Új privát üzeneted érkezett!

Tej!!! :roll:
Pont tegnap mutattam a férjemnek, hogy ez valami előtej lehet...
Nem folyik durván, de valami van! Akkor ennek most örüljek, mert úgy néz ki, hogy lesz is? :)
3 hónappal előtte.... szuper!

Tájolás! Igen csak azért kérdeztem, nem is építészeti szempontból, hanem, úgy, hogy olyan lakásban, csak délelőtt, délig süt a nap, délután már nem. Bár ahogy írtam, végig ablakos, tehát nem sötét, de az É-i oldaltól sokat félnek!

Amúgy nem mentünk tegnap, mert visszamondta a nő, majd a jövő héten. Érdekes! Eddig sürgős volt neki, most meg ráér! :roll:

Ma találtam még 4 hirdetést, amit megkérdezünk!

Kataperta: gondoltam, hogy a babakocsiról írsz ;)



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Szia Suprise!

Írtam privit ,hasonló cipőben járunk.

Katapetra:)

Remélem hamarosan hazatérsz :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Szia Cicamica!

Köszi ;) Én is remélem...reméle ti is jól vagytok!Puszillak

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 

 
 

Sajnos, vagy szerencsére a terhesség alatti előtej semmilyen összefüggésben nincs azzal, hogy később mennyi teje lesz az anyukának. Én nem emlékszem, hogy nekem lett volna előtejem az előző két terhességnél, mégis tudtam szoptatni. 5 és fél hónapig csak anyatejet kaptak, aztán Lackót 16, Mesit meg 13 hónapig szoptattam.

Most van valami, nem lesz foltos a ruhám se, de ilyen sárgás rászáradást már többször észrevettem, szóval nagyon gyengén szivárog valami.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Gabella: Ezt én is így hallottam...sárgás kis valami? na olyan nekem is van, ez akkor az lenne?
Én, mint kezdő kismami már kicsit bevoltam parázva, hogy mi lehet ez? Tejre nem gondoltam, mert nekem a tej színe fehér...én kis naív :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Indulásból elég sárgás az anyatej, majd szülés után pár nappal vált át kékes fehérbe. :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Köszi ;) Hát igen, aki már nem kezdő, az tud!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Én még nem vettem észre, hogy lenne előtejem, Remélem ez nem azt jelenti, hogy később se lesz, mert nagyon szeretném szoptatni a picit.
Mindenkinek nagyon szép a babakocsija, strapabírónak néznek ki, és a babócák is biztos jól fogják benne érezni magukat! :-D

Én mostanában csak fájó szívvel állok rá a mérlegre, mert már 8 kg plusznál tartok, ugyan mindenki azt mondja, hogy csak a hasam nagy, de sztem lehet a combomra is ment egy kicsi, meg hát azért a mérleg elrettent. Pedig nem hiszem, hogy többet eszek mint eddig. :? Kicsit tartok a védőnőtől is, hogy mit fog szólni.



miyori
 
 


Sziasztok!

Nekem sincs még tejem!Remélem tényleg nincs összefüggésbe a későbbiekhez!

Bayar mi újság a lakásokkal?

Miyori az abszolút semmi még a nevelőanyám 17 kilót hízott és neki is ment pici ide is oda is de az hamar le is ment!Ne izgulj most jönnek jobban a kilók hisz most nő a legnagyobbat a babánk :)

Gratulálok Vircsikee majd mesélj ha elrendezkedtetek hogy milyen az új helyen!

Cicamica írtam választ!

Szép hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Szia Suprise!

Nem jött át a leveled/válaszod :?

Szerintem valami hiba történt ,nyugodtan írhatsz akár ide,akár a júliusi csoportba,hátha csak a privát nem működik.

Nálam is volt már ilyen és nem értettem anno miért nem ír vissza Katapetra :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Az elötejnek semmi köze a szoiptatáshoz nekem nem volt elötejem Alexet mégis 3évig szopőtattam a kislánytol meg én magam vettem el 16 honaposan..a szoptatá
s elsö sorban fejben döl el :D ja és hogy kicsit pontositsak elöször átlátszo kolosztrum van(elötej szomjolto) aztán a zsirosabb sárga tej...ami a táplálob..
Vendég
 


Ezt találtam: a videó 3.5 percbe sűríti egy magzat 9 hónapos fejlődését. Mi most kb. 2:30 körül járhatunk.

http://bit.ly/9hónap_fejlődése





ghkriszpi
 
 


Sziasztok!
Velünk minden rendben, holnap mehetünk haza!!!!
Benike 1540g,
méhszáj: 3.5cm hosszú, és zárt :)
Placenta: normal anterior

Fotó a "kicsi" Fiamról :D

Kép

Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Katapetra! már most egy beleharapnivaló pofija van :)
Jó, hogy minden rendben! :)
Vigyázzatok az úton!

Én pár napja alig tudok aludni... :? pedig olyan fáradt vagyok!
Ma megyek védőnőhöz!

Lakással semmi, nem kaptak még hitelt a mi vevőink... nem tudom mi lesz! :idea:



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Nagyon édes Beni-baba!

Most rohanok, főzök, takarítok, mosogatok, ráadásul Mesi ma 7 éves! :)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves szavakat!

Itthon újraaaaa :) Minden rendben volt az út során, egy új tünetem lett csak az extra Mg-tól megy a hasam, de brutál módon (bocsi) :)

Holnap Pihi, csütörtök doki, pénteken védőnő...és 4D uh, na ez még nem tuti, mert egy sima kontrolon (kint) kaptuk ezeket aj ó kis felvételeket Benikéről..

Mesinek: Nagyon Boldog Szülinapot!

Bayar:A lakás projekthez mielőbbi sikereket!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Helló Katapetra! Üdv újra itthon! :) Drukk, hogy a hasmenés ne tartson soká! Nekem is volt múltkor 1 teljes napig, nagyon megviselt, vagy 7-8x kellett mennem, de másnapra elmúlt.

Mesi nevében köszi a köszöntést!

Én most csak a táppénzes papírért megyek holnap, meg a labor leletet is megmutatom a házi dokinak, hogy azzal a kissé magasabb süllyedés értékkel kell-e valamit kezdeni. Aztán baba-ügyben majd csak 30. héten kell menni UH-ra meg nőgyógyászhoz. Addig (június 7-ig) semmi nincs. Fura is eléggé.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Katapetra! Nekem már egy fél mg-tól is hasmenésem van...
Én csak az elején "szedtem" mikor éjszakánként görcsöltem.
Engem elvinne, ha 3-4 szemet bevennék :P

Mi jövő héten megyünk kenetre, meg egy villám uh-ra és ha jól tudom utána már nekünk is csak a 32-es lesz a következő.
Volt már, hogy 7-8 hét telt el.
Utána már a célegyenesben leszünk :P

Tegnap kérdeztem a védőnőt, hogy mi van, ha a kiírt napon nem indul meg a szülés. Azt mondta, h nálunk az a szokás, hogy másnap be kell feküdni, max 6 napot várnak, ha akkor sem akkor 7. napon beindítják.... :? Azért az elég brutál....!

Lakással még semmi... vagyis van, de csak állunk egy helyben!
szerződésmódosítás lesz a vevőinknek rossz a hitelhez a részaránya, azt kell átiratniuk... Most onnantól számított 6-7 hét az utalás... hát koppra fog beleférni, ha belefér a július 15. dátum.
Tegnap kifestettünk nálunk, az én szobámat, olyan szép lett, majd ha berakjuk az ágyat és a pelenkázót teszek fel képet a babasarokról. :)



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!

örülünk Katapetra hogy újra itthon és nagyon édes a kis Benike!Meg szép nagy!Nekem sose mondtak még kilót :S :O és az uh-s képen sincs rajta!

Bayar nyugi úgyis összefog jönni a lakás!És mi a helyzet azzal amit foglalózni akartatok?

Mesinek így utólag is boldog születésnapot!Gabella te 2 hetente jársz táppénzes papírért?Mert sok mindenkitől hallottam de nekem elég hónap végén elmenni és leadni!

Én holnap megyek hematológushoz!Hétfőn volt nálunk a védőnő olyan furi mert hozzá már csak 2-szer megyek aztán Dombóvárra!

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Bayar! Sajna, nálunk is ez a divat, hogy ha nem indul be a szülés, be kell feküdni. Én már kétszer kifogtam. Volt oxitocin teszt, de nem indultak be. Lackót végül 41+1-nél burokrepesztéssel indították, bár ne tették volna, Mesi ugyancsak 41+1-nél született, de nála spontán jöttek a fájások. Nagyon remélem, hogy még egyszer erre nem kerül sor. Nagyon rossz bent feküdni, és várni a csodát, közben meg otthon izgul a család. Mindenkinek tönkreteszi az idegeit a tehetetlen várakozás.

Suprise! Köszi neked is a köszöntést! Igen, 2 hetente kell menni. A házi doki mondta, én meg elhittem. :) De még csak most telik le az első két hét táppénzem, nem tudom, ezután is kell-e 2 hetente menni.

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Holnap visszük fel a holminkat Veszprémbe bútorostól meg mindenestől úgyhogy nyakig vagyok a rámolásba. Ma voltam cukorterhelésen nekem nagyon ízlett a cukros lötty vittem hozzá sok friss citromkarikát és elkísért a két legjobb barátnőm szóval nem unatkoztam.

Örülök, hogy jól vagytok nagyjából mindenki jól van rendben van :)

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Még nincs is hétvége, de már mindenki eltűnt :?: :roll:

Mit gondoltok arról, hogy ha valaki nem tud sokáig szoptatni, akkor érdemes elkezdeni a 4-5 hónapos kortól a különböző bébiételek adását, vagy saját főztöset, vagy csak anyatejpótlást kapjon a baba (tápszer)?

Nem tudom mennyire megbízhatóak az üveges babakaják :?:
Biztos jobb, ha én főzöcskézek neki minden nap ezt-azt!

Nézegettem az olcsóbb pelusokat, amiket (szerintem?) csak neten lehet rendelni PL.: dada pelenka, ami álítólag majdnem olyan jó, mint a pampers, meg a bella, ami a libero koppintása...
38-40 ft-os/ db áron.

Majd lehet, hogy kipróbálom! Van 10 db-os kiszerelés is.

Tegnap vettünk az intersportban egy adidas együttest :)
68-as van beleírva, de nagyobbnak tűnik. Kék, gyönyörű! 4900Ft
Nem tudtam otthagyni! :)

Mindig szemezek azokkal a cuki rucikkak, és szerintem szőke, kék szemű lesz a hercegem, így mindig is akartam neki egy vagány melegítőt! Hát most megvan! :)

Kép



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


Sziasztok!

bayar: Szerintem ha nincs elég tejcsid, akkor tápszerrel tudod majd ezt pótolni...+ 4-5 hónapos kortól hozzátáplálással :) De majd elmondják a gyakorlott anyukák!

Pelusokra én is kíváncsi lennék!

A melegítő irtó cuki :)Szerintem sem szabadott otthagyni :)

MI jól vagyunk....megvolt az utolsó nagy UH...azéret utsó, mert már csak a kötelező uh-okra megyünk...de egy igazi babamozit még ki kellett próbálni.
A Csodabent 4D-és központban voltunk, a Nagy L. Király útján.
Tök jó kis központ van egy két boltocska(kismami ruhák, baba cipőbolt, függönyös) és egy nagy Mini Manó babaáruház...nagyon jó minőségű dolgokkal! Szóval eltudtam volna lenni egész délután :)

És íme egy sztárfotó Benikéről, és a pocakomról 29 hetesen :)

Kép


Kép

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Katapetra:)

Gyönyörű a picid:)Igazi kis pasis arca van egyszerűen gyönyörű 8) Súlyra most nem mondták mekkora?Mert szép kis pufikás máris.

Nálam az a helyzet,hogy nem tudják pontosan a születés várható értékét megsaccolni sem,mert a bpd-je a fiam értékével azonos volt,viszont régen TAD mértek,most meg HC és AC-t.

Szóval pont a súlyra vonatkozót nem tudtuk összehasonlítani,egy biztos a nagyobbikkal kétszer ekkora hasam volt :lol:
Szerintem a pici ha időre jön max 3.5 körül lesz

Vigyázz magatokra 8)

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Szia Cicamica!
Jò, hogy jöttèl! De mondtak sùlyt, 1680g kb :)
A szonográfus szerint is kis husi :) a pofojàn is làtszòdik...van egy màsik Foto ott mèg a kis cicije is kivehető a husisàga miatt :D Jaj
Annyira szeretem!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


SZia Katapetra:)

Ahogy sacolom az uraságodat,ha időre születik,akkor szerintem 4kiló felett lesz minimum.Bár inkább 4,5 :lol:

Én elvileg július 24-re vagyok kiírva és előzőleg majdnem egy napon mentünk uh-ra onnan gondolom,akkor is nagyobb volt picid és nekem is súly alapján azt mondták,hogy kb. 1 hét előny,de mindenki mást mond.Lényeg ,hogy akkor a te picid legalább 2 héttel nagyobb mint az átlag:))))

Van egy nagyon jó kalkulátor a babafalván,ahol az uh alapján meg lehet tudni,hányadik hétnek felel meg a pici.
Nekünk egyedül az AC érték kisebb,a többi 1és2 héttel nagyobb 8)

Hogy bírod a frontokat.Nekem egyre kevesebbet mozog,de akkor hullámzik az egész hasam.De rendes kisfiú,mert este csak "helyezkedik" ,hagyja a mamáját aludni,már amennyire tudok. :?

Amúgy tegnap volt egy bőgős napom,mert kiadtam azon,hogy a kisfiam iskolájában tombol a lepke himlő és csesztek szólni,pedig a terhesekre és a magzatra kifejezetten veszélyes.
4-20 nap lappangási idő,és mire kiderül a fertőzöttség(kiütések)már nem is fertőz. :x

Kedden megyek a dokimhoz,más miatt is(szocpol az otp szemétkedik)

Remélem ti jól vagytok 8)

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Szia, ne ijeszgess :), akkor nem is nagyon lesz MIT ràadnom. A legtöbb babaholmink 56-os...tyűhaaaa :)
Igen eddigi uh-ok ala.pjàn (8hetes kora òta) mindig 1-2 hèttel idősebb volt...
Frontoknàl(főleg hidegnèl) nagyon Nagy hiszti megy bent...utàna èjjel Persze alvàs volt....hàla az ègnek.
Remèlem nem kaptàtok el...drukkolok! Nem lesz semmi gond, tuti!
Puszi

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Szia Katapetra!

Nem ijeszgetés ,de az én fiamnak anno a gyermek osztályról hoztak cuccot a csecsemősök,és haza is egy 62/68 -as ruhába hoztuk.

Nem árt bevásárolni nagyobb méretből is én anno az összes 52-56-os ruhát küldhettem vissza és ott álltam 3 db ruhával :?

Szerintem kezdő pelenka csomagból is érdemes a 3-9 kg venni,mert ugyanúgy szűkíthető és tuti jó lesz.

Az újszületeknek való pelust elajándékoztam,mert nem fért bele a gyerek(2-5kg),mert széles is volt pluszban a csipője.

Remélem Benike kivárja az időt:))))

Sok puszi

Lilypie Pregnancy tickers
cicamica7591
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Bayar: Nagyon vagány a szabadidő csak nőnie kell bele kicsit :)
Katapetra: Nagyon jóképű Beni baba és szép a pocid is!

Sikerült berendezkednünk, durva volt ez a pár nap. De legalább már itt vagyunk és már csak a babaholmikat kell majd élesbe tenni :D

Nekem este későn aktív a kis hisztis hercegnőm és egyre nehezebben alszom, a bokáim akkorák, mint egy túlméretezett elefántnak.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Sziasztok!

Cicamica köszi a tippeket :)

Vircsike: Köszi :)
Örülök, hogy túl vagytok a berendezkedésen!
A bokadolgot nem irígylem..... :shock:
Te is hozhatnál majd pocifotót :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


sziasztok!

A beígért fotóval jövök. Ez igaz anyák napi, úgyhogy egy kicsit már nőttem azóta. Kép

Lement nálunk az ablakok cseréje. Megvolt a nagy takarítás is, csak elég lassan haladtam. Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de elég hamar kifáradok már. A lábaimon a visszerek már megint teljesen kiduzzadtak. Remélem szülés után újra visszahúzódnak, mint a korábbi terhességek után is.
Hamarosan 4D-re előjegyeztetem magam. Akkor talán nekünk is lesz pofifotó.





ghkriszpi
 
 


Ghkriszpi: Nagyon csinos poci :) Én is hamarabb kifáradok a közeljövőben nálunk is lesz ablakcsere meg festés az még lesz egy szép menet.

Kataeptra, íme pocifotó remélem tetszik ;)

Ha minden igaz a héten találkozok az új védőnőmmel telefonon már beszéltem vele és nagyon tündéri volt, azért picit izgulok.

Nekünk még nincs babakocsink meg sok minden kéne még úgyhogy feszült vagyok emiatt, de nem vagyunk elkésve semmivel azt hiszem.

Kép 27. hét

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Lányok, köszi a pocifotókat, nagyon szépen növögetnek a babócák!

Ghkriszpi: várom a 4D-es pofifotót :) Fáradékonyság? Hát igen, egyre nehezebb ez az áldott állapot! Lassan már kimondottan tehernek érzi az ember lánya, de ez a 3.trimeszterben normális érzés....bár nagyon büszkén hordom a pocakom!

Vircsike: Nem vagytok elkésve, sok sikert a védőnőhöz!

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Katapetra: Köszönöm :)

Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de én szeretnék valami szülésfelkészítő tanfolyamra járni vagy kicsit körbenézni a szülészeten, hogy még is valami halvány dunsztom legyen. A másik dilemmám, hogy érdemes-e befektetni egy légzésfigyelőbe vagy nem szükséges?

Bayar: tudsz róla esetleg, hogy van itt szülésfelkészítő vagy szülőszoba látogatás?

A cukorterhelésem eredménye nagyon jó lett hála égnek, mondjuk meg is lepődtem volna, ha nem így lenne. :)

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Én nem megyek szülésfelkészitőre....Cd-én kiokositottam magunkat...

Légzésfigyelőt mi is fogunk használni, de csak olyan matrac alá tevőset, mobilt nem...ezt is kölcsönbe kaptuk, remélem soha sem fog beriasztani....

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Sziasztok!

Vircsike: Gratula a költözéshez!Abszolút nem vagytok elkésve semmivel nálunk azért van meg minden mert kaptuk a babakocsi meg nagyon alkalmi vétel volt!Most is otthon voltunk és ismét kaptunk egy halom ruhát!Már nem tudom őket hova tenni!Sőt most játékokat is kaptunk csörgők plüssök úgyhogy egyre jobban érzem hogy pici a lakásunk!Nagyon szép pocid van!Szülésfelkészítőre én jártam itt egy-két dolgot tudtunk hasznosítani de igazából ha utána olvasol akkor több mindent.Alap procedúra 90%-ban egyezik mindenhol.Azzal lehet jobban jársz ha keresel már szült kismamákat onnan és tőlük kérdezgetsz.Légzésfigyelőt nekem meg 90%-ban azt mondták hogy csak akkor érdemes ha elsősegély tanfolyamot is elvégzel mellé!Nálunk nem lesz ha nem mondja az orvos hogy szükség lesz rá!Mondjuk babuci így is az ágyam mellett lesz a kiságyba és ugye nálunk pici a lakás!De a 2 tesómnál fel sem merült hogy kéne és nem is aggódott miatta az ember!Ha nem akartok ne agyalj rajta sokat hogy ne legyen hiány érzeted!Ha mégis szeretnétek már nagyon sok helyen kölcsönözni is lehet!

Katapetra: Nagyon édes Benike is meg a pocakod is!Az meg hogy most nagy még majd úgyis akkor derül ki meddig akar bent lenni.Arra meg készüljetek hogy beriaszt az elején párszor a légzésfigyelő azt mondják még a baba nem lesz olyan 4 kg körül(bár lehet ti annyival születtek) addig sok mindenkinek beriasztott feleslegesen!Én legalábbis ilyeneket hallottam!

Bayar: Nagyon édes a ruci!stílusában nekünk is van egy hasonlónk majd lefényképezem!A pelusokkal én úgy csinálok hogy aminek az oldalán csak lehet regisztrálok kismamaként és beikszelem hogy igen kérek minden hülyeséget a postaládámba is és elméletileg fognak küldeni Babó születésére termékmintát pár darabot!és így tudni fogom h melyiket utálom és melyik nagyon jó!:P A szoptatásnál meg nem szabad túl stresszelni!Állítólag a a dombóvári kórházban nagyon jó szoptatós nővérke van aki tényleg megtanít szépen hogy kell szoptatni párna minden nélkül a picidet!Nagyon dicsérik attól függetlenül hogy nem túl kedves!

ghkriszpi: Neked is nagyon édes pocid van.Én is hamar elfáradok vagyis amúgy nem csak feszülni kezd a derekam ahogy húzzák a szalagok meg a vádlim ettől a többlet súlytól.De kicsit pihennek és már jobb is.Tényleg ki mennyi kilónál tart pluszba?Azt mondják most jön még a java!Pofifotót meg tőletek is nagyon várjuk!Ha jól rémlik csak mi nem megyünk 4D-re :)De 2 hét múlva uh remélem most már megtudjuk mi lapul a lába között :D na és akkor a beígért pocifotó tőlünk is: Kép 26+4 hetes

Kép
Kép/1-38-29-2015_07_31-.jpg" BORDER=0>
suprise
Bátaszék
 
 


Katapetra, Suprise:
Én csak akkor járnék ilyen felkészítőre, ha ingyenes, de nagyon sok mindent olvastam meg stb. Nem ragaszkodom annyira hozzá csak amiatt aggódom, hogy egyáltalán nem ismerem a kórházat még a közelébe sem voltam a pécsit már volt lehetőségem eddig megismerni.
Légzésfigyelőn azért gondolkodtam, mert igaz nálunk is kicsi a lakás egy szobás garzon, de a babaágy nem mellettem lesz és félek, hogy nem ébredek fel, ha baj van. Tanfolyamot szeretnék végezni sose lehet tudni mire számítson az ember, lehet csak első babás anyuka túlzott félelmei ezek, de jobb, mint megijedni. :)

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Suprise: Hát te nagyon sudár vagy! csini a pocakod!

Kg? Nekem sok...+9kg

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Sziasztok!
Csinik vagytok mind! Édes a kis melegítő! Szerintem egy barna hajú, barna szemű kis fickónak is jól állna! :) (Én marhára meglepődnék, ha szőke lenne a fiam, bár benne van a pakliban, mert a hugom meg az öcsém is elég szőke, és a párom két huga is az... De Lackó is, Mesi meg főleg sötét hajú, sötét szemű.)

Fura érzés, hogy már kevesebb, mint 3 hónap van hátra. Legalábbis nagyon remélem! Most nagyon nem akarom túlhordani pindurkát. Ja, ha már pindurka. Esélyes, hogy nekem is nagy lesz, nagy volt mindkét csemetém, 4100 és 4250 g, de azért az 56-os ruhák jók voltak. Bár szerintem ez is változó, két ruha nincs egyformán számozva.

Katapetra! Beni nagyon édes pofa! Tök jó, hogy már ennyi fotótok van róla! Mi már nem megyünk 4D-re, majd csak 31. meg 36. héten sima UH-ra.

Egyébként ezek az UH méret meghatározások elég bizonytalanok, lehetnek a végén azért elég nagy eltérések, mindkét irányban. Akár fél, 1 kilót is tévedhetnek.

Szülésfelkészítőn én sose voltam, nem is hiányoltam, elég volt, hogy 36. héten már a szülőszobán csinálták a CTG-t, másodszor meg már sejtettem, mire számíthatok. Így harmadszor meg már szinte nem is félek a szüléstől. Inkább csak a túlhordás-befektetés lehetőségétől.

Légzésfigyelőnk se volt egyik gyerekkel se. Most sem tervezem, max. ha születéskor kiderül valami olyan, ami indokolná, hogy kell. De nem kell, tudom. :) Itt lesz a babaágy a hálószobánkban, és én tudom, úgy alszom, mint a vadászkutya. Mai napig felébredek arra is, ha tüsszent vagy álmában beszél valamelyik gyerek. Nem vagyunk már egy szobában persze, de éjjel nyitva van az ajtó köztünk, így hallom, mi a helyzet. (Érdekes, a dörgés-villámlás hidegen hagy, azt átaludtam a hétvégén is.)

A fáradékonyság nálam is jellemző, gyakran le kell ülnöm pihenni, mert fáj a lábam, derekam. Én most a 28. héten +9 kilónál járok, Mesimmel nagyon hasonló volt a hízásom, csak sajnos akkor 6 kilóval kevesebb volt a kiinduló súly... De most még nem érzem annyira soknak. Viszont lassan nagynak kezdem érezni magam. Pont tegnap mondtam, hogy kicsit kezd olyan érzés lenni, hogy tolom a hasam magam előtt. Ha megyek valahova, előbb odaér a hasam, majd kicsit később én is. :)

Bocsi, kicsit hosszúra sikeredett! Szép napot mindenkinek!

Gabella (27+5)

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Sziasztok!

Jó régen voltam, de nekem ez a két évesem... Hát élni nem hagy, komolyan.
Mai napig lefutok mellette kb 3 kmt és ez csak a futás volt. A sétákról és az egyebekről még nem is szóltam.
Estére nagyon kész vagyok. A farokcsontom úgy fáj, majd megveszek.
No meg az állandó lábzsibbadás... Rémes. Mire el tudnék aludni a zsibbadás nem hagy.

Amúgy kisebb nagyobb kihagyásokkal olvastalak benneteket, édesek a babák és pocakok is. Igazság szerint a temérdek házimunka és gyerek nem az igazi kifogások, amiért nem voltam.

Apósomék Stuttgartba utaztak még áprilisban, ott agyvérzést kapott és meg is halt. Közben mi is kiutaztunk, egyik napról a másikra, aztán az események csak úgy pörögtek. Megtörténtek a dolgok egymás után. Aztán csak azon kaptam magam, hogy fekete kismama szoknyát vadászok a west endben, mert a temetésre muszáj valamit felvennem. Így aztán bevallom szándékosan nem jöttem, csak olvasgattam. Örültem, ha nem kell magamról és erről a helyzetről beszélnem, ha kicsit kikapcsolhattam az agyam.

Az első terhességemkor is fórumoztam, ott egy nagyon összeszokott kis társaság jött össze. Ott is felfüggesztettem magam. Aztán amikor kis unszolásra mégis jelentkeztem, ott is kb 5 mondatban leírtam a miérteket... Nem is mondom mit reagáltak. Csak kb 3an szóltak hozzá a dolgokhoz, végül pedig a névnapi köszöntő is elmaradt.

Mindezek után pláne nem volt nagy kedvem írni.

De gondoltam, most azért jelzem magam, mert olyan kis kedvesek ezek a pocakok, meg azért jó dolog ez, együtt várni a babákat :)

Nem is tudom hol maradtam le, de cukin természetesen én is voltam, minden okés. Legközelebb 5én megyek uhra, adatokkal majd csak akkor tudok szolgálni.
Kicsilány növöget szépen velem együtt :)
Viszont én most marhára elégedett vagyok a kilókkal kb 6 kgt szedtem fel gyerekestől, mindenestől. De ne felejtsétek a 3 km futást naponta. És nem jó szántamból :S
Ez a gyerek úgy megy a futóbicajjal, mint a szélvész. És persze az úttestre kirongyolni cseszett nagy buli. Engem meg az ideg csap szét és a sírógörcs kerülget.

Aztán ami új még. A hétvégén találkoztam a szülésznőmmel :) Nagyon kis szimpi, aranyos, már várom hogy együtt dolgozhassunk. Kiokított, hogy a szfvári szülészeten mi a módi. Őszintén szólva már örülnék is, ha a dokim nem lenne ott... Megmaradna az a rakás pénz. De nem lesz ott, mert júli végével megy szabira és Kinga pontosan fog érkezni!!! Már megbeszéltem vele, hátha ;)

Nem tom ki kérdezte, de a szülésfelkészítő nálunk Pécsen anno semmit nem ért. Arra viszont jó volt,hogy találkoztam más kismamikkal, lehetett kicsit társalogni.

Légzésfigyunk nekünk van, használni is fogom. Jó az.
És (ugyan nem tom ki írta), de nyugi tuti be fog riasztani. Erre fel kell készülni. Lehetnek téves riasztások, de semmi para :) Inkább 1000 téves, mint egy elmulasztott éles.

No hirtelen ennyi jutott eszembe. Meg aztán életjelnek ez is megteszi asszem.

És akkor egy pocifotó is a végére.

Puszi Nektek.
:)
Kép .

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Én nem igazán híztam, a várandósságomat 92kg-al kezdtem és most vagyok babástól mindenestől 87kg. Nem voltam rosszul tudtam enni az elejétől valahogy mégsem jellemző, hogy híznék, de még csak most fognak igazán szaladni a kilók felfelé.

Mondjuk én paleolit táplálkozást igyekszem folytatni kevés szénhidráttal nagyon sok zöldséggel és gyümölccsel, de nem kötöm annyira az ebet a karóhoz, ha megkívánok egy lángost minden szívfájdalom nélkül megeszem :)

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Jaj, Szandri! Fogadd részvétem apósod miatt! És sajnálom, hogy ilyen szörnyűségen kellett keresztül mennetek! A szaladgálást átérzem, mikor Mesit vártam hasonló volt a helyzet. Most már könnyebb, egy majdnem 11 meg egy 7 éves már nem annyira ön és közveszélyes. :)

Én úgy örülnék, ha az itteni többiek is átjönnének valami zártabb fórumra, ahol nem kellene ennyire arctalanul mutatkoznunk. Facebook, hoxa, anyatanya?

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Szandri! Részvétem!
Sajnálom, hogy csak ritkán tudsz írni, de megértem. Nekem még munka után is sokszor nehezemre esik írni! :-D

Én sajnos eléggé hízok, de ma voltam a védőnőnél és azt mondta hogy nem olyan vészes, a +8kg.

Én facebookon fent vagyok, tehát nem lenne ellenemre.

Mindenkinek nagyon szép pocija van már. Én mostanában kezdem érezni a súlyát is, úgyhogy már a tempón lassítottam egy kicsit. :-D



miyori
 
 


Szia Szandriii!!!! örülök, hogy Te és a baba jól vagytok, aggódtunk értetk!
Nagyon sajnálom, ami történt, őszinte részvétem apósodat illetően... :(
Imike nem semmi ;) Nem csoda, ha este már "kipurcantnak" érzed magad!
A fotót pedig külön köszönöm :) szép mind a kettő!

A zártságot illetően nekem nem változott a véleményem....ha mindenki megy, megyek veletek, de én abszolót nem titkolnám el "ország-világ" elől, ami velem történik...sok kismaminak hasznukra lehetünk,tapasztalatainkkal, érzéseinkkel ahogy pl. a májusi fórum...nekem személy szerint óriási segtség hogy nem zárták be, és onna is tapasztalatokat gyűjthetek kismamiktól...és itt pl. saját terheségemmel esetleg másoknak segithetek...
DE ha mindenki megy, akkor természetesen nem fogok skizoként magammal csevegni itt....

CSak olyan jóó volt....:D

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Én egyetértek ezzel az állásponttal is Katapetra, mert én is olvasom őket is meg a júniusiakat is, és nagyon sok hasznos infóra lelek bennük, amik szerintem hasznosak lesznek a későbbiekben. Nekem mindegy, hogy hol vagyunk :-D



miyori
 
 


Igen, alapvetően hasznos, ha mások élményeit, problémáit, megoldásait olvashatjuk, de mégis mindenki kicsit tartózkodó. Nem is csoda. Volt már rossz tapasztalatom jogtalanul felhasznált fotót illetően... :(

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
gabella
 
 


Igen sajnos...erre emlékszem....és nagyon sajnálom...
Döntsetek akkor ti... :wink:

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 


Szandriii: Őszinte részvétem! Ilyen aktív csemete mellett nem lehet könnyű neked, szívesen adnék az itthon unalomban töltött időmből Neked :)

Nekem mindegy hol folytatjuk jó itt is a facebook is, én itt nem igazán olvasok mást csak a mi fórumunkat.

 Pregnancy Ticker
vircsike92
Hidas
 
 


Én is megjöttem! :)

Viricske! Veled kezdem :lol:
http://www.szülésfelkészítőfoglalkozás.hu/Bemutatkozas
Ezen a linket tudsz tájékozódni a szülésfelkészítőről.
Én nem megyek, engem egy ismerős fog suttyomba körbevezetni majd... :roll:

Szandrii!!! Nagyon hiányoltunk, gondoltam, hogy valami gubanc lehet, mert nagyon sokáig nem jöttél! Részvétem!!!

Ma voltunk Uh-n :)
csatolom is a képet! :)
Minden ok a Duci Döncivel :P Kezdünk pofisodni mi is! 1 Kg!!!
Én 7 kg híztam, majd teszek fel én is pociról. Holnap! Kép



Lilypie Pregnancy tickers
bayar
 
 
 


bayar: Nagyon cukiiii, valóban kis pufipofi, tök jó fej! :)

Lilypie Fifth Birthday tickers
katapetra
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: