tudom, hogy nem-e árt. Köszönettel.
LOLA
 


Sziasztok!

Szerintem nem kell minden miatt aggódni Kép
Mondom én, aki szintén zenész vagyok ebben a témában.
Gabici: Én azt gondolom, hogy a fertőtlenítő rácsöppenését meglehet előzni gumikesztyű használatával. legalább a kezed sem marja szét:
Szőrtelenítés téma: nem hallottam, hogy ártana, az én dokim annó derült rajtam mikor kérdeztem. Tényleg ti már megkérdeztétek?
Én egyébként javasolnám a gyantát, főleg mielőtt bementek a kórházba, mert a krém olyan mintha bootválnátok -legalábbis nálam olyan volt- hamar kinő és kezdhetitek előről és a kórházban szerintem jobb dolgotok is lesz ennél.

Puszi mikndenkinek:

Bellana
bellana
 
 


Lola

Szerintem próbáld meg máshogy megoldani a szőrtelenítést. Én mindíg is borotváltam az egész felületet és amikor már nagy volt a pocim a férjem segített. Ebben semmi rossz nincsen. Most 23 hetes állapotosan is lassan az ő segítségére fogok szorulni. De a szőrtelenítőkrém szerintem közelébe se kerüljön mert még belegondolni is rossz, hogy nem látod és félre kened. Ha meg az egészet szoktad szőrteleníteni akkor meg mindenképpen érintkezik. Rossz ha az a vegyszer bekerül a szervezetedbe szerintem. A férfiak meg talán jobban is értenek hozzá mint mi.

Hallott valaki a nap és a szolárium olyan hatásáról, hogy károsíthatja a magzat szemét?

1,5 hónappal ezelőtt voltam 2- szer szoliba 10 percet 2 nap különbséggel mert esküvőre mentünk és nagyon sápadt voltam. Egyre több rossz dolgot hallok erről és kíváncsi lennék ti mit tudtok.
Napon meg rendszeresen vagyok a lányommal, meg sok kerti munka is van és általában én nem takargatom a pocimat otthon, fürdőruhában szorgoskodok.
Üdv: Jucy
jucy
 
 


szerintem a soli durva a meleg miatt, tulhevulsz

napozni en is napoztam, de vigyaztam, hogy ne egjek le, meg ha tul meleg volt bementem a vizbe
egyszerre nem voltam napon sokat

sapadtsagra: barnitokremKép alapozo
sargarepa:P

Kép
babarozsa
 
 


Ha valaki csak azért akar barna lenni, hogy jól mutasson egy bulin, akkor nem kell szoliba menni, hanem önbarnító krémet kell használni. Nagyon jó fajták vannak ebből, lényegében olyan, mint a testápoló, bekened az arcod, vagy amit akarsz, aztán 1-2 óra múlba barna vagy. Kb. 2-3 napig tart a hatás.

ancsipancsi
 
 


Szerintem abból is bekerül a véráramba egy csomó minden. Nem véletlen, hogy vannak oylan kenőcsök, samponok, amik terhesen nem ajánlottak. Elég csak arra gondolni, hogy hány oylan sportoló van, aki tényleg nem doppingolt, csak pl. steroidos krémet használt külsőleg valami kórságra, aztán mégis fennakadt a szűrőn. Úgyhogy én azért ezzel is óvatos lennék. Nekem kicsit agresszívnek tűnik, hogy egy krém megváltoztatja a pigment színét.
rjuli
 
 


Terhesség alatt ne használj TAMPONT!
Fertőzésveszély! Felszaporodnak a bacik!!!


Crisztin
Crisztin
 


Szia Crisztin,

Egyetértek, de már egy ideje amúgy sem használok tampont, mert mindenképp fertőzésveszélyes. A betét nem mindig kényelmes, de a megbízhatóbb megoldás.

Dóri

Üdv,

Dóri
dorrri
 
 


Terhesség alatt minek tampon??????????????????
Névtelen
 

Hozzászólás a topikhoz

Emotikonok
:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen:

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: