Új privát üzeneted érkezett!

Bayar: Nagyon köszönöm!!! Tündérpofa nagyon a kis lurkó :)

Esetleg valakinek van valami ötlete, hogy honnan tudnánk segítséget kérni? Elég nehéz anyagi helyzetben vagyunk és sokszor az is gondot jelent, hogy minden nap legyen normális étel az asztalon, ez egy kismamának ugyebár nem jó hír...
Próbálom felvenni a kapcsolatot az egyházmegyei karitásszal, de egyenlőre semmi.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Sziasztok!

Régen nem jelentkeztem. Velünk minden rendben. A pocak hatalmas és rendkívül nehéz :S Dokinál legutóbb a 19- héten voltam, és majd csak a jövő héten megyek uh-ra. Nagyon kíváncsi vagyok mekkora ez a törpe és hogyan fekszik. Szerintem harántban.

Szandri, részvétem apósod miatt.

Gabella, én is jobban örülnék a zártnak, mert egy nyílt fórumban nem szívesen írok túl részletesen.

Katapetra, megértem a te álláspontodat is, de ha valaki babát vár, akkor tud az „ő csoportjához tartozni, őket olvasni”. Én biztosan többet írnék, ha zártak lennénk.

Bayar, nagyon jó a kép. A 7kg szerintem nem sok.

Szülésfelkészítő – első gyerek István kórházban született. Ott jártam, szerintem hasznos volt. Többedjére már nem megyek.

Légzésfigyu – nekünk van és fogom is használni. Engem megnyugtat, hogy van. Elsősegély tanfolyamon is voltam, de remélem nem kell hasznosítani az ott tanultakat.

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 


Vircsi, ahol laktok nincs valami szociális központ, ahol meg tudod kérdezni? Esetleg védőnőtől? Sajnos egyéb ötletem nincs.

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 

 
 

Bayar! Nagyon édes a kis duci! Amikor nem voltam kismama, úgy láttam, minden 4d UH képen minden baba egyforma. De most, simán azt mondom, hogy semmi hasonlóság! Nagyon egyedi babák! Sőt! A picikém fotóján már én is azt mondom, hasonlít a tesóira! :)

Vircsi! Én is azt tudnám mondani, hogy védőnőtől tájékozódj, vagy esetleg az önkormányzatnál, hátha van valami ötletük.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Vircsi!
Nekem van egy ismerősöm aki a karitasznál van, ott a várnál! Te is ott voltál?
Régen együtt táncoltunk, nem vagyok vele kapcsolatban, de elérhetőséget tudok adni, hátha többet tud mondani.
És szerintem is a védőnőnél még!
Nem tudom, mire van szükséged, múltkor vittem fel az én védőnőmhöz, vagyis a váróba van egy doboz babaruhákkal, én meg mellé tettem egy hatalmas zsákkal még...
És még van egy! Össze-vissza sok helyről kapott ruhácskák, nem tudom mik, nekem nem kellenek meg van elég egyenlőre.
Ha gondolod odaadom aztán válogatsz!
Én nem szedem szét, csak azért van még a pincében, mert lusta voltam elvinni a tescónál van ilyen gyűjtő én bedobom oda!
Ha kell egybe elviheted!
Volt egy csomó játék is amit kiszórtunk, mert 100 helyről kaptunk, én meg nem tárolgatok annyit!

Babapofik! :)
Szerintem is nagyon különböznek!
Az enyém tiszta apósom, ugyan így csücsörít Ő is :lol:
Meg látszik, hogy fiús a pofija!

Dobjon már valaki egy lányos képet, tök kivi vagyok!! :)

Zárt csoport!
Felőlem lehet!
Én is vagyok fb-on, ha lehet szavazni, akkor oda!
Amúgy én megosztok mindent, vagyis nincsen semmi olyan dolog, amin ne írnék ki és még fényképem is van!
Döntsétek el!

Huuu megint rám jött a mosható pelus vs eldobható!!!

Most vagy elkezdek 1-1 darabbal próbálkozni, aztán amelyik beválik azt beszerzek!
:?:
A próbálgatás is kb 20-30 ezer között lenne...

Vagy a pop-in re hajlok.
Angliából tudnának nekem hozni kicsit olcsóbban, azt sokan dícsérik.
20 db 65 ezer - itthon 92 ezer
vagy csak 10 db-ot 34 ezerért, max eladom ha nem jön be...
ha meg bejön, akkor veszek még 10-et hozzá, de az már drágább lenne, mert itthonról rendelném....

Használtan sem akarok venni, mert pl néztem 5 db, elvileg csak próbálásra használták, 20 ezer Ft, akkor nem kísérletezek használttal!!! Meg az olyan nem tudom, más kakis-pisis dolgát!
Bár próbára jó lenne, hogy mit bír, mielőtt beruháznék.

Csak angliából sem fognak hazafutni miattam, max 1 évbe 1x
És most van akció!
Nem egyszerű!

Akik már pelenkáztak előbbre, mondjanak egy árat, hogy mire jött neki ki havi szinten a pelus ára?
Ha én számolok, akkor kb 8-10.000 Ft durván?



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


A védőnőmmel még itt nem sikerült felvennem a kapcsolatot a karitasznak levelet írtam személyesen még nem voltam bent. Az önkormányzatnál csak egyszeri segélyt tudnék igényelni amit meg is teszek, de sajnos többet nem tudnak segíteni.

Bayar: Nagyon kedves vagy érdekelnének a babaruhák meg az ismerősöd elérhetősége is.
Leginkább most tartós élelmiszerre vagy bármi olyasmire lenne szükségünk ami a megélhetésünkhöz szükséges, babaholmiból a nagyobb dolgok hiányoznak, mint pl: pelenkázó (kiságyra tehető lap) meg babakocsi, mellszívó, orrszívó, fürdetőkádhoz állvány esetleg. Még egy hónapunk biztosan nagyon rázós lesz utána júliusban rendeződni fog ez a nagyon rossz helyzet.

Eddig a szüleim tudtak nekünk segíteni, de elsodort az élet minket egymástól ők kikényszerültek Ausztriába dolgozni a miénkhez hasonló anyagi helyzetben vannak és nekik is idő kell mire helyre hozzák a kis életüket.

Pelenka kérdés: én is agyalok a moshatón meg az eldobhatón főleg az árak miatt, mert eldobhatóból temérdek kell és csak egyszer használja az ember, ráadásul nem olcsó mulatság. Biztosan ki fogom próbálni a többi verziót is és meglátjuk melyik jön be leginkább.

A babapofik valóban egyformának tűntek ez előtt, de már látom, hogy nem volt igazam :) A mi kislányunk inkább apukája a 4D képek alapján.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Bayar, az elején sztem olyan 8 db megy el naponta.
De én akkor se moshatóznék, ha ingyen dobnák utánam. Szerencsére én nem panaszkodhatok a pénz miatt. Férjem jól keres, semmiben nem szenvedünk hiányt, az egyszer biztos.

Tudom, a környezet, meg 1 db pelus bomlási ideje... blabla. Értem én, de ott a de.
Az első 3 hónap, mire belejössz, megismeritek egymást, kiismered a gyereked, beáll a cici, pelus, altatás, fejés, sterilizálás, mosógép indítás, közben vasalás és akkor te még nem ettél vagy ittál egy kortyot sem...
És mindennek bele kell férnie 3 órába, mert az egész indul előröl, ugyanis ébred a gyerek. Mindez persze optimális esetben, azaz van bőven tejed és a babád elalszik 2 perc alatt és a zajokra sem ébred fel, mert egy kis mormota. Ja és akkor ugye a szabály, ha a baba alszik, azonnal feküdj vele te is, mert kipurcansz és a tejtermeléshez is kell a pihenés.
Na most ezt még fejeld meg a 10 db mosható pelusoddal, ami sztem kb semmire nem elég, plusz ott van a spéci tisztítás, a vízhasználat, a szárítás/száradás, ami nyáron ugyan könnyebb, de télen majd imádkozhatsz, hogy leszáradjanak a kötélről a cuccok. Továbbá a mosószer használat, ami szintén nem túl környezet barát dolog... Hát nem tudom.
Persze valahol meg kell húzni a határt és el kell kezdeni ezt az öko gondolkodás dolgot, de én alig éltem túl az első 1-3 hónapot... Örültem, ha egyhuzamban alhattam 5 órát, mert az én fiam éjjel jó alvó volt. Sógornőm 7 hónaposa mai napig nem alszik se éjjel se nappal. Így ő 7 hónapja nem aludt egyszerre 3 órát. Hogy is mondjam, kimerült egy picit. Idegbeteg. Sztem ha feldobnám neki a mosható pelus témát, szájba rúgna.
Szóval nekem nem kéne. De legyél úttörő, aztán majd meglátod. :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Nem mondom, hogy mi nem tehetnénk meg az eldobhatót!
De valahogy vonz ez a mosható :lol:
Jó mi? :)
Az öko kérdés annyira nem téma...

Álítólag, ha jó a popójára, akkor semmi macera vele, bedob a tárolóba, és 2-3 naponta kell mosni, bio mosóval, amivel amúgy is mosok!

Na azért gondolkodom csak egy próba szetten, hogy mit gondolok majd, ha ott leszek! :)

Egyébként biztos igazad van SZANDRI, hogy első időkben örülsz, hogy élsz, akkor lehet, hogy eldobós lesz így is- úgy is, mert kb 4 kg-tól jó csak a mosható, szerintem nekem lesz max 3 kg-os babám... mire felszopizza magát.... addigra csak összeszedem magamat! :)

Kipróbálom, aztán majd beszámolok! ;)

Vircsi!
Vagy ha megyünk Veszprémbe akkor elviszem neked, csak mondd meg hová!
Nagy dolgokkal nem tudok szolgálni sajnos, azokat mi is kaptuk, meg beszereztük, nincs fölös darab!

Veszprémi Főegyházmegye Karitász Szervezete:

Veszprémi Főegyházmegyei Karitász
8200 Veszprém, Vár u 25.
Tel.: (88) 428-638, Fax: (88) 428-638
Vezető: Zagyva Richárd igazgató
e-mail: veszpremkaritasz@yahoo.com
honlap: www.karitaszveszprem.hu

Nem tudtam neki fészbukon szólni, mert ahogy látom letörölte magát. De ha megkeresed, biztos segít! Vagyis remélem válaszol a kérdéseidre!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Aki használt mosható pelust, vagy nagyon elszánt bio-öko anyuka volt, vagy csak próbálkozott. Na az utóbbi körből mindenki azt mondta, az idejét nem tudja senki megfizetni, az meg nincs. 1 gyereknél se, nemhogy többnél. Meg azért az áztatás, mosás több lében igen sok vizet fogyaszt. Még szuper A++os fogyasztású mosógépnél is. És hát áramot is.

A 8-10 ezer eldobható pelusra havonta szerintem reális.

Van már a facebookon egy augusztusi csoport, hoxás (meg tegnap óta anyatanyás) augusztusi babavárók már tagok. Nagy pörgés nincs, de az azért zárt csoport. Ha gondoljátok, priviben küldjétek el a neveteket, vagy megadom én, mert az enyémből csak egy van, és akkor be tudok hívni bárkit a csoportba.

Mesiről mutatok egy 4D képet. Már 7 éves kép, nem tudom, ti lányosnak látjátok-e. :)
Kép Mesi, 28. hét

A kistesóról meg 24. heti van:
Kép

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Üdv Szandri, én is részvétem fejezem ki.

A pelus dologról annyit, hogy én akciósan vásárolok be a Pampers-ökből és így kb. 10-15 e/hó (1/4 árral olcsóbb a dm-ben kuponokkal) de a nagyobbikom pár hete nappali szobatiszta így még a fogyást nem tudom pontosan.
A legnagyobbik lányom 4d-pofija anno 3 éve.
Kép

A középső lányom 4d pofija anno 1.5éve.
Kép

A legkisebbről meg hamarosan majd.





ghkriszpi
 
 


Sziasztok!

Szandrii őszinte részvétem apósod miatt!
Viszont a kis Imikéről nagyon édes az új fotó!El hiszem hogy elfáradsz mellette!

Bayar mi most kaptunk 5 db mosható pelust rokonoktól örökölve egyenlőre nem túl szimpik!De ha már van lehet kipróbálom de nem tudom az én szívem nagyon az eldobható fel húz!

Vircsike: Pelenkázó szerintem ha nem lesz nem nagy gond mert fogsz egy törölközőt aztán rárakod mosógépre vagy ágyra aztán átpelenkázód úgy!(nem létszükséglet)De nekünk pl egyik ismerősünk csinált osb lapból!Nem tudom nálatok apa milyen ügyes de lefényképezem és szerintem ő is tud csinálni!Babakocsin szintén én izgulj mert rengetegen az anyasági támogatásból veszik meg ugyanis első pár hétbe nem rodeózol vele kint úgysem!Addig meg bőven tudsz válogatni :)És használtan apród jófogás nagyon olcsón ki lehet fogni.mi is 13-ért vettünk és nagyon jó állapotú.Mellszívót se vegyél szerintem még.Majd szülés után elválik h kell-e vagy sem!Kölcsönözni si lehet és ha jó védőnőd vagy szoptatós nővér van a kórházban profin megtanítanak kézzel fejni!(mi se vettünk)orrszívó még nekünk is vissza de én úgy vagyok hogy minden hónapban vmi pici apróságot veszek meg attól függően keresett a párom(pl egy csomag törlőkendő dobozzal másik hónap körömvágó készlet). Nekünk egy babhordozónk van ami felesleges ha netán erre jártok és szükségetek van rá nagyon szívesen felajánlom!Mindig csak fel a fejjel igazából egy picinek a mamájára tiszta pelusra meg kajára van szüksége még ha kád se lenne mosdókagylóba is lehetne fürdetni!Nálunk a kórházba ott fürdetik!Tudom minden első gyermekes anyuka mindenből a legjobbat legújabbat venné meg a agyerekének de neki úgyse az fog kelleni!

Na én most megyek is nagyon megvisel ez a front hasmenés,fejfájás hányinger,levertség....
De megjelent kis csepp formájában az előtejem!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Bayar: Sikerült facebook-on elérnem a szervezetet jövő hét csütörtökre várnak minket egy "állapotfelmérésre". Ha erre jártok és van úgy időtök, hogy behozzátok a holmit az Ács utca 1-ben lakunk. nagyon köszönöm a segítségedet! Jó lenne személyesen találkozni hátha egyszerre döntenek úgy a kis lurkók, hogy kibújnak akkor a kórházban se lennék annyira egyedül. :)

Suprise: a pelenkázó nagyszerű ötlet van is itthon anyagunk és apuka elég ügyes most a beköltözéskor is sokat barkácsolt, konyhaszekrényt is csinált nekem. Egy darab szivacsot meg lehet vágatni vannak nagypárna huzataim vagy veszek ilyen vásznat a méteráruban és megvarrom :)
Babakocsit ígértek nekünk Ausztriából, de ezekben az ígéretekben nem bízom, mert amennyi mindent már ígértek 3 gyereket is szülhetnék egyszerre mindnek elég lenne...
Én is apránként szeretném a vásárlást lebonyolítani, júliustól már rendeződünk, ha minden jól megy akkor be tudjuk szerezni amit feltétlenül venni kell. Sokat bújom az online aukciókat nem vagyok az a típus aki mindenből a legújabbat és legcsúcsabbat akarja; ami a funkciójának megfelel az legyen bárhonnan megfelel.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Vircsi!
Majd írok előtte, hogy mikor tudom bevinni!
Szuper, hogy rendeződik a dolgotok! :)

Ha fent vagy fb-on, akkor csatlakozz a csere-bere Veszprémiek zárt klubhoz (rengeteg baba-mama cucc, meg más is). Ott lehet jókat kifogni, rengeteg dolog van, érdemes!

Csak ahhoz kell a neved, hogy be tudjalak ajánlani, mert amúgy nem vesznek be...
Ott tuti be tudsz szerezni mindent ami kell! :)

Ha gondolod, küld el priviben a neved!

Na mára ennyi a netezésből! :)

Jó éjt!!!



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!

Bayar, én is az eldobhatóra szavazok. Pamperst a DM-ben szoktam venni kuponnal, úgy elég jó dbárra jön ki. Nemrég kipróbáltam a Gazdaságos nevűt is, és teljesen jó, így most már ilyet is olyat is használok. Nálunk elég sok pelus fogy. A nagyobb augusztusban lesz 3, még nem szobatiszta, a kisebb 17 hónapos lesz. Nem tudom mennyire leszek sikeres a szobatisztasággal, de jó lenne, ha augusztusra a három évesem már nem pelusozna. Ovi miatt nem kell hajtanom, mert nem vették fel :S

Meglett a teszt reggelis vérvételem eredménye is, jobb mint az éhgyomri. :D

Gabella, írok neked privit az FB miatt.

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 


Sziasztok!

Régen jelentkeztem én is, de semmi izgalmas nem történt. Tegnap voltunk 4D-n, szuper volt látni végre a Kisasszonyt :) Minden rendben van vele, és tisztára a kisfiamra hasonlít!
Sajna a lepényem még mindig mélyen van :S
Mutatok egy képet is:
Kép
Pocakfotót is akartam, de rájöttem hogy 2 hete nem készült, majd holnap készíttetek egy aktuálisat a Férjemmel!

Keyra: hogyhogy nem vették fel a 3 évest oviba? Nem úgy volt hogy kötelező?
Én is 19 hetesen voltam dokinál, 3-án megyek legközelebb. Kíváncsi vagyok mi a helyzet "odalent". Főleg azért mert ez a hidegfront sem esett túl jól, kemyényedtem ma egész nap. :/

GhKriszpi: jól sikerültek ;) Újszülöttkorit nem teszel fel melléjük?

Bayar: ha te vállalod a macerát a mosással, vágj bele sztem. Több gyereknél bőven megtérül és ha a babaérdekeit nézed, akkor sokkal-sokkal jobb az eldobhatónál! Kis méretből nem kell bevásárolni, mert barátnőim akik moshatóznak úgy voltak vele az első 1-2 hónapban hogy utazásra, éjjelre eldobható, míg be nem áll a "rendszer", de a második hónaptól már állandóan a moshatót használták. Plusz betéttel nagyon sokat kibírnak ezek a pelusok. Pop-in jó márka, főleg ezen az áron ;)
CukiDönci :D :D :D

Vircsike: még nem is kívántam sikeres új kezdést, legyetek boldogok Veszprémben! :)

Szandrii: részvétem :(
Hú, még élénken él emlékeimben milyen egy energiabomba 2 éves kisfiú... :D Kópé Imike a képen!

Gabella: nem emlékszem, megvan már a nevetek?

Suprise: még mindig nem tudjátok a nemét? Kis szégyenlős :) Drukk hogy megmutassa!!!

Kata: szép nagy lesz Beni ;) Helyes a pocakod!

Én 3 kilót híztam eddig, főleg a sok hányás és a cukordiéta miatt. Kisfiammal szülésig híztam 3 kilót anno... De most 10 kilóval kevesebbről kezdtem, gondoltam hogy több fog feljönni.

Zárt/nyílt: megértem a nyílt indokait, de én is a zártra szavazok, mert attól hogy én nem vagyok rosszszándékú, más még lehet, sajnos sok beteg ember netezik. :(

Kép
Kép
csipkebogyo33
 
 


:lol: Nagyon jók a képek, de azt hiszem, ha nem írnátok oda, akkor nem tudnám eldönteni, hogy fiúk vagy lányok! :)

Ez a DM-es kupon... én még sosem láttam pelenka kupont :lol:
Ezeket hol szokták adni, vagy ez mi?
A Liberónál van, most is éppen egy 15 %-os, de DM-es pelenka kupon :idea:
Meg tudom van ilyen rossmano is, de arról sem tudok többet!

És ezeket mindig lesni kell vagy hogyan van?

:idea:



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!

Csipkebogyo, idén még nem kötelező az ovi, csak jövőre. Annyira nem bánom, mert egy pici baba mellett nehezen tudtam volna beszoktatni, időre menni érte és az összes betegséget is hazahozta volna onnan.
Én is elég sokat keményedek, jövő csütörtökön megyek majd a dokihoz. Remélem nem nyíltam tovább, mert a 19. héten egy kicsit már nyitva voltam:S

Dokik mit mondanak? Mennyi esély van rá, hogy a lepény még arrébb megy? Nekem is lejjebb volt az előző terhességénél, de ilyenkor már fentebb ment .

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 


DM-es kupon. Elvileg a szülés előtt 2 hónappal már lehet regisztrálni a DM (Drogerie-Markt) Bababónusz programba. És tök jó kis kedvezményes kuponok szoktak lenni. Pelus, törlőkendő, bébiétel.

http://www.dm-drogeriemarkt.hu/hu_homepage/szolgaltatasaink/baba_bonusz_program/

Meg a rossmann-nál is van hasonló, bár abban én nem voltam benne a nagyokkal, de azt is érdemes megnézni!

http://www.rossmann.hu/index.php/rossmano-babaprogram

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Bayar, az Active Beauty kártyát megcsináltatod, és minden vásárlásnál kapsz rá pontot. A pontokért kuponfüzetet tudsz kiváltani. Az 50 pontos tartalmaz egy 25%-os joker kupont, a 150-es pedig egy 15%-os végösszegi kupont. Ha veszel pelust és van annyi pontod annyi 50 pontos kuponfüzetet kell kiváltani, ahány csomaggal veszel, így mindegyik árából lejön 25% + a 15% végösszeg. Remélem érthetően írtam. Nagy ritkán van olyan, hogy kiadnak olyan kuponfüzetet, amivel egyszerre többet is lehet 25%-os kedvezménnyel venni.

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 


De már nincsen kimondottan bababónuszos kuponfüzet? Még Mesinél volt, és abban még olyan is volt, hogy C und A-ban féláron lehetett venni kisruhákat. Annyira szép bélelt Micimackós dzsekit meg csini vászon ruhát kardigánnal vettünk neki, össz 3000-ért, hogy szinte megszólalt.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Ja, de! Az Active Beauty kártya mellé lehet regisztrálni a baba-bónuszra!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

De jó hogy újra kezd mindenki jelentkezni!Nagyon édes Csipkebogyó bár őszinte leszek csak így pofi fotóból én se tudnám megmondani hogy kisfiú vagy kislány nyilván a sajátodat másként látod!Amúgy még nem tudjuk a nemét remélem most itt június elején kiderül már!Vagy lehet tényleg csak a szülőszobán! :) Az az igazság hogy már annyira nem is izgat a neme csak a nevek!Még nem választottunk és így kicsit nehezebb!Bár nagyon lány nevekhez lyukadunk ki mindig!Kilóknál én 4,5-nél tartok!Ha azt mondja mindenki hogy a zártnál többen leszünk vagyis visszajönnek akik elmaradtak akkor legyen mert most már mindenkire kíváncsi vagyok kivel mi merre és persze mindenki szülés történetére is!DE akkor már én is a fb-ra szavazok mert ott fent vagyok és tudom használni :)
Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Olyan nagyon sűrűn nem szoktam ott vásárolni, mivel az interspárba járunk ott minden ilyesmit meg tudok venni.

Tehát ha elkezdek a Dm-ben amúgy is mondjuk pelust venni és lesz az a kártyám, akkor összegyűlik a pont stb...
Mert amúgy nekem sose gyűlne rá! :roll:

Na majd ebbe bele kell jönnöm! :lol:

Brendonban is mondják, hogy "van pontgyűjtő kártyája?"- mondom nem csak az a rózsaszín! :lol:
"Hát az az!" :lol:

Azt hiszik őserdőben élek!

Huuu 05.24. van - 3 hónap múlva már a kezemben lesz a szuszogó kis kukisom! Legalábbis remélem időben érkezik!

Az UH-on ott a bal oldali méreteknél volt, ami szeptemberit mutatott ...
:?
Mondtam is a dokinak, hogy szuper lesz a kórházba várni!!!

Egyik mérete 27 hetes, másik mérete pl.: a fejre mondta, hogy az 26-nak írta. Mondjuk nem bánom ,h nem lesz nagy a feje :P



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


27. héten
Kép Poci fotó



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar szép poci.

Én nem gondolkodok nem eldobhatós pelenkában, csak arra fogom használni, hogy büfiztessem a babót, a feje alá tegyem, stb.

Ma voltunk bevásárolni, vettünk egy csomó mindent, vagyis inkább sokat költöttünk. Próbálunk lassan mindent megvenni, nehogy a férjemnek kelljen megvennie egyedül, mondjuk ha újra becsípődne egy ideg a derekamban, de remélem hogy nem fog.

A kisfiunk egyre elevenebb. Ma voltunk orvosnál is, és rájöttem, hogy nem csoda, hogy már ennyire érzem a mozgolódását, mert már 1400g kb. a kincsem. :-D Nem lesz pici baba.



miyori
 
 


Bayar: gyönyörű pocód van nagyon csinos vagy!!!

Miyori: Jó súlyba van az úrfi, kíváncsi lennék a mi lánykánk hol tart :)

Én tegnap kértem a Rossmann-ban Rossmanó kártyát, a DM-ben még nem adták ki mondván, hogy majd a szülés előtt egy hónappal vagy a baba születése után adnak ilyen kártyát.

Keresgélek lassan a kórházba szükséges holmikat is Pl. eldobható fehérnemű meg betét. Na igen, ha már itt tartunk betét, szerintetek milyent érdemes venni, valami márka vagy akármi ami bejött már esetleg nektek?

Apukával eldöntöttük a nevet is ma, két keresztneve lesz: Leona Kíra <3

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Vircsike Nagyon szép neveket találtatok a kis csöppségnek!

Én eddig betétet az utóbbi 10 évben, de most vettem már én is. Talán nagyon régen, a kezdtetek kezdetén :-D egy párszor használtam, ezért Always betétet vettem, de abból az éjszakai verziót, biztos ami biztos.



miyori
 
 


Sziasztok!

Betét - szerintem egy sima betét nem lesz elég, legalábbis nekem nem volt. A TENA nagy méretű változatát szokták ajánlani. Gyógyászati segédeszközboltban is lehet kapni, de a Chicco-nak van kimondottan szülés utáni betéte is:

http://www.bebibolt.hu/index.php?main_p ... ts_id=8414

Lilypie Pregnancy tickers
keyra78
Piliscsaba
 
 


Betét ügy-Tena Comfort Mini 28 db-os (Extra 5 cseppes) amivel még a múltkor bevásároltam, abból még maradt nekem mostanra. Tényleg az Always kicsi lesz, úgyhogy nagy "lepedőben" gondolkozzanak az első szülők.
Az Always legalulra, mert annak szárnya van és utána ez a Tena beragasztva, mert ez szárnyatlan, így a balesetek a ruhán elkerülhetők. A patikában kapható. 28-60 Ft között lehet darabja. Van ahol darabra is árulják, de nem jellemző. Van kevesebb kiszerelés is.





ghkriszpi
 
 


Huhh ezt jó tudni, hogy ennyire fel kell készülni az első napokra! Még jó, hogy vannak köztünk olyanok is, akik már tapasztaltak! :-D

Akkor azt hiszem szerzek majd még be Tenát is!



miyori
 
 


Nektek mi a véleményetek a Gabi termékcsaládról?

Újszülöttnél használta már valamelyikőtök?

Mi pelenkában az első időkben a Pampers Newborn Premium Care-ben gondolkodunk, meg egy számmal nagyobbra is, mert szerintem nem lesz kicsi a babócánk, ha megvárja a 39- 40. hetet. Márpedig miért ne tenné meg! :-D



miyori
 
 


Még egy kérdés: Szoptatós melltartót honnan tudjam, hogy mekkorát vegyek? Mert ugye tejbelövellésnél még nő a cici!?



miyori
 
 


Miyori: Köszönöm igyekeztünk nem szokványos neveket választani. Meg az sem utolsó szempont, hogy a családi név sem annyira egyszerű, hogy bármi szépen csengjen hozzá.

A párommal voltunk nézelődni hála égnek minden kérdésben segítőkész és van már egy "kis" tapasztalata ilyen dolgokban ő is a Tena betétet javasolta. Fehérneműből első napokra biztosan eldobhatót használok a továbbiakra meg összegyűjtöttem olyanokat amiknek nem gond, ha baleset éri őket.
Újszülött pelusnak mi is a Pempers Newborn mellett döntöttünk.

Nem tudom kinek mi a meglátása, de mi nem szeretnénk, ha cumizna a kicsi, a párom fia sem cumizott és jól elvoltak nélküle. Biztosan keresztbe húzhatja valami a számításomat, de tudtommal a kórházban már a szülő beleegyezése nélkül nem gyúrnak cumit az újszülöttek szájába. Ez valóban így van?

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Sziasztok!
Komoly témák! :)
Kórházba célszerű tényleg Tena betétet venni, ha meg majd enyhül a vérzés, már otthon, jó lesz az always is.
Eldobható bugyi jó ötlet, és azt is ki lehet öblíteni párszor, annyit azért kibír. Bár nekem nem volt, a piacon vettem 200 Ft-os, viszont jó pamut anyagú bugyikat, azokat használtam, és nem sajnáltam kidobálni őket pár hét után.

Babaápolási termékek. Az első hónapokban a legjobb, amit használhatunk, a gyerekorvos által felírt gyógyszertári fürdető, popsikenőcs. (A kenőcsből mi végig a pelenkázás alatt ezt használtuk.) Olcsó, és tuti nem lesz allergiás tőle a baba.

Pelusban, törlőkendőben én továbbra is a DM-es Babylove termékekre szavazok.

A bababónusz programhoz a kuponokat akkor is megkapjuk, ha nem gyűlik össze x pontunk. De a pelenkavásárlással úgyis gyűlik rendesen. Meg ha már ott vagyok, én meg szoktam ott venni a sampont, tusfürdőt, fogkrémet, mosogatószert, kukazsákot, mosószert, öblítőt miegymást is, és akkor elég jól gyűlik, meg akkor a napi bevásárlás során csak kaját kell vennem.

Cumi. Én is úgy voltam vele, hogy nem kell cumi. De mégis volt mindkét gyereknek, szóval a picinek is lesz, ha elfogadja. Erőltetni nem fogom persze. Viszont engem a cuminál sokkal jobban riaszt annak a gondolata, hogy az ujját szopja. Saját példám rettentett el ettől, szóval nem csak légbőlkapott ötlet. Én ujjszopós voltam, még volt, hogy 9 évesen is úgy aludtam. Szépen ki is áll a felső fogsorom. Emiatt nem is annyira a szüleimre, de a gyerekkori fogorvosomra nagyon haragszom, mert nem küldött fogszabályozásra, most meg már mindegy. De ezt a tortúrát a gyerekeimmel nem akarom átélni. Meg hát egyenesen rosszul vagyok, mikor olyan gyereket látok, aki szopja az ujját. Persze, nem csecsemőre gondolok, hanem pl. ovisokra, akik nem is alváshoz, hanem pl. a bicaj kisülésében az oviból hazafelé szopják az ujjukat. Na az sem jobb, mikor egy ovis korú a cumijával mászkál... Szerencsére 2 éves kora körül mindkét gyerekem leszokott a cumizásról.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Egyik gyerekemnek sem adtam játszócumit és most sem tervezem. Nem jön belőle semmi címszóval nem bolondítom a gyerekemet. A másodiknál a kórházban láttam, hogy a védőnő mutogatott néhány fortélyt.
-Nyűgös a baba, dugd be a kezét a szájába, mert az mindig kéznél van. Na ebből lesznek az ujjszopósak szerintem.
Eddig mindkét gyerekem cumi nélkül cseperedett fel és ha látnak cumis gyereket csak nézik, hogy mit csinál. Borzasztó nehéz volt az 5 éves unokaöcsémet a cumiról leszoktatni.
Nyugtató eszköznek inkább valami kedves játékot vagy rágókát kell neki adni, én egyik sarkában csomóra kötött rongypelust adtam később gyömöszölni.
Én is továbbra a 102 db-os Pampers Newborn Baby pelenka mellett voksolok, így a leggazdaságosabb az ára.
Jó pár dekát úgyis mindig fogy a baba a születési súlyához képest először, ezért 5kg-ig simán el lehet használni azt a nagy csomagot (2-es méret).





ghkriszpi
 
 


A babylove az csak a dm-ben kapható?
Mert az Aldiban láttam most 2400 Ft 56-db.
Az egy lila csomagolású pelenka. Nem ugyan az mint a dm-es?

Kriszti amit te írsz, az mennyiben kerül így?
Én is e kettő között vacillálok (persze azért lesz kipróbálásra pop-in is ) 8)

A védőnő ír fel olyan popsikrémet, amit ki lehet váltani?
Mert akkor majd előtte azt is megveszem.

Majd most megyek egy ismerősömhöz kikérdezni, hogy kell-e pelust vinnem a kórházba, vagy nem. És hogy mit vigye még a babómnak.

Egy ilyen kellék listát meg töltök le, mert nekem nincs még szoptatós melltartóm, meg ezt a betétet is jó, hogy mondtátok, én tuti csak simát vittem volna.

A melltartót, hol lehet jót kapni? És persze nem horror áron?
Venni kell bele ilyen betétet is?
Én kaptam ajándékcsomagot, és abban van ilyen melltartó betét... gondolom, ha folyik akkor nem ázik át.

ŐŐőőő. A bugyik miért legyenek eldobhatósak?
Annyira brutál lesz a cucc?
Külön vegyek 10 db-ot szülés utánra, amit aztán utána nem hordok?



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Jaaa booocs, ez az ALDI-s pelenka, ez mylove.... huu ennyi félét!
NA szóval nekem ezt is ajánlották! :)
Kép



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Bayar:A babylove márka az kimondottan dm-es márka, olyan, mint a Tesco-nak a Tesco gazdaságos.
A 102 db-os (még most nem néztem, úgyhogy saccolom) 4999 Ft lehet teljes áron. De 25% jokerral és 15%-os végösszegivel elég jó az ára. Valami 29-30 Ft lehet/db így. Ha nincsenek még ilyen kuponjaid se csüggedj. Ahogy regisztrálsz a dm bababónuszra máris egy 15%-os végösszegit kapsz ajándékba (de sajna csak a szülés után lehetséges a regisztráció, ha megvan a szül.any.kiv.).
De figyelni kell, nekem jön hírlevél is, hogy mikor akciózik a dm. Vannak duplapontos napok, meg volt olyan is, hogy adtak -15% kupont nőnapra, szülinapra, karácsony előtt stb. Szólok, ha ilyet látok.
A Rossmannban is ennyi ez a pelus és ott van "polci szelvény", amire szintén -15% jár (polc végénél zöld szelvény, de a készlet erejéig tartott az akció nem tudom van-e még), ha nem is össz -40%-kal olcsóbb, de még mindig kedvezményes ott is.

Ha a baba papírjainak intézését gördülékenyen akarjátok, akkor a házassági any.kiv. hiteles másolatát már érdemes bevinni a kórházba. (Asszem 30 napnál nem régebbit kell leadni). Jön majd a papírokat intéző védőnő és ha már le tudod neki adni, akkor nem lesz felesleges járat a hivatalba emiatt. Csak jó tanács, nálunk így van. Na meg aki nem helyben kötött házasságot, annak kell átfutási időt is hagyni.
A szoptatós melltartót úgy kell számolni, ahogy én tudom, hogy amit várandósság előtt viseltél méretet eggyel változik mindkettő.
Pl.85B-ről 90C-re. Én újonnan a vaterán vettem, kellemes pamut anyagú és nem horror áron. Vannak mosható és eldobható melltartó betétek a tej szivárgásra.
Az eldobható bugyit azért ajánlották, mert azt nem sajnálod, ha balesetes lesz és nem kell bajlódni a tisztogatásával. Az első napokban nagyon durván erős a vérzés ( gondold el a 9 hónapi hiány bepótlódik ahogy a méhlepény leválik a méhtől).
A császárosoknak meg a steril gézbugyit is szokták ajánlani (patikában vehető), hogy a sebet ne nyomja a gumi.
Még ajándékcsomagok tömkelegével fogtok találkozni a kórházban is osztogatnak mindenből szinte termékmintákat (pelus, fürdető, cumi, stb. lehet majd kipróbálgatni.)
A védőnő nem írhat fel receptet, mert nincs orvosi pecsétje. Legfeljebb továbbítja amit már a gyerekorvos felírt. Nálunk úgy volt, hogy a szülés előtti utolsó védőnői randin összeismertettek a gyerekorvossal és már előre megkaptam egy halom receptet.
Vigantól (napi 1 D vitamin csepp), popsikrém, hintőpor, köldökápoláshoz 70%-os alkohol, K-vitamin (a csak szopós babáknál a vitamin pótlására), fürdető kenőcs stb. Ezek kiváltását előtte Te is, vagy amíg a kórházban vagy apuka is intézheti (úgyis szeretnek patikába járni az újdonsült apukák).





ghkriszpi
 
 


Ezt a hülye anyakönyvi kikérést soha nem értettem.

Ha házas vagy, kell kérni másolatot.

De ha netán még nem vált el valaki, és már nem a férjétől van a gyerek, ha nem visz apaságit, a férj nevére írják a gyereket.

Ha nincs férj, akkor meg apasági kell, különben anyuka nevére írják.

Na most akkor nem értem, aki házas, azzal mi a francot szórakoznak. Ha nem viszek 30 napnál nem régebbi papírt, csak az eredeti házasságit, akkor elvileg nem az apa nevére írják a gyereket? Komolyan, ezt direkt csak azért csinálják, hogy kelljen még arra a hülye illetékbélyegre is külön fizetni...

Fú, ezeket a K vitamin, D vitamin, meg alkohol dolgokat már teljesen el is felejtettem. De ezt úgyis hazaérkezéskor kérdezés nélkül felírja a gyerekorvos. A popsikenőccsel meg a fürdetővel együtt. Sőt, még a biztonsági tápszert is... Na az az, amit nem fogok kiváltani.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Na igen ez a hogyan kapja kinek a nevét a gyerek kérdés nagyon jó. Mi még ugye nem házasodtunk össze. Utána kérdeztem itt Veszprémben és azt mondták, ha kismama vagyok, ha nem őket nem érdekli minimum 30 napot kell várni a bejelentéstől az esküvőig. Ez nálunk otthon nem így volt akár egy hét múlva is összeházasodhattunk volna.
Az apasági nyilatkozatot hogyan kell elintézni? Azt tudom, hogy kell egy orvosi igazolás, hogy hány hetes várandós vagyok, de azzal hová kell mennem?

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Elvileg az önkormányzatnál, de nem tudom, mert mi is inkább összeházasodtunk 2002-ben, mikor 5 hós kismama voltam. :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Mi is szeretnénk, de a páromnak nincs meg a születési anyakönyvi kivonata és a személyi igazolványa is sérült, ha ezeket újra ki kell kérni az idő és arról már nem is beszélek, hogy itt hiába törvényben foglaltatik, hogy a várandós nőkre nem vonatkozik a bejelentéstől számított 30 nap már rég megszülök mire odáig jutnánk, hogy akkor házasodjunk össze.
Szerdán bemegyek személyesen a városházára és kiverem a balhét, ha nekiállnak velem szórakozni és hónapokat váratni ugyanis nekem ennyi időm már nincsen.

Igaz ráérnénk a szülés után is meg ott az apasági nyilatkozat lehetősége, de az nekem olyan, mintha csak úgy a nevére venné a porontyomat egy ember akivel élek. Idegen egy kicsit.

A védőnőmmel itt még mindig nem találkoztam, lassan egy hónapja itt vagyunk és nem látott védőnő.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Személyi igazolvány kb. 1 hónap alatt van kész. Születési anyakönyvi kivonatot meg elvileg azonnal kiadják (a születési helyen), ha az okmánybélyeget megveszed hozzá. (Legalábbis 10 éve még így volt.)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Hát igen, de az a baj, hogy a párom nagyon messze született innen és nem tud elutazni az anyakönyvéért. Szerintem ebből egyenlőre apasági lesz és, ha sikerül elintézni a papírokat akkor lesz esküvő, ha meg nem akkor így jártunk. :(

Bayar: Drága megkaptam a csomagot nagyon köszönjük! A párom ment le boltba és jött fel nagy szemekkel, hogy ez meg mi? :) Mondom megjött a nyári mikulás hihi :lol:

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Na sziasztok!

Termeltetek ám megint :)

Kozmetikumokból én is a gyógyszertárit ajánlom, amit a gyerekorvos ír majd fel egyelőre az anyuka taj számára, méghozzá asszem úgy van, hogy egy 0-t kell az első számjegy helyére írni?! De majd mondani fogják úgyis.
Nálam is úgy volt, hogy az utolsó védőnős randin ott volt a gyerekdoki is, bemutattak neki (mármint engem :lol: haha) és akkor kiállította a már említett recepteket.

És akkor egy kis okosság, mert én nem tudtam. A gyógyszertári fürdetőt nem a vízbe kell tenni (állítólag), hanem a gyerekre kenni. Ha a vízbe teszitek nem olvad szét, csupa zsíros, ráragad a kis kádra, letisztíthatatlan. Hasznavehetetlen.
De ha vki nem a doki által felírt dolgokat akarja használni, akkor én a babét ajánlom.
Mi használtuk a koszmó elleni samponját, de fantasztikusan jó. Ja és a fürdetőjét. Nagyon ott van. Bár mondjuk az ára is. Anno, mikor naptejet vennem a pár hós kisfiamnak, volt 6ezer valamennyi az a kis tubus. A fürdető és sampon "csak" 2500 körüliek.

Pelusból én is pampers-es vagyok. A picinek a permium care változatát fogom venni, és nem a 2, hanem az 1es méretettel indítok majd, mert hiába írják rá, hogy 2-5 kg, az még 6 kgos babára is jó lesz, mert annyira picik azok a popók :)

Betét ügyben már mindent elmondtatok. Tena lady! :) Nálunk anno Szigetváron, még bugyit sem engedtek húzni az első napon. Csak úgy ala natur. Fekvés, láb közé a cucc, aztán had szóljon :) Hát igen, ez a tisztulási folyamat nem olyan kellemes, de el fog veszni majd a gátseb fájdalma, érzékenysége mellett. erről jut eszembe.
Első babások, sztem nyugodtan szerezzetek be egy olcsó, pár száz ftos gyerek méretű úszógumit. Jól jön majd a leülésnél. Például evés, zokni felhúzás, szoptatás, amiknél nem baj, ha ül az ember lánya :)

Na majd még agyalok, hátha eszembe jut vmi praktikus dolog.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Ja és még egy. Sok helyen állítólag 2 dologtól függ a hazamenetel. Az egyik nyilván a baba. Besárgul, minden rendben van vele, jók az értékei, stb.
A másik pedig az anyuka, méghozzá a nagy wczés. Állítólag ha nincs kaki, nincs hazamenetel. Van olyan hely, ahol segítenek és adnak hashajtót, de van ahol kivárják, hogy magától menjen a dolog. És az lehet, hogy nem kevés idő, mire a szervezet visszaáll egy olyen trauma után, mint a szülés. Tipp a glicerines kúp. Gyógyszertárban filléres dolog. Biztos, ami biztos ;)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Megvan a dm-es kártya és regelt nekem a lány a baby cuccokhoz is kupont vagy meg ilyesmit... szóval kaptam kezdő csomagot is :)
Vettem is ezt azt! :)

Jaa, mentem szopis melltartót nézni... a kínaiba egész jól néz ki (bár mondjuk az nem érdekelt) 90D kicsi volt :shock:
Nagyobb nem volt.... hát ha most ez ekkora, akkor mi lesz a tejbelövellős időben...
Valami más után kell néznem. Pedig 1250 Ft- az még tűrhető.

Vircsi, örülök! :) Remélem valami jó lesz belőle!

Katapetra!!!??? Minden nap szokott jönni, most meg rég nem volt!!! remélem nincs baj!!!???



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Nekem is feltűnt, hogy nem jön Katapetra! Valaki esetleg más úton nem tudja elérni, hogy jól van-e?

Szandriii a wc-zős témáról jutott eszembe, hogy megkérdezzem: mindenhol adnak beöntést a vajúdáskor? Nekem nagyon nagy félelmem, hogy valamit "alkotok" szülés közben szörnyen szégyellném magam miatta. :shock:

Nekem is kéne valami szoptatós melltartó egyenlőre a sport toppal jól elvagyok amiben gyárilag van betét és nem gond, ha elfolyok (ami nálam nem ritka eset)

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Bocsi Szandrii, hogy helyesbítelek: A recepten a taj-nál 8-asra vált és nem 0-vá, mert most az (8-as szült nő).
A gátsebhez meg annyi, hogy nekünk anno nem engedték az úszógumit (nekem az elsővel volt), mert minél többször ráülsz, annál jobban edződik és mire már hazamentünk tényleg meg volt "edződve".
A kórházi hazamenetellel kapcsolatban:
Császáros 120 óra megfigyelés alatt, spontános 72 óra. A mamakakit a nővérke 24 óra után hashajtóval gyorsítja az ÁEK-ban. Ha a baba besárgul attól a mamát még kidobják 3 nap után, csak a baba marad napozni és be kell járni hozzá szopiztatni. Az élettani sárguláson minden csecsemő átesik, csak van akinél durva kínaiság jön elő. A titka, hogy folyadékozni kell a babát. Ha nincs még tej, nálunk infúziós glükóz oldatot rajtak cumiba és azt kellett adni a picinek. Jobb is szerintem, mert nem tápozzák már elsőre, a folyadékpótlása meg megy, amíg a tejcsi meg nem indul. Azért a sokszori mellre tétel elengedhetetlen.





ghkriszpi
 
 


Én se úszógumiztam, óvatosan, kissé féloldalasan ültem. Pedig a gátseb mellett a hülye aranyerem is nagyon fájt.

Vircsike! Ha van idő beöntésre, akkor adnak. Ha nem jut eszükbe, még mindig rákérdezhetsz. És ha netán mégis jönne valami szülés közben, talán észre se veszed. Nem fogja senki a szemedre hányni, sok esetben előfordul. Nem tudom biztosra, mert mondom, nem hozták szóba se a doki, se a szülésznő, de még a párom se, de szerintem nálam is volt egy kis "melléktermék".

Remélem, itt is 3 nap után hazazavarnak! Csak a hétvége nehogy megint bezavarjon! Lackóm okt. 30-án született, szerda volt, és majd csak 4-én hétfőn engedtek haza, mert utána hosszú hétvége volt.

Mesi május 14-én, vasárnap született, és 18-án csütörtökön mehettünk haza. Tehát 4 nap múlva. A császárosok meg 7 nap múlva. Remélem, már nem ez a rendszer van.

Katapetrának írtam, megvan, jönni fog. :) A többit majd ő elmondja.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: