Új privát üzeneted érkezett!

Patr, akkor szerinted nem kellene erőltetnem mégsem ezt a kiságyba szoktatást? Egyébként én is elég sokáig Anyukámmal aludtam, de főleg azért mert Apukám külföldön dolgozott és Anyukám nem akart egyedül aludni. Csak akkor volt nagy ramazuri ha hazajött Apukám és hát én meg nem értettem h miért nem alhatok velük? :roll: :oops:
Vendég
 


Orsi
Kép

Kép
Kép
patr
 
 


Mi is 3-an alszunk egy ágyba. Iza is nagyon sűrűn felkel éjszaka. Az elején felkelni, kiságyból ki, vissza, lefeküni, és ezt eljátszottuk 4-5-ször. 10-11 kor fekszek, 6 körül kelek. Nem voltam észnél egész nap. Így szinte fel se kel kelnem.

Kép
dittke
 
 

 
 

Pat! Az úgy ok! A miénk 160cm*2m-es. :? Bár évekig aludtunk Atival 120-as ágyon. :wink:
Vendég
 


[quote]V írta:era, nem tom miről van szó esetleg tudok segíteni?
Nelli
Nem tudom mire értetted! A visszafele fejlődésre? A kajára gondoltam... :)

Alvás: amikor Nóri beteg volt, közel 1 hónapig velem aludt, apáját addig kipateroltam a nappaliba, mert ő magán kívül alszik és féltem h ráfekszik a gyerekre. Na meg Nóri is bejárja az ágyat álmában. Borzalmas vele aludni emiatt, mire elszunyókálok, máris forgolódik, megrúg, pofán vág, stb! Szóval nekem is megváltás volt hogy visszaszokattam a kiságyába. A sok éjszakai szopi miatt én is meginogok néha, de aztán mindig visszabotorkálok vele a szobájába.
Vendég
 


Wera: mikor jössz az OEP-be? Nekem is mennem kéne!!!!

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


A szopi témához pár hónap múlva már én is hozzá tudok szólni és csupa jó dolgot fogok mesélni!!! (Dóri :lol: :lol: :lol: )

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Vera! Az OEP miatt ?-tem.
Vendég
 


Titi!
Látom Dóri + hozzáállása hat rád! Ez a beszéd Nyuszó Muszó!

Levi hogy van? Alvás?
20150601134430
 
 


Nelli
Ja, oké, leesett! 8) :lol: Hát, sajna nem tudsz segíteni, hacsak nem tudsz egy olyan telefonszámot, amit fel is vesznek! :cry: Már több mint egy hónapja beadtam a gyed kérelmemet de még azt sem tudom egyáltalán megkapták-e. :roll:
Oké, erről részben mi tehetünk mert a szerencsétlen férjem nem ajánlva adta fel, pedig direkt kitöltöttem és odaadtam neki az ajánlott-szelvényt... Na mindegy. A lényeg h benne volt Nóri szül. any. kivonata és remélem nem tűnt el! Na meg a pénz is jól jönne már.
Egyébként munkanélküliről jöttem el szülni és nem sikerült kiderítenem h hogy hogy működik a kérelem-benyújtás (mert elvileg ugye a munkáltató intézi, de a munkaügyi kp-ban is debilek ülnek és fogalmuk sincs az egészről) szóval fogtam és elküldtem az oep-nek és azóta is csend van. Hát, ennyi a történet. :roll:

Titi
Még nem tudom mikor megyek, de valószínű ha apa itthon lesz, mert Nórit nem akarom vinni. Jövőhéten meg kéne játszani mindenképp. De addigis próbálom a telefont, a remény hal meg utojára... :twisted:
Ja! És nagyon tetszett amit a szoptatásról írtál! Jó a hozzáállás!!! :wink:
Vendég
 


Hát. ez a Rossmannos szerver nem semmi... háromszor jutottam el félig a megrendelésekhez, remélem, mindannyiszor nem készítik el nekem a könyveket...
Most éppen feltöltök már vagy egy órája... :shock:

Titi!
Hajrá + hozzáállás! én drukkolok!
Levi? hogy van?

Én nem tudom, hogyan kell a gyerkőcöket visszaszoktatni...Emma mindig az ágyában aludt. :roll: (most is... :lol: :lol: :lol: :lol: ) pedig már enni kéne.. :roll:

A postás még mindig sehol...még egy ilyen lepcses szájút...
Mindenhol elbeszélget, pedig én várom... :?

Tami!
Számlaszám?

Apa mindjárt megjön, és most jutott eszembe, hogy gyorsan ki kell neki nyomtatnom valamit...futok is....

Jók legyetek!
Vendég
 


Sziasztok!

Felületesen olvastam csak vissza!

Babák arik!

Kubu! Örülök, hogy Mátét is megcsodálhatjuk kicsit közelebbről!

Lénának gratula a mászáshoz!

Vendégeink voltak, most le vagyok maradva a házimunkával.

Jázmin alszik.

Délután egy barinőmhöz megyünk, ha apa hazajött.

Holanp meg mi is torkoskodunk egy új étteremben. Apa találta ki! Hát a pénz miatt nem vagyok feldobva, de egyébként örülök neki!

Itt majdnem 10 fok van! Na jó, csak 7 de nagyon tuti! :lol:

Látom a sorozatokat kiveséztétek! A BK-t én is nézem! Akkor eszi a tápot Jázmin, Bk után újabban szopi és alszik.

na most rohanok tovább. Két kavargatás között bekukkantok!

Kép
szly27
 
 


Zsolti épp a Petőfi összest eszi! Nagyon művelt lesz, csak úgy falja a könyveket! :shock:

Kép
Kép
patr
 
 


Viki dehogyis én ezen nem fogok veled vitázni. Nekem is szerencsém van, mert ugye Vivi is nagyon jó alvó, szóval nem tudom milyen lehet mikor egy babával már addig fajulnak a dolgok hogy kénytelen maga mellé tenni az anya! Csak én arra értettem hogy én ezért nem válnék el! :D

Kép
linda24
 
 


Vagyis Peti nem válna el tőlem! :D

Kép
linda24
 
 


Levi köhög időnként és folyik az orra, amúgy most egész jól eljátszott. Enni nem nagyon akar, ebédre evett fél üveg főzit. :twisted:
Most készülünk az újjabb alvásra.
Már nagyon dörzsölte a szemét és a cumit is igényelte...

Kép
Kép
Kép
titanilla78
 
 


Vera, a te esetedben a Mkügyi Kp-hoz kellett volna leadnod az igénylést! Egyébként h tudtad kitölteni a pótlapot? :shock: Na ezt nem rosszból írtam, elég baj h nem tudtak segíteni Neked a mkügyi kp-ban... :evil:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.25 13:21-kor.
Vendég
 


Szilvi örülök h tetszünk, de Bencém van... :D
Vendég
 


Linda!
A válóok arra vonatkozik, ha nem lenne semmi baj az alvásával és én mégis külön aludnék.
20150601134430
 
 


Húzok Kép , mert Patti body-jai és a rugik itt kacsingatnak rám.
20150601134430
 
 


Kubu! Tényleg! :oops: Bocsi! Látszik, hogy csak felületesen olvastam! :oops: Bencének is nagyon szép! :lol:

Kép
szly27
 
 


Na mi is megebédeltünk, és Lizy is!

Szegénynek ugy kicsipte a kaki egy rövidke idő alatt a fenekét(max 10 perc, mert épp sütötte, az ebédet, és apácska mikor hazaért, ő cserélt pelust), hogy még véres is volt....raktam rá egy kis sudokremet. Lehet a fogzós kaki ilyen, ami hamar kicsipi? Vagy inkább azzal függ össze mit evett?

Alvás: Én eleinte külön szobában akartam, de apácska mondta, hogy semmi esetre sem, muszáj az ő szobájában aludnunk. Oké, külön ágyon. Nem vittük át a saját ágyunkat (lustaságból). Volt egy kétszemélyes magas gumiágyunk, azon aludtunk. Volt olyan,. hogy "ottragadt" köztünk, mert mindannyian bealudtunk. De amugy a kiságyában. Decemberben mikor otthon voltunk, akkor nagyon beszokott a kiságyba, mert nem hagyhattuk sírni (itthon már hagytuk, mert kezdtük a szoktatást), de otthon a szomszéd szobában tesómék voltak a 3 gyerekkel. És ha hagyom sírni Lizyt, ők is felkeltek volna...igy otthon ilyen szempontból el lett kényxeztetve. Itthon viszon visszaszoktattuk a kiságyba, és nem sokra rá mi átmentünk a saját szobánkba, szóval már egyedül alszik. A gumiágyat azért még bent hagytuk, mert ha én hajnalban megyek etetni, ott elfekszek, megetetem, és ugy rakom vissza a kiságyba. Meg olyan esetben, mint pl amikor leesett a nagyágyunkról, azon az éjjelen ujra nála aludtunk, hogy meg tudjuk figyelni. És ha beteg lesz, akkor is legalább én ott tudok vele aludni a szobában.
Sőt, ha valaki jön hozzánk (nincs vendégszoba), akkor mi megyünk a Lizy szobájába aludni, és a mi szobánkat/ágyunkat kapja a vendég (a nappaliban nem kihúzható a kanapé).
Ja, és reggel már maradhat a nagyágyunkban kettőnk között... de max 6-tól.....ha épp ugy eszik. 7-kor ugyis kelünk.

Kicsit hosszú lettem.

d.dodó
 
 


Sziasztok!

Nem tudom vissza tudok-e olvasni, Adél most aludt el és irtózat nyűgös, habár 38.2 C -nál fejebb nem megy,mondjuk lejjebb se nagyon :(

Az a kérdés hogy oscillococciniumot ( nem tuodm jól írtam-e) van-e még értelme ilyenkor is elkezdeni? Tami?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára andkata 2009.02.25 13:56-kor.

Kép
andkata
 
 


Tami!

Ideért végre a postás!!!! (most :shock: )

tökéletesen passzol a kocsira! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kérek számlaszámot!!!!!!

Emmát apa túrós tésztával etette, majdnem kinézte a szájából, közvetlenül ebéd után... :shock: Apa :evil: ezt akkor sem kellett volna adni neki... :?

Indulunk sétálni, majd jövök!
Vendég
 


Adél anyatejet eszik, szerintem még kb 400-500 ml-t egy nap és harmadjára van éltében lázas betegsége! Kicst le vagyok tőrve emiatt!!! Főleg hogy azt hallgatom anyóstól, hogy Zoli mennyire nem volt beteges, pedig szerintem egy liter anyatejet nem evett összesen életében...

Kép
andkata
 
 


Katus!
Ne már!!!! Az egész ország tiszta beteg, ne csodálkozz h elkapja. Közösségbe jártok! Nem tudod kikerülni!
20150601134430
 
 


Látom téma a hogy alszik a baba.

Nálunk velünk egy szobában, de külön, a saját kiságyában alszik. A kiságy közvetlen az ágyunk mellett van. Pl cumit beadni nem kell felkelnem, csak átnyúlok. Nappal is és este is lefektetem az ágyába, cumit+szundikendőt adok, betakarom és otthagyom. 2 perc és alszik.

Sosem aludt még velünk és ezután sem szándékozom rászoktatni. Nekünk így jó, ezt szokta meg, bevált.

Majd ha már rendesen átalussza az éjszakát, átmegy Rolihoz!

Kép
szly27
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 16:06-kor.
Vendég
 


Akata! jobbulást Adélnak!

Kép
szly27
 
 


Kata, ne mááááá, fel a fejjel!
Különben is Vkata már megmagyarázta tudományosan is! :lol:

Jövő hétre, ha jön a meleg, nem akarunk egy szabadtéri talit szervezni?

Kép
Kép
patr
 
 


VKatus!
Hogy vagytok? Nagyon hiányozl ám nekem!!!! Kis Túrbó Dóri elvesz tőlünk! :cry:
20150601134430
 
 


Akata! Ez nem csak ettől függ. Rolkó is szopizott, mégis sokkal betegesebb volt ilyen idős korában mint Jázmin. Jázmin még eddig nem is volt beteg! kopkopkop

Kép
szly27
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 16:06-kor.
Vendég
 


Szabinak boldog hófordulót!

Kép
szly27
 
 


Vkata! Átkukkantottam a fogyisba és látom nagoyn szépen fogysz! Gratula! Én már ennyi kilóval majdnem meg is lennék elégedve!

Kép
szly27
 
 


Most én üldöztem el mindenkit! :lol:

Kép
szly27
 
 


Én vagyok még egy kevés ideig.
20150601134430
 
 


Mit csinál Laló?

Jázmin játszik, Rolkó alszik.

Várom haza apát, aztán megyünk barinőmékhez.

Kép
szly27
 
 


Lackó most éppen ezerrel brümmög. Nemsokára hamma lesz, apa hazajön és megyünk sétálni, amíg nem esik.
20150601134430
 
 


Itt olyan szuper idő van. Süt a nap meg kb 8 fok.

Kép
szly27
 
 


Akata!
Adélnak jobbulást!

Lizy elaludt...ma nem mentünk le, mert esőre hajló idő van...felöltöztettem és betettem az erkélyes szobába, rányitottam az erkélyajtót.

d.dodó
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 16:07-kor.
Vendég
 


Visszatértem :D De csak rövid időre :(

Köszöntöm Szabicseket és Danit!


Titim!
Imádlak!!!
Megy ez neked fiam, mint az ágyba sz@rás! (by Anyukám) :lol: :lol: :lol:
Tali márciusra lett prolongálva, a héten vetek majd fel időpontot is :wink:
Levinek jobbulást!

Kike! Akatus!
Betegecskéiteknek szintén!

Unalmas leszek, pörgessétek át nyugodtan!
Nálunk mindenki olajfalevél kivonatot kap. Felnőttek kapszulát, gyerkőcök cseppeket. Lilu még 1 napot sem hiányzott a suliból, ellenben minden o.társa igen + volt aki betegen is jött, és Lilu pl. megkínálta az italával is... :lol: Csabesz 1-2 náthás, köhögős apróbb meghülését leszámítva nem volt beteg, én sem, Apusom sem, és a nagyszülők sem. Mi erre esküszünk, és ezt mindenkinek elmondom, mert így vagyok nyugodt, hogy továbbadtam. Ne érezzétek tolakodásnak, kérlek!
(Tudom, tudom, nem a legolcsóbb. De ha belegondolok, hogy a hiába szedett Béres, meg a hiába szedett Cebion és utána a szintén több ezres antibigyók... Akkor az sokkal többe jön ki, mint havi kb.4000-ért a cseppek, és havi 3000-ért a kapszulák. :wink: )

Most mennem kell kólasütit készíteni Lilukámmal, aki valóban új életet kezdett! 8) Majd meslek!

Holnapig mindenkit pusziltatok azzal, akivel szeretné, de leginkább a babájával! :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.02.25 15:14-kor.
Vendég
 


Látom mindenki pihizik, vagy kint sétál! OLyan szuper idő van, ha Vica felkel mi is megyünk ki! Már alszik 2 órája, gondolom nemsoká ébred!

Kép
linda24
 
 


Na reagálok

Nonó baba tüneményes és egyre szebb, kislányasabb! Ahogy áll, tényleg mint egy manöken! :)
Wera, Nonó hamar kezdnia polóhúzogatást! :wink:

Kriszta, Timi! Védőnőhöz annyit hogy Adélt 4 hónapja senki de senki nem látta és még telefonon sem érdeklődött! :twisted: Hiába fizetek egészségügyi hozzájárulást! ( azt se tudom, hogy mérethetném le...mindegy majd a tesóméknál lemérem egyszer pucéran :), ott van ugyanis a mérlegünk...)

Tita, sajnálom hogy Levi beteg, megint...Jobbulást! ( Ti is vagy 3 hétig voltatok egészségesek... mint mi)

Evelinnel nem beszéltem. Izgat mi van velük. De én is akarok vmit kérdezni tőle, úgyhogy fel fogom hívni...

Bence tüneményes!

Itt jó az idő szintén, süt a nap...

Domi is irtó édes!

Adél kétszer eszik egy nap mást, 11-12 között kb 200 g gyümölcs vagy zöldség, 18 körül, kb ugyanennyi zöldség v. gyümölcs ált. kölespéppel. Utána csak szopi 8 körül és így bírja kb 6-7 órát éjjel. De nem célom az éjszaki szopiról leszoktatni, amíg van tej. Ugyis felébred másért, így kap enni.

Nálunk 160 széles az ágy, így nincs együttalvás. De nekem is szerencsém van, mert Adél elég jó alvó. Ha éjjel 10x fent lenne, már kitaláltunk volna valamit.

Kép
andkata
 
 


Véda, akkor már van gyerekeknek is? Akaratam is kérdezni! Most úgy érzem nem ártana Adélnak...

Kép
andkata
 
 


Akatus!
Csak most, csak miattad jöttem vissza!
Elfelejtettem az előbb: ha lakásügyben szaki vélemény vagy becslés, stb-re van szükséged, az uram szívesen segít! (Így látatlanban is tudom, mer ő olyan jóóóóó :D ) Szóval bármi kérdésetek, kérésetek van, csak szóljatok! (Kőműves munka, festés-mázolás-tapétázás-burkolás-villanyszerelés-vízes dolgok :wink: )
Vendég
 


Na, elkerültük egymást!
Igen, van csepp. Nem kifejezetten gyerekeknek gyártották, de miután csepp, és könnyebb adagolni, így nekik is simán adható, és csak olajfalevél kivonata van benne. Picit kesernyés, így én valamibe mindig belecsempészem neki, és Csabeszom szépen benyomja :D

Te, mint orvos, az olajfalevélről jókat hallottál?
(Mert én csak, mint laikus, és tapasztalt anyuci szerttem meg nagyon, de érdekelne a szakmai véleményed! :wink: )

Vkatusom!
A tiéd is, csak Akatus kapcsán vetődött fel a téma. De írd le te is, ha kérhetem! Tényleg érdekel!
Vendég
 


Nelli!

Ha külön szeretnéd tenni Bencét, akkor sztem csak fokozatosan. Először a cicizés után ha elaludt akkor a kiságyba, persze ha az ágyatok mellé fér. Így csak a rács választ el. Aztán az ágyat kicsit odébb, majd végül vagy az ő szobájába, vagy a Ti szobátok másik végébe kerül. Így nem lesz nagyon drasztikus. Bár fogalmam sincs milyen a szobátok, hogy lehet megvalósítani, de tényleg a nappalokkal kezdj!!

Akatus! Fel a fejjel, gyógypusza a kicsi Adélnak!!

Vkata! Dóri milyen ügyes! Már nem zavarja a piroska? Eszi a tejet rendesen?

Megyek, mert álmos vagyok. Ragad le a szemem. Kicsit ledőlök Mütty mellé.

sz.andi
 
 


8)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2009.03.06 16:07-kor.
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?