Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Új vagyok itt, örömmel és néha szorongva olvasok itt sok mindent.
38 éves leszek jan.ban és még sose voltam várandós. Viszont pánik beteg és depis igen. Sajnos. Jövőre szeretnék babát vállalni a párommal. Egyenlőre csak lelkileg hangolódunk a témára, még nem próbálkoztunk. Az orvosok szerint igen sok a stressz körülöttem, ami labilissá tesz. Munkahely elvesztése, intenzív álláskeresés...családi problémák.
Annak nagyon örülnék, hogy olyan kismamamák és anyukák írnának akik 40 körüliek a várandóságuk alatt cipralexet és frontint szedtek és egészséges, problémamentes szülésük, várandóságuk volt/van. Bár minden jó/rossz tapasztalatra nyitott vagyok.
Engem az is aggaszt, hogy már 38 leszek és még nem szültem. A pszichiáter, aki egyben terapeuta is azt mondta, hogy a frontin inkább a problémásabb, de még mindig jobb szedni, mint hogy a baba érezze az iszonyú szorongást.
Várom segítő hozzászólásaitokat.
Köszi
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!

Nem tudom működik-e még ez a fórum.
Én 12 hetes terhes vagyok és kb. 7 éve bipoláris depressziós. Elég gyorsan váltakoznak nálam a fázisok. Sok gyógyszert szedtem már rá, de egyik sem használt. Amióta viszont megtudtam, hogy gyermeket várok leraktam a gyógyszereket (Cipralex és Lamolep volt), elvileg ezeket lehetett volna tovább szednem, de mivel nem hatottak gondoltam minek mérgezzem a szervezetem tovább velük. Azonban annyira lehangolt vagyok már pár hete és nem is jött a felszálló ág, hogy félek hogy a terhességtől v a félelmektől átmentem sima depresszióba. Azért tudok néha nevetni, meg dolgozom is (és emberek között, folyamatos kommunikációban vagyok) de iszonyú sötét gondolataim is vannak. Ö.gy. is. Nem akartam még amúgy teherbe esni, még eltoltam volna pár évet, de a párom nagyon vágyik rá és ő repdes a boldogságtól, fel sem merülhet az abortusz. Igazából nekem sem lenne szívem, de a gyerek vállalástól, neveléstől meg félek. Meg a strapától. A folyamatos problémáktól, gondoktól, anyagiakban hatalmas teher. 1000nyi dolgon kattogok.
Jövő héten jön meg a genetikai vizsg. eredménye az majd eldönti, hogy "marad v megy". A terhességem első hónapjában - amikor még nem tudtam, hogy az vagyok - szedtem a gyógyszereket. A nődokim megnyugtatott hogy az 1. hónapban még nincs biokémiai kapcsolat az anya és az embrió között, azért ezt jó tudni, ezzel megnyugtatott, úgyhogy talán rendben van minden. Az UH szerint minden ok, korának megfelelően fejlett. :)
Remélem. Tudom, ez egy csodálatos dolog lenne és mégis sokszor azt érzem - nagyon mély pillanataimban, hogy nem akarom ezt az egészet. Én erre nem vagyok képes. Megszoktam a nyugit az életemben (viszonylag, az anyagiakon való aggódáson kívül) és ennek most vége. Illetve még egy hatalmas nagy dologgal többet aggódhatok mint eddig. :(
Be vagyok tojva...
Jövő héten megyek pszicho-dokihoz, remélem felír valami gyógyszert mert elég sötéten látom a világot. Én is rohadtul aggódok hogy vm baja lesz a gyereknek ha szedek valamit, és hogy ez nem is most fog kiderülni, hanem amikor már nagyobb lesz, mondjuk iskolás és majd nehezen tanul...stb. erről mit gondoltok?
Üdv nektek és kiegyensúlyozott, boldog napokat kívánok: Andee
andee80
Székesfehérvár
 
 


Szia andee80!
Remélem jól vagy! Én is pánikbeteg vagyok 8 éve, én most épp gyógyszer elhagyási szakaszban vagyok, de már én is szeretnék /mi/ nagyon babát, ha sikerül elhagyni a gyógyszert bele is vágunk, 3 hete nem szedek semmit, csak kb. 3x kellett frontint bevennem. de nagyon félek, hogy visszaerõsödnek és sûrûsödnek majd a tünetek, mert azért nem vagyok teljesen panaszmentes, eddig elég jól bírtam, de most meg nagyon depis hangulatom lett, és sokszor szédelgek is, a párom biztat, hogy biztosan elvonási tünet csak majd elmúlik, legyek erõs...stb. remélem tényleg el fog múlni...
Mi lett a genetikai uh eredménye?
aancsaa
Szigetszentmiklós
 
 

 
 

Szia Ancsa!

Jó, hogy írtál!
Hát, én változóan vagyok továbbra is. A helyzet nem sokat változott, leszámítva, hogy a gyerkőc már nagyobb, szépen fejlődik a doki szerint. Nekem újra kellett kezdenem a gyógyszer szedést, most egy olyat szedek, amit állítólag lehet és nem lesz tőle baja a babának. Hát, tényleg remélem. Mellette még a Sedatif pc-t szopogatom. Az lehet, hogy neked is jó lenne, szerintem jó. Nem biztos, hogy gyógyszer mentesen végig tudod csinálni a terhességet, de ha tudod persze próbáld meg. De ha jó a dokid akkor legjobb, ha megbeszéled vele mit ajánl. Mondjuk én hasonlóan vagyok gyógyszerrel, mint anélkül, úgyhogy nem is tudom ér-e valamit, hogy szedem. A gondok folyamatosan jönnek és azokon nem segít a gyógyszer. A genetikai uh szerencsére jó lett, az afp-m is, úgyhogy eddig jók az eredményeim. Már a baba is mozog, bár alig érzem, de már helyezkedik. :)
Na, puszi neked, minden jót!
andee80
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok.
Örülök hogy rá talaltam erre az oldalra.Nagyon érdekesnek találom.Én is sajnos már 4éve frontilt szedek kb napi 3szor 0,25 az adagom de ez változo.
32 éves leszek ebben az évben,és már mi is nagyon szertenénk gyereket a párommal.Csak hát a probléma az hogy én nem tudom le rakni a frontilt és ez miatt nem vállaltuk be a dolgot.Én nem járok dilidokihoz,mert nekem többet ártott mint használt.:)
Soha nem szedtem más gyogyszert csak a frontilt,elöször csak napi felet vettem be de ez persze növekedett,most probálom vissza csokkenteni az adagot mivel most már tudatosan gyermeket szeretnénk.Mi külföldön élünk a párommal és az itteni orvosok nem dijazzák hogy gyogyszert szedek!!!Otthoni orvost nem kérdeztem még erröl a dologrol,de örömmel olvastam hogy azért nem akkora a baj hogy én frontilt szedek és igy szeretnék babát.Bár szinte csak ez jár a fejembe hogy igy nem lesz jo de nem tudom le rakni meg egyenlöre,már az is csoda hogy csökkenteni tudtam de le rakni semmi kép sem mert akkor még az utcára sem tudnék ki menni.

Már attol is rettegek hogy teherbe esek és vmi gond lesz a kicsivel mert én nem tudtam le rakni a gyogyszert.Frontil tájékoztatoján az áll hogy a terhesség elsö 3honapjan nem lehet szedni mert az ki hat a babára.
Van vki olyan itt aki igy lett terhes frontil szedése közben???Kiváncsi lennék a véleményére nagyon.

Köszönöm
pillango001
pecs
 
 


Sziasztok!

Van itt valaki? Remélem igen!
Nekem 8 éve van depresszióm, 3 éve bipoláris depresszió. nagyon sokféle gyógyszert szedtem, most jelenleg Lamolepet, Kventiaxot, és Olwexyát szedek. Szeretnénk a párommal babát, de félek, hogy ezek mellett a gyógyszerek mellett nem lehet. Próbáltam már letenni a gyógyszereket korábban, de nagyon nagy mélyrepülés lett a vége. A gyógyszerek mellett viszont hogy merjek babát vállalni? Vagy mondjak le róla teljesen?
Előre is köszönöm ha valaki válaszol!

squirrel
Budapest
 
 


Senki :( ?

squirrel
Budapest
 
 


Sziaszok!!!!!!!

Valaki legyen már az oldalon......
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok! Van itt valaki a témával kapcsolatban? :)
judeat
Edelény
 
 


sziasztok,éni tt vagyok! Pánikbeteg vagyok,és 31 hetes terhes.28 hétig bírtam gyógyszer nélkül,de újra kellett kezdenem,mert borzasztó állapotba kerültem.Paroxatot szedek,a pszihiáterem szerint nyugodtan lehet,de én nem vagyok túl nyugodt.
Aki így szült,mármint gyógyszerrel ,megírná,hogy lett-e valami baja a babának?Légzési nehézség születés után,vagy elvonási tünetek?
libaba
kamcstka
 
 


Szia libaba! A topik elején van, aki beszámolt már gyógyszer melletti szülésről. De, ha nem ebben akkor van másik topik ugyanebben a témában. Sajnos nekem is újra szednem kell, tegnap mondta a doki. Sajna nekünk még meg sem fogant így már gyógyszerrel indulunk. 3 hónapig nem szedtem, de visszajött. Te tudtál dolgozni, amig nem szedted?
judeat
Edelény
 
 


Topik neve, amit említettem: Antidepresszáns gyógyszerek terhesen.
Ott olvass el mindent, sok jó beszámoló van :-)
judeat
Edelény
 
 


köszi,ezt elolvastam már,csak ezek régebbiek,meg jó lenne tudni a dózisokat,hogy ki mennyit szedett.
Nekem 20mg-ot írt az orvos,de csak 15-öt szedek.Azt olvastam,hogy ha 20 alatt volt a dózis,akkor már nem voltak elvonási tünetek a babánál.
De légzési nehézséget sok helyen írnak,emiatt parázom.
Az első hat hónapban sem voltam túl jól,de próbáltam kibírni gyógyszer nélkül,és eddig bírtam.Csak eleinte dolgoztam.
Te mit szedsz,és mennyit?
libaba
kamcstka
 
 


Értelek! Én hétfőtől kezdem újra a Paroxat szedést napi 10 mg-al. Ennyi elég volt korábban is és probálok a lehető legkevesebbet szedni. 3. hónapja próbálkozunk a babával, de remélem most összejön és nem befolyásolja az újbóli bogyó szedés.
judeat
Edelény
 
 


végig akarod szedni,vagy megpróbálod az első harmadot bogyók nélkül?Mondjuk a 10mg nem sok...
viszont engem a xanaxról letiltott a doki,azt mondta,hogy csak a paroxatot szedjem.
Te szedsz mellé valamit?
Egyébként a teherbe esést nem befolyásolja,én is gyógyszer mellet estem teherbe,csak rögtön abbahagytam,ahogy megtudtam,hogy terhes vagyok.
Te pánikbeteg vagy?
libaba
kamcstka
 
 


mellett :lol:
libaba
kamcstka
 
 


Szerencsére nem szedek mellé semmi mást. 4 évvel ezelőtt, amikor kezdtem a Paroxatot akkor 2 hétig ment a Frontin mellé. Attól nagyon féltem és időben orvosomis javasolta, hogy az csak addig legyen amíg beáll a PAROXAT.
Ha összejön a baba attól'is függ, hogy leszek és fogok e dolgozni. Ha melózok akkor kell a bogyó, mert sajna pánik miatt szedem és nagyon rosszul tudom érezni magam az utazás során. Egyedül nagyon nem jó. Szédülés, ájulás érzet...stb.
Te is pánikra szeded?
Szóval, ha esetleg táppénzen lennék akkor megpróbálnám nélküle. Most is itthon vagyok, mert rosszul lettem munkahelyemen, de azt hittem (vagy csak akartam), hogy kimerültség. De ma már tudom, enyhe pánikroham volt. Amíg a bogyó visszaáll maradok. Igaz itthonjól vagyok. Magam sem értem, de talán a betegtársaink sem.
Mikorra vagy kiírva? Ja, és nem is gratuláltam Neked. Babócával mindenoké. Írj majd róla, ha lesz időd. :-)
judeat
Edelény
 
 


én sok éve depressziós voltam,arra szedtem 4 évig,aztán jobban lettem,akkor évekig nem szedtem semmit.
Aztán 3 éve pánikbeteg lettem,azóta megint szedtem,gyógyszerrel jól voltam.
A terhességgel letettem a gyógyszert,29 hétig bírtam,de nem voltam túl jól,a pánik is meg a depi is előjött,nagyon ijesztő volt.most két hete szedem,de máris sokkal jobban vagyok.
Én is csak 10-et akartam szedni,de azt mondja a doki,hogy szedjek pár hétig 20-at,hogy biztos kihúzzon ebből az állapotból,és amikor már stabilan jól vagyok,akkor csökkentsem lejjebb.(de én csak 15-öt merek szedni).
Szerintem amíg nincs baba,nyugodtan szedhetnél te is többet,nekem a 10 akkor elég,ha már egy ideje jól vagyok,és csak fent kell tartani az állapotomat.
Babócával minden rendben az orvos szerint Hál'Istennek,fiúcska :P

Tömegközlekedéssel jársz?Mert ott nen csodálom a rosszulléteket,én ott annyira kész voltam mindíg,hogy már meg sem próbálom.Csak kocsival járok.
libaba
kamcstka
 
 


Örülök, hogy a baby jól van. Szerencsére :-)
Sajnos kénytelen vagyok busszal járni, de bogyóval semmi gondom vele. Lehet, hogy a feltöltés idejére 20 mg-ot fogok szedni és utána csökkentem. Na, most mennem kel, mert hazaért a párom. :-)
judeat
Edelény
 
 


Ma ismét elkezdtem a PAROXAT szedését. Remélem elviselhető lesz a feltöltés ideje és végre kopogtatni fog a gólya is :P
judeat
Edelény
 
 


drukkolok :)
libaba
kamcstka
 
 


Sziasztok!!!!!!!!
Libaba mi ujság veled és a picivel? Hogy birod?

Nemsoká kibujik a pici?
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Sszandra!
Ne haragudj, tudom, hogy írtál privit, de mostanság szoktatom a picit az oviba, igy elég kevés időm jut válaszolni.Néha olvasom még a topikot, bár nem tervezek 3. babát, és szoktam is írni benne, ha úgy adódik időm.
Kedves Többiek!
Ha visszaolvastok engem is megtaláltok, úgy 2009 környékén.
Én is gyógyszer mellett lettem terhes, és egy tündéri kislányom született, aki makk egészséges azóta is.Most kezdtük az ovit.Anno, én fél citaloprammal kezdtem, és a 18. héttől napi egy Zoloftot szedtem.Sokan irjátok a születéskor fellépő légzési nehézséget, hát szerencsére nálunk nem volt semmi ilyesmi,de hozzá kell hogy tegyem, hogy az akkori betegtájékoztatóban nem is szerepelt ilyen mellékhatása a gyógyszernek, a mostaniban viszont olvastam, hogy benne van.Ismerek más anyukát, aki szintén ezt a gyógyszert szedte, Ők is teljesen egészségesen születtek.Én 9 hónapig, Ő 2 évig szoptatott Zoloft mellett.Soha nem vettem észre a kislányomon semmit, mondjuk nem is tudom, milyen elvonási tüneteket kellett volna észrevegyek rajta.Szépen fejlődött,időben járt, beszélt,és mindig mosolyog. :)
Nagyon nyugodt kislány.
A topikban a legtöbben talán Rexetint szedtek, ahogy én olvastam, ami megegyezik a Paroxattal, és Nekik is egészséges babáik születtek.
Úgyhogy lányok, mindenki bízzon az orvosában, és magában.
Én is megpróbáltam gyógyszer nélkül, nem ment,van akinek sikerül, nekem nem sikerült.
Viszont most én kérnék Tőletek valamit, persze, ha nem gond.Én azóta is Zoloftot szedek, de a dokinénimmel úgy döntöttünk, hogy váltunk.A választásunk, a Paroxatra eset, de nagyon félek a mellékhatásoktól, és a váltástól.Sajnos a citalopram mellett, volt úgy hogy 120-as pulzusra ébredtem.Kerestem mindenféle fórumon, több a negatív hozzászólás, mint a pozitív, leginkább a nemi vágy csökkenését említik. :oops: Tudom ez egy babaváró topik, talán nem itt kellene feltennem a kérdést, de most én szeretnélek arra kérni Titeket, hogy írjátok le nekem, hogy ki milyen kellemetlenséget tapasztalt.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Mindenkinek szép babavárást!!!

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Szua Reni33!

A kérdésedben nem tudok segiteni,nem olyan gyogyszert szedek.

Hány mg-ot szedtél anno a gyogyszerböl?

Örülök,h neked sikerült!!!! Remélem nekem is fog.

Majd irj!



szioka
sszandra
Szolnok
 
 


Szia Sszandra!

Napi 50 mg-ot végig.
Te milyen gyógyszert szedsz?
Szép napot! :D

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Szia Reni33!

Fevarint meg rivotrilt szedek. Csökkenteni probálom az adagot,majd jövö7en megyek dokihoz,bövebben akarok vele erröl beszélni. A rivotrilt azt valahogy l kellene hagynom,dehát az függöséget okoz,nem könnyü elhagyni.
Én is 50mg-ot szedek a fevarinbol. Azt hittem,h az sok. Nem mondták neked akkor,h kevesebbet kellene?
Várandosság közbe nem erösödtek a tüneteid? Vagy nem volt nagyobb félelemérzeted?
Most szült barátnöm,ö nem szed gyogyszert,elmesélte a szülést,vagyis császár volt,de nem hatott az érzéstelenitö.gyorsan altatni kellett. Én szerintem bepánikoltam volna.

Milyen a kicsinek az ovi?


szioka
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Kérlek biztassatok valami jóval. Én Cipralexet és Frontint szedek 39 évesen, a Sote I-esen voltam már vizsgálaton, az Urbancsek terheléses hormonvizsgálatot írt ki, meg is csinálták és a prolaktinom lett határértéken, terhelésnél a 200 érték helyett 500 lett. Ezt érti valamelyitek? Miért csak itt csinálják ezt a terheléses hormont és vajon mitől terheléses egy hormonvizsgálat? azért Tőletek kérdezem, mert ezt nekem senki nem mondta el, továbbá a Sote I-es meddőségi centrumba járást is befejeztük, mert az egész egy daráló. Hiába írt fel Bromoxot vagy mit a doki, a pszichiáter nem engedte szedni, mondván h a mellékhatás felerősíti a szorongást meg a pánik rohamot. Tudna valaki hozzászólni a problémámhoz?

SSzandra!
Hogy vagy? Korábban én is szedtem Rivotrilt aztán volt Xanax, most Frontin?
Hogy fejlődik a baba?
Várom visszajelzéseteket.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


szia Sszandra,rég voltam erre. 34 hetes vagyok,igen nem sok van már...
egyébként jól vagyok,köszönöm.Ha meglesz a baba,megírom,meg azt is,hogy rendben ment-e minden.Minden esetre a neonatológusnak külön szólok majd,hogy figyeljék a gyereket.
:roll:
libaba
kamcstka
 
 


Reni33 én paroxatot szedek,és ami a kérdésedet illeti...sajnos gáz.
Legalábbis nekem,tényleg leveszi a nemi vágyat.Ha 20-at szedek,akkor nullára leveszi,de 15-nél is.
Amikor 10-et szedek,akkor lehet velem valamit kezdeni,akkor már egész viselhető a helyzet,ezért hosszú távon ennyit szoktam szedni,mert ennyitől még jól is vagyok,meg "fel is lehet még piszkálni".
Nem tudom,a többii antidepresszáns is így leveszi a libidót?
libaba
kamcstka
 
 


Sziasztok!
Sszandra: ennyi a terápiás dózisa a zoloftnak,(vagyis:50-200 mg között mozoghat) nekem nem mondták, hogy kevesebbet, kellene szednem, meg nem is voltam olyan jól, hogy ezen gondolkodjak.Nálam az elején erősödött a szorongás, aztán a 18.héttől átment az egész kényszerbetegségbe(agresszív kényszergondolataim lettek)egyszóval borzasztó volt.Na , mindegy ebbe nem folynék bele, de sokat gondolkodtam azon, hogy nem e az elötte szedett gyógyszer(serotor) okozta az egész akkori állapotomat, ez ma már teljesen mindegy.A szülés alatt szerintem mindenki egy módosult tudatállapotba kerül, szerintem attól ne félj, a pánikon kívül lesz ami leköti a tudatod, én nem pánikoltam egyik gyereknél sem, pedig mind a két szülésem nagyon nehéz volt.
Ungeszbungesz:nem irigyellek, nem vagy könnyű helyzetben, utálom mikor az egyik orvos A-t, a másik orvos B-t mond, az ember meg őrlődik közöttük.Ha meg úgy dönt, hogy kikéri másik orvosok véleményét, akkor még Ő a bizalmatlan.Nem lehet, hogy maga a Cipralex, vagy a Frontin okozza az emelkedett prolaktin szintet.Én nem értek hozzá mondjuk, de ha jól tudom a prolaktin a tejelválasztással van kapcsolatban, és azt tudom mondani, hogy annak ellenére, hogy a kislányom 9 hónapig szopizott, már betöltötte a 3 évet, de még mindig van tej a cicimben.
Libaba:köszönöm a válaszod, hát nem túl megnyugtató számomra,hát a zolofttól sem vagyok egy lepedőakrobata, úgyhogy lehet, hogy más antidepik is csökkentik a libidót.Egyéb kellemetlenséget nem okozott Neked?Bár ez is épp elég. :(
Szép napot Nektek!

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


más baj nincs vele.Amikor elkezdem szedni,akkor egy kis hányinger,székrekedés,de ezek elmúlnak egy-két hét alatt.
a szex az egyetlen gond vele,de annyira szarul voltam már,hogy egyáltalán nem érdekelt,csak legyek jobban.Most még 15-öt szedek,csak egy pár hét múlva merem 10-re levenni,de addig már fél lábbal is kibírom,mert össze sem lehet hasonlítani,hogy mennyivel jobban vagyok amióta szedem.
Tudok foglalkozni a terhességemmel,várom a babát,kiegyensúlyozott vagyok,nem rettegek a szüléstől,és tudok készülni lelkileg az anyaságra. Eddig csak magammal tudtam foglalkozni,hogy túléljem a napokat,borzasztó volt.
libaba
kamcstka
 
 


Sziaaztok!

Ungeszbugesz:
Köszi a kérdésed,jol vagyok. Nem vagyok még terhes ,jövö7en megyek a pszihologusomhoz,megbeszélem vele,h mit kellene tennem,ha nemsokára babát szeretnék.
Azokat az értékeket nem tudom,h mik. Mit állapitottak meg a dokik,végülis régota probálkoztok,vagy miért voltál meddöségi központba? Neked nem mit mondtak a dokik,h ilyen gyogyszereket szedsz? Hány mg-ot? Hogy tudtál a rivotrilrol leszokni? A xanax az erösebb, nekem az erös,volt amikor szedtem felet,de nem ugy hat,sikerült leküzdenem. Végülis akkor te is 2 gyogyszert szedsz,mint én. Ne add fel a reményt!!!!Unokatesomég 5éve probálkoztak a gyerekvállalással,azt mondták az orvosok egyiköjüknek sincs semmi baja,voltak 2 inszeminácion is,mind a 2szer kilöködött. 1év eltelt most akartak menni harmadikra,ami ugy egyben az utolso is. Bejelentkezés elött csinált tesztet,mert nem jött meg neki,de volt már ilyen de hátha és terhes!!! 4honapos!!! Remény van!!!!!!!!
sszandra
Szolnok
 
 


Reni33!!!!
Kcsit megnyugtat,az 50 mg,mert a fevarinnál is 50mg a napi,auz hittem az sok. Nekem is vannak olyan gondolataim amit leirtál,nehéz küzdeni vele,de nem szabad hagyni!!!! Gondolom felerösödnek terhesség alatt!?
Libaba! sok sikert a szüléshez! Kitartás! Majd megirod,h milyen volt!
Szurkolok!!!!!!

Reni33 a nemi vágy nálam amikor szedtem a xanaxot olyan igazi volt:) értitek???:) de azért nem szedem,h .... nehéz ugy ellazulni igy gyogyszerrel,h teljesen át tudd élni az egészet. A mindennapi stessz plusz a többi......... kiprobáltam már,h ha alkoholt iszok,csak fél pohár bor,már az is jobb:)

na puszi csajok majd irtok
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok! Annyira jó érzés h írtatok!!!!!Köszi szépen!!!!!!!
REni!

A dokik a meddőségi centrumban tojtak arra, hogy én mit szedek vagy nem szedek.....3 percet voltunk az Urbancseknél, még szinte lehetőség sem volt arra, hogy kérdezzek......
Lányok! Én évek óta Cipralexet szedek, 10 mg az 1 szem, csak reggel. Nekem nem vitte le a libidóban, persze ez viszonyítás kérdése. Sajna ezt már akkor szedtem, mikor a páromat megismertem, így én nem tudom mihez viszonyítani. A lényeg, hogy van kedvem ágyba bújni.


SSzandra!
Azért voltunk meddőségi kp-ba mert a Krasznai doki, a nőgyógyász aggódik a korom miatt 39,5 éves vagyok, (kicsit és is, sztem rágörcsöltem a dologra) a párom is, és kb 1 éve próbálkozunk, közben dermoid cisztával novemberben műtöttek is de fizikálisan minden t rendben találtak.


Rivotrilt nagyon régen szedtem, szorongásra, azt hiszem úgy álltam le róla, hogy átállítottak a xanaxra, és azt negyedenként hagytam el, de eddig mindig olyan élethelyzet volt, ami "érthetővé tette" h szedtem, most a Frontinnál küszködök a leállásról, napi 0,25- 0,5 mg szedek és este 0,5-öt, a pszichiáter szerint ez sok, ezzel nem lehet babát vállalni, le kell redukálni de legjobb lenne totál elhagyni......nem egyszerű.....a biológiai órám meg ketyeg....

Az unokatesód hány éves volt amikor el kezdtek próbálkozni, és mennyi amikor a bébi megszületett?

Ungeszbugesz:
Köszi a kérdésed,jol vagyok. Nem vagyok még terhes ,jövö7en megyek a pszihologusomhoz,megbeszélem vele,h mit kellene tennem,ha nemsokára babát szeretnék.
Azokat az értékeket nem tudom,h mik. Mit állapitottak meg a dokik,végülis régota probálkoztok,vagy miért voltál meddöségi központba? Neked nem mit mondtak a dokik,h ilyen gyogyszereket szedsz? Hány mg-ot? Hogy tudtál a rivotrilrol leszokni? A xanax az erösebb, nekem az erös,volt amikor szedtem felet,de nem ugy hat,sikerült leküzdenem. Végülis akkor te is 2 gyogyszert szedsz,mint én. Ne add fel a reményt!!!!Unokatesomég 5éve probálkoztak a gyerekvállalással,azt mondták az orvosok egyiköjüknek sincs semmi baja,voltak 2 inszeminácion is,mind a 2szer kilöködött. 1év eltelt most akartak menni harmadikra,ami ugy egyben az utolso is. Bejelentkezés elött csinált tesztet,mert nem jött meg neki,de volt már ilyen de hátha és terhes!!! 4honapos!!! Remény van!!!!!!!!
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia Ungeszbungesz!

A Krasznai nem véletlenül az Uzsokiban van, olyan ismerős a neve?
Nem elég csak a Cipralex, muszáj mellé Frontin, bár ez hülye kérdés, mert akkor nyilván nem szednéd.Esetleg nem lehetne kiváltani Hovával, vagy Valeriannával?
Bár ez a Xanax és társai is olyan téma, hogy emlékszem már napok óta nem tudtam aludni, tudja fene hány hetes terhes voltam, és este bevettem egyet, következő alkalommal nagy félve megemlítettem a nődokimnak, Ö meg csak legyintett és azt mondta, hogy nyugodtan lehet szedni.Ahány orvos annyi félét mond.Olyan kismamát is ismertem, aki végig Frontint szedett.De azt állítólag kapkodta rendesen, nem lett semmi baja a kisbabájának.
De terhesség alatt a Rivotril az amit állítólag lehet szedni.
Hát nem tudom, ez nem egyszerű kérdés. :evil:
Hétvégén úgy döntöttem ma elkezdem szedni a Paroxatot, aztán ma reggel megint Zoloftot vettem be, hát nem szánom rá magam túl könnyen.Az ember elolvassa a betegtájékoztatót, aztán csak kapkodja a fejét jobbra-balra.
Szia Sszandra!
Akkor te is OCD-és vagy, szörnyű betegség.De az a legszörnyebb, hogy ezek a szorongásos betegségek tudnak változni, mármint úgy értem, hogy átmennek másikba.Néha egy kis pánik, vagy csak szorongás, vagy OCD, ...stb.
Te nem próbálkoztál pszichoterápiával?Én most nagyon gondolkozom rajta, de csak erre specializálódott pszichiáterhez szabad menni állítólag.Főleg, ha agresszív gondolatok is vannak, szimplán az autogén tréning nem segít.Röhej az egészben, hogy a légynek se tudnék ártani.
Szia Libaba!
Köszönöm, a válaszaidat, örülök, hogy jobban vagy, és mindenképpen írj, ha megszületett a babóca.Biztos minden rendben lesz.
Puszi Mindenkinek

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Szia Ungeszbungesz!

A Krasznai nem véletlenül az Uzsokiban van, olyan ismerős a neve?
Nem elég csak a Cipralex, muszáj mellé Frontin, bár ez hülye kérdés, mert akkor nyilván nem szednéd.Esetleg nem lehetne kiváltani Hovával, vagy Valeriannával?
Bár ez a Xanax és társai is olyan téma, hogy emlékszem már napok óta nem tudtam aludni, tudja fene hány hetes terhes voltam, és este bevettem egyet, következő alkalommal nagy félve megemlítettem a nődokimnak, Ö meg csak legyintett és azt mondta, hogy nyugodtan lehet szedni.Ahány orvos annyi félét mond.Olyan kismamát is ismertem, aki végig Frontint szedett.De azt állítólag kapkodta rendesen, nem lett semmi baja a kisbabájának.
De terhesség alatt a Rivotril az amit állítólag lehet szedni.
Hát nem tudom, ez nem egyszerű kérdés. :evil:
Hétvégén úgy döntöttem ma elkezdem szedni a Paroxatot, aztán ma reggel megint Zoloftot vettem be, hát nem szánom rá magam túl könnyen.Az ember elolvassa a betegtájékoztatót, aztán csak kapkodja a fejét jobbra-balra.
Szia Sszandra!
Akkor te is OCD-és vagy, szörnyű betegség.De az a legszörnyebb, hogy ezek a szorongásos betegségek tudnak változni, mármint úgy értem, hogy átmennek másikba.Néha egy kis pánik, vagy csak szorongás, vagy OCD, ...stb.
Te nem próbálkoztál pszichoterápiával?Én most nagyon gondolkozom rajta, de csak erre specializálódott pszichiáterhez szabad menni állítólag.Főleg, ha agresszív gondolatok is vannak, szimplán az autogén tréning nem segít.Röhej az egészben, hogy a légynek se tudnék ártani.
Szia Libaba!
Köszönöm, a válaszaidat, örülök, hogy jobban vagy, és mindenképpen írj, ha megszületett a babóca.Biztos minden rendben lesz.
Puszi Mindenkinek


Szia Reni33!

A Krasznai a Sote I-esen van a Baross u.-ban. Ő nagyon rendes volt a műtéttel kapcsolatban is. Aki még nagyon jó és ultrahangos specialista a Fekete Tibor.
Reni, a Zoloft és a Paroxat pontosan mire jó, az is szerotoninnal függ össze, és szorongás, depire jó?
Az OCD minek a rövidítése? Lehet h lemaradtam valamiről? :-( ?
Lányok!
Várom rólatok a híreket! Ki hogy van? Hogy gyűrkőzik a betegségekkel?
Ja még egy kérdés? Kinek szokott gondott okozni a menstruáció előtti időszak? Néha velem nem lehet bírni? A szorongás, fulladás , a pánik úgy elkap, hogy a frontint csak úgy kapkodom. Mellfeszülés, ingerlékenység stb. Erre van valakinek ötlete?
Várom visszajelzéseteket!
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!
Reni33:
Mi az az OCD?? :S Nem is udtam,h nekem ilyen van,de olyan,amit leirtál a stressz a legnagyobb tényezöm,amit le kell küzdenem. Nem probálkoztam pszichoterápiával. Tényleg ugy tudod,h a rivotrilt lehet szedni terhesség mellett? Én épp az ellenkezöjéröl tudok. Mindenki mást mond,ez a legzavaobb az egészben. Én se udnék ártani senkinek. Nekem inkább olyan félelmem van.Meg van benne egy kicsi kényszer is,de az semmi.

Ungeszbugesz:
Most 23éves. 5éve probálkoztak. Neki voltak kisebb cisztái,nem udom az beolyásolta-e. Azok felszivodtak. A dokik szerint semmi bajuk,de nem sok az az 5év?

Libaba:
Kibujt már a pici?:)

sziasztok csajok
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Reni33:
Mi az az OCD?? :S Nem is udtam,h nekem ilyen van,de olyan,amit leirtál a stressz a legnagyobb tényezöm,amit le kell küzdenem. Nem probálkoztam pszichoterápiával. Tényleg ugy tudod,h a rivotrilt lehet szedni terhesség mellett? Én épp az ellenkezöjéröl tudok. Mindenki mást mond,ez a legzavaobb az egészben. Én se udnék ártani senkinek. Nekem inkább olyan félelmem van.Meg van benne egy kicsi kényszer is,de az semmi.

Ungeszbugesz:
Most 23éves. 5éve probálkoztak. Neki voltak kisebb cisztái,nem udom az beolyásolta-e. Azok felszivodtak. A dokik szerint semmi bajuk,de nem sok az az 5év?

Libaba:
Kibujt már a pici?:)

sziasztok csajok
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Reni33:
Mi az az OCD?? :S Nem is udtam,h nekem ilyen van,de olyan,amit leirtál a stressz a legnagyobb tényezöm,amit le kell küzdenem. Nem probálkoztam pszichoterápiával. Tényleg ugy tudod,h a rivotrilt lehet szedni terhesség mellett? Én épp az ellenkezöjéröl tudok. Mindenki mást mond,ez a legzavaobb az egészben. Én se udnék ártani senkinek. Nekem inkább olyan félelmem van.Meg van benne egy kicsi kényszer is,de az semmi.

Ungeszbugesz:
Most 23éves. 5éve probálkoztak. Neki voltak kisebb cisztái,nem udom az beolyásolta-e. Azok felszivodtak. A dokik szerint semmi bajuk,de nem sok az az 5év?

Libaba:
Kibujt már a pici?:)

sziasztok csajok

Szia SSzandra!
Hát az 5 év, az valóban kicsit sok, de szerencsére 23 éves még csak.
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Sziasztok!

A kényszerbetegség, rajtam 18.hetes terhesen jött ki.
Sszandra!
OCD magyarul:
-A kényszerbetegség a szorongásos zavarok közé tartozik. Általában már a gyermekkorban kezdődő kényszergondolatok és/vagy kényszercselekedetek jellemzik. A kényszergondolatok általában kínzó, kellemetlen, a személyiségtől idegen, a tudatba „kényszerűen" betolakodó, szorongást okozó gondolatok, pl. egy szeretett személy megölésére érzett késztetés. Természetesen sohasem fordul elő, hogy a beteg a kényszergondolatnak megfelelő cselekedetet bármilyen körülmények között is végrehajtsa. A kényszercselekedet épp valamilyen kényszergondolat és az ahhoz kapcsolódó szorongás elhárítását szolgálja, általában ésszerűtlen, eltúlzott mértékű, amivel a beteg is tisztában van, az a mindennapi életét súlyosan károsítja. Leggyakrabban kézmosás, rendrakás, ellenőrzések formájában jelentkezik.-
Igazából ennyi röviden.
Nekem van egy ismerősöm, akinek Rivotrilt kellett szednie terhesség alatt, mert arra azt mondta az orvosa, hogy nem árt a babának,persze nem szedte végig és rendszeresen,de azt nem értem, miért nem elég csupán az antidepi, miért szed mellé mindenki nyugtatót.Az antidepinek is szorongásoldó hatása van,vagy kellene lennie.
Ungeszbungesz:
A Zoloft,és a Paroxat is SSRI, vagyis oda tartozik, mint a Cipralex, csak más a hatóanyag.Nekem vannak menzesz előtt ilyen tüneteim, annak ellenére, hogy a Zoloftnak elvileg megfigyelték, hogy van ezeket a tüneteket enyhítő hatása.Épp ma jött meg, de a melleim, már vagy másfél hete, szét akartak durranni, meg kicsit ideges szoktam lenni. :twisted:
Na pusza,mennem kell felébredt a törpém.[quote][/quote]

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Ja és még valami, lassan annyit vagyok itt, hogy lehet, hogy kedvet kapok, egy 3. gyerkőchöz.De most legalább elküldenek genetikára, a kicsinél még nem küldtek.
Na pusza!! :D

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a dokinál,de helyettes volt csak ott. Igy nemjutottam semmire. Ö azt mondta,majd fokozatosan leszokom rola. Na,mondom nagyon jo,ezzel sem tárgyalok többet.
3. gyerekhez???:))) az jo!!! Reni szülünk együtt:)))))))))))

Nögyogyásznál is voltam,sokszor jön elö folyásom. Szerintetek ez is a stressztöl van? Mondtam a dokinak,h ez ellen akarok tenni. Kiirt Mycosyst-t szedjem Hetente 1szer utána 2hetente 1szer.Ez kiöli a gombát belölem.Azt mondta szedjem 1 évig! Jáájj mondom ezt nem gondolta komolyan!!!:) Utána olvastam a neten,nem ir olyan sokat.

Sziasztok
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!

Ma voltam a dokinál,de helyettes volt csak ott. Igy nemjutottam semmire. Ö azt mondta,majd fokozatosan leszokom rola. Na,mondom nagyon jo,ezzel sem tárgyalok többet.
3. gyerekhez???:))) az jo!!! Reni szülünk együtt:)))))))))))

Nögyogyásznál is voltam,sokszor jön elö folyásom. Szerintetek ez is a stressztöl van? Mondtam a dokinak,h ez ellen akarok tenni. Kiirt Mycosyst-t szedjem Hetente 1szer utána 2hetente 1szer.Ez kiöli a gombát belölem.Azt mondta szedjem 1 évig! Jáájj mondom ezt nem gondolta komolyan!!!:) Utána olvastam a neten,nem ir olyan sokat.

Sziasztok!
Hova lettetek? Biztos elfoglaltak vagytok.
SSzandra! Lehet h a stessztől van, pénteken a munkahelyen nagyon felidegesítettek, totál előjött nekem is a folyás, de olyan szarul lettem, hogy a frontint csak úgy kapkodtam....a párommal meg előző nap meg együttvoltunk.....mi lesz ha frontinostul leszek várandós? Ráadásul most az van, hogy már függőségem van a frontintól mert ha nem veszem be a 0,25 vagy ha még szarabbul vagyok a 0,5, akkor este már aludni se tudok, reszketek stb. Erre még rájön az az napi stressz....persze az mindig van....és én írtó érzékeny vagyok és ideges szinte mindenen.....bár azt gondolom, hogy ilyen stessz állapotban meg se tapad a baba? sztetek, ha kiderülne h váradós vagyok elmúlna ez az ideges, aggódalmaskodó, nagyon erős szorongásom?
Mi lesz velem, januárban 40 éves leszek....Most nagyon zaklatott vagyok megint....
ungeszbungesz
Budapest
 
 


Szia!

Sajnos ismerem ezt az érzést,amit leirtál. Nagyon nehéz a stresszt kezelni. Nagy akaraterö kell hozzá,meg erös idegrendszer. Szerintem semmi nem lenne,ha teherbe estél volna. Nem ártana a babának,még nem a fejlödési szakaszban van.
Neked is igy müködik? A stressz elöhozza a folyást? Szerintem nekem is az hozza elö. Hol dolgozol?
Én elmentem másnap magándokihoz,az nem mondott olyan szörnyüeket,mint a másik. Nem kell szednem egy évig semmit. Adott gyogyszertárban kikevert kupot,meg valami folyadákot,amivel kell kennem a hüvelyem,ez erösiti.

szioka
sszandra
Szolnok
 
 


Sziasztok!
Lányok nem lehet mindent a stresszre fogni.
A folyásról csak annyit, még anno lányként olyan voltam mint egy kacsa, képes voltam naponta többször is zuhanyozni, és tök gyakran volt nekem is gombás fertőzésem, amit anyu sose értet, hogy miért van.Aztán megszületett a fiam, Ő eléggé jól elvolt a babahordozóban, igy mindig vittem magammal a fürdőszobába, de azért örültem, hogy egyszer le tudtam tusolni.Gombás fertőzés,folyás ritkult.Aztán megszületett a lányom aki egy percet sem volt el a babahordozóban, igy örültem, ha délben eljutottam a fogmosásig,meg volt olyan nap amikor még a zuhanyzásig sem jutottam el,mert mire hazajött a férjem beájultam az ágyba.Szóval kész agyrém volt az egész.Egy csomó pénzt költöttem intim mosakodókra, meg tejsavval irrigáltam, most meg a gyerekek babafürdetőjével mosakszom és semmi bajom. De tényleg.
Ungeszbungesz:az nem terhesség amiről nem tudunk, úgyhogy ne aggódj annyit, ha terhes is leszel nem lesz baja a babádnak.
Viszont nem gondolkoztál még a gyógyszerváltáson, nem lehet, hogy a Cipralex nem annyira jó Neked, ha kapkodni kell mellé a Frontint.
Na mennem kell, türelmetlen a törpém.Múlt héten itthon volt,elkapott valami ovis betegséget, azért nem írtam.
Na, puszi.Írjatok!!!

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


sziasztok,remélem jól van mindenki,én most vagyok 36 hetes,egyelőre egyben vagyunk,eddig minden rendben :)

szerintem a folyást ki kéne rendesen vizsgálni,nem hinném,hogy stressz okozza...
nekem a lactacyd femina irrigáló folyadék nagyon jó szokott lenni,bár gombát,meg komolyabb bajokat nem mulaszt el,de ha nincs semmi extra baj,akkor nagyon jól rendben tart.
libaba
kamcstka
 
 


Szia Libaba!

Feltétlenül írj, ha megszületett a picuri!
Vannak félelmeid, hogy készülsz a szülésre, párod Veled lesz?
Minden jót, én helyetted is izgulok.
Puszi

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


tegnap voltunk orvosnál a 36.heti uh-n,meg ctg is volt.A baba értékei teljesen jók,de totál keresztben fekszik.Azt mondta a doki,hogy ha 2 hét múlva is ez lesz,akkor császár.Ez egy kicsit most váratlanul ért,mert a múltkor már rendesen feküdt,és akkor azt gondoltam,hogy rendesen szülünk,de ha ez van,akkor ez van.Kicsit félek,de a férjem bent lehet velem a fejemnél ülve,akkor is,ha császár. :roll:
libaba
kamcstka
 
 


Szia!
Az jó hír hogy, minden rendben van a babával.Szerintem még befordulhat, ne izgulj miatta, ha meg úgy dönt, hogy így marad, akkor sincs nagy gond szerintem.Ma már annyira rutin a császármetszés.Mekkorák vagytok az UH szerint?Azért írj, majd hogy mi a helyzet.
Kellemes hétvégét!
Puszi

PHPBB kód:
Kép
reni33
 
 


megmutatta az ultrahangos doktornéni,hogy hogyan tudom kitapogatni az egyes testrészeit,úgyhogy elég jól meg tudom állapítani a fekvését :) Ma is kereszteben van még...
2800 gr-ra becsülték,az olyan pont jó.
Aranyos vagy,hogy bíztatsz,igazából én a császártól is félek,meg a simától is,de ezt megúszni nem lehet :shock:
libaba
kamcstka
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: