Új privát üzeneted érkezett!

Dia, nagyon szuper lett a voni! :D De ez nem két kislány mogyoró? :D
Én már néha érzem a magzatmozgást, gondolom a 3. várandósság miatt, mert már Sárát is hamarabb, a 14. hét körül elkezdtem érezni, persze csak néha-néha. :)
Jó sovány volt a barátnőd... mondjuk én is ilyen súlyról indulhttam Emmánál, azóta csak egy rövid időre mentem 50 alá, most 54 kiló körülről indultam. :)

Úgy vagyok vele, hogyha meglesz a nemük, akkor elgondolkodunk a neveken alaposan. Én szeretem már odabent is a nevükön nevezni őket. :)

Mikor is fekszel be? Mennyi időre?



dincuska
 
 
 
 
 
 


Most ahogy megnéztem közelebbről tényleg két kislány van a vonalzón.. Majd át kell javítanom!
Ápr. 10én megyek a védőnőhöz, gondolom ő fogja a beutalót majd kiírni, olyan ápr. 17re számoltam ki a 28. hét kezdetét, Hátha még a húsvétot itthon tölthetem, de majd meglátom mit tanácsol a védőnő. Azt mondta a nőgyógyász, hogy hétvégékre haza engednek, szerintem 28. héttől és a szülésig gondolta. Az a helyzet, h férjem kb. 21 km-re dolgozik tőlünk, olyan jó 20 perc az út, mire hazaér, ha van velem valami, meg olyan 30 km-re van tőlünk a kórház. Az a helyzet, h nem merem bevállalni, h én mindenképp itthon feküdnék akkor is, így, h bele írta a kiskönyvembe, h 28. héttől kórházi beutalás javasolt.  Volt épp ott egy tanuló nőgyógyász, és rá is kérdezett, h nem lesz elég a 32. héttől? És akkor mondta a nőgyógyász, hogy ez ikerterhesség és nem ajánlott kivárni, amit meg lehet előzni előzzük meg.. Azért majd írok akkor, is, h mi a helyzet, hétvégenként, gépet nem viszek be, biztos unalmas lesz majd..

Kép
dia983
Tab
 
 


Értem Dia, problémamentes babavárásnál én nem érzem szükségét a kórháznak... de akkor adnak valami tüdőérlelőt is? De a méhszájad is zárt még nem? Mindegy, ők tudják végülis. :)
Remélem hétvégente tudsz jelentkezni, hogy vagytok!


dincuska
 
 
 
 
 
 

 
 

igen 1 hét különbséggel fogantak
holnap megyek AFP-re

nekünk a nevek már megvannak
lány-lány Emili/Laura
lány-fiú Emili/Kristóf
fiú-fiú Kristóf/Levente

ma is nagyon fájt a fejem :-(
meg a torkom is elkezdett fájni :-(

Igen ez nagyon jó ajánlat a minimanótól
akkor én pont lecsúsztam erről a 4500 ft-os akciós ajánlatról , láttam , hogy van még 3 szabad időpont holnap-pénteken meg szombaton , de egyik nap se jó és hétfőn töltöm a 17.hetet , na mindegy

dia kitartást neked
dincus voltál múltkor azon a garázsvásáron amit írtál , hogy egy ikres anyuka tart?

az én pocim:

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Reni, 

nagyon nagy már a pocid! :)
Szerencsére nekem azóta nem fájt, remélem neked is gyorsan elmúlik, de most is van valamilyen fronthatás!
Szerintem hívd fel a minimanót, mintha azt mondta volna a csaj, hogy a 17. hét után pár nappal is még belefér... egy hívást megér. :)
Én bejelentkeztem 12-ére, remélem akkor megtudjuk a nemüket, igazából a férjem nem akar dvd-t kérni, megpróbálom addig megfűzni, mert én csak szeretném emlékbe megőrizni. :)
Most hétvégén lesz a garázsvásár, még nem tudom, hogy el tudunk-e menni, mert sok program beesett a hétvégére, cirkuszba is megyünk szombaton, sikerült nagyon jó áron (1200 és 1500 ft-ért) jegyet szerezni a fővárosiba. :)


dincuska
 
 
 
 
 
 


Mindegy , majd megyek egy rendes 4D Uh a 24.héten , a férjem nem örül neki
Ma voltunk a Brendonban körülnézni és pont mellette van egy 4D-s és néztem az árat , erre megszólal , hogy te azt csak ne nézegesd.
Úgy hogy azért is mindegy :-)
Mi vasárnap meg a Budakeszi Vadasparkba megyünk :-)
Akkor nektek jó cirkuszozást :-)

Szerencsére a fejfájás megint elmúlt mára ,nem tudom miért gyötör most ennyit :-(
de sajna a torkom az mára még durvább lett ,már nyelni is alig tudok :-(

igen szépen növöget a pocim
de viszont mostanság többet gyötör a hányinger , olyan rosszul érzem magam

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok,

először is egy tökjó ajánlat és pont a 4Dgenesisben, amiről beszéltünk Reni: 
http://www.babakassza.hu/a_nyuszi_is_ki ... 1xuleLWp0/?
Én is elgondolkodtam, hogy inkább ide menjek-e? :)
Győzd meg a férjed, hogy ez egy jó ajánlat :)
De jó, szeretem a Budakeszi Vadasparkot :)
Torokra valami homeopátiás dolog? Stodal? Vagy hagymalevéltea? Nekem az gyorsan elmulasztja.
Jobbulást!

dincuska
 
 
 
 
 
 


Dincus most láttam egy kiírást fb-on


Torokfájásom szerencsére már elmúlt :-)
Mintha érezném már a babákat is 2 napja :-)
Viszont már most észreveszem magamon , hogy nagyon hamar elfáradok akkor bekeményedik a hasam és járni alig bírok , sokszor sétálás után veszem észre mikor már tartunk hazafele.
Tegnap megmértem magam , most tartok +2 kg-nál .
Meg néha vannak olyan éjszakák , hogy este 8-9 fele lefekszem a fiammal és hajnal 1kor felkelek és 4-ig fent vagyok , egyszerűen nem tudok visszaaludni.
A gyakori pisilés még mindig megy :-(

Milyen volt a cirkusz?

renianya
Szentendre
 
 


na a képet nem csatolta most már igen

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni,

örülök, hogy jobban vagy. Mentek ma a vadasparkba? Kicsit esik az eső nálunk.
A cirkusz nagyon jó volt, fantasztikus az előadás, hármasban voltunk Emmával, felült az elefánt hátára! :) Eszméletlen őrült némelyika  cirkuszban, biztosítókötél meg minden nélkül ugrabugrálnak a magasban, mindig elképedek rajta! :)
Én már néha érzem a babákat, de Sárát is éreztem már a 14. hét körül, persze gyengén, de biztosan ők azok. Gondolom 3 hét múlva ez már egy jóval erősebb érzés lesz, mint már neked! :)
Én sem híztam még sokat, majd ráállok újra, de nemrég csak + fél kg volt.
Szerintem ne is várd hogy elmúljon a gyakori pisilés, mert ez egészen a végéig fog tartani, sőt még gyakoribb lesz, vagy neked emúlt a korábbi terhességeknél?
Igen, ide készülök menni, amit belinkeltél :D


dincuska
 
 
 
 
 
 


igen voltunk ma a vadasparkban , reggel nagyon be volt borulva , mondta is a férjem , hogy halasszuk el ,mert biztos esni fog , de tényleg lógott az eső lába, de megnéztem gyorsan az időképet és nem mondott esőt , hanem délutánra már 18 fokot mutatott , mondom menjünk persze , és tényleg olyan szép időnk lett szerencsére , amúgy nagyon jó volt , jól éreztük magunkat :-)

Igen a cirkusz az nagyon mi tavaly 2x voltunk , 1x apa,Krisz, én aztán csak én meg Krisz , de hát akkor valami szenzációs előadás volt

Ilyen pisilős dolog az előző kettőnél csak a terhesség vége fele volt , úgy hogy ez új nekem , hogy már a terhesség elejétől van , de hát ez legyen a legkevesebb gond :-)

Na igen? :-) csak , mert azt írtad , hogy most hétvégén volt ez a garázsvásár és , hogy , a sok program miatt nem tudtok elmenni
Na akkor ha mentek jó vásárolgatást , lehet találtok valami klassz dolgokat :-)

Én nekem meg sikerült megvennem a babahordozókat a babakocsihoz , így a babakocsis rész teljesen letudva , aztán a többit majd júniusban amit anyósom áll szerencsére vagyis szán ránk 30 ezer forintot , hát meglátjuk mi jön ki belőle (de ami biztos ami ebből a pénzből lesz az a babaágy matrac meg mellszívó és meglátjuk mennyi marad még és akkor még veszünk egy-két dolgot ezek mind a Brendonban lesznek beszerezve) , aztán persze remélem 23.án megtudjuk a babák nemét és akkor tudom szép lassan beszerezni a babaruhákat is  :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Örülök, hogy el tudtatok menni, én egész nap ffáztam, hideg is volt, délutánra még rosszabb lett itt az idő, csak egy kicsit mentünk biciklizni. Meg ebédelni voltunk. 
Szerintem a fővárosiban nagyon kis eséllyel lehet kifogni rossz előadást. Biztosan vannak alacsonyabb büdzsés műsorok is, ez határozottan nem olyan volt. :)
Mi is elmegyünk minden évben többször is, jobban megéri mint mondjuk egy mozi. :)
Én mindekettővel pisiltam a legelejétől a legvégéig, nekem ezért nem volt meglepő, hogy megint ez van. :)

Igen, mert tényleg azt hittem, hogy most lesz a vásár, de aztán megtaláltam én is a dátumot és mondom, jóvan, csak jövő hét. :)

Örülök, hogy megvannak a hordozók is. Én most azon gondolkodom, hogy lehet hogy nem is veszek ikres kocsit, marad a régi, és egyet mindig magamra kötök, majd cserélgetjük. :) De ez még változhat. Apa szeretne kocsit.
Későbbre kapunk egyet, egy szaladgálósat. :)

Én nem járok Brendonba, nagyon drágának találom, a Minimanóban, Astiban, ilyesmi helyeken szoktam inkább beszerezni a dolgokat. :) 

Elvileg mi egy hét múlva megtudjuk a nemüket, feltéve, ha nem tartják titokban. :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


amúgy mi se járunk Brendonba , de mivel anyósom fizeti , így akkor persze menjünk , de amúgy tényleg nagyon drága , múltkor bementünk csak körülnézni , hogy mennyi kerülnek a dolgok amik úgy igazából kellenek és úristen , a kismama nadrágok 20 ezer felett , de aztán majd a többit használtan

De jó neked :-) Nekem még 23.ig várnom kell , remélem én is , hogy megmutatják majd magukat

Én a magamra kötözést nem szerettem , volt , hogy a Lillát néha magamra kötöttem , de én valahogy kellemetlenül éreztem magam , pedig tudom , hogy jó az anya közelsége , de valahogy mégse jött be nekem

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok anyukák!
Olvastam írásaitokat, szép hétvégétek volt!
Nálunk is szép volt az idő vasárnap, ki is mentem kicsit az udvarra meg a kertbe, de olyan 6 körül elkezdett esni az eső..
Nekem már a séta is nehezemre esik, nehéz a hasam, fáj a hátam, ezek az érzések kerítettek hatalmukba, ahogy átléptem a 2. trimeszterbe, akkor nem kellett olyan sűrűn pisilni járni, de most megint sokasodnak a wc-re járásaim.. Várom a csütörtököt, hogy mit mond a védőnő, hogy azért a húsvétot még itthon szeretném tölteni, elég lesz utána is kórházba menni. Van amikor felhúzódik mindkét baba a bordáimhoz, na az eléggé kényelmetlen érzés, akkor sétálgatok, és simogatom őket, hogy ugye lejjebb helyezkedtek?
Reni!
Milyen babahordozókat vettél? Teszel fel képet? Én majd csütörtökön nézek szét ez ügyben..

Kép
dia983
Tab
 
 


Ez a babakocsink amit vettem Graco Quattro Tour Duo babakocsi és Graco Junior babahordozó kell hozzá , a kék színűt már megvettem , a másikat amit akartam azt túllicitálták (sajna este 11kor zárult le , hát 9kor még az enyém volt , utána már mentem aludni és sajna ez történt) , de most a kockásra licitálok , az helyben van és nem kell utazni Pestre és szerencsére a másikat is helyben találtam

Sokszor már nekem is nehezemre esik a séta , de hát igen te már előrébb vagy tőlünk a hasamat én is elég sokszor nehéznem érzem már , de biztos lesz még rosszabb is , de hát túlléljük a babókért

Akkor szorítunk , hogy csak húsvét után kelljen befeküdnöd , majd várjuk a híreket

És orvosnál mikor voltál utoljára vagy mikor mész? Azt már elfelejtettem , de a neműket tudod?



Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy zavarok,de 1-2 dolgot eladásra kínálok.

Angelcare 401-es légzésfigyelő
Angelcare 300-as légzésfigyelő hibátlan mindkettő

Medela elektromos mellszívó,keveset használt.,ajándék mellé 3 db üveg.

2 db zenélő forgó(Fisher price,projektoros,távírányítós)
1 db fehn márkájú

vaterán is fent vannak.

Linus.
linus999
 
 


2 db concord Ion babahordozó(piros és rózsaszín színben)ajándék izzadásgátló betét,és esővédő  mindkettőhöz.

linus999
 
 


Reni, Hát ha anyós fizeti, akkor menjetek persze. :)
Én imádom azt az érzést, amikor magamhoz kötöm, de hát valakinek nem jön be, megértem azt is. :) Enélkül is fel fog nőni és boldog lesz! :)
Dia ikrei úgy emlékszem, egy fiú és egy lány, amikor írta, azt írtad, hogy te is így szeretnéd. :)

Dia, ó jaj, pár hét és mi is ilyen nehezen közlekedünk majd... szerencsére addigra már nem dolgozom, igyekszem majd sokat pihenni. Remélem maradhatsz otthon húsvétig. :) Tudsz akkor majd jelentkezni a kórházból vagy akkor hétvégére hazaengednek? 

Ma nehéz napom lesz, vigyázok egy kislányra, ők is sokat segítettek nekem, egyidős Sárával, 2 éves, illetve ő már inkább 2 és fél, csak az alvástól tartok... utána még dolgozom is. Hjaj!

Hétvégén babymarkt bababörze, azon is gondolkodom. Reni ti nem jöttök?

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Reni! Szépek a babahordozók, meg persze a babakocsi is!
Nőgyógyásznál márc. 20-a óta nem voltam, akkor vették le a cet kenetet, majd csütörtökön megyek a védőnőhöz. Akkor már többet tudok mondani a kórházi befekvés dologról..
Igen egy kisfiú meg egy kislány lesz, a kisfiút már a 10 hetesen megmondták a kislányt meg a 18 hetesen látták, de akkor is úgy  kezdte, h egyik kisfiú, a másik kislány!
Nézegettem, hogy van-e internethasználat a kórházban, hát csak fizetős, wifi nincs, majd a férjemmel behozatom néha a tabletet, mert az az igazsáág, h nem merem bevinni, mivel az értékekért felelősséget nem vállalnak.. De ha már azt mondták, h hétvégenként haza engednek, akkor fogok írni biztosan hétvégenként. Gondolom kíváncsiak lesztek, ahogy én is
Tegnap beszélgettem egyik volt kolléganőmmel és ő egypetéjű ikerpár tagja 44 éves, és abban az időben nem volt ultrahang, nem is tudta anyukájuk, h ketten lesznek, meg 8 hónapra születtek, egyikük 1,20al a másik 1,80al, és ugye bent kellett maradniuk még nem érték el a hazaengedési súlyt, nem mondta pontosan mennyi volt az.
Aztán az egykori matektanárnőm is mesélte, neki is olyan 40 év körüliek az ikrei, hogy ő két felől érezte a magzatmozgást, mondta is az orvosának, az meg, hogy átment a baba a másik felére nem azért érez két felől mozgást, mert ikrek lesznek. Ő úgy pakolt be kisruhákat is a kórházba, h 2 baba részére. Az első a kislány ahogy meglett, ki is ment az orvos, h majd a többit a nővér elrendezi, pár perc után jött a kisfiú is, erre a nővér rohan, ki, h jöjjön vissza doktor úr, mert jön a második baba is   Vannak történetek, amikor még nem volt ultrahang, meg valahogy máskor nem foglalkoztak ennyire, h akkor kórházi befektetés..
Igen egyre nehezebb a hasam miatt, tegnap felsepertem a lakást, szőnyeg csak az asztal alatt van, de már a felmosásra nem volt erőm sajnos..

Kép
dia983
Tab
 
 


Nem , nem megyek a börzére , szombaton várom a fiam keresztszüleit és elviszik magukkal Kriszt , de délelőtt meg itt Szentendrén lesz bababörze arra szerintem felnézek , de nem biztos , lehet majd csak májusban , minden hónapban van itt , vasárnap meg Esztergomba megyünk
renianya
Szentendre
 
 


Dia, igen, tuti nagyon kíváncsiak leszünk, úgyhogy írj majd amikor tudsz! :)
Hú jó kis súllyal született az az egypetéjű ikrepár, ez durva... remélem a mieink nagyobbak lesznek!
Hagyd a házimunkát mostmár másra, mondjuk apára! 

Reni, akkor ez is programdús hétvége lesz, Esztergomot is nagyon szeretem. :)

Ma kéne valahogy eljutnom a bölcsis szülőire, de hogy hogy...

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Ma voltam a védőnőnél, 2 új kismama volt előttem, mármint most voltak először, jó sokáig bent voltak, majd széttört már a hátam a várakozásban..  Véreredményem, cukorterhelés, toxoplasma minden ok! Április 22én kell jelentkeznem a kórházban, hogy ikerterhes anyuka, jöttem befeküdni, injekcióban fogom kapni a tüdőérlelőt, hétvégente hazajöhetek majd. Azért van ez, h ha véletlen előbb jönnének a babák, akkor se számítsonak koraszülöttnek..
Ma viszont erős fejfájásom volt erre az időre..
Megint kaptam beutalást vérvételre, azt még jövő héten meg kell ejtenem..
Ti hogy vagytok mostanában?

Kép
dia983
Tab
 
 


De jó , hogy jók lettek az eredmények :-)
Akkor a húsvétot otthon töltheted még :-)

Azért nálam remélem elkerülhető lesz a befektetés , mert tényleg nem tudom , hogy mi lenne a gyerekekkel , bár azt is hallottam , hogy ez a befektetés kórház és orvos függő is 

A fejfájás valahogy engem is 2-3 naponta gyötör sajna , pedig annyira örültem , hogy amióta terhes vagyok elkerült , hát sajna elkiabáltam magam

Amivel viszont gondom volt most az a székrekedés , 5napon keresztül nem tudtam wc-re menni fájt már a hasam is , aztán mondta a férjem igyak tejet és jó lesz  , hajnalban meg is ittam 3 bögre hideg tejet és tényleg reggelre meg is hozta az eredményt :-)

Amúgy velem minden rendben már nagyon várom a 23.át , de még olyan messze van :-(

dincus tőled meg várjuk a híreket :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok! 

Voltunk ma a 4d-n, a babák nagyon izgágák voltak, de a lábuk közét eléggé takargatták. :) A felső baba állandóan rugdosta az alsót, úgy fekszenek mint egy emeletes ágyon. :)Alsó baba sokat fogta a fejét, a kezét a szeme elé vette, ő lehet a nyugisabb, szeret hason feküdni, úgyhogy belőle még kevesebbet láttunk. :)  De a végére azért beindult rendesen. Felső babát halványan lánynak látták, de inkább csak annyit mondott, hogy nem lát fiúra utaló jelet. :D De ugye az én megérzésem szerint mindkettő lány. :)Rakok képet. :)

Dia, hát én is úgy vagyok vele mint Dia, hogy ne kelljen, de ugye nekünk ott vannak a tesók is. Én nem is érzem szükségét, persze azt nem tudhatom, hogy milyen lesz annyi idősen mint te vagy, de ha jól leszek, bizti nem vállalom, csak nyomós indokkal és csak napokat, mondjuk amíg a tüdőérlelőt adják. Olyat minden ikres kap, ezt sem tudom még?

Reni, mióta neked fáj, nekem nem, most inkább kezdődik az allergia, már érzem ahogy száll a virágpor, de azért nem vészes.
Igen,a  tej mindig jó. :) És hatásos. :) Nem is volt bajom, amíg tejeskávét ittam minden reggel. :)

Ja és megöttek a matricák, még csak egyet vasaltam fel, mutatom. :)

 

dincuska
 
 
 
 
 
 


Nagyon szuperek a képek
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!
Tök jók az ultrahangos képek! Épp meséltem a férjemnek, hogy mit csináltak a babák még néztétek őket ultrahangon, csak mosolygott
Mi hír felétek anyukák?
Borzasztó ez a pár napja tartó hideg idő, eléggé megvisel engem is, meg szerintem mindenkit..
Tegnap voltam utoljára a védőnőnél, néztünk egy kisfilmet a szoptatásról, megmutatta a pelenkázást, öltöztetést, fürdetést a babáknál, gondolom ti ebben már profik vagytok! Hát én meg majd belejövök..
Megkaptam a listát, h mit készítsek össze a kórházba, már nagyrésze össze is van válogatva.
Ti használtatok kismama hálóruhát? Mert én a közelben nem is találtam sehol még boltban sem, aztán vettem egy elöl gombosat, neten van esetleg, de csak előreutalással postáznak, az meg nem biztonságos, már tavaly megjártuk egy előreutalásos hirdetéssel sajnos..
Textilpelust hol szerzitek be? Tegnap reggel bementünk Siófokra szétnézni bababizományikba, eléggé gyér volt a kínálat, 4 boltban 1 ikerbabakocsi volt, babaruhák alig voltak, benéztünk a kínaiba is ott voltak babaruhák is, és made in hungary-t irt benne, meg jó anyaga volt. Babahordozók voltak jó és némelyik rossz állapotban, a jobbak olyan 5000 ft-ért voltak, a kevésbé szépek 3500tól indultak, a kiságyak 16.000ért voltak, neten van olcsóbbért is..
Kellemes ünnepi készülődést kívánok Nektek! Majd írok még mielőtt bemegyek a kórházba..

Kép
dia983
Tab
 
 


Nálam minden rendben , múltkor 2 napon keresztül este érezte őket , azóta viszont semmi :-( ezért egy kicsit nyugtalan vagyok , de biztos minden rendben vagyis nyugtatom magam
Bár van , hogy a hasam alján középen olyant érzek , mintha csuklana a baba , olyan furi érzés

Dia te pontosan mikor érezted a babák igazi rendes mozgását?

Igen itt is nagyon hideg van nálunk , nálunk megint elő kellett venni a télikabátokat , olyan hideg van :-(

Engem szerencsére nem szokott megviselni az időjárás változás

De jó ez , hogy a védőnőddel néztetek ilyen filmet :-) igen profik vagyunk , de azért egy-két dolog biztos nekünk is nehezen fog menni
Amin mindig jár az eszem az a szoptatás , úgy olvasgatok róla , hogy s mint a két babát , de sok helyen azt olvastam , hogy nem fontos őket egyszerre szoptatni , hanem külön-külön őket egymás után és az egyiket az egyik ciciből a másikat a másik ciciből , és aki mondjuk először a bal ciciből szopott az következőleg a jobb ciciből kell megszoptatni , de majd azért védőnő biztos elmondja majd a dolgokat :-)

Én nem használok kismamapizsamát , egyszer sem vettem ,  van sima hálóingem ami nyárra kell , elől gombos az tökéletes lesz :-) a rendes pizsamánál meg felhúztam a felsőmet és kész :-)
Textílpelust néztem a brendonban , de ott drága , ahol jó árban van itt nálunk az a bababizományi , ott 10db van egy csomagban nem egész 3000 forintért , babaruhát is ami hiányzik ott fogom beszerezni
Egy kiságyunk van a másikat a brendonban fogjuk megvenni 10 ezer forint és 3000 ft bele a szivacs

Nektek is Kellemes Húsvéti Ünnepeket és Dia neked kitartást :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok!

Dia, nagyon klassz védőnőd lehet, hogy még filmet is néztek együtt :) Nagyon rendes, nekem az elsőnél sem mutatta soha senki. Szegeden volt a szülés után egy kis felkészítő, Emmám volt a próbababa :), SOTE-n is jöttek segétkezni, de a védőnő... ááááá :)
Én nem használtam kismama hálóruhát, van a kínaiban az a hálóing típus, ami elöl gomnbos, na az teljesen megfelel a célnak :)
Textilpelusom elég sok van, de akár az auchanban is babahetek alkalmával nagyon jó áron lehet venni. Vagy a tescoban. :)

Reni, persze hogy minden rendben van, én is csak ritkán érzem magam még, bár te előttem jársz, de szerintem egyelőre, az hogy ikrek, nem sokat nyom a latban, mert aránylag kicsi még a súlyuk. :) Mindjárt itt az uh :)

Elutazunk Szegedre, Kistelekre, és még Tatámhoz is Békés megyébe, úyghogy valószínűleg nem tudok jönni, csak utána. :)

Áldott ünnepeket kívánok Nektek!



dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Azt hiszem úgy a 18. héten éreztem mintha pillangók csapdosnának a hasamban, később kezdett erősöni apró kis mozgásokat éreztem a mostaniakhoz képest.. Biztos minden rendben van, elejében nem érezni olyan intenzíven a mozgásukat, szerintem..
Hát én akkor össze is pakoltam, holnap reggel visz be a férjem, remélem hétvégére jövök beszámolót írni
Minden jót nektek anyukák!

Kép
dia983
Tab
 
 


Hát Dia minden jót neked , kitartást :-) Aztán majd várjuk a beszámolót

Igen most én is úgy 2 napja érzem őket , és igen ez a pillangó érzés :-)
A legaktívabb akkor már mikor épp kezdenék elaludni :-)

A húsvét eltelt szerencsésen , szombaton anyósnál voltunk ebéden , vasárnap itthon voltam a gyerekekkel , férjem dolgozott , hétfőn meg voltunk párom apai nagyijánál ebéden , aztán átmentünk lányom keresztszüleihez és jó sokáig voltunk ott

Holnap UH    végre eljött ez a nap is :-)

Szép Napot

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


@dincuska:


Szia! csak érdeklődni szeretnék, h nagyon rosszul voltam majdnem 2 hétig már kezd enyhülni a hányinger, de nem hánytam egyszer sem, csak beindul minden erős illattól, szagtól, meg egyébként is van. De 3 napja már kezd enyhülni, nem tart olyan sokáig. Ez már el fog múlni vagy számítsak vissza esésre? Szeretnék már vissza menni dolgozni. 7. hétben vagyok. 
Köszi: Jázmin
hehahi20
Szentgotthárd
 
 


Reni, azonnal gyere a hírekkel! Biztosan megtudod, hogy mi a nemük... ó én várhatok május 12-ig, baromi soká van!

Dia, várom, hogy jelentkezz! :)

Én nem érzem még őket, csak ritkán, ma töltöttem a 16. hetet. :) Ami késik, nem múlik. :)

Jól telt a húsvét, rokonoknál voltunk, hétfőn el akartunk menni a vadasparkba, de olyan sokan voltak, hogy inkább a füvészkeretbe mentünk, de nagyon élveztük! :)

Én csütörtökön megyek AFP-re, nektek jó lett? Most látom, hogy már tényleg eltörllik itthon is ezt a vizsgálatot, nyáriaknak már nem kell :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Na megjártuk az Uh , minden a legnagyobb rendben van :-)

2 kislány lesz :-)

A baba fejvégű BPD:48mm HC:173mm AC:136mm FL:31mm súly:282 gramm 19 hetes 4 napos
B baba medencevégű BPD:42mm HC:156mm AC:132mm FL:27mm súly:248 gramm 18 hetes 4 napos

Sajnos képet nem adnak nincs nyomtató már :-(

AFP: 3.28 dokim szerint tökéletes

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Sziasztok anyukák!!! Megjöttem, tegnap vizit után kiengedtek, hétfőn reggelre 7re vissza kell érjek.
Reni! Gratulálok a 2 kislányhoz,meg az afp eredményhez!!!
Hol is kezdjem, amint bementem, felvétel után mindjárt megvizsgált az egyik orvos, mivel nincs választott orvosom. Továbbra is magnézium, meg tegnap kaptam vasat is, mivel meglett a véreredmény, és ezek szerint kell. Meg kaptam kúpokat megint az a fránya gomba előjött, mivel zárt a méhszáj használhatom. Napi szinten 2szer nézik a szívhangot is, úgy, hogy tényleg szem előtt vagyok. Kérdeztem a tüdőérlelőt, az úgy megy, h injekció hatalmas, lovaknak való adag, úgy vettem észre, h az kap aki kezd kinyílni, nekem ezen a héten még nem adtak, 4 hetente adják amúgy. Szobatársam kapott, őt 33 hetesen hozták be hétfő este görccsel, meg egy ujjnyira kinyílt méhszájjal, ő már aznap kapta.
Csütörtökön voltam ultrahangon, és már 1200 grammon felüliek, persze minden papírom el is kérték, ezért nem tudtam nézegetni túl sokáig.. Most már mmindkettő farfekvéses, megfordult ő is akinek a fejecskéje volt lefelé, nem tudom van-e esély rá, h vmelyik is megforduljon már ekkorán.. Lehet császár lesz így végül..
Ti hogy érzitek magatokat erre a borús időre? Ha van esetleg kérdésetek kérdezzetek!

Kép
dia983
Tab
 
 


Sziasztok, 

nem igazán tudtam jönni, mert kötőhártyagyulladásunk volt, de mostmár oké! :)
A héten megvolt az afp és nagyon várom a május 12-ét :)

Reni, de szuper, hogy minden rendben és lányok... mit szóltok? :) Szerintem nekünk is lányok lesznek! :)


Dia, örülök, hogy jól vagy, szobatársad most hány hetes? Örülök, hogy vigyáznak rád :) Szerintem még megfordulhatnak, Emma 31 hetes volt, amikor megtette, igaz, egyedül volt és bizonyára több helye volt mint az ikreidnek, de hátha! :)
Azért szuper lesz neked, nemsokára 3-mal kezdődik a hetek száma, az már megnyugvás valamilyen szempontból :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Szobatársam 33 hetesen jött be, már lehet a 34.be lépett.
Azért én is reménykedek, hogy egyik legalább megfordul fejjel lefelé, ha nem, akkor nem valószínű a természetes szülés.. Hát igen, jövő hétvégén már a 30. hétbe lépek, közeledünk a cél felé
Egész jól aludtam itthon meg a babák is nyudodtabbak voltak. Bent a kórházban minden 2 órában fent vagyok, ők meg szintén, meg nappal is nagyon aktívak. Ahogy nézik nekik olyan 6 körül reggel a szívhangot már előtte nyugtalanok, meg meg is rugdossák a szerkenytyű végét mindig
Május elsejére nem tudom kiengednek-e majd meglátjuk, férjem amúgy is dolgozik aznap sajna, vendégek meg nem ígérkeztek be..
Dincus! Bizti jó lesz az afp, jónak kell lennie!!!

Kép
dia983
Tab
 
 


Dia, nagyon drukkolok, hogy így legyen és megforduljon a kis drága, az első babának kell, akkor szülhetsz spontán.
Hát én biztos kézzel-lábbal tiltakoznék a kórház ellen, amennyiben nincs semmi gond, de nyilván, első babával, babákkal :), az ember nem ilyen öntudatos. :)
Nem izgulok különösebben az afp miatt, ezt a vizsgálatot tényleg elavultnak gondolom, de a genetikai miatt azért rendesen bennem van az izgalom. Még mindig több mint két hét, hát én megbolondulok! :)

Reni, besűrűsödteka  vizsgálatok mostmár neked? Gratulálok a félidőhöz! :) A dkim mondta hogy innentől gyakrabban szeretne látni mint egyébként.

dincuska
 
 
 
 
 
 


Nagyon örülünk neki , hogy lányok lesznek :-)
 Bár fiú-lány kombinációnak jobban örültünk volna , de így is jó lesz :-)
Nem tudom mi van velem , de valamiért az lebeg a szemem előtt , hogy egyforma ruhák kellenek , ami tudom , hogy nem jó , de body-ból sikerült vennem 2-2 db-ot 2 db rövid ujjú body-t , meg 2 db hosszú ujjú body-t a bababoltban :-)
Ma meg a piacon néztem egyforma rugikat , de még azt nem vettem .

Amúgy minden rendben , bár azért amikor sétálni szoktunk , nagyon hamar bekeményedik a hasam és elkezd szúrni alul a hasam , a védőnő azt mondta , hogy ezzel még nincs gond , tágul a méhem , de azt mondta , hogy vegyek hastartó pántot

Erről ti tudtok valamit? Van már valamelyikőtöknek?
Épp most nézegetem őket , de elég húzos az áruk , épp néztem , hogy a babaszafariban van kismamabugyi magasított derékrésszal arra is azt írja , hogy tartja a hasat és 1300 ft.

Szerintem én azt fogok venni , talán pénteken el is megyek megnézem.

Dia örülök , hogy jól vagy :-)

Most voltam ugye 1 hete a genetikai Uh , akkor csak telefonon beszéltem az orvosommal , azt mondta 3-4 hét mlva hívjam ha addig nincs semmi és akkor megbeszéljük , hogy mikor menjek cukorterhelésre és akkor megnéz ő is Uh-al , úgy hogy nem sűrűsödtek , de lehetséges , hogy utána már nekem is sűrűsödni fognak , de ki tudja.

Mostanában amúgy én is elg gyakran tudok csak jönni , ha férjem otthon van egész napra elfoglalja a gépet , de olvasni mindig van időm kutyafuttában :-) aztán meg este amikor lehetne gépezni , én már hulla fáradt vagyok , kidőlök a gyerekekkel

Szegény Lillámnak tegnap este óta hányás-hasmenése van , így nem sokat tudok pihenni az este :-(

Dia aztán várjuk majd a heti beszámolódat :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Reni,

én úgy vagyok ezzel, hogy lehet néhány egyforma ruhájuk, de egyébként annyira nem fogom eröltetni... valahogy úgy vagyok vele, hogy ők mások, akkor mért adjak rá ugyanolyat? De mondom, nekünk is lesz, és fotózáshoz meg übrecuki. :)
Én még nagyon jól vagyok, csak alul néz ki rosszul a helyzet. Sáránál csak a terhesség végén volt ilyen duzzadt és elváltozott dzínű, vajon normális hogy most meg már most olyan?
Nekem nem volt még hastartó pántom. Ez kell nekünk? De a kismamabugyi jó ötlet. :)
Jobbulást Lillnak!

dincuska
 
 
 
 
 
 


ersze azért én is csak 1-2 darab olyan cuccot fogok beszerezni ami egyforma , de az is lehet , hogy veszek egyformát csak színben mást

Én tegnap nagyon rosszul voltam , nem éreztem jól magam , a közérzetem , nehezen ment a séta , le akart szakadni a derekam , a hasam is nagyon.nagyon fájt , étvágyam nem volt , ami picit ettem az ki is jött belőlem , de szerencsére mára jobb a helyzet , csak a derekam fáj nagyon.

Hastartó pántom neke se volt még , ezt ikreseknek ajánlják , azért csak nehezebb a has , meg kihat a derékra is.
És a védőnő mondta , hogy szerezzek be , de mondom inkább kismamabugyit veszek ez is tartja és fogja a pocakot

Na ott alul nekem is sokszor katasztrofális a helyzet , sokszor  triplájára bedagad , nekem soha ilyen gondom nem volt ott alul és nekem olyan lilás szokott lenni.
Nem tudom, hogy ez normális-e vagy sem , ezt én se tudom

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


na elmentem a babaszafari vettem kismamabugyit , hát nagyot csalódtam , mert poliészter anyagból van , és egyáltanán nem tartja a hasamat , vette L méretet , de nulla

Úgyhogy ha megyek majd legközelebb pestre elmegyek a minimanóba , most 47 % olcsóbb a támasztó pánt így 2990 ft , a hónap végéig még biztos van az akció , így azt fogok venni
renianya
Szentendre
 
 


Reni, sajnálom, hogy csalódtál ebben a bugyiban. Majd mutizd meg ha vettél, ha jó, akkor én is veszek!
Ma pl. nem volt olyan gáz az alsó szférám... úgy tűnik ez tényleg változó. 
Én még nem igazán érzem az ikerterhesség nehézségeit, de gondolom eljön az ideje... nehéz lesz a májusom, mert még dolgozom és vigyázok egy másik kétévesre is, mert ők is vigyáztrak az enyémre, amikor kellett. Remélem bírni fogom!


dincuska
 
 
 
 
 
 


majd csak szerintem a hónap végén megyek pestre , de most anyósom kérdezősködik egy-két anyukánál , hogy nincs-e valakinek elfekvőben (tanárnő-osztályfőnök alsóban)

Friss infó a kórházról:

Babónak pelust egy cumisuveget , textíl pelust és  popsitörlőt kell vinni majd
Fürdetés reggelente van
vagy ha akarunk lehet vinni kissapit meg vékony pléde
Ruha csak az kell a babónak amiben hazavisszük majd

Biztos bírni fogod :-)

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Szia Reni,

ma indult a lidl-ben egy akció, vannak kismama felsők, nadrágok, pólók, nagyon kényelmesek. :)
http://www.lidl.hu/cps/rde/SID-B5317118 ... htm?id=155
Nagyon jó, hogy írtad ezeket, már fogalmam sem volt, miket kért anno a kórház, meg lehet hogy változott is. :) 
Nagyon szépek a neveitek, Emili, Laura, mindkettő gyönyörű :)

dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok Anyukák!!!
Írok pár sort, péntek reggel jöttem ki a kórházból, du. értünk haza, megvártam a férjem még fejezett a munkán. Hát eléggé unalmas bent, meg rosszul alszok, alszanak a babák is. Pénteken ahogy nézték a szívhangjukat, nem akarták mutatni magukat, nagy nehezen meglett mindkettöjüké, ahogy elment a nővér, mindkettő elkezdett rugdalózni, de nagyon, addig meg mozdulatlanul feküdtek a kis huncutok!
Én jól vagyok, egyedül annyi, hogy kapom a vastablettát is már, és szenvedek a wcre menésssel, amúgy minden ok! Még 10 hét van hátra..
Kértem és kaptam egy ultrahangos képet, összedugták a két kis fejüket, ilyenkor már túl nagyok, h mindketten ráférjenek egy képre!
Ebben a kórházban a babáknak csak azt kell vinni amiben hazahozom őket, meg nekem szülés utáni betétet, mert abból keveset tudnak adni
Ti hogy érzitek magatokat?
Én eléggé fent hordom a babákat, mindkettő fejecskéje néha nagyon fent szokott lenni, ha maradnak így császár lesz, azt mondta az orvos..

Kép
dia983
Tab
 
 


Ja igen, akartam írni, hogy nagyon boldog anyák napját nektek! :)


Janikovszky Éva, Örülj, hogy lány! Örülj, hogy fiú!


Van, amit az ember előre megérez. Különösen akkor, ha babát vár. Nem voltam kíváncsi, hogy mi lesz, mert tudtam, hogy nekem csak fiam lehet. De amikor meghallottam, hogy én most már igazán anyuka vagyok, és kislányom van, eszembe se jutott, hogy fiút vártam, csak annak örültem, hogy végre megszületett és egészséges, és amikor fölsírt, tudtam, hogy csak ő lehet a mi gyerekünk, senki más. Hogyan is lett volna fiú, mikor KISLÁNY!



Van, amit az ember előre megérez. Különösen akkor, ha babát vár. Nem is akartam előre megtudni, hogy mi lesz, mert nekem csak lányom lehet. És az az érdekes, hogy amikor meghallottam, hogy én most már igazán anyuka vagyok, és kisfiam van, eszembe sem jutott, hogy lányt akartam, csak annak örültem, hogy végre megszületett és egészséges, és amikor fölsírt, tudtam, hogy csak ő lehet a mi gyerekünk. Hogyan is lett volna lány, mikor FIÚ!

:) 

Dia, elhiszem hogy dögunalom és a kicsik is unják magukat... ó a vas az kemény dolog szó szerint, igyál sok-sok rostosat, de tudom, hogy sokszor az sem segít... Fel tudod rakni a képet? :) 
Én nagyon jól vagyok még, remélem sokáig így marad. :) Nem hiszem hogy 10 hét lenne hátra. :) Azt olvastam az iketerhességek ideje 38 hét eleve, utána már túlhordás. Nem tudom, mindenhol így néik-e, de az én dokim nekem mondta hogy ne nagyon számoljak 40 héttel, de ebben erőteljesen benne van az is, hogy ez már a 3. terhességem, lazák a szövetek, a méhszáj szintén... 
Boldog 30. hetet, betöltötted, de jó! :)

Mostanában kezdtem érezni a mozgásukat! :) Dia, neked milyen hogy 2 és már ilyen nagy mocorog odabent? :) Ilyenkor gondolom már nagyon közel vannak egymáshoz, olvastam hogy puszilgatják is egymást. Hát az enyémek csak rugdosták egymást a 14-15. héten, amikor 4D-n voltam. :) Reélem ez változik majd. :) És Reni? Gondolom te is már intenzívebben érzed őket. Mikor mentek 4D-re végül?


 


dincuska
 
 
 
 
 
 


Hát nekem elejében fura volt az egész mocorgásuk, ketten kétfelé mocorognak, múltkor éreztem egyikük karját, ahogy kereshetett valamit.. Néha a petefészkeim rugdalják, na az eléggé kényelmetlen tud lenni..
Itt  kép a két kis fejecskéről:

Kép
dia983
Tab
 
 


Jaj de aranyosak, az egyiknek olyan kis kerek feje van, a másiknak hosszúkásabb :) Drágaságok! :) Igen, biztosan különleges érzés lesz majd nekem is a későbbiekben! :) Most még olyan mintha egy lenne, nem érezni még, szétválasztani főleg nem tudnám.

dincuska
 
 
 
 
 
 


Igen voltam a Lidl-ben , vettem kismama leggings-et , meg 2 kismama topot :-) , nem tudom nekem azok a kismamaruhák , túl pizsamásnak látszanak

Meg azt is megtudtam , hogy a zuhanyzó meg a wc a folyosón van csak , 2 vagy 3 ágyasak a szobák , és most úgymond "testközeli" a látogatás vagyis nem üvegablakon keresztül történik a baba megmutatása , ezek nekem annyira nem tetszenek :-(

Jaj Dia , én is elhiszem , hogy dögunalom lehet odabent , szerintem sincs amúgy már 10 heted , múltkor voltam itt Szentendrén a bababoltban és a tulajnő mondta , hogy a huga 2,5 hete szült két ikerkislányt a 34.hétre  és elég szép súllyal 2 kg körüliek voltak

Annyira még nem érzem intenzívnek a mozgásukat , napközben szinte semmi , aztán este egy jó kis buli van , amgy most nem tudom mi van , mert múltkor az uh alapján az egyik feje lent , a másik feje fent volt , de mozgász csak a hasam alján érzem , de aztán van , hogy oldalt is elkezdem érezni , szerintem akkor dugja ki a kisfenekét :-D

Majd holnap fogok telefonálni a Hepinet-be (Váci úti-Brendon mellett) és bejelentkezek sima 4D babamozira , így ikrekkel 12 ezer , itt Szentendrén 16 ezer lenne
De szerintem kb. 3 hét múlva , vagyis akörül tervezem :-)

Ma szerencsére jól voltam egész nap :-) Se hányinge , se hányás , de viszont most este , néha-néha beszurkál a hasam  jobboldalt a hasam közepén , vagy baloldalt a hasam alján

Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Premature Baby tickers
Lilypie Pregnancy tickers
renianya
Szentendre
 
 


Reni, örülök, hogy siekrrel jártál a lidl-ben, nekem annyira bejött az a felső, hogy veszek még :) A ruha nekem sem tetszett!  nekem olyan tunikás...
Én úgy vagyok vele, hogy azt a -remélem- pár napot bárhogyan kibírom a kórházban! :) Nekem sem annyira tetszik a testközeli találkozós, bár most nem esik influenzaszezonra, mint Sáránál, de azért nem hiába van üvegfal amott is... Az szuper, hogy így is 2 kilósak voltak, én azért tervezem megvárni a 37. hetet. :) Ha bírjuk, jó lenne. :)
Lehet hogy azóta már megfordultak, azért érzed máshol őket. Könnyen lehet, még van hely bőven. :) Enyémek is pozíciót váltottak a 13. és a 15. hét között. :) Mindkettőn volt uh, onnan tudom. :)
Ezt a helyet is nézted? Bár ikrekre nem írják,hogy mennyi: http://4dszentendre.hu/
Nekem is szurkál mostanság néha és vigyázni kell a felkeléssel, hirtelen mozdulatokkal... 
Még mindig majdnem egy hét, nagyon rosszul bírom már a várakozást :)

dincuska
 
 
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: