Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nem találtam kifejezetten ezzel a témával foglalkozó topicot, ezért arra gondoltam megoszthatnánk tapasztalatainkat azokkal, akik szintén ezzel a problémával küzdenek!
22 hetes kismama vagyok és a visszereket kb egy hónapja vettem észre! Azóta egyre csak romlik a helyzet és lassan már elmászkálni sem tudok itthonról a fájdalom és az aggodalom miatt, hogy rosszabbodni fog!
Az orvosom Venoruton gélt és alulról erősen tartó fehérneműt javasolt, - sajnos ilyet nem nagyon lehet kapni, illetve kismama gyógyharisnyát kezdtem el hordani!
A szüléstől is egyre jobban félek, hiszen ezek az erek olyankor szinte pattanásig feszülhetnek!(Az orvos szerint nem akadálya a hüvelyi szülésnek!)
Várom hozzászólásaitokat, esetleges
praktikáitokat, amivel elviselhetőbbé tehető a szülésig tartó időszak!
 
 


Szia Ildi!
Második terhességem második felében én is ezzel kínlódtam. Kép Sajnos praktikáim nincsenek, ugyanezeket javasolta a dokim, nem sokat értek. szülésnél végül nem volt semmi gond, pedig nagyon féltem. A szülésznők nem mertek borotválni, csak szörnyűlködtek... Már készültem az érsebészeti klinikára, olyan nagyok és fájdalmasak voltak ezek a bigyók, és nem mertem remélni, hogy elmúlnak maguktól. Aztán mégis így lett, pár hét alatt szépen fokozatosan visszahúzódott a visszér. Kitartás, biztos nálad is így lesz!
Üdv, Klára
 
 


Szia Klára!
Nagyon örülök, hogy írtál és jólesik, hogy bíztatsz, mert kezdek pánikba esni, hogy hogyan fogom így végigcsinálni a 9. hónapig!
Szerinted a mozgás használ neki? Most elhatároztam, hogy úszni fogok járni, ma voltam először! Az uszi szerencsére csak 2 megállóra van tőlünk!
Nem volt fájdalmasabb a szülés a visszerek miatt? A gátmetszésnél nem volt gond?
Egyébként még nem adtam fel! Hétfőn megint elkezdem hívogatni a Gyógyászati Segédeszköz boltokat, hátha találok valami gumibugyit rá!
Szia
Ildi
 
 

 
 

Ildi! Nekem nem volt ilyen problémám, így sem praktikákkal, sem tapasztalatokkal nem szolgálhatok, viszont a bugyit talán érdemes megnézned a XII. kerület Kék Golyó utcai Anita fehérnemű szaküzletben! Itt három bolt van egymás mellett, az egyikben "normál" fehérneműket tartanak, a másodikban kifejezetten kismamáknak valókat, a harmadikban pedig gyógyászatai segédeszközöket illetve speciális fehérneműket. Hátha találsz valamelyikben olyan fehérneműt, ami neked is segít! Közben kinéztem a telefonszámukat: 487-10-30, biztosan szívesen segítenek!

Márti
 
 


Ildi, szerintem a mozgás nemhogy használna, de inkább árt neki sajnos. Legalábbis mintha ezt figyeltem volna meg annak idején. Kép A szülés közben nem rendetlenkedtek a visszerek, nem okoztak plusz fájdalmat. Gátmetszésem is volt, de azt kicsit odébb vágják, így ebből sem volt gond.
Nem a szülés után azonnal húzódott vissza, hanem pár hét múlva. Én a gumibugyiban sem nagyon hittem, ha valami használ, az a pihenés, fekvés, vagy olyan helyzet, amikor nem terhelődnek ezek a megduzzadt erek.
Ne ess pánikba, emiatt nem lesz semmi baj (bár tudom, milyen nehéz ezt elhinni). Kép
Szia, Klára
 
 


Márti! Nagyon kedves tőled, hogy így utánajártál!A Kékgolyó utcát már én is hívtam telefonon, azt mondták, hogy van valami alátámasztásos kismama bugyijuk, csak az a bökkenő, hogy 8300,-Ft!
Azért még filózok rajta, valószínűleg megnézem!

Klári!Az úszást még kipróbálom egy-két alkalommal, ha úgy érzem nem jó, akkor nem megyek! (A dokim kifejezetten javasolta a mozgást a visszér ellenére! Majd meglátom!)Inkább szerintem az a megterhelő, amíg odaér az ember gyalog!
Meg még az intim tornát fogom megpróbálni, hétfőn kezdődik a tanfolyam! Állítólag az javíthat rajta valamit!
Mégegyszer köszönöm a segítségeteket!

Sziasztok
Ildi
 
 


Sziasztok!

Én indítottam el ezt a topicot úgy egy hónappal ezelőtt, de úgy látom más sorstársaim is tanácstalanok ebben a témában, ezért arra gondoltam, hogy időnként leírom majd a tapasztalataimat egészen a szülésig, hátha ezeket összegyűjtve jutunk valami kis megoldásra eme problémával kapcsolatban!

Ha másnak is van valamilyen használható tapasztalata, kérlek írjatok!

Tehát, ami nekem ez alatt az 1 hónap alatt úgy tűnik bevált:

-Intimtorna!!!
Mindenképpen érdemes elkezdeni! Én 1 hónapja kezdtem és érezhetően kevésbé fájnak és terhelődnek a visszerek! Sőt máshol is kezdtek kijönni visszerek (combhajlat), ezek a torna hatására visszahúzódtak!
Napi 15 perces gyakorlás elegendő és hatásos! Nekem az esti lefekvés előtti időpont vált be legjobban a gyakorlásra, akkor valahogy jobban tudok koncentrálni és mivel utána már nem kelek fel a visszerek sem terhelődnek a torna után! Mostmár egyre több kórházban van tanfolyam, azt javaslom, hogy önállóan, csak könyvből ne kezdjétek el, mert lehet vele ártani is ám!

-Váltott vízes zuhanyozás!
Az esti zuhanyozást érdemes hidegebb vízzel befejezni a következő sorrendben: jobb kar, bal kar, szemérem test, jobb láb, bal láb, mellkas, hát! Ez nagyon jól összehúzza és edzi az ereket!

-Kismama-gyógyharisnya!
Hát ez egy szörnyűséges találmány (mire felveszem, min. 15 perc), ugyanakkor szükséges és hasznos! A combnál, combhajlatnál lévő ereket egész jól karbantartja! Ami érdekes, hogy nekem csak úgy kényelmes, ha fordítva hordom, mármint, ha az ülepe van elől! Ugyanis amíg "normálisan" hordtam, a kialakított hasrész ellenére nekem rendesen szorította a hasamat!

-Torna! Szerintem mindenképpen szükséges tornáztatni a comb- és farizmokat! Nem elég csupán felpolcolt lábakkal lefeküdni időnként! Én, ha reggel nem tornázom, estére a visszerek rosszabb állapotban vannak!

-Gátat pihentető testhelyzetek:
1. Hanyattfekvésben, felhúzott lábakkal emeljük meg a csípőnket és maradjunk így 1-2 percig!
2. Térd-könyök testhelyzet ugyanígy néhány percig!
Ha sokat kellett másználnunk vagy székletürítés után a vénás visszafolyást segítik ezek a gyakorlatok!

Ami nálam nem vált be:

-Tehermentesítő öv, tehermentesítő övvel ellátott kismama-bugyi!
Teljesen oda voltam, amikor végre sikerült beszereznem egy ilyet, jó drágán! Azt hittem megvan a megoldás! Ennek ellenére 1 hét után a bugyit a hasam kinőtte és nem tudtam hordani többet! A külön állítható öv sem tökéletes, valahogy bármilyen lazára állítom, mindenhogy szorítja a hasamat, zsibbad a derekam tőle stb! De persze lehet, hogy másnak beválik, csak én valahogy nem tudom elviselni, ha valami szorítja a hasamat!

1-2 hónap múlva újra írok, hogy továbbra is beválnak-e ezek a módszerek! Addig is örömmel venném bármilyen hozzászólásotokat!Kép

Üdv
Ildi (27. hét)
 
 


Még valami!

A Venoruton gélt nagyon jól helyettesíti a Drogériákban kapható V a r á z s d i ó krém! A Venoruton géllel ellentétben, amiben mindenféle vegyszerek vannak és persze felszívódik a szervezetbe, ez gyógynövényes készítmény és
h a t á s o s!
 
 


Sziasztok!
Ismét írok! Azóta, hogy legutóbb írtam senki nem írt ebbe a topicba, ezek szerint szerencsére nem túl gyakori ez a probléma!

2005. január 20.-án 3440 grammal és 56 centivel megszületett kislányunk Tímea! A szülés simán zajlott, a visszereket a szülésig sikerült nagyon jól karbantartani! A legtöbbet az intim torna és a gyógyharisnya segített!

Magánnaplómat ezennel befejezem!Kép

Mindenkinek boldog babavárást és ilyen szép szülést kívánok, mint nekem volt!

Üdv
Ildi
 
 


Ildi!Kép

Ha jársz még erre,írnál nekem mélt a profilomban levő címre?

KösziKép!

Anyapoc

 
 


Anyapoc!

Pont erre jártam!Kép
Írtam mélt!

Ildi
 
 


Látom nem egy annyira ez a toppic, hozzáteszem szerencsére.

Sajna nekem is vannak viszereim, DE a hasamban. Érdekes volt, és nagyon megijedtem, mikor tegnap a doki azt mondta,igen ott a petezsák és még valami, azt mondja igen ritka de viszerek vannak a hasamban. Na ilyet hallott-e már valaki?
Azt mondta a doki, hogy csak a szülésnél lehet gond, egy "kis" trombózis veszély.
Úgyhogy most kutakodom, hátha hallok még valakitől ilyesmiről.



Látom nem egy annyira ez a toppic, hozzáteszem szerencsére.

Sajna nekem is vannak viszereim, DE a hasamban. Érdekes volt, és nagyon megijedtem, mikor tegnap a doki azt mondta,igen ott a petezsák és még valami, azt mondja igen ritka de viszerek vannak a hasamban. Na ilyet hallott-e már valaki?
Azt mondta a doki, hogy csak a szülésnél lehet gond, egy "kis" trombózis veszély.
Úgyhogy most kutakodom, hátha hallok még valakitől ilyesmiről.



Ildi, biztos nem jarsz mar erre, csak azt szeretnem mondani, hogy nekem nagyon sokat segitettek a beszamoloid, mar honapok ota.

A tobbieknek, akik meg nem szultek es esetleg ilyen problemajuk van, az a rossz hirem van, hogy bizony rosszabbodhat annyira a helyzet, hogy csaszar lesz belole.

Nekem 4. terhessegem, mar az 1.-nel is voltak visszerek, altalaban az egesz gatam tonkrement az 1. terhesseg es minden szules utan, ugyhogy az egeszet kinyomja mindig a baba. Igazabol fajdalmam nem volt sosem, csak amiatt aggodtam, hogy ezzel nem lehet-e elverezni szules alatt. Eddig minden terhessegnel minden nogyogyasz aszonta, hogy "aaaaaaaaaaa!!!"..... Az uj orvosom viszont elkuldott ergyogyaszhoz, aki ranezett, es azt mondta, hogy nem enged rendesen szulni.

Most nem tudom, az eddigi orvosok voltak-e felelotlenek (meg meg mis magyaraztak, hogy venabol nem lehet elverezni), vagy ennyire rosszabbodott a helyzet? A nagy rosszabbodast azert nem erzem; mindig eleg szornyen nezett ki, aztan szules utan egy idovel nagyjabol elmult.

Nekem is a torna hasznal, sajnos az intimtorna nem.

Mindenkinek egeszseges terhesseget es szulest,

Zsebibabak
 


Látom évek óta nem járt erre senki, de hátha még valakinek segíthetek.
3. terhességem 20. hetében vagyok. Már a 2. babánál is előjött a szeméremtáji visszér, de csak a 30. hét körül, és nem volt vészes méretű. (A mostanihoz képest legalább is) Itthon szültem, és TÉNYLEG semmi baj nem volt. 2 órával a szülés után törökülésben zuhanyoztam, és már alig látszott a visszér.
Most a 3. babával már a 8. héten előjött és nagyon fájt. A bábám sok sok tanáccsal ellátott:
-pihenés (2 gyerek mellett nem nagyon megy:))
-C vitamin nagy adagban
-varázsmogyoró (nem varázsdió, ahogy Ildi írta) Én olyat kaptam, ahol folyadékban van a hatóanyaga, és ezzel esténként borogatom.
-tényleg jó a váltott vizes zuhany
-szoros bugyi (nem vettem külön visszér bugyit, csak egy számmal kisebb sima pamut bugyikat)
-körömvirág krém! nekem ez használt a legtöbbet.
-csalán tea
-E vitamin 400IU/nap
-intim torna (én nem csináltam, nem esett jól, de biztos sokaknak használ)

Szóval most ott tartok, így félidőben, hogy egyáltalán nem fáj, viszont kb 3x akkora, mint volt. Szépen fájdalom nélkül terjed tovább a hüvely belő részére, és kívül is. De a bábám megnyugtatott, hogy az erek jobban tágulnak, mint az izom. (Ezt igazolta a 2. szülésem is). És ha mégis valami csoda folytán megreped, vénából nem lehet elvérezni, és szépen el lehet kötni azzal a fonállal, amit a gátmetszés összevarrásához használnak. Neki is van, és meg tudja csinálni. Ez nem indikációja a császáros szülésnek. Ne hagyjátok magatokat bevezetni az erdőbe.:)

Kép
Kép
Kép
 


Kedves Vica!
Dejo, hogy mas is jott erre. En kozben az 5.-6. babamat varom, es mostmar tenyleg rettenetes az egesz gatam - nem birja tartani a sulyt, lelog vagy 5 cm-t, es az egesz meg karfiolszeruen diszitve visszerrel :cry: . Az elozo szulesnel az ergyogyasz mondta, hogy ezzel nem szabad belemenni egy szulesbe (talan azert o jobban ert ehhez, mint egy ba'ba?); de a mostani nogyogyaszom pedig csodalkozik, hogy miert kellett visszer miatt csaszizni. Ugyhogy tenyleg megoszlanak a velemenyek... Most mar az ikrek miatt ugyis csaszi lesz, tehat fel sem merul a sima szules.

Hol lehet visszerbugyit kapni?!?!! Mindenkit kerdezek, es nem hallottam rola; mostmar Becsben jarok orvoshoz, es ott is legyintett a nogyogyaszom... :( Pedig az interneten lattam, hogy vannak orszagok, ahol felirnak ra nagyon szoros bugyikat/sortokat, es arra irtak hasonlo paciensek, hogy segitett nekik...
zsebibabak
 


Sziasztok!

Tudom, hogy már régi topic, de hátha valaki erre látogat! :)

Szerintem a gáttáji visszér egy olyan probléma, amivel sokan küszködnek, viszont nincs autentikus forrás, ahova forduljanak.
Én úgy látom, hogy az intimtorna az, ami a legtöbb nőnek segít, ezért arra gondoltam, hogy ebből írnám a szakdolgozatomat, és ennek keretén belül tartanék egy 10 alkalmas intimtornát ingyen a vállalkozó kedvű nőknek, akik ilyen problémával küzdenek, hogy közösen nézzük végig a fejlődést!

Akinek van kedve hozzá, az keressen nyugodtan ezen az e-mail címen: daboczikinga@gmail.com.

Ha esetleg tudtok valakiről, akit ez még érinthet, akkor légyszi szóljatok neki is!

Addig is szép hetet! :)

Kinga
 
 


Sziasztok!

Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy nagyon nagy segítség lenne, ha kitöltenék olyanok a kérdőívemet, akiknek már valaha is volt gáttáji visszere.

https://docs.google.com/forms/d/1gomYfO ... =send_form

Előre is köszönöm!

Kinga
 
 


Sziasztok!
Olyan jó volt olvasni a soraitokat Örülök, hogy nem vagyok ezzel a problémával egyedül, annak meg még jobban, hogy ilyen szépen össze is szedtétek a hasznos tippeket. Hálás köszönet érte! Annyit rólam nagy vonalakban, hogy ez a 2. terhességem, vhol a 20-22. hét környékén kezdtem érezni, hogy olyan kellemetlen a wc-n való ülés, vmit hosszas álldogálás... aztán egyik este ahogy szőrtelenítettem, akkor látom h mennyire megvan duzzadva az egyik szeméremajkam (fura módon pont ott, ahol az első szülésem után hatalmas fekete véraláfutás éktelenkedett min. 6 hétig) tapintásra, pont mint egy visszér, karfiolos kitüremkedés, szinte forró és bazi kényelmetlen egy érzést nyújtott. Na most mutattam a dokimnak, felírt egy harisnyát, meg sok fekvést javasolt (ami nem megy könnyen egy 1,5 éves mellett) viszont az egyik barátnőm javasolt egy yoga pozitúrát, amit napi 2x10 percig érdemes csinálni - azt kezdtem el ma, kíváncsi vagyok, hogy milyen eredménye lesz.
Továbbá sajnos a vizeletet tarto izmaim nem erősödtek meg az első terhesség után (reméltem h idővel... de buta voltam, intimtorna kellett volna ezerrel) na mindegy, most a 2. terhesség elején kérdeztem a dokimat, hogy csináljak-e tornát, mert hogy ez az inkontinencia csak rosszabbodni fog - gondolom én, mire a terhesség végére érek. Azt mondta mostmár ne, majd szülés után, de akkor aztán rendesen! (Ma vagyok pont 32 hetes terhes - a vizelettartás nem rosszabodott, viszont a visszér eléggé zavar... úgy h yoga pozitúra + harisnya, aztán majd én is jelentkezem, hogy milyen volt a szülés
A pozitúra neve: ászana VIPARITA KARANI

Kitartást mindenkinek, aki hasonlóakkal küzd


Sziasztok. Hát nagyon örülök, hogy megtaláltam ezt a topicot. Sajnos èn is viszèrtagulattal küzdök. 23 hetes vagyok. Èreztem már korábban a feszülő èrzèst, de az ereket kb 1 hónapja fedeztem fel. Második terhessègem. Az elsőnèl nem voltak ilyen panaszaim. Jövőhètrn megyek az orvosomhoz, majd megkèrdezem, hogy mit tanácsol. Kipróbáltam a körömvirágkrèmet. Illetve próbalok pihenni amennyit csak lehet a, 2,5 èvesem mellett. Ha tudok vmi plusz információt, akkor majd irok mèg.


Sziasztok! De jó hogy megtaláltam ezt az oldalt!! Sokat segített mivel én is ezzel küzdök a második terhességem alatt! Én véralvadásgátlót kaptam injekció formában. Van akinek kell még szúrnia magát terhessége alatt? Nekem vérzett az egyik megduzzadt ér odalent. Nagyon megilyedtünk!
 
 


Sziasztok! nagyon jó volt olvasni ezt az oldalt. Most várom az első kisbabámat és a 27. hétben vagyok.. sajnos 3 hete vettem észre az ereket, akkor még nem voltak kiduzzadva. Most már ki vannak szerencsére nem fájnak. Most vették le a vért egy genetikai vizsgálatra ami a családban van anyukámnak. Vérérzékeny de én még nem tudom hogy az e leszek.. igy egy kicsit elkezdtem pánikba esni. Nagyon jó lenne ha valaki tudna pár bíztató szavat mondani. Előre is köszönöm


Sziasztok! Az elobb irtam egy litaniat, aztan belepest kert az oldal, uh minden elveszett. A lenyeg, ha vki legkozelebb erre jar, nekem a sporttapasz valt be. Minden reggel leragasztom a dudori oldalt egy 8 centis szakaszon. Kulonben nem birnek megmaradni az odatolulo ver okozta fajdalomtol. 3. terhessegem, 3. es 4. baba. Visszer mar az elsonel is volt

Kép
 


Sziasztok! Az elobb irtam egy litaniat, aztan belepest kert az oldal, uh minden elveszett. A lenyeg, ha vki legkozelebb erre jar, nekem a sporttapasz valt be. Minden reggel leragasztom a dudori oldalt egy 8 centis szakaszon. Kulonben nem birnek megmaradni az odatolulo ver okozta fajdalomtol. 3. terhessegem, 3. es 4. baba. Visszer mar az elsonel is volt, de minden terhessegnel egyre korabban jelentkezett. Tapaszt csak a 2. terhessegem alatt kezdtem el hasznalni, amikor Covidban meghatvanyozodott a fajdalom. Most az ikrekkel nem kell Covid, hogy borzasztoan fajjon. A hires nevezetes ersebesz sem tudott jobbat javasolni, mint hogy vmivel szoritsam le... Nogyogyaszati vizsgalatra is mar ugy megyek, hogy ott lesz a tapasz, ne lepodjon meg, de nelkule nem birok lepni sem. Es mivel o sem tud jobbat, csak csodalkozik. Ha vki tud ennel is hatasosabb modszert, szoljon, meg van hatra 4 honapom, bar tobb terhesseget nem tervezek - elso sorban emiatt.

Kép
 


Szia Tereszke és sorstársak!

4 terhességem 23 hetében vagyok. A másodiknál jött ki a dudor a szeméremtest bal oldalán. Az akkori érsebészem csak legyintett rá, hogy esztétikai probléma. A harmadik terhességemnél egy másik orvos kompressziós harisnyát ajánlott, az részben legalább mérsékelte a fájdalmat fenn is.
Most állni nem tudok harisnya, szorító bugyi nélkül. Nem diónyi a dudor már, hanem kb. Mint egy fél barack. ;) Tegnap vettem kinezilógiai szalagot, ez és a bugyi már segít. :) Köszönöm a tippet!

Ja és a mozgás. Majdnem minden nap kocogok a doki jóváhagyásával.

A legújabb érsebészem még azzal is kecsegtet, hogy szülés után nem csak a lábam műtik meg, hanem itt is tesz egy vágást... Meglátjuk.

Mindenkivel együttérzek, aki hasonló problémával várandós... Biztatásul: a harmadik terhességem után is visszament, hogy most mi lesz, azt még meglágjuk. ;)
 
 


Sziasztok, látom itt mindenki kedves és segitőkész
Nekem tudtok segíteni elvagyok keseredve.

Volt két terhességem mind a kettő császárral jött világra.

A lényeg hogy második terheségem végén nekem is voltak ilyen elvileg viszér tágulatok ott lent, akkor sosem mondott oros semmit rá, szülés után sem.
3éve szültem a kislányom, de ez a panasz nekem nem múlt el miért????
Nem fáj, nem visznet, csak fura, kis fekete pörtyök, pici dudorok vannak ott, eddig nem zavart, de mostmár igen és, avogy látom páromat is ha nektek is ilyen volt tudtok segíteni hogy múlt el????

KÖSZÖNÖM SZÉPEN ELŐRE IS HA ÍRTOK
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

cron