Új privát üzeneted érkezett!

akkor hozzám már oda lehet írni hogy szeretném csak nem adja be senki!!!!! :(

Kép
Kép
20100310
 
 


Aniko beadta mind a kettőt?

Nekem ha kérném a simát azt csak egy hét múlva!

Ez szerintem orvosfüggő!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Igen, mindkettőt, egyiket az egyik karomba, másikat a másikba.
Én mástól is így hallottam, hogy így kapta meg.

Kép
aniko20
 
 

 
 

Én is, így tudtam. De azt mondta, hogy a gyerekeknél egy hét különbséget kell tartani, és ezért gondolja, hogy a kismamánál is.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Én is kettőt kaptam...
danyuci
 
 


Dizzy,

Dr. Bánhidy Ferenc a dokim...és Tigyi Zsuzsa volt a szülésznőm!
Mindkettővel nagyon meg voltam elégedve, annak ellenére h császár lett a vége...de így is élmény volt!Te kinél szülsz?

SOTE II: szülőszobák nagyon barátságosak, külön fürdő, WC.
Alapítványi 1 ágyas szobában voltam...így apuka és a nagyszülők is ott voltak és segítettek mindenben...az igaz hogy nekem kellett lemenni 1 emeletet a babóért, de egy kis séta senkinek sem árt! :D
anzi
 
 


Akkor csak az én dokim ilyen elővigyázatos.

Danyuci

Nem lett lázad?

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Az elővigyázatosság sosem baj...
Szabccsi! Egyébként fogod kérni a másik oltást is?

Kép
aniko20
 
 


Szabccsi! Nem...
danyuci
 
 


Nem hiszem, hogy beoltatom magam!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Én igazán ettől a H1N1-től féltem, és ebben az esetben sem az influenzától, hanem a szövődményektől.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Jók a vonalzóid Aniko!

Én is szerettem volna kapcsolatit is, de nem engedte, mert túl hosszú aláírás.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Igazad van, az is teljesen megnyugtató, ha a h1n1-et megkaptad.
Csak én úgy voltam vele, ha már úgyis ott vagyok...

Kép
aniko20
 
 


Köszi, Szabccsi!
Kicsit újítottam, de nagyon tetszik.
Nekem se jött elsőre össze a második vonalzó, de végül sikerült, nem kellett köztük üres sort hagyni, ahogy először csináltam, csak simán új sorban kezdeni.

Kép
aniko20
 
 


Anikó!
Nekem is tetszenek az új vonalzók és az új profilkép is! :)
És már Te is túl vagy az oltáson... Irigykedem. :roll:

Jó ötlet ez az oszlop a tábliba az oltásról.
Viggi!
Neked mi erről a véleményed?

Anzi!
Köszi az infókat! Nekem Ács Nándor a dokim. Ismered? Én a Te dokidat névből és látásból ismerem. Eddig nekem is pozitív a véleményem a kórházról. Csak a terhespatológia gázos egy kicsit. Sajna volt hozzá szerencsém, de ki lehet bírni.
Szülésznőt Te választasz most? Azt mondják érdemes, csak nem tudom, kit. Állítólag mostanra nagyon lecserélődtek, a régiek már nincsenek, és egy csomó új és fiatal van. Tudsz erről valamit?

Kép

Kép
dizzy
Pócsmegyer
 
 


Én is eldöntöttem, hogy oltatnék, a párom el is ment ma receptért, de 2 óra várakozás után feladta, nem várta meg.... Hát nem örültem neki, mehetek én is holnap vissza.... :S Direkt el akartam kerülni, hogy ott kelljen várakozni, bár nem lesz más válasdztásom.

Kép
Kép
ginnie
 
 


szívesen felveszem a tábliba az oltást, csak nem vagyok benne biztos, hogy jól emlékszem-e, szóval akik már beadatták:
dongó, anikó, szabccsi és danyuci, vagy nem :?

viggi79
Kép
viggi79
 
 


Stike!

Nem felejtettettelek el, csak nem volt előttem a tábli, amikor írtam és én balga, kihagytlak!

Csézjáng!

Most rohannom kell, ébred a lányka, de itt a babaneten, a Szülészetek/kórházak-on belül találsz egy olyat, hogy A Kútvölgyi kórház szülészete! Összesen 5-6 oldal és mindent megtudsz, amire kíváncsi vagy!
Én is a december 1-jei szülőszobalátogatásra mennék el a helyedben! Készségesek a szülésznők, mindenre válaszolnak!
De előszőr nézd meg azt a topicot, ott vannak az időpontok is, bár látom, Stike már meg is írta!
Már magánkórház, de a szülészet július 1-ig OEP finanszírozással működik, nem kell érte külön fizetni semmit. A szülőszobákat januárban kezdik felújítani, bár így is nagyon szépek, barátságosak, színesek, kép a falon, függöny, otthonosság. és mindent lehe a mécseses megvilágítástól kezdve a labdán zuhanyozásig!
Császár alatt nem lehet bent Apa, de utána neki adják oda előszőr a picit!

Márti
borossné becz márta
 
 


Viggi!

Szerintem jól emlékszel az oltásosokra, Boule és Anicca is írta még, hogy oltat, csak még azt nem, hogy túl vannak rajta.

Ginnie! Lehet, hogy félreértem, amit írtál, de nekünk kismamáknak nem kell receptért menni meg a patikába, ott helyben beadja a doki az ingyeneseket saját készletből.

Kép
aniko20
 
 


Anikó, nem, nem értetted félre. Én is így tudtam, az asszisztensnő tájékoztatott félre engem is. Visszahívtam, mondta hogy a párom menjen vissza a receptért és akkor keddig ki tudom váltani. Amikor hazajött akkor már az ampullát hozta én pedig csodálkoztam is ezen. Ha ezt tudom, nem hozatom el, mert ugye minek... Beraktam a hűtőbe, de mi van, ha nem pont 2-8 fok van ott.... No mindegy, ezt akartam elkerülni.

Kép
Kép
ginnie
 
 


SZiasztok,

Latom, mar egyre tobben oltatnak... A ferjem nagyon szeretne, de en bizonytalan vagyok. Raadasul nem tudom, hogy a ket es fel evesemet oltassam-e. A gyerekdokink ellenzi , azt kerdezte, jar-e kozossegbe. Ha nem, akkor ne. De ezt a logikat kovetve, akkor azert annyira nem kockazatos annyira az oltas, ha kozossegbe jaro ilyen piciknek megis beadjak... A vedonot megkerdeztem ma, o persze ugyanazt mondja, mint a doktorno, az en szitumra meg, hogy egy kismamaja se oltat, pedig vannak sokan, de ha nagyon felek, akkor oltassak. Hat , naná, hogy felek, ki nem?
Bocs , hogy ezen porgok , biztos unalmas mar a tema. Esetleg akinek van infoja, velemenye ilyen koru gyerek oltasarol, az irjon.
Udv az ujaknak! Betegeskedoknek jobbulast! ( biztos szornyu lehet a hasmenes , de hogy en hogy tudok azert imadkozni! mm nem magamnak :)
Mamacka, en is grat, irtam neked a visszateresemkor egy par sort itt, de biztos nem olvastal vissza,
majd kikeresem es jol bekopizom :lol:
VIgyazzon mindenki magara es a gyerkokre
bubb
 
 


ja, es a masik meg, hogy a haziorvosunkkal beszelt a ferjem, es azt mondta, hogy nincs mar ingyenes vakcinaja, osszesen 10 db ot kapott. ..
bubb
 
 


na, megtalaltam a Mamackanak szant reszt:
Mamacka, megneztem a honlapodat, es rajottem, hogy ismerem a neved, de tobb helyrol is, pl a hugom kezmuvesboltban dolgozott a Bajcsyn, es mintha ok is arultak volna a kepeslapjaidat! Ugye jol gondolom? Szeretnek rendelni toled karacsonyi lapot, elmondod mi a teendo?
bubb
 
 


Bubb!

Akkor menjen el az ANTSZ-be ott adják nekik az ingyenes vakcinát, az enyém is onnan hozatta mikor elfogyott.

Amúgy az én dokim beoltatta a 17 hónapos unokáját.


Aniko!

Te érzel valamit? Én semmit, kicsit piros a kezem!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Sziasztok lányok!

Én is dolgozom még, így csak ritkán tudok jönni, de azért igyekszem... Eger mellett lakom (szándékosan nem írok települést, kicsit bővebben ha zárttá válunk.) 36 vagyok és első babás, így alakult az élet. Így egy extra paramamival gazdagodtatok :lol: .Semmi tapasztalat és kezdődő szenilitás...

Viggi!
Írok Neked privit az adataimml, köszönöm ha felveszel a táblába...
opalina
 
 


minden ok, jól vagyok, oltásnak semmi mellékhatása, már a helye sem fáj.
rengeteget dolgoztam.

KépKépKép
dongó
 
 


Sziasztok!

Bocs, egész nap nem voltam gépközelben. Szóval, én is megkaptam az oltást, de csak a H1N1-et. A szezonálisra azt mondta a nőgyógyászom és a háziorvos is, hogy az elsősorban nem az én korosztályomat támadja, meg hogy bizonyos védettségem már van ellene (már tuti, hogy elkaptam valamikor), és hogy nem jár olyan szövődményekkel, amik veszélyt jelentenének rám, vagy a babára. Szóval, csak egy szurit kaptam. A karom, vagyis csak a vállam eléggé fáj, de elviselhető. Akik megkapták, azt mondták, hogy 1-2 nap alatt elmúlik.

Bubb! Én megkérdeztem a háziorvosomat, hogy szerinte mi legyen a kislányommal. Azt mondta, hogy a gyerekorvost kérdezzem, de ha az ő véleménye érdekel, ő beoltatná. Mi nagyon jó kapcsolatban vagyunk, mert pár éve hozzá jártam pszichoterápiára (volt egy elég súlyos depresszióm), és azóta én tanítom a lányait angolra és franciára. Szóval, nem mondana semmit, amivel ártana nekem/nekünk. Amikor bementem hozzá, csak annyit kérdeztem, hogy ugye nem csinálok hülyeséget. Erre rámnézett, és csak annyit mondott, hogy ez a legjobb, amit tehetek. És utána hozzátette, hogy tényleg járvány lesz, pedig 2 hónapja még ő is azt mondta, hogy valószínűleg felfújják a dolgot.
Hétfőn megyek a lányommal meningo elleni oltásra, majd akkor megint rákérdezek, mert lehet, hogy az ő véleménye ugyanúgy megváltozott. Ha megtudok valamit, megírom.
boule
 
 


Szabccsi!

Nem, nekem sincs semmi bajom! Még az is elmúlt, amit a beadás után éreztem a karomban. Már szinte nem is látszik a tű helye sem, ahová beadták.

Jó az avatarod!

Ginnie, ha jól van beállítva a hűtőtök, akkor ott kb. hét fok van!
No para!

Kép
aniko20
 
 


Nekem még kicsit fájdogál a kezem. De ennél rosszabb nincs.

Hála az égnek

Boule

Én is csak egyet kaptam.

Amúgy ha lenne más mellékhatása már reggel óta kijött volna?

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Köszi Aniko!

Tudod hol készült kép? Csabán a parkba a Centernél! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Na, én is be vagyok oltva :)

Most ennyi - próbálok egy kicsit visszaolvasni hogy tudjak reagálni...

Kép
anicca
 
 


Na, akkor sikerült egy kicsit visszaolvasnom:

Dizzy!
Sajnálom hogy nálatok csak a te oldalodon vannak nagyszülök...Én is nagyon sajnálom hogy párom anyukája már nem láthatja unokáját :(

Ginnie!
De aranyos az anyukád :)

Csézjáng!
Az jó, hogy te is döntöttél - hogy nem oltatsz. Szerintem a legrosszabb mindig az amikor az ember nem tudja mit csínáljon. Ha meghozta a döntést, az van. Különben én sem oltattam szívesen...
De durva az anyós-sztori! :shock:
Azért sajnálom (egy kicsit magam miatt :wink: ), hogy nem Jánosban szülsz majd... Eleve olyan kevesen voltunk Jánososok.

Opalina! Boule! Anzi!
Üdv köztünk!
Opaline: tök jó hogy erősíted az első-babások táborát :D

Mamacka!
Szép a pocid! :D
És annyira cukik a hordozók!

Stike!
De jó hogy írtál te is :) Akkor nálad hasonló a helyzet munka terén :?

Szabbcsi!
Egy barátnőm mondta hogy neki is az oltástól volt az hogy nehezen kapott levegöt pár napig...Szóval az lehet egy mellékhatás :?

Anikó!
Nagyon szépek az új vonalzóid!

Zárt fórum: Én teljesen benne vagyok.

Még az oltásról: én csak a H1N1 elleni oltást kérnem, a szezonális influenza ellenit nem...

Kép
anicca
 
 


koszonom az infokat lanyok!
bubb
 
 


Sziasztok csajok!!

Huu látom beindultatok oltás fronton....

Én ma döbbentem rá valamire: hiába van az egész család beoltva, a bébiszittyónk, aki most nagyon sokat jár hozzánk, se most se máskor nem hajlandó beoltatni magát!! Ráadásul másik 2 családnál is dolgozik és minden nap BKV-zik !! Hiába van apa beoltva, heti óraszámra lebontva a bébiszittyóval több időt töltünk, így bármikor elkaphatunk tőle bármit.


Megkaptam a cukorterhelés eredményét. Jó szar most is.
Az éhgyomri cukrom 3,02 , még a minimálisan normális határértéket sem éri el( 4-6,5-ig normális ) , a 120 perces terheléses pedig még enél is alacsonyabb 2,2.
Nem csoda ha majdnem feldobtam a pacskert a terhelés után.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!
Szeretnék csatlakozni én is ha még lehet, március végére várom második gyermekem.
berni77
 
 


Huhúúúúú, mennyi új taggal bővültünk ismét! :D

Üdv mindenkinek!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Semmi tapasztalat és kezdődő szenilitás...


:lol: :lol: :lol: :lol:

A szenilitás már nálam is megvan 32 évesen! :)


bubb
Mint fentebb említettem a szenilitás nálam is játszik, így nem emlékszem, hogy a Bajcsyn voltak e lapjaim... karácsony környékén volt pár helyen.

De ahova be akartam vinni könyvesbolt körberöhögtek, hogy ők max 15 forintot tudnak /darab adni többről szó sem lehet... na már most nekem annak sokszorosába került a nyomda!

Írd össze melyikből mennyit szeretnél, tudom postázni is (ebben az esetben előreutalást szoktam kérni) szerintem nem lenne sok a posta költség sem, vagy átveheted Óbudán anyukámnál!

Örülök, hogy tetszik! :)

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


képzeljétek most született a bnőm kisfia angliában. második baba és most (az első gyors-probléma manetes szülés volt) a kórház birth center részlegében szült, ahol nincsenek orvosok, csak szülésznők. de ha para van, akkor 2 emelettel lejjebb van a szülészet.
úgy szült, h bement, ép burokkal, 2 ujjnyira, erős fájásokkal, 1 órával később (addig sétálgatott), magától repedt a burok, ekkor beült a kádba, és innentől kezdve, SEMMILYEN beavatkozás nem volt! egyszer sem vizsgálták, egyszer sem nézték, persze a szülésznő ott volt. csak anynit mondtak neki, h ha tolnia kell toljon. ő fogta a baba fejét és minden repedés nélkül (pedig gátvédelem sem volt, mert semmi sem volt), megszületett a baba. kicsusszant, elkapta a szülésznő és a bnőm hasára úsztatta.

fantasztikus, nem? főleg, h itt tartanak. mi pedig a hálapénz rendszer miatt totál orvoscentrikusan, szülünk.

KépKépKép
dongó
 
 


mármint úgy képzeljétek, h a szülésznő az egészet a szoba másik végéről figyelte és egyáltalán semmiben nem vett részt. (nyilván ha szükség lett volna rá, akkor ugrik, úgy, ahogy orvos is jött volna, ha kell)
azt mondta a bnőm, h kb otthonszülés feeling volt.

KépKépKép
dongó
 
 


Ez tetszik dongó, ez a történet. Én is hasonlóra készülök.

Nem vagyok oltásellenes, de én nem oltatok. És nem félek, nem tudom, miért nem, de tényleg nem.
:shock:

Kép

Kép
ktouch
 
 


Szabccsi! Csabán készült a kép? Tök jóóó!!!!!!! :D
Mostmár tényleg ne félj(ünk), a láz már estére biztosan kijött volna, ha akar!
Anicca! Köszi a vonalzó-dicséretet! :) Látom, te is túl vagy az oltáson. Minden ok?
Üdv, Berni!
Lányok, szerintem ki kellene tűzni egy időpontot, és megcsinálni az új zárt topikot, mondjuk dec 1-től. Így még addig tud csatlakozni aki most csak olvasgat, és lesz egy fix dátum is! :?:
Honey! Ez a cukor eredmény tényleg nagyon durva! Csoda hogy nem ájultál el! Mit mondanak rá a dokik?
Dongó, nagyon szép ez a történet, kár hogy keveseknek adatik meg vagy jön össze! Irigylem a barátnődet!

Kép
aniko20
 
 


Aniko!

Hát én reggelre kicsit leverten ébredtem, meg fáj a karom. Lázam nincs, csak folyamatosan ver a víz! :(

Remélem ennyi lesz a max!

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Nekem még egy picit fáj a karom, de a tegnaphoz viszonyítva már semmi. Más bajom nincs (leszámítva, hogy valami nem stimmel a fogaimmal, de az nem az oltástól van).
boule
 
 


Kép

Ez is Békéscsabán készült, ugyan akkor! :)


Kép

Ez pedig a nászútam az én édes férjemmel Corleone-ba tavaly! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Még mindig fájnak a fogaid? Most voltál orvosnál nem?

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


igen, de szerintem a megbolygatástól egy kettővel arrébb lévő fognál az idegek fájnak. Az a rossz, hogy semmi nem látszik ott, és a fogorvosom is teljesen más helyen talált még két ici-pici lyukat, amit be kell tömni. Felül, ezen az oldalon semmit nem látott. Jó, persze, röntgent nem csinált, de terhesen nem is szeretném, ha csinálna. Így nem lehet biztosan tudni, hogy van-e valami. Most néha olyan, mintha alufóliára harapnék. A hideg ráz ki az éles fájdalomtól. De utána elmúlik. És simán rá tudok harapni az összes fogamra, nem fáj semmi. Nem tudom, mi lehet ez.
boule
 
 


Szabccsi!
Jók a képek, nagyon aranyosak vagytok rajtuk!
Nekem kutya bajom az oltástól! :D
A párom viszont nagyon féltett, nehogy valami bajom legyen tőle. Aranyos volt, annyira megijedt hajnalban, mikor kipattantam az ágyból, mert görcsölt a vádlim. :D

Kép
aniko20
 
 


Ez biztos, hogy ideg fájdalom! Akkor van ilyen fémes érzés, mintha alufóliára harapna az ember.

Nekem mikor a fogorvos leszedte a fogkövet, akkor utánna ilyen ínytisztítást is csinált. Utánna mivel van tejfogam ( :) ) arra nem tudtam hetekig ráharapni, most már nem fáj.

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 


Szabcsi!

Jobbulj gyorsan! Nagyon jók a képek!!!

Boule!

Ó, szegény, ezek a fogak! Remélem, már nincs több baj és tényleg csak a 2 nappal ezelőtti kezelés utóhatásait érzed!

Márti
borossné becz márta
 
 


Akkor neked is kedves párod van! Az enyém is izgult, bár ő mondta, hogy úgysem lesz semmi baj.

Ha valamitől félek amúgy, nekem az tök segít, hogy ő annyit mond, hogy ígérem nem lesz baj, és megnyugszom! :)

Kép + 1 nap
Kép
szabccsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: