Új privát üzeneted érkezett!

És aki nem ilyen klasszikus állami terhesgondozásban vesz részt hanem magánklinikáson? ott szerintem nincs is védőnő. De majd jövő héten megtudok mindent :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Ez engem is érdekelne. ... Egyelőre nem is tudom milyen lehetőségeim vannak. Én jelenleg külföldön élek, de hamarosan hazamegyek (ha minden jól megy, akkor szülni is otthon akarok mindenképpen). A támogatás része abszolút nem érdekel, tb-m sincs otthon. Ettől még gondolom járhatok otthon orvoshoz (magán), szülhetek és mindent megkaphatok, amit a többi kismama ... (max fizetni kell persze)
Ennek majd nagyon utána kell érdeklődnöm :-) Nagyon előre nem akartam szaladni (bevallom, hogy így 6+6 hetesen is kicsit félve merem elhinni)

Lilypie Pregnancy tickers
girlie
 
 


Sziasztok!

Gondoltam én is csatlakozok a társasághoz! :) Szeptember óta próbálkozunk férjemmel az első babán, és úgy néz ki végre összejött. Mindig is rendszertelen volt a menstruációm, mondta is a nődokim, hogy ez nem okoz gondot, annyi csak hogy nehezebben veszem észre ha terhes vagyok. Három hete voltam vizsgálaton, de más miatt, mert talált valami baktériumot nálam, és írt fel gyógyszert hogy szedjük a férjemmel. Azóta nem is próbálkoztunk. Következő héten kellett volna megjönnie, de nem jött meg. Persze ezt megint annak tudtam be, hogy a szokásos kimaradás.... De olyan furcsa érzésem van már egy hete. Néha szédültem, nyomást éreztem a méhemnél és a melleim is érzékenyek lettek. Holnap megyünk vissza kontroll vizsgálatra a dokihoz, és úgy gondoltam, hogy próbaképpen csinálok ma reggel egy tesztet. És a legnagyobb örömömre két csík lett!!!! Ami azt jelenti, hogy 7 hetes és 1 napos terhes vagyok! De kíváncsi vagyok mit mond holnap a doki!!

Kicsit attól félek, hogy nem lesz e baj, hogy közben szednem kellett ezt a gyógyszert, és mondta a doki, hogy ne is próbálkozzunk közben. De mi van ilyenkor ha már előtte megfogant csak nem tudtuk??? Ezért aggódom kicsit hogy nehogy ez problémát jelentsen.

Most alig várom hogy holnap menjek a dokihoz és elmondjam neki. Remélem mindent rendben talál majd!!!!! :)

hugica85
Budapest
 
 

 
 

@kidcsaj:


úristen, az nagyon sok, tuti elájulok, ha ennyit levesznek
jazminblanka
 
 


jazminblanka
 
 


tehát le lehet mondani a védőnői szolgáltatást írásban
jazminblanka
 
 


@hugica85:


gratulálok! gondolom csak rövid ideig kellett szedni a gyógyszert. biztos nem lesz gond.
jazminblanka
 
 


Jazminblanka köszönöm szepen!
Khmm lanyok lenne egy intim kérdésem.. a "hazasélettel" hogy alltok? Azt irjak akinek volt mar korai spontan vetélêse nem ajanlott, hàt nekem mult honapban volt (söt inkabb biokémiai terhességnek hivjak, 5+2-nél vége lett). Persze majd megkérdem egy hét mulva a dokinal csak gondoltam addig is nektek szegezem a kérdést :-D

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:


Én sehogy :D Nem kívánom egyáltalán, párom megérti, megoldom, hogy neki jó legyen :) De nekem azt mondta az orvos, ha jól esik lehet, volt is, de nem esett jól, kényelmetlen volt...

szandra0408
 
 


Sziasztok. Képzeljétek, megjött a tegnapi labor eredményem. Minden...azaz majdnem minden tökéletes. Toxoplazmozis ellen nem vagyok védett. Van egy cicánk...több, mint 2 éve nem hagyta el a lakást, tehát a doki szerint ő nem jelent rám veszélyt. De nagyon vigyáznom kell, hogy mindent nagyon alaposan megmossak, minden húst átsüssek. Kicsit megijedtem...
mammy37
 
 


Sziasztok!

Nálam minden rendben. Nagyon örülök! A doki is azt mondta 6hetes es 5 napos vagyok. Volt szivhang es 3 mm most a szikholyag. Nagyon érdekes látvány! :)

Kedden kell mennem vervetelre. Amugy ilyenkor a vérben miket néznek?

Lilypie Pregnancy tickers
judydifi
 
 


Hugica 85 üdv itt!
Reméljük minden rendben lesz.

Lilypie Pregnancy tickers
judydifi
 
 


A házas eletrol... Mi azota egy héten kb ketszer voltunk együtt, de nálam nincs gáz. Néhány pozituraban szolok hogy nem lesz jó és kész. Olyankor valami valamit nyom ami elég fura. :)

Lilypie Pregnancy tickers
judydifi
 
 


@judydifi: Nalunk is pont így van :)

Lilypie Pregnancy tickers
doodoo
 
 


@hugica85:
Szia, boldog babavárást! Írj majd,mit mondott a doki!

Eszter
saesz
 
 


@littlebiscuit:
Házasélet :
Nálunk eddigi babáinknál volt, hogy másfél év is kimaradt. Én ezért tudatosan figyelek most, hogy legalább félidőig legyen rendszeresen (minden nap, vagy kétnaponta). Így is nagyon sok idő ki fog maradni...

Eszter
saesz
 
 


@littlebiscuit:
Házasélet :
Nálunk eddigi babáinknál volt, hogy másfél év is kimaradt. Én ezért tudatosan figyelek most, hogy legalább félidőig legyen rendszeresen (minden nap, vagy kétnaponta). Így is nagyon sok idő ki fog maradni...
saesz
 
 


Siratom a jövő nyarunkat....
A gyerekekkel körbe akartuk biciklizni a Velencei tavat, meg a Balatont. Hát ebből nem lesz semmi.
Ti terveztek még nyaralást jövőre?
Vajon melyik lehet jobb? Nagy hassal nyaralni vagy icipici babával?

Eszter
saesz
 
 


Hányadik terhességi hétig akartok dolgozni?

Eszter
saesz
 
 


@saesz:
Mi tervezunk elmenni majusban nyaralni. Addigra lesz pocak az biztos, de a picivel/kkel nem fogunk tudni!

Lilypie Pregnancy tickers
doodoo
 
 


@saesz: Attol fugg: ha meg marad mindket kis benntlako bogyokam akkor hamarabb abba kell hagyni nyilvanvaloan.

Lilypie Pregnancy tickers
doodoo
 
 


Az utazással mi is gondban leszünk szerintem, mi áprilisban megyünk/mentünk volna a szüleimmal 3 napra Barcelonába és májusban Toszkánába. Már megvan mindkettőre a repjegy... Majd ha meglesz a végleges orvosom, ki fogom kérni a véleményét, pláne attól függően, hogy ketten maradnak-e.

Kép
ada78
 
 


Nekem tervben van a családdal, hogy majd megyünk valahová nyaralni. Max Július közepéig vagyok hajlandó nyaralni menni, utolsó időben maradok otthon. Ha nem lesz semmi baj akkor én a szülés előtt kötelező 4 hét szabinál előbb nem jövök el munkahelyről. De ez még a jövő zenéje.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
kidcsaj
 
 


Hello lányok!

Köszi a válaszokat az intim dolgokra :D
Együtt voltunk tegnap és picit aggodtam. De semmi barnázás vagy vérzés szóval gondolom minden rendben :)

Nyaralás.
Mi szepemberben kezdtük a babaprogramot és abban biztam hogy rögtön összejön és juniusi babánk lesz.
Ehelyett, talán jobban is jártunk. Május végén vagy junius elején még lehet nyaralni egyet édeskettesben (első babánk).
Kb onnantól tervezem abbahagyni a munkát tehát egy 2 hónappal a szülés előtt..

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Köszi :)
Kicsit most aggódom attól hogy mit fog mondani. Már alig várom hogy túl legyünk az esti vizsgálaton, és azt mondja minden rendben lesz, nincs gond, méhen belüli a terhesség, és van szívhang. Nekem ez lenne a legnagyobb karácsonyi ajándék, és szerintem a férjemnek is :)
hugica85
Budapest
 
 


@hugica85 Üdv itt, szerintem én még nem is "köszöntem" Neked! Én is pont így voltam hétőn, mint Te. Abban megnyugtatott a doki, hogy méhen belüli, sajnos szívhang még nem volt, de cserébe két petezsákocska látszott, amire egyáltalán nem számítottam! Szóval most nagyon várom a január 11-et, amikor megyek vissza, és nagyon-nagyon izgulok, hogy mi lesz!

Lilypie Pregnancy tickers
doodoo
 
 


Nálatok volt a családban iker? Nálunk egyik családban sem volt jellemző!!! Hát én is nagyon várok már rá hogy megnyugtasson! :)
De ha már a 8.hétben vagyok akkor lennie kellene szívhangnak, nem?
hugica85
Budapest
 
 


hugica85: 8. hétben már tuti lesz színhang, itt szandrának (ha jól emlékszem) már az 5. hét végén is volt (mááázilista!:)))), de általában a 6. héten már van. Én is ebben reménykedem, holnap megyek UH-ra.
Nekem egyébként a papám iker volt, de valszeg nálunk inkább az inszem miatt volt a legutolsó uh-n két petezsák, holnap már remélem mindkettőben pulzál a picurok szive!:)

Kép
ada78
 
 


Jaj lányok, annyira fázom
reggel kicsit kiszelőztettem és most egyhelyben ülve szinte 'kihültem' egyenesen didergek :D

Ada szerintem nem kell kihagynod az utazásokat! Én is sokat fogok repülni végig.. Menjetek amig lehet :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Nekem most esik le, hogy ketten is ikreket vártok? Ez nagyon szuper lehet!

Eszter
saesz
 
 


Igen, Eszter! Eddig ketten vagyunk ketten!:)

Kép
ada78
 
 


Nekem most esik le, hogy ketten is ikreket vártok? Ez nagyon szuper lehet!

Eszter
saesz
 
 


nem tudom, ezzel a fránya álomkórral/levertséggel mit lehetne kezdeni? kávé nem segít.
jazminblanka
 
 


Jazminblanka, szerintem semmit.. nekem tegnap elmaradt de előtte 2 nap is délután szó szerint ragadt le a szemem.. Az a gyanum hogy ma nem úszom meg ...

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@saesz: Nálam két kis petezsákocska látszódott az UH-n, de sajnos még nem biztos, hogy mindkettő megmarad. Ha megmaradnak januárig (kb. 10. hét), akkor kétpetéjű ikrek lesznek. Nálunk nem volt a családban, de azt mondják, hogy a kétpetéjű ikerterhesség nem genetikai eredetű, csak véletlen. :)
@ada78: Nálad egypetéjűek igaz?

Lilypie Pregnancy tickers
doodoo
 
 


Képzeljétek, csináltam most nap közben is egy tesztet próbaképp mielőtt megyek este a dokihoz. És így is kihozta a két csíkot!!! Úgy ehhez már úgy gondolom hogy kétség sem fér ha reggel és után két nappal napközben is kimutatja.... Most már csak azért izgulok, hogy nehogy méhen kívüli legyen. Bár akkor gondolom fájna, vagy éreznék valamit. Mit tudtok erről?
hugica85
Budapest
 
 


doodoo: nálam is két petezsák volt az első UH-n. persze nálam sem biztos, hogy megmarad mind a kettő, hiszen még csak a 6. hétben vagyok én is.  nálam azért az inszem is rásegíthetett erre a dologra. De bízom benne, hogy megmaradnak, mindig is ikreket szerettem volna.

Kép
ada78
 
 


Ikres lányok, hát szoritok hogy maradjanak párosban a bébik (már ha ez nektek pozitiv és örömteli :) ).
Én nagyon félnék tőle mert nekem majd néha előfordulhat hogy egyedül kell utaznom (repülni) kettővel elképzelhetetlennek tartom (a babakocsit elveszik ugye..). Táskák 2 bébi ésatöbbi..
Ugyanakkor egy oldalról nem is lenne rossz. Mivel párom már nem fiatal nem tudom lesz-e még majd tesó és hát ha ikrek jönnnek 'le is tudnánk' egyszerre :D
Ti hogy vagytok ezzel?

Kellett emlegetni az álomkórt. Itt is van  Mint egy zombi komolyan :S

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:
Köszi a drukkolast! Rank fér :) Én nagyon meglepodtem a dolgon, de elhataroztam, hogy amig biztos nem lesz hogy ketten vannak, addig nem örülök és nem is esek ketsegbe. Az majd utána jön :) én is zombizom..

Lilypie Pregnancy tickers
doodoo
 
 


littlebiscuit: mi sem vagyunk fiatalok, sőt ... (38 éves vagyok, párom negyven lesz jövőre), úgyhogy mi kifejezetten örülnénk, ha ketten jönnének. De a nehézségek miatt (akár terhesség alatt, akár terhesség után) picit félek is tőle.

Kép
ada78
 
 


én 37, párom 42 és neki már van egy 10 éves fia, aki az anyukájával lakik. szerintem az első terhességtől kortól függetlenül mindenki tart valamennyire. bár a kockázat nagyobb 35 fölött, még jó, hogy van kombinált teszt, hogy megnyugodjunk.

nekem a mai napig hihetetlen az egész. és tudom, hogy baromira szálldosnom kéne 1 méterrel a felhők fölött, de valahogy mégsem. talán túl régóta vártunk rá.
jazminblanka
 
 


Jázminblanka,
Ez pontosan az amit én érzek.. Számomra talán mert friss élmény a mult havi csalódás (pozitiv teszt rá egy hétre vége..).

Azt hiszem a korversenyben párom nyert :D :D ő 45 .. (de nagyon fiatalos 45 általában 35-nek nézik :))
Én 29.

Azért persze néha emlékeztetem magam, jajj most már itt van és minden rendben lesz. Ránézek a kétcsikos tesztecskére. Vagy csak megsimitom a még nem létező pocit. És csak bizom benne hogy semmi gond nem lesz.
Hinni kell benne. Csak gátoljuk magunkat a túl nagy boldogságban hisz ilyenkor még bármi megtörténhet.. DE, NEM FOG! csak jó és szép :)

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


Nagyon boldog vagyok, találtam a munkajogban egy pontot - hogy terhes nő nem kötelezhető túlórára.
Nálunk ez nagy probléma, rengeteget dolgozunk pluszban esténként vagy szombatonként ilyen technikai asszisztens jellegű munkákon. Szóval ennek vége. Happyness.
Mindent a bébiért. Amugy máris felvettem a lesz**m üzemmódot

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@littlebiscuit:
Hú, csajok, dobok én is egy számot. A férjem 52. (én 34), és 11,5 éve vagyunk együtt.

Eszter
saesz
 
 


En 26 vagyok, a ferjem 31 ha már így mindenki leirta.

Én is nagyon nagyon fázok mióta baba van...
De ami a legjobban zavar, az még mindig az, hogy nem tudok aludni. Fél éjszaka fenn vagyok.
Nincs tippje valakinek, hogy ataludjam az éjszakát?

Lilypie Pregnancy tickers
judydifi
 
 


Huhq Saesz az igen :)
Judydifi mi lehet? Beindulnak a gondolatok? Nem faradsz ki eléggé a nap folyaman? A langyos tej nyugtato,àlmosito ugy tudom..
Én most menzesz szerü fajasokkal paràzok. Ennek kapcsan olvastam utana a magneziumnak. Es vettem eszre hogy a DMes babamama vitaminban nincs is magnezium, mig igenis nagyon fontos durva hianya akar vetelest is okoz :shock: es rajottem mi alig viszünk be magneziumot, holott terhesen akar 400 mg köré is felmehet a szükséglet. Ez olyan 8 banan lenne. Vagy negyed kilo dio. Kicsi mennyisegben tartalmazzak mas ételek is de elég elenyészö. Szoval elökaptam a kis magnezium tabit es bevettem még egyet (75 mg/szem) szoval akar 4et is lehetne egy nap. Es szuper a görcsökre.
Ezzel a felfedezessel zarom a napot. :-) jo ejt!!

Lilypie Pregnancy tickers
littlebiscuit
 
 


@judydifi:
A vasad rendben van?

Eszter
saesz
 
 


Tegnap 37* másztam meg ezt az alkotást, mert 5 éven aluli gyermek nem csúszhat le egyedül. A hepehupás csúszdát kifejezetten élveztem lefelé... Mintha a gyomrom minden alkalommal fent maradt volna.
Cserébe elaludtam az egyik babzsák fotelban

Eszter
saesz
 
 



Eszter
saesz
 
 


Én 25 éves vagyok,vőlegényem 37 éves, ha már a számoknál tartunk :) Nálam is megvan ez a megfagyok rész, főleg amikor fáradt vagyok, de inkább este. Meg két napja, ha úgy eszek, hogy teli leszek, akkor utána háborog a gyomrom és a torkomban van ... szóval jöhetnek a kis adagokban eszek részek.

Lilypie Premature Baby tickers
Lilypie Maternity tickers
kidcsaj
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: